39. Kainuun Rastiviikko, 3.-8.7.2005, Puolanka - Paljakka LÄHTÖLUETTELO
AlajA (Alajärven Ankkurit)
D21C 2568 Mäkelä Anne 110395 20452 12.33 12.39 11.57 12.59 60
H21C 1786 Mäkelä Ismo 110398 22429 12.23 13.15 13.09 11.39 60
H8RR 3378 Mäkelä Joni 53259 6220 12.28 13.24 12.02 12.14 30
H8RR 3379 Mäkelä Joonas 53270 12409 13.22 12.42 11.14 12.50 30
H12 3176 Mäkelä Juuso 53272 12320 12.42 13.12 12.54 11.16 30
210,00
AlatPi (Alatornion Pirkat)
H65AL 2231 Hannuksela Torsti 50901 30699 13.45 11.51 11.19 12.31 60
H21AL 523 Pirkonen Jussi 49508 9522 13.39 12.31 11.43 12.21 60
120,00
AlavVi (Alavieskan Viri)
H13-14B 3071 Rasmus Juho 47998 37248 13.01 12.55 11.23 12.07 30
D45B 2723 Rasmus Liisa 48001 16685 12.52 12.26 12.22 11.54 60
H50B 1329 Rasmus Pasi 47999 10125 13.55 11.27 11.51 11.59 60
150,00
AngA (Angelniemen Ankkuri)
H20E 141 Erämaja Touko 107163 35298 12.09 11.59 12.58 10.30 0
H40AL 1066 Kallio Joni 43825 4924 12.57 11.39 12.01 12.15 60
H12TR 3220 Kivioja Aleksi 91931 19014 13.24 13.10 11.38 13.18 30
H16B 2392 Laine Antti 43818 4088 13.42 12.04 12.12 12.56 48
H60A 1516 Laine Erkki 43817 20367 13.53 11.21 12.45 12.27 60
H16E 314 Niinistö Antti-Pekka 54549 6587 13.35 12.25 11.39 10.31 0
H45AL 1196 Niinistö Harri 43737 8423 13.12 11.26 14.02 11.08 60
H55B 1484 Niinistö Kari 58827 22686 13.14 11.30 11.56 12.24 60
D10RR 3719 Niinistö Pauliina 98214 15837 13.38 11.28 14.20 12.05 30
H12TR 3232 Nissi Juho 43805 20054 12.40 14.00 12.30 12.28 30
H45AL 1200 Paganus Ari 57370 8420 14.18 12.24 13.02 10.12 60
H12 3182 Parttimaa Joonas 90287 8247 13.16 13.52 11.40 11.12 30
H8RR 3389 Parttimaa Santeri 14995 12.44 13.18 12.36 11.58 30
H35A 584 Parttimaa Timo 43799 14299 14.36 11.28 13.34 10.10 60
H16E 335 Sirén Mikko 74163 8892 12.27 13.23 12.37 10.31 0
558,00
AR (Asikkalan Raikas)
H70 2317 Hakala Matti 42615 8880 13.56 13.30 11.58 11.46 60
D21E 110 Huusari Sirkka-Liisa 40596 3310 12.36 11.56 12.18 11.00 0
D21E 114 Kauppi Minna 42604 12519 12.58 12.16 0
D21E 139 Vanhalakka Kirsi 46614 29561 13.18 12.26 13.12 11.00 0
60,00
Botnia (OK Botnia)
H45B 1228 Aurén Dan 58582 20880 13.31 13.01 11.35 10.59 60
D16E 361 Aurén Isabel 88585 33149 12.45 12.27 12.13 10.01 0
D35A 1678 Byggningsbacka Ingrid 76550 30980 13.53 11.03 12.59 11.17 60
H55B 1437 Grannabba Gustav 491650 38787 12.52 13.12 30
H20E 142 Hagström Fredrik 104051 9567 12.31 11.45 12.10 0
H35A 576 Lassila Kenneth 49147 20832 14.16 15
165,00
Brahe (IF Brahe)
D50A 2746 Aaltonen Eeva-Kaarina 45138 19404 13.01 13.55 12.21 12.15 60
H55A 1350 Aaltonen Jukka 400978 19403 13.52 11.44 12.34 10.36 60
D18E 251 Aaltonen Laura 45139 2844 14.24 11.30 13.38 10.11 0
H21E 1 Aaltonen Vesa 400988 26642 13.05 12.23 12.05 12.00 0
H40AL 1059 Byggningsbacka Johan 55556 11448 13.05 13.09 11.21 10.57 60
H50A 773 Kronholm Peter 93043 36433 13.05 13.23 11.13 11.49 60
D55B 2897 Valleala Raina 93003 1054 15.06 11.58 13.08 10.32 60
300,00
Delta (Delta)
H35AL 1001 Gescheimer Raul 56965 655 13.36 11.14 14.04 11.24 60
D65 3449 Havukorpi Airi 44005 36628 14.59 12.49 11.01 12.51 60
H65AL 2233 Havukorpi Raimo 44004 30222 13.41 12.41 11.01 10.29 60
H65AL 2241 Jokisalo Erkki 43993 31324 14.35 11.45 11.49 12.15 60
D20E 183 Kangasaho Essi 45014 5241 14.29 11.01 13.31 10.00 0
H40B 1134 Kemppi Pekka 44009 9683 12.36 12.10 12.24 11.38 60
H21AL 503 Laine Antti 70304 12015 14.13 13.19 11.07 10.49 60
D55A 2835 Laine Irmeli 45061 204 14.37 12.07 13.09 11.23 60
H55A 1379 Laine Juhani 45062 203 14.32 11.48 11.16 11.48 60
H20E 153 Laine Tuomo 70951 12014 12.17 12.09 12.42 10.30 0
H65AL 2257 Leino Olavi 43982 3939 12.37 13.39 12.49 11.27 60
D10RR 3706 Lindroth Jenna 80190 21463 13.44 11.04 14.28 12.16 30
D35A 1692 Loukkalahti Lea 80142 30090 13.35 11.51 13.01 10.55 60
H21E 40 Loukkalahti Marko 45005 20302 14.21 12.45 11.59 12.00 0
H12 3173 Loukkalahti Otto 80141 16822 13.10 12.26 12.58 12.10 30
H10RR 3286 Loukkalahti Vilho 105425 19400 12.33 13.50 12.57 11.44 30
H20E 155 Luoma Ville 45002 32047 12.59 11.25 13.08 10.30 0
D21AL 2506 Manninen Kristiina 105772 30354 13.59 12.19 11.21 12.15 60
H21E 71 Novikov Leonid 80892 47656 14.47 12.53 11.27 12.00 0
H21E 46 Novikov Valentin 80890 1675 15.29 13.41 12.55 12.00 0
D21E 124 Novikova Julia 80891 9580 12.32 11.54 12.52 11.00 0
H18E 226 Rauhansalo Joonas 44027 3484 12.56 11.46 12.06 10.10 0
H10RR 3295 Rohula Janne 58611 7563 12.08 14.14 13.26 11.21 30
H20E 167 Saarinen Jarkko 90789 6616 12.41 11.47 12.18 10.30 0
H45A 730 Sallinen Kari 44985 107 13.02 13.34 12.28 10.36 60
D12 3599 Sallinen Siru 99712 2887 13.43 12.07 13.25 10.15 30
D13A 3555 Sallinen Suvi 44976 2886 14.28 12.30 13.52 10.22 30
H21B 1755 Tervonen Anssi 105699 22468 12.32 12.50 12.30 10.44 60
H21E 66 Toivio Heikki 41972 519 12.05 11.09 0
H45AL 1221 Viirto Jarmo 43971 8509 12.58 12.28 14.22 10.24 60
D16B 2970 Viirto Sanni 44030 6831 13.53 11.57 13.15 11.09 48
D40B 2689 Viirto Sari 43969 10307 12.34 13.08 11.48 12.40 60
H13A 3141 Viirto Tuomas 44029 1908 12.08 14.28 12.08 12.32 30
1158,00
EE (Epilän Esa)
D20B 2903 Maijala Salla 55921 35044 13.00 11.08 30
D40A 834 Maijala Sari 483211 160 12.18 12.42 11.48 12.22 60
H65AL 2260 Mattila Ossi 52923 1719 13.21 12.23 11.29 12.25 60
D40B 2654 Mäkinen Erja 54908 23770 13.56 13.26 11.44 10.56 60
H45B 1251 Numminen Mikko 53576 1735 12.59 12.11 12.13 11.39 60
H65AL 2263 Nyrjä Seppo 52893 2390 12.05 13.43 12.55 11.03 60
H60A 1563 Paavola Vesa 98275 14930 14.15 12.33 12.43 11.01 60
D35A 1696 Perkkalainen Johanna 101295 8798 13.57 11.35 13.17 10.39 60
H65AL 2276 Rantala Heikki 48960 35620 12.39 12.59 13.33 10.21 60
D60 3430 Ruisaho Eila 49985 22729 14.31 11.23 13.39 11.25 60
D60 3431 Ruusunen Marja-Liisa 108220 22761 13.55 12.07 12.57 12.03 60
H70 2350 Ruusunen Simo 47221 22756 14.34 12.42 12.12 11.54 60
H65AL 2288 Simola Heikki 43450 21455 14.15 11.29 12.03 11.47 60
H45B 1267 Toivonen Jari 82441 7005 12.03 13.11 11.23 12.27 60
D45B 2730 Toivonen Merja 82426 7008 12.36 13.16 12.44 11.16 60
870,00
EKP (Enon Kisa-Pojat)
H65AL 2248 Keronen Aulis 74637 33904 12.01 11.57 12.15 12.39 60
60,00
EKSu (Etelä-Kymen Suunnistajat)
H45A 684 Hartikka Olli 57643 31481 13.36 12.36 12.36 10.58 60
H45A 688 Hyppänen Timo 50968 1921 12.22 13.44 11.28 12.02 60
H40AL 1076 Korhonen Unto 55537 21816 12.51 12.57 12.23 10.43 60
H40A 625 Koskivirta Eero 109863 4171 13.11 13.23 11.47 11.39 60
H9RR 3335 Koskivirta Oskari 82013 14494 14.09 12.07 11.28 13.29 30
H35A 575 Larmala Juha-Pekka 402662 19142 14.44 11.40 12.56 10.22 60
D9RR 3740 Larmala Kiia 58958 21881 15.15 13.07 12.01 10.31 30
H8RR 3372 Larmala Niko 54997 21882 13.18 12.46 12.00 11.44 30
D16E 381 Liikanen Marjo 88650 10793 12.57 13.17 12.41 10.01 0
D45B 2712 Liikanen Tarja 99695 14798 12.16 13.40 11.38 12.18 60
D45B 2737 Valtiala Irmeli 56352 33506 13.02 12.50 12.20 11.24 60
H45B 1274 Valtiala Sakari 56353 14689 12.07 12.45 11.45 12.23 60
570,00
EKU (Eura-Kauttuan Urheilijat)
D60 3409 Helppolainen Anni 50014 13868 13.17 11.53 14.01 11.31 60
H60AL 2138 Helppolainen Taisto 50012 13869 12.40 12.56 11.54 12.30 60
D12 3606 Teini Emilia 55991 25401 13.13 11.33 13.15 11.13 30
D40A 849 Teini Heli 112007 15276 13.08 13.52 11.32 11.30 60
D16E 402 Teini Marika 110888 33329 13.01 13.19 11.15 10.01 0
H13-14B 3074 Teini Teemu 50018 5001 12.51 12.57 11.03 12.35 30
240,00
EnonkU (Enonkosken Urheilijat)
H55A 1410 Seppänen Arto 56670 5634 13.18 13.06 11.22 11.02 60
60,00
Eräp (Mäntän Seudun Eräpirkat)
H13-14B 3051 Ala-Sankila Aapo 56728 2888 12.35 13.27 11.05 12.17 30
H40B 1119 Ala-Sankila Jari 56372 7730 12.14 12.16 12.10 11.46 60
D21AL 2489 Karisalmi Terhi 74186 6692 12.47 12.57 12.25 12.17 60
H65AL 2250 Koipijärvi Erkki 109552 7707 13.17 11.03 12.37 12.37 60
H21AL 496 Koponen-Karisalmi Tero 49869 27808 14.39 12.13 11.03 11.55 60
H75 3021 Rintamäki Leo 57671 10963 12.55 13.43 12.01 10.13 60
H60A 1556 Valtee Juhani 49878 7711 14.19 11.49 12.41 11.27 60
390,00
EsAk (Espoon Akilles)
H50AL 2004 Hakulinen Matti 51255 13297 12.24 11.20 30
D55B 2884 Nordqvist Kaarina 74870 1810 14.12 11.20 13.32 11.18 60
H55A 1392 Nordqvist Raimo 74869 12346 13.42 13.28 12.10 10.02 60
H40B 1151 Ruotsalainen Jyrki 20998 11.54 10.52 30
180,00
EsSu (Espoon Suunta)
D35B 2594 Ericsson Heli 55029 6232 12.38 13.26 13.06 10.40 60
D35A 1680 Haakana Heli 50253 3305 14.11 11.29 13.15 10.43 60
D50B 2784 Innilä Riitta 43563 15219 13.14 13.22 11.52 12.00 60
H35A 569 Jylhä Jouko 43559 13077 14.30 11.34 30
D21A 1654 Jylhä Sirpa 43542 4167 13.25 12.19 30
H18E 212 Kauppinen Aki 55250 7063 13.06 11.22 12.44 10.10 0
H55A 1371 Kauppinen Pentti 55251 30102 12.36 11.46 12.22 12.24 60
H60AL 2164 Kärkkäinen Eero 58918 31011 12.46 13.34 13.14 10.56 60
H21E 30 Lahtinen Terho 43546 33868 15.07 12.35 12.33 12.00 0
H21E 34 Lantela Jaani 84696 16110 14.25 13.23 11.43 12.00 0
H70 2330 Laurila Pertti 43476 23119 13.54 13.26 12.26 11.24 60
D8RR 3781 Mahlamäki Ella 112746 14655 13.20 10.14 14
H9RR 3338 Mahlamäki Kasper 58602 11922 11.22 13.15 14
D21AL 2505 Mahlamäki Saara 111082 24325 12.11 11.59 30
H21B 1734 Mahlamäki Tomi 405889 17214 12.02 11.28 30
D60 3423 Mikkonen Ritva 43532 6458 13.35 12.03 13.15 12.07 60
H50A 785 Niemi Ilkka 43527 30599 12.55 13.29 11.47 11.39 60
H20E 161 Paasikoski Antti 56113 2288 12.15 12.11 12.54 10.30 0
H35A 582 Palmen Henrik 43522 17261 14.02 12.06 13.40 10.04 60
H55A 1398 Parjanne Mikko 43518 19681 13.46 13.02 30
H21C 1790 Passinen Jaakko 402125 40011 13.23 12.31 11.59 45
H60A 1538 Rönkkö Paavo 52344 30623 12.31 12.05 14.01 12.05 60
H21A 454 Sireeni Jarmo 43505 11573 13.26 12.28 12.02 11.56 60
H21AL 554 Vehkamäki Tero 42389 20309 12.23 11.55 13.07 12.19 60
D18E 283 Vesanto Tarja 108609 6071 14.22 11.16 13.42 10.11 0
H21E 78 Väyrynen Antti 43490 2480 13.27 14.21 0
H65A 1610 Väyrynen Heikki 43489 29174 13.06 12.16 12.40 10.50 60
1003,00
Falken (IK Falken)
H70 2316 Backman Arne 483890 20821 12.34 12.20 30
H50B 1293 Hagström Sune 55359 20826 14.01 11.43 30
60,00
Femman (IF Femman)
H55B 1463 Nurminen Markku 106669 3222 13.04 12.22 13.00 10.54 60
D50A 2763 Paulin Ragnhild 50696 14048 13.11 13.41 30
D40B 2671 Siegfrids Kerstin 83310 17569 13.32 13.58 11.32 11.56 60
D12 3604 Sund Elin 83311 22221 14.27 11.23 12.41 11.23 30
H40AL 1105 Sund Hans 102040 20657 13.03 11.29 12.47 11.03 60
H14A 2446 Sund Otto 75817 15051 13.27 12.31 12.31 11.25 30
H14A 2447 Sundelin Peter 40229 24151 12.53 13.13 11.39 12.03 30
H50AL 2033 Sundelin Rolf-Erik 50050 13625 14.22 12.54 12.22 11.38 60
D16E 401 Sundelin Susann 50047 4949 12.17 13.33 11.37 10.01 0
H55AL 2119 Williamsson Bo-Göran 51942 19950 14.35 12.29 12.37 11.19 60
420,00
GIF (Gamlakarleby IF)
H50A 756 Eriksson Sven 110282 19996 13.27 12.53 13.05 10.45 60
60,00
HaapavU (Haapaveden Urheilijat)
D10RR 3695 Jussila Eveliina 107144 10297 13.40 11.05 14.22 12.23 30
H45A 694 Jussila Raimo 50825 25246 12.28 12.10 12.58 12.14 60
H12TR 3229 Mattola Peetu 99159 11071 12.48 14.42 11.58 12.10 30
H12 3187 Ravaska Heikki 90896 17783 12.32 13.40 12.20 11.50 30
H16E 326 Ravaska Pekka 90894 17781 12.59 12.59 12.43 10.31 0
D40B 2666 Ravaska Tuula 97641 10986 14.12 12.44 12.28 10.54 60
H16E 327 Ravaska Ville 90895 17782 13.57 11.53 11.43 10.31 0
210,00
HaHe (Haukiputaan Heitto)
H55AL 2049 Haapaniemi Niilo 53687 38145 14.51 11.07 13.17 11.29 60
D75 3478 Höglund Vilma 57569 30760 15.30 13.42 12.22 10.22 60
H55AL 2075 Järvitalo Raimo 57538 30507 13.37 12.21 12.09 12.37 60
180,00
Hanka (Hankasalmen Hanka)
D10RR 3690 Havas Anni 105900 6780 13.30 11.31 14.13 12.27 30
D12TR 3629 Havas Elsa 105525 13384 15.22 11.02 13.40 11.24 30
D18E 254 Hytönen Reija 46710 34809 14.38 11.34 13.08 10.11 0
D9RR 3732 Hänninen Anniina 401071 7350 15.14 13.09 12.15 10.13 30
H13A 3097 Hänninen Tuomas 401091 13391 13.04 13.34 12.16 12.38 30
D10RR 3694 Isojärvi Essi 74992 11373 13.49 11.15 14.34 12.08 30
D13A 3534 Juntunen Sirkku 47640 13374 15.08 11.16 14.04 10.40 30
D45A 872 Kihlström Kirsi 47650 8019 14.25 11.43 13.53 11.19 60
H21B 1731 Lehtonen Marko 52265 4582 12.50 12.16 12.16 11.54 60
H13A 3107 Leinonen Markku 401012 13396 12.14 14.34 11.22 13.30 30
H21B 1735 Malinen Sami 483212 1155 13.50 13.20 11.18 10.42 60
H60AL 2188 Pyykkönen Martti 47677 8001 14.48 11.02 12.12 11.42 60
D21C 2576 Pyykkönen Milla 476760 10071 12.13 13.51 11.31 12.43 60
D50B 2809 Pyykkönen Ritva 47672 12078 13.16 12.46 11.54 12.28 60
H50A 790 Pöyhönen Sakari 47670 8040 13.53 12.09 12.47 11.03 60
D12TR 3671 Taipale Meri-Tuulia 41135 19874 14.20 12.02 14.40 10.26 30
H45A 734 Tolonen Juha 57925 3280 12.38 12.42 13.26 10.42 60
H65A 1606 Valkonen Paavo 47659 8030 13.34 11.16 12.22 11.50 60
D55A 2853 Valkonen Pirjo 47658 8038 14.31 12.11 13.57 11.01 60
H13-14B 3084 Väisänen Paavo 47647 13386 12.55 12.31 11.29 12.27 30
870,00
HaukivKi (Haukivuoren Kisailijat)
H55AL 2065 Kohvakka Erkki 52945 2250 13.07 11.27 13.37 12.21 60
H16E 309 Manninen Heikki 56916 8026 12.05 13.31 12.31 10.31 0
H20E 156 Manninen Kalle 52947 6880 12.53 11.19 12.34 10.30 0
H50B 1319 Manninen Veli 52948 2246 13.53 11.09 11.57 11.37 60
H16E 319 Partanen Juho 102217 5448 13.09 12.29 11.33 10.31 0
120,00
HauSi (Hauhon Sisu)
H60AL 2131 Hakala Esko 45604 23258 13.02 12.42 12.54 11.44 60
D21AL 2481 Hiiri Kirsi 45597 18765 14.13 12.11 11.51 11.43 60
D40B 2632 Jalli Suvi 51753 2724 13.28 13.56 11.18 11.32 60
H40A 610 Jalli Vesa-Pekka 51754 2325 13.21 13.27 11.27 11.55 60
H60AL 2146 Juntunen Eino 45586 19388 14.38 14.08 11.20 10.10 60
D45A 874 Kirjavainen Erja 45582 19903 14.05 11.39 13.51 11.29 60
D12TR 3647 Korkatti Saara 40066 22077 14.42 12.18 14.30 10.16 30
H21A 435 Koskinen Arttu 45579 19566 12.26 13.54 12.08 11.46 60
H50A 771 Koskinen Heikki 45578 32386 13.09 13.27 12.09 12.23 60
H12TR 3221 Kuivaniemi Aku 82777 21038 12.08 13.44 12.10 13.30 30
H21A 438 Lehtonen Pasi 83437 14902 13.14 13.00 11.16 12.28 60
H21A 439 Lepistö Lasse 45569 27962 12.06 13.30 12.26 12.06 60
H21A 440 Lepistö Mikko 59922 38645 12.56 12.38 11.38 12.48 60
H50A 779 Lepistö Rauno 94968 2323 13.59 12.49 11.23 10.57 60
D55B 2874 Lepistö Virve 112760 0 14.32 12.26 12.58 10.38 60
D45B 2714 Liukkala Eeva-Riita 49062 11126 12.22 13.44 11.20 12.36 60
H50A 780 Liukkala Pekka 49052 20273 14.41 12.15 12.45 11.35 60
H60A 1528 Nurminen Matti 45555 17780 14.21 12.01 13.31 10.45 60
H18B 1641 Rantio Janne 45548 34981 14.31 11.25 13.03 10.09 48
H45A 727 Rantio Jukka-Pekka 45547 2333 13.12 12.04 13.28 10.50 60
D50B 2810 Rantio Tarja 45543 2331 12.44 13.34 11.34 12.52 60
H50AL 2025 Rantio Veli-Matti 45540 2332 13.44 12.46 13.12 11.16 60
D45B 2724 Rautavirta Pirkko 45539 22545 13.14 12.58 12.12 11.50 60
H45AL 1208 Salonen Ilkka 45537 2303 12.48 12.38 12.28 11.02 60
D16B 2962 Salonen Krista 45536 35285 14.05 11.15 13.41 11.03 48
H55AL 2096 Salonen Pertti 45533 2314 13.09 11.29 13.27 12.55 60
H13-14B 3073 Salonen Rasmus 45532 1623 12.49 13.37 11.35 11.41 30
1506,00
HeKi (Helsingin Kisailijat)
H60AL 2134 Hankonen Mauri 53920 1100 14.22 11.32 12.40 11.18 60
60,00
Hiisi (Hiisirasti)
H70 2320 Huhtala Olavi 59193 5559 14.04 13.28 12.16 11.38 60
H55AL 2060 Kares Olli 83890 9097 14.27 12.45 12.43 10.43 60
D65 3454 Kirkkala Aino 99756 5266 14.43 12.43 11.13 13.05 60
H65AL 2305 Valtonen Teuvo 54420 34462 13.53 13.45 11.37 11.15 60
240,00
HiKi (Hiidenkiertäjät)
D65 3451 Hiekkavuo Sisko 78002 12175 14.51 12.53 11.21 12.47 60
H70 2319 Hirvikorpi Raimo 103928 30946 14.22 12.16 12.42 12.00 60
H70 2329 Kunttu Martti 45020 24164 13.28 13.08 13.32 11.04 60
H65A 1582 Laitinen Raimo 40000 26 14.20 11.20 12.36 11.22 60
D50B 2795 Laukkanen Anita 82305 7232 12.32 13.20 11.14 12.38 60
H60AL 2170 Leino Reijo 57332 16102 12.10 11.54 14.04 12.22 60
H60AL 2183 Pekki Matti 108290 38617 13.40 13.24 12.20 10.34 60
H65AL 2286 Seppänen Arvo 44983 32258 12.17 13.21 13.41 10.39 60
H65AL 2290 Sundqvist Veli 44980 12509 13.35 12.03 12.09 12.05 60
540,00
HimU (Himangan Urheilijat)
D10RR 3699 Kaustinen Emilia 88579 20898 13.31 11.01 14.18 12.32 30
H65AL 2247 Kaustinen Juhani 51004 30519 13.49 11.15 13.21 10.55 60
H40B 1131 Kaustinen Kari 55437 18398 12.48 12.40 11.32 11.34 60
H40B 1132 Kaustinen Pertti 55434 5156 13.20 12.02 12.22 11.02 60
D40B 2638 Kaustinen Päivi 95217 20978 12.06 12.28 12.38 12.46 60
H21AL 518 Paavola Kim 41877 4112 13.19 13.51 12.53 45
H21C 1795 Santapakka Pasi 50987 3005 12.37 12.41 12.45 12.33 60
H55B 1483 Uunila Veli-Matti 55438 6305 12.10 12.30 12.50 11.32 60
H60A 1560 Viitasaari Jussi 95234 30525 12.33 11.47 13.59 11.39 60
H35AL 1032 Viitasaari Tommi 78026 34528 13.18 11.08 14.02 11.28 60
H9RR 3358 Ylikangas Niko 95215 5857 14.31 12.24 11.08 13.19 30
H65AL 2309 Ylikangas Olavi 55387 5151 12.27 12.39 11.53 12.13 60
D12TR 3685 Ylikangas Tiia 55389 12079 14.24 12.50 13.48 10.38 30
675,00
HirvHe (Hirvensalon Heitto)
H50B 1316 Lämsä Veijo 48982 1376 12.49 11.37 12.35 11.49 60
H45B 1249 Mänty Pekka 45720 32371 13.07 11.53 12.43 11.37 60
H13A 3114 Mänty Sami 45729 6516 12.16 14.36 11.52 13.10 30
D50A 2766 Salmenoja Hely 45732 25716 13.23 13.49 11.59 12.01 60
H55AL 2094 Salmenoja Pertti 45733 24433 13.19 12.47 13.43 10.37 60
H65AL 2306 Viiri Jyrki 45739 22499 12.55 11.33 12.25 12.41 60
D55A 2854 Viiri Rauni 45740 30265 14.17 12.43 13.43 10.51 60
390,00
HlS (Hämeenlinnan Suunnistajat)
D50A 2753 Jaakkola Sirkka 46301 18982 13.41 13.13 11.45 12.45 60
H45A 693 Jokinen Arto 53482 32249 13.18 13.22 12.04 10.48 60
D13A 3533 Jokinen Emmi 93554 19562 14.26 11.18 14.20 11.08 30
H75 3008 Kemppainen Aulis 46280 20327 12.47 13.59 11.57 10.23 60
H45A 708 Leppälä Martti 48372 2614 12.02 12.02 13.22 11.54 60
H55A 1406 Sabel Erkki 46286 24099 13.44 12.08 11.54 11.24 60
H21AL 532 Sabel Mikko 46287 20905 14.29 13.13 12.17 10.23 60
H21E 57 Sabel Ville 46288 20541 14.11 13.27 13.09 12.00 0
H55A 1409 Savonen Esko 46274 17761 12.26 13.24 13.12 10.08 60
D55A 2845 Savonen Leena 81650 17760 14.43 11.57 13.17 11.25 60
H35B 1048 Ternola Mika 46255 16510 14.32 11.02 13.14 10.26 60
H8RR 3393 Ternola Panu 110360 25736 13.24 12.48 12.12 11.50 30
D40B 2676 Ternola Riitta 46254 9499 12.48 13.44 11.06 12.08 60
H12TR 3245 Ternola Teemu 102741 9950 12.52 14.30 11.28 12.32 30
H45B 1277 Virkki Antti 53744 23266 12.11 12.25 12.27 11.55 60
H12TR 3259 Virkki Vili 102577 4481 12.02 13.48 12.26 13.22 30
H65A 1608 Virtanen Ilari 57328 17786 14.18 11.54 11.52 11.02 60
D65 3463 Virtanen Raija 57307 20000 14.47 12.31 11.23 13.01 60
900,00
HlT (Hämeenlinnan Tarmo)
H55B 1434 Aronen Jorma 40068 5168 12.44 12.50 11.26 12.16 60
H18E 202 Erämaja Antti 54847 33650 13.16 11.04 12.52 10.10 0
D16B 2936 Erämaja Johanna 54852 4042 14.53 11.43 12.55 10.57 48
D40A 819 Erämaja Tuija 40093 24030 12.00 12.54 11.52 12.32 60
H45A 697 Järvinen Jari 40092 560 13.10 11.52 12.16 12.10 60
H70 2328 Koskinen Olavi 40086 17803 13.06 13.06 13.26 11.32 60
H60AL 2163 Kuusisto Kalevi 74720 9923 14.00 12.24 11.00 12.38 60
D50A 2756 Laukkanen Kirsti 40085 6156 13.09 13.59 12.25 12.03 60
H60AL 2168 Launo Matti 40071 35987 12.22 13.56 12.28 10.58 60
D55A 2839 Mäntytörmä Eila 44540 22825 14.53 12.03 13.21 11.29 60
H80 3042 Tuuteri Eero 40089 17775 15.10 13.12 11.30 10.42 60
H55AL 2121 Vuorinen Ossi 110892 16679 13.23 12.33 11.55 12.49 60
648,00
HS (Helsingin Suunnistajat)
H50A 754 Aherto Jorma 54575 20836 12.57 11.27 30
D21AL 2473 Erola Larissa 47908 23086 12.33 11.41 13.37 11.29 60
H21E 6 Haarlaa Tapio 46538 18552 14.13 12.29 11.11 12.00 0
H60A 1497 Hakio Risto 485625 358 12.47 12.07 14.21 11.59 60
H12 3153 Heikkinen Janne 95136 13094 12.56 12.18 12.16 11.18 30
H10RR 3266 Heikkinen Lassi 95137 13098 12.22 14.17 12.49 10.55 30
H8RR 3364 Hietaoja Atte 99739 7125 12.20 12.56 11.56 12.46 30
D12 3575 Hietaoja Essi 82011 16300 13.37 11.47 13.21 10.27 30
H40AL 1063 Hietaoja Jarkko 82779 21044 12.05 12.03 12.49 11.45 60
D16E 364 Hietaoja Nelli 75362 25369 13.11 12.47 11.55 10.01 0
D50A 2751 Hämäläinen Anneli 48911 8327 13.03 13.05 12.19 12.19 60
D50A 2752 Hämäläinen Riitta 48912 8328 13.25 13.47 11.57 12.33 60
H45AL 1178 Kangas Aimo 55075 13807 13.22 11.14 13.40 10.04 60
D40B 2636 Kangas Laila 55077 10508 12.40 14.02 12.30 11.54 60
H12 3161 Kangas Panu 55076 7515 12.30 13.50 12.36 11.46 30
H10RR 3271 Kangas Veli 59111 13087 12.11 14.26 13.34 11.07 30
D40A 828 Kekäläinen Kaija 47905 130 13.12 12.38 11.38 12.36 60
H35AL 1007 Kekäläinen Tero 47904 16360 13.26 11.46 13.36 11.10 60
D21A 1655 Kinnunen Johanna 40707 6359 13.21 12.47 11.41 11.37 60
D21E 117 Kivimäki Tiina 47892 34316 12.28 12.24 12.10 11.00 0
D21C 2553 Kokko Tuuli 47894 8647 12.07 12.45 11.37 12.33 60
H70 2327 Korhonen Eero 74856 15600 13.00 15
H21AL 500 Kuparinen Kalle 47889 10022 14.03 11.47 11.11 12.49 60
D21AL 2499 Kuparinen Susanna 41653 40079 14.25 13.19 12.47 10.23 60
H10RR 3280 Kähkönen Erno 102494 7007 12.00 14.43 13.24 11.22 30
H12 3170 Lahtinen Atte 105701 18942 13.40 12.56 11.24 12.36 30
H45AL 1192 Lahtinen Jouko 400167 3631 14.08 12.02 13.00 11.26 60
D13A 3542 Lahtinen Katja 55018 19564 14.20 12.04 13.42 11.16 30
D12TR 3648 Lahtinen Krista 112776 18617 15.26 12.08 13.38 10.20 30
H55A 1381 Lantta Timo 51782 23839 12.42 12.22 13.30 11.52 60
H50A 777 Lehto Esa 46576 15050 13.57 13.35 11.59 10.31 60
D60 3419 Lindeman Gunnel 46542 39618 14.15 11.47 13.13 11.33 60
H60AL 2173 Lindeman Osmo 46541 30455 13.28 13.26 11.30 12.36 60
H55A 1386 Lousio Alpo 108312 13180 14.14 13.10 11.42 10.58 60
H10RR 3288 Lousio Janne 58542 1336 12.30 14.06 13.00 11.39 30
D21AL 2504 Lousio Sanna 56585 13182 12.45 12.27 13.23 11.55 60
H45A 710 Malinen Jouko 47847 29621 12.34 13.20 12.08 11.38 60
D9RR 3742 Matilainen Helena 105441 7603 15.13 13.06 12.07 10.26 30
H35A 578 Matilainen Kari 105478 3945 14.34 11.16 13.36 10.26 60
D40A 836 Matilainen Mirja 47863 19887 12.52 13.18 11.10 11.34 60
H55AL 2077 Miettinen Erkki 47902 13864 13.39 13.13 12.57 11.11 60
D50A 2760 Miettinen Synnöve 99787 13266 12.47 13.03 11.51 12.23 60
H12 3177 Mäkinen Riku-Pekka 99714 1740 13.20 12.40 11.54 12.50 30
D40A 838 Mänttäri Ulla 56274 16356 12.06 13.42 12.14 12.04 60
H55A 1401 Pellikka Jorma 75292 16788 13.28 11.20 12.36 10.06 60
H13A 3123 Pirilä Antti 83778 7186 12.58 14.38 11.14 12.34 30
H45AL 1203 Pirilä Ilmo 89178 40070 12.44 12.34 14.16 10.44 60
H12 3184 Pirilä Tommi 58984 8041 12.04 13.30 13.02 12.16 30
D55B 2888 Pohjola Sirkka 106366 5471 13.54 12.12 13.50 10.52 60
H21B 1744 Pohjola Tuomas 83715 9981 13.48 12.36 12.10 11.12 60
H55AL 2089 Pohjola Veijo 106719 5469 14.57 11.55 11.41 12.31 60
H20E 165 Raula Matti 55316 7419 12.21 11.39 13.04 10.30 0
D65 3459 Raunemaa Pirkko 48920 14166 14.57 12.51 11.03 12.53 60
H65A 1595 Raunemaa Taisto 48919 31608 12.50 11.34 12.50 11.44 60
H18E 229 Salo Samuli 48878 23273 12.38 11.06 12.20 10.10 0
H18E 230 Saviharju Jussi 47865 2138 12.12 12.10 12.48 10.10 0
H10RR 3300 Savilahti Pyry 99749 9228 12.43 13.57 13.14 11.32 30
H65A 1600 Seppä Matti 54950 24266 13.30 12.24 11.50 10.56 60
H35A 590 Strömberg Juha-Pekka 44923 1912 14.14 11.22 13.10 10.16 60
D9RR 3755 Summanen Aino 58980 9428 15.33 12.47 12.26 10.08 30
H45B 1264 Summanen Raimo 46369 4800 13.15 11.59 11.43 12.13 60
D55A 2847 Tervo-Pellikka Raija 75293 23010 14.01 12.37 13.31 11.33 60
H18E 242 Vesikallio Aki 46564 5974 13.12 11.42 13.20 10.10 0
D21A 1668 Vierikko Annamari 47884 14630 13.01 12.25 11.55 12.03 60
H35B 1052 Virtanen Kimmo 90174 21758 14.34 11.24 13.24 10.06 60
2895,00
HyPo (Hyvinkään Ponteva)
H45AL 1183 Kiuru Esko 42220 14750 13.44 11.46 13.58 10.32 60
D13-14B 3509 Salmi Heli 42233 17500 13.35 11.39 13.31 10.25 30
D40B 2669 Salmi Kirsti 42223 12507 13.12 12.46 12.58 11.16 60
D16B 2961 Salmi Sari 42232 8856 14.37 11.33 12.47 10.39 48
H50A 794 Salmi Veijo 94145 37058 12.53 13.15 13.01 11.17 60
H40A 657 Siivonen Tapani 55852 15321 13.35 12.59 11.37 11.35 60
318,00
HyRa (Hyvinkään Rasti)
D21AL 2474 Friman Kaisa 42042 29394 12.23 12.37 13.27 12.09 60
D10RR 3689 Fröblom Sini 83766 12711 13.39 11.08 14.26 12.11 30
D21C 2544 Fröblom Tarja 90249 18319 13.01 13.09 11.11 12.41 60
H21B 1710 Havula Jarmo 52076 390 13.22 12.10 11.48 11.56 60
H21B 1714 Hölttä Sami 52066 31835 12.18 13.12 12.58 10.46 60
H12TR 3216 Joensuu Aarni 101899 13897 12.44 13.58 12.24 12.22 30
D55B 2868 Kallela Mirva 52070 3231 14.58 11.44 13.30 10.26 60
H45A 701 Kauppinen Tuomo 52651 3841 13.24 11.50 13.02 11.00 60
D12TR 3645 Kiuru Katriina 11855 14.40 11.08 14.48 11.02 30
D21AL 2500 Kyckling Katja 102766 22345 13.13 11.37 12.29 10.45 60
D50A 2759 Miettinen Anneli 42040 35695 13.33 13.15 12.13 12.17 60
H50AL 2022 Miettinen Heikki 41997 36603 14.06 12.24 13.14 11.06 60
H60A 1526 Nikkinen Yrjö 100468 27533 12.51 12.47 14.17 10.41 60
D21AL 2519 Partanen Hanna-Riikka 95171 32886 14.15 13.13 11.27 11.41 60
H21AL 520 Partanen Jussi 107919 37796 14.21 11.05 13.33 11.19 60
H60A 1532 Partanen Paavo 42027 12551 14.05 11.43 13.17 11.51 60
D21AL 2520 Partanen Paula 107307 12560 12.49 12.07 12.55 12.41 60
H55A 1400 Partanen Risto 108222 6642 13.40 11.06 12.08 12.26 60
H21E 48 Partanen Tapani 53706 27801 13.39 13.17 12.27 12.00 0
H21AL 522 Pikkarainen Toni 110388 33775 12.39 12.27 11.59 12.59 60
D21C 2577 Saari-Hölttä Mirva 99793 30245 12.21 14.01 12.07 11.57 60
H55AL 2097 Saviaho Aarno 42032 13363 14.45 11.57 13.35 11.25 60
D21AL 2529 Sillanpää Aino 42043 7691 13.43 13.33 12.05 11.13 60
H65AL 2287 Sillanpää Heimo 55886 25161 14.01 11.23 12.11 12.17 60
H21A 452 Sillanpää Sampo 44455 13389 13.28 13.16 11.28 11.24 60
H10RR 3304 Sorvari Lari 102412 14074 12.07 14.01 13.18 11.35 30
H12TR 3244 Sorvari Samu 102347 14287 13.30 13.08 11.26 13.08 30
D55A 2848 Tukiainen Marja 42203 6605 14.47 11.51 13.47 11.05 60
H55AL 2108 Tukiainen Tapio 53705 12555 13.51 11.11 11.57 12.11 60
H40AL 1106 Turpiainen Janne 54047 13327 13.39 11.49 11.51 11.43 60
H55AL 2122 Väkeväinen Martti 42031 479 13.05 12.41 12.53 12.57 60
1650,00
IHR (Itä-Hämeen Rasti)
H40A 632 Lahtinen Jari 401939 25309 13.37 12.21 11.23 12.21 60
H12 3171 Lahtinen Juho 56300 4876 13.06 12.16 11.50 13.06 30
D45A 878 Lahtinen Terttu 52203 13695 14.15 11.53 13.13 11.41 60
H16E 307 Lahtinen Tuomo 52204 23525 13.21 11.43 11.59 10.31 0
D18E 269 Peltola Elina 81742 15172 14.28 11.20 13.56 10.11 0
H40A 647 Peltola Ilkka 52200 25121 14.43 11.19 12.35 11.07 60
D14A 2989 Peltola Riikka 81744 15165 14.19 11.11 13.33 10.29 30
H14A 2459 Valkonen Henri 52162 9122 13.13 12.19 12.13 11.45 30
H12 3200 Valkonen Lauri 52172 8899 12.10 13.10 12.48 12.20 30
H40A 668 Valkonen Pasi 102497 5929 12.53 13.01 11.59 11.53 60
H40A 673 Väyrynen Jukka 52201 16991 14.17 11.51 13.05 10.23 60
H14A 2463 Väyrynen Niko 480691 3896 12.23 13.01 11.23 12.33 30
D12 3620 Väyrynen Noora 52174 13235 13.33 12.17 12.49 10.47 30
480,00
IinYr (Iin Yritys)
H45B 1252 Paaso-Rantala Pertti 57575 30506 13.39 12.19 12.15 11.13 60
H70 2338 Paaso-Rantala Martti 57574 30705 13.22 13.12 13.42 11.42 60
H35B 1044 Paaso-Rantala Juha 57573 27800 14.24 11.20 13.20 10.18 60
180,00
Iisu (Iisu)
D60 3407 Hankonen Anna-Liisa 49361 29233 14.27 11.55 13.19 11.47 60
H75 3006 Jäppinen Kyösti 49377 18348 12.27 13.23 12.33 10.39 60
H40A 616 Kakko Kimmo 49369 6606 13.53 11.05 30
H21A 428 Karstunen Juha 52002 1881 12.22 13.32 11.54 12.38 60
H18B 1632 Keltamäki Pasi 49354 22405 14.07 11.31 13.07 10.23 48
H50A 770 Keltamäki Seppo 105280 12395 13.01 13.09 12.41 12.17 60
H40A 619 Kemppainen Vesa 49363 664 12.33 12.55 11.43 12.19 60
H21AL 510 Liedes Ari-Pekka 49349 35705 13.59 11.41 30
D20B 2902 Liedes Kaisa 49350 27044 13.08 11.16 30
H50B 1314 Liedes Osmo 49348 3214 13.31 11.25 13.07 10.57 60
D60 3420 Mattila Anneli 101298 8760 13.29 11.27 14.03 12.17 60
H55AL 2076 Mattila Heikki 105371 20543 14.09 11.05 13.57 11.47 60
H21AL 517 Paaso Tuomas 49733 26092 12.17 13.11 12.27 11.49 60
H50B 1325 Pakanen Heino 49367 34581 12.33 12.33 11.53 11.57 60
D20E 188 Pakanen Marika 49366 1103 14.19 11.33 13.13 10.00 0
H75 3027 Turkka Jussi 52756 18364 13.01 13.49 11.55 10.05 60
H50A 805 Udd Esko 49357 6574 11.17 11.21 30
H50A 814 Viinamäki Reijo 74587 6690 12.29 12.07 30
D60 3445 Vilppola Anneli 49347 6600 13.57 11.03 13.45 11.23 60
H12TR 3258 Vilppola Henry 100517 1870 12.06 13.50 12.34 12.58 30
H13-14B 3083 Vilppola Jori 74597 8580 13.09 12.49 11.51 11.31 30
D12TR 3683 Vilppola Taru 81045 36302 15.24 11.06 13.30 11.28 30
1008,00
IisVi (Iisalmen Visa)
H13A 3094 Hourula Miikka-Pekka 52207 4105 13.46 13.48 11.38 12.20 30
H50AL 2008 Huusko Martti 47095 7578 13.58 13.12 12.26 11.08 60
H60AL 2157 Koponen Paavo 57244 2069 12.20 13.54 12.58 11.06 60
H55AL 2068 Kumpulainen Matti 47096 23898 12.43 12.49 12.31 12.39 60
D55A 2833 Kursukangas-Hourula Kaa 52208 18666 14.11 12.33 13.01 11.19 60
H40B 1145 Mähönen Arto 12494 12.26 12.48 12.26 11.22 60
H21B 1738 Mähönen Mikko 47121 806 13.26 12.06 30
D10RR 3709 Mähönen Mirka 12578 13.11 11.19 14.48 12.28 30
H13A 3113 Mähönen Taneli 51880 11019 12.52 12.58 14
D13-14B 3501 Nelimarkka Siiri 81863 17376 14.29 11.33 12.57 10.13 30
D40A 839 Nelimarkka Seija 47101 6061 12.14 12.50 12.08 12.20 60
D18E 265 Nelimarkka Sanni 47100 20378 13.54 11.54 13.36 10.11 0
D20E 189 Partanen Ritva 403106 15902 14.21 11.31 13.17 10.00 0
H60AL 2182 Partanen Tauno 75115 6008 13.52 12.22 11.26 12.50 60
H70 2342 Puustinen Aarne 47116 6083 14.36 12.46 12.06 12.08 60
H20E 162 Puustinen Olli 100345 35003 11.17 0
H65AL 2271 Puustinen Valto 47089 6079 14.43 11.31 12.43 11.11 60
H40A 654 Ruutala Jyrki 401226 14009 12.27 10.11 30
D8RR 3790 Ruutala Katariina 0 13.24 10.58 14
H12TR 3238 Ruutala Kristian 88532 5415 11.50 13.26 14
D13-14B 3518 Väre Kaisla 58218 17375 13.59 11.03 13.27 10.41 30
H10RR 3317 Väre Konsta 51866 8299 12.36 14.00 12.51 11.37 30
H50B 1344 Väätäinen Hannu 59417 21533 13.19 11.31 12.27 12.01 60
D21AL 2540 Väätäinen Hanna 59416 12938 13.27 13.41 11.35 11.09 60
912,00
IitPy (Iitin Pyrintö)
D16B 2949 Laaksonen Elina 53807 4854 14.25 12.01 12.53 10.15 48
H12TR 3224 Laaksonen Matti 50884 22120 12.54 13.12 11.34 13.40 30
H50B 1320 Mettälä Pekka 50888 4404 13.25 12.15 11.41 11.39 60
H16E 320 Patscheider Roman 53709 21764 12.49 12.47 11.19 10.31 0
138,00
IkNV (Ikaalisten Nouseva Voima)
H21E 2 Anjala Topi 99748 10055 14.15 0
H21E 5 Gorbatenkov Igor 44736 22661 14.45 14.11 11.03 12.00 0
D21AL 2484 Hämäläinen Terhi 47653 7124 13.53 12.05 11.33 12.11 60
H21E 27 Kotamäki Iivo 108310 11233 13.29 0
D10RR 3710 Mäkelä Heini 43630 15917 13.28 11.06 14.46 12.29 30
H14A 2433 Mäkelä Kalervo 43607 1653 12.09 12.45 11.51 12.25 30
H16B 2400 Mäkelä Kalle 43614 1650 11.26 11.58 24
D40A 840 Palmi Kirre 110263 16799 12.46 13.30 11.00 12.16 60
H21AL 534 Sivén Ville 50269 31371 14.45 12.59 11.17 10.55 60
H21E 65 Taanila Vesa 401147 28911 15.27 13.31 0
264,00
IlU (Ilomantsin Urheilijat)
H45A 692 Jeskanen Taito 47127 31062 13.46 12.28 11.34 12.24 60
H50A 786 Nissinen Tuomo 47132 12422 13.33 12.03 12.55 11.47 60
H16B 2410 Sotti Kristian 57737 5492 14.44 11.50 11.46 12.10 48
H70 2355 Tanninen Reijo 19240 12.10 13.24 12.18 45
213,00
INUS (INUS)
D45B 2717 Murskaja Elsa 0 13.24 12.56 11.30 12.16 60
H45AL 1195 Murskij Sergei 488366 0 13.42 12.58 12.56 10.06 60
120,00
IPR (Itä-Päijänteen Rasti)
H16E 296 Huikko Petteri 50761 1718 12.47 11.41 12.45 10.31 0
H21AL 516 Nurminen Joonas 100544 24005 14.17 11.59 11.41 12.17 60
D21C 2571 Nurminen Susanna 50783 20730 12.25 13.33 11.13 12.51 60
H16E 321 Peltonen Elias 82036 18514 13.49 12.39 11.47 10.31 0
H45A 724 Peltonen Heikki 50756 37965 12.40 13.12 13.04 10.34 60
D18B 2924 Peltonen Iida 82035 18377 14.58 11.04 14.04 10.06 48
H12 3183 Peltonen Topias 83884 13136 12.14 13.14 11.58 12.46 30
D8RR 3787 Puikkonen Janika 91855 21771 14.34 11.42 13.00 11.06 30
H45AL 1211 Särkkä Mikko 77864 18519 14.10 12.00 12.40 11.04 60
348,00
JMFC (JMFC)
D21AL 2488 Kaartinen Titta 71234 24875 11.49 12.19 12.35 45
D21AL 2509 Miettinen Saija 43533 17615 12.31 13.29 13.09 11.47 60
D21AL 2527 Riihinen Hanna 44447 29895 13.23 12.41 11.25 10.57 60
165,00
JoKu (Joutsenon Kullervo)
H21AL 487 Kaplas Jarkko 54039 237 13.03 11.21 13.51 12.01 60
H40A 636 Mattinen Reijo 43889 166 12.27 12.53 12.45 12.17 60
H40A 638 Myllärinen Hannu 51955 15810 13.19 11.23 12.01 11.27 60
D18E 264 Myllärinen Taija 51952 27049 14.18 11.56 13.46 10.11 0
D55A 2840 Pulkkinen Arja 488419 111 14.39 12.15 13.13 11.15 60
H45A 726 Pulkkinen Pekka 95175 15886 12.16 12.58 13.20 11.02 60
H70 2353 Suutari Veikko 487829 26819 13.26 12.06 13.12 12.24 60
H40A 671 Viskari Jarmo 483670 15403 14.13 12.05 13.31 10.37 60
420,00
JRV (Jämsän Retki-Veikot)
H60A 1499 Helminen Pentti 47700 3480 14.17 12.19 13.39 10.35 60
D21E 109 Hokka Laura 50741 32462 13.24 12.20 12.26 11.00 0
H21B 1717 Isotalo Janne 47698 28372 12.26 13.38 12.12 11.46 60
D13A 3532 Janhunen Laura 100966 15371 14.38 11.22 14.12 10.52 30
H21E 18 Johansson Magnus 61701 46334 14.51 12.19 13.35 12.00 0
H60A 1515 Lahma Pauli 40791 21855 13.03 13.31 12.31 11.43 60
D55B 2878 Lainkari Aino 102357 18361 15.08 11.10 13.54 10.40 60
D21C 2562 Lainkari Mari 102355 9296 12.01 13.21 12.25 12.23 60
H21E 36 Lindgren Simo 45916 33075 13.33 13.37 12.13 12.00 0
H21C 1788 Nojonen Jarkko 111014 23268 12.21 13.07 12.43 12.13 60
D13A 3549 Närhi Anna 300558 3374 15.18 12.06 13.26 10.06 30
D12TR 3662 Närhi Minna 81679 8843 15.20 11.30 13.02 11.22 30
H21A 446 Peltonen Tommi 81645 14206 12.40 12.32 12.04 12.42 60
H20E 164 Rantala Kalle 105868 14936 12.55 11.23 13.06 10.30 0
D21E 128 Rantanen Maaret 109878 2075 12.46 12.08 13.06 11.00 0
D60 3433 Sinisammal Leena 91743 18367 14.07 11.35 13.59 11.17 60
D9RR 3765 Viitaniemi Veera 102356 11376 15.39 12.54 11.59 10.22 30
600,00
JuuanJä (Juuan Jänne)
H60A 1531 Ovaskainen Heino 51853 34556 13.57 13.29 13.07 10.29 60
H65A 1592 Ovaskainen Mauno 51860 20387 14.12 11.52 12.18 10.38 60
H70 2348 Rissanen Erkki 57533 5278 13.02 12.22 12.58 12.22 60
H21C 1791 Ryynänen Juhani 82868 50013 12.13 12.49 13.23 12.17 60
H55AL 2118 Wickström Pertti 51851 10179 14.37 12.05 11.47 11.59 60
H55A 1427 Väyrynen Seppo 51850 34549 12.04 12.34 11.46 12.28 60
360,00
JuvU (Juvan Urheilijat)
H21A 418 Anttonen Ilkka 84639 33973 12.52 13.44 11.34 11.30 60
H21AL 471 Glad Ville 45799 20714 12.21 13.17 12.49 11.15 60
H20E 143 Hapola Tuomas 101253 12454 12.51 11.33 12.08 10.30 0
H50A 766 Hyyryläinen Raimo 46520 4030 14.33 12.31 11.41 11.53 60
H21E 37 Lintunen Sampsa 101569 193 13.13 12.59 12.19 12.00 0
180,00
Jyry (Rasti-Jyry)
H45AL 1171 Glad Timo 45798 19839 12.46 12.10 14.18 10.34 60
H55A 1356 Helin Jorma 45815 32539 12.28 13.22 11.38 11.44 60
D55B 2863 Honkonen Eeva 45814 17368 14.22 11.14 14.02 11.00 60
H21B 1715 Isokoski Kimmo 91770 31974 12.44 11.48 12.32 11.50 60
D45A 880 Leppänen Aino 53904 37378 14.55 11.29 13.33 11.17 60
H16B 2394 Leppänen Antti 53875 23832 14.56 12.32 11.30 11.42 48
H8RR 3374 Leppänen Pekka 101593 3260 12.26 13.50 11.52 12.22 30
H45AL 1193 Leppänen Risto 53903 15412 13.46 11.04 13.22 11.34 60
H13A 3109 Leppänen Tuomo 53876 25109 13.16 13.06 11.56 13.24 30
D21AL 2539 Vanhala Annastiina 47444 18322 12.37 13.01 12.33 12.33 60
528,00
JäPa (Järvenpään Palo)
H13-14B 3056 Honkakoski Ville 101917 16290 12.33 13.33 11.11 12.01 30
H21AL 489 Kervinen Lasse 44243 12978 14.23 13.21 12.11 10.11 60
H21AL 490 Kervinen Sami 44267 760 12.41 11.51 13.45 11.37 60
H60A 1512 Kervinen Unto 44285 23421 13.45 12.13 12.15 12.15 60
H9RR 3336 Kumpulainen Oiva 59865 40012 14.12 12.00 11.25 13.38 30
H14A 2429 Kumpulainen Onni 53985 1295 12.31 13.27 11.41 12.07 30
H50A 774 Kumpulainen Olli 53987 23605 14.25 13.49 11.43 10.33 60
D21AL 2502 Leinonen Kati 83763 17038 13.17 13.05 13.21 10.41 60
H8RR 3380 Mäkäräinen Miika Petteri 47853 0 12.58 13.30 11.38 11.40 30
D12TR 3657 Mäkäräinen Minna-Maria 21647 15.44 11.12 13.16 11.04 30
H55A 1391 Nikkari Paavo 57897 23609 13.08 12.50 12.26 10.54 60
D50B 2811 Rautanen Kerttu 44270 10135 12.14 13.38 11.50 12.46 60
H55A 1404 Rautanen Pauli 44254 35684 14.24 11.36 11.08 12.16 60
D55A 2844 Salminen Asta 44258 21585 14.29 12.39 13.35 10.57 60
D45B 2729 Sukura Maria 53986 1209 12.24 12.40 12.34 12.34 60
H50A 796 Suominen Tauno 44289 27639 13.13 12.47 12.43 11.29 60
810,00
KaaRa (Kaakon Rasti)
H50AL 2029 Ruokonen Heikki 56772 31800 13.28 12.58 12.16 12.00 60
H16E 329 Ruokonen Miika 102360 6239 12.01 12.55 12.41 10.31 0
H8RR 3391 Ruokonen Samppa 56668 2534 12.56 13.42 11.48 11.54 30
90,00
KajKu (Kajaanin Kuohu)
H45AL 1168 Aihio Timo 47475 29125 13.18 12.54 12.46 10.40 60
H60AL 2127 Anttonen Alpo 55630 23200 13.32 13.20 11.22 12.56 60
H45B 1231 Halonen Jari 55637 19278 12.49 15
H65AL 2258 Leinonen Taisto 55633 34820 12.11 13.27 12.53 11.07 60
H50B 1327 Piirainen Raimo 55631 20118 13.17 13.03 12.39 10.03 60
H50A 792 Repo Veikko 47474 28192 12.47 13.43 11.33 12.21 60
H50A 803 Tolonen Markku 485549 23205 13.49 12.43 12.31 11.13 60
H65AL 2295 Utriainen Jorma 55635 23208 13.29 12.07 11.23 12.33 60
435,00
KaJu (Kalajoen Junkkarit)
H16B 2374 Alasuvanto Matti 48173 5847 13.30 12.38 11.42 12.50 48
D16B 2934 Alasuvanto Satu 48163 12880 14.07 11.21 13.39 11.07 48
H55B 1431 Alasuvanto Timo 48152 1857 13.36 12.16 11.14 11.54 60
D45B 2699 Himanka Anne 48159 3361 12.54 12.52 12.32 11.22 60
H13-14B 3054 Himanka Jari 48166 3362 12.07 13.19 11.37 12.05 30
H45B 1232 Himanka Raimo 48154 1859 13.29 12.47 11.39 11.03 60
D21AL 2482 Himanka Satu 48155 35712 14.39 12.15 13.07 10.29 60
366,00
Kalske (Kangasniemen Kalske)
H9RR 3329 Heiskanen Pietu 52981 16574 14.22 11.57 11.09 13.22 30
H10RR 3267 Heiskanen Severi 52982 16575 12.47 13.52 13.01 11.31 30
D12TR 3631 Heiskanen Sirja 52983 16576 14.44 12.12 13.26 11.10 30
D21C 2546 Heiskanen Ulla-Mari 52984 30405 13.05 12.31 11.53 12.21 60
H16B 2381 Ignatius Joosua 106455 1692 14.34 11.56 11.08 12.48 48
H16B 2386 Kemppi Tero 95133 5277 13.52 12.46 12.02 12.04 48
H40A 627 Kuitunen Mikko 40974 18436 13.09 11.57 30
H9RR 3347 Pynnönen Olli 91754 19097 14.05 12.25 11.20 13.36 30
H55B 1444 Sihvonen Hannu 53877 4002 13.22 11.52 11.48 12.06 60
D8RR 3791 Sippo Emma 91759 18104 14.08 11.38 13.42 10.56 30
D35A 1700 Sippo Leena 40965 5918 13.33 11.55 12.39 11.01 60
H12 3190 Sippo Markus 91750 15876 13.28 12.06 11.48 12.56 30
H9RR 3350 Sippo Mikael 40966 15877 14.28 12.13 11.32 13.08 30
H50AL 2036 Tarvonen Keijo 40952 16234 13.54 13.24 12.02 11.40 60
D21E 133 Tarvonen Silja 40955 14460 13.04 12.18 0
D40B 2674 Tarvonen Sirpa 40953 19634 14.20 12.36 12.16 11.24 60
H14A 2448 Tarvonen Ville-Matti 40956 23567 12.59 13.03 12.15 11.31 30
D12TR 3680 Valkonen Oona 40980 15880 15.38 11.10 14.22 10.18 30
D13A 3563 Valkonen Outi 40982 25580 14.36 11.54 14.18 10.10 30
H45AL 1220 Valkonen Pekka 401274 5928 13.50 11.42 12.48 11.28 60
D10RR 3725 Valkonen Viivi 52979 18151 13.24 11.37 14.38 12.02 30
D35B 2614 Valkonen Virpi 40981 25216 12.50 13.40 13.28 10.08 60
876,00
KangSK (Kangasala SK)
H13-14B 3053 Heikkinen Juuso 43444 25546 12.31 12.33 12.11 12.09 30
H16E 299 Hölli Mikko 90778 16965 13.19 12.05 12.17 10.31 0
H21AL 482 Iivonen Harri 49875 7757 12.35 11.35 13.55 11.33 60
H45AL 1177 Jalanto Esko 101279 3359 12.50 12.56 12.42 11.12 60
D12TR 3636 Jalanto Essi 102105 11549 15.46 12.30 13.00 10.56 30
D40B 2631 Jalanto Terttu 102583 3521 13.52 11.58 12.00 12.22 60
D21A 1653 Joensuu-Partanen Jenni 48952 25532 13.03 12.33 12.11 11.45 60
H35A 568 Jussila Kari 41172 33126 14.42 11.18 13.20 10.34 60
D9RR 3734 Järvinen Jonna 102966 10549 15.44 12.53 12.21 10.00 30
D12TR 3639 Järvinen Julia 84623 8708 15.10 11.00 13.50 10.10 30
D35B 2597 Järvinen Tuire 49993 33363 12.36 13.32 13.30 10.04 60
H10RR 3270 Kaikkonen Jari-Pekka 82674 16932 12.20 13.56 12.54 11.27 30
D21C 2551 Kaikkonen Merja 102470 3493 12.53 12.33 11.55 11.41 60
D16E 370 Kaikkonen Reetta 54122 3606 12.55 13.27 11.21 10.01 0
D16E 371 Kaikkonen Riikka 54111 3604 13.45 12.31 12.05 10.01 0
D14A 2982 Kannus Katariina 89303 16896 13.53 11.57 13.25 10.41 30
H12 3163 Kannus Kristian 89304 16897 12.28 12.10 12.52 12.48 30
D16E 373 Karhonen Nelli 82196 9902 13.33 12.53 12.19 10.01 0
H10RR 3274 Kemppi Antti 102286 5280 12.37 14.12 13.30 11.06 30
H45AL 1181 Kemppi Jukka 49097 8556 12.32 12.26 13.10 11.44 60
H12 3165 Kotkajuuri Aleksi 102847 16969 13.24 13.02 11.56 11.58 30
D10RR 3701 Kotkajuuri Anna 91776 16970 13.33 11.13 14.40 12.19 30
D21C 2557 Kotkajuuri Marjukka 59935 22568 12.29 13.29 12.27 12.19 60
H35AL 1011 Kotkajuuri Sami 480675 10715 14.08 11.58 13.38 10.54 60
D35A 1686 Kukonlehto Marja 49092 22020 13.41 11.47 12.57 11.07 60
H10RR 3281 Lahti Lasse-Pekka 102687 12995 12.01 14.31 13.11 11.43 30
D12 3587 Lahti Liisa 58397 10647 14.31 11.57 12.15 11.07 30
H45A 707 Laukkanen Erkki 74671 21240 14.02 12.30 11.38 11.52 60
D40B 2647 Laurila Saija 90197 10838 12.00 13.50 12.40 11.50 60
H55A 1383 Lavikainen Jussi 47814 13833 12.30 11.54 12.32 12.20 60
D50A 2757 Lavikainen Pirjo 47812 15167 13.39 13.01 12.23 12.27 60
H16E 308 Lehtola Samu 83858 8215 12.15 13.03 11.11 10.31 0
H13A 3106 Lehtola Topias 83859 15344 13.38 13.56 11.28 12.26 30
H21A 441 Lepo Mikko 52157 31189 12.32 13.34 12.20 11.48 60
D35A 1689 Lepo Tarja 52159 18064 13.59 11.17 12.43 10.47 60
D13A 3546 Mäkivaara Sofia 93818 10633 15.12 11.40 13.30 10.12 30
D12 3593 Ojanen Aino 82658 16893 14.03 11.27 12.43 10.05 30
D16E 390 Ojanen Maija 83805 16891 12.07 14.01 11.51 10.01 0
D18E 268 Ojanen Outi 78647 15530 14.56 11.24 13.32 10.11 0
H45AL 1198 Ojanen Seppo 82869 10530 13.52 12.08 13.36 10.18 60
D16E 391 Orava Emmi 46459 35357 13.07 13.07 11.11 10.01 0
H55B 1466 Orava Pekka 46453 4619 12.50 12.10 11.54 11.00 60
D45B 2720 Orava Sinikka 46452 1924 12.28 13.04 12.16 12.10 60
D10RR 3713 Paavilainen Amanda 111066 16925 13.14 11.30 14.16 12.38 30
D16B 2954 Paavilainen Elisa 111065 10628 14.03 12.17 12.45 10.49 48
H13A 3120 Paavilainen Aleksi 111013 16005 12.46 13.10 12.20 13.22 30
D40B 2659 Palm Karoliina 58963 7451 12.46 13.18 13.20 11.14 60
D16E 392 Palm Laura 53550 24503 13.21 12.59 12.31 10.01 0
D14A 2987 Palm Noora 74184 7801 14.29 11.13 13.39 10.31 30
H40AL 1092 Palm Pentti 53562 262 12.29 12.43 11.15 11.53 60
D16E 393 Papinsaari Heini 48965 24502 12.27 13.47 11.35 10.01 0
H45AL 1201 Papinsaari Kari 48966 339 13.24 11.30 14.08 10.46 60
D14A 2988 Papinsaari Niina 54329 1603 14.13 11.31 13.09 10.15 30
D40B 2660 Papinsaari Sirpa 83333 7290 13.14 12.38 11.24 12.58 60
D35A 1697 Pietilä Jaana 49989 20058 14.17 11.33 13.23 10.31 60
H20E 163 Pärssinen Jukka-Pekka 75502 22285 12.23 11.49 12.32 10.30 0
D9RR 3751 Santamäki Emmi 105892 11042 15.27 13.14 12.00 10.18 30
D12TR 3670 Santamäki Iina 89158 10599 14.28 11.44 14.34 11.38 30
H35AL 1022 Santamäki Timo 112010 7213 13.52 11.06 13.20 11.16 60
H12TR 3242 Sarin Elias 12705 13.04 13.22 11.36 13.34 30
D9RR 3752 Sarin Elina 12726 15.36 12.42 12.27 10.09 30
D40A 844 Sarin Marja 54163 21427 12.42 13.54 12.04 11.20 60
D9RR 3753 Sarin Sanni 12789 15.18 13.02 12.09 10.27 30
D12 3602 Savolainen Iida 82684 9847 13.25 12.27 13.05 10.35 30
H13A 3129 Siikaluoma Martti 74666 8677 12.24 13.30 12.46 12.54 30
D21C 2580 Siikaluoma Minna 103000 3668 13.33 12.55 11.21 12.49 60
H35AL 1024 Siikaluoma Mika 84640 11056 13.20 11.28 14.10 11.36 60
H13A 3130 Sola Markus 93795 10594 13.12 14.22 11.54 11.58 30
H55B 1480 Teittinen Ilpo 47217 17405 12.08 12.42 12.38 12.12 60
D55B 2891 Teittinen Liisa 818 14.04 11.56 13.28 11.28 60
H70 2357 Teräsmaa Markku 300915 20113 14.10 12.34 12.04 12.28 60
H14A 2449 Tiainen Topias 74160 9119 12.33 13.07 11.21 12.17 30
H55B 1481 Tiiva Matti 50683 39137 13.30 13.22 11.16 11.34 60
H60A 1548 Törhönen Kauko 49046 31138 13.21 12.57 12.17 11.53 60
H21AL 557 Virta Jani 49084 31872 14.15 13.05 12.23 10.07 60
H45A 747 Ylänen Pekka 91778 14204 12.58 13.42 12.50 10.46 60
D45B 2741 Ylänen Pirkko 111221 21291 13.18 12.16 11.34 12.46 60
D40A 861 Äijälä Tiina 49098 124 13.14 13.12 11.14 11.56 60
3168,00
KannUra (Kannuksen Ura)
H21B 1727 Korpijärvi Vesa 41889 13605 12.12 15
15,00
KanSu (Kankaanpään Suunnistajat)
H55AL 2059 Hämäläinen Pentti 42354 20361 13.55 11.53 11.43 12.53 60
H50AL 2010 Joensuu Markku 59875 9639 13.14 12.28 13.02 12.12 60
H40AL 1079 Kujansuu Olli 42371 7092 13.33 12.27 11.23 11.23 60
H55B 1455 Loukkalahti Kauko 42378 20303 13.28 11.36 12.58 11.20 60
H21AL 530 Rinta Toni 78119 13536 14.33 12.33 11.15 12.47 60
D40B 2667 Ritakorpi Tiina 51483 8815 13.20 12.10 11.54 13.10 60
H21AL 541 Vaara Jari 42347 18508 12.15 13.43 13.05 11.39 60
D45A 890 Vaara Marjatta 42346 15020 14.47 11.23 13.37 11.15 60
H21AL 542 Vaara Santeri 42349 15979 13.35 11.37 12.03 10.39 60
540,00
KaRa (Karkki-Rasti)
H21B 1706 Autio Rauno 42995 1679 12.40 13.30 12.14 11.02 60
H21B 1707 Flaaming Jani 74839 16827 12.04 12.56 12.54 11.42 60
H21B 1708 Fäldt Henri 54342 17526 13.38 12.20 11.26 12.18 60
H50B 1291 Fäldt Jussi 54302 16048 13.45 11.13 13.15 10.47 60
H21B 1709 Fäldt Mikko 54278 17527 13.02 12.00 11.46 12.36 60
H21B 1711 Heikkilä Keijo 74838 17378 12.56 11.50 11.54 10.40 60
H65A 1569 Heinonen Olavi 43010 3949 14.06 11.38 11.46 11.32 60
H21B 1719 Jylhänlehto Marko 105825 22571 12.24 13.18 12.26 11.24 60
D12TR 3638 Jylänki Pinja 103016 12497 15.34 11.40 13.58 10.36 30
H65A 1581 Kytäjä Paavo 45107 36185 13.14 12.30 12.44 10.48 60
H21B 1732 Lindroth Mikko 45006 21288 13.16 12.08 11.36 12.28 60
D40B 2652 Marttinen Anja 43030 23508 13.06 13.22 12.50 11.02 60
D12TR 3655 Marttinen Elina 74840 19006 14.38 12.46 12.54 11.34 30
H21B 1737 Mattila Simo 49373 19752 13.54 12.48 11.04 11.58 60
H21B 1742 Pasanen Ilpo 45111 37564 12.14 13.00 12.38 11.32 60
H21B 1748 Rantala Tommy 43014 22905 13.46 12.30 11.12 12.08 60
H55A 1407 Salmelin Veikko 43032 27667 12.32 13.34 12.50 10.38 60
H21B 1763 Valonen Tapani 42999 201 12.46 13.40 12.08 10.50 60
1020,00
KaSu (Kajaanin Suunnistajat)
D50B 2780 Anttonen Anna-Maija 74650 3594 12.54 12.54 11.22 12.48 60
H55B 1433 Anttonen Esko 74647 26116 12.30 13.08 12.18 11.42 60
D35A 1679 Gretschel Anu 93700 33287 14.19 11.27 12.41 11.09 60
H21AL 473 Haapakoski Pentti 40783 26794 12.33 13.39 13.13 10.05 60
H50A 758 Haapakoski Risto 40782 38837 13.25 12.05 12.29 12.03 60
H35AL 1003 Haverinen Arto 40793 20104 13.56 11.44 14.00 10.46 60
D35A 1682 Haverinen Tuula 40802 3091 14.07 11.05 12.55 10.33 60
H18E 209 Hämäläinen Joona 95212 33276 13.30 11.18 12.54 10.10 0
D14A 2978 Hämäläinen Reetta 55939 33377 14.15 11.51 12.57 10.37 30
H55B 1442 Jaakola Pekka 111168 24022 13.08 15
H50B 1299 Juntunen Hannu 54580 14061 12.25 12.35 12.19 11.55 60
H45B 1234 Juntunen Jouko 40806 13148 12.23 13.31 11.51 12.05 60
H40B 1126 Juntunen Timo 74651 20356 12.22 13.04 11.20 11.54 60
H45B 1236 Kaartinen Pekka 57166 14094 13.33 12.57 12.33 10.57 60
D18B 2919 Kanste Katri 101571 20528 15.00 11.28 13.50 10.04 48
H60AL 2148 Kariluoto Ensio 55507 176 15.08 13.10 12.16 10.14 60
H55B 1445 Karjalainen Tapani 55508 26148 13.50 11.38 11.50 12.20 60
D40A 826 Karppinen Eevi 55509 16286 13.02 13.50 11.04 11.44 60
H40AL 1068 Karppinen Jari 55510 21920 13.01 11.55 12.07 12.13 60
H55A 1372 Kemppainen Erkki 54585 12500 14.08 12.30 11.02 11.00 60
D35A 1685 Keravuo Ritva 83546 4122 13.45 11.39 13.19 10.49 60
D55B 2873 Keränen Helvi 74646 29106 14.52 12.24 13.22 10.16 60
D14A 2983 Keränen Teea 55944 9131 14.37 11.19 13.23 10.11 30
H16E 303 Keränen Teemu 55938 9151 12.53 12.41 11.31 10.31 0
H70 2326 Kilponen Toivo 53867 36330 13.36 12.20 13.08 12.40 60
D21AL 2498 Kuosmanen Anu 40780 24868 14.03 13.15 12.41 10.59 60
H65A 1580 Kuosmanen Matti 54519 28120 13.50 12.18 12.30 10.36 60
H21AL 499 Kuosmanen Tero 40781 15956 14.11 12.05 11.49 11.29 60
D18B 2921 Kuronen Hannemari 40797 6227 14.40 11.10 14.06 10.14 48
D21C 2560 Kuronen Pirjo 83542 1047 12.49 12.43 11.05 12.25 60
H40B 1136 Kuronen Veli-Matti 40803 1381 13.06 12.22 12.16 11.12 60
H45A 706 Kuusela Jukka 55514 12504 12.32 13.16 11.26 12.18 60
D18E 259 Kuusela Saila 74648 13219 14.30 11.58 13.10 10.11 0
H60AL 2166 Lappalainen Jorma 40785 18963 14.28 13.44 11.44 10.54 60
H60A 1517 Lassila Markku 57536 33629 13.35 13.21 12.29 11.05 60
H18E 220 Leinonen Eero 112042 6958 12.42 12.02 12.08 10.10 0
D12TR 3651 Leinonen Hanna 74231 1496 15.06 11.56 13.18 11.26 30
H20E 154 Leinonen Lauri 54521 5358 13.13 11.21 12.40 10.30 0
H60AL 2175 Lång Eero 55515 15830 12.42 12.30 12.56 12.54 60
D45A 882 Malinen Paula 112380 22966 14.17 11.55 13.09 11.39 60
H45A 711 Malinen Pentti 40799 3477 13.44 11.58 12.34 11.20 60
D18E 263 Malinen Saara 112397 33271 13.56 11.18 13.50 10.11 0
D13A 3544 Moilanen Anna 55517 27623 15.16 11.34 13.12 10.58 30
D12TR 3656 Moilanen Kaisu 57177 9350 14.04 12.58 14.12 10.28 30
D40B 2680 Moilanen Ulla 55519 33031 12.52 13.54 12.34 11.28 60
D21C 2567 Mulari Pirjo 55520 3844 13.19 13.53 11.35 11.49 60
H75 3017 Mäkelä Jouko 40796 6345 12.41 14.03 11.45 10.35 60
D21C 2574 Perttunen Sirpa 83538 6465 12.19 13.13 12.15 12.55 60
H21E 50 Perttunen Tapio 55523 18351 13.53 12.13 12.45 12.00 0
H45B 1254 Pinola Timo 40786 5137 13.01 12.27 11.15 11.31 60
D21AL 2522 Pursiainen Anu 42483 6758 13.11 15
D21AL 2523 Pursiainen Terhi 6759 12.27 12.25 13.31 12.37 60
H21B 1747 Rajala Jari 84550 17606 13.58 12.04 12.18 11.30 60
D40B 2665 Rajander Tuula 43185 16658 14.00 13.06 11.52 11.12 60
H60AL 2192 Reinikka Pekka 57171 34589 13.18 11.56 13.32 12.18 60
H65AL 2281 Saajanne Jorma 55934 20412 12.03 13.09 11.47 11.37 60
H60A 1542 Seilonen Reino 55527 10532 12.27 12.03 13.37 12.19 60
H12TR 3243 Seppänen Heikki 83545 21953 12.26 14.32 11.56 12.14 30
H60AL 2205 Tolonen Kalle 55945 36064 13.50 11.04 11.10 11.32 60
H35B 1050 Vuorenpää Tuomo 105700 8117 14.18 11.06 13.28 10.24 60
2886,00
KauKa (Kauhajoen Karhu)
D16E 363 Heittola Johanna 79578 4977 13.35 12.29 11.41 10.01 0
D18E 253 Heittola Sanna 79577 5422 14.44 11.42 13.16 10.11 0
H40B 1122 Heittola Seppo 102903 20072 13.34 12.30 11.52 11.06 60
D65 3453 Ketola Sirkka 102461 31788 15.07 12.33 11.07 13.03 60
H65A 1573 Ketola Tuomo 41572 31150 13.02 12.08 12.34 11.34 60
D13A 3545 Mäkitalo Kaisa 112003 25140 14.34 11.48 13.16 11.14 30
D45B 2718 Mäkitalo Liisa 41597 33408 13.16 12.18 12.38 11.52 60
H45A 713 Mäkitalo Mikko 41596 14280 12.42 12.46 12.52 11.22 60
D16E 387 Mäkitalo Veera 41554 33409 12.41 13.15 12.33 10.01 0
H45A 718 Nuuttila Kari 41564 18665 13.48 11.38 11.46 12.28 60
H14A 2435 Nuuttila Lauri 41566 23662 12.11 13.09 12.29 11.39 30
420,00
KauWi (Kauhavan Wisa)
D45B 2695 Annala Marja-Liisa 55379 7646 13.22 12.54 11.16 12.28 60
H45B 1227 Annala Pauli 55375 10592 12.21 12.33 12.25 11.59 60
D40B 2625 Hantula Tuija 111220 16700 12.18 12.52 12.26 12.42 60
H75 3015 Mansikkamäki Lauri 106908 16698 12.33 14.01 12.09 10.03 60
H60A 1543 Siltala Raimo 94177 16707 14.31 11.23 13.09 12.11 60
D45B 2739 Vuorinen Anna-Maija 40399 29148 12.34 13.42 12.00 11.36 60
D14A 2997 Vuorinen Elisa 40394 4119 14.33 11.27 13.15 10.19 30
H16B 2419 Vuorinen Jaakko 40398 33512 14.26 11.54 12.30 12.08 48
H50AL 2043 Vuorinen Tapani 40395 29263 14.12 12.32 12.44 11.02 60
498,00
KeKaRa (Keski-Karjalan Rasti)
H65AL 2251 Kolu Veikko 55110 25320 14.41 11.25 12.19 11.01 60
H65AL 2259 Matikainen Martti 59657 27178 13.15 12.57 11.05 12.23 60
D65 3457 Pelkonen Elli 107927 27174 14.41 12.39 11.19 13.09 60
H75 3019 Pelkonen Pentti 52702 27173 12.11 13.57 12.15 10.45 60
H70 2352 Saukkonen Heimo 49997 27182 13.16 13.14 13.28 11.48 60
H50AL 2031 Sinkkonen Aulis 102591 11065 13.36 13.10 12.48 11.04 60
H55B 1482 Turunen Olavi 106360 9043 14.04 12.26 12.26 10.44 60
420,00
KemijU (Kemijärven Urheilijat)
H55AL 2051 Heikkilä Jouko 49548 8769 13.59 11.41 13.51 10.51 60
H45B 1269 Heikkilä Olavi 49557 9516 13.37 13.19 11.05 11.35 60
H80 3038 Ingerö Osmo 99161 8773 15.06 13.22 11.38 10.30 60
H60AL 2143 Jokela Raimo 49574 8781 12.00 12.14 13.00 12.58 60
D18E 258 Kivelä Tiina 49564 34000 13.50 11.26 13.34 10.11 0
H55AL 2067 Kulmunki Reijo 49513 9325 12.53 13.03 12.39 12.13 60
H60AL 2165 Lampela Martti 49572 8187 13.36 13.46 11.28 11.20 60
D16B 2953 Määttä Henna 49568 33567 14.47 11.07 13.11 10.43 48
H55A 1390 Määttä Seppo 95462 17395 12.00 13.30 12.40 10.56 60
H55A 1396 Onnela Heikki 49556 24516 13.16 12.18 11.20 12.18 60
528,00
KemU (Keminmaan Urheilijat)
H35AL 1015 Ojanaho Mikko 49503 32160 14.18 11.32 13.28 10.30 60
H60A 1529 Ojanaho Toivo 49501 613 14.33 12.53 12.25 10.23 60
D50B 2806 Pirkonen Anneli 49509 9521 12.18 13.50 12.02 12.04 60
H55AL 2087 Pirkonen Olavi 49510 9524 14.01 12.03 13.59 11.13 60
D12TR 3666 Saarela Iisa 87889 15797 15.14 11.16 14.38 10.44 30
H9RR 3349 Saarela Joni 97649 15815 14.13 11.55 11.27 13.28 30
H60A 1539 Saarela Seppo 49505 17550 13.23 11.51 13.35 11.29 60
H16E 331 Saarela Ville-Petteri 49506 35370 12.55 11.45 12.13 10.31 0
360,00
KeU (Keravan Urheilijat)
D10RR 3687 Alatalo Eliisa 100866 5124 13.22 11.25 14.45 12.09 30
D8RR 3770 Alatalo Sanni 102877 20487 15.02 11.32 13.14 10.40 30
D21E 101 Antell Sanna 44507 16248 12.32 11.00 0
H45AL 1170 Fogelholm Mikael 44503 4333 13.26 11.34 14.20 10.10 60
H55AL 2053 Heinonen Kari 51302 12606 14.25 12.07 13.11 10.47 60
D60 3410 Hovinen Riitta 53885 7276 13.59 11.05 13.27 12.27 60
H65AL 2236 Hovinen Simo 53874 6673 13.55 12.17 13.03 10.43 60
H55A 1361 Huttunen Kari 44494 15218 12.22 12.14 12.56 12.12 60
H35AL 1010 Kleemola Jari 40501 25646 13.16 11.52 13.50 11.02 60
D21AL 2494 Kleemola Katri 40500 18090 13.45 13.17 11.59 11.25 60
D9RR 3736 Konga Katja 106731 19268 15.23 13.12 11.58 10.17 30
H50A 776 Laukka Ville 44480 16985 13.21 13.07 11.11 12.29 60
H40AL 1086 Mälkki Anssi 51277 16131 12.03 12.59 11.45 11.25 60
D40B 2655 Mälkki Marja Terttu 7494 13.04 13.10 11.30 13.02 60
H16B 2403 Mälkki Markus 57379 8411 14.18 13.00 11.52 11.34 48
H21AL 515 Nieminen Pauli 44472 24043 12.45 13.33 12.47 11.11 60
D18E 266 Nieminen Päivi 44469 34116 14.54 11.38 13.06 10.11 0
D13-14B 3503 Parviainen Heli 85049 18155 13.53 11.41 12.43 11.07 30
D45A 886 Parviainen Tellervo 44463 15217 14.01 11.25 13.29 11.57 60
H18E 227 Rusanen Antti 75729 7363 13.24 11.44 12.04 10.10 0
H12 3188 Rusanen Jussi 15177 13.14 12.28 12.34 11.56 30
918,00
KeuKi (Keuruun Kisailijat)
H10RR 3263 Anttonen Ari 101577 5044 12.29 14.35 12.42 11.16 30
H16E 340 Anttonen Sami 52622 33976 13.43 12.09 12.29 10.31 0
D14A 2974 Anttonen Sari 80984 24089 14.21 11.21 12.55 10.49 30
D21C 2548 Hyyrynen Sari 48443 6235 12.59 13.11 11.49 12.07 60
H21C 1782 Kouvonen Henry 78046 22112 12.33 12.37 13.33 11.43 60
H60AL 2162 Kulmala Antto 57879 6243 14.44 13.02 12.02 10.16 60
D16E 380 Leinonen Rosa 74185 965 12.05 13.49 12.01 10.01 0
H40B 1142 Leinonen Vesa 74187 14047 11.58 11.48 30
D21AL 2511 Mutikainen Kati 48442 17832 14.29 11.59 11.39 11.53 60
D21C 2586 Nieminen Jenni 50607 17834 12.27 13.27 11.43 12.53 60
D55B 2883 Nokelainen Marja-Leena 48441 6233 14.06 12.28 12.50 11.04 60
H55B 1462 Nokelainen Pauli 48440 6234 13.54 12.24 11.28 11.38 60
H65AL 2262 Nurminen Reino 48438 13298 14.09 12.13 11.15 11.41 60
H21C 1792 Saarela Aimo 112575 15537 12.05 13.13 12.57 12.09 60
H60AL 2196 Saarinen Mikko 50605 6244 13.06 11.18 13.44 12.00 60
H21B 1752 Silvennoinen Matti 1640 12.28 11.52 12.52 12.14 60
D21C 2581 Silvennoinen Anniina 59347 289 12.17 14.03 11.01 12.47 60
H55AL 2100 Sorri Antero 78048 31241 14.19 11.09 13.05 11.39 60
D55A 2846 Sorri Päivi 48455 32034 14.09 11.45 13.55 11.13 60
D50B 2814 Teivaanmäki Eeva-Liisa 50612 20243 12.10 13.24 12.16 12.18 60
D12TR 3684 Virkalahti Anette 57873 4425 14.00 11.46 14.06 11.40 30
H40AL 1115 Virkalahti Erkki 48444 6257 13.17 13.19 11.59 10.27 60
H13A 3142 Virkalahti Patrik 50610 25590 13.08 13.42 12.34 12.22 30
H16B 2418 Virkalahti Peter 48445 1989 14.40 12.48 11.04 11.52 48
1158,00
KEV (Kuusamon Erä-Veikot)
H8RR 3361 Aikio Elmeri 74853 11356 12.48 13.14 11.34 12.40 30
H12 3149 Aikio Santeri 98202 7318 12.20 13.46 12.50 12.02 30
H9RR 3323 Aikio Severi 110520 8948 14.36 12.10 11.12 13.10 30
H40B 1121 Ervasti Hannu 82837 13762 13.22 11.58 12.20 11.14 60
H9RR 3327 Ervasti Samuli 110787 21646 14.18 11.50 11.33 13.31 30
D10RR 3688 Ervasti Sofia 106518 11737 13.25 11.39 14.39 12.00 30
D55B 2860 Flöjt Anja 93050 27418 14.02 12.04 13.48 10.42 60
D21A 1652 Flöjt Asta 75515 28136 12.51 12.39 12.03 11.49 60
D9RR 3730 Haataja Marianna 110786 21730 15.24 12.48 12.22 10.34 30
H12TR 3212 Haataja Miika 110785 21732 12.18 14.36 11.54 13.20 30
H12 3152 Heikkinen Anttijussi 50733 15961 13.00 13.04 11.30 11.10 30
H40AL 1060 Heikkinen Esa 40468 27749 13.21 13.13 11.47 10.37 60
D40B 2626 Heikkinen Jaana 40469 26367 12.10 13.48 13.14 11.22 60
H18E 205 Heikkinen Ollimatti 40467 22564 12.32 11.20 13.14 10.10 0
D16B 2943 Juutinen Anna-Erika 91808 19649 14.55 11.35 13.33 10.11 48
D14A 2980 Juutinen Annukka 97674 19648 14.27 11.29 13.01 10.47 30
D8RR 3776 Juutinen Greta 87931 3282 14.22 11.52 13.10 10.48 30
H40A 615 Kajava Arto 95447 1800 13.17 10.17 30
H16B 2382 Kajava Henri 91806 24211 13.24 12.16 12.26 12.34 48
H18B 1630 Kajava Joni 57063 33600 14.13 11.03 13.29 10.13 48
H60AL 2149 Karjalainen Juhani 42553 34407 13.08 11.44 12.10 10.48 60
H13-14B 3061 Keränen Aappo 90800 8947 12.05 13.17 11.53 11.55 30
H45AL 1182 Keränen Kari 42560 16841 13.38 12.44 12.34 10.56 60
D45A 871 Keränen Tarja 42561 16875 14.43 11.11 13.43 11.35 60
H55A 1375 Kinnula Ahti 42541 33855 12.02 11.50 13.26 11.34 60
D50B 2790 Kinnula Irma 87875 21663 12.46 13.40 12.18 11.48 60
H60AL 2156 Kokkila Mauno 42552 33852 12.04 13.50 13.22 11.58 60
H12 3168 Kuusela Arttu 110789 19641 13.38 12.30 12.12 12.38 30
H40B 1138 Kuusela Hannu 87930 10001 13.08 12.14 12.34 10.54 60
H12TR 3222 Kuusela Olli 110788 19642 12.50 14.10 11.10 12.12 30
D40B 2643 Kuusela Saara 87928 10003 13.18 12.32 11.56 12.34 60
H45B 1245 Linjakumpu Seppo 42557 650 12.41 12.51 12.29 11.15 60
H70 2336 Mäki-Petäjä Erkki 42535 2507 13.34 13.20 13.00 11.18 60
D45A 883 Määttä Anne 110816 16629 14.19 11.37 13.11 12.05 60
H13A 3115 Määttä Antti 106463 19643 12.26 13.20 12.28 13.18 30
D13-14B 3499 Määttä Elina 106464 19646 13.47 11.37 13.25 10.39 30
H40B 1147 Määttä Kyösti 87876 9452 12.50 12.36 11.28 12.00 60
D10RR 3711 Määttä Susanna 106465 11587 13.35 11.09 14.23 12.30 30
H65AL 2266 Patosalmi Eero 42549 24018 12.29 12.01 13.23 11.39 60
D10RR 3715 Pesonen Emilia 106677 1408 13.42 11.22 14.15 12.20 30
D13-14B 3504 Pitkänen Sanna 87905 17416 14.13 11.15 12.41 10.21 30
D10RR 3716 Pitkänen Tanja 97676 11646 13.16 11.27 14.47 12.10 30
D13-14B 3505 Pitkänen Tiia 87873 3585 14.33 12.01 13.11 10.05 30
H40B 1150 Pitkänen Timo 106615 3490 12.24 13.00 11.46 11.30 60
H12TR 3236 Pitkänen Tomi 91797 17418 13.28 13.36 12.22 12.50 30
H50A 793 Ronkainen Timo 105391 4332 13.07 13.39 12.05 12.05 60
H65AL 2279 Ronkainen Väinö 42537 35475 13.51 13.19 11.55 10.09 60
H50A 797 Tahkola Paavo 105390 2511 14.37 12.25 12.39 11.19 60
H50A 798 Tahkola Tapio 42539 2512 13.55 12.59 11.15 10.43 60
H55AL 2104 Tauriainen Jouko 42544 19769 14.59 12.01 12.59 11.15 60
H60AL 2209 Törmänen Kalevi 42555 33858 14.10 12.48 11.16 13.08 60
2304,00
KiimU (Kiimingin Urheilijat)
D55A 2826 Halme Ritva 483888 30154 14.51 12.09 13.39 10.55 60
H65AL 2229 Hanhela Pentti 56584 3392 12.19 12.37 13.37 11.09 60
D10RR 3691 Hoikkaniemi Marika 112241 24347 13.18 11.16 14.37 12.35 30
H65AL 2242 Jurvakainen Heino 54254 22323 13.01 13.13 12.57 10.25 60
H35A 567 Jurvakainen Mika 54255 22306 14.38 15
H70 2325 Kerola Pentti 55310 23283 14.08 12.38 12.56 11.34 60
H65AL 2268 Pelkonen Heimo 70121 5405 14.21 11.55 11.35 11.53 60
H65AL 2272 Pyky Esko 76696 23274 13.37 11.07 12.05 12.35 60
H40AL 1100 Räisänen Kari 96075 15607 13.35 12.11 11.35 11.31 60
H60AL 2203 Takkinen Esko 75311 7643 14.46 11.08 12.34 11.08 60
H70 2364 Vartiainen Sulo 70312 12272 13.10 15
540,00
KittU (Kittilän Urheilijat)
H40B 1155 Ruotsala Aarne 52146 13866 12.38 12.04 12.12 12.10 60
60,00
KoHo (Korven Honka)
D21C 2564 Lehtonen Elinamarika 106547 9197 12.05 13.03 12.29 12.29 60
H21C 1785 Lehtonen Olli 54032 4087 12.03 12.51 13.31 12.15 60
120,00
KonnU (Konneveden Urheilijat)
H60A 1521 Manninen Paavo 47696 10484 13.07 13.03 12.23 11.41 60
60,00
KontU (Kontiolahden Urheilijat)
H55A 1388 Mikkonen Lauri 51848 10851 13.20 13.00 11.24 11.18 60
H40A 655 Ryynänen Jukka 51842 2351 11.49 12.03 30
H60A 1546 Tiili Kauko 51841 2354 14.35 12.35 12.35 11.17 60
H45A 744 Vairinen Risto 51840 26970 12.24 12.40 13.06 11.16 60
210,00
KooVee (Koo-Vee)
D12 3573 Aasla Anna-Maija 81647 9146 13.51 12.13 12.29 10.57 30
H9RR 3322 Aasla Antti-Veikka 102510 2567 14.08 12.04 11.19 13.42 30
H45AL 1164 Aasla Hannu 42160 487 12.56 11.12 14.12 11.30 60
H45AL 1166 Ahonen Pekka 488033 16800 13.58 12.14 13.18 10.26 60
H10RR 3264 Arvola Markus 59864 10155 12.26 14.34 12.45 11.24 30
H13A 3090 Arvola Miika 88456 10153 12.50 13.50 12.38 12.02 30
H21B 1705 Arvola Raimo 76547 35672 12.06 13.16 13.00 11.04 60
D20E 181 Hara Marika 82829 22708 14.13 11.21 13.37 10.00 0
H35B 1041 Kanko Jari 59752 21146 14.38 11.18 13.18 10.14 60
D14A 2981 Kanko Miina 89139 10195 14.25 11.17 13.19 10.33 30
D13A 3535 Kanko Natalia 93152 10196 15.02 11.14 13.34 10.48 30
D10RR 3698 Kanko Ruut 59291 19413 13.17 11.14 14.27 12.37 30
H35AL 1006 Kauppila Timo 47801 6517 13.38 11.50 14.08 11.12 60
D21AL 2492 Ketola Heli 49075 36767 13.31 12.23 13.17 10.31 60
H35AL 1008 Ketola Mika 49089 21415 14.14 11.20 13.16 11.34 60
H21B 1722 Kivelä Timo 55184 6493 13.00 12.14 11.52 12.12 60
D21C 2556 Koski Satu 65656 2199 12.51 13.01 11.15 11.51 60
H16B 2397 Maijala Sami 43438 20337 13.44 12.34 12.34 11.54 48
D12TR 3665 Polvi Kaisa 79698 15320 15.40 11.28 13.08 11.18 30
D21C 2575 Polvi Kirsi 78024 18154 12.23 13.35 11.45 12.57 60
H14A 2438 Polvi Mikko 57451 8704 13.23 12.35 11.31 12.01 30
H35AL 1021 Saarijärvi Ari 109804 35441 13.58 11.02 13.34 10.48 60
D12 3597 Saarinen Henna 82715 14070 14.37 11.21 13.11 10.03 30
H65A 1599 Salminen Pertti 42300 17747 12.58 12.04 12.38 11.06 60
D21C 2582 Sintonen Sanna 54905 3815 13.21 12.37 12.21 12.27 60
H12 3199 Valkamo Oskari 98295 11722 13.12 12.52 11.28 12.54 30
H14A 2458 Valkamo Santeri 98274 11821 12.49 13.19 12.19 11.19 30
H8RR 3401 Valkamo Severi 111007 3146 13.12 12.54 11.26 12.56 30
D14A 2996 Westerlund Anna 102000 6258 13.59 11.49 12.51 10.57 30
H16E 347 Westerlund Juho 50000 20436 13.11 12.31 11.13 10.31 0
D40B 2688 Westerlund Tiina 33806 4768 13.00 13.28 11.00 12.38 60
D60 3444 Wilen Anja 40739 6420 13.37 11.39 14.07 11.21 60
1368,00
KortJV (Kortesjärven Järvi-Veikot)
D13A 3529 Hautamäki Saara 83933 17624 14.30 11.58 13.10 11.24 30
D13A 3530 Hautamäki Siiri 83934 17639 15.10 11.12 14.02 10.44 30
H65A 1574 Kielinen Erkki 40365 34232 13.26 12.32 11.58 11.38 60
H55B 1478 Takala Pentti 40357 1259 12.24 13.24 12.02 11.08 60
180,00
KoS (Kokkolan Suunnistajat)
H55A 1353 Haapala Risto 48274 14001 13.54 12.42 11.10 11.16 60
H12 3155 Hiironen Antti 105418 17232 13.04 12.34 11.44 11.40 30
H12 3156 Hiironen Matti 105429 13781 12.24 13.56 12.28 12.22 30
H20E 145 Hongell Esa 480676 32651 12.37 12.07 12.12 10.30 0
H50AL 2007 Hongell Harri 48269 7525 14.02 12.12 12.20 12.20 60
H50A 763 Hongell Jouni 48268 7577 14.23 13.47 11.19 10.47 60
H21AL 479 Hongell Timo 401394 31499 12.13 13.03 13.53 10.51 60
H16E 295 Hongell Tuomas 48266 34095 12.13 13.17 12.23 10.31 0
H55A 1367 Jokinen Leo 48261 17321 12.52 11.28 12.30 12.34 60
D55A 2828 Judin Eija 48259 29083 14.49 11.47 13.45 11.07 60
D18B 2916 Judin Hanna-Maria 48258 35067 14.52 11.02 13.36 10.08 48
H50B 1298 Judin Seppo 48257 745 14.15 11.17 12.07 11.47 60
D18B 2918 Jylhä Heli 40944 34092 15.06 11.32 13.52 10.00 48
D10RR 3697 Jylhä Henna 103944 1293 13.19 11.20 14.43 12.22 30
H9RR 3331 Jylhä Pekka 103948 1406 14.38 12.23 11.01 13.16 30
H55AL 2061 Karhulahti Leo 52967 33768 13.45 12.13 13.55 10.49 60
D12 3579 Kattilakoski Aino 48176 25295 14.15 11.45 13.39 10.11 30
D50B 2787 Kattilakoski Airi 48178 33598 12.28 13.30 12.28 12.12 60
H18E 211 Kattilakoski Eino 48254 4748 13.02 11.52 12.24 10.10 0
H20E 146 Kattilakoski Jaakko 48194 35046 13.09 11.37 12.46 10.30 0
H10RR 3276 Koivukoski Joonas 110302 12883 12.28 14.39 13.05 11.02 30
H50B 1305 Korva Heikki 69274 25592 13.39 12.11 11.27 10.25 60
H21AL 497 Kujala Jarmo 48246 24120 13.55 11.33 12.21 12.25 60
H21E 28 Kujala Jouni 48245 30792 13.23 0
H9RR 3337 Kurten Tom 48196 2431 14.20 12.03 11.17 13.35 30
H55AL 2080 Mourujärvi Antti 48242 7540 13.11 12.51 12.05 12.45 60
H50B 1322 Märsy Veijo 48195 15531 12.59 12.47 12.55 11.01 60
H45A 715 Nissilä Jorma 48204 14002 14.14 12.12 11.32 11.46 60
H45A 725 Peltoniemi Sauli 48237 27329 13.08 13.30 12.44 10.30 60
H50A 791 Rantala Aulis 48234 39582 13.11 12.45 12.25 11.51 60
H16B 2406 Rantala Janne 48198 33878 14.06 12.28 11.02 12.44 48
H12 3186 Rantala Paavo 82519 17231 13.46 13.06 11.14 12.52 30
H40AL 1097 Rantala Pekka 48233 6904 12.21 12.13 12.27 12.11 60
H14A 2439 Rantala Petteri 48192 25298 13.17 12.13 12.33 11.41 30
H13A 3125 Ronkainen Santeri 107154 15156 12.06 13.44 12.40 13.02 30
H40A 653 Ronkainen Timo 483878 33758 12.47 12.43 12.59 11.47 60
D16B 2959 Saarela Anniina 48231 23206 14.21 11.45 13.49 10.13 48
H45B 1259 Saarela Esa 48230 7541 13.23 13.09 11.09 11.27 60
D12TR 3667 Saarela Ruska 82802 17230 14.08 12.14 14.44 10.46 30
H18E 228 Saarela Samuli 48228 1764 12.18 11.02 13.16 10.10 0
D9RR 3749 Saarela Venla 78105 1571 15.34 12.46 12.02 10.33 30
D18B 2927 Sangi Anna 48184 33536 14.38 11.16 14.02 10.20 48
D16B 2963 Sangi Ida 25512 15.01 11.01 13.05 10.55 48
H55AL 2102 Tanttinen Tapani 48203 7557 14.23 11.33 13.15 11.31 60
H60A 1545 Tattari Terho 48199 7544 12.59 11.27 13.57 12.29 60
H60A 1547 Toskala Paavo 48225 14007 12.27 12.53 11.15 45
D50B 2815 Tuomaala Sinikka 71013 7505 13.10 12.44 11.44 12.50 60
D21AL 2531 Turtola Satu 48220 17198 14.21 11.47 12.35 10.55 60
H55AL 2109 Turtola Vesa 57420 28750 12.35 13.27 12.41 12.09 60
H40A 669 Viitasaari Sauli 480693 880 14.29 11.21 12.21 12.27 60
H12TR 3257 Viitasaari Toni-Antti 59517 9371 13.38 13.32 12.04 12.42 30
D20E 198 Vikström Mia-Riitta 48217 4850 14.39 11.15 13.39 10.00 0
H40A 670 Virkkala Harri 89370 3693 13.45 11.57 11.31 45
D10RR 3726 Virkkala Henna 107142 12845 13.36 11.38 14.19 21
D13A 3566 Virkkala Raisa 104101 12761 15.06 12.08 13.00 21
2310,00
KoskRi (Koskelankylän Riento)
H21AL 475 Halonen Tero 88480 13066 14.31 13.49 11.35 11.17 60
H12 3174 Martikainen Perttu 88461 13863 12.26 13.44 12.30 11.44 30
H45AL 1194 Martikainen Erkki 58372 3258 14.14 12.18 12.54 11.00 60
H9RR 3339 Martikainen Ville 88459 9178 14.11 12.05 11.26 13.33 30
H16B 2398 Martikainen Sampsa 88462 13859 13.48 12.58 11.20 12.26 48
H13A 3111 Mikkonen Juho 53748 5744 12.44 14.14 12.12 12.12 30
D21AL 2515 Nurmikumpu Melina 91728 7526 12.55 12.53 11.29 12.03 60
H40AL 1089 Näsi Juho 58478 1464 12.09 12.07 12.09 12.17 60
D12TR 3663 Näsi Katariina 58479 3547 14.46 12.48 13.52 10.42 30
H21A 445 Ollonen Petri 57675 8568 12.48 15
H40A 648 Posti Harri 75611 13064 13.13 15
H60AL 2189 Qvist Eino 104002 4324 15.00 12.12 11.40 12.12 60
H10RR 3294 Qvist Tomi 51966 13127 12.12 14.03 13.15 11.40 30
H21A 447 Ronkainen Tuomas 55225 30752 12.04 13.56 12.18 11.40 60
D40A 843 Ruuska Anni 58371 3326 12.16 12.40 12.22 12.14 60
648,00
KouRa (Kouvolan Rasti-72)
H20E 152 Laiho Aapo 50892 38803 13.07 11.13 12.30 10.30 0
H75 3022 Ripattila Mauno 46598 21276 12.49 13.29 11.59 10.37 60
H70 2351 Räty Kalevi 46618 21282 13.38 12.08 13.38 12.06 60
H55A 1416 Töyrylä Hannu 46624 21298 14.16 12.48 11.34 11.14 60
D16E 406 Vanhalakka Katja 57654 23847 12.29 13.51 12.15 10.01 0
H55A 1425 Vanhalakka Rauno 49767 21203 12.44 12.06 13.20 12.04 60
H55A 1428 Vääränen Jouko 46581 31919 13.30 11.08 12.20 10.20 60
300,00
KPV (Kaustisen Pohjan-Veikot)
H10RR 3284 Lerssi Henri 81839 21341 12.09 14.32 12.40 11.42 30
H14A 2432 Lerssi Ilari 81835 15118 12.27 12.39 12.09 11.49 30
H40A 634 Lerssi Juha 40916 13145 13.27 13.15 12.57 10.31 60
D45B 2716 Mattila Airi 51472 8653 12.20 13.30 12.06 11.56 60
D16E 385 Mattila Anni 40922 23871 12.23 13.37 12.23 10.01 0
H8RR 3377 Mattila Markus 40920 21691 12.30 13.16 12.34 11.34 30
D14A 2985 Mattila Sini 40921 3113 13.55 11.39 13.35 10.27 30
H45B 1246 Mattila Timo 51471 5038 13.09 13.33 11.17 11.19 60
D16B 2955 Paavola Heidi 81845 15376 14.29 11.11 14.01 10.27 48
H55A 1397 Pajukangas Heikki 40946 13418 12.04 13.14 10.18 45
H45A 721 Pajukangas Tauno 51474 13417 12.14 13.48 11.52 11.40 60
D35A 1695 Peltoniemi Anne 51482 9671 13.49 11.37 13.13 10.29 60
D9RR 3746 Peltoniemi Nuppu 40941 10498 15.29 12.58 12.25 10.04 30
D8RR 3785 Peltoniemi Vilja 108303 20505 14.10 11.44 13.54 10.42 30
H35AL 1016 Peltoniemi Vesa 51480 4056 14.20 11.22 13.44 10.42 60
H10RR 3305 Tastula Aleksi 95968 5390 12.34 14.04 13.06 11.17 30
D40B 2675 Teirikangas-Lerssi Outi 81843 2698 13.46 11.56 12.02 12.12 60
H60A 1561 Viitasalo Juha 40947 13421 14.13 12.29 12.19 10.59 60
783,00
KR (Kalevan Rasti)
H21AL 469 Ahtiainen Akseli 47046 36362 11.39 12.05 11.57 45
D14A 2975 Asikainen Anna-Kaisa 83350 2710 13.05 10.53 14
D12 3574 Asikainen Suvituuli 83360 3042 13.09 11.03 14
D21E 106 Fränti Kati 106941 4420 12.30 11.00 0
H21E 9 Harju Antti 50926 17913 14.59 12.33 0
D70 3469 Häikiö Aino 47025 18754 15.26 13.34 12.02 10.10 60
H70 2321 Häikiö Martti 47048 17174 14.38 12.28 12.28 12.04 60
D35B 2595 Ikonen Minna 71807 26988 12.34 13.20 13.14 10.44 60
H65A 1572 Jalkanen Olavi 47059 13159 13.52 12.12 11.56 11.24 60
H35A 572 Kokkonen Anssi 47027 9514 14.26 11.54 13.24 10.08 60
H20E 150 Kontkanen Lauri 55074 23022 12.35 11.55 13.00 10.30 0
H40A 631 Laasonen Mauri 47056 27856 12.37 12.07 13.07 11.23 60
D35A 1691 Liukka Heli 47028 16497 14.23 11.23 12.33 11.03 60
D50A 2758 Lonka Hennariikka 47001 6955 12.15 12.25 30
H21A 422 Lonka Veli-Matti 46871 24759 12.46 12.58 11.20 11.36 60
D21C 2565 Makkonen Arja 87853 12212 12.45 13.55 11.25 12.11 60
D10RR 3707 Makkonen Elina 87920 17845 13.20 11.32 14.24 12.26 30
H75 3014 Makkonen Ilkka 47077 31077 12.59 13.33 11.51 10.17 60
H40B 1144 Makkonen Timo 75534 3442 12.20 12.26 12.02 12.02 60
H21E 42 Martomaa Simo 47935 10721 15.11 14.19 13.29 12.00 0
H20E 158 Mähönen Timo 100779 807 13.05 11.15 12.26 10.30 0
H21E 44 Mäkäläinen Jyri 43339 1316 14.07 13.21 11.45 12.00 0
D55B 2882 Niinioja Riitta 82755 39871 15.00 11.30 13.38 10.18 60
H12 3179 Nykänen Eetu 97931 9874 13.42 12.22 11.36 12.34 30
H35A 581 Nykänen Jouni 46998 7905 13.56 11.24 13.52 10.40 60
H14A 2436 Nykänen Ville 97932 9871 12.13 13.11 11.29 12.21 30
D20E 191 Piironen Marika 47057 9695 14.41 11.03 13.23 10.00 0
D21E 127 Pirkonen Kaisa 49507 31219 12.18 11.40 13.18 11.00 0
D35A 1698 Pohjola Päivikki 56881 19267 14.03 11.41 12.51 10.41 60
H65A 1566 Raitomäki Uolevi 47037 19237 12.52 11.40 13.06 12.00 60
H65A 1596 Riikonen Seppo 82830 35615 13.20 11.12 12.42 10.58 60
D45B 2726 Rämö Anita 15025 13.26 13.06 11.42 11.20 60
H16E 333 Salomaa Lauri 58743 17853 12.35 13.21 12.09 10.31 0
H45A 732 Silvennoinen Jussi 47084 26957 13.58 13.04 12.00 10.16 60
H10RR 3302 Silvennoinen Santeri 79501 17516 12.44 14.22 12.53 11.19 30
D21E 130 Silvennoinen Tarja 47083 17115 13.08 12.02 12.58 11.00 0
H21A 455 Soininen Tuomas 53583 1836 13.22 12.24 30
D18B 2929 Toppi Jenni 59945 2790 14.30 11.36 13.48 10.16 48
H21AL 552 Vainio Petri 47066 22182 12.19 13.09 13.39 10.33 60
D13A 3562 Vairinen Linda 56040 26971 14.12 11.36 14.14 10.56 30
H21A 466 Varis Timo 87888 8581 12.18 13.36 12.36 12.10 60
H18E 243 Wickström Peter 47055 22213 12.26 11.50 13.26 10.10 0
1531,00
KuorKä (Kuoreveden Kärki)
H21B 1740 Nieminen Teemu 110550 18036 13.14 12.32 11.10 12.30 60
60,00
KuortKu (Kuortaneen Kunto)
H45AL 1167 Aho-Pynttäri Juha 77854 270 13.06 12.52 13.34 10.28 60
D13-14B 3485 Aho-Pynttäri Anna 77850 8441 14.11 11.05 12.55 10.57 30
H45A 683 Halla-Aho Timo 40420 15741 14.12 13.10 11.24 11.26 60
D40A 852 Tyrni Minna 56325 33472 12.04 13.04 11.44 12.44 60
210,00
KuoSu (Kuopion Suunnistajat)
H75 3001 Bäck Aarne 43122 32429 12.45 13.27 12.17 10.29 60
H65AL 2228 Halonen Valto 50574 18404 13.09 11.17 30
D35A 1683 Holm Riikka 43115 19277 13.39 11.21 30
D50A 2750 Hyvönen Eija 43112 2832 12.59 13.31 12.03 12.57 60
H50AL 2009 Hyvönen Markku 43111 676 13.02 13.00 12.56 12.04 60
H18E 207 Hyvönen Sami 87849 23813 13.20 12.08 12.46 10.10 0
H40A 611 Julkunen Klaus 43104 35539 12.15 11.29 30
H65AL 2244 Jääskeläinen Raimo 53208 12950 13.19 12.21 11.31 10.11 60
H65AL 2245 Kaipainen Martti 43102 18422 12.21 13.25 12.41 11.59 60
H55A 1370 Kajava Viljo 50567 32423 13.10 11.04 12.52 12.08 60
H50AL 2014 Karhunen Aulis 43101 15457 13.42 12.04 12.18 11.42 60
D50B 2785 Karhunen Marja 43097 4914 13.08 13.10 11.42 12.24 60
D16E 374 Karjalainen Katariina 43096 23515 12.35 12.35 0
H60A 1507 Karjalainen Seppo 43094 18426 12.53 12.49 13.19 11.31 60
H45A 699 Karjalainen Markus 50571 1966 13.56 11.32 30
H60AL 2151 Karppinen Eino 50568 13903 12.52 12.40 13.04 12.48 60
D18E 256 Kauppila Hanna 53769 15108 14.16 11.06 13.00 10.11 0
H12TR 3219 Kauppila Janne 487833 8241 13.16 14.06 11.12 12.48 30
H40B 1129 Kauppila Olavi 53793 32933 13.28 12.20 11.14 11.44 60
D16E 375 Kauppila Sanna 53864 15103 13.29 13.25 11.53 10.01 0
H21AL 495 Kokkonen Timo 43093 4294 12.11 12.21 12.01 12.43 60
D21AL 2495 Korjamo Riina 43564 16019 13.39 12.33 13.19 10.43 60
H21B 1726 Korjamo Timo 92940 7486 13.08 12.26 12.40 10.54 60
D40B 2642 Kukkola Sinikka 43091 9410 12.50 12.02 13.16 12.10 60
H65AL 2256 Laine Tapani 43090 28284 12.49 12.51 11.57 12.27 60
H60AL 2169 Lehtinen Lauri 83288 960 15.02 13.38 11.04 11.34 60
H60AL 2178 Miettinen Ilkka 43083 18214 13.56 11.38 11.56 10.24 60
D60 3422 Miettinen Irma 43082 19336 14.11 11.09 14.09 11.37 60
H55A 1399 Partanen Aimo 43071 18467 14.26 12.28 11.26 10.52 60
H65AL 2267 Patronen Viljo 50587 29375 14.03 11.39 13.47 10.51 60
H50AL 2023 Puhakka Niilo 43067 2162 14.08 12.38 13.24 11.12 60
D50B 2807 Puhakka Raija 43069 2530 12.26 13.56 12.26 11.42 60
D40A 841 Pulkkinen Merja 43066 19822 13.24 12.52 30
H18E 225 Putkonen Joona 50562 6532 12.36 11.26 13.30 10.10 0
H45B 1256 Putkonen Kari 50561 559 13.41 12.31 12.19 11.01 60
D13A 3554 Riihinen Anniina 52766 4570 14.22 11.20 13.48 11.26 30
D18E 271 Riihinen Annemari 81855 6798 13.52 11.32 13.44 10.11 0
H40A 652 Riihinen Markku 43061 18472 13.31 12.37 13.21 10.05 60
H75 3024 Ruotsalainen Jorma 50588 18476 12.15 13.55 11.41 10.57 60
H60A 1537 Ruuskanen Seppo 50563 35778 14.07 11.45 14.19 10.27 60
H55AL 2090 Rökman Raimo 110389 4254 13.41 13.17 12.35 11.03 60
H55AL 2098 Savolainen Martti 43056 26991 12.33 11.59 13.47 12.19 60
D18E 276 Strandman Henna 82298 1475 14.34 12.00 13.18 10.11 0
H12 3191 Tuovinen Aleksi 43048 10284 13.32 13.48 11.38 11.24 30
H35A 589 Tuovinen Timo 95985 17041 14.52 11.36 12.54 10.20 60
H14A 2452 Ukkola Jesse 50560 10790 13.01 12.41 11.09 12.31 30
D12 3610 Ukkola Johanna 88593 10791 13.07 11.59 12.25 11.37 30
H10RR 3308 Ukkola Juho 58500 6053 12.18 14.20 13.25 11.05 30
H12 3192 Ukkola Juuso 88454 10792 12.36 12.48 12.40 12.30 30
2160,00
KuPe (Kuhmon Peurat)
H21A 420 Flöjt Antti 98209 33461 12.54 13.06 11.12 12.46 60
H18B 1627 Huotari Mikko 47415 5048 14.23 11.01 13.09 10.37 48
H14A 2428 Hyvönen Janne 47423 3262 12.45 12.17 12.11 11.59 30
H45A 690 Hyvönen Jarmo 110423 34592 12.44 13.08 13.18 10.24 60
H60AL 2140 Härkönen Pentti 47418 6318 13.54 11.12 14.00 10.42 60
H60A 1502 Jalonen Teuvo 55481 6321 12.45 13.11 13.25 11.23 60
D45A 868 Juntunen Eija 110383 13196 14.35 11.13 13.41 11.21 60
H18B 1628 Juntunen Jaakko 47426 5872 14.03 11.17 13.27 10.19 48
H50AL 2013 Kanniainen Mikko 47454 12737 13.34 13.20 12.14 11.44 60
H40A 617 Karjalainen Anssi 56011 6322 13.05 12.35 13.47 10.41 60
H9RR 3333 Karjalainen Elmeri 98207 12390 14.06 12.18 11.23 13.39 30
D12TR 3641 Karppinen Miia 47419 19474 14.48 13.02 14.02 10.00 30
H60A 1513 Kilpeläinen Kauko 76821 6328 13.55 11.57 12.09 12.37 60
H21C 1779 Kinnunen Jouko 112041 24369 12.25 12.35 13.05 12.21 60
H35A 571 Kinnunen Mika 55483 1356 14.06 11.14 13.32 10.54 60
D21C 2552 Kinnunen Päivi 112027 24371 12.47 13.07 11.29 12.39 60
D35B 2599 Kinnunen Tarja 76808 21820 12.40 13.30 12.52 10.46 60
H75 3010 Klemetti Matti 47430 10430 12.21 14.09 12.27 10.09 60
D35B 2601 Kyllönen Marjut 47446 35466 12.12 13.54 13.18 10.20 60
H21C 1783 Kähkönen Juha 110425 20130 13.03 13.11 12.33 11.49 60
D21C 2561 Kähkönen Riikka 110424 20922 12.03 13.59 12.17 11.53 60
H55B 1451 Kärnä Heimo 47468 26180 12.54 11.46 12.46 11.50 60
H16B 2395 Lukkarinen Juho-Tuomas 47434 1286 14.30 12.26 11.06 12.00 48
D16B 2951 Manninen Karoliina 55479 3266 13.57 11.51 13.55 10.17 48
H50B 1318 Manninen Pentti 47465 1736 12.29 11.53 12.59 11.35 60
H13-14B 3067 Mikkonen Jaakko 97916 19479 12.13 13.25 11.19 12.25 30
H50B 1326 Peltonen Aarne 55480 3275 13.27 12.57 11.49 10.43 60
H9RR 3344 Piirainen Jere 110345 22882 14.23 12.06 11.10 13.12 30
H9RR 3346 Pulkkinen Juho 97917 13572 14.30 11.52 11.36 13.25 30
H65AL 2283 Saavinen Pentti 47436 6336 12.57 12.47 12.59 10.49 60
D40B 2677 Tervo Eija 47452 29247 12.26 13.24 13.06 11.58 60
H13A 3133 Toivanen Rasmus 97913 12718 12.34 14.02 11.30 13.20 30
1662,00
KuUS (Kuusankosken Urheiluseura)
H40A 621 Kettunen Petri 106206 1525 14.33 11.13 12.05 11.31 60
H21B 1721 Kiintola Jarno 106201 15267 12.20 11.40 12.28 12.32 60
H50A 784 Määttä Asko 104023 971 12.51 13.03 12.17 12.13 60
H21B 1741 Ojala Tero 51984 17742 13.24 12.44 11.34 11.34 60
240,00
KyRa (Kyrös-Rasti)
D21C 2570 Niinimäki Hanna 59784 1276 13.17 13.17 11.33 11.59 60
H21A 444 Niinimäki Juha 86363 15304 13.38 12.36 11.46 12.30 60
H9RR 3341 Niinimäki Rasmus 110086 23381 14.19 12.11 11.13 13.30 30
D8RR 3783 Niinimäki Sofia 110085 23383 14.00 11.28 13.38 10.52 30
D13-14B 3506 Pusa Susanna 46024 23476 14.25 12.07 13.03 10.11 30
H9RR 3348 Rauhala Jussi 102503 16181 14.37 11.51 11.34 13.09 30
D13-14B 3508 Rauhala Katja 65600 889 13.33 11.51 13.23 11.01 30
D16E 395 Rauhala Teija 110330 33410 12.21 14.07 12.07 10.01 0
D13-14B 3517 Vänni Ilona 46025 23475 14.05 11.21 12.37 10.31 30
H45B 1279 Vänni Mikko 75411 28465 12.31 12.43 11.21 10.53 60
360,00
KyS (Kymin Suunnistajat)
H40A 626 Kotro Petri 99370 16105 14.15 12.57 11.39 11.17 60
H12 3166 Kotro Tuomas 91968 17392 13.36 12.42 12.14 11.38 30
D13A 3541 Kotro Vilma 91967 17391 15.00 12.00 13.02 10.30 30
H50A 778 Lehto Jarmo 50967 22214 13.45 13.21 11.29 11.09 60
D45A 879 Lehto Ulla 52749 12677 14.23 11.07 13.55 11.37 60
240,00
KärsKa (Kärsämäen Kataja)
D18B 2922 Lintula Eveliina 55495 1353 14.50 11.20 13.38 10.24 48
H20B 1618 Lintula Tapani 55496 1400 13.50 11.24 12.54 10.24 60
H18B 1636 Madetoja Ari-Pekka 55490 6851 13.59 11.19 13.13 10.35 48
H16B 2396 Madetoja Juho 55494 16562 14.46 12.14 11.54 11.44 48
H50B 1317 Madetoja Kari 94836 5656 12.57 12.07 13.01 10.59 60
D12TR 3654 Madetoja Riina 55498 13146 15.08 11.04 14.20 10.50 30
D35B 2615 Vierimaa Anna-Leena 55499 1174 12.06 14.06 13.16 10.24 60
D12TR 3682 Vierimaa Johanna 96074 13151 14.06 12.04 13.22 11.50 30
H10RR 3315 Vierimaa Juho 96063 13152 12.15 14.24 12.43 11.41 30
D13-14B 3516 Vierimaa Laura 55493 1027 14.15 11.29 12.53 10.49 30
444,00
KäTa (Kälviän Tarmo)
H45A 696 Jylhä Kauko 65210 39910 13.52 11.48 12.38 11.04 60
H40A 613 Jylhä Seppo 65211 39911 14.45 11.03 11.55 11.51 60
H40A 614 Jylhä Taisto 65212 9908 13.39 12.11 13.03 10.21 60
H55A 1376 Koivukangas Erkki 65205 7509 12.54 11.02 12.28 12.14 60
240,00
LaihLu (Laihian Luja)
D45B 2697 Hakala Vappu 56222 901 12.56 13.36 11.56 11.34 60
H50B 1301 Kalliomaa Lasse 41778 19457 13.41 11.49 13.11 10.15 60
H16B 2383 Kalliomaa Tuukka 41777 33260 13.46 13.12 11.14 12.32 48
D10RR 3702 Laasanen Aino 89352 21778 13.13 11.35 14.33 12.14 30
H35AL 1012 Laasanen Juha 107989 11503 14.10 11.40 13.18 11.04 60
H12 3169 Laasanen Lauri 89353 1686 13.52 12.12 12.26 12.06 30
H40AL 1093 Patana Pekka 41780 18809 12.27 12.41 11.25 12.19 60
H45AL 1202 Pensas Esko 45175 22091 12.42 11.50 14.04 11.18 60
H60AL 2197 Saaristo Matti 56221 19800 12.48 12.54 12.18 12.26 60
H60AL 2198 Saaristo Mikko 709851 19802 14.16 11.10 14.02 10.38 60
528,00
LaiVe (Laitasaaren Veto)
D50A 2747 Alakylmänen Anna-Maria 111356 7478 13.15 13.09 12.41 12.35 60
H35A 565 Hanhela Veli-Matti 88549 3391 13.52 11.44 13.18 10.52 60
D12TR 3633 Huotari Maija 90420 13155 15.04 11.20 13.10 11.58 30
H13A 3135 Huotari Matti 90421 16625 13.22 14.20 11.44 12.30 30
H65A 1571 Ingerttilä Pentti 101296 14500 13.40 11.08 12.56 11.12 60
H10RR 3272 Karppinen Aleksi 96058 13157 12.04 14.28 13.08 11.09 30
H45AL 1180 Karppinen Jouko 90424 13044 14.06 11.52 13.26 10.30 60
D13A 3537 Karppinen Kukka-Maaria 90423 13156 14.52 12.20 13.32 10.20 30
H16B 2388 Kesälä Mikko 57500 2930 14.10 11.46 12.04 12.58 48
D40A 832 Lotvonen Arja 57502 5239 13.06 13.34 11.34 11.32 60
D12 3588 Lotvonen Essi 81864 16641 13.17 12.21 12.23 11.25 30
D16E 382 Lotvonen Milla 53901 5036 13.15 13.01 12.43 10.01 0
H60A 1524 Männikkö Kalle 53890 39318 13.13 12.55 12.37 11.37 60
H45AL 1197 Nummi Eino 57049 37441 12.46 12.32 30
D16E 389 Nummi Maarit 106955 5040 12.13 13.53 11.49 10.01 0
H50AL 2024 Rahko Jaakko 53899 37444 13.50 12.08 12.36 12.02 60
D16B 2956 Rahko Jenni 57498 5034 14.51 11.25 13.09 10.45 48
H12 3185 Rahko Juho 57497 8889 12.46 13.00 13.04 11.30 30
D14A 2990 Salmela Jutta 90267 16631 14.03 11.41 13.03 10.55 30
D40B 2668 Salmela Marjut 59138 20408 14.10 11.54 12.46 11.26 60
H12TR 3240 Salmela Olli 93699 19674 12.14 14.26 12.08 12.54 30
D21A 1669 Väyrynen Anna-Kaisa 53894 4162 13.23 12.11 12.01 11.47 60
D16B 2971 Väyrynen Satu 95209 1850 14.17 11.59 13.51 10.03 48
954,00
LamSä (Lammin Säkiä)
H21B 1713 Hyvönen Markku 47162 33507 13.36 12.58 11.50 10.48 60
H50A 802 Tikkanen Tapio 55309 5296 14.03 12.39 13.09 10.37 60
120,00
LapinlVe (Lapinlahden Veto)
H65AL 2237 Hyvönen Heikki 54833 19529 12.31 12.05 13.31 11.43 60
H35AL 1005 Kankkunen Matti 54838 5475 13.44 11.42 13.48 10.34 60
H65AL 2274 Pärnänen Vilho 52112 5483 13.57 13.23 12.01 10.15 60
180,00
LappRi (Lappeen Riento)
H21A 419 Artemov Evgenij 54053 32758 13.32 12.48 11.58 11.32 60
D20E 182 Häsä Kati 44785 15619 14.33 11.17 13.11 10.00 0
D21E 111 Häsä Laura 44782 6539 12.34 11.24 13.04 11.00 0
D18B 2914 Häsä Mari 44788 22948 14.46 11.00 14.00 10.18 48
D21E 113 Karvanen Mia 44772 31732 12.26 11.38 12.24 11.00 0
D21A 1659 Lilja Salla 43237 2926 13.15 12.21 11.59 11.51 60
H8RR 3383 Nurmi Antti 102495 14482 12.24 13.44 11.36 12.20 30
D10RR 3712 Nurmilaukas Aino 93130 17763 13.10 11.17 14.31 12.36 30
H13A 3118 Nurmilaukas Mikko 57805 8803 12.40 14.12 11.12 13.14 30
H16E 315 Nurmilaukas Olli 44726 25197 13.39 12.57 11.03 10.31 0
H40AL 1088 Nurmilaukas Pekka 44725 1929 13.29 11.41 11.55 11.15 60
D21A 1663 Rauhala Riikka 46604 25490 12.53 12.37 11.47 12.09 60
H55AL 2093 Saarilaakso Jaakko 53996 21191 14.39 11.43 11.53 12.23 60
H21A 449 Saarilaakso Miko 44774 15002 12.36 13.38 11.04 12.20 60
H21E 61 Suntila Juha 75612 10970 15.05 12.37 12.41 12.00 0
498,00
LappVe (Lappajärven Veikot)
D12TR 3686 Ylipelkola Anni 52319 16144 14.26 12.22 13.04 11.42 30
D45B 2740 Ylipelkola Eeva-Liisa 40334 4880 12.40 13.12 11.26 12.42 60
H70 2367 Ylipelkola Erkki 40333 4888 13.04 12.58 13.22 11.50 60
D13A 3567 Ylipelkola Essi 52317 8212 14.04 11.38 13.54 11.28 30
D9RR 3766 Ylipelkola Kirsi 52322 3347 15.38 12.45 12.05 10.19 30
210,00
LapSu (Lapin Sudet)
H45AL 1204 Pussinen Tapio 54350 22615 13.32 11.02 13.04 11.38 60
H45B 1278 Virtanen Vesa 54410 1712 12.05 13.29 12.17 11.25 60
120,00
LapVe (Lapin Veikot)
H16E 301 Juopperi Sami-Petteri 90886 8380 13.13 12.01 11.01 10.31 0
D13-14B 3491 Juopperi Suvi-Päivikki 90887 20152 14.23 12.09 13.01 10.03 30
D16B 2944 Jänkälä Niina 82561 8361 14.35 11.03 13.07 11.01 48
D13-14B 3493 Jänkälä Tiina 82562 8362 13.45 11.31 13.29 10.29 30
D45B 2705 Jänkälä Tuija 82471 9277 13.30 12.48 11.24 12.12 60
H18B 1631 Kallatsa Markus 70546 5537 14.09 11.21 13.31 10.15 48
H13A 3099 Kallatsa Mikko 70534 5534 12.12 14.32 12.32 12.56 30
D40B 2635 Kanerva Kerttu 58193 1983 13.44 12.42 11.58 12.02 60
D60 3415 Kiuru Sisko 81897 36281 13.31 11.59 13.29 12.19 60
H16B 2390 Kuivila Mika 99700 20153 14.00 12.08 12.08 12.14 48
H8RR 3373 Lepola Pietari 23236 13.30 13.52 11.18 11.52 30
H14A 2431 Lepola Pirkka 83918 8364 13.19 12.43 11.17 12.35 30
D40B 2650 Lepola Ritva 76649 17417 12.36 13.52 13.18 10.58 60
H12TR 3225 Lepola Sammeli 104000 8365 13.34 13.14 12.18 12.26 30
H75 3018 Näsi Lasse 81898 31645 12.05 14.05 12.05 10.41 60
H13A 3119 Onnela Kalle 93660 8330 13.28 13.52 11.18 13.40 30
D12 3594 Onnela Martta 97644 8329 14.35 11.15 13.13 10.09 30
H8RR 3386 Onnela Paavo 59860 6017 12.38 13.02 12.06 12.32 30
H55A 1402 Pääkkölä Kauko 51125 19201 13.56 11.24 12.48 10.42 60
H45AL 1213 Tepsa Antti 54215 2074 13.48 11.10 13.42 10.36 60
H45B 1266 Tervo Hannu 83914 15137 13.17 13.21 11.11 11.43 60
H16B 2412 Tervo Ville 69980 5532 14.48 12.56 11.22 11.28 48
H13A 3132 Tilja Antti 56877 8312 12.48 13.16 12.00 12.24 30
H55AL 2105 Tilja Hannu 401628 8118 12.51 12.17 14.01 12.27 60
H16E 338 Tilja Mikko 56834 3519 13.53 13.25 11.49 10.31 0
H50A 804 Turunen Esa 71134 108 13.51 13.37 11.21 11.05 60
H16E 339 Turunen Johannes 71187 1773 12.29 12.43 12.25 10.31 0
D50A 2770 Turunen Raili 71202 13777 12.53 13.43 12.07 12.41 60
H14A 2450 Turunen Sampo 71100 13112 12.15 13.17 12.17 12.05 30
D12 3609 Turunen Tuuli 83917 13113 13.45 12.05 12.31 11.01 30
H14A 2453 Uusitalo Atte 90889 8336 12.57 12.15 11.47 11.37 30
H12TR 3249 Uusitalo Eeli 112263 8337 12.46 14.02 11.22 13.16 30
D8RR 3793 Uusitalo Juuli 106359 5741 14.06 11.30 13.44 11.00 30
H65A 1609 Vuontisjärvi Veikko 406100 38840 14.16 11.22 11.54 11.18 60
1362,00
LapVi (Lapuan Virkiä)
D16E 362 Erkkilä Elina 41746 17524 13.17 12.51 11.39 10.01 0
D13A 3527 Erkkilä Ellimaria 93126 24773 14.08 12.26 13.50 10.32 30
H50B 1289 Erkkilä Kari 94978 34519 14.11 11.51 12.57 10.09 60
H50AL 2005 Herttua Martti 106949 17151 13.12 13.16 12.34 11.48 60
H8RR 3362 Herttua Matti 103956 21727 13.10 13.48 11.42 11.46 30
D45B 2715 Mahlanen-Peltola Sirpa 74196 19150 12.18 13.14 12.36 12.04 60
D21E 125 Palomäki Sanna 84811 38169 12.20 11.42 12.22 11.00 0
H10RR 3292 Patana Anttoni 41762 1430 12.23 14.40 13.10 11.01 30
H21E 49 Patana Mikko 75105 19569 15.17 13.13 11.05 12.00 0
H13A 3121 Patana Valtteri 41763 9124 13.06 13.04 11.50 13.32 30
D8RR 3784 Peltola Anni 106951 21399 14.18 12.12 13.36 10.18 30
D20E 190 Pensas Johanna 93330 2792 14.23 11.13 13.45 10.00 0
H21AL 527 Rantala Teemu 105313 29556 13.17 11.03 12.37 12.51 60
D21AL 2526 Reini Kaarina 110306 9147 12.51 12.09 12.49 12.01 60
H21E 55 Saari Petri 106432 9175 13.35 14.09 12.49 12.00 0
H21B 1757 Sippola Juha 103958 14888 12.42 12.54 12.46 10.58 60
H20E 168 Sorvisto Jaakko 41735 975 12.45 12.03 12.36 10.30 0
H21E 60 Sorvisto Juha 41741 983 14.27 12.25 11.53 12.00 0
H16E 336 Sorvisto Ville 40377 25742 12.39 11.55 12.39 10.31 0
H20E 170 Tuomaala Juuso 48224 4819 12.07 11.29 13.12 10.30 0
510,00
LaTa (Lahden Taimi)
H60A 1501 Honkonen Antti 485478 31657 12.49 13.23 13.29 11.07 60
60,00
LeSi (Leppävaaran Sisu)
D55A 2825 Hakkarainen Anu 102922 30491 14.27 11.59 13.23 11.35 60
H55A 1366 Jokela Erkki 45678 22847 12.12 13.16 11.32 12.30 60
D55B 2865 Jokela Hanna 45900 22849 14.26 11.54 14.06 10.20 60
H55A 1413 Tolvanen Mauri 77990 22867 13.36 11.58 13.04 11.10 60
H21B 1756 Torvela Niko 103050 20538 12.08 12.24 12.56 12.06 60
H8RR 3403 Varonen Matias 22689 13.34 13.12 11.10 12.04 30
H35AL 1031 Varonen Teemu 54928 22852 13.46 11.34 13.14 11.26 60
390,00
LHR (Lounais-Hämeen Rasti)
H65AL 2289 Sukki Martti 46193 28795 12.07 11.49 13.45 12.09 60
H18E 232 Suokas Jarkko 46192 6120 13.28 12.04 12.02 10.10 0
60,00
LievKi (Lievestuoreen Kisa)
H21C 1787 Nalli Marko 57541 6505 12.53 12.25 12.51 12.39 60
60,00
LipTa (Liperin Taimi)
H50B 1292 Haaranen Juho 55616 27024 13.23 12.05 12.01 11.13 60
H55AL 2055 Hirvonen Jaakko 55535 14490 12.27 12.15 30
H50B 1309 Lappalainen Seppo 55623 9590 13.13 10.19 30
H65AL 2277 Rautasalo Pertti 41845 32399 13.33 13.33 11.39 10.03 60
180,00
LohiRa (Lohimaan Rasti)
H40B 1141 Leinonen Juha 55667 5396 13.18 12.38 11.48 10.50 60
H13A 3108 Leinonen Ville 50572 9529 13.40 13.02 12.06 12.46 30
D45A 887 Raatikainen Päivi 100440 17117 14.49 11.33 13.31 11.13 60
150,00
LoJa (Loimaan Jankko)
H40A 602 Bister Reijo 43832 17137 14.31 12.25 12.13 10.19 60
H55A 1355 Hakala Heikki 44070 14132 14.20 11.12 11.40 11.50 60
D50B 2782 Hakala Marja-Leena 44071 853 13.22 13.36 11.18 12.14 60
H60A 1500 Hongisto Heimo 109444 1397 13.25 12.45 14.15 10.25 60
H50A 764 Hongisto Keijo 44062 19127 12.43 13.19 12.01 12.01 60
H65AL 2240 Iso-Somppi Ahti 44064 36755 13.07 13.03 11.17 12.11 60
D60 3414 Ketola Paula 94994 11887 13.51 12.15 13.47 11.27 60
H10RR 3277 Korpela Antti 56150 24406 12.02 14.09 13.33 11.29 30
D9RR 3738 Korpela Laura 102067 24408 15.25 13.10 12.19 10.01 30
H40AL 1077 Korpela Markku 52630 1618 13.55 12.21 11.07 11.35 60
540,00
LS-37 (Lahden Suunnistajat-37)
H50B 1297 Huusari Hannu 40598 14350 14.07 11.15 11.37 11.33 60
H12 3157 Huusari Pauli 110935 16216 12.06 13.38 12.22 12.00 30
H21A 423 Huusari Pekka 40597 5644 13.24 13.24 11.30 11.34 60
H16E 297 Huusari Timo 40595 33544 12.57 13.15 12.27 10.31 0
D60 3411 Jokinen Auli 44802 13667 13.43 12.17 13.49 11.15 60
H60AL 2145 Jokinen Esko 44803 13666 12.36 14.04 13.38 10.04 60
D55B 2869 Kallio Riitta 44819 29308 14.30 11.12 13.16 11.20 60
H21C 1775 Kallio Risto 59227 32365 12.17 13.17 12.37 12.23 60
H40A 622 Kirvesmies Juha 44809 165 14.01 11.09 13.11 11.13 60
D9RR 3735 Kirvesmies Lotta 58690 11299 15.35 12.49 11.53 10.35 30
D13A 3539 Kirvesmies Tytti 44839 16225 14.58 11.50 13.40 10.18 30
D40A 829 Kirvesmies Vuokko 44810 29136 12.32 13.00 12.12 12.40 60
H21B 1723 Koivuniemi Kimmo 112085 17587 13.12 12.38 12.44 11.10 60
H60AL 2155 Koivuniemi Lassi 40584 15379 14.08 12.36 11.58 11.36 60
H40A 629 Kuuluvainen Juha 91866 8765 12.39 12.15 12.03 12.25 60
D55A 2834 Kämäräinen Helena 40580 837 14.23 11.49 13.33 11.37 60
H55AL 2069 Kämäräinen Teuvo 40579 30841 13.29 13.25 11.51 12.35 60
H21E 29 Käyhkö Jarno 44840 12451 13.21 13.45 13.31 12.00 0
H50B 1312 Leinonen Ilmo 89238 24075 13.09 12.25 12.45 10.41 60
D50B 2796 Leinonen Satu 89239 45214 12.52 13.02 12.32 11.54 60
D50A 2762 Pajunen Arja 108267 30901 12.51 13.33 12.11 12.55 60
H21C 1789 Palmi Petteri 40564 15314 12.43 12.43 13.07 11.53 60
H16B 2405 Palo Markus 75591 25970 13.26 12.52 12.00 12.02 48
H55B 1469 Penttinen Heikki 79371 20365 12.40 12.46 11.18 12.14 60
H10RR 3293 Penttinen Paavo 110205 11333 12.46 14.16 13.03 11.03 30
D45B 2722 Penttinen Riikka 90586 20366 13.12 12.46 12.46 11.44 60
D16E 394 Penttinen Sohvi 92609 2106 13.09 13.59 11.47 10.01 0
H16E 323 Penttinen Topi 58110 25952 13.55 12.17 11.27 10.31 0
H45AL 1205 Rajala Esa 90584 18394 14.20 12.22 12.26 10.54 60
D16B 2957 Rajala Jenni 52578 25417 14.57 11.29 12.57 10.41 48
H70 2347 Ranta Esko 40562 25115 14.16 12.48 12.10 12.38 60
H55B 1471 Repo Reijo 82654 2149 13.40 11.42 12.04 11.14 60
H60A 1541 Savolainen Jukka 40554 15380 12.23 13.27 13.03 11.35 60
H14A 2443 Sievälä Atte 52573 15488 12.35 12.27 12.05 12.11 30
H70 2366 Virtanen Pertti 44807 2 13.20 13.42 13.06 11.40 60
1686,00
LTH (Lahden Työväen Hiihtäjät)
D50A 2748 Heitto Kaija 50578 21922 12.45 13.45 12.01 12.31 60
D60 3412 Karppinen Eija 50579 30870 13.21 12.05 13.25 12.01 60
H60AL 2152 Karppinen Pentti 50581 13407 12.02 12.00 12.52 12.28 60
D50B 2798 Liikonen Hilkka 47263 24072 12.16 13.54 11.40 12.22 60
D50B 2812 Rinne Eila 75859 34854 13.00 13.08 12.24 11.40 60
H55B 1474 Sarkkinen Heino 50582 9837 13.26 13.10 11.44 10.32 60
D18B 2928 Silver Marika 100811 5231 14.34 11.24 13.42 10.36 48
408,00
LuuRa (Luumäen Rasti)
D50B 2781 Bomb Hilkka 83737 17506 12.34 13.12 12.10 12.26 60
H16E 294 Hirvikallio Joni 46633 1129 13.03 11.47 12.55 10.31 0
H21AL 478 Hirvikallio Petri 46644 15346 12.43 13.25 13.03 11.21 60
H50AL 2006 Hirvikallio Lassi 88534 13922 13.38 12.48 12.58 11.32 60
D12TR 3637 Jurkko Elina 106394 3539 14.16 13.00 14.08 10.14 30
D50B 2792 Koljonen Marja 50116 31770 13.20 13.58 11.36 11.44 60
D21C 2554 Koljonen Milla 16394 12.37 13.41 11.17 12.31 60
H50AL 2016 Koljonen Pertti 50115 32832 14.20 12.06 12.12 12.10 60
H40B 1148 Ovaska Heikki 82696 13568 12.30 13.10 11.44 11.36 60
H8RR 3387 Ovaska Janne 111190 3509 13.26 12.32 12.10 12.02 30
D21C 2572 Ovaska Katriina 102333 1443 13.23 12.49 12.13 11.33 60
H45B 1275 Vanhoja Rauno 75455 9157 12.09 12.13 12.11 12.09 60
H14A 2460 Vanhoja Tommi 102716 6715 13.29 12.47 11.49 11.29 30
630,00
Lynx (Lynx)
H9RR 3326 Ericsson Henri 93602 16759 14.41 11.54 11.21 13.17 30
H12 3150 Ericsson Markus 78063 16758 13.58 12.32 12.08 11.26 30
H16E 300 Iso-Markku Pekka 54967 25396 12.25 13.05 12.51 10.31 0
D40B 2633 Kaasalainen Riitta 57651 26905 12.56 13.46 11.22 12.18 60
D8RR 3778 Karvonen Kiira 110555 9424 14.26 11.18 13.30 10.50 30
D55B 2872 Karvonen Riitta 47992 5416 14.34 11.38 13.00 11.06 60
D12TR 3642 Karvonen Sara 90199 10872 13.52 11.58 13.56 11.56 30
H60A 1508 Karvonen Seppo 47990 1479 14.01 12.59 12.07 11.21 60
H18E 214 Kleemola Lauri 58640 24157 12.24 12.22 12.56 10.10 0
D45A 875 Kottonen Annariitta 101280 27027 14.31 11.57 13.01 11.23 60
D12 3585 Kottonen Annika 109860 3737 13.19 12.09 13.17 10.49 30
H10RR 3279 Kottonen Arttu 88528 15818 12.05 14.42 12.58 11.25 30
H45AL 1188 Kottonen Hannu 109861 104 14.16 12.20 12.58 10.16 60
H45AL 1189 Kujanpää Ilkka 47981 29618 13.10 11.22 14.00 11.10 60
H12 3167 Kujanpää Jermu 47976 2306 12.52 13.32 11.18 12.32 30
H18E 216 Kujanpää Juuso 47979 33847 13.04 11.40 12.12 10.10 0
D16E 378 Kujanpää Teija 47978 33839 12.53 12.43 12.39 10.01 0
H45A 720 Oinaskallio Erkki 75590 14065 14.04 11.30 12.24 11.30 60
H8RR 3384 Oinaskallio Atte 105705 10881 13.00 12.58 11.16 12.42 30
H10RR 3291 Oinaskallio Anssi 58718 10882 12.31 14.10 13.27 10.50 30
H16E 318 Paganus Niklas 57371 25258 13.31 12.07 11.57 10.31 0
D13A 3550 Paganus Sonja 57372 27212 14.10 12.28 13.56 10.36 30
D60 3428 Pohjola Leila 56318 12889 13.33 11.33 13.55 11.59 60
H21AL 524 Pohjola Pasi 74810 23616 14.59 11.49 11.39 12.05 60
H65AL 2270 Pohjola Veikko 56329 12890 14.07 12.31 13.35 10.35 60
H21E 53 Riapolov Roman 45863 13.15 14.23 12.43 12.00 0
D55B 2889 Sauren Kerstin 54021 11700 13.50 12.20 13.52 10.34 60
H35AL 1023 Savilahti Petri 83744 12858 13.14 11.30 14.14 10.58 60
D50A 2769 Soanjärvi Tuija 54924 4532 13.13 13.11 12.17 45
1065,00
LänRa (Länsi-Rajan Rasti)
H50B 1306 Koutaniemi Timo 57753 15735 14.25 12.13 11.47 11.15 60
H21AL 521 Partanen Kari 55405 14775 12.49 13.35 10.37 45
H45B 1268 Tolppi Juha 49485 5085 12.33 12.53 11.25 12.31 60
165,00
MaMa (Maarian Mahti)
D21AL 2521 Pentikäinen Ulla 44095 33140 13.25 12.35 11.53 12.21 60
H35B 1046 Pentikäinen Olli 485474 26070 14.22 11.08 13.36 10.16 60
120,00
Mesik (Mesikämmenet)
H65AL 2255 Laaksonen Reijo 93563 36171 12.53 12.33 13.05 10.13 60
60,00
MSParma (MS Parma)
H50A 757 Etu-Huitti Arto 40445 2005 13.31 12.13 12.23 12.15 60
H21E 10 Heikelä Mikko 40450 24987 14.55 14.01 11.17 12.00 0
D14A 2979 Juntunen Laura 56366 2938 14.09 11.43 12.59 10.51 30
D12 3577 Juntunen Mirva 84504 10375 13.15 12.25 12.55 11.31 30
H21E 25 Koivisto Matti 74739 15725 13.41 12.47 12.31 12.00 0
D40B 2641 Kottonen Soile 55112 20728 13.42 12.48 13.08 11.06 60
H40AL 1078 Kujansuu Eero 42370 6897 13.53 11.31 12.45 10.51 60
D12 3586 Kujansuu Ida 88010 8994 13.47 11.53 12.21 10.17 30
D21C 2558 Kujansuu Marjut 102234 5084 13.25 12.53 11.09 12.45 60
D20E 185 Laaksonen Sanna 90284 35323 14.45 11.11 13.21 10.00 0
D45A 877 Laasonen Kirsi 49074 6915 14.21 11.17 13.47 11.45 60
H55AL 2072 Lainema Ilkka 52906 5747 13.31 12.35 14.07 10.55 60
D13A 3547 Niemi Henna 83883 10372 14.44 11.42 14.10 10.34 30
D40A 842 Rantanen Pirjo 47730 13074 12.26 13.16 11.40 12.18 60
D13A 3553 Rantanen Reeta 47731 23614 15.22 11.06 13.22 11.20 30
H40AL 1098 Rantanen Reima 47729 8157 12.53 12.33 11.49 11.39 60
D10RR 3717 Rantanen Roosa 82020 10370 13.41 11.07 14.29 12.17 30
H13A 3127 Sahla Juuso 59971 11702 12.56 13.14 12.36 12.40 30
D16B 2960 Sahla Katri 59973 11803 14.01 12.05 13.31 10.21 48
H21C 1793 Sahla Markku 100876 22467 12.35 12.31 13.15 12.01 60
H14A 2441 Salonen Aleksi 99299 12026 13.05 12.21 12.25 11.43 30
H21C 1794 Salonen Ari 59975 3429 12.09 13.09 12.47 12.29 60
D21C 2579 Salonen Eija 59972 14891 12.39 13.45 12.05 12.03 60
D12 3601 Salonen Emilia 94495 5730 14.19 11.25 13.33 10.55 30
D20E 195 Sareila Hanna 43655 3401 14.27 11.23 13.35 10.00 0
H55B 1473 Sareila Pertti 43660 32890 12.26 11.56 12.12 12.08 60
1038,00
MU (Mäntsälän Urheilijat)
H65AL 2254 Laakso Mikko 112433 16654 12.43 12.53 11.09 12.29 60
H10RR 3287 Loukusa Valtteri 106930 11357 12.21 14.36 13.16 11.00 30
H12TR 3228 Manninen Jussi 102222 11588 12.04 14.14 11.42 13.28 30
H45A 712 Mäkinen Jouko 50821 35984 13.36 10.22 30
H16E 311 Mäkinen Lauri 74491 25743 13.37 12.45 11.41 10.31 0
H14A 2434 Mäkinen Tapani 100484 3660 13.33 12.53 12.01 11.15 30
H10RR 3290 Nikkinen Teemu 102895 19281 12.50 14.07 12.47 11.30 30
H9RR 3342 Nummela Arttu 105732 30189 14.35 11.59 11.18 13.06 30
D12TR 3659 Nummela Iida 112038 20871 14.10 12.32 13.14 12.02 30
270,00
MuhU (Muhoksen Urheilijat)
H50AL 2003 Haapasalo Pertti 64067 20564 13.18 12.40 13.04 12.16 60
D21AL 2478 Haapasalo Susanna 90807 18682 13.37 15
H45B 1241 Kuoppamaa Kari 54256 34138 12.47 13.17 11.55 10.55 60
135,00
MulPa (Mustalammen Pallo)
H40A 637 Myllys Jussi 49021 4790 12.49 12.13 13.33 10.49 60
H40A 672 Vuorela Mika 43307 8249 14.11 11.05 12.23 12.09 60
120,00
MuurVi (Muurlan Vihuri)
H55A 1393 Nyberg Seppo 110185 21648 12.24 11.52 13.34 11.32 60
60,00
NaTe (Nastolan Terä)
H40AL 1065 Hämäläinen Keijo 56605 6578 13.43 12.37 11.33 11.01 60
H13-14B 3058 Hämäläinen Sami 94837 8593 13.07 13.09 11.39 11.43 30
H40B 1135 Koistinen Pasi 401230 7666 13.30 12.32 12.14 10.58 60
D9RR 3744 Koistinen Venla 102950 21333 15.20 13.00 12.23 10.16 30
H50AL 2018 Leinonen Juha 54385 25133 14.14 12.10 12.40 11.26 60
H40AL 1083 Merikanto Pekka 54384 21296 12.39 11.35 12.33 11.57 60
H70 2365 Virtakoivu Martti 56270 15019 13.42 13.22 13.18 11.08 60
360,00
Navi (Navi)
H13-14B 3057 Hurri Kasperi 58351 17579 12.23 13.23 11.09 12.19 30
H45AL 1176 Hurri Seppo 57834 7312 12.26 12.30 14.14 10.22 60
H16E 298 Hyyryläinen Juha 93834 3848 13.45 12.23 11.15 10.31 0
H55A 1363 Hyyryläinen Jorma 46521 4025 13.22 12.02 13.22 10.24 60
D13-14B 3489 Hyyryläinen Sini 82624 9576 13.43 11.25 13.13 10.45 30
H60A 1511 Kemppi Jorma 43297 7300 13.09 11.39 14.07 11.33 60
H18E 215 Koistinen Joona 43296 5165 12.34 12.24 13.02 10.10 0
H45AL 1185 Koistinen Kari 81701 4214 13.20 11.36 13.20 11.20 60
H20E 149 Koistinen Olli-Pekka 485482 2736 12.13 11.43 12.50 10.30 0
D12 3584 Kosonen Irene 111315 3893 13.29 12.31 13.01 10.45 30
H45A 703 Kosonen Mikko 75265 21666 13.32 12.32 13.32 10.52 60
H50AL 2017 Lappalainen Martti 43285 9819 13.40 12.02 12.46 12.22 60
D50A 2755 Lappalainen Pirkko 43284 33984 13.43 13.53 11.53 12.07 60
H21AL 511 Lilja Arto 100051 19319 13.45 11.07 12.59 12.53 60
H55A 1403 Pöntinen Jorma 82502 5503 12.08 13.20 12.06 11.38 60
D50A 2765 Pöntinen Tuula 81489 16984 13.17 13.19 12.27 12.37 60
H60A 1535 Ruotsalainen Paavo 91982 4141 13.05 10.33 30
H40A 658 Taskinen Ari 65630 5075 12.41 12.47 12.43 11.09 60
D12 3605 Taskinen Petra 46525 8939 14.33 11.29 12.37 11.17 30
D12 3618 Viita Milka 485551 8972 14.07 12.03 12.13 10.07 30
D9RR 3764 Viita Silja 485513 1855 15.22 13.15 12.16 10.02 30
870,00
NaWi (Nakkilan Wisa)
D21C 2547 Helava Jenni 93808 5496 13.11 13.25 11.07 12.05 60
H12 3154 Helava Joonas 93810 1030 12.54 13.26 11.26 13.00 30
H21C 1773 Helava Juha 93807 23406 12.19 12.57 12.55 12.19 60
H21C 1778 Keskimäki Sami 93800 20613 12.55 12.21 13.29 11.47 60
H55AL 2063 Keskimäki Seppo 45230 20614 12.31 13.19 12.15 11.57 60
270,00
NilsNu (Nilsiän Nujakka)
D18E 261 Leskinen Outi 102383 33487 14.26 12.04 12.54 10.11 0
0,00
NivU (Nivalan Urheilijat)
D35A 1677 Alasaari Anu 107224 21677 12.53 11.19 30
D12TR 3625 Alasaari Elli 107223 21763 12.46 11.44 14
H60AL 2135 Hautamäki Toivo 48277 36299 13.34 11.52 13.40 45
H55A 1365 Joensuu Martti 95458 17886 13.06 13.14 11.14 11.40 60
H75 3007 Järvi Paavo 48280 30535 12.51 13.13 12.29 10.15 60
H65AL 2243 Järvi Pekka 48279 32042 14.31 11.59 11.03 45
D18B 2925 Kamunen Annika 48290 5804 14.42 11.26 13.40 10.26 48
D40B 2634 Kamunen Virpi 74560 16987 14.18 12.08 11.38 12.16 60
H65A 1578 Koskenkorva Vilho 48332 2675 13.16 11.48 12.06 11.54 60
H18B 1634 Kukkola Esa 52737 33406 14.27 11.07 13.23 10.07 48
D21A 1658 Kukkola Henna 52736 16288 13.11 12.41 11.49 11.57 60
H21A 436 Kukkola Mikko 52738 15227 12.34 13.46 11.14 12.08 60
H21B 1736 Manninen Ari 48330 2373 13.18 13.24 11.16 11.16 60
H60A 1522 Mikkilä Mauno 48317 2677 13.11 13.25 12.27 12.09 60
D55B 2879 Mikkilä Ritva 89408 25072 14.36 12.10 13.04 10.48 60
D14A 2986 Nuolioja Elina 99216 18768 14.07 11.53 13.27 10.13 30
D12TR 3660 Nuolioja Ilona 99215 18769 15.48 11.22 13.44 10.48 30
H40A 644 Nuolioja Juha 48284 6476 13.15 11.15 12.41 12.15 60
H18E 231 Savola Joonas 106546 2631 12.08 11.24 13.22 10.10 0
D16B 2969 Valtanen Kaisa 59808 9455 14.39 11.09 13.21 10.47 48
H12 3204 Virkkula Pekka 82046 15160 13.50 13.20 11.32 12.18 30
D50B 2820 Virkkula Sirkka 48297 26445 12.36 13.26 12.30 11.46 60
H55AL 2120 Virkkula Unto 48298 23913 14.13 11.31 12.33 12.41 60
H65AL 2308 Vähäsöyrinki Aarne 110773 17617 13.09 13.17 12.17 10.37 60
D50A 2775 Yliniemi Kaisa 48296 23834 12.55 13.57 12.31 12.29 60
H18E 245 Yliniemi Matti 48295 6900 12.52 12.06 12.32 10.10 0
1208,00
OH (Ounasvaaran Hiihtoseura)
D40B 2623 Barsk Anne 106419 1738 12.14 11.18 30
D12TR 3626 Bergman Marjo 58290 14406 13.48 12.38 13.34 11.30 30
H9RR 3324 Bergman Markku 78487 14321 14.07 12.21 11.14 13.32 30
D60 3408 Heikkinen Seija 49567 19821 14.19 11.57 13.05 11.39 60
H40AL 1062 Hietanen Eero 57756 45997 13.51 12.51 30
H8RR 3363 Hietanen Harri 78034 23485 13.06 12.38 11.24 12.08 30
H10RR 3269 Hietanen Markus 52872 21801 12.16 14.37 14
H55B 1439 Holster Paavo 49220 18600 13.16 12.32 12.54 10.58 60
H75 3004 Husa Paavo 49253 18671 12.43 13.25 11.43 10.55 60
H40B 1127 Jurmu Pasi 90253 2474 13.10 12.06 12.32 10.56 60
D55B 2867 Juujärvi Marketta 49233 17719 14.00 11.32 13.34 11.14 60
H55A 1368 Juujärvi Timo 49232 18680 13.32 12.58 12.14 10.28 60
H70 2324 Kaikkonen Niilo 49267 18684 14.20 12.36 13.02 11.22 60
H16B 2387 Keskinarkaus Antti 49273 8519 13.36 12.42 11.50 12.40 48
H55A 1374 Keskinarkaus Jouni 49308 3158 12.10 11.42 13.28 11.46 60
D55A 2830 Keskinarkaus Raili 49307 25635 14.15 12.31 13.53 10.59 60
H55A 1417 Korhonen Seppo 52423 14704 13.38 15
H45AL 1187 Korppi Heikki 49217 18324 14.04 11.54 13.32 10.14 60
D21C 2559 Kurkela Anna 49244 20876 11.23 12.09 30
H18E 218 Kurkela Mikko 49315 15390 12.20 12.20 12.50 10.10 0
H45A 705 Kurkela Reino 49314 15398 13.20 12.08 11.22 12.08 60
H40B 1137 Kusmin Heikki 90192 14686 12.34 12.50 11.42 11.32 60
H50B 1307 Kämäräinen Erkki 57759 9962 12.43 12.31 12.23 11.43 60
D21AL 2508 Merkkiniemi Riitta 42570 18707 13.57 13.25 11.47 11.19 60
H60AL 2177 Merkkiniemi Pentti 108295 18706 14.24 11.20 13.46 10.26 60
H8RR 3385 Ojanaho Niilo 97654 9231 12.32 13.06 12.30 12.30 30
H9RR 3343 Ojanaho Olli 97661 15798 14.25 12.01 11.35 13.11 30
H60AL 2186 Putkonen Touko 90191 11898 12.56 13.04 12.04 12.10 60
H35A 585 Pyhtilä Veli 21317 13.54 11.50 13.14 10.58 60
H75 3020 Pääkkölä Eero 49215 31644 12.13 13.53 12.25 10.21 60
D8RR 3788 Rahkola Ella-Noora 105311 12413 14.30 11.36 14.00 10.12 30
H8RR 3390 Rahkola Mikko 105310 12331 13.36 13.36 11.54 11.32 30
H65AL 2282 Saari Esko 42569 18710 14.11 13.05 11.27 11.29 60
H60A 1557 Varis Martti 49249 18701 13.41 12.17 12.39 12.13 60
D60 3443 Varis Tuula 49248 38911 13.41 11.15 13.41 12.29 60
1637,00
OkuP (Outokummun Partio)
D55B 2870 Kallio Tuula 82651 18379 11.40 14.00 10.24 45
D60 3425 Nevalainen Tuula 52130 13579 11.43 13.31 11.19 45
90,00
ONMKY (Oulun NMKY:n Urheilijat)
H65A 1565 Alalahti Jaakko 106393 31637 13.48 11.32 12.58 10.52 60
H40A 623 Kittilä Juha 54399 2004 12.45 12.41 13.43 11.01 60
H50AL 2028 Ruokamo Eero 95422 19011 13.08 12.26 12.42 12.18 60
H55AL 2103 Tapaninaho Kalevi 49423 25828 14.07 13.07 12.49 10.39 60
H50A 800 Tervo Arhi 49415 6649 14.21 12.21 12.03 11.45 60
H55AL 2107 Toropainen Pauli 89215 3390 13.01 11.47 14.03 12.01 60
H55A 1414 Tuohimaa Esko 49424 18409 12.20 11.56 12.24 12.36 60
420,00
ORa (Olavin Rasti)
D12TR 3628 Haikarainen Riikka 110253 8137 15.02 12.44 13.32 10.12 30
H40B 1130 Kauria Juha 108304 2271 13.26 12.46 11.38 11.00 60
H10RR 3273 Kauria Niko 58137 1586 12.27 14.33 12.46 11.23 30
D40A 827 Kauria Pirjo 76741 10199 13.00 13.28 11.28 11.28 60
D21E 115 Kekki Salla 57825 19841 12.50 12.22 12.34 11.00 0
H45A 702 Kosonen Hannu 82198 21634 13.28 13.24 11.40 11.12 60
H13A 3104 Kosonen Lauri 82199 19412 12.36 14.00 11.34 13.42 30
D8RR 3780 Liljeström Venla 402322 21704 12.06 13.06 10.28 21
H35A 579 Munck Jarmo 46493 5664 14.50 11.46 12.58 10.18 60
D9RR 3743 Munck Julia 78137 21608 15.16 13.05 12.08 10.29 30
H60AL 2191 Rauhansalo Kauko 57382 21712 13.38 11.28 13.20 45
D20E 192 Repo Kukka-Maaria 46470 1930 11.09 13.27 10.00 0
D16E 396 Repo Marja-Terttu 46469 33938 13.41 12.47 10.01 0
D18E 270 Repo Minttu-Maija 46468 38816 11.40 13.02 0
H21A 459 Turkki Antti 46480 18697 11.06 15
H21AL 539 Turkki Antti 0 11.25 15
456,00
Orient (OK Orient)
D21AL 2486 Johansson Anne 42818 446 14.37 12.03 11.55 11.35 60
H21A 426 Johansson Jari 42812 25086 13.20 12.34 12.30 11.38 60
D21AL 2503 Liitiäinen Niina 40273 3287 13.21 13.21 13.03 10.25 60
H21A 442 Liitiäinen Pasi 110471 12452 12.28 13.14 11.42 12.22 60
240,00
OrPo (Oriveden Ponnistus)
H21A 425 Jarva Jukka 50708 14071 13.12 12.52 12.40 11.44 60
H55A 1364 Jarva Risto 50707 26599 13.24 11.26 13.06 10.46 60
H21A 431 Kopra Riku 50700 29638 12.38 12.20 11.32 12.14 60
H21A 432 Kopra Tero 79542 16885 12.10 13.26 12.14 12.44 60
H65AL 2265 Parnela Ari 49986 16865 12.25 13.37 12.21 10.53 60
H45A 736 Uotila Antti 46076 17647 13.14 12.18 13.38 10.28 60
D18E 278 Uotila Taina 46080 17175 14.12 11.14 13.24 10.11 0
D45A 889 Uotila Terhi 88501 20358 14.07 11.35 13.23 11.55 60
D70 3472 Virkkala-Parnela Irma 57275 19365 15.22 13.36 12.06 10.12 60
D50A 2774 Ylinen Tuula 46065 6718 13.19 13.25 30
510,00
OSVA (Oulunsalon Vasama)
H60A 1514 Kukkohovi Reino 42534 5251 12.43 13.19 12.49 11.49 60
H10RR 3282 Laukka Joonas 107172 20039 13.07 11.28 14
H10RR 3283 Laukka Matias 107171 20043 12.41 10.58 14
H13A 3105 Laukka Tuomas 58087 10837 12.24 13.04 14
H21B 1733 Maaninka Jarmo 58085 15582 13.28 13.26 11.40 11.06 60
H13A 3112 Moilanen Vilho 58089 22064 13.48 14.26 14
H55B 1468 Pelkonen Alpo 57632 1634 13.24 12.00 13.02 10.28 60
D55B 2885 Pelkonen Maija 54756 28297 14.38 11.22 14.04 10.36 60
296,00
OTaru (Oulaisten Taru)
D21AL 2483 Huhtala Kristiina 97700 3608 14.27 12.45 12.15 10.47 60
H18E 233 Tuomaala Janne 49396 23194 12.14 12.00 13.28 10.10 0
60,00
OuHu (Oulaisten Huima)
H60AL 2130 Haapakoski Matti 14223 12.38 12.32 13.30 11.40 60
H14A 2427 Helander Iisak 49385 3769 12.43 13.23 11.43 11.27 30
H45A 686 Helander Rolf 108279 17629 12.04 13.38 12.18 11.34 60
H55B 1449 Kukkola Martti 108281 29737 13.34 11.32 11.40 11.58 60
D55B 2876 Kukkola Tuula 109847 14604 14.14 12.00 13.10 11.26 60
H12TR 3226 Limnell Henri 91730 4439 13.22 13.34 11.44 13.04 30
H10RR 3285 Linna Matti 96043 7771 12.10 13.54 13.29 11.36 30
H8RR 3376 Linna Pekka 96042 14947 13.16 13.00 11.22 12.36 30
H9RR 3352 Salonpää Mikko 90911 12256 14.24 12.15 11.30 13.07 30
H12TR 3241 Salonpää Veli-Matti 91729 40060 12.30 14.18 12.32 12.06 30
420,00
OulRe (Oulun Reipas)
H70 2318 Halonen Pauli 51105 30695 14.30 13.16 12.14 11.44 60
H55AL 2082 Myllymaa Kauko 401088 13550 14.47 11.39 13.03 10.45 60
H75 3016 Myllymaa Yrjö 51103 13558 12.39 13.11 12.13 10.53 60
H50AL 2026 Remes Antero 3398 13.04 12.56 13.16 11.30 60
H50AL 2027 Remes Markku 30508 13.56 12.16 12.28 12.08 60
300,00
OuTa (Oulun Tarmo)
H50A 755 Airaksinen Risto 51082 12397 14.29 12.41 11.39 11.57 60
H50B 1296 Holappa Raimo 51084 30666 13.59 11.29 12.03 11.07 60
D40A 823 Jokikokko Tarja 51089 1466 13.04 12.58 12.16 11.26 60
H21AL 485 Järvinen Seppo 55946 32446 14.57 13.27 11.19 11.23 60
H45B 1238 Keltamäki Simo 51090 12392 13.21 12.01 11.59 11.23 60
H21AL 502 Köngäs Lasse 40794 14053 13.01 12.25 13.09 12.31 60
D60 3426 Nikula Irma 51080 17708 14.13 12.01 13.11 11.43 60
H13-14B 3069 Nikula Jesse 75852 15829 12.15 13.39 11.15 12.15 30
H40A 641 Nikula Pasi 51083 13620 13.59 13.05 12.09 10.45 60
H65A 1589 Nikula Reino 51081 37365 14.02 11.02 12.10 11.40 60
D21AL 2517 Paavola Mira 76604 19699 12.35 12.17 12.51 12.07 60
H21C 1800 Raunio Marko 52754 37883 12.57 13.19 12.53 11.55 60
H8RR 3404 Viippola Aapo 51096 3170 13.04 12.30 12.24 12.10 30
H21AL 555 Viippola Ilpo 49463 37461 14.07 11.25 12.07 10.25 60
D40A 859 Väänänen Mervi 57406 19970 12.24 13.36 11.26 12.02 60
840,00
OYUS (Oulun Yliop.Urheiluseura)
H45A 728 Ruotsalainen Keijo 485648 2729 14.06 12.56 30
30,00
PaltU (Paltamon Urheilijat)
D55B 2871 Karhunen Rita 7152 14.10 12.06 13.46 10.12 60
D18B 2920 Karhunen Sini 6381 15.04 11.18 13.46 10.02 48
H21A 429 Kemppainen Mikko 59155 15066 13.16 13.18 11.52 11.52 60
H60A 1510 Kemppainen Väinö 69795 1232 13.59 11.59 14.13 10.55 60
H50B 1313 Leinonen Jyri 106544 3496 14.21 11.23 12.15 11.19 60
D10RR 3705 Leinonen Katariina 0 13.45 11.12 14.41 12.06 30
H21B 1745 Pulkkinen Tommi 82294 13750 12.48 12.42 11.20 12.26 60
H55B 1477 Säkkinen Seppo 32413 12.28 12.06 12.52 11.36 60
H60AL 2202 Säkkinen Simo 888 14.40 11.30 12.50 11.16 60
498,00
PelPo (Pellon Ponsi)
H18E 201 Ekonoja Jukka 52998 502 13.00 11.12 13.08 10.10 0
H21A 434 Korppi Miika 89351 18145 12.20 12.50 12.22 12.12 60
H21E 23 Mäki-Ullakko Mikko 53610 15635 13.11 0
H21E 51 Pukema Hannu-Pekka 107178 15519 14.39 14.15 11.31 12.00 0
H45A 745 Virtanen Kari 99160 14197 12.00 15
75,00
PeRa (Perämeren Rasti)
H55AL 2048 Ervasti Onni 55221 30521 12.57 11.49 12.55 13.05 60
H65AL 2246 Kariniemi Heikki 55229 3365 14.17 11.43 13.43 10.05 60
H55AL 2074 Manninen Markku 51681 24912 14.05 13.09 11.37 11.49 60
H60A 1533 Pietiläinen Erkki 49372 6774 14.09 13.05 12.21 11.13 60
D40A 848 Soramäki Anne 51672 6636 12.38 12.56 12.24 12.12 60
H65AL 2293 Tolonen Iikka 55222 3377 12.45 13.07 12.13 11.33 60
360,00
PetPe (Petäjäveden Petäjäiset)
H16B 2407 Rosala Niko 46724 22506 14.52 11.42 11.44 12.24 48
H80 3041 Soanjärvi Aarne 46707 4533 15.04 13.10 11.42 10.38 60
108,00
PIF (Pargas IF)
H55B 1430 Ahlbäck Kaj 485488 10686 13.18 12.08 11.30 12.10 60
H21C 1771 Ahlbäck Patrik 42072 9304 13.01 12.47 13.13 11.41 60
D21AL 2470 Alexandersson Dina 99703 33936 12.59 12.59 11.43 12.31 60
H55AL 2047 Alexandersson Yngve 50094 24670 13.53 11.23 12.23 12.59 60
D55B 2859 Alexandersson Gun 50095 24619 14.50 11.26 13.26 11.10 60
D21AL 2477 Haapamäki Elli 51378 37932 14.07 11.39 12.53 11.23 60
H21E 31 Laine Jarkko 483305 18094 14.09 12.15 12.57 12.00 0
H55B 1452 Laine Jorma J 402085 5298 12.16 13.04 12.28 11.12 60
D50B 2794 Laine Marja 59576 6702 12.12 13.28 12.14 12.06 60
H21E 59 Salmenoja Samuli 79386 19891 15.25 13.33 11.33 12.00 0
D21C 2578 Salmenoja Senni 42170 10250 12.31 13.37 12.19 11.37 60
D21E 132 Taina Sanna 109879 20582 12.54 11.34 12.48 11.00 0
540,00
Pihkan (Pihkaniskat)
D40A 820 Hokajärvi Anja-Riitta 82004 17113 13.18 12.44 11.08 12.08 60
H55AL 2073 Lindfors Harri 53845 30594 13.21 13.29 12.01 12.17 60
D45B 2713 Lindfors Maire 40505 1184 13.40 13.20 11.46 11.30 60
H50AL 2019 Lindfors Tapani 40507 14734 13.48 12.42 12.00 11.58 60
H13-14B 3066 Lindfors Teemu 40506 24241 12.19 12.37 11.55 12.33 30
D13-14B 3502 Olin Julia 401748 25088 14.19 11.19 12.33 11.09 30
D35B 2607 Olin Mirja 59854 5271 12.26 14.02 12.56 10.22 60
H16E 317 Olin Niko 401711 23917 13.17 13.39 11.25 10.31 0
H40AL 1090 Olin Ossi 94306 14717 13.31 12.17 12.25 10.35 60
H35AL 1017 Pietikäinen Timo 57032 15806 13.22 12.00 13.52 10.56 60
H60AL 2187 Pyrhönen Erkki 102947 30588 14.02 14.00 11.18 11.24 60
D16B 2958 Ruutiainen Emilia 49806 6158 13.59 11.31 13.25 11.17 48
D45B 2725 Ruutiainen Kirsti 49804 4898 12.38 12.30 12.28 12.22 60
H65A 1607 Wastimo Reijo 49792 14711 13.22 12.22 12.08 11.30 60
708,00
PihtTu (Pihtiputaan Tuisku)
H65A 1584 Malila Sakari 48987 30683 13.46 11.36 12.24 11.28 60
H65A 1598 Salmela Kosti 11902 5182 13.00 12.26 13.02 10.44 60
H60A 1544 Sorri Seppo 44901 28159 13.17 13.09 12.05 12.07 60
H60A 1559 Viinikainen Kauko 44896 5189 14.27 11.55 13.23 10.47 60
240,00
PirHi (Pirkkalan Hiihtäjät)
H55AL 2085 Petterqvist Markku 49029 25163 14.53 12.55 12.29 10.57 60
D55B 2887 Petterqvist Irja 49076 24233 14.08 11.46 14.08 10.22 60
H60AL 2194 Saarijärvi Pertti 52880 34972 15.06 12.20 11.42 11.46 60
H21B 1749 Saarijärvi Rami 109778 35445 13.42 11.46 11.58 11.36 60
240,00
PiTa (Pitäjänmäen Tarmo)
D55B 2861 Haglund Kirsi 20282 14.56 11.42 13.44 10.30 60
H55A 1382 Lassila Heikki 48975 1682 12.16 13.12 11.36 11.54 60
H21B 1729 Lassila Jussi 48939 14755 12.54 12.46 12.24 11.00 60
H21E 35 Lassila Mikko 48970 1112 13.01 13.07 13.23 12.00 0
H21B 1739 Naakka Tapani 81692 5959 13.56 11.42 11.32 12.10 60
H50A 799 Tarvainen Juhani 57031 1681 14.17 12.11 11.51 11.25 60
300,00
Pohjant (SK Pohjantähti)
H50B 1285 Ahokoivu Hemmo 51611 13718 13.29 11.11 11.59 10.53 60
H70 2315 Ahoranta Veli 93392 37880 13.32 12.18 13.36 12.12 60
D21AL 2472 Erkkilä Leena 43579 1873 14.33 11.53 13.11 11.03 60
H35A 563 Grekelä Heikki 95449 22632 14.28 11.26 13.16 10.28 60
H50AL 2002 Haajanen Juha 74880 13475 14.18 12.18 12.50 11.24 60
D21AL 2476 Haajanen Satu 58271 19425 13.41 12.47 11.37 10.21 60
D18E 252 Haajanen Sofia 49371 35611 14.40 11.04 13.20 10.11 0
D21E 107 Haapakoski Paula 87896 18339 13.20 11.52 0
H65AL 2296 Haatainen Matti 51692 38151 13.27 13.35 30
D35A 1681 Hannuksela Eija 49376 18311 14.25 11.25 13.07 10.35 60
H21E 8 Hannuksela Jari 51078 38140 13.57 13.51 11.19 12.00 0
H50A 759 Harju Eero 74877 35471 14.01 11.59 12.11 12.07 60
H20E 144 Harju Janne 51620 35330 12.47 11.31 13.14 10.30 0
H18E 204 Hautala Aatu 49413 5335 12.48 11.36 12.16 10.10 0
H50A 760 Hautala Matti 49419 6646 12.57 12.55 13.03 11.07 60
D55B 2862 Hautala Tuula 49418 8524 13.58 11.50 13.20 11.12 60
D40A 821 Hokajärvi Raili 52237 17112 13.16 12.34 11.42 11.46 60
H21A 424 Hyvönen Ville 110422 3552 13.02 12.56 30
H55B 1441 Jaako Mikko 74886 9496 12.42 12.40 11.58 11.48 60
H13-14B 3059 Jansson Olli 59354 22033 12.17 13.05 11.49 12.11 30
D21E 112 Joensuu Marttiina 48321 19105 12.44 11.26 13.08 11.00 0
H55B 1443 Juutinen Hannu 57650 30505 13.48 11.34 13.04 10.48 60
H50B 1300 Kaasinen Aulis 57646 9486 14.03 12.09 13.27 10.05 60
H60A 1504 Kaipala Rauno 51614 23027 14.29 13.07 13.01 10.57 60
D8RR 3777 Karjalainen Essi 107309 3072 14.54 12.00 13.04 10.32 30
H40A 618 Karjalainen Petri 50826 18313 13.07 11.33 13.23 11.25 60
D12 3578 Karjalainen Noora 77882 10296 14.11 12.33 12.07 10.41 30
D35B 2598 Karjalainen Valma 77880 17194 12.28 13.42 12.58 10.38 60
H21E 22 Karjalainen Teemu 404875 4047 15.09 12.41 12.39 12.00 0
D16E 376 Keltamäki Tiia 76586 22152 12.33 14.05 11.07 10.01 0
H55AL 2064 Kinnunen Raimo 93833 5391 14.33 12.27 12.13 11.37 60
H21AL 493 Koivu Sami 59191 33799 14.47 11.23 13.11 10.57 60
H21E 26 Kokkoniemi Jukka 483298 7845 14.19 13.35 11.01 12.00 0
D21C 2555 Korkalo Henna-Riikka 24610 12.41 12.01 12.15 45
H55AL 2066 Korkalo Jorma 52236 33962 11.17 13.33 12.51 45
H50B 1310 Lax Erkki 74892 8029 12.51 12.41 12.51 11.21 60
D20E 186 Lax Sara 54757 1398 14.31 11.29 13.25 10.00 0
D50B 2797 Leinonen Sirkka-liisa 55605 4328 13.06 13.00 11.16 12.40 60
H21AL 509 Leskelä Jyrki 91959 24121 12.25 11.35 30
D35A 1690 Liinamaa Johanna 83880 13648 12.37 15
H18E 221 Lotvonen Miika 53902 5032 12.04 12.16 12.58 10.10 0
H21AL 512 Lukkarinen Aaro 42527 18677 13.21 15
H55A 1387 Lukkarinen Mikko 42526 18330 12.56 11.38 13.18 11.28 60
H60A 1520 Lukkarinen Olavi 75760 25276 12.55 12.21 13.43 12.31 60
D21E 123 Männikkö Niina 101407 14439 13.12 11.30 12.36 11.00 0
H20E 159 Nummi Jani 88368 2062 12.25 11.51 12.22 10.30 0
D8RR 3797 Näsi Aurora 21995 14.28 11.14 13.32 11.04 30
D8RR 3796 Näsi Juliaana 58477 22656 14.20 12.04 13.46 10.10 30
H21E 69 Oikarinen Jukka 43181 27190 13.49 12.01 13.03 12.00 0
H16B 2404 Pahkala Petri 74895 927 14.14 11.48 12.18 11.56 48
H21AL 519 Pajari Tommi 49538 31711 14.05 12.03 13.57 10.09 60
H13-14B 3070 Parkkinen Jussi 74885 5700 13.03 12.39 12.13 11.45 30
H21E 47 Parkkinen Keijo 110533 17816 13.07 14.35 11.57 12.00 0
H45B 1253 Parkkinen Pekka 52238 16630 12.15 13.23 12.09 11.41 60
D21AL 2518 Parkkinen Piia 54540 25969 12.57 13.31 12.27 11.51 60
H12TR 3235 Parkkinen Ville 58586 15075 13.10 14.38 11.48 12.16 30
H60A 1534 Pokela Risto 81187 10011 13.37 11.35 12.11 11.47 60
D55A 2841 Putkonen Lea 70264 18327 14.41 12.05 13.15 11.21 60
H45B 1257 Rahko Matti 58540 12758 12.29 11.19 12.29 45
D13A 3552 Rahko Saana-Maria 74887 33864 14.56 11.52 13.38 10.24 30
H16E 325 Rahko Sampo 74890 2720 12.43 13.01 12.11 10.31 0
D18E 272 Ruokamo Riikka 88476 24056 14.06 11.50 12.50 10.11 0
H20E 166 Ruokamo Ville 88475 5166 12.57 11.09 12.56 10.30 0
H55A 1408 Salovaara Heikki 53937 871 14.04 12.54 12.00 10.12 60
H65AL 2291 Suorajärvi Mauri 55603 24065 14.33 12.09 12.39 10.47 60
H21E 63 Suorsa Pekka 49436 19836 13.25 12.17 12.15 12.00 0
H21E 64 Suorsa Vesa-Matti 49434 16052 14.33 13.11 13.15 12.00 0
H20E 169 Tervo Jaakko 88479 19919 12.11 12.05 12.38 10.30 0
H21E 76 Vapa Marko 77913 16604 13.43 12.39 11.37 12.00 0
H21E 77 Vapa Mikko 76684 16603 14.57 12.55 13.05 12.00 0
H35A 593 Westerholm Lasse 101293 33249 14.00 11.56 13.46 10.02 60
H14A 2464 Väänänen Arttu 79650 3773 13.31 12.55 11.45 11.21 30
H16E 348 Väänänen Vesa-Ville 57405 1696 13.47 11.59 11.07 10.31 0
2433,00
PoRa (Pohjankyrön Rasti)
D21AL 2480 Hemminki Hanna 50305 903 14.09 12.55 11.49 11.27 60
D21AL 2497 Kujala Terhi 40288 25588 13.01 11.33 13.01 12.39 60
H65AL 2261 Mäkelä Eino 54430 9128 14.27 11.27 12.47 11.21 60
D60 3424 Mäkelä Marjatta 83429 9127 13.47 11.17 14.11 11.53 60
D50B 2805 Ojala Seija 53244 24301 13.18 13.44 11.46 11.56 60
H10RR 3296 Saari Aki 40270 8471 12.48 14.27 12.52 11.13 30
H55AL 2092 Saari Ensio 40260 9173 14.55 11.21 13.09 11.33 60
H12TR 3239 Saari Juho 83491 12171 13.06 13.16 12.14 12.52 30
D12 3596 Saari Miia 53240 9638 14.05 11.03 13.37 10.39 30
H13A 3126 Saari Toni 53656 9500 13.20 13.40 12.42 12.00 30
480,00
PorvU (Porvoon Urheilijat)
H55A 1362 Hyvönen Eero 42819 3471 13.58 12.32 12.02 10.34 60
60,00
PosPy (Posion Pyrintö)
H45AL 1165 Ahola Pertti 49375 34397 12.30 11.44 14.10 11.14 60
H70 2333 Mattila Veijo 74621 30697 14.28 13.04 12.50 11.06 60
H12TR 3233 Oikarinen Panu 1404 12.56 13.42 12.16 12.24 30
H40AL 1095 Petrelius Ari 49280 3890 13.49 12.15 12.37 10.49 60
H40AL 1096 Pyhtinen Jarmo 74622 17943 13.11 11.37 11.19 11.17 60
H65A 1594 Pätsi Johan 74624 28935 13.58 12.10 12.26 10.54 60
H21B 1746 Pätsi Markus 74620 13521 12.22 12.52 12.34 11.20 60
D60 3429 Pätsi Ulla 74623 3601 13.49 11.45 13.07 12.23 60
H40AL 1104 Sillanpää Pertti 488050 30238 12.31 15
465,00
PR (Paimion Rasti)
D21E 102 Dambe Inga 70438 6479 13.16 12.10 13.00 11.00 0
D21E 103 Dresen Elisa 110917 1975 13.02 11.32 12.14 11.00 0
H60AL 2129 Erkkilä Ahti 48017 29702 12.26 12.08 13.10 12.32 60
D8RR 3771 Fingerroos Camilla 48021 3430 14.56 11.50 13.18 10.34 30
H12TR 3211 Haapanen Petteri 106397 14139 12.22 14.24 11.32 13.02 30
D8RR 3773 Helin Elina 105908 15831 14.24 11.12 13.52 11.10 30
D16B 2940 Helin Jonna 48031 6762 14.59 11.27 13.27 10.35 48
H21C 1774 Helin Juha 75739 2646 12.45 12.27 13.03 12.25 60
D40B 2627 Helin Riitta 75740 2822 12.16 12.50 12.44 12.48 60
D13A 3531 Helin Sanna 48032 1561 14.54 11.30 14.24 10.08 30
D12TR 3632 Helminen Tiia-Maria 93681 14145 15.18 12.56 12.48 10.24 30
H13-14B 3062 Kilkkilä Kimi 83647 17696 12.21 13.11 12.07 11.33 30
D35A 1687 Laitinen Päivi 44966 24109 13.37 11.49 12.49 10.51 60
D18E 262 Lindeqvist Matleena 48055 33131 14.04 11.52 13.54 10.11 0
H13A 3116 Nieminen Janne 75646 9105 13.30 14.08 11.10 12.42 30
H50B 1323 Nieminen Taisto 49024 34185 13.21 11.39 11.39 12.03 60
H21E 54 Röytiö Jaakko 75656 14447 14.53 12.07 11.13 12.00 0
D21AL 2528 Röytiö Jaana 48087 15813 13.29 12.01 13.41 10.39 60
H55AL 2091 Röytiö Lauri 48089 14414 14.43 12.43 11.45 11.27 60
D18B 2926 Salo Hanneli 48015 6771 14.48 11.08 13.54 10.28 48
H16E 332 Salo Niko-Petteri 48100 6764 12.03 12.33 12.15 10.31 0
D12TR 3669 Salo Noora 79610 15839 14.14 11.54 13.46 11.16 30
H13-14B 3072 Salo Teemu 54550 3332 13.05 12.43 11.45 11.59 30
D13A 3556 Silvennoinen Emma 59475 23766 14.16 12.22 13.44 10.54 30
D18E 274 Sipponen Jaana 48107 33704 14.36 11.08 13.14 10.11 0
H16B 2411 Summa Juho 102071 23360 14.38 12.22 12.16 11.36 48
H21E 62 Suominen Juha 44303 29694 13.37 13.05 12.23 12.00 0
D60 3435 Suominen Kyllikki 48116 29693 13.25 11.31 14.05 11.51 60
924,00
PsIn (Pietarsaaren Into)
H60AL 2160 Korva Pauli 48346 35302 13.12 11.06 13.52 11.48 60
D65 3458 Perälä Maija 48344 30993 15.03 12.35 11.05 12.57 60
H65A 1593 Perälä Sakari 48345 31004 13.24 11.18 12.48 11.48 60
180,00
PudU (Pudasjärven Urheilijat)
H14A 2425 Harju Miikka 49714 0 12.21 13.21 11.25 12.09 30
D16B 2938 Harju Milla 49589 0 13.45 12
D8RR 3772 Harju Moona 49593 0 14.32 11.34 13.56 10.16 30
D16B 2939 Harju Tarja 0 14.23 11.23 13.17 10.59 48
H65AL 2234 Heikkilä Heikki 49458 13281 14.13 12.29 12.35 10.31 60
D65 3450 Heikkilä Liisa 49456 13523 15.05 12.45 11.11 12.41 60
H60AL 2139 Hinkula Väinö 107250 22677 13.22 13.08 12.48 11.02 60
H8RR 3365 Härkönen Aleksi 107215 0 12.10 12.36 11.12 12.34 30
H40B 1124 Härkönen Antti 49452 9765 13.00 13.02 12.30 11.18 60
H8RR 3366 Härkönen Taneli 107214 0 12.22 12.50 11.20 11.56 30
H60AL 2174 Luukkonen Taisto 49444 28223 14.56 11.34 11.14 12.44 60
H55B 1470 Pätsi Antero 49442 20209 13.20 11.40 11.34 12.04 60
H70 2346 Rajavaara Juhani 49431 10382 14.02 13.46 12.32 11.26 60
H50AL 2034 Suorsa Matti 49437 14210 13.24 13.22 12.06 11.50 60
D40B 2678 Tolonen Tarja 49590 1888 12.12 13.42 12.42 11.36 60
D60 3438 Turunen Liisa 49364 8761 14.05 11.19 13.33 12.21 60
H65AL 2304 Vainio Simo 49433 14208 12.35 13.47 11.13 11.57 60
840,00
PulkPo (Pulkkilan Ponsi)
H55B 1460 Moilanen Teemu 53188 36262 13.44 12.44 11.46 10.50 60
H60AL 2190 Rantonen Unto 57684 24690 14.36 11.50 13.08 10.52 60
120,00
PyhtVo (Pyhtään Voima)
H50B 1324 Nykänen Kimmo 52082 22203 12.45 12.43 12.37 10.51 60
60,00
PyPo (Pyhäjärven Pohti)
H70 2349 Rotonen Tauno 49959 5167 14.06 12.40 13.20 11.02 60
H65A 1597 Ruotsalainen Pentti 49958 5179 13.36 11.10 13.08 11.08 60
H70 2358 Tikkanen Albin 49960 5178 13.08 13.36 12.38 11.58 60
180,00
PäijRa (Päijät-Rasti)
H55AL 2071 Lahti Hannu 46791 32012 13.57 12.09 13.45 11.07 60
D55B 2877 Lahti Leena 65688 35668 14.18 11.24 13.42 11.22 60
H65AL 2269 Pietikäinen Pauli 46785 2399 13.11 11.37 12.31 12.19 60
H21AL 536 Sorri Pietari 58259 31286 13.07 11.01 12.55 10.13 60
240,00
PälkLu (Pälkäneen Lukko)
H45A 698 Kallio Jarmo 46003 24982 12.54 13.36 11.50 11.42 60
60,00
RaHa (Rastihaukat)
H21AL 477 Hellstedt Tony 42044 20588 14.37 11.19 11.33 12.41 60
H55AL 2062 Kauppinen Heikki 75351 34340 12.39 11.45 13.19 13.01 60
H21AL 501 Kyckling Kim 102611 39687 12.59 12.45 12.57 11.09 60
H55AL 2079 Mononen Veli-Unto 75414 14599 13.47 13.05 12.11 11.45 60
D60 3436 Tanska Eeva 53882 14602 13.39 11.49 12.59 12.15 60
300,00
RaiKu (Raision Kuula)
H12 3205 Hakala Joel 81931 21336 13.08 14.02 11.16 12.04 30
H45A 682 Hakala Jouni 53554 23927 12.56 11.36 12.48 12.32 60
90,00
RaJu (Rasti-Jussit)
H50A 765 Hyttinen Jouko 41646 33354 14.39 11.51 11.55 11.31 60
D13-14B 3488 Hyttinen Saana 41673 16237 13.51 11.43 12.35 10.53 30
D12 3576 Hyttinen Tuuli 41709 16240 14.17 11.13 13.31 10.29 30
H40B 1125 Ikola Arto 82496 14313 11.52 12.18 11.56 45
D18B 2915 Ikola Johanna 41710 5421 11.30 13.44 10.22 36
H8RR 3367 Itäranta Seppo 9 12.52 12.44 11.28 12.44 30
H60AL 2153 Keskinen Jouko 41648 24800 12.14 13.36 13.48 11.54 60
D60 3413 Keskinen Leila 41649 24801 14.25 11.01 13.35 11.55 60
D55B 2875 Koivunen Helena 41657 24865 14.16 12.16 13.06 10.58 60
H75 3011 Koivunen Matti 110905 24813 12.31 13.47 12.11 10.31 60
H75 3012 Koivunen Rauno 41639 24842 12.07 13.21 12.37 10.59 60
D55A 2832 Korkeakangas Eeva-Liisa 41680 36814 14.19 12.13 13.51 10.49 60
H21A 433 Korkeakangas Antti 41690 30912 13.34 13.28 11.26 11.20 60
H13-14B 3064 Kujanen Eero 41711 21359 12.53 12.53 11.25 12.37 30
H45B 1240 Kujanen Veijo 82493 17401 13.25 12.55 11.49 11.09 60
D35A 1688 Latvala Annukka 91714 9293 14.13 11.13 13.21 10.45 60
H60A 1518 Latvala Matti 41697 24838 13.49 12.51 13.13 10.21 60
H60AL 2172 Lilja Matti 41671 24381 14.18 12.38 11.36 13.04 60
D35B 2605 Mäntylä Marja-Liisa 82491 18401 12.44 13.50 13.04 10.06 60
H21B 1743 Peltonen Mikko 41979 38075 11.58 12.50 30
H50AL 2035 Takalampi Arto 75719 942 14.16 12.20 12.38 11.00 60
D12 3608 Tuomisto Anna 41720 11694 13.27 12.01 12.39 11.27 30
H60AL 2219 Viitala Jorma 41630 24378 13.14 11.36 12.42 10.44 60
1161,00
RaKaS (Raja-Karjalan Suunnist.)
H12 3151 Hakkarainen Markus 101255 1604 13.26 13.54 12.00 11.32 30
D40B 2624 Hakkarainen Riitta 100908 3387 13.34 13.00 11.16 12.36 60
D16B 2937 Hakkarainen Elina 100904 1542 13.55 11.41 13.23 11.15 48
H55A 1357 Herttuainen Vesa 43378 15640 13.34 11.18 11.00 11.20 60
H10RR 3268 Herttuainen Niko 43379 1499 12.41 14.13 13.04 10.59 30
D16E 369 Juvonen Anna-Reetta 77711 9525 12.37 13.31 11.57 10.01 0
D50A 2754 Juvonen Marja 77590 15288 12.49 13.27 12.37 12.39 60
D18E 255 Juvonen Matleena 87851 15287 14.08 11.00 13.30 10.11 0
H50A 769 Kaulio Markku 43368 20335 13.19 12.51 11.31 11.01 60
D50B 2788 Kaulio Tuula 77591 5797 12.58 12.42 11.48 12.54 60
H40A 620 Kemppi Ilkka 20864 20864 13.29 11.11 13.19 45
H40AL 1072 Kemppinen Jarmo 102879 158 12.23 13.05 11.09 12.21 60
D9RR 3737 Korhonen Julia 58158 40048 15.46 13.04 11.54 10.10 30
D45B 2711 Laakso Anna-Maija 43363 6580 13.44 13.22 11.36 11.26 60
H50A 775 Laakso Erkki 43360 3734 14.09 12.17 12.19 12.27 60
D16E 379 Laakso Katja 77495 23154 13.31 12.49 11.05 10.01 0
H55A 1384 Lindqvist Pekka 43353 835 12.48 12.20 12.58 12.10 60
D55A 2837 Lindqvist Ulla 43351 373 14.05 12.21 13.27 11.43 60
D35A 1693 Munne Ulla 46383 21107 14.01 11.09 13.11 10.59 60
H50A 783 Mäkäläinen Kalevi 43338 29066 12.45 13.31 12.49 11.43 60
D21AL 2514 Mäkäläinen Marjut 43337 1240 13.09 13.07 11.31 12.29 60
D45B 2719 Mäkäläinen Sirpa 56807 34521 12.42 12.32 12.18 12.20 60
H60AL 2179 Nupponen Esko 101252 2473 14.20 12.28 11.34 13.06 60
D21C 2573 Pajunen Mari 101254 7422 13.29 13.31 11.27 12.13 60
H21AL 525 Pulli Veli-Matti 43326 2885 13.09 12.39 13.31 10.01 60
H70 2343 Pystynen Paavo 43325 17185 13.40 13.40 12.24 12.16 60
H40A 651 Raskila Ari 43324 21072 14.37 12.19 12.11 10.15 60
D21AL 2525 Rautio Tessa 59171 2802 14.19 11.43 12.43 11.21 60
H40AL 1099 Rissanen Juha 43323 10423 13.25 12.01 12.11 11.13 60
H65AL 2284 Salmi Tarmo 43322 17234 13.23 12.11 13.25 10.17 60
D45A 888 Salonen-Simpanen Virve 43318 10215 14.09 11.41 13.39 11.33 60
H60AL 2200 Skinnari Heikki 46378 31072 12.16 13.32 13.42 11.56 60
D60 3434 Skyttä Marjukka 43315 1006 14.09 11.07 13.23 12.25 60
D9RR 3756 Syrjä Iris 103059 16555 15.28 12.44 12.14 10.28 30
H35AL 1026 Syrjä Pasi 43313 13823 14.06 12.04 13.26 10.40 60
H55A 1412 Tikka Matti 103060 17270 14.22 13.04 11.56 10.26 60
H60AL 2206 Tonder Jorma 56800 34354 13.16 11.26 12.36 10.46 60
H18E 235 Uusitalo Tuomas 100550 38838 13.10 11.48 13.12 10.10 0
1893,00
RaLu (Rasti-Lukko)
H60AL 2161 Kuikka Seppo 50644 7215 12.12 12.50 11.50 12.42 60
H12TR 3231 Niemi Saku 45364 2293 12.58 13.28 12.12 12.44 30
H8RR 3381 Niemi Samu 45385 16465 13.14 13.08 12.20 11.38 30
H65A 1590 Nurmi Pekka 45409 7131 13.18 12.20 11.44 11.16 60
D60 3427 Nurmi Raija 45363 7130 14.29 11.25 13.01 12.05 60
H50A 789 Pulkkinen Erkki 46488 31420 13.23 12.19 12.27 12.11 60
H21A 458 Torpo Timo 110386 7161 12.42 13.10 12.34 11.28 60
H16E 346 Varjonen Aatu 84571 9215 13.07 13.29 11.17 10.31 0
H13-14B 3081 Varjonen Taavi 40729 26084 12.47 13.41 11.17 11.57 30
H60A 1558 Vehmanen Jorma 55130 39812 13.43 13.35 12.57 10.49 60
450,00
RaN (Rasti-Nokia)
H60A 1496 Ansamaa Jorma 75260 35139 13.15 13.15 13.41 10.53 60
H55A 1418 Ansamaa Reino 45947 30033 14.06 11.16 11.50 11.36 60
H55AL 2050 Hartman Pertti 46000 7446 13.17 12.39 13.53 11.17 60
H18E 208 Hämäläinen Asko 50418 2971 12.58 11.16 12.34 10.10 0
D21AL 2487 Jokinen Saija 45979 32796 12.25 13.27 12.57 11.11 60
H21AL 484 Jokinen Sakari 45976 33135 12.09 13.01 12.13 12.37 60
H21C 1784 Lehtola Hannu 80253 37290 12.47 12.55 13.27 11.51 60
D9RR 3747 Pinola Marianne 105762 21887 15.11 13.13 12.17 10.15 30
D8RR 3786 Pinola Sarianna 105888 24558 14.14 12.08 13.34 10.22 30
H40A 649 Pussinen Kari 43065 2762 13.43 11.39 13.27 10.47 60
D8RR 3792 Toivanen Hilla 105874 24551 14.46 11.46 13.02 10.54 30
D12TR 3672 Toivanen Minttu 107984 11753 14.50 11.38 13.54 11.14 30
D12TR 3673 Toivanen Pinja 107986 11850 15.42 12.42 12.50 10.22 30
H13-14B 3075 Tähtinen Jouni 82417 1619 12.57 13.31 11.31 11.49 30
H45A 735 Tähtinen Juha 45959 31172 12.08 12.26 13.10 11.48 60
D9RR 3757 Tähtinen Tiina 45975 20971 15.31 12.52 11.56 10.36 30
H21B 1764 Vigren Petteri 80254 13260 12.36 11.56 12.04 12.40 60
H21AL 556 Viitanen Lauri 42724 14622 13.51 15
765,00
RantsRa (Rantsilan Raikas)
H65AL 2230 Hankonen Timo 95425 32629 13.03 11.35 12.33 12.45 60
D35B 2602 Lampela Anita 53800 19416 12.30 13.34 13.00 10.42 60
H40B 1139 Lampela Pekka 53801 5291 12.32 12.52 11.34 12.08 60
180,00
RaPe (Ranuan Peura)
H35AL 1004 Holappa Hannu 47231 38736 13.50 11.54 13.54 10.38 60
H40A 606 Holappa Teuvo 47232 33404 12.25 12.31 12.31 12.31 60
D40A 822 Itkonen Kirsi 47224 20428 12.54 13.06 12.10 11.40 60
H40A 609 Itkonen Raimo 47223 6800 14.03 11.35 13.25 11.03 60
H40AL 1082 Loukusa Juha 47226 14229 12.17 12.29 12.55 11.29 60
D35B 2603 Loukusa Minna 47225 9988 12.42 13.46 13.26 10.14 60
H40A 639 Määttä Kimmo 47230 167 14.27 11.59 12.55 10.29 60
D35B 2606 Määttä Satu 112507 1053 12.24 13.28 12.50 10.26 60
H40A 645 Oikarainen Asko 47233 3454 13.33 11.07 11.35 11.33 60
D40B 2664 Rahkola Erja 110534 8338 12.42 13.14 13.10 11.00 60
H40A 650 Rahkola Mika 53753 6865 12.55 13.03 12.07 12.13 60
D35B 2610 Tervo-Rantakokko Tiina 47228 14243 12.08 14.00 13.12 10.48 60
D40A 860 Väärälä Marita 47229 3445 12.08 13.46 11.16 12.26 60
780,00
RaPi (RastiPiikkiö)
H60A 1495 Aaltonen Pertti 51374 3966 13.33 11.41 14.03 11.11 60
D55A 2836 Liitola Ritva 51373 27040 14.57 12.25 13.03 11.03 60
H50A 781 Lukander Harri 75200 5400 13.43 11.53 11.49 12.09 60
D45A 881 Lukander Hilkka 485499 8554 14.13 11.59 13.21 11.49 60
H45B 1276 Viitanen Pentti 42851 1248 12.45 11.55 12.31 11.51 60
H60A 1562 Vuorinen Ilkka 42850 19493 12.25 12.43 12.59 12.23 60
360,00
RaRe (Rasti Reipas)
H50AL 2012 Kalapudas Risto 46769 1023 14.04 13.14 12.10 11.34 60
60,00
Raseborg (OK Raseborg)
H35AL 1033 Wolff Jonas 55836 6617 13.58 11.00 30
30,00
RasHy (Rasti-Hyry)
H45AL 1173 Heikkinen Esko 51468 16835 13.30 11.48 12.50 11.52 60
H40AL 1061 Heikkinen Sakari 51452 16836 12.35 11.47 12.53 11.21 60
H21AL 476 Heikkinen Vesa-Pekka 81124 24424 14.19 13.53 11.05 10.47 60
H9RR 3353 Juntunen Antti 51457 3794 14.16 12.19 11.24 13.14 30
H50A 768 Juntunen Jarmo 51448 16859 14.05 12.35 13.07 10.55 60
D40A 824 Jurvakainen Tuija 51447 16876 12.58 13.08 11.12 12.46 60
H12TR 3217 Jurvakainen Arttu 75607 15155 12.38 13.24 11.52 13.38 30
D13-14B 3492 Jurvakainen Katri 75606 1324 14.27 11.27 12.45 10.43 30
H21AL 491 Keränen Antti 75599 6621 12.37 12.17 12.31 12.15 60
H40AL 1073 Keränen Juha-Pekka 51444 16839 13.37 12.53 11.57 10.31 60
H13A 3102 Keränen Tuukka-Pekka 15094 13.34 13.24 11.20 13.06 30
D40B 2644 Lankinen Tuula 74722 16615 13.26 12.20 11.10 12.56 60
H75 3013 Liimatta Kalle 51443 16840 12.25 14.11 12.23 10.07 60
H45AL 1174 Lähdesmäki Veli-Matti 51442 16842 12.36 12.42 13.48 10.52 60
D10RR 3714 Partanen Anni 58561 40084 13.46 11.21 14.32 12.04 30
H40A 646 Partanen Juha 51438 16847 12.21 12.17 12.19 12.29 60
D13A 3551 Partanen Reeta 75601 15079 14.00 12.24 13.46 11.04 30
H45A 723 Partanen Timo 51437 16843 12.20 12.00 13.30 11.56 60
D35B 2609 Roimela Anu 51433 36077 12.10 13.48 13.36 10.18 60
H35AL 1020 Romppainen Esa 51432 16856 13.54 11.56 13.22 11.08 60
D40B 2672 Simonen Kaisu 51430 59699 12.24 13.36 12.22 11.46 60
1080,00
RasKa (Rastikarhut)
D65 3455 Lehtikangas Mirja 45274 18588 14.49 12.47 11.17 12.49 60
H60AL 2176 Mattila Kalervo 45289 18564 12.06 13.22 12.06 12.52 60
D60 3421 Mattila Riitta 45304 18563 14.01 11.29 13.03 12.13 60
180,00
RasKe (Rastiketut)
H60AL 2141 Ilomäki Risto 40310 20262 13.42 11.42 13.56 11.28 60
D12 3595 Rantoja Kirsi 54440 25207 13.23 11.37 13.03 11.05 30
H50A 812 Vartiamäki Olavi 40312 15962 13.29 13.25 11.25 11.33 60
H21AL 553 Vartiamäki Teemu 40309 24789 13.41 11.09 13.15 12.07 60
210,00
RasKu (Rasti-Kurikka)
H45A 679 Ahola Arvo 82266 4874 12.26 12.44 13.12 11.14 60
H50B 1286 Alanen Martti 92006 753 13.49 11.33 12.21 11.11 60
H13-14B 3050 Alanen Pekka 92002 25835 12.41 12.59 12.01 11.35 30
H21A 421 Fränti Juha 109458 15533 12.32 11.54 30
H65A 1568 Haanpää Pentti 96062 2578 13.12 11.42 12.54 11.14 60
H55A 1354 Hahtola Aulis 54480 2596 11.58 11.56 30
D14A 2977 Harju-Säntti Fiia 74169 3142 14.39 11.15 13.31 10.17 30
D21C 2545 Hauhia Eija 50500 5835 12.15 13.19 11.41 13.03 60
H35AL 1002 Hauhia Teemu 50239 23501 13.40 11.18 13.56 11.30 60
H21E 12 Huhtanen Juha-Matti 483881 10101 14.41 13.57 11.25 12.00 0
H18E 206 Huhtanen Pekka 41622 12103 12.14 0
H21E 14 Hölsö Mikko 58232 29938 12.43 12.47 0
H18E 210 Iivari Antti 83430 35183 11.58 13.10 0
H21E 20 Kallio-Könnö Jarno 109460 23320 14.01 0
H18E 213 Keisanen Janne 401655 23780 12.46 11.30 12.40 10.10 0
H40A 628 Kuoppala Esa 50240 4887 14.25 11.55 30
H21E 41 Löfbacka Sami 95950 17704 15.19 13.19 12.03 12.00 0
H65A 1587 Mäki-Lohiluoma Tuomo 483240 2580 14.04 11.06 12.00 11.58 60
H9RR 3351 Tuisku Henri 71137 21823 14.15 12.17 11.15 13.37 30
H50B 1334 Tuisku Markku 95957 21284 12.53 12.37 13.25 10.13 60
D13-14B 3510 Tuisku Rosa-Maria 95962 25815 13.41 11.55 13.33 10.27 30
D16E 405 Tuisku Sara 95961 25195 12.19 13.23 12.35 10.01 0
D14A 2991 Tuohimäki Katariina 83326 9192 14.17 11.47 13.07 10.39 30
H12TR 3247 Tuohimäki Topias 90783 14305 12.34 14.16 11.08 13.42 30
H21AL 540 Uitto Ville 109457 30914 13.11 12.47 13.43 10.43 60
H35A 594 Ylikangas Esko 48215 5152 14.12 11.58 13.00 10.42 60
810,00
RasPi (Rasti-Pielinen)
H10RR 3265 Haikola Sami-Petteri 94841 2587 12.54 14.23 12.50 11.10 30
H65AL 2232 Haverinen Martti 83300 34816 13.41 11.43 30
H60AL 2136 Heiskanen Viljo 100922 7863 13.00 14.02 11.08 12.04 60
H13A 3093 Hiltunen Tuomas 70002 10088 12.20 14.40 12.02 12.48 30
D16E 367 Hyvönen Suvi 43108 23923 12.59 13.43 11.27 10.01 0
H21AL 492 Kiiskinen Petri 46873 15755 13.33 13.55 12.41 10.27 60
H45A 717 Nurminen Pentti 71030 5308 12.30 15
H60AL 2180 Nyyssönen Kullervo 70588 36653 14.34 12.34 12.38 10.18 60
H55A 1395 Okkonen Hannu 46910 15942 14.28 12.46 11.12 10.50 60
D40B 2661 Partanen Tuula 51436 35467 12.38 12.40 12.52 12.24 60
H70 2341 Piiroinen Pauli 70286 12074 14.12 12.50 11.30 45
H65AL 2275 Pääkkönen Reino 46911 6349 13.31 12.19 13.11 10.27 60
H70 2344 Pääkkönen Tauno 98294 7850 13.12 13.44 12.00 12.26 60
D13A 3557 Turunen Marjut 54525 2459 14.40 12.12 13.18 11.00 30
H40B 1153 Turunen Matti 46881 1804 13.14 12.24 11.30 11.28 60
H18E 234 Turunen Simo 99368 23535 13.26 11.14 12.28 10.10 0
660,00
RastiE4 (Rasti E4)
H60AL 2147 Kaivosaari Viljo 40875 13093 12.18 11.58 13.58 12.46 60
H45B 1243 Leppänen Hannu 40843 0 13.35 11.57 11.33 11.47 60
H70 2331 Leppänen Kalle 487820 0 14.14 12.44 13.40 11.14 60
H60AL 2204 Tolmunen Tauno 51838 4241 13.44 13.28 12.14 11.04 60
H45A 748 Ylönen Juhani 70732 26766 12.46 12.52 11.42 12.22 60
D40B 2691 Ylönen Merja 40890 6825 12.32 14.00 11.40 12.06 60
360,00
RasTiimi (RasTiimi)
H21AL 470 Autio Antti 74551 15119 12.57 11.13 13.41 11.51 60
H21AL 483 Jokikuona Juha 48367 30550 14.35 12.37 12.09 10.21 60
H60AL 2144 Jokikuona Toivo 48368 30513 14.52 12.18 12.30 10.28 60
H60AL 2154 Kinnunen Alpo 48356 2623 14.06 11.24 13.16 11.22 60
H9RR 3328 Koirikivi Anssi 74481 0 14.27 12.20 11.04 13.23 30
H45AL 1184 Koirikivi Jorma 56485 31960 13.04 11.06 13.44 11.50 60
H60AL 2158 Korhonen Eero 74557 5855 13.20 13.48 30
H40AL 1075 Korhonen Jukka 48361 2628 12.49 12.49 11.27 11.49 60
D21A 1656 Koskela Essi 48364 2757 13.19 12.17 11.43 12.07 60
H16E 305 Koskela Rauli 48357 35399 13.25 13.11 12.01 10.31 0
D21A 1657 Koskela Tiina 48363 20598 12.57 12.35 11.57 11.41 60
H18E 219 Kärki Ilkka 57485 8228 13.14 11.56 12.10 10.10 0
H16E 306 Kärki Jaakko 74558 16095 12.19 12.13 12.59 10.31 0
H12TR 3223 Kärki Samuli 90917 13193 13.08 13.30 11.30 13.44 30
D8RR 3779 Lassila Helmi 106828 231236 14.58 11.16 13.28 10.38 30
D10RR 3704 Lassila Kerttu 74483 16118 13.34 11.00 14.21 12.31 30
D40A 831 Lassila Päivi 48365 25842 12.02 13.32 12.00 11.54 60
D16B 2950 Lassila Reetta 90908 23658 14.49 11.05 13.47 10.25 48
D14A 2984 Lassila Roosa 57481 3895 14.01 11.35 13.13 10.43 30
H50B 1333 Tahkokorpi Veijo 74487 26026 14.09 11.57 30
D9RR 3741 Teeriaho Terhi 105864 21188 15.43 12.40 12.13 10.11 30
D16E 403 Tiitto Johanna 95005 8226 13.37 12.33 12.17 10.01 0
D16E 404 Tiitto Katariina 90905 8225 12.43 13.21 11.25 10.01 0
D20B 2908 Tiitto Marjo 57476 8224 13.02 11.14 13.58 11.00 60
H60AL 2207 Torvikoski Reijo 48362 36297 12.32 13.06 11.48 13.02 60
H18E 236 Uusivirta Janne 56483 10651 12.40 11.28 12.38 10.10 0
D16B 2964 Uusivirta Mari 57483 25727 14.15 11.47 13.01 11.05 48
H13A 3134 Uusivirta Risto 90880 25730 13.26 14.24 11.06 12.28 30
H18E 241 Vedenpää Teemu 56482 8402 12.16 12.26 13.06 10.10 0
H75 3031 Vähäsöyrinki Veikko 48366 225 12.57 13.19 12.19 10.27 60
H21B 1765 Ylikangas Timo 57454 11148 13.30 13.22 11.38 10.52 60
1146,00
RaTU (Rauman Työväen Urh.)
D65 3452 Kallio Tuija 45426 32112 15.09 12.29 11.09 12.59 60
H60AL 2171 Leppänen Hannu 45433 28818 12.30 12.46 12.26 12.34 60
H65AL 2264 Oksanen Pentti 45431 30923 12.47 11.41 13.13 11.35 60
H60AL 2201 Sved Tauno 45432 12223 14.04 11.00 14.08 10.50 60
240,00
Raus (Raisu Lumous)
D35B 2600 Koistinen Marjo 108243 14529 12.04 13.58 13.08 10.30 60
H40A 633 Launis Kasperi 53849 30481 12.43 12.27 13.29 10.53 60
D40B 2646 Launis Teija 53855 3379 12.58 13.40 11.08 12.30 60
H60AL 2181 Partanen Reijo 49968 20899 12.28 13.16 13.36 11.26 60
240,00
RaVa (Rastivarsat)
D21AL 2471 Dahlman-Tervala Maarit 49726 15365 13.55 11.57 13.13 10.33 60
H35A 566 Heinilä Hannu 101570 607 14.32 12.04 13.12 10.06 60
H8RR 3371 Kiljunen Eemeli 46840 24248 12.46 13.40 12.14 11.48 30
H35AL 1009 Kiljunen Juha 406086 12900 14.04 11.00 13.46 11.22 60
H55AL 2088 Pitkänen Heikki 52744 35567 13.33 13.31 13.29 11.01 60
H21AL 537 Tuomala Tuukka 46850 19174 13.05 11.29 12.43 12.55 60
330,00
RaVi (Rasti-Vihti)
H50B 1315 Litja Esa 43979 33320 13.01 11.19 12.33 11.45 60
H12TR 3227 Litja Kauri 55871 9531 13.36 14.08 11.24 12.30 30
D50B 2799 Litja Seija 55873 19944 12.38 14.02 11.32 12.36 60
150,00
Reima (Ykspihlajan Reima)
H55AL 2057 Hourula Matti 57423 19030 12.41 12.25 12.19 13.03 60
H55A 1377 Kätkä Vesa 81975 19826 13.00 12.38 13.16 10.00 60
120,00
RistPy (Ristijärven Pyry)
D45B 2701 Härkönen Terttu 2089 13.10 13.32 11.52 11.48 60
60,00
RiSu (Riihimäen Suunnistajat)
H50B 1284 Aalto Antti 56105 456 13.37 11.41 13.21 10.21 60
H50B 1295 Hakola Martti 43941 34545 12.41 12.45 12.11 11.17 60
H75 3026 Salli Erkki 93137 13245 12.37 14.07 12.03 10.01 60
D60 3432 Salmela Juulia 483770 13301 13.23 12.11 13.21 12.09 60
H60A 1540 Salmela Markku 55382 37061 12.35 12.09 14.11 11.55 60
300,00
RMH (Reilut Miehet Havumetsien)
H21A 437 Lehtimäki Harri 56332 38188 12.24 13.20 11.40 12.50 60
H21AL 505 Lehtimäki Markku 41806 24333 13.13 13.41 12.33 10.35 60
H21AL 506 Lehtimäki Pasi 91971 29583 14.43 12.07 11.09 11.59 60
H65A 1586 Myllymäki Antti 58810 24393 13.42 11.58 12.14 10.46 60
240,00
R-P (Rasti-Perniö)
H55A 1351 Aaltonen Kari 45644 10343 12.46 13.36 11.30 11.42 60
60,00
RR (Rajamäen Rykmentti)
H12 3147 Aaltio Aapo 75307 12322 12.44 12.24 12.10 13.02 30
D9RR 3729 Aaltio Emma 90176 12471 15.10 13.16 12.12 10.12 30
H13-14B 3049 Aaltio Juho 485613 12293 12.27 13.29 11.21 12.13 30
H16B 2377 Heiskanen Tuomas 52429 25432 13.34 12.02 12.24 12.20 48
D12TR 3640 Kaarela Jenni 24844 14.30 12.00 14.26 10.08 30
H9RR 3332 Kaarela Teemu 22964 14.40 12.12 11.06 13.18 30
H55B 1454 Lindberg Raimo 43879 19170 13.10 11.54 11.24 12.02 60
H50A 782 Mehto Terho 54466 25263 14.13 12.07 12.35 11.23 60
H45A 714 Niemi Arto 43882 8321 12.06 13.28 13.24 10.56 60
D45A 884 Niemi Päivi 43911 8322 14.53 11.47 13.17 11.11 60
H16E 313 Niemi Vili 106581 27098 13.33 12.51 11.51 10.31 0
D18E 267 Nikkari Saara 44246 23585 13.58 11.48 13.40 10.11 0
H40A 642 Niskanen Mikko 54477 15221 12.51 12.03 13.01 11.43 60
D20E 187 Ojapalo Matleena 101582 12943 14.43 11.25 0
H45A 722 Parkkinen Kauko 43840 1635 13.22 12.06 12.10 11.58 60
D40B 2662 Penttilä Lea 54753 22391 13.38 13.02 11.20 12.52 60
D21E 129 Salonen Heidi 43923 15713 13.10 11.16 12.46 11.00 0
H21AL 533 Salonen Mikko 43892 18360 13.31 12.51 11.29 12.45 60
H45B 1263 Summanen Arto 43883 2171 12.27 12.21 12.01 12.33 60
H14A 2445 Summanen Eetu 56253 2807 12.47 12.25 12.21 11.51 30
H50A 801 Tervo Vesa 43880 15597 13.03 13.01 30
D45B 2738 Vartia Jaana 54754 770 13.00 13.24 11.50 11.32 60
D8RR 3794 Vartia Katri 83854 23166 15.00 11.10 13.48 10.30 30
888,00
RU (Rantasalmen Urheilijat)
D45A 870 Kekki Arja 57824 110 14.37 11.31 13.03 12.01 60
H21B 1754 Takkinen Sauli 57828 13621 13.06 12.18 12.48 11.08 60
120,00
S-2000 (Suunta 2000)
H45A 716 Nurmikumpu Veijo 52254 2509 13.04 13.32 12.32 10.26 60
D8RR 3789 Roimela Anna 54788 0 14.50 11.20 13.50 10.24 30
H60AL 2193 Roimela Heikki 105358 17452 14.42 12.16 13.02 10.12 60
H12TR 3237 Roimela Olli 54787 18648 12.24 13.38 12.02 13.24 30
H35AL 1019 Roimela Petri 106944 17453 13.24 11.24 13.40 11.32 60
D55B 2898 Vapa Satu 49479 34795 14.46 11.28 13.12 11.16 60
300,00
SahKu (Sahalahden Kunto)
H55A 1378 Lahdenniemi Heikki 47806 23251 14.00 11.22 12.46 11.12 60
H21B 1728 Lahdenniemi Jussi 46458 23253 12.52 13.32 11.28 12.00 60
D10RR 3703 Lahdenniemi Jaana 112159 25299 13.37 11.29 14.10 12.18 30
150,00
SalRe (Saloisten Reipas)
D21A 1651 Ahokas Maarit 49751 30168 13.13 12.15 11.53 12.05 60
H65AL 2227 Aunola Paavo 57785 6538 13.25 11.11 13.19 11.13 60
H60A 1498 Harjuhahto Risto 49753 6503 12.37 11.33 13.51 12.35 60
H60AL 2137 Helanti Arvo 49755 3855 12.44 13.00 14.06 10.36 60
H21AL 494 Kangas Ossi Mikael 49725 3256 14.09 15
H45A 700 Kauppila Antti 57780 139 14.10 12.50 11.56 10.32 60
D55B 2892 Kauppila Kaarina 49746 28893 14.24 11.48 12.56 11.08 60
H16B 2389 Ketonen Miikka 57781 18545 13.40 12.54 12.28 11.30 48
H65A 1575 Kittilä Olavi 49750 6519 13.44 12.00 12.12 10.34 60
H55A 1380 Lakkala Ossi 107589 6502 13.26 15
H60AL 2167 Lassila Matti 57793 10967 14.14 11.16 12.24 12.24 60
H50AL 2020 Lotvonen Seppo 49719 16872 14.00 12.22 12.32 11.52 60
H12TR 3230 Miilukangas Juho 106378 21339 12.16 14.22 11.18 13.10 30
D40B 2653 Miilukangas Soili 82754 6564 14.14 11.52 11.46 12.00 60
H10RR 3289 Miilukangas Otto 106379 2244 12.13 14.25 13.28 10.51 30
H55A 1389 Myllyaho Markku 83977 39849 14.12 11.10 12.44 12.00 60
H60A 1523 Mäkinen Juhani 49761 4354 13.47 12.31 12.47 11.19 60
H16B 2402 Mäkinen Olli 57789 3366 14.24 12.06 11.36 12.16 48
D13A 3565 Mäkinen Sanni 57794 12084 14.18 12.02 14.16 10.42 30
H40B 1146 Mäkinen Timo 83965 3617 13.32 11.50 12.00 11.10 60
H55B 1467 Paakkonen Aimo 81910 24596 13.56 12.54 11.42 10.38 60
H40B 1149 Piirainen Seppo Juhani 82731 22396 12.52 15
H80 3039 Ranta-Eskola Veikko 49727 6541 15.02 13.14 11.40 10.34 60
H55A 1411 Sevon Niilo 49741 6548 12.40 12.52 13.36 11.06 60
H21A 451 Sevon Tuomo 49740 24691 12.08 13.48 11.50 12.32 60
H50AL 2032 Sivonen Urho 49730 6551 13.06 13.02 13.20 11.10 60
H21B 1753 Syrjäpalo Hannu 93784 9395 14.00 13.06 11.22 11.48 60
H55B 1476 Syrjäpalo Pentti 57790 6550 12.56 11.50 12.44 11.40 60
H21AL 538 Tuominen Petri 83972 7468 12.29 15
H13A 3140 Vainionpää Ville 98252 18544 13.18 13.38 11.08 13.28 30
D21A 1667 Vaitiniemi Hanna 49723 30305 12.49 12.29 12.13 11.39 60
1536,00
SalVil (Salon Vilpas)
D45B 2707 Kivioja Pirjo 53237 1612 13.36 13.18 11.54 11.42 60
H70 2332 Marjanen Torsti 49894 754 13.58 12.12 12.40 12.32 60
120,00
SaPu (Saarijärven Pullistus)
H45A 687 Helle Markku 42678 6175 12.50 11.40 12.40 12.20 60
H75 3003 Helle Martti 42679 31532 12.03 13.45 12.35 10.25 60
H40A 605 Hirvensalo Jorma 483218 20236 12.59 13.25 11.53 11.21 60
D50A 2749 Hyvärinen Vappu 42681 6197 13.05 13.51 12.29 12.13 60
D45B 2702 Juko-Liimatainen Eija 42654 6454 13.06 13.34 11.48 11.38 60
H21B 1720 Ketola Mikko 42685 32174 13.32 12.02 12.36 11.22 60
D55A 2831 Ketola Sirkka 42684 6198 14.25 12.01 13.19 11.39 60
H50B 1304 Kokkinen Veijo 42718 6228 12.39 13.01 13.17 10.33 60
H45B 1242 Lehtola Juha 52278 6095 12.01 13.05 12.41 11.21 60
D40B 2649 Lehtola Merja 100865 14390 12.22 12.30 12.10 13.00 60
H45B 1244 Liimatainen Ilpo 42653 2168 12.57 12.07 11.41 12.11 60
H50B 1328 Raatikainen Seppo 42658 38871 13.35 12.01 12.09 11.27 60
H21A 450 Savonen Antti 42676 6269 13.40 12.54 12.00 11.50 60
D18E 277 Truhponen Minna 42703 25341 14.46 11.10 13.22 10.11 0
H40B 1159 Villman Jyrki 100900 20976 13.02 13.06 11.22 11.20 60
840,00
SaRa (Savon Rasti)
D45A 869 Karjalainen Päivi 57905 33430 14.45 11.19 13.35 11.31 60
D55A 2842 Ropponen Sirkka 74639 3597 14.35 12.27 13.37 10.47 60
H75 3025 Ruotsalainen Väinö 54775 32154 12.29 13.35 11.49 10.47 60
180,00
SaSu (Savon Suunta)
H65AL 2226 Aholainen Raimo 53518 941 13.05 12.45 12.07 11.51 60
H65A 1567 Gustavsen Hans 53258 20430 13.38 11.04 12.20 11.46 60
H70 2323 Issakainen Paavo 77345 14129 14.32 12.26 12.30 11.56 60
H65AL 2253 Kärkkäinen Reijo 50864 1136 14.25 11.17 13.39 10.23 60
H55A 1385 Loikkanen Hannes 71010 8655 12.50 13.08 13.02 10.30 60
D50B 2800 Loikkanen Merja 75697 17036 13.30 12.56 11.26 12.30 60
H55B 1456 Malkki Pekka 50861 10410 13.46 12.14 11.06 11.52 60
D50B 2801 Malkki Sisko 50860 10403 12.42 13.52 12.04 11.52 60
D13-14B 3500 Natunen Anna-Riikka 53565 25419 14.31 11.35 12.39 10.17 30
D18B 2923 Natunen Elina 50868 34188 15.02 11.22 13.30 10.10 48
H40A 640 Natunen Timo 43410 6597 13.49 11.29 13.41 10.55 60
D12TR 3664 Pikkarainen Miisa 400673 11229 13.54 11.36 14.14 11.12 30
H13A 3122 Pikkarainen Miro 400200 11228 12.30 14.06 11.40 13.34 30
H10RR 3306 Tikkanen Ville 102566 5122 12.52 13.51 13.20 11.11 30
708,00
SievSi (Sievin Sisu)
D60 3416 Kumara Elli 48380 838 14.17 11.11 13.43 11.41 60
H65A 1579 Kumara Pentti 95428 25572 13.10 11.50 13.10 10.32 60
H50A 813 Vesisenaho Markku 93114 17601 13.41 13.41 11.27 11.11 60
180,00
SiiRa (Siilin Rasti)
H55A 1352 Ahola Juhani 402355 12930 13.02 12.44 13.08 10.10 60
H21AL 474 Hakkarainen Mika 47403 16061 12.53 13.47 13.23 11.05 60
H40AL 1067 Kankkunen Raimo 46966 5476 13.19 11.51 11.41 11.51 60
H20B 1617 Kivivuori Antti 99340 1941 13.54 11.18 13.00 10.14 60
H45A 704 Kukkola Pauli 46977 32410 12.10 12.48 13.14 11.28 60
H18E 217 Kukkola Simo 46975 5398 12.54 12.12 12.18 10.10 0
H50B 1308 Laininen Heikki 51830 19829 12.35 12.17 12.31 11.41 60
D18E 260 Laininen Niina 403068 3422 14.10 11.36 0
D13-14B 3498 Mykkänen Emma 51831 10086 13.55 11.11 13.17 11.05 30
D55B 2880 Mykkänen Irja 46982 29303 14.44 12.08 12.52 10.44 60
H55AL 2081 Mykkänen Martti 94446 26777 14.15 12.11 13.31 10.41 60
D10RR 3708 Mykkänen Mari 51813 10183 13.23 11.26 14.11 12.39 30
H18E 223 Nurmonen Antti 76639 13049 12.10 11.32 13.00 10.10 0
H70 2340 Pietarinen Niilo 51832 13917 14.40 12.54 12.20 12.10 60
H21AL 531 Rönnemaa Antti 102385 37825 13.53 11.43 12.19 10.03 60
H55A 1405 Saaranen Raimo 46974 27339 14.10 11.30 11.44 11.26 60
H12 3189 Savolainen Eetu 46989 1419 12.12 13.22 12.42 11.48 30
D65 3460 Savolainen Hilkka 46990 13905 14.53 12.27 11.25 12.55 60
H65AL 2292 Taskinen Pekka 57123 34827 13.39 12.25 13.15 10.33 60
H21A 460 Väänänen Petri 42491 6907 13.10 15
885,00
SipRa (Sippurasti)
H75 3023 Rissa Jouko 47476 21804 12.17 13.15 12.31 45
H70 2354 Suvanto Tauno 47381 31717 13.52 13.32 12.46 11.20 60
105,00
SiSe (Sinkki-Sepot)
D16B 2933 Alanen Tiina 51119 6067 14.31 12.07 13.19 10.01 48
H18E 203 Haataja Eetu 400888 33994 12.22 12.30 12.36 10.10 0
H45B 1230 Haataja Ilkka 81824 6278 12.13 12.39 12.21 12.19 60
H16E 292 Haataja Topi 400999 33996 12.51 13.27 12.35 10.31 0
H16B 2379 Hiltunen Heikki 57788 25375 13.32 13.06 11.40 12.18 48
D50B 2783 Ikonen Rauni 81821 35192 12.20 13.16 12.00 12.56 60
H75 3005 Jussila Kauko 81820 4296 12.09 13.39 12.41 10.33 60
D10RR 3696 Jussinniemi Jannaliina 107197 13195 13.29 11.02 14.42 12.33 30
D45B 2704 Jussinniemi Seija 107196 13070 13.28 12.20 12.08 12.06 60
D16E 368 Jussinniemi Juulianna 400987 3816 12.47 13.39 11.23 10.01 0
D13A 3538 Kestilä Karoliina 400822 12602 14.46 11.10 14.06 11.18 30
D21C 2563 Lantto Henna 51129 10650 12.11 15
D13A 3543 Loukusa Eevakaisa 82066 16682 15.24 11.46 13.14 10.28 30
H40AL 1081 Loukusa Jari 49446 14228 12.15 13.11 12.15 10.59 60
D40A 833 Loukusa Sinikka 49445 35477 12.12 13.38 11.56 11.52 60
H14A 2440 Salo Antti 400846 1664 12.57 12.03 11.53 21
H10RR 3297 Salo Jari 107315 21989 14.19 12.48 11.18 21
D12 3600 Salo Jenni 101565 1656 11.55 12.45 11.09 21
H45AL 1207 Salo Kari 59800 22267 11.24 13.56 11.06 45
D40B 2670 Sankari Eeva 106482 20867 13.40 12.06 12.54 11.40 60
D10RR 3718 Sankari Hanna-Reetta 107316 8928 13.48 11.23 14.17 12.13 30
H40AL 1102 Sankari Jeremias 74709 3004 13.15 12.19 11.13 11.55 60
H14A 2442 Sankari Matias 402592 8932 13.21 13.35 11.15 11.11 30
H45B 1265 Taskila Risto 400877 3705 13.03 13.27 11.27 11.29 60
D12 3619 Vilminko Iina 401045 12603 14.23 11.11 13.35 10.19 30
H50B 1343 Vilminko Pauli 400847 3707 14.17 12.23 12.13 10.17 60
999,00
S-JKL (Suunta Jyväskylä)
H45A 680 Alakoski Markku 47542 24032 13.00 12.22 13.08 12.12 60
H45A 689 Hytönen Kari 46721 13134 14.16 13.14 11.48 11.32 60
H21E 13 Häkkinen Janne 94992 13347 13.51 14.05 11.55 12.00 0
H60A 1503 Jokinen Antti 47570 13029 13.31 11.37 13.55 11.45 60
H40A 612 Juvakka Pekka 53703 5798 14.35 11.41 12.37 10.39 60
H8RR 3369 Kaario Otto 57912 17439 12.36 12.34 12.26 12.28 30
H60A 1506 Karjalainen Reijo 47604 15153 14.37 12.37 12.51 10.37 60
D21AL 2491 Keränen Sirpa 56945 9985 12.43 12.29 12.37 12.13 60
H35A 570 Kilpeläinen Pertti 74221 3328 14.48 11.08 13.04 10.50 60
H40A 624 Korhonen Hannu 55174 2890 13.25 12.45 11.25 12.05 60
D12TR 3646 Korhonen Himmi 58523 11784 13.58 11.42 14.16 11.00 30
D16B 2948 Korhonen Milla 488104 20865 14.33 12.09 13.03 10.09 48
H65A 1583 Louna Reijo 74627 21544 13.04 11.56 12.28 11.52 60
D21E 122 Martinmäki Kaisu 47602 5467 12.12 11.44 0
H21AL 514 Mäkäräinen Jouni 47060 7381 12.27 12.01 30
D21AL 2516 Nykänen Tarja 58973 11506 13.51 13.37 11.23 11.01 60
H45A 719 Oikarinen Jarmo 40520 23950 13.38 11.46 12.26 10.44 60
H20E 160 Oikarinen Lauri 485518 32609 12.27 12.13 12.44 10.30 0
H16E 316 Oikarinen Markku 40523 33577 12.41 13.35 11.35 10.31 0
D45A 885 Oikarinen Sirkka 40521 5971 14.41 11.15 13.27 11.53 60
H12TR 3234 Ouli Juuso 59518 19928 12.32 14.20 11.06 13.00 30
D21A 1662 Parkkisenniemi Susanna 47548 17915 13.05 12.31 12.07 11.33 60
H35A 587 Ruuska Vesa 47592 548 14.10 11.38 13.38 10.14 60
H40AL 1103 Savolainen Heikki 56947 32934 12.19 12.09 12.17 11.47 60
D40A 845 Savolainen Varpu 81755 22230 12.28 13.02 11.46 12.24 60
H45B 1260 Simonen Ilkka 82844 6370 13.11 12.37 12.35 10.51 60
H35AL 1025 Sipiläinen Jouni 102606 30068 13.28 12.06 13.32 11.14 60
D9RR 3754 Sipiläinen Pinja 58121 9237 15.45 12.50 11.50 10.23 30
D21AL 2530 Sivill Saana 43918 29259 13.15 11.51 13.15 11.37 60
D40A 846 Soanjärvi Kati 46745 4531 13.10 13.44 11.02 11.38 60
D21AL 2493 Sorri Katja 58245 8673 14.31 13.11 12.07 10.35 60
H55A 1415 Turpeinen Timo 42582 31065 12.06 12.24 13.32 10.44 60
H12 3201 Viholainen Eeli 87996 13132 12.16 12.46 13.00 12.42 30
H14A 2461 Viholainen Joona 81674 14005 12.55 12.29 12.07 11.55 30
1578,00
SKVuoksi (SK Vuoksi)
D45B 2696 Friman Annaleena 102934 6496 13.08 12.34 12.40 11.58 60
H35B 1040 Friman Jari 102349 20439 14.28 11.14 13.32 10.02 60
H14A 2423 Friman Vili 58155 3544 12.41 12.23 11.53 12.23 30
H12 3158 Hänninen Jarkko 99285 21121 12.22 12.36 13.06 12.24 30
H40A 607 Hänninen Jukka 77576 2058 13.57 13.19 11.41 11.11 60
D40B 2630 Hänninen Raija 77574 21101 12.54 12.00 11.26 12.20 60
D8RR 3775 Juutiainen Sonia 111133 25319 14.16 11.58 13.40 10.36 30
H45A 695 Juutilainen Anssi 50453 13092 12.12 12.16 13.34 11.50 60
H12 3159 Juutilainen Masa 65873 21348 13.22 13.34 12.02 11.14 30
D40A 825 Juutilainen Virpi 50452 164 12.20 13.40 11.54 11.50 60
H12TR 3218 Kaakinen Arttu 108239 21426 12.28 13.52 12.36 12.18 30
H12 3160 Kaakinen Olli 54331 21993 13.54 12.58 11.34 11.52 30
H10RR 3275 Kemppinen Ilkka 108263 20960 12.03 14.38 13.13 11.34 30
D12TR 3644 Kemppinen Kaisa 21320 13.56 12.28 14.24 10.58 30
H60A 1519 Liukka Niilo 50814 16491 12.57 12.23 14.05 11.03 60
D12TR 3652 Lonka Maiju 108262 16844 14.58 11.18 13.28 12.00 30
H13A 3110 Lonka Mikko 485510 16845 13.44 13.46 12.04 12.18 30
D40B 2651 Lonka Taina 108261 23829 12.04 13.38 12.18 13.04 60
H16E 312 Nenonen Heikki 65871 19863 12.09 12.15 12.21 10.31 0
H40AL 1087 Nenonen Jukka 74903 3032 13.13 12.23 11.17 12.01 60
H12 3178 Nenonen Lauri 65869 19858 12.48 12.08 12.32 12.44 30
D40B 2656 Nenonen Lea 65870 10113 13.36 12.56 13.02 11.30 60
D8RR 3782 Nenonen Liisa 108240 25335 14.48 11.22 13.08 11.12 30
D50B 2808 Pussi Tiina 47530 3881 13.04 12.50 12.20 12.16 60
H55B 1475 Silvonen Juha 108238 21292 12.38 12.56 11.08 12.22 60
D12 3603 Silvonen Vilmalotta 65864 3542 14.39 11.19 12.11 11.29 30
H8RR 3394 Tonder Aapo 46354 25323 13.20 13.28 11.50 11.36 30
H10RR 3307 Tonder Antti 483879 10126 12.24 13.59 12.56 11.14 30
H12TR 3246 Tonder Lasse 47524 1952 13.20 13.06 11.46 13.06 30
D21E 134 Tonder Marja 102667 7211 12.48 11.10 12.20 11.00 0
D12 3617 Varjus Hanna 65860 24026 13.55 12.11 12.53 10.33 30
H40AL 1114 Varjus Jarmo 50441 169 12.13 13.15 12.21 11.05 60
H10RR 3316 Villanen Riku 22514 12.38 14.15 13.32 10.53 30
H13-14B 3082 Villanen Simo 22650 13.11 12.47 11.27 12.23 30
1350,00
SodVU (Sodankylän Varuskunnan Urheilij)
H21A 443 Nieminen Terho 103965 0 12.14 13.04 12.16 12.52 60
60,00
SoJy (Sotkamon Jymy)
D12TR 3634 Härkönen Aino 95434 4321 15.36 11.48 12.56 11.20 30
D13-14B 3490 Härkönen Anni 95435 4320 14.09 11.09 13.37 10.15 30
D16B 2942 Härkönen Iida-Mari 95436 4318 13.47 12.13 13.43 10.33 48
H45B 1233 Härkönen Ilkka 98243 7434 12.19 13.03 11.31 12.15 60
D40B 2640 Korhonen Anne 57583 814 13.54 13.12 11.12 11.52 60
D40A 830 Korhonen Kaija 57584 10240 12.40 13.20 11.22 12.38 60
D13-14B 3496 Lindeman Katja 19116 13.31 11.53 13.07 10.47 30
H55AL 2101 Sorvari Yrjö 50496 5118 12.37 12.57 13.39 11.53 60
378,00
SomEsa (Someron Esa)
D18B 2917 Juote Elina 54558 25198 14.44 11.06 13.56 10.34 48
H20B 1616 Juote Juho 54559 25226 14.00 11.14 12.56 10.22 60
D45B 2708 Koistinen Eira 40695 2379 12.58 12.36 12.30 11.28 60
D13-14B 3494 Koistinen Raija 56406 3907 13.57 11.13 13.15 11.03 30
H45B 1239 Koistinen Risto 40696 34357 13.45 13.13 11.01 11.07 60
D16B 2947 Koistinen Riitta 40693 24045 14.45 11.13 12.59 11.13 48
H55B 1448 Kuisma Mauno 40698 34333 13.32 11.26 11.32 12.26 60
D45A 876 Kuisma Tuula 40697 5211 14.29 11.21 13.15 11.51 60
H18B 1637 Mikkola Jussi 485647 4190 14.29 11.23 12.57 10.21 48
D16B 2952 Mikkola Marjukka 40669 22794 14.13 11.49 13.45 10.31 48
D21AL 2510 Mikkola Miia 40711 1252 14.41 12.13 12.01 11.31 60
D40B 2663 Poutanen Jutta 40705 12056 13.58 12.22 12.24 11.20 60
H45B 1255 Pulkkinen Immo 40674 18959 12.53 12.15 11.53 12.03 60
D20B 2907 Tamminen Merja 40667 1253 13.14 11.12 13.54 11.02 60
H55B 1479 Tamminen Pertti 40665 4499 12.32 12.34 12.34 11.24 60
822,00
SonPa (Sonkajärven Pahka)
H40A 604 Heiskanen Hannu 51799 17892 12.31 12.09 13.39 11.41 60
H45AL 1175 Heiskanen Jukka 51798 17876 13.02 11.32 13.54 11.40 60
H21C 1780 Komulainen Juha 17655 12.59 12.39 13.19 11.57 60
H40AL 1080 Kämäräinen Jarmo 51171 10424 13.41 11.57 12.31 10.41 60
H40AL 1084 Mäkinen Jari 51803 812 13.09 11.33 12.59 11.07 60
H18B 1639 Mäkinen Jesse E 51802 1734 14.25 11.13 13.15 10.03 48
H18B 1638 Mäkinen Jesse C 102280 17377 14.05 11.33 12.55 10.25 48
H9RR 3340 Mäkinen Jimi 56555 1392 14.17 12.09 11.05 13.41 30
H16B 2401 Mäkinen Joonas 51801 1733 14.08 12.40 11.12 12.54 48
H40AL 1085 Mäkinen Kari 485593 18884 12.11 12.35 12.05 12.05 60
H40AL 1094 Peltonen Timo 51794 1820 12.37 13.01 11.31 11.33 60
H50AL 2030 Ruottu Hannu 51804 5466 13.22 12.30 13.10 11.56 60
H12TR 3248 Turunen Samuli 106942 16196 13.12 7
H21C 1798 Törmälä Pekka 4230 12.15 13.03 12.59 12.37 60
H21C 1799 Törmälä Teemu 32930 12.31 12.23 12.39 12.11 60
781,00
SuJu (Suunta Jurva)
H60A 1505 Kalliomäki Jarmo 50227 31742 12.39 12.15 13.45 12.25 60
H40AL 1069 Katajamäki Arto 91783 12317 13.57 12.47 11.43 10.29 60
H16B 2384 Katajamäki Joonas 41753 23179 13.54 12.24 12.10 12.12 48
H40AL 1070 Katajamäki Reima 50225 12259 12.55 11.45 12.41 11.19 60
H9RR 3334 Katajamäki Tuomas 50190 1395 14.34 12.16 11.02 13.20 30
D40B 2645 Larikka Tiina 91844 5616 12.20 14.04 12.32 11.38 60
H12 3172 Latva Juho 91780 13796 12.34 12.44 12.06 13.04 30
H16B 2393 Latva Niko 79768 25826 14.36 13.14 11.24 11.26 48
H12 3180 Närvä Tomi 79763 20498 13.30 13.42 11.12 12.14 30
D55B 2886 Peltola Hilkka 50217 31786 14.54 12.18 13.24 10.14 60
H60AL 2185 Peltola Lasse 50216 12264 13.24 13.18 13.34 10.02 60
H45A 733 Tamminen Hannu 50212 37037 13.34 13.18 12.20 10.54 60
H40A 659 Tuomisto Juha 50209 19546 14.07 13.11 12.25 10.09 60
666,00
SulkU (Sulkavan Urheilijat -41)
D40B 2687 Vehomäki Pirkko 483301 23295 13.30 13.04 12.48 11.08 60
D8RR 3795 Vehomäki Varpu 488066 0 14.44 11.24 13.26 11.08 30
90,00
SuomRa (Suomussalmen Rasti)
D35B 2593 Autio Maija-Leena 106496 20958 12.14 13.44 13.10 10.36 60
H12TR 3214 Heikkinen Henry 43154 12153 13.26 13.26 11.16 13.14 30
D16B 2941 Holappa Tiina 93030 5626 14.19 13.57 24
H13-14B 3055 Holappa Timo 93032 5630 12.09 11.41 14
H9RR 3330 Holappa Tomi 93031 5639 14.14 11.31 14
D45A 866 Humalamäki Mirja 43198 15898 14.27 11.51 13.05 11.47 60
D10RR 3692 Huttu Henna 43157 21372 13.47 11.11 14.30 12.07 30
D35A 1684 Huttu Kirsi 89180 40110 13.51 11.11 13.03 11.15 60
H12 3162 Kanniainen Antti 56354 15098 12.38 12.54 12.38 11.36 30
H45AL 1179 Kanniainen Keijo 43163 6730 12.40 12.04 13.52 11.58 60
D45B 2706 Kauppinen Jaana 43196 34794 13.20 12.38 12.26 11.40 60
H45B 1237 Kauppinen Jussi 56314 7694 13.27 15
H40AL 1074 Keränen Mikko 43195 20133 12.59 12.05 12.57 10.47 60
H65AL 2249 Kivioja Taisto 79603 29333 13.47 12.27 11.33 10.01 60
H40A 630 Kvist Juha 90903 33343 12.23 11.53 13.35 12.07 60
D45B 2709 Kyllönen Annikki 69931 30456 13.46 12.14 12.10 12.02 60
D45B 2710 Kymäläinen Eija 43192 19935 12.30 13.28 11.44 12.32 60
H45AL 1191 Kymäläinen Hannu 43191 15895 13.56 12.36 13.12 10.42 60
H20E 151 Kymäläinen Kimmo 43190 35481 12.33 12.01 12.14 10.30 0
H18B 1635 Kymäläinen Petteri 97901 1344 14.15 11.05 13.11 10.29 48
D50B 2802 Manninen Anneli 81727 6518 12.48 13.18 11.10 13.00 60
H55B 1457 Manninen Heikki 69903 20214 13.52 11.28 12.30 11.26 60
H35AL 1013 Minkkinen Pertti 77861 20137 14.12 11.38 13.30 10.36 60
H70 2334 Minkkinen Teuvo 43187 7617 14.42 12.24 12.22 12.02 60
H55AL 2078 Moilanen Raimo 79604 8660 15.01 11.19 12.21 12.33 60
H70 2335 Mononen Reino 47443 6343 14.18 12.04 12.44 12.34 60
H70 2337 Noponen Arvi 43182 7615 13.48 13.24 13.10 11.12 60
H55A 1394 Oikarinen Pertti 43180 4363 13.14 13.18 12.38 10.14 60
H65AL 2273 Pyykkönen Rauno 75533 7698 14.47 11.19 13.17 10.57 60
H35B 1047 Rantaeskola Veli-Matti 56357 8705 14.14 11.22 13.34 10.04 60
D21AL 2524 Rautiainen Jaana 102826 5547 12.29 12.51 12.31 12.27 60
H45AL 1209 Seppänen Pentti 43172 656 13.16 11.20 12.38 11.22 60
H50B 1331 Seppänen Veikko 69245 35775 13.57 11.59 12.41 10.37 60
H45B 1262 Sirviö Timo 43169 21235 12.35 13.07 11.57 11.45 60
H70 2356 Tauriainen Veijo 43155 20982 13.24 12.56 13.34 11.36 60
D45B 2731 Tolonen Päivi 82695 20739 12.50 13.00 11.18 12.44 60
H65AL 2294 Tolonen Reijo 56315 783 12.59 13.15 12.23 12.01 60
H35B 1049 Turunen Mikko 488095 20921 14.30 11.04 13.22 10.22 60
H50B 1335 Tyni Heimo 43153 21265 13.03 12.59 11.35 11.29 60
H55A 1426 Väisänen Eero 43164 12201 14.36 12.00 11.18 11.30 60
H60AL 2221 Väisänen Tauno 43166 33298 12.54 13.42 12.32 10.00 60
2125,00
SuosmSa (Suosmeren Salpa)
H65AL 2280 Rosenqvist Onni 45254 30065 12.41 13.29 12.29 10.07 60
60,00
SuoVa (Suonenjoen Vasama)
H55B 1438 Helin Jussi 46927 15446 13.02 12.48 12.40 10.30 60
H55B 1459 Miettinen Kauko 46929 2905 14.02 11.44 11.36 11.30 60
120,00
SuSe (Suunta-Sepot)
H50AL 2021 Lylynperä Jarmo 82675 13078 13.30 12.00 13.08 12.24 60
D16E 383 Lylynperä Kaisa 485552 34245 13.23 12.41 12.29 10.01 0
D12TR 3653 Lylynperä Katri 76608 15918 15.28 11.50 14.04 10.30 30
D12 3590 Marila Iiris 99775 15922 13.21 11.43 13.29 10.59 30
H80 3040 Saari Kalevi 45499 9172 15.00 13.18 11.34 10.40 60
H16E 334 Seppä Jussi 79652 6751 12.07 12.19 12.19 10.31 0
D18E 273 Sianoja Maija 54247 1424 14.02 11.46 13.48 10.11 0
H55AL 2110 Ullven Erkki 88596 17507 13.35 13.15 13.23 11.05 60
240,00
SuSi (Suomusjärven Sisu)
H35A 574 Kuusisto Jyrki 45778 22227 14.04 11.52 13.44 10.36 60
H8RR 3375 Lindblom Juho-Petteri 70694 15714 12.54 12.40 12.28 12.18 30
H35A 577 Lindblom Petteri 45865 17976 14.46 11.30 13.02 11.00 60
H8RR 3388 Parttimaa Aleksi 81248 19347 12.14 13.22 11.40 12.54 30
H35A 583 Parttimaa Sakari 45851 24135 14.20 11.12 13.26 10.12 60
D60 3437 Tulokas Tuula 40727 33546 13.19 11.21 13.57 11.49 60
300,00
SuVe (Suunta-Veikot)
H50B 1294 Hakkarainen Antero 52684 4954 13.47 12.55 11.31 10.49 60
60,00
SäynSa (Säyneisen Salpa)
D21AL 2479 Halonen Katja 52817 18192 12.53 12.39 12.23 11.57 60
D55A 2827 Huttunen Kristiina 52929 9518 14.55 12.17 13.41 10.53 60
D18B 2913 Huttunen Saara 52935 3742 14.56 11.12 13.32 10.30 48
D18E 257 Kettunen Tuuli 42514 3139 14.50 11.12 13.04 10.11 0
H21B 1730 Lehtomurto Jani 52677 4039 13.34 13.02 11.14 11.38 60
D21AL 2512 Myyrä Niina 42520 18171 14.05 11.21 13.33 10.51 60
H18E 224 Pendikainen Paavo 52679 4452 12.44 11.34 13.18 10.10 0
H16E 322 Pendikainen Antti 42458 4445 13.41 12.03 11.09 10.31 0
288,00
TaivKu (Taivalkosken Kuohu)
H55B 1436 Ervasti Kalevi 49710 2500 12.20 12.12 12.36 11.28 60
H16B 2378 Hietala Esa 49709 33918 14.12 12.18 11.32 12.36 48
H55AL 2054 Hietala Toivo 49596 25587 12.45 13.35 12.51 12.07 60
H40AL 1071 Kauppila Antti 49599 33570 13.23 11.25 11.37 12.07 60
H16B 2385 Kauppila Ilari 49716 24014 13.28 13.08 12.22 11.46 48
D12TR 3643 Kauppila Veera 69892 12082 14.18 12.06 14.32 10.02 30
306,00
Tapiot (Espoon Tapiot)
H60AL 2132 Hakala Simo 56102 28862 13.46 13.58 11.32 11.12 60
60,00
TarpSu (Tarpian Suunta)
D12TR 3635 Ilomäki Emilia 102760 19423 14.52 12.36 14.36 10.04 30
D10RR 3693 Ilomäki Ida 102761 12964 13.15 11.36 14.35 12.12 30
H40A 608 Ilomäki Petri 45213 30833 13.01 12.33 13.15 10.27 60
H21AL 504 Lehti Aleksi 45189 34901 12.01 12.15 13.19 11.31 60
H50B 1311 Lehti Jarmo 45190 1547 13.05 12.19 13.05 10.35 60
D55B 2881 Mäntylä Mariitta 45195 25560 14.28 11.18 13.56 10.54 60
H60A 1525 Mäntylä Vesa 58435 32233 13.27 13.17 13.47 10.43 60
H55B 1464 Nurminen Raimo 102241 35145 12.18 13.06 12.10 11.06 60
420,00
TeuRi (Teuvan Rivakka)
D13-14B 3497 Lyyluoma Jenni 41904 8382 14.37 11.49 13.09 10.07 30
D12 3589 Lyyluoma Johanna 41901 8383 13.41 12.37 12.51 10.25 30
H40A 635 Lyyluoma Pasi 110923 2307 12.29 11.43 13.45 11.59 60
H13A 3128 Saksa Jussi 41933 14298 13.02 14.30 11.36 12.10 30
H40A 656 Saksa Markku 403095 33383 13.51 12.49 12.29 10.33 60
D12 3598 Saksa Sarianna 41932 8384 14.29 11.41 12.09 11.21 30
240,00
TikSu (Tikkakosken Suunnistajat)
H12TR 3213 Hautakoski Arttu 101908 18766 12.12 14.04 12.28 12.40 30
D13A 3528 Hautakoski Elina 101907 18762 14.02 11.56 13.28 11.22 30
H40A 603 Hautakoski Markku 101906 11134 14.05 13.17 11.29 11.19 60
D9RR 3731 Hautakoski Reetta 101909 1239 15.47 12.59 12.06 10.05 30
150,00
TP (Tampereen Pyrintö)
H45AL 1169 Eskola Mikko 40510 13956 12.30 11.46 30
H21E 4 Fadeev Evgeny 25177 14.31 14.25 11.23 12.00 0
D21E 104 Fadeeva Anna 13107 13.00 11.46 12.54 11.00 0
H16E 293 Haikonen Mikko 111201 16037 12.31 13.37 12.33 10.31 0
H55AL 2052 Heikkilä Pertti 52582 30913 14.17 12.53 12.07 11.43 60
D40B 2628 Huhtanen Meri 110947 873 13.16 12.24 11.14 11.42 60
H40AL 1064 Huhtanen Ossi 45964 24388 13.45 11.27 12.39 10.45 60
H13A 3095 Huhtanen Pyry 94263 39034 13.36 13.08 11.48 13.00 30
D16E 366 Huhtanen Sara 56987 1038 13.27 12.55 11.19 10.01 0
D55B 2866 Juntunen Jaana 42423 10847 15.04 11.34 13.40 10.10 60
D9RR 3733 Jussila Jutta 42422 16287 15.30 12.41 11.52 10.21 30
D55A 2829 Jääskeläinen Maarit 53207 898 14.13 12.29 13.11 11.41 60
H13A 3098 Kahila Eero 99711 15924 13.10 13.26 11.26 13.26 30
H16E 302 Kahila Lauri 102240 15923 13.51 12.49 11.21 10.31 0
D40B 2637 Karhola Anne 93174 11157 12.30 13.20 13.00 12.28 60
H40B 1128 Karhola Antti 87895 11154 12.04 11.16 30
D16E 372 Karhola Laura 47802 24316 13.13 13.03 11.13 10.01 0
H55B 1446 Kauppila Eero 42153 3506 13.06 13.02 11.22 11.16 60
D50B 2789 Kauppila Sirpa 42154 3373 13.24 13.04 12.22 12.02 60
D21AL 2490 Kauppila Terhi 42151 20940 12.39 13.39 13.25 10.37 60
H21C 1776 Keronen Teemu 106714 21327 12.07 13.21 13.21 12.05 60
H21C 1777 Keronen Tommi 106678 1559 12.27 13.01 12.41 11.45 60
H20E 148 Kivelä Mikko 59831 15062 12.49 11.41 12.16 10.30 0
H18B 1633 Koivisto Jaakko 45156 5829 14.01 11.35 12.59 10.27 48
H50B 1303 Koivisto Kaarlo 75715 13875 13.13 11.45 12.53 11.05 60
D50B 2791 Koivisto Taina 45157 5234 12.50 12.40 11.24 12.34 60
H13A 3103 Kontoniemi Henri 82692 9863 12.22 14.16 12.18 12.36 30
D10RR 3700 Kontoniemi Maria 88095 9866 13.27 11.34 14.12 12.24 30
H60AL 2159 Korpela Kalevi 49095 37683 14.26 11.46 12.08 12.06 60
H65AL 2252 Kukko Reino 10513 13.43 13.31 11.45 10.41 60
D40B 2648 Lehti Arja 53732 595 14.04 14.06 12.04 10.52 60
D12TR 3650 Lehti Mari 94835 4198 14.22 12.26 13.06 11.46 30
H13-14B 3065 Lehti Markus 94832 4077 12.03 12.41 12.09 12.29 30
D16E 384 Marila Anna-Sofia 105909 22314 12.51 13.29 12.25 10.01 0
D40A 835 Marila Satu 48200 7216 12.48 12.36 12.20 11.58 60
H20B 1619 Moilanen Eero 51467 33763 13.58 11.16 12.52 10.18 60
H16B 2399 Moilanen Lauri 57896 35300 14.20 13.10 11.28 11.38 48
H45B 1247 Moilanen Teemu 51466 33888 12.51 12.41 12.39 11.05 60
H13-14B 3068 Moilanen Timo 57895 26005 12.43 13.07 11.47 11.51 30
H45B 1248 Moisander Kari 102794 1457 13.19 12.17 11.13 12.25 60
H12 3175 Moisander Timo 57298 15930 12.50 13.16 11.46 12.28 30
D21C 2566 Moisander Virpi 110553 14399 12.41 12.51 11.51 12.37 60
H16E 310 Munukka Eki 100013 24507 12.11 13.13 12.53 10.31 0
D16E 386 Munukka Ellu 53555 24403 12.11 13.55 11.59 10.01 0
D12 3592 Mähönen Emmi 59933 5915 14.01 11.35 12.33 11.15 30
H21AL 513 Mähönen Jouni 83804 36467 13.15 12.57 11.31 12.23 60
D21AL 2513 Mähönen Riitta 40758 10390 13.49 12.31 12.17 11.39 60
D21C 2569 Narvinen Kirsi 102242 14469 13.27 13.43 11.03 11.47 60
H55B 1461 Niemi Heikki 58453 7582 12.06 12.04 12.08 12.18 60
D50B 2804 Niemi Tuire 90386 10718 12.24 13.42 11.56 12.58 60
D16E 388 Niemi Venla 102567 39012 13.47 12.25 11.43 10.01 0
H45B 1250 Nieminen Simo 93056 19542 13.43 11.51 11.37 12.01 60
H14A 2437 Paunu Mikko 81911 25951 13.15 12.59 11.35 11.33 30
D9RR 3745 Paunu Minttu 58386 9880 15.19 13.08 12.04 10.37 30
D21E 126 Pietilä Maria 485477 15056 12.24 13.24 0
D13-14B 3507 Rantanen Satu 82858 39011 14.07 11.57 12.47 10.35 30
H16E 328 Reijonen Jussi 47199 22252 13.29 12.27 11.45 10.31 0
H21E 56 Saarijärvi Hannu 94406 10164 13.45 13.47 12.09 12.00 0
D9RR 3750 Saarijärvi Salla 109802 11197 15.41 12.55 12.20 10.07 30
D35A 1699 Saarijärvi Sari 109803 35447 14.15 11.19 12.35 11.21 60
H21E 58 Salmelin Jarno 99609 12493 15.23 13.03 13.13 12.00 0
D20B 2905 Savolainen Anni 42728 2088 13.10 11.18 13.50 11.06 60
H50B 1330 Savolainen Martti 480677 383 14.13 12.49 11.45 10.07 60
D45B 2727 Savolainen Raija 70665 7755 13.42 13.10 11.14 12.08 60
H18B 1642 Savolainen Tuomo 42155 22942 14.21 11.15 13.17 10.05 48
H45B 1261 Sirén Antti 93791 18899 12.29 13.15 12.03 11.33 60
D16E 398 Siren Henna 90276 15415 13.03 13.11 12.37 10.01 0
H10RR 3303 Siren Mikko 93792 16338 12.45 13.53 13.17 11.15 30
H14A 2444 Siren Olli 90275 17862 12.25 12.11 12.27 12.15 30
H13A 3131 Stolze Markus 94262 25919 12.42 13.54 12.44 12.06 30
D16E 400 Stolze Riina 95029 15005 12.25 13.45 12.11 10.01 0
D18E 275 Stolze Sanna 95028 25400 14.42 12.06 12.52 10.11 0
H21C 1797 Sundvall Iiro 110975 1326 12.49 12.33 13.01 12.27 60
D21A 1664 Uusimaa Jenni 48954 32617 12.59 12.27 12.05 11.43 60
H40AL 1113 Vahvelainen Jari 53698 10537 12.41 12.31 11.39 11.37 60
D12 3616 Vahvelainen Salla 57438 15121 13.09 12.23 13.19 10.21 30
H45AL 1222 Virekunnas Ari 54867 9107 13.08 12.16 13.24 10.48 60
D16E 407 Virekunnas Elina 42723 25524 13.39 12.45 11.31 10.01 0
H12 3203 Virekunnas Heikki 49085 15933 13.56 12.20 12.46 11.22 30
D18E 284 Virekunnas Laura 42719 22256 14.14 11.28 13.26 10.11 0
D40A 858 Virekunnas Päivi 49071 8702 13.22 13.22 11.30 11.24 60
H18E 244 Ylikoski Jyri 99994 39042 12.02 12.14 12.30 10.10 0
H16E 349 Ylänen Elias 83865 15332 13.05 11.57 12.07 10.31 0
2994,00
TuMe (Turun Metsänkävijät)
H45A 681 Arki Hannu 488038 30011 14.00 11.34 12.56 11.06 60
H21E 3 Boström Mårten 59555 11703 14.17 14.03 0
H50A 762 Helkkula Rauli 44336 28100 14.11 13.45 11.53 10.41 60
H55AL 2056 Hirvonen Pentti 44353 515 12.59 13.01 12.25 12.05 60
H21E 16 Iso-Markku Pentti 401349 18634 13.47 14.33 12.59 12.00 0
H21E 39 Louhisola Toni 74783 1440 14.43 13.01 11.51 12.00 0
H21E 43 Mutka Manu 59399 27716 15.13 13.29 11.21 12.00 0
D40B 2673 Sulavuori Eija 74729 18374 12.14 12.34 12.12 12.54 60
240,00
TuNMKY (Turun NMKY)
H40B 1140 Lappalainen Juha 83284 14980 12.54 13.08 11.26 11.40 60
60,00
TurSa (Turengin Sarastus)
D45A 867 Jokinen Irma 50078 16516 14.39 11.09 13.19 12.03 60
H35A 573 Kuusinen Petri 81986 16879 13.50 11.32 13.48 10.46 60
D55A 2838 Makkula Ritva 41825 19690 14.07 12.41 13.05 11.17 60
H65AL 2307 Vuorimaa Juhani 41824 32261 14.39 12.43 11.25 11.05 60
240,00
TuS (Turun Suunnistajat)
D40B 2622 Amper Anu 81016 8712 13.10 13.30 12.20 11.34 60
H13-14B 3052 Amper Rasmus 44395 25595 12.25 12.45 12.03 12.21 30
H21AL 480 Hongisto Pasi 51395 4607 13.25 12.35 11.55 12.09 60
H40B 1123 Huhtinen Heikki 107200 1082 12.40 12.00 11.56 12.06 60
H13A 3096 Huhtinen Mikko 56760 7840 13.32 14.04 11.42 12.14 30
D40B 2629 Huhtinen Mirja 107199 3375 14.16 12.16 11.04 12.44 60
H12TR 3215 Huhtinen Olli 59684 19018 13.02 14.40 11.04 12.36 30
D8RR 3774 Huhtinen Sanna 52382 7424 14.42 11.48 13.16 11.02 30
H21AL 488 Karhulahti Matti 485473 16887 14.49 11.11 13.29 10.41 60
D21AL 2496 Korte Maarit 51391 27146 13.07 11.25 12.59 12.23 60
D12 3583 Koskinen Salla 82871 26066 14.09 12.35 12.05 10.37 30
H10RR 3278 Koskinen Samuli 105457 8499 12.19 14.29 13.19 10.56 30
D21AL 2501 Lapinniemi Johanna 44364 10298 14.17 12.49 11.45 11.17 60
H14A 2430 Lappalainen Lauri 102232 20521 13.11 13.29 11.37 11.17 30
D12TR 3649 Lappalainen Elina 51418 20630 15.32 11.24 13.24 11.32 30
H55AL 2086 Piiroinen Tauno 74776 21487 12.49 13.33 13.07 11.35 60
H16E 324 Piiroinen Tatu 57064 25470 13.15 13.19 11.37 10.31 0
D20E 193 Ritanotko Johanna 44114 4776 14.25 11.07 13.43 10.00 0
720,00
TuuSe (Tuupovaaran Sepot)
H55B 1453 Lassila Eero 46958 5339 12.22 13.20 12.16 11.10 60
H21AL 528 Rautanen Marko 46945 35389 11.37 12.33 30
H21AL 529 Rautanen Mika 46944 25798 13.01 10.59 30
120,00
TuVi (Turun Visat)
H50A 767 Jokinen Matti 51350 22471 14.31 13.13 12.15 10.53 60
H55AL 2070 Laakso Pekka 42865 5305 13.13 12.23 14.05 11.21 60
H60A 1530 Orrensalo Reijo 51347 10583 13.29 11.25 13.53 12.03 60
H9RR 3345 Ponsimo Joonas 42866 26215 14.29 12.22 11.03 13.24 30
H50AL 2042 Valkeapää Matti 51349 16746 13.32 12.50 12.08 12.06 60
270,00
TVV (Tuusulan Voima-Veikot)
H12 3148 Aaltonen Lassi 402693 4422 13.48 13.18 11.52 11.34 30
D40B 2621 Aaltonen Seija 93350 14992 12.02 14.08 12.36 11.44 60
H55A 1359 Holappa Paavo 59175 32498 14.18 11.14 13.00 10.40 60
150,00
TY (Tampereen Yritys)
H70 2322 Ilonen Tauno 41505 30025 14.24 12.32 13.14 11.10 60
D50B 2816 Mäntyniemi Birgit 41502 16046 13.28 13.14 11.12 12.32 60
H55AL 2083 Mäntyniemi Matti 41509 23384 14.31 12.19 13.13 11.09 60
H60AL 2220 Virtanen Pekka 41504 17428 14.30 12.06 11.12 12.02 60
240,00
UrjU (Urjalan Urheilijat)
H55A 1373 Keränen Kauko 43451 1444 14.02 11.32 11.48 11.58 60
60,00
UurU (Uuraisten Urheilijat)
H65AL 2285 Salminen Pertti 55171 4116 14.45 12.49 11.07 11.25 60
H55AL 2099 Sivill Heikki 53761 4461 13.27 13.23 11.49 12.29 60
D55B 2890 Sivill Kirsti 57118 25657 14.42 12.02 13.02 10.50 60
180,00
UVENTA (UVENTA)
H14A 2422 Belyakov Alexander 0 13.07 13.31 11.11 11.47 30
30,00
VaajTe (Vaajakosken Terä)
H21E 74 Anttonen Antti 80449 33972 13.17 14.27 12.35 12.00 0
H21E 15 Ikonen Pasi 58898 32487 14.23 13.59 0
H21E 17 Joensuu Timo 74574 31987 15.31 13.55 12.29 12.00 0
H21AL 486 Kaario Kimmo 110303 1165 12.49 13.45 11.53 11.41 60
H21E 19 Kahelin Jouni 47589 23302 14.37 13.09 0
H21E 21 Kallunki Urpo 488040 8263 14.03 13.39 11.29 12.00 0
H21E 32 Lakanen Jani 402497 22896 15.01 14.13 0
H21E 33 Lakanen Jonne 402510 7644 15.21 12.21 0
H21E 38 Liuha Jukka 480668 28837 14.49 0
H21E 52 Puttonen Jarmo 488044 3003 13.55 13.49 11.47 12.00 0
H35A 586 Rohula Mika 55032 22387 14.22 11.10 13.42 10.24 60
H21AL 535 Sivill Timo 46753 4464 14.27 12.09 13.27 10.15 60
H21E 67 Turpeinen Antti 488042 28774 13.09 14.29 12.11 12.00 0
180,00
VaaSu (Vaasan Suunnistajat)
D12TR 3630 Heikkinen Pauliina 77502 19548 13.46 12.54 14.10 11.06 30
H65A 1577 Knuuttila Helge 41802 3719 12.54 12.06 12.16 11.26 60
D60 3418 Leskinen Eila 41796 25096 13.27 11.41 13.53 11.35 60
D12TR 3661 Nurmi Ella 90189 13425 15.12 12.20 12.52 11.48 30
D13A 3548 Nurmi Kirsi 58776 10218 15.14 12.10 13.06 10.14 30
D40B 2657 Nurmi Maritta 775190 18019 14.08 12.14 11.36 12.32 60
H45AL 1199 Paaso Jouko 49731 6670 14.02 11.28 13.08 11.24 60
D45B 2721 Paaso Leena 49732 6669 13.32 12.22 11.58 12.26 60
H13A 3124 Ranta-aho Antti 77497 17908 12.10 14.42 11.46 13.12 30
D9RR 3748 Reinikka Frida 17501 15.17 13.01 12.10 10.30 30
D35B 2608 Reinikka Louise 58789 33256 12.20 13.24 13.32 10.32 60
H35AL 1018 Reinikka Timo 41795 486 14.02 11.10 14.16 10.44 60
H60AL 2195 Saarimäki Jorma 41800 3771 12.34 12.04 13.18 11.38 60
D40A 851 Tuomisto Anna-Leena 75799 20571 12.10 12.46 12.26 12.06 60
D13-14B 3515 Valtari Annika 103036 11444 14.01 11.17 13.21 10.55 30
H8RR 3402 Valtari Kalle Santeri 100488 3085 12.12 13.46 12.18 12.16 30
H12TR 3255 Valtari Lassi 11612 12.36 14.44 12.00 12.20 30
D12TR 3681 Valtari Saara 58777 13422 14.34 11.34 13.36 10.32 30
D13A 3564 Valtari Salla 77520 10197 14.32 11.24 14.00 11.02 30
H13-14B 3080 Valtari Sami 11710 12.37 13.15 11.07 12.39 30
870,00
vac (vac)
D21E 135 vacant 10 0 12.22 11.12 12.38 11.00 0
H45B 1270 vacant 101 0 12.17 12.49 12.37 11.53 60
H45B 1271 vacant 102 0 12.55 12.05 11.47 12.21 60
H50A 806 vacant 103 0 13.15 12.57 13.11 10.39 60
H50A 807 vacant 104 0 14.07 12.23 11.57 11.59 60
H50A 808 vacant 105 0 12.41 13.33 12.37 11.15 60
H50A 809 vacant 106 0 14.27 12.01 12.21 11.37 60
H50A 810 vacant 107 0 12.59 13.17 12.53 10.59 60
H50A 811 vacant 108 0 13.39 12.33 11.37 12.25 60
H50AL 2038 vacant 109 0 13.26 12.14 12.54 12.14 60
D21E 136 vacant 11 0 12.38 11.50 12.16 11.00 0
H50AL 2039 vacant 110 0 13.52 13.18 12.30 11.14 60
H50AL 2040 vacant 111 0 14.10 12.52 12.04 11.36 60
H16B 2375 vacant 1111 0 13.58 11.58 11.58 12.42 48
H50B 1321 vacant 1112 0 13.11 11.07 13.19 11.03 60
H21A 456 vacant 1117 0 13.08 12.42 11.36 12.36 60
H55B 1432 vacant 1118 0 12.48 13.16 12.22 10.36 60
D21E 131 vacant 1119 0 12.14 12.04 12.40 11.00 0
H50AL 2041 vacant 112 0 13.00 12.36 13.18 11.54 60
D40A 837 vacant 1120 0 12.22 13.10 11.50 12.34 60
H21E 24 vacant 1121 0 13.31 14.07 12.01 12.00 0
H50B 1336 vacant 113 0 13.07 11.05 12.47 11.51 60
H50B 1337 vacant 114 0 13.33 12.51 12.17 10.11 60
H50B 1338 vacant 115 0 12.37 11.47 13.23 11.09 60
H50B 1339 vacant 116 0 14.05 12.21 11.43 10.55 60
H55AL 2084 vacant 116 0 14.21 12.37 12.03 11.55 60
H50B 1340 vacant 117 0 13.51 12.29 11.55 10.39 60
H50B 1341 vacant 118 0 12.55 11.21 13.09 11.31 60
H20E 171 vacant 12 0 12.43 11.07 12.48 10.30 0
H55A 1419 vacant 121 0 12.14 13.26 12.18 11.04 60
H55A 1420 vacant 122 0 14.34 11.00 12.12 11.22 60
H55A 1421 vacant 123 0 13.48 11.40 11.28 12.02 60
H55A 1422 vacant 124 0 13.12 12.26 13.24 10.04 60
H55A 1423 vacant 125 0 12.38 12.56 12.54 10.48 60
H55A 1424 vacant 126 0 12.58 12.40 13.10 10.22 60
H55AL 2111 vacant 127 0 13.43 11.15 12.47 10.53 60
H55AL 2112 vacant 128 0 13.03 12.59 13.25 11.41 60
H55AL 2113 vacant 129 0 14.03 11.25 12.17 13.07 60
H20E 172 vacant 13 0 12.19 11.35 13.10 10.30 0
H55AL 2114 vacant 130 0 12.47 12.31 13.41 12.03 60
H55AL 2115 vacant 131 0 14.49 12.15 11.39 12.25 60
H55AL 2116 vacant 132 0 13.25 13.21 13.01 11.23 60
H55AL 2117 vacant 133 0 14.29 11.51 11.59 12.43 60
H55B 1485 vacant 135 0 14.00 12.18 11.20 11.46 60
H55B 1486 vacant 136 0 12.12 12.36 12.56 11.22 60
H55B 1487 vacant 137 0 13.38 11.48 11.38 12.00 60
H55B 1488 vacant 138 0 12.36 12.52 12.42 11.04 60
H55B 1489 vacant 139 0 12.58 13.14 12.06 10.46 60
H20E 173 vacant 14 0 13.01 11.57 12.24 10.30 0
H60A 1549 vacant 140 0 13.39 12.11 14.09 10.51 60
H60A 1550 vacant 141 0 14.25 11.31 13.33 11.25 60
H60A 1551 vacant 142 0 13.19 12.25 12.13 10.31 60
H60A 1552 vacant 143 0 13.05 12.41 12.33 12.33 60
H60A 1553 vacant 144 0 14.03 11.53 13.49 11.09 60
H60A 1554 vacant 145 0 12.21 13.37 13.15 12.01 60
H60A 1555 vacant 146 0 12.41 13.13 12.55 12.17 60
H60AL 2210 vacant 147 0 14.54 13.14 11.06 11.30 60
H60AL 2211 vacant 148 0 14.12 13.52 11.46 10.40 60
H60AL 2212 vacant 149 0 13.48 14.06 12.00 10.20 60
D20E 196 vacant 15 0 14.11 11.19 13.33 10.00 0
H60AL 2213 vacant 150 0 12.50 12.10 13.06 12.40 60
H60AL 2214 vacant 151 0 12.24 12.26 13.26 12.20 60
H60AL 2215 vacant 152 0 13.30 11.22 12.22 10.08 60
H60AL 2216 vacant 153 0 14.32 13.30 11.24 11.14 60
H60AL 2217 vacant 154 0 13.10 11.48 12.46 13.00 60
H60AL 2218 vacant 155 0 12.08 12.52 13.54 11.50 60
H65A 1601 vacant 156 0 14.10 11.46 12.46 10.40 60
H65A 1602 vacant 157 0 13.08 12.28 12.02 11.42 60
H65A 1603 vacant 158 0 12.56 12.02 12.32 11.56 60
H65A 1604 vacant 159 0 13.28 11.14 11.40 11.20 60
D20E 197 vacant 16 0 14.35 11.35 13.19 10.00 0
H65A 1605 vacant 160 0 13.54 11.28 13.00 11.04 60
H65AL 2297 vacant 162 0 12.51 11.21 12.51 12.21 60
H65AL 2298 vacant 163 0 13.13 11.05 12.27 12.43 60
H65AL 2299 vacant 164 0 14.37 12.35 11.11 11.23 60
H65AL 2300 vacant 165 0 12.09 12.15 13.27 11.45 60
H65AL 2301 vacant 166 0 13.59 13.11 11.41 10.45 60
H65AL 2302 vacant 167 0 12.33 11.53 13.07 12.07 60
H65AL 2303 vacant 168 0 14.19 12.55 11.21 10.59 60
H70 2359 vacant 169 0 14.00 12.30 12.36 12.42 60
H18E 237 vacant 17 0 12.06 11.54 13.24 10.10 0
H70 2360 vacant 170 0 12.58 13.38 13.16 11.52 60
H70 2361 vacant 171 0 14.26 12.14 12.52 12.14 60
H70 2362 vacant 172 0 13.18 13.18 13.30 11.28 60
H70 2363 vacant 173 0 13.44 13.00 12.08 11.16 60
H75 3028 vacant 174 0 12.19 13.17 11.53 10.43 60
H75 3029 vacant 175 0 12.01 13.51 12.21 11.01 60
H75 3030 vacant 176 0 12.35 13.31 12.39 10.19 60
H80 3043 vacant 177 0 15.12 13.16 11.36 10.36 60
H20B 1621 vacant 178 0 13.52 11.22 12.58 10.20 60
H18B 1643 vacant 179 0 13.57 11.27 13.19 10.11 48
H18E 238 vacant 18 0 12.30 12.18 13.04 10.10 0
H18B 1644 vacant 180 0 14.19 11.09 13.01 10.31 48
H16B 2413 vacant 181 0 14.54 12.20 12.14 11.24 48
H16B 2414 vacant 182 0 13.38 12.36 11.56 12.46 48
H16B 2415 vacant 183 0 14.28 12.00 12.32 11.48 48
H16B 2416 vacant 184 0 13.56 13.02 11.34 12.28 48
H16B 2417 vacant 185 0 14.16 11.44 11.10 12.06 48
H14A 2454 vacant 186 0 12.17 12.49 11.59 12.27 30
H14A 2455 vacant 187 0 13.09 13.33 11.13 11.35 30
H14A 2456 vacant 188 0 12.51 12.33 12.23 11.57 30
H14A 2457 vacant 189 0 13.25 13.15 11.33 11.13 30
H18E 239 vacant 19 0 13.18 11.38 12.22 10.10 0
H13-14B 3076 vacant 190 0 12.39 13.21 11.13 12.03 30
H13-14B 3077 vacant 191 0 13.13 12.51 11.57 11.37 30
H13-14B 3078 vacant 192 0 12.11 13.03 11.33 12.31 30
H13-14B 3079 vacant 193 0 12.59 12.35 12.05 11.53 30
H13A 3136 vacant 195 0 13.42 13.58 11.24 12.52 30
H13A 3137 vacant 196 0 12.38 13.18 12.26 13.38 30
H13A 3138 vacant 197 0 13.00 13.00 12.10 12.08 30
H13A 3139 vacant 198 0 12.18 13.36 12.50 13.16 30
H12 3193 vacant 199 0 14.00 12.50 11.10 12.26 30
H21E 70 vacant 2 0 15.33 12.31 11.49 12.00 0
H18E 240 vacant 20 0 12.50 11.08 12.42 10.10 0
H12 3194 vacant 200 0 13.18 12.14 11.42 12.58 30
H12 3195 vacant 201 0 13.34 12.38 11.22 12.40 30
H12 3196 vacant 202 0 12.58 13.58 12.04 11.20 30
H12 3197 vacant 203 0 12.18 13.08 12.44 12.08 30
H12 3198 vacant 204 0 12.40 13.36 12.24 11.42 30
H12TR 3250 vacant 205 0 12.20 14.12 12.20 12.56 30
H12TR 3251 vacant 206 0 13.18 13.40 11.14 13.32 30
H12TR 3252 vacant 207 0 12.42 14.28 12.06 12.34 30
H12TR 3253 vacant 208 0 13.32 13.54 11.02 13.12 30
H12TR 3254 vacant 209 0 13.00 13.20 11.40 12.08 30
D18E 279 vacant 21 0 14.20 11.44 12.56 10.11 0
H10RR 3309 vacant 210 0 12.53 14.21 13.02 10.52 30
H10RR 3310 vacant 211 0 12.17 14.02 13.23 11.33 30
H10RR 3311 vacant 212 0 12.32 14.44 12.44 11.12 30
H10RR 3312 vacant 213 0 12.06 14.11 13.12 11.38 30
H10RR 3313 vacant 214 0 12.25 13.55 13.31 11.26 30
H10RR 3314 vacant 215 0 12.42 14.30 12.55 11.04 30
H9RR 3354 vacant 218 0 14.10 12.26 11.16 13.21 30
H9RR 3355 vacant 219 0 14.33 11.58 11.07 13.34 30
D18E 280 vacant 22 0 14.00 12.02 13.12 10.11 0
H9RR 3356 vacant 220 0 14.39 11.53 11.11 13.26 30
H9RR 3357 vacant 221 0 14.26 12.08 11.00 13.40 30
H8RR 3395 vacant 222 0 13.08 13.34 11.30 12.38 30
H8RR 3396 vacant 223 0 12.50 13.04 12.08 12.48 30
H8RR 3397 vacant 224 0 13.28 12.52 11.46 12.26 30
H8RR 3398 vacant 225 0 13.32 13.32 12.16 12.00 30
H8RR 3399 vacant 226 0 12.42 13.54 11.58 12.12 30
H8RR 3400 vacant 227 0 12.34 13.20 12.32 11.42 30
D21A 1665 vacant 228 0 13.17 12.43 11.51 11.35 60
D21A 1666 vacant 229 0 12.55 12.23 12.09 11.59 60
D18E 281 vacant 23 0 14.52 11.02 13.28 10.11 0
D21AL 2532 vacant 230 0 14.01 13.23 12.03 11.07 60
D21AL 2533 vacant 231 0 14.23 13.09 11.41 11.05 60
D21AL 2534 vacant 232 0 13.19 11.35 12.39 10.27 60
D21AL 2535 vacant 233 0 12.21 12.43 12.09 11.45 60
D21AL 2536 vacant 234 0 13.35 13.35 12.21 10.49 60
D21AL 2537 vacant 235 0 13.33 12.21 13.35 12.05 60
D21AL 2538 vacant 236 0 13.03 11.55 13.05 12.25 60
D21C 2587 vacant 238 0 12.43 13.05 11.19 11.31 60
D21C 2588 vacant 239 0 12.09 13.49 12.09 12.35 60
D18E 282 vacant 24 0 14.32 11.22 13.52 10.11 0
D21C 2589 vacant 240 0 12.57 13.57 12.33 12.01 60
D21C 2590 vacant 241 0 13.15 12.35 12.23 12.17 60
D35A 1701 vacant 242 0 14.21 11.43 12.47 10.37 60
D35A 1702 vacant 243 0 14.09 11.15 12.31 10.53 60
D35A 1703 vacant 244 0 13.47 11.31 13.05 11.11 60
D35B 2611 vacant 245 0 12.18 13.36 13.34 10.28 60
D35B 2612 vacant 246 0 12.46 13.56 13.02 10.16 60
D35B 2613 vacant 247 0 12.32 13.22 13.20 10.02 60
D40A 853 vacant 248 0 13.26 12.32 12.02 11.48 60
D40A 854 vacant 249 0 12.30 13.48 11.36 12.10 60
D40A 855 vacant 250 0 12.56 13.14 11.06 11.22 60
D40A 856 vacant 251 0 13.20 12.48 12.18 11.36 60
D40A 857 vacant 252 0 12.50 13.26 11.20 12.28 60
D40B 2681 vacant 254 0 13.48 12.26 11.28 12.50 60
D40B 2682 vacant 255 0 13.08 11.50 12.06 11.10 60
D40B 2683 vacant 256 0 13.22 12.04 11.42 13.08 60
D40B 2684 vacant 257 0 12.08 13.16 13.12 12.04 60
D40B 2685 vacant 258 0 12.28 13.32 12.56 11.48 60
D40B 2686 vacant 259 0 14.06 12.54 11.02 12.26 60
H16E 341 vacant 26 0 12.17 13.33 11.53 10.31 0
D45A 891 vacant 260 0 14.51 11.27 13.45 11.25 60
D45A 892 vacant 261 0 14.33 11.05 13.07 11.43 60
D45A 893 vacant 262 0 14.11 11.45 13.25 11.59 60
D45B 2732 vacant 263 0 12.14 13.26 12.42 12.00 60
D45B 2733 vacant 264 0 12.46 12.28 12.02 11.18 60
D45B 2734 vacant 265 0 13.34 13.08 11.22 12.24 60
D45B 2735 vacant 266 0 12.32 13.46 12.14 11.46 60
D45B 2736 vacant 267 0 13.04 12.44 11.40 12.38 60
D50A 2771 vacant 268 0 13.29 13.39 12.39 12.43 60
D50A 2772 vacant 269 0 13.21 13.23 12.05 12.51 60
H16E 342 vacant 27 0 12.33 13.07 11.29 10.31 0
D50A 2773 vacant 270 0 12.57 13.21 12.33 12.59 60
D50B 2817 vacant 272 0 12.22 13.46 12.12 12.08 60
D50B 2818 vacant 273 0 13.02 12.52 11.38 12.44 60
D50B 2819 vacant 274 0 12.40 14.00 11.58 11.58 60
D55A 2850 vacant 275 0 14.21 11.53 13.25 11.11 60
D55A 2851 vacant 276 0 14.03 12.19 13.59 11.31 60
D55A 2852 vacant 277 0 14.45 12.35 13.49 10.45 60
D55B 2893 vacant 278 0 15.02 11.36 12.54 11.02 60
D55B 2894 vacant 279 0 13.56 11.52 13.58 10.46 60
H16E 343 vacant 28 0 13.01 12.53 11.05 10.31 0
D55B 2895 vacant 280 0 14.48 11.16 13.14 11.24 60
D55B 2896 vacant 281 0 14.20 12.14 13.36 10.28 60
D60 3439 vacant 282 0 13.45 11.51 13.51 11.29 60
D60 3440 vacant 283 0 14.23 11.13 13.17 12.11 60
D60 3441 vacant 284 0 13.15 12.13 13.37 11.45 60
D60 3442 vacant 285 0 14.03 11.37 12.55 12.31 60
D65 3461 vacant 286 0 14.55 12.41 11.15 12.45 60
D65 3462 vacant 287 0 14.45 12.25 11.27 13.07 60
D70 3471 vacant 288 0 15.24 13.32 12.00 10.14 60
D75 3479 vacant 289 0 15.32 13.40 12.20 10.20 60
H16E 344 vacant 29 0 13.59 11.49 12.05 10.31 0
D20B 2909 vacant 290 0 13.06 11.04 14.04 11.10 60
D18B 2930 vacant 291 0 14.54 11.14 13.58 10.12 48
D18B 2931 vacant 292 0 14.32 11.34 13.34 10.32 48
D16B 2965 vacant 293 0 14.11 11.19 13.53 10.51 48
D16B 2966 vacant 294 0 13.51 11.37 13.35 11.11 48
D16B 2967 vacant 295 0 14.27 12.11 12.51 10.29 48
D16B 2968 vacant 296 0 14.43 11.53 13.13 10.05 48
D14A 2992 vacant 297 0 14.23 11.23 12.53 10.45 30
D14A 2993 vacant 298 0 14.35 11.09 13.11 10.35 30
D14A 2994 vacant 299 0 14.11 11.37 13.37 10.09 30
H16E 345 vacant 30 0 13.23 12.35 12.47 10.31 0
D14A 2995 vacant 300 0 13.57 11.55 13.21 10.23 30
D13-14B 3511 vacant 301 0 14.35 11.45 12.49 10.19 30
D13-14B 3512 vacant 302 0 13.37 11.23 13.35 10.33 30
D13-14B 3513 vacant 303 0 14.03 11.07 13.19 10.51 30
D13-14B 3514 vacant 304 0 14.21 12.05 13.05 10.09 30
D13A 3558 vacant 305 0 15.04 11.26 13.20 11.10 30
D13A 3559 vacant 306 0 14.50 11.08 13.36 11.30 30
D13A 3560 vacant 307 0 14.24 12.16 14.08 10.26 30
D13A 3561 vacant 308 0 14.06 11.44 14.22 10.46 30
D12 3611 vacant 309 0 14.25 11.49 12.59 10.13 30
D16E 411 vacant 31 0 13.05 12.37 11.45 10.01 0
D12 3612 vacant 310 0 14.13 11.39 13.27 10.31 30
D12 3613 vacant 311 0 13.11 12.15 12.47 11.33 30
D12 3614 vacant 312 0 13.31 12.29 12.27 11.11 30
D12 3615 vacant 313 0 13.49 11.17 12.17 10.53 30
D12TR 3674 vacant 314 0 15.16 11.32 13.20 11.36 30
D12TR 3675 vacant 315 0 15.30 11.14 13.42 11.08 30
D12TR 3676 vacant 316 0 14.56 11.52 12.58 11.52 30
D12TR 3677 vacant 317 0 14.12 12.40 14.18 10.40 30
D12TR 3678 vacant 318 0 14.36 12.16 14.46 10.06 30
D12TR 3679 vacant 319 0 13.50 12.52 14.00 10.52 30
D16E 412 vacant 32 0 12.09 13.09 12.27 10.01 0
D10RR 3720 vacant 321 0 13.21 11.10 14.44 12.25 30
D10RR 3721 vacant 322 0 13.32 11.33 14.25 12.01 30
D10RR 3722 vacant 323 0 13.43 11.24 14.14 12.15 30
D10RR 3723 vacant 324 0 13.12 11.18 14.49 12.21 30
D10RR 3724 vacant 325 0 13.26 11.03 14.36 12.34 30
D9RR 3758 vacant 326 0 15.12 12.57 12.11 10.32 30
D9RR 3759 vacant 327 0 15.42 13.03 12.03 10.03 30
D9RR 3760 vacant 328 0 15.37 13.11 11.57 10.06 30
D9RR 3761 vacant 329 0 15.32 13.17 11.51 10.14 30
D16E 408 vacant 33 0 12.39 12.57 12.09 10.01 0
D9RR 3762 vacant 330 0 15.21 12.51 12.18 10.25 30
D9RR 3763 vacant 331 0 15.26 12.43 12.24 10.20 30
D8RR 3800 vacant 332 0 14.02 11.54 14.02 10.26 30
D8RR 3801 vacant 333 0 14.52 11.40 13.12 10.44 30
D8RR 3798 vacant 336 0 14.40 11.26 13.22 10.46 30
D8RR 3799 vacant 337 0 14.12 12.02 13.58 10.20 30
D16E 409 vacant 34 0 13.25 13.57 11.29 10.01 0
D16E 410 vacant 35 0 13.41 13.35 11.09 10.01 0
H21A 461 vacant 37 0 12.30 13.42 12.12 12.02 60
H21A 462 vacant 38 0 12.12 13.22 12.24 12.16 60
H21A 463 vacant 39 0 13.36 13.02 11.08 12.34 60
H21E 72 vacant 4 0 14.29 13.15 11.07 12.00 0
H21A 464 vacant 40 0 12.50 12.22 11.48 11.42 60
H21AL 543 vacant 41 0 14.55 11.15 12.15 11.45 60
H21AL 544 vacant 42 0 14.25 11.53 11.45 12.35 60
H21AL 545 vacant 43 0 13.23 12.53 13.37 10.31 60
H21AL 546 vacant 44 0 12.31 13.31 12.51 11.13 60
H21AL 547 vacant 45 0 12.55 13.07 13.17 10.53 60
H21AL 548 vacant 46 0 13.57 12.11 11.23 12.57 60
H21AL 549 vacant 47 0 13.43 12.29 11.01 12.29 60
H21AL 550 vacant 48 0 14.41 11.31 11.57 12.11 60
H21AL 551 vacant 49 0 12.03 13.59 12.39 11.27 60
H21E 73 vacant 5 0 15.35 12.09 12.07 12.00 0
H21B 1758 vacant 51 0 12.00 13.36 12.06 11.44 60
H21B 1759 vacant 52 0 13.20 12.12 11.30 12.24 60
H21B 1760 vacant 53 0 13.44 11.54 11.44 12.04 60
H21B 1761 vacant 54 0 12.16 13.14 12.20 11.26 60
H21B 1762 vacant 55 0 12.58 12.34 11.06 12.38 60
H21C 1801 vacant 57 0 12.29 12.29 12.35 12.07 60
H21C 1802 vacant 58 0 12.11 12.59 13.17 12.35 60
H35A 591 vacant 60 0 14.40 11.42 12.50 11.02 60
H35A 592 vacant 61 0 13.58 12.02 13.28 10.44 60
H35AL 1027 vacant 62 0 13.32 11.12 14.20 11.06 60
H35AL 1028 vacant 63 0 14.16 11.36 13.24 10.50 60
H35AL 1029 vacant 64 0 13.48 11.04 14.06 11.20 60
H35AL 1030 vacant 65 0 14.00 12.02 13.42 10.32 60
H35B 1051 vacant 67 0 14.36 11.26 13.16 10.10 60
H40A 661 vacant 68 0 12.35 12.01 13.37 11.45 60
H40A 662 vacant 69 0 13.47 11.01 12.39 10.07 60
H21E 75 vacant 7 0 14.05 13.43 13.17 12.00 0
H40A 663 vacant 70 0 14.09 13.13 12.17 10.35 60
H40A 664 vacant 71 0 14.41 12.23 11.33 11.15 60
H40A 665 vacant 72 0 13.23 11.25 12.49 12.23 60
H40A 666 vacant 73 0 14.23 12.39 11.51 10.57 60
H40A 667 vacant 74 0 12.57 11.45 13.17 12.11 60
H40AL 1107 vacant 75 0 13.07 13.17 11.11 11.09 60
H40AL 1108 vacant 76 0 12.43 11.43 12.51 11.27 60
H40AL 1109 vacant 77 0 13.27 13.03 11.29 10.55 60
H40AL 1110 vacant 78 0 12.25 11.59 12.29 11.41 60
H40AL 1111 vacant 79 0 13.47 12.45 11.53 10.33 60
D21E 137 vacant 8 0 12.56 11.28 13.14 11.00 0
H40AL 1112 vacant 80 0 12.07 12.25 12.13 12.09 60
H40B 1156 vacant 82 0 12.16 12.18 12.28 11.42 60
H40B 1157 vacant 83 0 13.12 12.44 11.18 11.26 60
H40B 1158 vacant 84 0 12.58 12.08 11.40 11.08 60
H45A 737 vacant 85 0 12.18 12.38 12.42 12.26 60
H45A 738 vacant 86 0 14.18 13.00 12.14 10.18 60
H45A 739 vacant 87 0 14.08 13.26 11.58 10.40 60
H45A 740 vacant 88 0 13.06 11.56 13.16 11.44 60
H45A 741 vacant 89 0 13.26 11.44 11.20 11.24 60
D21E 138 vacant 9 0 13.26 12.12 13.02 11.00 0
H45A 742 vacant 90 0 13.42 13.40 11.44 11.10 60
H45A 743 vacant 91 0 12.52 12.14 13.00 12.00 60
H45AL 1214 vacant 92 0 12.24 12.50 13.06 11.16 60
H45AL 1215 vacant 93 0 12.54 12.12 12.36 11.56 60
H45AL 1216 vacant 94 0 13.14 11.58 14.06 10.20 60
H45AL 1217 vacant 95 0 13.54 11.08 13.28 10.58 60
H45AL 1218 vacant 96 0 12.38 12.32 12.52 11.36 60
H45AL 1219 vacant 97 0 13.36 11.38 13.50 10.38 60
H45B 1272 vacant 98 0 12.39 12.35 12.07 12.17 60
H45B 1273 vacant 99 0 13.13 13.35 11.29 11.11 60
H21AL 558 vacant1113 0 14.53 12.43 11.25 12.03 60
H10RR 3298 vacant1114 0 12.35 14.18 12.59 11.08 30
D35A 1694 vacant1115 0 13.43 11.53 12.45 11.05 60
H8RR 3368 vacnt 1116 0 12.18 13.10 12.22 12.24 30
14982,00
VaHa (Valkeakosken Haka)
H55A 1358 Hillo Heikki 40035 37935 12.18 12.36 12.04 12.32 60
H45AL 1190 Kukonlehto Kyösti 49104 2613 14.00 11.40 13.46 10.08 60
D60 3417 Lahtinen Raija 53787 25205 13.53 12.09 13.09 11.57 60
H50A 787 Nurminen Ari 43691 849 13.17 13.05 12.59 10.35 60
D50A 2761 Nurminen Arja 102636 850 13.31 13.29 11.55 12.11 60
H18E 222 Nurminen Jussi 108211 27139 13.08 11.10 12.26 10.10 0
H16E 337 Takala Matti 70318 8650 12.21 12.21 12.57 10.31 0
D55A 2849 Törrö Maria-Leena 43689 37952 14.33 12.23 13.07 11.09 60
360,00
VaKa (Vaalan Karhu)
H60AL 2133 Hallamaa Esa 51882 14510 13.58 12.44 11.38 10.06 60
H55B 1440 Häikiö Atso 51708 29341 13.12 11.58 11.12 11.18 60
D55B 2864 Häikiö Ritva 51706 20420 13.52 12.22 13.18 10.56 60
H65AL 2238 Inget Jorma 51718 30353 12.23 13.01 13.01 11.19 60
H60AL 2150 Karjalainen Veikko 81696 36322 12.58 13.40 12.44 12.16 60
D40B 2639 Kemppainen Maija Leena 104034 7436 13.24 12.12 11.34 13.06 60
H13-14B 3060 Kemppainen Petri 104033 11954 12.45 13.35 11.43 11.39 30
H55B 1447 Kilpeläinen Veikko 104053 20987 13.58 12.38 12.24 10.42 60
H21B 1724 Koljonen Jouni 103947 20340 13.04 11.44 11.24 11.40 60
D13-14B 3495 Koljonen Maarit 51697 12068 13.39 11.47 12.59 10.59 30
H45AL 1186 Koljonen Matti 103946 20342 13.34 12.40 13.14 10.02 60
D12 3581 Koljonen Tanja 75116 12135 13.59 11.05 13.07 10.43 30
D50B 2793 Kuusela Vappu 81698 33630 12.30 12.48 12.06 13.02 60
D50B 2803 Marttinen Irja 51713 33631 13.12 13.32 11.30 12.20 60
D21A 1660 Marttinen Minna 51714 1101 13.09 12.13 12.15 11.55 60
H40A 643 Nummi Matti 51712 34709 14.19 11.49 11.45 11.57 60
H55B 1472 Roivainen Jouko 51704 36041 12.34 11.56 30
H55AL 2095 Salminen Jorma 51703 6546 13.49 11.35 12.45 12.47 60
H45A 731 Seppänen Ilpo 51702 13517 12.36 12.24 12.30 12.04 60
H21B 1750 Seppänen Jarno 51701 3699 13.52 12.22 12.42 10.56 60
D45B 2728 Seppänen Maija 51700 771 13.38 15
H21B 1751 Seppänen Mika 51699 12783 12.30 15
H60AL 2208 Tsurkin Leo 51698 34706 15.04 11.40 13.50 11.10 60
1170,00
ValSu (Vallan Suunta)
H55AL 2106 Tontti Kalervo 42298 13805 14.11 11.13 13.49 11.51 60
60,00
VaRa (Vakka-Rasti)
H55B 1450 Kuusisto Martti 52216 6355 12.46 12.58 12.32 10.56 60
H16B 2391 Kuusisto Matti 74787 22286 14.42 12.30 11.38 11.32 48
H40AL 1101 Salminen Riku 44712 34591 12.47 11.53 12.19 11.59 60
168,00
VarpVi (Varpaisjärven Vire)
H65AL 2278 Riikonen Väinö 53223 27646 14.05 11.01 11.51 12.47 60
60,00
VePo (Vesaisen Pojat)
H12 3181 Paavola Lari-Santeri 94828 18622 13.02 13.28 12.56 11.28 30
H40AL 1091 Paavola Olli-Pekka 30082 12.33 13.07 12.35 10.39 60
90,00
VetU (Vetelin Urheilijat)
D50B 2779 Antikainen Pirkko 50677 5511 13.32 12.58 12.08 11.50 60
H50AL 2001 Antikainen Raimo 48398 5500 13.10 13.08 13.06 11.28 60
H55A 1369 Kainu Markku 40936 25265 14.30 12.16 12.42 10.32 60
H21AL 507 Leppäniemi Esa 48386 3247 13.49 11.45 12.45 11.07 60
D70 3470 Leppäniemi Eila 71007 33263 15.20 13.30 12.04 10.16 60
H21AL 508 Leppäniemi Jani 48384 27618 12.07 13.15 11.27 12.39 60
H70 2339 Patana Tapio 50657 18808 13.46 12.02 13.04 12.36 60
H50A 788 Pihlajamaa Martti 57902 25531 12.51 10.49 30
H14A 2451 Tyynelä Antti 54804 25747 12.37 12.37 11.57 12.29 30
H40A 660 Tyynelä Kari 50654 31103 14.47 11.17 12.33 10.59 60
540,00
VeVe (Vehkalahden Veikot)
H75 3002 Fincke Tauno 40627 15593 12.53 13.37 12.07 10.11 60
D21E 108 Harju Leena-Maija 40622 38056 12.16 12.14 12.56 11.00 0
H65A 1576 Kivelä Kalevi 53768 15573 14.08 11.44 12.04 11.00 60
D21E 116 Kivelä Riikka 44044 17643 12.52 11.36 12.12 11.00 0
D21E 118 Koivu Tuuli 49981 37296 12.40 11.48 13.16 11.00 0
H13-14B 3063 Koskiaho Akseli 83949 16474 12.29 13.13 11.59 11.47 30
H12 3164 Koskiaho Aleksi 83948 16481 13.44 13.24 11.20 11.54 30
D9RR 3739 Koskiaho Anni-Elina 110996 19596 15.40 12.56 11.55 10.24 30
H21C 1781 Koskiaho Marko 40610 7375 12.51 12.45 13.25 11.37 60
D21E 119 Lakanen Reetta 40613 15526 13.22 12.06 12.44 11.00 0
D21E 120 Lehtikangas Katri 40608 25867 12.30 11.58 13.10 11.00 0
D21E 121 Lehto Salla 52748 16255 13.06 11.22 12.28 11.00 0
D12TR 3658 Mänttäri Emilia 99779 16561 15.00 11.26 14.42 10.54 30
H8RR 3382 Niskanen Janne 14653 13.02 13.38 11.32 12.06 30
D21A 1661 Niskanen Kirsi 51440 6054 13.07 12.45 11.45 12.01 60
H35A 580 Niskanen Petteri 51439 16855 14.24 11.20 13.06 10.56 60
H21E 68 Töyrylä Mikko 52426 14740 14.35 12.27 11.41 12.00 0
D21C 2585 Uimonen Marjo 44019 27752 13.31 12.59 11.59 11.43 60
510,00
ViiSu (Viitasaaren Suunta)
H21AL 498 Kumpumäki Ari 54914 33267 12.51 13.23 12.29 11.53 60
H65A 1588 Nieminen Mauno 42712 35005 11.42 11.36 30
H55B 1465 Oinonen Veikko 42714 32512 13.00 13.00 12.14 10.40 60
150,00
ViPa (Vihtavuoren Pamaus)
H12TR 3210 Alvoittu Arttu 46683 5275 13.14 14.34 11.00 12.38 30
D16B 2935 Alvoittu Elina 97903 6504 13.49 12.03 13.37 10.23 48
D13-14B 3486 Alvoittu Emmi 100622 10363 14.17 11.59 12.31 10.23 30
H40B 1120 Alvoittu Petri 46682 4247 12.46 12.42 11.24 11.52 60
H21B 1712 Hyvärinen Kimmo 46679 8427 12.02 13.08 11.42 11.52 60
H21AL 481 Häkkinen Juha 46678 16939 14.51 11.17 13.25 10.17 60
H55AL 2058 Häkkinen Risto 46676 16944 14.41 11.37 13.21 10.59 60
H65A 1570 Hämäläinen Tauno 46675 28453 14.14 11.26 12.52 10.30 60
D21C 2549 Hänninen Mirva 57060 3935 12.35 13.15 12.31 11.39 60
D21AL 2485 Häyrinen Minna 47687 35409 13.05 11.23 13.39 11.33 60
H21A 427 Karelo Henrik 402452 19363 12.16 13.50 12.38 12.00 60
H21A 430 Kettunen Heikki 401072 21376 13.18 13.12 11.24 12.26 60
H21AL 526 Pynnönen Mikko 101334 30279 13.27 12.41 11.51 11.47 60
H21A 465 Valkonen Janne 483217 37673 12.44 12.44 12.10 11.22 60
768,00
XYZ (XYZ)
H75 3009 Kimpimäki Kauko 90400 14113 12.23 13.41 11.47 10.51 60
H70 2345 Rajamäki Sirkku 45879 14114 13.50 12.52 12.18 12.44 60
120,00
YKV (Ylistaron Kilpa-Veljet)
H12 3202 Viitamäki Marko 49905 25709 12.08 14.00 12.18 12.12 30
H14A 2462 Viitamäki Mikko 41966 23180 12.29 12.51 11.55 12.13 30
60,00
YlikNM (Ylikiimingin Nuijamiehet)
H14A 2426 Heikka Lauri 45252 3242 12.19 13.05 11.19 12.19 30
H50A 761 Heikka Markku 54541 6644 14.15 11.41 30
H45A 685 Heikkinen Juhani 54537 17815 13.30 11.42 12.22 12.06 60
D45B 2698 Heikkinen Terttu 54538 22325 13.38 12.42 11.28 12.30 60
H21E 11 Holappa Arto 49860 17817 15.15 14.31 11.35 12.00 0
H21E 45 Männikkö Ari 100861 24287 13.59 13.25 13.01 12.00 0
H60AL 2184 Pelkonen Toivo 74592 17811 13.04 13.12 13.24 10.30 60
D20E 194 Runtti Elina 74894 11365 14.15 11.27 13.29 10.00 0
H21A 448 Runtti Janne 56345 2911 13.30 15
D16E 397 Runtti Minna 74889 8621 13.43 12.39 11.33 10.01 0
D21C 2584 Timonen Saija 65240 3185 12.55 13.47 11.47 11.35 60
D40B 2679 Ukonmaanaho Tiina 660 12.44 12.18 13.04 12.14 60
D40B 2690 Virkkula Marja 76535 17824 13.50 13.34 11.50 11.04 60
D35B 2616 Yli-Pyky Pirkko 54543 17826 12.16 13.38 13.24 10.34 60
495,00
YlivKu (Ylivieskan Kuula)
H40AL 1058 Alahäivälä Tapani 40477 8273 12.45 12.39 12.43 10.53 60
H80 3037 Aspholm Jouko 48414 8268 15.08 13.20 11.32 10.32 60
H45B 1229 Haarala Jarmo 48402 29733 12.43 12.59 11.07 12.07 60
H65AL 2239 Isokoski Tapani 40461 27206 14.23 11.13 12.45 11.31 60
H21B 1716 Isokoski Teppo 40460 2008 13.10 13.28 11.08 11.18 60
H60AL 2142 Isokääntä Timo 48006 1226 13.26 12.58 13.28 10.22 60
H45A 691 Jaakola Juhani 40483 31923 11.30 11.08 30
H50B 1302 Karstunen Hannu 52003 4285 12.47 12.53 12.25 10.45 60
D50B 2786 Karstunen Rauni 89378 22559 13.26 13.48 11.28 12.10 60
H60A 1527 Nisula Seppo 48405 33411 13.01 13.01 13.27 10.39 60
H35B 1043 Nivala Jarmo 107253 6901 14.20 11.12 13.38 10.08 60
H35AL 1014 Oja Risto 99232 18838 13.34 11.16 14.12 11.18 60
H60AL 2199 Salmela Olavi 40464 33296 14.58 11.14 11.52 12.08 60
H10RR 3299 Savelainen Risto 50738 21649 12.39 14.05 13.22 10.57 30
H35A 588 Sipilä Jarkko 50735 16502 14.18 11.48 12.52 10.48 60
D21C 2583 Sipilä Tuija 57923 12956 13.07 12.47 12.11 11.55 60
H20B 1620 Suvanto Kalle 40471 23496 13.56 11.20 12.50 10.16 60
H50AL 2037 Törmälä Samuli 48424 8275 13.20 13.04 13.00 11.22 60
1020,00
YlKi (Yläneen Kiri)
D50B 2813 Taberman Pirjo 109445 9469 12.56 13.06 11.20 12.42 60
H50B 1332 Taberman Teijo 91923 18619 14.23 12.27 12.05 10.23 60
120,00
YllRa (Ylläksen Rasti)
H50B 1288 Ekonoja Jouko 52822 25514 14.19 11.35 12.29 10.29 60
H40B 1152 Sirviö Teijo 52818 17210 13.04 11.56 11.36 11.58 60
H50B 1342 Vapa Eero 52820 137709 13.15 12.39 11.29 11.23 60
H12TR 3256 Vapa Ville 52996 1366 12.10 13.56 12.38 12.46 30
210,00
YSR (Ylä-Savon Rasti)
H8RR 3370 Kejonen Saku 51162 40091 12.40 13.56 12.04 11.30 30
H45B 1258 Ruotsalainen Ari 51164 6146 12.37 12.03 12.45 11.57 60
H45A 729 Saastamoinen Kari 53966 19798 13.54 12.54 12.06 10.20 60
D12TR 3668 Saastamoinen Anne 53955 40089 14.02 12.10 13.12 11.54 30
H21A 453 Siponen Markku 51157 32520 13.04 13.52 11.10 12.04 60
240,00
ÄhtU (Ähtärin Urheilijat)
H40A 601 Autio Matti 69290 14777 13.03 11.27 13.13 12.01 60
H21AL 472 Haakana Tommi 50254 3307 12.47 12.23 13.49 11.01 60
H65AL 2235 Heikkinen Vilho 50251 3331 12.15 11.47 13.29 11.49 60
H55A 1360 Humalamäki Hannu 50256 3355 13.04 11.34 12.16 12.06 60
D45B 2700 Humalamäki Marja 43199 6754 12.44 12.24 12.04 12.40 60
H16B 2380 Humalamäki Timo 93696 15969 14.04 11.52 12.36 12.38 48
H13A 3100 Keisanen Juhani 112259 15966 13.24 14.18 11.16 12.44 30
H20E 147 Keisanen Paavo 99298 23786 13.03 11.11 12.28 10.30 0
H13A 3101 Keisanen Pauli 76522 15964 12.32 13.28 12.14 13.36 30
H40B 1133 Keisanen Pekka 112258 5667 12.44 11.54 12.08 12.04 60
D16E 377 Kihlström Tiina 47649 23568 13.19 13.05 12.03 10.01 0
H45A 709 Maijala Kari 43439 2610 12.48 11.54 12.46 12.16 60
D40B 2658 Ojala Anne 50265 3333 14.02 12.58 12.08 10.50 60
D16E 399 Sivén Hanna 401871 6709 12.15 14.03 11.17 10.01 0
D50A 2768 Sivén Hannele 50267 17387 13.35 13.17 11.49 12.47 60
H50A 795 Sivén Osmo 50266 16773 14.19 11.55 12.13 11.55 60
H45A 746 Väätäinen Antti 50259 625 13.50 13.06 30
D14A 2998 Väätäinen Eeva-Stiina 55771 25402 13.51 11.45 14
H20E 174 Väätäinen Paavo 50257 1747 12.29 11.53 0
752,00
TuMe AUS (Turun Metsänkävijät)
H21E 7 De Haas Troy 69870 25361 13.03 13.53 13.25 12.00 0
0,00
Orienteeri ITA (Orienteeri)
D12TR 3627 Cavazzani Anna 0 14.32 12.24 14.28 10.34 30
H9RR 3325 Cavazzani Andrea 0 14.21 12.14 11.29 13.13 30
H50B 1287 Cavazzani Augusto 0 12.31 11.55 12.43 11.53 60
D13-14B 3487 Cavazzani Erica 0 13.49 12.03 12.51 10.37 30
D35B 2604 Mantega Silvia 0 12.22 14.04 13.22 10.10 60
210,00
Tama OL JPN (Tama OL)
H50AL 2015 Kato Shoji 483421 0 13.22 11.46 30
30,00
Tokyo OL-C JPN (Tokyo OL-C)
H65A 1591 Ogasawara Yotaro 401810 0 13.32 12.14 11.48 11.10 60
60,00
RUS ()
H16B 2372 Afanasyev Artem 0 13.50 12.44 11.48 12.52 48
H16B 2373 Aksenov Sergey 0 14.22 12.12 11.18 11.50 48
H18B 1626 Grachev Sergey 0 14.17 11.29 13.05 10.17 48
H14A 2424 Gusev Dmitry 0 13.03 13.25 11.27 11.23 30
H18B 1629 Kachurin Alexey 0 13.55 11.11 13.25 10.33 48
H50AL 2011 Kachurin Sergey 0 13.46 13.06 12.52 11.18 60
D16B 2945 Kachurina Irina 0 14.41 12.15 12.49 10.07 48
H60A 1509 Kazantsev Sergey 0 12.29 13.33 13.11 11.57 60
D16B 2946 Kinyaeva Irina 0 14.09 11.39 13.29 10.53 48
D45A 873 Kinyaeva Tatiana 0 14.03 11.49 13.49 11.27 60
H65A 1585 Malinin Valery 0 13.56 11.24 13.04 10.42 60
D65 3456 Malova Maria 0 15.01 12.37 11.29 12.43 60
H55B 1458 Markelov Sergey 0 12.14 12.20 12.48 11.44 60
D50A 2764 Pozhidaeva Olga 0 13.07 13.37 12.35 12.09 60
H16B 2408 Ruban Dmitry 0 14.58 11.40 12.20 12.22 48
H16E 330 Ryapolov Dmitriy 0 12.37 12.37 11.23 10.31 0
H45AL 1206 Rylov Victor 0 13.40 11.16 13.16 11.54 60
H21A 457 Sytov Nikolay 63486 0 12.58 12.26 11.44 12.56 60
906,00
AZIMUT RUS (AZIMUT)
H50A 772 Kovtun Nikolay 0 13.37 11.57 12.33 12.19 60
D50A 2767 Shek-Iovsepyants Elena 0 13.37 13.35 12.09 12.21 60
H35AL 1034 Zinder Lev 0 13.30 11.26 14.18 10.52 60
180,00
BALTIYSKY RUS (BALTIYSKY)
D40A 847 Sokolova Svetlana 0 12.36 13.56 12.06 11.42 60
H40B 1154 Ushakov Alexander 0 13.24 12.54 11.50 11.04 60
120,00
Delta RUS (Delta)
D21E 105 Filatova Elena 45004 25099 13.14 11.20 13.20 11.00 0
0,00
Dolgopa RUS (Dolgopa)
H45B 1235 Jurtchenko Andrei 0 12.25 12.23 12.23 11.49 60
D45B 2703 Jurtchenko Olga 0 12.48 13.02 12.24 11.14 60
120,00
Krasnoyars RUS (Krasnoyars)
H21C 1796 Smolik Daria 0 12.01 12.53 13.11 12.31 60
60,00
Lytkarino RUS (Lytkarino)
H45AL 1210 Stulov Sergei 0 12.28 12.06 13.30 11.42 60
60,00
Mile-Sport RUS (Mile-Sport)
H45AL 1172 Gureev Maxim 0 12.34 12.48 13.38 10.50 60
D21AL 2507 Martynova Natalia 0 13.47 11.31 13.29 10.53 60
D20B 2904 Raykova Natalia 0 13.04 11.06 14.00 11.14 60
D20B 2906 Sidorova Vera 0 13.12 11.10 13.52 11.08 60
H45AL 1212 Tanaev Alexander 0 13.28 11.56 12.44 11.48 60
300,00
PARUS RUS (PARUS)
H60A 1536 Rusanov Pavel 0 13.51 11.29 13.21 12.21 60
D55A 2843 Rusanova Elena 0 14.59 11.55 13.29 11.27 60
120,00
Ramenskoye RUS (Ramenskoye)
H40A 600 Afonyushkin Alexander 0 14.21 11.37 12.51 10.13 60
D40A 818 Afonyushkina Elena 0 12.34 13.24 11.24 12.30 60
H21C 1772 Galusha Pavel 0 12.39 13.05 12.49 12.03 60
180,00
UVENTA RUS (UVENTA)
H13A 3092 Belodedov Alexey 0 13.50 13.12 12.22 12.50 30
H55B 1435 Berdaev Valery 0 13.42 12.02 12.20 10.52 60
H50B 1290 Filin Igor 0 13.43 12.03 13.03 10.31 60
D14A 2976 Grebenets Tatiana 0 14.31 11.25 13.29 10.21 30
D16E 365 Hismatullina Veronika 0 12.49 13.13 12.21 10.01 0
H16E 304 Kobzarev Nikolay 0 12.45 11.51 12.03 10.31 0
D13A 3540 Koreneva Dariy 0 14.14 12.14 13.24 10.50 30
210,00
VSEVOLOZHS RUS (VSEVOLOZHS)
H16E 291 Baranov Sergey 59735 0 13.27 12.11 12.49 10.31 0
H13A 3091 Barsukov Mikhail 0 13.14 14.10 11.58 12.04 30
D13A 3525 Boyarskaya Irina 0 15.20 11.28 13.04 11.06 30
D13A 3526 Chepaeva Natalia 0 14.42 12.18 13.58 10.16 30
H16B 2376 Gurov Denis 0 14.02 13.04 12.06 11.40 48
D12 3580 Klimenko Alexander 0 14.21 11.09 12.57 10.51 30
D12 3582 Konovalova Anastasia 0 13.57 11.31 13.23 10.23 30
D20E 184 Kuznetsova Polina 44737 0 14.17 11.05 13.41 10.00 0
D12 3591 Mentukh Daria 0 13.05 12.19 12.35 11.19 30
H13A 3117 Novgorodtsev Sergey 100870 0 12.28 13.22 12.48 12.58 30
H16B 2409 Shalanov Roman 0 14.50 12.10 11.16 12.30 48
H10RR 3301 Shelygin Sergei 47823 12.51 13.58 13.21 11.20 30
D12 3607 Teterina Natalia 0 13.35 11.51 12.19 11.35 30
H16E 350 Zorin Igor 0 12.23 13.09 11.55 10.31 0
366,00
VYBORG RUS (VYBORG)
H20E 157 Matrosenkov Eveeniy 0 13.11 11.27 12.20 10.30 0
0,00
Yarkiy Mir RUS (Yarkiy Mir)
H35B 1039 Ashkinadzi Arkadiy 0 14.40 11.00 13.40 10.12 60
H35A 564 Gusev Ilya 100888 0 14.08 11.06 13.50 10.38 60
D21AL 2475 Guseva Arisha 0 14.35 11.27 12.45 11.15 60
H21B 1718 Ivanov Andrey 112113 0 13.40 12.28 11.56 11.14 60
D35B 2596 Ivanova Tanya 0 12.48 13.52 12.54 10.12 60
D21C 2550 Ivanova Yulia 0 13.13 12.57 12.03 11.45 60
H35B 1042 Karpelson Alexandr 0 14.26 11.10 13.26 10.00 60
D13A 3536 Karpelson Asya 0 14.48 11.32 13.08 11.12 30
H21B 1725 Konanov Dmitry 0 12.34 13.34 11.02 12.16 60
H18B 1640 Pechenkin Stas 0 14.11 11.37 13.21 10.01 48
H35B 1045 Pechenkin Yuri 0 14.16 11.16 13.30 10.20 60
618,00
COB SUI (COB)
H60AL 2128 Berger Ernst 0 14.50 12.02 13.12 10.32 60
60,00
GIF SWE (Gamlakarleby IF)
H40B 1143 Loukusa Jukka 0 12.18 12.58 12.06 11.24 60
60,00
SNO SWE (SNO)
D40A 850 Sjöblom Anna Mari 0 12.44 12.30 11.58 12.42 60
H8RR 3392 Sjöblom Jesper 271197 12.16 13.26 11.44 12.52 30
90,00