H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 53, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Pasi Ikonen Vaajakosken Terä 21.12 2. Elmeri Vähänen Tampereen Pyrintö 22.15 +1.03 3. Timo Saarinen Tampereen Pyrintö 22.37 +1.25 4. Martins Sirmais Turun Metsänkävijät 22.38 +1.26 5. Juha Tommila Hiisirasti 22.40 +1.28 6. Johannes Pohjala Hiisirasti 22.42 +1.30 7. Roman Efimov Hiisirasti 22.44 +1.32 8. Petri Noponen Delta 23.04 +1.52 9. Timo Mähönen Kalevan Rasti 23.07 +1.55 10. Juri Kirjanov Hämeenlinnan Suunnistajat 23.14 +2.02 11. Perttu Sorsa Mäntsälän Urheilijat 23.29 +2.17 12. Lasse Kautto Angelniemen Ankkuri 23.38 +2.26 13. Simo Turunen Rasti-Pielinen 24.28 +3.16 14. Juho Westerlund Koovee 24.29 +3.17 15. Tuomo Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet 24.30 +3.18 16. Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi 24.36 +3.24 17. Mikhail Chegarovskiy IF Sibbo-Vargarna 24.37 +3.25 18. Atis Dandens Espoon Suunta 24.38 +3.26 19. Aleksi Mattila MS Parma 24.39 +3.27 20. Antti Turpeinen Vaajakosken Terä 24.48 +3.36 21. Antti Parjanne Lynx 25.03 +3.51 22. Alexey Sidorov Angelniemen Ankkuri 25.17 +4.05 23. Pyry Niemi Rajamäen Rykmentti 25.25 +4.13 24. Matti Maajärvi Lappeen Riento 25.30 +4.18 25. Lauri Sorsa Mäntsälän Urheilijat 25.32 +4.20 25. Peeter Pihl MS Parma 25.32 +4.20 27. Elmeri Juura Kankaanpään Suunnistajat 26.04 +4.52 28. Janne Mänkärlä Lynx 27.03 +5.51 29. Ville Koponen Lynx 27.05 +5.53 30. Oskari Heiskanen Paimion Rasti 27.26 +6.14 31. Janne Åberg Hyvinkään Rasti 28.24 +7.12 32. Ville Taussi Lappeen Riento 28.54 +7.42 33. Pasi Oravainen Siilin Rasti 29.00 +7.48 34. Antti Erämaja Koovee 29.13 +8.01 35. Totte Packalén Lynx 29.19 +8.07 36. Janne Virkki Keuruun Kisailijat 29.42 +8.30 37. Jani Vahala Maarian Mahti 29.56 +8.44 38. Markus Ståhl IF Sibbo-Vargarna 30.10 +8.58 39. Teppo Isokoski Ylivieskan Kuula 30.11 +8.59 40. Juha Fränti Rasti-Kurikka 30.23 +9.11 41. Christopher Mikander OK Orient 30.32 +9.20 42. Jens Jern IF Femman 32.28 +11.16 43. Mikko Torro IF Sibbo-Vargarna 32.37 +11.25 44. Petri Kiiskinen Rasti-Pielinen 33.20 +12.08 45. Ulf Meriheinä IF Sibbo-Vargarna 33.57 +12.45 46. Andreas Sjöholm OK Raseborg 34.15 +13.03 47. Jukka Pokela Luumäen Rasti 34.25 +13.13 48. Mikko Maaranen Sippurasti 34.57 +13.45 49. Patrik Väisänen Anttolan Urheilijat 36.13 +15.01 50. Esa Korpela Lappeen Riento 37.06 +15.54 51. Kai Samposalo Kangasala SK 37.21 +16.09 52. Timo Huusari Lahden Suunnistajat-37 37.28 +16.16 Markus Kainu Vetelin Urheilijat Kesk.
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 55, Keskeytti: 2, Hylätty: 2) 1. Olli-Pekka Koistinen Anttolan Urheilijat 21.39 2. Jussi Suna Turun Metsänkävijät 22.10 +31 3. Daniel Stenlund IF Brahe 22.28 +49 3. Antti Anttonen Vaajakosken Terä 22.28 +49 5. Tuomas Mattila Vehkalahden Veikot 22.30 +51 6. Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot 22.34 +55 7. Aapo Leskinen Lynx 22.38 +59 8. Jarno Käyhkö Vehkalahden Veikot 22.42 +1.03 9. Valentin Novikov Delta 22.55 +1.16 10. Petteri Laitinen Kangasala SK 23.00 +1.21 11. Ville Sabel Hiisirasti 23.16 +1.37 12. Heikki Toivio Delta 23.41 +2.02 13. Tero Mamia Hämeenlinnan Suunnistajat 23.51 +2.12 14. Tomi Mattila MS Parma 23.53 +2.14 15. Miika Hernelahti Kalevan Rasti 23.55 +2.16 16. Juha Mikkolainen Valkeakosken Haka 23.57 +2.18 17. Mikko Sipilä Kangasala SK 24.18 +2.39 18. Ilkka Leppävuori Tampereen Pyrintö 24.21 +2.42 19. Mikko Väisänen Anttolan Urheilijat 24.43 +3.04 19. Lauri Kleemola Lynx 24.43 +3.04 21. Mikko Kivelä Ylistaron Kilpa-Veljet 25.03 +3.24 22. Aapo Lindberg Rajamäen Rykmentti 25.07 +3.28 23. Jani Tamminen Turun Suunnistajat 25.12 +3.33 24. Veli-Matti Lonka Kalevan Rasti 25.57 +4.18 25. Heikki Manninen Haukivuoren Kisailijat 26.22 +4.43 26. Erno Pakkala Kärkölän Kisa-Veikot 26.40 +5.01 27. Simon Fröjdö Paimion Rasti 27.20 +5.41 28. Staffan Järn IF Brahe 27.40 +6.01 29. Tomi Kapiainen Raja-Karjalan Suunnist. 27.43 +6.04 30. Mika Jokiranta Sippurasti 27.58 +6.19 31. Jarno Matilainen Lahden Suunnistajat-37 28.04 +6.25 32. Pasi Jokinen Keuruun Kisailijat 28.11 +6.32 33. Kimmo Niemi Hyvinkään Rasti 28.35 +6.56 34. Arto Ranki Angelniemen Ankkuri 28.36 +6.57 35. Antti Iivari Rasti-Kurikka 28.56 +7.17 36. Petteri Vigren Rasti-Nokia 29.12 +7.33 37. Pyry Kettunen Säyneisen Salpa 29.14 +7.35 38. Juha Kirvesmies Lahden Suunnistajat-37 29.42 +8.03 39. Jesse Mäkinen Kalevan Rasti 29.44 +8.05 40. Jussi Partanen Hyvinkään Rasti 30.24 +8.45 41. Asko Hämäläinen Kankaantaan Kisa 30.58 +9.19 42. Lauri Leinonen Kajaanin Suunnistajat 32.11 +10.32 43. Sami Kälviäinen Helsingin Suunnistajat 32.42 +11.03 44. Matti Mäki-Torkko Ylistaron Kilpa-Veljet 32.54 +11.15 45. Mikael Lamberg Helsingin Suunnistajat 33.13 +11.34 46. Jouni Nykänen Navi 33.57 +12.18 47. Markus Vainiomäki Suunta-Sepot 34.11 +12.32 48. Sampo Rahko SK Pohjantähti 34.47 +13.08 49. Arttu Pulli Tampereen Pyrintö 36.14 +14.35 50. Hannu Kohvakka Kangasniemen Kalske 41.14 +19.35 51. Hannu Tiusanen Kangasniemen Kalske 47.38 +25.59 Robin Bäckström IF Femman Kesk. Jouni Karetjoki Hyvinkään Rasti Kesk. Ilkka Juutilainen Keravan Urheilijat Hyl. Markku Lahti Raisu Lumous Hyl.
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 52, Keskeytti: 0, Hylätty: 2) 1. Antti Nurmonen Kalevan Rasti 21.25 2. Johan Bäckman OK Orient 21.27 +2 3. Sergei Detkov Hiisirasti 21.31 +6 4. Oskari Liukkonen Delta 21.49 +24 5. Vesa Mäkinen Angelniemen Ankkuri 21.51 +26 6. Dmitry Tsvetkov Ikaalisten Nouseva Voima 22.19 +54 7. Leo Laakkonen Tampereen Pyrintö 22.28 +1.03 8. Esa Huttunen OK Orient 22.33 +1.08 9. Hannu-Pekka Pukema Kalevan Rasti 22.36 +1.11 10. Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti 22.42 +1.17 11. Henrik Väisänen Hiisirasti 23.00 +1.35 12. Jani Lakanen Vaajakosken Terä 23.12 +1.47 13. Jari Sillman IF Sibbo-Vargarna 23.25 +2.00 14. Jani Virta IF Sibbo-Vargarna 23.39 +2.14 15. Lasse Suonpää MS Parma 23.52 +2.27 16. Markku Isokoski Ylivieskan Kuula 23.56 +2.31 17. Mika Ahola Navi 24.10 +2.45 18. Mikko Lassila Helsingin Suunnistajat 24.18 +2.53 19. Janis Kums Pihkaniskat 24.37 +3.12 20. Kimmo Pajula Turun Metsänkävijät 25.15 +3.50 21. Pekka Huusari Lahden Suunnistajat-37 25.19 +3.54 22. Ari-Pekka Lassila Vetelin Urheilijat 25.36 +4.11 23. Ville Luoma Delta 25.47 +4.22 24. Teemu Vartiamäki IF Sibbo-Vargarna 25.51 +4.26 25. Jere Ahonen Kangasala SK 25.59 +4.34 26. Jari Liuha Vaajakosken Terä 26.06 +4.41 27. Risto Haikonen Anttolan Urheilijat 26.14 +4.49 28. Samuel Heinonen Rasti E4 26.31 +5.06 29. Jaakko Sorri Keuruun Kisailijat 26.33 +5.08 30. Janne Joensivu Valkeakosken Haka 26.45 +5.20 31. Ville Kokkila Espoon Suunta 26.50 +5.25 32. Sami Levijoki Delta 26.55 +5.30 33. Eero Inkeri Olavin Rasti 27.13 +5.48 34. Jyri Rantala Koovee 27.32 +6.07 35. Turo Väätäinen Espoon Suunta 27.46 +6.21 36. Janne Keisanen Rasti-Kurikka 27.50 +6.25 37. Mikko Laavainen MS Parma 27.58 +6.33 38. Ville-Petteri Saarela Keminmaan Urheilijat 29.20 +7.55 39. Jyri Mäkäläinen Siilin Rasti 30.13 +8.48 40. Markus Ilmarinen Delta 30.22 +8.57 41. Mikko Tuomaala Oulaisten Taru 30.34 +9.09 42. Timo Tuovinen Kuopion Suunnistajat 30.53 +9.28 43. Max Lindfors OK77 31.07 +9.42 44. Aleksi Koskikallio MS Parma 33.16 +11.51 45. Tero Väisänen Lappeen Riento 33.39 +12.14 46. Jari Saarinen Rastikarhut 33.52 +12.27 47. Sami Sjöblom Kuusankosken Urheiluseura 36.48 +15.23 48. Jari Lahtinen Itä-Hämeen Rasti 36.49 +15.24 49. Markus Siivola Lappeen Riento 36.54 +15.29 50. Kalle Rosenblad MS Parma 37.32 +16.07 Juha Latvala Alajärven Ankkurit Hyl. Simo Mertanen Lappeen Riento Hyl.
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 52, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Jere Pajunen Kalevan Rasti 21.58 2. Jani Myllärinen Koovee 22.08 +10 3. Samuli Salmenoja MS Parma 22.15 +17 4. Tuomas Kari Angelniemen Ankkuri 22.21 +23 5. Samu Lehtola Kangasala SK 22.22 +24 6. Asgeir Mjösund MS Parma 23.00 +1.02 7. Lauri Oikarinen Suunta Jyväskylä 23.02 +1.04 8. Maxim Sychev Hiisirasti 23.27 +1.29 9. Jarkko Saarinen Delta 23.34 +1.36 10. Timo Mikkola Tampereen Pyrintö 23.51 +1.53 11. Mikko Patana Ikaalisten Nouseva Voima 23.58 +2.00 12. Ville Keskisaari Lynx 24.00 +2.02 13. Gernot Kerschbaumer Helsingin Suunnistajat 24.23 +2.25 14. Staffan Tunis IF Femman 24.26 +2.28 15. Petri Ikävalko Ikaalisten Nouseva Voima 24.32 +2.34 16. Tero Myllymäki Vetelin Urheilijat 25.01 +3.03 17. David Brickhill-Jones Rasti-Kurikka 25.02 +3.04 18. Sergey Gorokhov Rasti-Kurikka 25.03 +3.05 19. Mathias Hall IF Femman 25.13 +3.15 20. Jani Söyring Sippurasti 25.43 +3.45 21. Olli-Markus Taivainen Pellon Ponsi 25.44 +3.46 22. Aki Ylitalo Hauhon Sisu 26.15 +4.17 23. Vesa-Ville Väänänen SK Pohjantähti 26.28 +4.30 24. Ari Kotiharju Ikaalisten Nouseva Voima 26.37 +4.39 25. Jukka Pajula Lapuan Virkiä 26.38 +4.40 26. Timo Savelainen Helsingin Suunnistajat 26.40 +4.42 27. Petteri Väänänen Siilin Rasti 26.42 +4.44 28. Juho Rajaniemi Turun Suunnistajat 26.51 +4.53 29. Jari Sipilä Pellon Ponsi 26.55 +4.57 30. Jouni Kujala SK Pohjantähti 27.00 +5.02 31. Niila Ahokas Iitin Pyrintö 27.16 +5.18 32. Markus Turunen Rajamäen Rykmentti 27.22 +5.24 33. Olli Moisander Delta 27.43 +5.45 34. Mikko Kukkola Ylivieskan Kuula 27.44 +5.46 35. Clement Valla Navi 27.48 +5.50 36. Juha Luoma Lapuan Virkiä 27.56 +5.58 37. Timo Autto Pellon Ponsi 27.58 +6.00 38. Antti Rusanen Keravan Urheilijat 28.37 +6.39 39. Peter Söderström OK Raseborg 28.50 +6.52 40. Juha Hirvonen Lahden Suunnistajat-37 29.21 +7.23 41. Kalle Manninen Haukivuoren Kisailijat 29.51 +7.53 42. Tommi Lavonen Sippurasti 29.53 +7.55 43. Lauri Vuorinen Vehkalahden Veikot 30.03 +8.05 44. Tuomo Kivelä Kangasala SK 31.08 +9.10 45. Antti Heinola Joutsenon Kullervo 33.20 +11.22 46. Ari Hietanen Kuusankosken Urheiluseura 34.34 +12.36 47. Raphael Stefanini Kangasala SK 35.46 +13.48 48. Sami Anttonen Vihtavuoren Pamaus 35.51 +13.53 49. Matti Raitoharju Rasti-Lukko 39.14 +17.16 50. Hannu Hiltula Pudasjärven Urheilijat 39.48 +17.50 51. Olli Lehtonen Korven Honka 40.55 +18.57 Aki Myllärinen Joutsenon Kullervo Hyl.
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 50, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Matthias Merz Rajamäen Rykmentti 20.50 2. Tuomas Tervo Rajamäen Rykmentti 20.54 +4 3. Olle Kärner Delta 21.52 +1.02 4. Jörgen Wickholm IF Sibbo-Vargarna 21.58 +1.08 5. Jarkko Liuha Vehkalahden Veikot 22.26 +1.36 6. Janne Heikka Tampereen Pyrintö 22.44 +1.54 7. Thierry Gueorgiou Kalevan Rasti 22.48 +1.58 8. Jonne Lakanen Vaajakosken Terä 22.53 +2.03 9. Mats Dahlen Paimion Rasti 22.55 +2.05 10. Mikael Donner OK77 23.20 +2.30 11. Timo Joensuu Vaajakosken Terä 23.24 +2.34 12. Mikko Heinonen Kalevan Rasti 23.25 +2.35 13. Kalle Rantala Kalevan Rasti 23.45 +2.55 14. Juho-Veikko Hytönen Ikaalisten Nouseva Voima 24.05 +3.15 15. Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet 24.29 +3.39 16. Olli-Jussi Korpinen Anttolan Urheilijat 24.34 +3.44 17. Olli Suonpää MS Parma 24.41 +3.51 18. Juho Kinni Tampereen Pyrintö 24.52 +4.02 19. Rauno Ratilainen Vehkalahden Veikot 24.53 +4.03 20. Panu Teittinen Kangasala SK 24.59 +4.09 21. Erkka Mehtälä Delta 25.02 +4.12 22. Toni Pikkarainen Hyvinkään Rasti 25.09 +4.19 23. Jukka Tani Sippurasti 25.22 +4.32 24. Matti Janlöv IF Sibbo-Vargarna 25.33 +4.43 25. Vesa Kankaanpää OK77 25.35 +4.45 26. Marko Vapa Ounasvaaran Hiihtoseura 26.03 +5.13 27. Arto Fränti Ylistaron Kilpa-Veljet 26.29 +5.39 28. Olli Väätäinen Hiisirasti 26.36 +5.46 29. Ville Kauppi Lahden Suunnistajat-37 26.52 +6.02 30. Timo Nissinen Kuopion Suunnistajat 26.58 +6.08 31. Mikko Vapa Ounasvaaran Hiihtoseura 27.08 +6.18 32. Andraz Hribar Koovee 27.38 +6.48 33. Teemu Kemppainen Keravan Urheilijat 27.56 +7.06 34. Ville Saarela Kokkolan Suunnistajat 28.25 +7.35 35. Tomi Silvonen Mäntsälän Urheilijat 28.49 +7.59 36. Petri Riikonen Suomusjärven Sisu 28.51 +8.01 37. Pekka Huhtanen Rasti-Kurikka 30.43 +9.53 38. Kimmo Hirvonen Lahden Suunnistajat-37 30.53 +10.03 39. Juha Lassila Vetelin Urheilijat 31.03 +10.13 40. Vesa Ylis-Junttila Hämeenlinnan Suunnistajat 31.17 +10.27 41. Eero-Antti Lonka Pargas IF 31.24 +10.34 42. Ari Hämäläinen Rasti E4 32.18 +11.28 42. Vesa Aaltonen IF Brahe 32.18 +11.28 44. Rami Heikkonen Suomusjärven Sisu 32.26 +11.36 45. Juho Marila Hiisirasti 34.48 +13.58 46. Jarno Kiintola Kuusankosken Urheiluseura 36.57 +16.07 47. Timo Varis Kalevan Rasti 37.28 +16.38 48. Hannu Lehtola Kankaantaan Kisa 38.38 +17.48 49. Aki Lahti Itä-Hämeen Rasti 40.15 +19.25 Pekka Tolonen Lappeen Riento Kesk.
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 52, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Jonne Lehto Vehkalahden Veikot 21.52 2. Teemu Väre Paimion Rasti 22.04 +12 3. Hannu Airila Kalevan Rasti 22.15 +23 4. Andreas Hall IF Femman 22.20 +28 5. Fredric Portin IF Brahe 22.49 +57 6. Juuso Metsälä Lynx 22.53 +1.01 7. Aapo Summanen Vaajakosken Terä 23.01 +1.09 8. Simo Martomaa Kalevan Rasti 23.09 +1.17 9. Janne Häkkinen Pellon Ponsi 24.08 +2.16 10. Pekka Hyvönen Turun Suunnistajat 24.34 +2.42 11. Juha Hyyryläinen Anttolan Urheilijat 24.44 +2.52 12. Jarkko Laine Tampereen Pyrintö 24.50 +2.58 13. Marko Väisänen Rajamäen Rykmentti 24.53 +3.01 14. Tuomo Laine Delta 25.03 +3.11 15. Evgeny Artemov Ikaalisten Nouseva Voima 25.19 +3.27 16. Akseli Ahtiainen Kalevan Rasti 25.34 +3.42 17. Simo Lindgren Jämsän Retki-Veikot 25.37 +3.45 18. Jani Nissinen Hiisirasti 25.52 +4.00 19. Sören Sundblom IF Sibbo-Vargarna 25.57 +4.05 20. Juha-Ville Ketolainen Vehkalahden Veikot 26.08 +4.16 21. Antti Ekonoja Pellon Ponsi 26.18 +4.26 22. Atte Seppänen Joutsenon Kullervo 26.57 +5.05 23. Tapio Keskitalo Kankaanpään Suunnistajat 27.04 +5.12 24. Mikko Töyrylä Vehkalahden Veikot 27.18 +5.26 25. Sami-Petteri Juopperi Pellon Ponsi 27.30 +5.38 26. Pekka Lauri Keravan Urheilijat 28.22 +6.30 27. Andris Jubelis Lapuan Virkiä 28.23 +6.31 28. Marko Tölli Suunta Jyväskylä 28.25 +6.33 29. Timo Hongell Kokkolan Suunnistajat 28.51 +6.59 30. Ossi Karvonen Kuusankosken Urheiluseura 28.54 +7.02 31. Mika Pensas Malax IF 28.55 +7.03 32. Juha Matilainen Kuopion Suunnistajat 29.24 +7.32 33. Markus Lindeqvist Paimion Rasti 29.26 +7.34 34. Janne Runtti Ylivieskan Kuula 29.49 +7.57 35. Saku Ylijoki Rasti-Lukko 29.54 +8.02 36. Juha Suntila Turun Metsänkävijät 30.16 +8.24 37. Lauri Tammemäe Hiisirasti 30.24 +8.32 38. Arto Niemi Rajamäen Rykmentti 30.50 +8.58 39. Raimo Kankkunen Siilin Rasti 31.04 +9.12 39. Juuso Tuomaala Ikaalisten Nouseva Voima 31.04 +9.12 41. Kristian Leppänen Lahden Suunnistajat-37 31.49 +9.57 42. Mikko Truhponen Saarijärven Pullistus 33.13 +11.21 43. Juho Partanen Suunta Jyväskylä 33.17 +11.25 44. Juho Kattelus Auran Vannas 34.08 +12.16 45. Kalle Liukkonen Delta 34.22 +12.30 46. Mikko Sabel Hämeenlinnan Suunnistajat 36.40 +14.48 47. Mikko Tani Sippurasti 39.45 +17.53 48. Mikko Vainio Koovee 42.20 +20.28 49. Mikko Lehto Maarian Mahti 43.41 +21.49 50. Erkki Isokoski Ylivieskan Kuula 45.01 +23.09 51. Tero Kemppi Kangasniemen Kalske 46.51 +24.59 Tapio Perä Rajamäen Rykmentti Kesk.
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 50, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Kim Fagerudd Paimion Rasti 21.23 2. Jarkko Huovila Tampereen Pyrintö 22.06 +43 3. Niklas Saramäki Lynx 22.36 +1.13 4. Janne Weckman Vehkalahden Veikot 22.42 +1.19 5. Matti Kivelä Delta 22.47 +1.24 6. Vili Niemi Rajamäen Rykmentti 22.57 +1.34 7. Matti Töyrylä Vehkalahden Veikot 23.06 +1.43 8. Tapio Haarlaa Helsingin Suunnistajat 23.09 +1.46 9. Manu Mutka Turun Metsänkävijät 23.14 +1.51 10. Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri 23.19 +1.56 11. Matti Liukkonen Rajamäen Rykmentti 23.46 +2.23 12. Roman Ryapolov Lynx 23.48 +2.25 13. Aleksi Leskinen Lynx 23.49 +2.26 14. Simo-Pekka Fincke Kalevan Rasti 23.56 +2.33 15. Mikko Reitti OK Orient 24.05 +2.42 16. Jussi Taussi Lappeen Riento 24.09 +2.46 17. Petri Saari Lapuan Virkiä 24.27 +3.04 18. Jan Donner OK77 24.43 +3.20 19. Markku Laaksonen Helsingin Suunnistajat 24.48 +3.25 20. Harri Räty Delta 25.21 +3.58 21. Juha Huhtanen Kankaanpään Suunnistajat 25.52 +4.29 22. Jussi Tokola MS Parma 25.58 +4.35 23. Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä 26.01 +4.38 23. Jani Hämäläinen Lahden Suunnistajat-37 26.01 +4.38 25. Robin Fröberg Pargas IF 26.08 +4.45 26. Jonathan Fröjdö Paimion Rasti 27.34 +6.11 27. Tuomas Metsälä Lynx 27.42 +6.19 28. Olli Salo Angelniemen Ankkuri 27.47 +6.24 29. Aapo Laiho Vehkalahden Veikot 27.57 +6.34 30. Tero Kopra Oriveden Ponnistus 28.18 +6.55 31. Jussi Ernamo Helsingin Suunnistajat 28.21 +6.58 32. Ville Sundberg Lynx 28.27 +7.04 33. Timo Ritasalo MS Parma 28.47 +7.24 34. Antti Örn Mäntsälän Urheilijat 28.53 +7.30 35. Davydov Maxim Lapuan Virkiä 29.17 +7.54 36. Ilkka Kohvakka Savon Rasti 29.41 +8.18 37. Ollimatti Heikkinen Kuusamon Erä-Veikot 29.44 +8.21 38. Pirkka Hanttu Rasti-Nokia 29.47 +8.24 39. Vesa Heikkilä MS Parma 29.53 +8.30 40. Kari Rauhamaa Kärkölän Kisa-Veikot 29.55 +8.32 41. Tatu Saari Suunta-Sepot 30.30 +9.07 42. Jaakko Aho-Mantila Helsingin Suunnistajat 30.56 +9.33 43. Heikki Väänänen Pihkaniskat 31.48 +10.25 44. Timo Kankaanpää Maarian Mahti 32.38 +11.15 45. Lauri Tolkki Tarpian Suunta 33.36 +12.13 46. Jani Kurhinen Suunta Jyväskylä 33.56 +12.33 47. Riku Koivusalo Rastikarhut 35.44 +14.21 48. Mikko Ruokolainen OK77 37.03 +15.40 49. Markku Ijas Raisu Lumous 45.06 +23.43 Tuomas Hakkarainen MS Parma Kesk.
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 52, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Minna Kauppi Asikkalan Raikas 17.27 2. Heini Wennman SK Pohjantähti 18.03 +36 3. Julia Novikova Delta 18.44 +1.17 4. Anu Kopra Rastikarhut 18.54 +1.27 5. Marttiina Joensuu SK Pohjantähti 19.04 +1.37 6. Marika Mikkola Kalevan Rasti 19.11 +1.44 7. Evgenya Ryapolova Lynx 19.58 +2.31 8. Taru Ikäheimonen Lynx 20.21 +2.54 9. Tuuli Paunonen Koovee 20.35 +3.08 10. Kirsi Kiiskinen Asikkalan Raikas 21.02 +3.35 11. Meri Vihavainen Lynx 21.08 +3.41 12. Emma Juga Keravan Urheilijat 21.09 +3.42 13. Mia Taini Koovee 21.11 +3.44 14. Liisa Anttila Koovee 21.13 +3.46 15. Maaret Rantanen Jämsän Retki-Veikot 21.23 +3.56 16. Eveliina Muukkonen MS Parma 21.28 +4.01 17. Anu Åkerman Helsingin Suunnistajat 21.41 +4.14 18. Minna Ryyppö Helsingin Suunnistajat 21.44 +4.17 19. Heini Papinsaari Kangasala SK 22.02 +4.35 20. Erja Jokinen Asikkalan Raikas 22.08 +4.41 20. Susanna Tervo MS Parma 22.08 +4.41 22. Natalia Korzhova Hiisirasti 23.15 +5.48 23. Matleena Mannelin Angelniemen Ankkuri 23.34 +6.07 24. Paula Porkka Delta 23.39 +6.12 25. Mari Koivunen Asikkalan Raikas 23.51 +6.24 26. Jenni Mettälä Hiisirasti 24.05 +6.38 27. Johanna Niittymäki Hämeenlinnan Suunnistajat 24.25 +6.58 28. Jenni Järvinen Hiisirasti 24.35 +7.08 29. Riina Rintamäki Pihkaniskat 25.08 +7.41 30. Terhi Kauppila Tampereen Pyrintö 25.13 +7.46 31. Laura Virekunnas Tampereen Pyrintö 25.38 +8.11 32. Signe Dambe Paimion Rasti 25.49 +8.22 33. Minna Truhponen Jämsän Retki-Veikot 26.42 +9.15 34. Saana Orkola Delta 27.04 +9.37 35. Salla Tarvonen Kangasniemen Kalske 28.18 +10.51 36. Jenni Castrén Rasti-Jyry 28.34 +11.07 37. Olga Novikova IF Femman 28.38 +11.11 38. Seidi Roine Espoon Suunta 28.42 +11.15 39. Terhi Kujala Pohjankyrön Rasti 28.47 +11.20 40. Johanna Ritanotko Turun Metsänkävijät 29.11 +11.44 41. Marja Rantanen Asikkalan Raikas 30.23 +12.56 42. Sanna Paavilainen Anttolan Urheilijat 30.33 +13.06 43. Henna Salminen OK77 30.34 +13.07 44. Jaana Röytiö Paimion Rasti 30.45 +13.18 45. Elisa Tuomisto Kyrös-Rasti 30.53 +13.26 46. Anniina Tuosa Lappeen Riento 31.33 +14.06 47. Angelica Lindqvist IF Sibbo-Vargarna 32.26 +14.59 48. Sari Vääränen Kouvolan Rasti-72 36.43 +19.16 49. Eeva-Maria Fränti Kokkolan Suunnistajat 37.57 +20.30 50. Riikka Lindberg IF Sibbo-Vargarna 38.11 +20.44 51. Tuula Hyytiäinen Navi 40.28 +23.01 Matleena Ojapalo Rajamäen Rykmentti Hyl.
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 55, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Inga Dambe Paimion Rasti 19.02 2. Laura Lammila MS Parma 19.06 +4 3. Anni-Maija Fincke Tampereen Pyrintö 19.11 +9 4. Marjo Niittynen Koovee 19.23 +21 5. Anne-Mari Leskinen Lynx 19.27 +25 6. Mari Väisänen Kalevan Rasti 19.34 +32 7. Outi Ojanen Kangasala SK 19.38 +36 8. Riina Kuuselo Tampereen Pyrintö 19.46 +44 9. Yvonne Gunell Pargas IF 19.49 +47 10. Laura Leijola Delta 19.55 +53 11. Heini Saarimäki Angelniemen Ankkuri 19.59 +57 12. Anni Heikkonen Rastikarhut 20.14 +1.12 13. Salla Töyrylä Vehkalahden Veikot 20.16 +1.14 14. Maija Sianoja MS Parma 20.20 +1.18 15. Johanna Kiiski Helsingin Suunnistajat 20.47 +1.45 16. Anna-Sofia Marila Tampereen Pyrintö 20.50 +1.48 17. Silja Tarvonen Kangasniemen Kalske 20.57 +1.55 18. Liisa Pulli Tampereen Pyrintö 21.13 +2.11 19. Päivi Autio Hiisirasti 21.18 +2.16 20. Tiina Haarlaa Helsingin Suunnistajat 21.22 +2.20 21. Saara Nikkari Rajamäen Rykmentti 21.45 +2.43 22. Tiia Tallila Valkeakosken Haka 22.04 +3.02 23. Pernilla Tunis IF Femman 22.09 +3.07 24. Laura Palm Kangasala SK 22.37 +3.35 25. Carla Guillén Escriba MS Parma 23.08 +4.06 26. Hanna Ruhanen Helsingin Suunnistajat 23.31 +4.29 27. Hilla Lamminpää OK Orient 23.54 +4.52 28. Riikka Timperi Vehkalahden Veikot 24.05 +5.03 29. Anastasia Saranen Pihkaniskat 24.11 +5.09 30. Erika Uotila Koovee 24.31 +5.29 31. Anna Elffors Hiisirasti 24.38 +5.36 31. Jenny Paulin Delta 24.38 +5.36 33. Heli Lyytikäinen Paimion Rasti 24.39 +5.37 34. Hanna Kangasaho Lynx 25.01 +5.59 35. Katja Vanhalakka Kouvolan Rasti-72 25.04 +6.02 36. Sanna Vuorenpää Jämsän Retki-Veikot 25.12 +6.10 37. Essi Partanen Valkeakosken Haka 25.21 +6.19 38. Sabina Bäck IF Femman 25.25 +6.23 39. Miia Karetjoki Lahden Suunnistajat-37 25.48 +6.46 40. Riikka Suomalainen Lappeen Riento 26.23 +7.21 41. Dorottya Péley Lahden Suunnistajat-37 26.41 +7.39 42. Maija Asikainen Rasti-Lukko 26.42 +7.40 43. Antonia Haga OK Botnia 26.54 +7.52 44. Johanna Keskitalo Lauttakylän Luja 27.28 +8.26 45. Sonja Kellokumpu Kajaanin Suunnistajat 27.29 +8.27 46. Carola Ray OK77 27.31 +8.29 47. Inese Evele-Peltoniemi Espoon Suunta 29.24 +10.22 48. Sanna Laakso Hiisirasti 29.45 +10.43 49. Leena Lehtoranta Vehkalahden Veikot 29.54 +10.52 50. Mari Laurinen Hyvinkään Rasti 30.20 +11.18 51. Essi Kangasaho Delta 30.29 +11.27 52. Ida-Maria Otonkorpi Tampereen Pyrintö 30.37 +11.35 53. Eveliina Pusa Lappeen Riento 31.49 +12.47 54. Jenni Pulkkinen Rasti-Lukko 34.21 +15.19 55. Hanna Peltomäki Siikaisten Sisu 36.55 +17.53
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 52, Keskeytti: 0, Hylätty: 3) 1. Saila Kinni Tampereen Pyrintö 18.11 2. Karoliina Sundberg Lynx 18.26 +15 3. Sabrina Meriheinä IF Sibbo-Vargarna 18.33 +22 4. Aija Skrastina Kalevan Rasti 18.42 +31 5. Aino Leskinen Lynx 18.48 +37 6. Sofia Haajanen SK Pohjantähti 18.56 +45 7. Laura Hokka SK Pohjantähti 19.06 +55 8. Mari Väänänen Kalevan Rasti 19.16 +1.05 9. Ulrika Uotila Koovee 19.23 +1.12 10. Elisa Kemppainen Vehkalahden Veikot 19.28 +1.17 11. Merja Rantanen Koovee 19.46 +1.35 12. Katja Mjösund MS Parma 19.59 +1.48 13. Sanna Andelin Lahden Taimi 20.14 +2.03 14. Jenni Joensuu-Partanen Kangasala SK 20.42 +2.31 14. Anni Honkimaa Espoon Suunta 20.42 +2.31 16. Päivi Malmi Helsingin Suunnistajat 20.44 +2.33 17. Sara Forsström Paimion Rasti 20.45 +2.34 18. Raisa Sell OK77 20.51 +2.40 19. Laura Pajunen Anttolan Urheilijat 21.02 +2.51 20. Maria Laine Tampereen Pyrintö 21.06 +2.55 20. Anna Koponen Lynx 21.06 +2.55 22. Anu Uhotoinen Espoon Suunta 21.11 +3.00 23. Jenni Laine Tampereen Pyrintö 21.13 +3.02 24. Laura Kempas Hiisirasti 21.38 +3.27 25. Kirsi Vesterinen Hyvinkään Rasti 22.01 +3.50 26. Elina Virekunnas Delta 22.06 +3.55 27. Satu Mäkitammi Kangasala SK 22.12 +4.01 28. Johanna Pensas Lapuan Virkiä 22.59 +4.48 29. Katja Rodionova Hämeenlinnan Suunnistajat 23.05 +4.54 30. Lena Jauhiainen IF Sibbo-Vargarna 23.08 +4.57 31. Line Nybakken Kalevan Rasti 23.12 +5.01 32. Maria Salmi Lappeen Riento 23.50 +5.39 33. Hanna Sivén Ähtärin Urheilijat 23.51 +5.40 34. Heli Noponen Delta 23.56 +5.45 35. Suvi Kujala Lynx 24.12 +6.01 36. Jaana Pulkkinen Paimion Rasti 24.44 +6.33 37. Linda Ekonoja OK Botnia 25.17 +7.06 38. Leena Linjama Espoon Suunta 25.26 +7.15 39. Miina Ruokolainen OK77 25.52 +7.41 40. Joosefiina Kukkonen Angelniemen Ankkuri 26.35 +8.24 41. Polina Kuznetsova Hämeenlinnan Suunnistajat 27.18 +9.07 42. Ramona Åkermarck Helsingin Suunnistajat 27.36 +9.25 43. Anne Kataja Rajamäen Rykmentti 28.53 +10.42 44. Iida Peltonen Itä-Päijänteen Rasti 30.35 +12.24 45. Saara Antell Keravan Urheilijat 30.42 +12.31 46. Suvi-Maria Seppänen Rastikarhut 30.58 +12.47 47. Elina Rusanen Jämsän Retki-Veikot 33.34 +15.23 48. Tiina Kihlström Ähtärin Urheilijat 39.47 +21.36 49. Annemari Heikkinen Kuusamon Erä-Veikot 55.35 +37.24 Heli Heikkilä MS Parma Hyl. Matleena Juvonen Raja-Karjalan Suunnist. Hyl. Mari Puhakka-Asikainen Sippurasti Hyl.
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 50, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat 18.48 2. Topias Tiainen Kangasala SK 19.33 +45 3. Tapani Mäkinen Mäntsälän Urheilijat 20.22 +1.34 4. Lauri Linnainmaa Koovee 20.29 +1.41 5. Sami Valkama Kauhavan Wisa 20.40 +1.52 6. Taneli Pantsar Pellon Ponsi 20.42 +1.54 7. Topi Penttinen OK Orient 20.54 +2.06 8. Aaro Nurmiainen Lappeen Riento 21.01 +2.13 9. Jonatan Karjus Delta 21.02 +2.14 10. Lauri Lehtinen Rajamäen Rykmentti 21.24 +2.36 11. Otto Sund IF Femman 21.26 +2.38 12. Ari-Pekka Joensuu Lapuan Virkiä 21.30 +2.42 13. Samu Heiska Kauhavan Wisa 21.56 +3.08 14. Joni Hirvikallio Lappeen Riento 22.01 +3.13 15. Kimmo Mieskoski Hiisirasti 22.05 +3.17 16. Jesse Martelius MS Parma 22.18 +3.30 16. Matias Sankari Itä-Hämeen Rasti 22.18 +3.30 18. Mikko Höglund Olavin Rasti 22.26 +3.38 19. Antti Kaunisto Tampereen Pyrintö 23.32 +4.44 20. Tuomas Peltola MS Parma 23.43 +4.55 21. Seppo Järvinen Asikkalan Raikas 23.47 +4.59 21. Rasmus Alén Kangasala SK 23.47 +4.59 23. Lars-Johan Ahlqvist OK Orient 24.01 +5.13 24. Henrikki Hakala Kauhavan Wisa 24.21 +5.33 25. Tuomo Lahtinen Itä-Hämeen Rasti 24.37 +5.49 26. Pyry Ilmarinen Delta 24.38 +5.50 27. Petteri Rantala Kokkolan Suunnistajat 24.43 +5.55 28. Filip Brunell IF Brahe 24.48 +6.00 29. Henri Rinta-Piirto Rasti-Kurikka 24.57 +6.09 30. Markku Oikarinen Suunta Jyväskylä 25.18 +6.30 31. Mikko Viitamäki Ylistaron Kilpa-Veljet 25.24 +6.36 32. Kalle Peltomäki Siikaisten Sisu 25.26 +6.38 33. Attila Molnar Helsingin Suunnistajat 25.53 +7.05 34. Antti Alppi Kankaanpään Suunnistajat 26.49 +8.01 35. Lauri Inkeri Olavin Rasti 26.52 +8.04 36. Riku Salo Siikaisten Sisu 27.09 +8.21 37. Mikko Kesälä Laitasaaren Veto 27.35 +8.47 38. Eero Turto Hiisirasti 27.48 +9.00 39. Santeri Valkamo Koovee 28.01 +9.13 40. Henri Kalve Paimion Rasti 28.42 +9.54 41. Markus Sinijärvi Koovee 28.43 +9.55 42. Perttu Sainio Keravan Urheilijat 32.28 +13.40 43. Teemu Vuorenpää Jämsän Retki-Veikot 32.33 +13.45 44. Jaakko Peni Sippurasti 32.42 +13.54 45. Lauri Launonen Keravan Urheilijat 34.53 +16.05 46. Jesse Ukkola Kuopion Suunnistajat 35.54 +17.06 47. Lauri Pirilä MS Parma 37.54 +19.06 48. Joni Penttinen Kankaanpään Suunnistajat 39.03 +20.15 49. Patrick Kronberg IF Femman 39.08 +20.20 Mikko Polvi Koovee Kesk.
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 44, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Petteri Huikko Vaajakosken Terä 18.39 2. Oskari Mikkola Helsingin Suunnistajat 19.36 +57 3. Mikko Sirén Angelniemen Ankkuri 19.47 +1.08 4. Antti Vainio MS Parma 20.41 +2.02 5. Antton Viljakainen Anttolan Urheilijat 20.42 +2.03 6. Santtu Sainio Mäntsälän Urheilijat 21.10 +2.31 7. Ville Saikko Lappeen Riento 21.26 +2.47 8. Kari-Jussi Korhonen Olavin Rasti 21.27 +2.48 9. Victor Mansner IF Sibbo-Vargarna 21.36 +2.57 10. Alexander Belov Espoon Suunta 21.43 +3.04 11. Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö 21.52 +3.13 12. Jukka-Pekka Seppänen Hiisirasti 22.00 +3.21 13. Petr Zaslonkin Hiisirasti 22.07 +3.28 14. Joona Viholainen Suunta Jyväskylä 22.09 +3.30 15. Eero-Matti Vainio MS Parma 22.21 +3.42 16. Antto-Iiro Suhonen Kuopion Suunnistajat 22.24 +3.45 17. Antti Hakala Kauhavan Wisa 22.28 +3.49 18. Eero Korpi Kauhavan Wisa 22.54 +4.15 19. Niko-Petteri Salo Paimion Rasti 23.12 +4.33 20. Mikko Simola Iitin Pyrintö 23.29 +4.50 21. Lauri Heikka SK Pohjantähti 23.42 +5.03 22. Lauri Lappalainen Turun Suunnistajat 24.21 +5.42 23. Niko Ihalainen Navi 24.32 +5.53 24. Jesper Wikman IF Brahe 25.00 +6.21 25. Iisak Helander Oulaisten Huima 25.21 +6.42 26. Ville-Matti Tarvonen Kangasniemen Kalske 25.36 +6.57 27. Mikko Haikonen Tampereen Pyrintö 25.43 +7.04 28. Eetu Summanen Rajamäen Rykmentti 26.21 +7.42 29. Heikki Nenonen SK Vuoksi 26.25 +7.46 30. Juuso Kattelus Auran Vannas 26.28 +7.49 31. Daniel Blomster IF Sibbo-Vargarna 26.40 +8.01 32. Matias Rinta Pohjankyrön Rasti 26.41 +8.02 33. Miika Ruokonen Kaakon Rasti 27.21 +8.42 34. Eerik Sihvola Valkealan Kajo 29.45 +11.06 35. Antti Malm Kankaanpään Suunnistajat 29.51 +11.12 36. Lauri Kahila Tampereen Pyrintö 31.57 +13.18 37. Niko Latva Suunta Jurva 32.03 +13.24 38. Aleksi Salonen MS Parma 32.35 +13.56 39. Sebastian Meriheinä IF Sibbo-Vargarna 33.14 +14.35 40. Olli Hiidensalo Delta 33.26 +14.47 41. Kasper Snickars OK Orient 36.33 +17.54 42. Elias Peltonen Itä-Päijänteen Rasti 40.12 +21.33 43. Markus Rajamäki Kuusankosken Urheiluseura 54.58 +36.19 Juuso Lehtinen Lahden Suunnistajat-37 Kesk.
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 49, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Miika Suominen Rajamäen Rykmentti 18.34 2. Toni Saari Lapuan Virkiä 19.10 +36 3. Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat 19.38 +1.04 4. Jesse Laukkarinen Rajamäen Rykmentti 19.48 +1.14 5. Aapo Aaltio Rajamäen Rykmentti 19.54 +1.20 6. Santeri Sainio Kangasala SK 19.58 +1.24 7. Aleksi Tuovinen Kuopion Suunnistajat 20.00 +1.26 8. Tommi Oksanen Helsingin Suunnistajat 20.01 +1.27 9. Tobias Henriksson Pargas IF 20.08 +1.34 10. Jere Sipponen Paimion Rasti 20.18 +1.44 11. Jermu Kujanpää Lynx 20.23 +1.49 12. Tuomas Kotro SK Vuoksi 20.31 +1.57 13. Martti Siikaluoma Vehkalahden Veikot 21.03 +2.29 14. Tero Linnainmaa Ikaalisten Nouseva Voima 21.08 +2.34 15. Roy Wickholm OK Raseborg 21.18 +2.44 16. Juho Matikainen Kuusankosken Urheiluseura 21.20 +2.46 17. Marcus von Schoultz OK Orient 21.22 +2.48 17. Niklas Ahti Espoon Suunta 21.22 +2.48 19. Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat-37 21.39 +3.05 20. Rene Post Hiisirasti 21.41 +3.07 21. Roope Koskinen Hiisirasti 22.18 +3.44 22. Antti Virtanen Pihkaniskat 22.29 +3.55 23. Lassi Aaltonen Helsingin Suunnistajat 22.31 +3.57 24. Heikki Kohvakka Kangasniemen Kalske 22.36 +4.02 25. Riku Siren Kyrös-Rasti 22.52 +4.18 26. Kalle Kokkila Espoon Suunta 22.55 +4.21 27. Lauri Similä SK Vuoksi 23.04 +4.30 28. Tuukka Jurvakainen Suunta Jyväskylä 23.09 +4.35 29. Máté Baumholczer Lahden Suunnistajat-37 23.47 +5.13 30. Matias Kankkunen OK77 24.21 +5.47 31. Henri Kontoniemi Tampereen Pyrintö 24.22 +5.48 32. Timo Moisander Kangasala SK 24.36 +6.02 33. Samuli Mäkipää Ulvilan Ura 24.43 +6.09 34. Eetu Nykänen Navi 25.09 +6.35 35. Aleksi Koskiaho Vehkalahden Veikot 25.32 +6.58 36. Ville Paldan Koovee 25.54 +7.20 37. Toni Vuorinen Espoon Suunta 25.57 +7.23 38. Janne Nyberg OK Raseborg 26.03 +7.29 39. Valtteri Patana Lapuan Virkiä 26.22 +7.48 40. Janne Kuningas Luumäen Rasti 26.58 +8.24 41. Simo Villanen SK Vuoksi 26.59 +8.25 42. Mats Ahlnäs IF Femman 27.04 +8.30 43. Teemu Niskanen Mäntsälän Urheilijat 27.52 +9.18 44. Markus Hakkarainen Raja-Karjalan Suunnist. 28.45 +10.11 45. Lauri Nenonen SK Vuoksi 29.00 +10.26 46. Antti Rousku MS Parma 30.29 +11.55 47. Marko Viitamäki Ylistaron Kilpa-Veljet 31.29 +12.55 48. Jonas Rönnqvist OK Botnia 32.21 +13.47 49. Juho Lahtinen Itä-Hämeen Rasti 32.33 +13.59
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 50, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Sami Hämäläinen MS Parma 18.38 2. Antti-Pekka Leskinen Lynx 18.43 +5 3. Antti Honkimaa Espoon Suunta 19.25 +47 4. Otto Simosas OK Orient 19.37 +59 5. Fredrik Blomster IF Sibbo-Vargarna 19.50 +1.12 6. Tommi Reponen Paimion Rasti 20.06 +1.28 7. Matti Saari Turun Suunnistajat 20.11 +1.33 8. Anssi Vesanto Espoon Suunta 20.22 +1.44 9. Janne Nieminen Paimion Rasti 20.26 +1.48 10. Eran Segal Koovee 20.29 +1.51 11. Niko Lehtinen Asikkalan Raikas 20.40 +2.02 12. Miika Arvola Koovee 20.52 +2.14 13. Vili Virkki Hämeenlinnan Suunnistajat 21.03 +2.25 14. Jussi Parkkinen SK Pohjantähti 21.23 +2.45 15. Tomi Närvä Suunta Jurva 22.02 +3.24 16. Otso Seppälä Rajamäen Rykmentti 22.10 +3.32 17. Santeri Kössi Lapuan Virkiä 22.16 +3.38 18. Pyry Huhtanen Koovee 22.20 +3.42 19. Max Mikander OK Orient 22.38 +4.00 20. Pauli Huusari Lahden Suunnistajat-37 22.45 +4.07 21. Heikki Virekunnas Tampereen Pyrintö 22.59 +4.21 22. Samuli Hurme Espoon Suunta 23.13 +4.35 23. Topi Hasu OK Orient 23.34 +4.56 24. Tuomo Stenberg MS Parma 23.40 +5.02 25. Janne Holmijoki Paimion Rasti 23.44 +5.06 26. Antti Rantala Suunta-Sepot 24.02 +5.24 27. Kalle Onnela Koovee 24.05 +5.27 28. Joonas Niinimäki Tuusulan Voima-Veikot 24.13 +5.35 29. Jussi Kivelä Tampereen Pyrintö 24.35 +5.57 30. Vili Valjakka Navi 24.37 +5.59 31. Erik Haajanen OK Raseborg 24.41 +6.03 32. Kare Kaskinen Ulvilan Ura 24.44 +6.06 33. Topias Peltonen Itä-Päijänteen Rasti 25.14 +6.36 34. Lauri Valkonen Itä-Hämeen Rasti 25.36 +6.58 35. Joonas Hirvi Raja-Karjalan Suunnist. 25.56 +7.18 36. Joel Sågfors OK Botnia 26.01 +7.23 37. Matias Lund IF Femman 26.39 +8.01 38. Pekka Lammi Helsingin Suunnistajat 27.03 +8.25 39. Aku Lilja Kyrös-Rasti 27.49 +9.11 40. Aleksi Simola Espoon Suunta 27.55 +9.17 41. Sergei Rjabyshkin Paimion Rasti 28.08 +9.30 42. André Haga OK Botnia 29.16 +10.38 43. Mathias Mattsson Pargas IF 29.21 +10.43 44. Oskari Valkamo Koovee 29.39 +11.01 45. Miika Laine Kymin Suunnistajat 31.07 +12.29 46. Ville Hiltunen Helsingin Suunnistajat 31.23 +12.45 47. Antti Ojansivu Koovee 33.05 +14.27 48. Masa Juutilainen SK Vuoksi 34.07 +15.29 49. Jarkko Hänninen Delta 42.25 +23.47 50. Teemu Tauriainen Kuusamon Erä-Veikot 45.28 +26.50
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 40, Keskeytti: 1, Hylätty: 2) 1. Edvard Sundman Delta 14.01 2. Santeri Silvennoinen Kalevan Rasti 14.08 +7 3. Arto Talvinen MS Parma 14.21 +20 4. Ville Parkkinen SK Pohjantähti 14.39 +38 5. Olli Malinen Tuusulan Voima-Veikot 14.55 +54 6. Konsta Vanhanen SK Pohjantähti 15.34 +1.33 7. Kristian Kannus Kangasala SK 15.37 +1.36 8. Ilari Sulkula Suunta Jyväskylä 15.58 +1.57 9. Jyri Uusitalo Pellon Ponsi 16.03 +2.02 10. Juho Nissi Angelniemen Ankkuri 16.30 +2.29 11. Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat 16.47 +2.46 12. Kari-Pekka Seppänen Rastikarhut 17.28 +3.27 13. Olli Huhtinen Turun Suunnistajat 17.39 +3.38 14. Arsi Sievi-Korte Hiisirasti 17.51 +3.50 15. Heikki Haapakoski Rastikarhut 17.53 +3.52 16. Lari Takanen Vehkalahden Veikot 18.06 +4.05 17. Aki Saari Pohjankyrön Rasti 18.19 +4.18 18. Anders Blomster OK77 18.38 +4.37 19. Lasse-Pekka Lahti Kangasala SK 18.44 +4.43 20. Jasper Martelius MS Parma 18.52 +4.51 21. Mikko Salervo OK77 19.22 +5.21 21. Oscar Lindholm OK77 19.22 +5.21 23. Juuso Mäkelä Alajärven Ankkurit 19.30 +5.29 24. Atte Mäkelä Hämeenlinnan Suunnistajat 19.49 +5.48 25. Niko Nissinen SK Pohjantähti 21.14 +7.13 26. Joakim Hakala IF Femman 21.41 +7.40 27. Daniel Davidson SK Vuoksi 21.57 +7.56 28. Severi Heiskanen Kangasniemen Kalske 22.19 +8.18 29. Henri Similä SK Vuoksi 23.14 +9.13 30. Antti-Ville Salomaa Navi 23.22 +9.21 31. Joni Solonen Lahden Suunnistajat-37 23.30 +9.29 32. Petja Pöyhönen Länsi-Lavian Loiske 24.00 +9.59 33. Pyry Tuuppa Ulvilan Ura 24.47 +10.46 34. Akseli Leino Rajamäen Rykmentti 26.12 +12.11 35. Eero Kuusela Kankaanpään Suunnistajat 36.56 +22.55 36. Ari Anttonen Keuruun Kisailijat 37.12 +23.11 37. Arttu Kaakinen SK Vuoksi 40.10 +26.09 Juho Ukkola Kuopion Suunnistajat Kesk. Tomi Karhukorpi Halsuan Toivo Hyl. Iikka Lankinen Hämeenlinnan Suunnistajat Hyl.
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 42, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Elias Kuukka Tampereen Pyrintö 14.08 2. Otto Loukkalahti Delta 14.10 +2 3. Jussi-Elmeri Halme Tampereen Pyrintö 14.17 +9 4. Juuso Tupitsa Keravan Urheilijat 14.23 +15 5. Misa Tuomala Suunta Jyväskylä 14.33 +25 6. Veli Kangas Helsingin Suunnistajat 14.49 +41 6. Markus Räsänen Kuopion Suunnistajat 14.49 +41 8. Ville Lampinen Helsingin Suunnistajat 14.54 +46 9. Tuomas Taubert Koovee 15.34 +1.26 10. Lauri Huotari Lahden Suunnistajat-37 15.47 +1.39 11. Samuli Koskinen Turun Suunnistajat 15.59 +1.51 12. Paavo Rantala Kokkolan Suunnistajat 16.02 +1.54 13. Vilho Loukkalahti Delta 16.12 +2.04 14. Teemu Ternola Kangasala SK 16.19 +2.11 15. Osku Lyytikäinen Lappeen Riento 16.28 +2.20 15. Anton Sulkula Suunta Jyväskylä 16.28 +2.20 17. Juho Dahl MS Parma 17.00 +2.52 18. Jonathan Åman OK Botnia 17.12 +3.04 19. Ari Meriläinen Hämeenlinnan Suunnistajat 17.17 +3.09 20. Joachim Harald IK Falken 17.55 +3.47 21. Markus Laakso Helsingin Suunnistajat 17.58 +3.50 22. Miika Kirmula Delta 18.01 +3.53 23. Markus Sippo Kangasniemen Kalske 18.15 +4.07 24. Niko Hakulinen Vehkalahden Veikot 18.41 +4.33 25. Pauli Viberg Turun Suunnistajat 19.40 +5.32 26. Juho Latvala Alajärven Ankkurit 20.03 +5.55 27. Oskari Nyman Sippurasti 20.52 +6.44 28. Teemu Kulmala Saarijärven Pullistus 20.53 +6.45 29. Ilkka Koivu Vehkalahden Veikot 21.50 +7.42 30. Mikko Loukkaanhuhta Kankaanpään Suunnistajat 22.02 +7.54 31. Leevi Antikainen Mäntsälän Urheilijat 22.03 +7.55 32. Jukka Loukkaanhuhta Kankaanpään Suunnistajat 22.36 +8.28 33. Jani Koskela Angelniemen Ankkuri 23.08 +9.00 34. Arto Niiranen Kalevan Rasti 23.33 +9.25 35. Teemu Hakulinen Espoon Suunta 24.41 +10.33 36. Jere Pantsar Pellon Ponsi 25.15 +11.07 37. Simo Hasu OK Orient 25.33 +11.25 38. Aleksi Huuha Oulaisten Huima 28.48 +14.40 39. Toni Anttila Suomusjärven Sisu 28.53 +14.45 40. Janne Lousio Pihkaniskat 40.44 +26.36 41. Christoffer Melin IK Falken 41.09 +27.01 Arttu Elonen Lahden Suunnistajat-37 Hyl.
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 40, Keskeytti: 1, Hylätty: 1) 1. Luukas Valtonen Helsingin Suunnistajat 13.04 2. Eeli Viholainen Suunta Jyväskylä 13.27 +23 3. Arttu Syrjäläinen Navi 14.08 +1.04 4. Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö 14.32 +1.28 5. Eetu Savolainen Siilin Rasti 14.39 +1.35 6. Tuukka Senttula Suunta Jyväskylä 14.44 +1.40 7. Jesse Ihalainen Navi 15.08 +2.04 8. Christoffer Vilen IF Sibbo-Vargarna 15.37 +2.33 9. Eetu Holmberg Ulvilan Ura 15.41 +2.37 10. Albert Grönqvist IF Sibbo-Vargarna 15.53 +2.49 11. Valtteri Kolehmainen Kangasala SK 16.02 +2.58 12. Henri Annila Koovee 16.09 +3.05 13. Kimi Lehtinen Asikkalan Raikas 16.18 +3.14 14. Henrik Villanen Hämeenlinnan Suunnistajat 16.25 +3.21 15. Anssi Huostila Lammin Säkiä 16.37 +3.33 16. Atte Lahtinen Helsingin Suunnistajat 16.41 +3.37 17. Eero Saleva Tuusulan Voima-Veikot 16.42 +3.38 18. Ville Holmberg Ulvilan Ura 16.52 +3.48 19. Niclas Portin IF Brahe 17.37 +4.33 20. Ville Pasanen OK77 18.26 +5.22 21. Christian Kronberg IF Femman 18.27 +5.23 22. Otto Itkonen Turun Suunnistajat 18.39 +5.35 23. Ville Sundelin Ulvilan Ura 19.01 +5.57 24. Eero Tuomaala Tuusulan Voima-Veikot 19.37 +6.33 25. Antti Sainio Keravan Urheilijat 19.47 +6.43 26. Antti Mäkelä Rastikarhut 20.17 +7.13 27. Jonas Vertanen OK Botnia 20.36 +7.32 28. Joni Juva Muurlan Vihuri 21.18 +8.14 29. Vili Väänänen IF Sibbo-Vargarna 22.23 +9.19 30. Pyry-Santeri Paloposki Hämeenlinnan Suunnistajat 22.32 +9.28 31. Markus Arvola Koovee 22.43 +9.39 32. Mathias Wentjärvi OK Botnia 22.46 +9.42 33. Santeri Aikio Kuusamon Erä-Veikot 22.52 +9.48 34. Ville Heikkilä Hauhon Sisu 23.27 +10.23 35. Henri Lerssi Kaustisen Pohjan-Veikot 24.34 +11.30 36. Henry Hyytiäinen Kalevan Rasti 25.36 +12.32 37. Tomi Pitkänen Kuusamon Erä-Veikot 27.01 +13.57 38. Jaakko Jutila Tampereen Pyrintö 32.39 +19.35 Juho Saari Pohjankyrön Rasti Kesk. Riku Juhala Hiisirasti Hyl.
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 55, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Mira Kaskinen Ulvilan Ura 14.18 2. Frida Lönnberg Pargas IF 14.24 +6 3. Isabelle Feer Kangasala SK 14.26 +8 4. Venla Niemi Tampereen Pyrintö 14.44 +26 5. Niina Papinsaari Kangasala SK 14.54 +36 6. Lotta Karhola Tampereen Pyrintö 14.59 +41 7. Sari Nurmela Vehkalahden Veikot 15.00 +42 8. Monika Gajda Kangasala SK 15.20 +1.02 9. Sonja Kyrölä Tampereen Pyrintö 15.34 +1.16 10. Hanna Raitanen Rajamäen Rykmentti 15.39 +1.21 11. Riikka Laitinen SK Vuoksi 15.45 +1.27 12. Elli Kosola SK Pohjantähti 16.01 +1.43 13. Milla Mattila Helsingin Suunnistajat 16.03 +1.45 13. Inkeri Lindeman Angelniemen Ankkuri 16.03 +1.45 15. Kaisa Lylynperä Koovee 16.05 +1.47 16. Miia Niittynen Koovee 16.08 +1.50 17. Milka Leppäsalmi Keuruun Kisailijat 16.45 +2.27 18. Laura Juntunen MS Parma 16.50 +2.32 19. Elina Kilpeläinen Vehkalahden Veikot 16.51 +2.33 20. Fanny Kurppa Angelniemen Ankkuri 16.56 +2.38 21. Ellu Munukka Tampereen Pyrintö 17.03 +2.45 22. Nelli Hietaoja Helsingin Suunnistajat 17.08 +2.50 23. Sari Anttonen Keuruun Kisailijat 17.09 +2.51 24. Ida-Marie Skogvik IK Kronan 17.14 +2.56 24. Sanna Kauppila Vehkalahden Veikot 17.14 +2.56 26. Miina Kanko Koovee 17.16 +2.58 27. Laura Juga Keravan Urheilijat 17.17 +2.59 28. Emmi Hasu OK Orient 17.19 +3.01 29. Jasmin Sundbäck IF Sibbo-Vargarna 17.31 +3.13 30. Sanni Lepola OK Orient 17.37 +3.19 31. Charlotta Linnaila OK Orient 18.00 +3.42 32. Annukka Juutinen Kuusamon Erä-Veikot 18.28 +4.10 33. Jenny Puputti Delta 18.40 +4.22 34. Henna Reponen Paimion Rasti 18.41 +4.23 34. Tarja Krum IF Sibbo-Vargarna 18.41 +4.23 36. Sara Huhtanen Tampereen Pyrintö 18.47 +4.29 37. Ekaterina Brovina Vehkalahden Veikot 18.51 +4.33 38. Minna-Mari Olli Valkeakosken Haka 19.04 +4.46 39. Annukka Galkin Espoon Suunta 19.08 +4.50 40. Hannula Katrin-Pandis Navi 19.50 +5.32 41. Elina Määttä Kuusamon Erä-Veikot 19.51 +5.33 42. Eeva-Stiina Väätäinen Ähtärin Urheilijat 19.55 +5.37 43. Saana Vahvelainen Tampereen Pyrintö 19.58 +5.40 44. Saanamari Manneri Keravan Urheilijat 20.25 +6.07 45. Emilia Puputti Delta 20.26 +6.08 46. Leena Kuusipohja Lahden Suunnistajat-37 20.42 +6.24 47. Minna Saarinen Koovee 20.43 +6.25 48. Marja-Terttu Repo Olavin Rasti 20.45 +6.27 49. Saana Taimisto MS Parma 20.55 +6.37 50. Emma Liljeroth Pargas IF 21.27 +7.09 51. Sofia Mattila MS Parma 22.19 +8.01 52. Katariina Kannus Kangasala SK 22.46 +8.28 53. Vivian Lindholm OK77 22.53 +8.35 54. Salla Lähteenmäki Rasti E4 29.28 +15.10 Tiia Miettinen MS Parma Hyl.
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 49, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Anna Närhi Jämsän Retki-Veikot 13.13 2. Anna Laitinen Rasti-Lukko 14.00 +47 3. Saana-Maria Rahko SK Pohjantähti 14.14 +1.01 4. Emmi Mähönen Tampereen Pyrintö 14.43 +1.30 5. Kristiina Lampinen Helsingin Suunnistajat 14.54 +1.41 6. Iida Savolainen Kangasala SK 15.00 +1.47 7. Natalia Kanko Koovee 15.03 +1.50 8. Susanna Forsell OK Raseborg 15.05 +1.52 9. Sonja Liukkonen Delta 15.09 +1.56 10. Jenna Pajunen Navi 15.10 +1.57 11. Suvi Harju Tampereen Pyrintö 15.42 +2.29 12. Suvi Ylikylä Rastikarhut 15.47 +2.34 13. Ilona Lehtinen Rajamäen Rykmentti 15.50 +2.37 14. Kerstin Uiboupin Delta 16.06 +2.53 15. Emmi Jokinen Hämeenlinnan Suunnistajat 16.08 +2.55 16. Rafaela Ilmoni OK77 16.17 +3.04 17. Riikka Ajalin Suomusjärven Sisu 16.32 +3.19 18. Carita Espo Sippurasti 16.36 +3.23 19. Jenny Blomqvist OK77 16.40 +3.27 20. Vilmalotta Silvonen SK Vuoksi 16.53 +3.40 21. Elli Peltomäki Siikaisten Sisu 17.15 +4.02 22. Aino Kattilakoski Kokkolan Suunnistajat 17.16 +4.03 23. Lina Boholm IK Kronan 17.32 +4.19 24. Reeta Rantanen MS Parma 17.46 +4.33 25. Anna Alppi Kankaanpään Suunnistajat 17.47 +4.34 26. Amanda Haga OK Botnia 17.49 +4.36 27. Aino Ojanen Kangasala SK 18.02 +4.49 28. Jenna Ojala Vehkalahden Veikot 18.30 +5.17 29. Liisa Parviainen Tampereen Pyrintö 18.33 +5.20 30. Laura Jakobsson Espoon Suunta 18.42 +5.29 31. Jenni Hakulinen Vehkalahden Veikot 18.43 +5.30 32. Anna Tuomisto Rasti-Jussit 18.59 +5.46 33. Emma Storvall IK Kronan 19.05 +5.52 34. Salla Vahvelainen Tampereen Pyrintö 19.50 +6.37 35. Katja Lahtinen Helsingin Suunnistajat 19.57 +6.44 36. Elina Grahn Närpes OK 20.03 +6.50 37. Laura Hakulinen Espoon Suunta 20.07 +6.54 38. Heli Makkonen Rasti-Jussit 20.32 +7.19 39. Eveliina Hasu Sippurasti 20.55 +7.42 40. Säde Suutari Sippurasti 21.03 +7.50 41. Pinja Kurppa Angelniemen Ankkuri 21.05 +7.52 42. Marke Joona Pellon Ponsi 21.14 +8.01 43. Tuija Laine Hauhon Sisu 22.22 +9.09 44. Vuokko Jurvakainen Suunta Jyväskylä 22.34 +9.21 45. Juuli Ollikainen Navi 25.19 +12.06 46. Heidi Mattila Rasti-Lukko 26.42 +13.29 47. Heini Nurmela Vehkalahden Veikot 26.53 +13.40 48. Helena Rosenström OK77 27.28 +14.15 49. Henni Elonen Lahden Suunnistajat-37 31.17 +18.04
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 46, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Essi Hietaoja Helsingin Suunnistajat 13.30 2. Sanni Kivelä Angelniemen Ankkuri 14.57 +1.27 3. Sanna Minkkinen Rajamäen Rykmentti 14.58 +1.28 4. Victoria Höstman Malax IF 15.06 +1.36 5. Emma Simosas OK Orient 15.19 +1.49 6. Miitu Korhonen Kuopion Suunnistajat 15.37 +2.07 7. Silja Annila Rasti-Lukko 15.59 +2.29 7. Henna-Riikka Haikonen Anttolan Urheilijat 15.59 +2.29 9. Emma Silvennoinen Paimion Rasti 16.01 +2.31 10. Tytti Kirvesmies Lahden Suunnistajat-37 16.09 +2.39 11. Milla Saarimäki Angelniemen Ankkuri 16.13 +2.43 12. Julia Björkstrand IF Femman 16.14 +2.44 13. Emilia Teini Rasti-Lukko 16.30 +3.00 14. Anna Moilanen Kajaanin Suunnistajat 16.32 +3.02 15. Susanna Laakkonen MS Parma 16.33 +3.03 16. Annika Kottonen Lynx 16.56 +3.26 17. Salla Koskinen Turun Suunnistajat 17.03 +3.33 18. Iiris Saarenpää Kangasala SK 17.15 +3.45 19. Essi Varjonen Lapuan Virkiä 17.16 +3.46 20. Salla Koskela Lounais-Hämeen Rasti 17.26 +3.56 21. Tuulia Viberg Turun Suunnistajat 17.41 +4.11 22. Mari Penttilä Hämeenlinnan Suunnistajat 18.26 +4.56 22. Johanna Saari Kankaanpään Suunnistajat 18.26 +4.56 24. Essi Lotvonen Laitasaaren Veto 18.35 +5.05 25. Johanna Hulkkonen Pihkaniskat 18.41 +5.11 26. Laura Janhunen Jämsän Retki-Veikot 18.43 +5.13 27. Noora Sorri Espoon Suunta 18.54 +5.24 28. Annukka Hanhijärvi Espoon Akilles 18.58 +5.28 28. Ina Westerlund OK77 18.58 +5.28 30. Tuija Kuusela Kankaanpään Suunnistajat 18.59 +5.29 31. Sanna Ylikylä Rastikarhut 19.15 +5.45 32. Eveliina Kosola SK Pohjantähti 19.23 +5.53 33. Jenny Sariluoto Suunta-Sepot 19.29 +5.59 33. Liisa Lahti Kangasala SK 19.29 +5.59 35. Outi Valkonen Kangasniemen Kalske 20.02 +6.32 36. Vera Österman Turun Suunnistajat 20.11 +6.41 37. Kirsi Rantoja Rastiketut 21.12 +7.42 38. Vilma Lamminpää OK Orient 22.05 +8.35 39. Sanna Nykänen Asikkalan Raikas 22.08 +8.38 40. Sanna Sairanen Hämeenlinnan Suunnistajat 22.25 +8.55 41. Henrika Wiksten OK Orient 22.46 +9.16 42. Kaisa Kauppila Vehkalahden Veikot 23.18 +9.48 43. Asta Järvinen Asikkalan Raikas 24.33 +11.03 44. Marjut Turunen Rasti-Pielinen 24.46 +11.16 45. Mona Lindroth Asikkalan Raikas 27.10 +13.40 46. Leena Tani Sippurasti 27.51 +14.21
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 42, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Marika Suominen Rajamäen Rykmentti 12.45 2. Anniina Suhonen Kuopion Suunnistajat 13.11 +26 3. Oona Valkonen Kangasniemen Kalske 13.33 +48 4. Roosa Hämäläinen Kokkolan Suunnistajat 13.38 +53 5. Pihla Otsamo Helsingin Suunnistajat 13.49 +1.04 6. Katri Lylynperä Suunta-Sepot 14.09 +1.24 7. Emma Laakkio Angelniemen Ankkuri 14.11 +1.26 8. Henna Saarinen Koovee 14.41 +1.56 9. Alma Toivonen Kangasala SK 14.42 +1.57 10. Laura Neuvonen Turun Suunnistajat 14.46 +2.01 11. Eliisa Alatalo Tampereen Pyrintö 14.48 +2.03 12. Tiia Kunelius Kuusankosken Urheiluseura 15.07 +2.22 13. Emma Piitulainen Kalevan Rasti 15.27 +2.42 14. Hanna Niemi Asikkalan Raikas 16.17 +3.32 15. Essi Rautasalo Kalevan Rasti 16.20 +3.35 16. Maiju Lonka SK Vuoksi 16.24 +3.39 17. Tiia Pulkkinen Navi 16.26 +3.41 18. Josefina Bäck OK Raseborg 16.36 +3.51 19. Laura Mänkärlä Lynx 16.37 +3.52 20. Pinja Toivanen Rasti-Nokia 16.58 +4.13 21. Iida Heinonen Ulvilan Ura 17.24 +4.39 22. Mia Lindroth Asikkalan Raikas 17.25 +4.40 23. Tiia Ylikangas Himangan Urheilijat 17.43 +4.58 24. Carita Fredriksson SK Pohjantähti 17.52 +5.07 25. Laura Laakkonen Tampereen Pyrintö 18.08 +5.23 26. Aino Väyrynen Kymin Suunnistajat 18.15 +5.30 27. Minna Kivimäki Rasti-Lukko 18.22 +5.37 28. Krista Lahtinen Helsingin Suunnistajat 19.02 +6.17 29. Niina-Mari Inkeri Olavin Rasti 19.14 +6.29 30. Anniina Kössi Lapuan Virkiä 19.38 +6.53 31. Janita Ojala Vehkalahden Veikot 20.11 +7.26 32. Jonna Kulmala Rasti-Kurikka 20.30 +7.45 33. Johanna Tikkanen SK Vuoksi 20.58 +8.13 34. Mirva Juntunen MS Parma 22.11 +9.26 35. Pinja Hietanen Kuusankosken Urheiluseura 23.14 +10.29 36. Emma Hyyppä Lahden Suunnistajat-37 23.19 +10.34 37. Noora Kurri Savon Rasti 23.28 +10.43 38. Laura Sinisalo Mäntsälän Urheilijat 24.04 +11.19 39. Milla Turpiainen Hyvinkään Rasti 25.37 +12.52 40. Anni Huuha Oulaisten Huima 29.06 +16.21 41. Aino-Maria Mänki Lounais-Hämeen Rasti 29.55 +17.10 Jonna Rask Pargas IF Hyl.
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 37, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Maaret Turunen Rajamäen Rykmentti 13.04 2. Hanna Lehto Lapuan Virkiä 13.06 +2 3. Suvi Heittola Rasti-Kurikka 14.05 +1.01 4. Johanna von Frenckell OK Raseborg 14.23 +1.19 5. Lilja Österman Turun Suunnistajat 14.49 +1.45 6. Tanja Moser Tampereen Pyrintö 15.14 +2.10 7. Jannina Gustafsson Tuusulan Voima-Veikot 15.15 +2.11 8. Ida Kujansuu MS Parma 15.24 +2.20 9. Emmi Haavisto Turun Suunnistajat 15.39 +2.35 10. Iina Santamäki Kangasala SK 15.50 +2.46 11. Annika Sinkkonen MS Parma 15.57 +2.53 12. Ruska Saarela Kokkolan Suunnistajat 16.52 +3.48 13. Katja Heinjoki Jämsän Retki-Veikot 16.53 +3.49 14. Aino Vuopio Pellon Ponsi 17.02 +3.58 15. Anni Reiman Angelniemen Ankkuri 17.32 +4.28 16. Nuppu Lamminpää OK Orient 17.35 +4.31 17. Aada Forsman Vaasan Suunnistajat 17.41 +4.37 17. Suvi Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura 17.41 +4.37 19. Mira Räisänen Saloisten Reipas 17.44 +4.40 20. Helena Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot 17.51 +4.47 21. Essi Sundström Tampereen Pyrintö 18.17 +5.13 22. Maria Kontoniemi Tampereen Pyrintö 18.18 +5.14 23. Lotta Sandroos Rastikarhut 18.22 +5.18 24. Anna-Erika Korpi Turun Suunnistajat 18.39 +5.35 25. Taru Ylikoski Kortesjärven Järvi-Veikot 18.51 +5.47 26. Anna Kerkkonen Jämsän Retki-Veikot 18.55 +5.51 27. Anni-Kaisa Mäkipää Ulvilan Ura 19.05 +6.01 28. Henna Skog Koovee 19.44 +6.40 29. Roosa Pekkalin Kouvolan Rasti-72 21.35 +8.31 30. Sirpa Suvanne Laitasaaren Veto 22.09 +9.05 31. Riina Pirttinen Kortesjärven Järvi-Veikot 23.08 +10.04 32. Minni Halinen Kymin Suunnistajat 23.09 +10.05 33. Hanni Tihilä Tuusulan Voima-Veikot 24.21 +11.17 34. Henna Jylhä Kokkolan Suunnistajat 27.39 +14.35 35. Jenny Ray OK77 28.23 +15.19 36. Kaisa Kiri Vehkalahden Veikot 29.55 +16.51 37. Viivi Valkonen Kangasniemen Kalske 38.49 +25.45
H21K1 H21K2 H21K3 H21K4 H21K5 H21K6 H21K7 D21K1 D21K2 D21K3 H20K1 H20K2 H18K1 H18K2 H16K1 H16K2 H16K3 D20K1 D18K1 D18K2 D16K1 D16K2 D16K3
(Lähti: 38, Keskeytti: 0, Hylätty: 2) 1. Niina Hulkkonen Pihkaniskat 14.02 2. Jenna Laukkarinen Tuusulan Voima-Veikot 14.33 +31 3. Lilia Emaldynova Angelniemen Ankkuri 15.03 +1.01 4. Milla Maijala Lapin Veikot 15.06 +1.04 5. Sirkku Minkkinen Rajamäen Rykmentti 15.49 +1.47 6. Emilia Mänttäri Kuopion Suunnistajat 15.51 +1.49 7. Emma Lindroos Pargas IF 16.11 +2.09 8. Sara Karvonen Lynx 16.33 +2.31 9. Mirka Suutari Sippurasti 16.48 +2.46 10. Ella Nurmi Vaasan Suunnistajat 16.49 +2.47 11. Emilia Sågfors OK Botnia 17.08 +3.06 12. Elin Nylund IF Femman 17.33 +3.31 13. Sanni Kymäläinen Tampereen Pyrintö 17.41 +3.39 14. Emilia Rantanen MS Parma 18.03 +4.01 15. Minttu Toivanen Rasti-Nokia 18.14 +4.12 16. Agneta Boxström IF Sibbo-Vargarna 18.24 +4.22 17. Essi Jalanto Kangasala SK 18.38 +4.36 18. Elina Lammi Helsingin Suunnistajat 18.44 +4.42 19. Minna Närhi Jämsän Retki-Veikot 19.09 +5.07 20. Kati Aalto Rasti-Nokia 19.25 +5.23 21. Sirja Heiskanen Kangasniemen Kalske 19.46 +5.44 22. Maria Espo Sippurasti 19.51 +5.49 23. Jenna Lehto Lapuan Virkiä 20.00 +5.58 24. Marjo Bergman Ounasvaaran Hiihtoseura 20.25 +6.23 25. Tiina Haapakoski Rastikarhut 20.40 +6.38 26. Sofia Penger Pargas IF 21.19 +7.17 27. Eeva Linnainmaa Kyrös-Rasti 21.31 +7.29 28. Pia Isolähteenmäki Länsi-Lavian Loiske 21.41 +7.39 29. Venla Heikkilä Mäntsälän Urheilijat 22.10 +8.08 30. Siiri Itkonen Lapin Veikot 22.23 +8.21 31. Anna Riihimäki Lammin Säkiä 25.29 +11.27 32. Marjukka Hanhijärvi Espoon Akilles 27.43 +13.41 33. Caroline Sandelin Närpes OK 28.29 +14.27 34. Lotta Kulju OK Orient 28.43 +14.41 35. Oona Jumeri Oulaisten Huima 30.58 +16.56 36. Hannele Tenhonen Länsi-Lavian Loiske 37.50 +23.48 Ruut Kanko Koovee Hyl. Anniina Simonen Kalevan Rasti Hyl.