H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
1 15.51 11.46 15.48 10.15 26642 409730 Aaltonen Vesa IF Brahe 2 16.51 11.51 14.41 10.15 99915 74152 Andersson David Sweden 3 16.48 11.32 15.05 10.15 100139 92240 Blatchford Josh Australia 4 16.35 11.41 15.56 10.15 98384 194034 Brändli Simon Tampereen Pyrintö 5 17.04 11.52 __.__ __.__ 7897 158614 Dahlen Mats Norway 6 16.44 12.14 14.48 10.15 99802 145044 Diachenko Vadym Ukraine 7 16.28 11.49 14.38 10.15 14989 485709 Fagerudd Kim Paimion Rasti 8 17.01 11.39 15.28 10.15 98057 158163 Glaner Franz Austria 76 16.23 12.41 15.22 10.15 97620 159921 Glebov Ruslan Ukraine 9 15.48 12.29 15.04 10.15 98486 158137 Goericke Marvin Germany 10 16.30 12.24 14.56 10.15 97902 158131 Graça Nelson Portugal 11 16.03 11.34 15.40 10.15 17669 145730 Haldin Mats Norway 12 15.59 12.20 15.50 10.15 3507 188607 Hall Andreas IF Femman 13 16.20 11.59 15.57 10.15 97956 157277 Hamelius Johan Sweden 14 17.02 11.15 15.32 10.15 97940 161765 Hartmann Steffen Germany 15 17.00 12.07 14.45 10.15 7246 179277 Heinaro Einari Helsingin Suunnistajat 16 16.05 11.21 16.04 10.15 26191 408008 Heinonen Mikko Kalevan Rasti 17 15.50 12.01 15.16 10.15 3045 152452 Henriksson Tobias Pargas IF 18 15.41 12.12 16.00 10.15 1129 152119 Hirvikallio Joni Koovee 19 16.54 12.16 14.50 10.15 1718 159168 Huikko Petteri Vaajakosken Terä 77 16.02 12.28 15.41 10.15 26783 155093 Huovila Jarkko Kalevan Rasti 75 16.10 12.15 14.51 10.15 3848 177184 Hyyryläinen Juha Anttolan Urheilijat 20 16.53 11.17 15.15 10.15 23880 183046 Hämäläinen Sami MS Parma 21 16.26 11.56 16.03 10.15 32487 410999 Ikonen Pasi Vaajakosken Terä 22 16.33 11.53 15.47 10.15 19547 188564 Isokoski Markku Pellon Ponsi 23 15.38 12.25 15.20 10.15 7095 188554 Istolahti Tuomo Ylistaron Kilpa-Veljet 24 16.11 12.17 14.52 10.15 14498 410721 Itävuo Pekka Koovee 25 16.47 12.04 14.57 10.15 31987 41621 Joensuu Timo Vaajakosken Terä 26 15.52 12.26 15.13 10.15 46334 157246 Johansson Magnus Norway 27 16.32 11.42 14.55 10.15 23302 412537 Kahelin Jouni Vaajakosken Terä 28 15.55 12.31 15.03 10.15 12877 402831 Kari Tuomas Angelniemen Ankkuri 29 16.15 12.35 15.25 10.15 24346 123411 Karvonen Matti Kalevan Rasti 30 __.__ __.__ __.__ 10.15 10492 488045 Kautto Lasse Vaajakosken Terä 31 16.59 11.31 15.30 10.15 1079 174616 Kymäläinen Severi Tampereen Pyrintö 32 16.22 11.19 15.21 10.15 7644 188584 Lakanen Jonne Vaajakosken Terä 33 16.57 11.25 14.58 10.15 2543 185194 Lassila Ari-Pekka Koovee 34 16.00 11.18 16.05 10.15 14018 157527 Laukkarinen Jesse Rajamäen Rykmentti 35 16.41 11.55 15.26 10.15 10907 161864 Leskinen Aapo Lynx 36 16.13 12.23 15.35 10.15 27242 402119 Leskinen Aleksi Lynx 37 15.42 11.38 15.45 10.15 2734 145638 Leskinen Antti-Pekka Lynx 38 16.52 11.48 14.46 10.15 18138 107254 Liuha Jarkko Vehkalahden Veikot 39 16.58 11.45 15.34 10.15 6819 175474 Liukkonen Matti Rajamäen Rykmentti 40 15.57 11.37 15.53 10.15 2017 408345 Mattila Tomi Angelniemen Ankkuri 41 16.38 11.27 __.__ __.__ 27138 483244 Metsälä Juuso Kalevan Rasti 42 16.46 12.11 14.54 10.15 8542 408049 Mjösund Asgeir MS Parma 44 16.16 11.29 15.29 10.15 3998 182262 Myllärinen Jani Koovee 45 17.05 11.58 14.59 10.15 807 100779 Mähönen Timo Kalevan Rasti 74 16.36 11.24 15.59 10.15 26271 43806 Mäkinen Vesa Angelniemen Ankkuri 46 17.03 12.08 15.10 10.15 6151 170048 Mänkärlä Janne Lynx 78 16.14 12.22 15.43 10.15 27098 180367 Niemi Vili Rajamäen Rykmentti 47 16.55 11.43 14.47 10.15 32609 411946 Oikarinen Lauri Pellon Ponsi 48 16.37 12.39 15.02 10.15 12562 188499 Parjanne Antti Lynx 49 16.49 11.22 15.37 10.15 29678 159109 Parkkinen Jarno Rajamäen Rykmentti 50 16.42 11.35 15.38 10.15 6968 170593 Peltola Juha MS Parma 51 16.25 12.40 14.40 10.15 25952 180702 Penttinen Topi OK Orient 52 16.40 12.05 15.07 10.15 23047 183491 Portin Fredric Paimion Rasti 53 16.34 11.47 16.01 10.15 15519 182725 Pukema Hannu-Pekka Rajamäen Rykmentti 54 16.24 12.33 15.11 10.15 14936 409498 Rantala Kalle Kalevan Rasti 55 __.__ 11.33 15.17 __.__ 28111 168246 Repo Ville Vehkalahden Veikot 56 16.50 11.26 15.08 10.15 99804 145259 Ruiz de la Herran Javier Spain 57 16.45 11.23 15.18 10.15 9175 169466 Saari Petri Vaajakosken Terä 58 16.01 11.36 15.23 10.15 9500 189971 Saari Toni Vaajakosken Terä 59 __.__ 11.20 15.54 10.15 19891 79386 Salmenoja Samuli MS Parma 61 15.46 12.30 15.00 10.15 97780 191632 Simakov Maxim Russia 62 16.12 12.09 14.43 10.15 3466 125940 Simosas Otto OK Orient 63 16.27 11.50 15.55 10.15 8892 169960 Sirén Mikko Angelniemen Ankkuri 64 15.43 12.18 15.14 10.15 983 409732 Sorvisto Juha Vaajakosken Terä 65 16.17 12.21 15.31 10.15 33291 159983 Stenlund Daniel Paimion Rasti 66 16.29 __.__ 15.06 __.__ 34122 189337 Summanen Aapo Norway 43 16.08 11.16 15.44 10.15 17919 124373 Suna Jussi Turun Metsänkävijät 67 16.56 12.10 14.39 10.15 10383 157623 Suominen Miika Rajamäen Rykmentti 68 16.21 11.57 15.49 10.15 1821 99806 Suonpää Lasse MS Parma 69 16.06 12.42 14.44 10.15 28911 412830 Taanila Vesa Ikaalisten Nouseva-Voima 70 16.09 11.28 15.27 10.15 98466 157327 Tamuzs Janis Latvia 71 15.47 11.40 15.58 10.15 22716 182952 Tani Jukka Kouvolan Suunnistajat 72 16.07 12.13 14.42 10.15 98210 157326 Tiselius Karl Switzerland 73 15.56 12.03 15.52 10.15 11422 408039 Tölkkö Tommi MS Parma 82 15.58 12.19 14.49 10.15 25843 170092 Valkama Sami Paimion Rasti 83 15.49 12.06 15.09 10.15 22041 44020 Weckman Janne Vehkalahden Veikot 84 15.45 12.27 15.42 10.15 98039 158151 Welti Hans Switzerland 85 15.44 11.54 15.39 10.15 19709 409766 Vilska Kimmo Rajamäen Rykmentti 86 15.39 12.37 15.19 10.15 46251 158142 Wolf Dieter Switzerland 87 16.18 12.32 15.24 10.15 3089 157580 Väisänen Henrik Hiisirasti 88 16.19 11.30 15.46 10.15 31092 102901 Väre Teemu Paimion Rasti
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
101 15.02 13.18 14.22 10.00 9695 183740 Airila Marika Kalevan Rasti 102 14.50 13.42 13.24 10.00 9632 190015 Andelin Sanna Lahden Taimi 103 14.32 14.03 __.__ __.__ 99919 158141 Anderson Jennie Canada 104 15.17 13.54 13.31 10.00 24089 80984 Anttonen Sari Keuruun Kisailijat 105 15.25 13.04 14.04 10.00 100146 158148 Bakkman Frida Sweden 135 __.__ 13.13 14.25 __.__ 22220 56926 Björkstrand Julia IF Femman 106 15.14 13.09 14.24 10.00 98059 158145 Borish Tori Austria 107 14.20 13.24 14.26 10.00 98100 158149 Bucher Dominique Switzerland 108 14.16 13.40 14.31 10.00 46816 158133 Davydova Lisa Russia 109 14.38 13.31 14.32 10.00 98194 158168 Engeler Rachel Switzerland 181 15.32 13.32 13.43 10.00 28796 411123 Fagerudd Salla Paimion Rasti 111 15.23 13.15 13.32 10.00 46102 142962 Feer Isabelle Kangasala SK 112 15.12 13.03 13.50 10.00 2382 161556 Fincke Matleena Angelniemen Ankkuri 113 14.40 12.52 14.11 10.00 98037 155073 Gantenbein Yvonne Switzerland 114 14.46 13.38 13.27 10.00 33590 412809 Gunell Yvonne Pargas IF 115 14.25 13.27 13.49 10.00 98098 158136 Gygax Katja Switzerland 144 15.31 12.53 13.56 10.00 35611 179888 Haajanen Sofia SK Pohjantähti 116 14.42 13.39 14.21 10.00 26998 139013 Haapasalo Heidi Tampereen Pyrintö 117 15.21 13.20 14.14 10.00 4980 154204 Hakala Eeva-Liisa Kortesjärven Järvi-Veikot 118 15.19 13.58 13.20 10.00 20523 183467 Heikkonen Anni Rastikarhut 119 15.33 13.25 13.53 10.00 34912 188550 Hirvonen Eveliina Paimion Rasti 120 14.33 12.54 14.13 10.00 32462 480695 Hokka Laura SK Pohjantähti 121 15.00 14.04 13.33 10.00 534 157466 Honkimaa Anni Espoon Suunta 122 15.13 12.58 14.19 10.00 100029 158153 Hrstková Vlad?na Czech Republic 123 15.10 13.57 13.42 10.00 1000 153194 Höglund Henna Kalevan Rasti 124 15.05 13.00 13.47 10.00 100152 144990 Höjsgaard Karolina Sweden 125 14.59 13.49 13.36 10.00 19105 181586 Joensuu Marttiina SK Pohjantähti 126 14.31 13.50 13.46 10.00 6717 177356 Juga Emma IF Sibbo-Vargarna 127 15.24 13.11 14.12 10.00 99738 483354 Kano Naoko Japan 128 14.43 14.00 13.21 10.00 7802 158801 Kauppila Sanna Vehkalahden Veikot 129 15.03 14.01 13.34 10.00 16225 183385 Kirvesmies Tytti Tampereen Pyrintö 130 14.52 12.50 14.10 10.00 1467 177797 Korhonen Miitu Kuopion Suunnistajat 131 14.55 13.33 13.28 10.00 6539 166685 Lakanen Laura SK Pohjantähti 132 15.35 12.48 13.38 10.00 692 190337 Lammila Laura Paimion Rasti 133 15.08 12.56 14.33 10.00 6163 189303 Lampinen Kristiina Helsingin Suunnistajat 134 14.49 13.56 13.30 10.00 34145 173815 Leijola Laura Hiidenkiertäjät 136 15.11 13.23 14.17 10.00 10793 88650 Liikanen Marjo Rajamäen Rykmentti 137 14.47 14.02 14.00 10.00 2465 407127 Lindeqvist Katri Paimion Rasti 138 15.16 13.46 13.39 10.00 3075 188664 Liukkonen Sonja Hiidenkiertäjät 139 14.36 13.06 13.55 10.00 6601 191149 Mattila Milla Helsingin Suunnistajat 140 15.18 13.59 13.23 10.00 2681 186455 Meriläinen Eija Helsingin Suunnistajat 141 14.24 13.29 13.40 10.00 6967 413234 Mjösund Katja MS Parma 142 15.04 14.05 13.48 10.00 99809 145043 Moldashev Elmira Kazakhstan 143 14.27 13.10 14.29 10.00 96845 131569 Müller Regula Switzerland 145 15.29 13.44 13.22 10.00 98409 88023 Neradova Alena Rajamäen Rykmentti 146 14.22 13.43 13.41 10.00 22936 191537 Niittynen Marjo Koovee 147 14.34 13.28 13.35 10.00 24500 184960 Niittynen Miia Koovee 148 __.__ 13.01 14.02 10.00 32895 148725 Norrgrann Saara Paimion Rasti 149 14.23 13.16 14.27 10.00 33934 190611 Nurmela Sari Vehkalahden Veikot 173 15.09 12.59 13.51 10.00 3374 186751 Närhi Anna Hiidenkiertäjät 150 15.28 13.26 13.25 10.00 98202 144481 Oliveira Liliana Portugal 151 14.18 13.30 14.28 10.00 1669 99301 Pajunen Laura Anttolan Urheilijat 152 14.51 13.45 13.29 10.00 28034 138128 Paukkunen Sanna MS Parma 153 15.26 13.22 13.57 10.00 13319 141811 Paunonen Tuuli Koovee 154 15.34 13.08 14.09 10.00 21018 173361 Penttilä Mari Hämeenlinnan Suunnistajat 155 14.56 13.51 13.58 10.00 481 408005 Pietilä Johanna Paimion Rasti 156 15.27 12.49 14.15 10.00 33864 74887 Rahko Saana-Maria SK Pohjantähti 157 14.53 13.53 13.16 10.00 2559 142893 Raitanen Hanna Rajamäen Rykmentti 158 14.19 13.14 14.16 10.00 35549 134441 Rozova Tatiana IF Sibbo-Vargarna 159 14.37 13.35 13.18 10.00 7249 130472 Saarimäki Heini Angelniemen Ankkuri 160 15.15 13.17 14.35 10.00 1370 95978 Sandell Eva-Lina IK Kronan 161 14.57 12.47 14.23 10.00 15166 126500 Sareila Outi MS Parma 162 15.07 13.55 13.26 10.00 99959 144482 Shafer-Skelton Anna USA 163 15.22 12.57 13.54 10.00 1424 54249 Sianoja Maija MS Parma 164 14.45 12.46 14.06 10.00 23766 152230 Silvennoinen Emma Paimion Rasti 165 14.35 14.06 14.08 10.00 23244 404863 Simola Jenni Sweden 166 14.39 13.05 13.59 10.00 1373 95980 Skogvik Ida-Marie IK Kronan 167 14.54 13.47 13.19 10.00 99801 145062 Sukharevska Alona Ukraine 168 14.21 13.36 13.45 10.00 99800 144096 Suzdalova Maryna Ukraine 169 14.17 13.41 13.52 10.00 16179 409362 Taini Mia Koovee 170 14.44 13.52 14.07 10.00 15148 191949 Tervo Susanna MS Parma 171 14.28 13.48 14.05 10.00 99981 193391 Topinkova Monika Czech Republic 172 14.29 13.21 14.03 10.00 3014 180457 Uotila Ulrika Koovee 179 14.15 13.37 14.34 10.00 4369 411950 Wennman Heini SK Pohjantähti 180 14.48 12.55 14.01 10.00 24055 58940 Viberg Tuulia MS Parma 174 15.01 13.19 13.17 10.00 94766 175394 Voytova Alexandra Rasti-Kurikka
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
201 15.14 13.27 13.36 09.30 99812 144428 Adamovich Dmitriy Kazakhstan 202 14.32 13.05 13.48 09.30 7318 161076 Aikio Santeri Kuusamon Erä-Veikot 203 14.10 13.28 14.04 09.30 15977 89220 Annila Henri Koovee 204 14.53 13.11 13.09 09.30 14234 410761 Anttolainen Aleksi Lahden Suunnistajat-37 205 14.19 13.59 13.27 09.30 41353 170279 Anuchkin Mikhail Hämeenlinnan Suunnistajat 206 __.__ 12.54 13.58 09.30 98769 146650 Baudot Remi Navi 207 __.__ 13.45 13.03 09.30 98767 137589 Body Florentin Navi 208 14.36 13.46 13.02 09.30 98373 145027 Corbett Cillin Irland 209 __.__ 13.20 13.40 09.30 99007 144920 Doyle Matt Austria 210 14.00 13.57 13.45 09.30 98473 144967 Frei Lukas Switzerland 211 14.41 13.17 13.12 09.30 40372 411968 Gründler Jonas Switzerland 212 14.37 13.33 14.07 09.30 16418 59896 Hakulinen Niko Vehkalahden Veikot 213 14.20 13.53 13.25 09.30 11165 157573 Halme Jussi-Elmeri Tampereen Pyrintö 214 14.02 13.24 13.41 09.30 98394 144453 Hann Nick New Zealand 215 14.33 13.42 14.02 09.30 10210 51992 Hasu Simo OK Orient 216 14.06 13.54 13.52 09.30 98481 144473 Huebscher Rico Switzerland 217 14.25 14.04 13.01 09.30 26274 147983 Hyttinen Lauri Rasti E4 218 14.23 13.44 14.14 09.30 21121 99285 Hänninen Jarkko Hiidenkiertäjät 219 __.__ 13.48 13.24 09.30 17295 413260 Jurvakainen Tuukka Vaajakosken Terä 220 15.13 13.06 13.34 09.30 98178 144171 Kamenicky Tobias Czech Republic 221 14.17 13.38 14.12 09.30 16897 180250 Kannus Kristian Kangasala SK 222 14.03 13.32 13.26 09.30 23045 192862 Kirmula Miika Angelniemen Ankkuri 223 14.09 14.00 13.28 09.30 17392 91968 Kotro Tuomas SK Vuoksi 224 14.01 13.09 13.42 09.30 22454 159790 Kronberg Christian IF Femman 225 14.44 14.02 13.17 09.30 1845 136764 Kukkonen Janne Kuopion Suunnistajat 226 14.15 14.01 13.20 09.30 14028 193217 Kuukka Elias Tampereen Pyrintö 227 14.42 12.56 13.30 09.30 1686 89353 Laasanen Lauri Laihian Luja 228 14.13 13.55 13.29 09.30 18942 159462 Lahtinen Atte Helsingin Suunnistajat 229 15.11 13.04 13.22 09.30 9312 56841 Lammi Pekka Helsingin Suunnistajat 230 15.03 13.25 13.47 09.30 24859 410525 Lehtinen Niko Lahden Suunnistajat-37 231 14.05 13.31 13.33 09.30 10323 190148 Leirimaa Tatu Rastivarsat 232 __.__ 13.43 14.00 09.30 98770 137552 Levesy Valentin Navi 233 14.39 13.35 13.00 09.30 16822 159994 Loukkalahti Otto Hiidenkiertäjät 234 14.54 13.03 13.57 09.30 19831 93839 Martikainen Juha Keuruun Kisailijat 235 __.__ 13.16 13.13 09.30 99758 144445 McCullough Eoin Irland 236 14.49 12.53 14.06 09.30 100216 145038 Mustafin Ruslan Russia 237 14.59 13.40 __.__ __.__ 12320 411947 Mäkelä Juuso Alajärven Ankkurit 238 14.47 13.13 14.11 09.30 19858 178156 Nenonen Lauri SK Vuoksi 239 14.11 13.15 13.49 09.30 14968 158823 Niskanen Teemu Lahden Suunnistajat-37 240 14.51 13.22 14.08 09.30 31973 161072 Nissinen Niko SK Pohjantähti 262 14.46 14.05 13.08 09.30 20498 183010 Närvä Tomi Hiidenkiertäjät 241 15.00 13.00 13.55 09.30 15075 58586 Parkkinen Ville SK Pohjantähti 242 14.16 13.30 13.56 09.30 13136 83884 Peltonen Topias Itä-Päijänteen Rasti 243 14.48 13.21 13.59 09.30 99803 145347 Petrovets Mykola Ukraine 244 14.28 13.07 13.38 09.30 49647 137914 Polyakov Dmitry Russia 245 15.04 13.36 13.31 09.30 16675 152334 Rantala Antti Kangasala SK 246 __.__ 13.26 13.39 09.30 98607 145035 Richardson Alistair New Zealand 247 __.__ 12.52 14.13 09.30 98768 137441 Rio Nicolas Navi 248 14.52 12.57 13.32 09.30 26532 159986 Räsänen Markus Kuopion Suunnistajat 260 14.21 13.51 13.16 09.30 10610 93639 Sainio Santeri Kangasala SK 261 14.30 12.55 13.50 09.30 2608 169915 Salervo Mikko OK 77 249 14.38 13.34 14.10 09.30 97644 183037 Selenius Andreas OK Raseborg 250 15.05 13.23 13.35 09.30 17313 161098 Senttula Tuukka Suunta Jyväskylä 251 14.04 13.58 13.46 09.30 6289 59916 Similä Lauri SK Vuoksi 252 14.18 14.03 13.37 09.30 9308 412825 Sipponen Jere Paimion Rasti 253 14.27 13.01 13.51 09.30 26368 159147 Sulkula Ilari Suunta Jyväskylä 254 15.08 __.__ __.__ __.__ 19671 159591 Tauriainen Teemu Kuusamon Erä-Veikot 255 14.29 13.49 13.11 09.30 17319 152766 Tuomala Misa Suunta Jyväskylä 256 15.01 12.59 13.43 09.30 10284 190735 Tuovinen Aleksi Kuopion Suunnistajat 257 15.02 13.47 13.15 09.30 11927 180113 Tupitsa Juuso Helsingin Suunnistajat 258 15.10 13.50 13.06 09.30 25719 412879 Uitto Jussi Rasti-Kurikka 259 15.06 13.10 13.54 09.30 28967 145016 Uusitalo Jyri Pellon Ponsi 267 14.35 13.37 14.01 09.30 32271 149073 Valjakka Vili Anttolan Urheilijat 268 14.22 13.08 13.44 09.30 8899 52172 Valkonen Lauri Lahden Suunnistajat-37 269 14.07 13.12 14.09 09.30 9668 184976 Valtonen Luukas Helsingin Suunnistajat 270 14.40 13.52 13.18 09.30 19639 158808 Viberg Pauli Turun Suunnistajat 271 15.12 13.18 13.53 09.30 13132 183100 Viholainen Eeli Suunta Jyväskylä 272 14.58 13.39 13.05 09.30 9371 183466 Viitasaari Toni-Antti Kokkolan Suunnistajat 273 15.07 13.02 13.23 09.30 98784 145006 Vikentyev Alexander Turun Suunnistajat 274 14.45 14.06 13.04 09.30 4481 158515 Virkki Vili Hämeenlinnan Suunnistajat 275 14.31 13.41 14.03 09.30 40108 88502 Åman Jonathan IF Femman
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
281 14.20 13.15 14.31 09.30 9591 156602 Alppi Anna Rastikarhut 282 __.__ 13.25 14.25 __.__ 26053 154793 Annila Silja Rasti-Lukko 283 14.47 13.37 14.21 09.30 14406 154662 Bergman Marjo Ounasvaaran Hiihtoseura 284 14.36 14.18 13.50 09.30 98101 145008 Bertschinger Thalia Switzerland 285 15.03 14.21 13.14 09.30 97723 181411 Bevza Tatiana Russia 286 15.15 12.58 14.03 09.30 7849 42190 Borgman Mikaela IF Sibbo-Vargarna 287 14.16 13.27 __.__ __.__ 100033 134478 Butler Bec Koovee 288 15.21 13.18 13.27 09.30 98223 144484 Cherkashina Evgeniya Russia 289 14.40 14.01 14.08 09.30 99995 144449 Churikova Katerina Russia 290 __.__ 13.07 13.39 09.30 99796 144489 Dawson Michele Australia 291 __.__ 14.10 13.54 09.30 99008 144485 Doyle Jacqui Austria 355 14.19 13.45 14.15 09.30 46082 158156 Federova Maria Russia 292 15.14 13.52 13.38 09.30 1134 175763 Forsell Susanna OK Raseborg 293 14.04 13.43 14.26 09.30 20672 182753 Gustafsson Jannina Tuusulan Voima-Veikot 294 14.01 14.14 14.01 09.30 9087 89267 Haavisto Emmi Turun Suunnistajat 295 14.33 13.20 13.46 09.30 17772 153085 Hanhijärvi Annukka Espoon Akilles 296 14.44 14.11 13.44 09.30 18003 153090 Hanhijärvi Marjukka Espoon Akilles 297 15.12 14.02 13.25 09.30 15325 90205 Harju Suvi Tampereen Pyrintö 298 14.10 14.08 13.52 09.30 16576 180196 Heiskanen Sirja Kangasniemen Kalske 299 14.46 13.30 14.13 09.30 16300 148323 Hietaoja Essi Helsingin Suunnistajat 300 14.49 13.06 14.27 09.30 10997 153501 Hulkkonen Johanna Pihkaniskat 301 15.07 13.55 13.07 09.30 12379 177123 Hyvärinen Emilia Rastivarsat 302 14.45 12.55 14.06 09.30 14226 180647 Häkkinen Elli Saarijärven Pullistus 303 14.30 13.12 14.02 09.30 3230 159558 Höstman Victoria IF Femman 304 14.48 13.24 13.20 09.30 3062 177022 Jakobsson Laura Rastikarhut 305 15.08 14.00 13.31 09.30 8708 84623 Järvinen Julia Kangasala SK 306 14.38 14.16 13.47 09.30 10296 77882 Karjalainen Noora SK Pohjantähti 307 14.15 14.05 13.59 09.30 10872 155088 Karvonen Sara Lynx 309 14.24 14.25 13.04 09.30 94337 177210 Kauppinen Silja SK Pohjantähti 310 15.01 14.12 13.12 09.30 15938 93829 Kerkkonen Anna Jämsän Retki-Veikot 311 14.09 13.46 13.33 09.30 25565 485566 Kivelä Sanni Angelniemen Ankkuri 312 14.43 13.01 14.10 09.30 3893 182614 Kosonen Irene Anttolan Urheilijat 313 15.02 14.17 13.08 09.30 8994 88010 Kujansuu Ida MS Parma 314 14.08 13.36 14.12 09.30 10733 83580 Kuusela Tuija Rastikarhut 315 14.55 13.08 14.16 09.30 2433 175175 Kymäläinen Sanni Tampereen Pyrintö 316 15.18 13.57 13.11 09.30 9230 59802 Kössi Anniina Kortesjärven Järvi-Veikot 317 15.27 13.23 13.10 09.30 16828 148686 Laakkio Emma Angelniemen Ankkuri 318 14.50 14.06 13.22 09.30 5733 166149 Laakkonen Laura Tampereen Pyrintö 319 14.12 14.20 13.55 09.30 7437 153720 Lammi Elina Helsingin Suunnistajat 320 15.30 13.59 13.01 09.30 16883 191065 Lepola Siiri OK Orient 321 14.41 14.15 13.42 09.30 24932 158500 Lindroth Mia Asikkalan Raikas 322 15.10 13.03 13.40 09.30 16844 128950 Lonka Maiju SK Vuoksi 323 14.54 14.22 13.30 09.30 16641 81864 Lotvonen Essi Laitasaaren Veto 324 15.00 13.31 14.19 09.30 15124 480666 Maijala Meri Lapin Veikot 325 14.18 13.48 13.28 09.30 8297 410888 Maijala Milla Lapin Veikot 326 14.51 13.29 14.29 09.30 30184 180982 Minkkinen Sirkku Rajamäen Rykmentti 327 14.21 14.24 13.03 09.30 98918 144941 Muir Heather Australia 328 14.00 14.04 14.07 09.30 5915 59933 Mähönen Emmi Tampereen Pyrintö 329 14.23 13.17 14.20 09.30 25371 177461 Mäkinen Elisa Mäntsälän Urheilijat 330 14.58 14.19 13.15 09.30 16561 99779 Mänttäri Emilia Kuopion Suunnistajat 331 14.34 13.51 13.05 09.30 10087 112682 Niiranen Krista Kalevan Rasti 332 14.06 13.39 13.43 09.30 20871 153414 Nummela Iida Mäntsälän Urheilijat 357 14.53 13.19 14.09 09.30 13425 90189 Nurmi Ella Vaasan Suunnistajat 333 __.__ 12.59 13.24 09.30 13767 93015 Nylund Elin IF Femman 359 15.31 13.42 13.29 09.30 8843 81679 Närhi Minna Jämsän Retki-Veikot 334 14.17 13.47 13.26 09.30 9208 50516 Peltomäki Elli Rastikarhut 335 __.__ 13.22 13.21 09.30 1257 125736 Piitulainen Emma Kalevan Rasti 336 14.07 13.56 13.36 09.30 14849 126323 Raitanen Alisa Tuusulan Voima-Veikot 337 __.__ 13.32 14.18 09.30 98273 144942 Robertson Laura New Zealand 338 15.11 13.58 13.17 09.30 45133 186520 Ruppenthal Veronique Turun Suunnistajat 339 14.32 14.03 14.04 09.30 26230 181399 Räisänen Mira Saloisten Reipas 340 14.57 13.04 13.41 09.30 17230 182296 Saarela Ruska Kokkolan Suunnistajat 358 14.59 14.23 13.00 09.30 15126 54243 Saari Johanna Rasti-Lukko 341 15.09 13.10 13.37 09.30 14070 112516 Saarinen Henna Koovee 342 __.__ __.__ 14.30 __.__ 10599 89158 Santamäki Iina Kangasala SK 343 __.__ 13.14 13.35 __.__ 9847 128601 Savolainen Iida Kangasala SK 344 15.16 13.33 13.53 09.30 3542 182880 Silvonen Vilmalotta Helsingin Suunnistajat 345 14.14 13.35 14.05 09.30 3532 95977 Simosas Emma OK Orient 346 15.25 13.50 13.23 09.30 15972 181526 Suhonen Anniina Kuopion Suunnistajat 308 __.__ 13.09 __.__ __.__ 0 0 Sundström Linnea Sweden 347 14.13 13.38 14.14 09.30 3588 190468 Suominen Marika Rajamäen Rykmentti 348 __.__ 13.00 __.__ 09.30 15520 161450 Suutari Mirka Kouvolan Suunnistajat 349 14.26 14.09 13.56 09.30 25274 88485 Sågfors Emilia OK Botnia 350 15.05 13.41 13.02 09.30 15779 88543 Tani Leena Kouvolan Suunnistajat 351 14.39 12.57 14.23 09.30 25401 182897 Teini Emilia Rasti-Lukko 352 15.23 12.56 13.32 09.30 11753 143921 Toivanen Minttu Rasti-Nokia 353 14.37 14.13 13.18 09.30 11850 144367 Toivanen Pinja Rasti-Nokia 354 14.25 14.26 13.06 09.30 45754 144958 Tomashevskaya Veronika Russia 356 14.42 13.11 13.45 09.30 17621 83672 Turunen Maaret Rajamäen Rykmentti 366 15.26 13.54 13.09 09.30 15880 40980 Valkonen Oona Kangasniemen Kalske 367 14.52 13.28 13.13 09.30 24026 65860 Varjus Hanna SK Vuoksi 368 14.02 13.49 14.22 09.30 98091 144478 Weber Salome Switzerland 369 15.24 13.53 13.19 09.30 10027 117139 Vuopio Aino Pellon Ponsi 370 14.27 14.07 13.57 09.30 12079 55389 Ylikangas Tiia Rasti-Kurikka 371 15.17 13.16 13.48 09.30 45022 2005315 Zalaiskalna Beata Kazakhstan 372 15.06 13.21 13.58 09.30 44092 144965 Zimmermann Marili Estonia
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
381 16.36 11.34 14.22 09.00 1010 167692 Ahola Joonas Navi 382 15.38 12.41 15.00 09.00 3801 177583 Ahola Topias Navi 383 16.40 12.01 14.44 09.00 8948 190615 Aikio Severi Kuusamon Erä-Veikot 384 16.44 11.37 15.31 09.00 19717 156827 Alanko Valtteri IF Sibbo-Vargarna 385 17.05 11.04 15.22 09.00 5044 84639 Anttonen Ari Keuruun Kisailijat 386 15.42 12.32 15.37 09.00 14321 155001 Bergman Markku Ounasvaaran Hiihtoseura 387 16.12 11.48 16.02 09.00 23276 154226 Björkgård Jonas Kokkolan Suunnistajat 388 __.__ 12.35 14.30 __.__ 99795 144952 Dawson Aidan Australia 389 16.51 11.30 15.16 09.00 21646 166686 Ervasti Samuli Kuusamon Erä-Veikot 390 16.35 11.35 14.23 09.00 98485 67317 Fleiss Sebastian Germany 391 17.04 12.16 14.49 09.00 12172 169028 Grahn Viljam Närpes OK 392 15.17 12.34 15.12 09.00 11521 92962 Hakala Joakim IF Femman 393 15.41 12.36 14.52 09.00 38091 182987 Hakala Matias Lapuan Virkiä 394 15.50 12.21 14.17 09.00 19306 153083 Hanhijärvi Petrus Espoon Akilles 395 __.__ 11.03 15.01 09.00 99219 144951 Hannolainen Mark SK Vuoksi 396 15.22 11.27 15.50 09.00 11168 128028 Harju Jussi Tampereen Pyrintö 397 16.47 11.43 15.25 09.00 16574 148912 Heiskanen Pietu Kangasniemen Kalske 398 16.10 12.48 14.31 09.00 16575 180235 Heiskanen Severi Kangasniemen Kalske 399 16.08 11.24 15.20 09.00 26531 185244 Hiitola Olli Oulaisten Taru 400 15.56 12.38 15.30 09.00 7511 93574 Hulkkonen Mikko Pihkaniskat 401 16.50 11.40 15.19 09.00 11687 181424 Huostila Anssi Lammin Säkiä 402 15.40 12.23 14.54 09.00 29496 191062 Huotari Lauri Lahden Suunnistajat-37 403 15.48 12.46 14.36 09.00 22881 175380 Huuha Aleksi Oulaisten Huima 404 16.05 12.09 14.32 09.00 1294 125845 Häkkinen Aapo Saarijärven Pullistus 405 16.23 11.08 15.05 09.00 12090 180874 Inget Juha-Matti Pudasjärven Urheilijat 406 16.17 11.11 15.59 09.00 11871 191146 Jern Jonas IF Femman 407 15.31 11.39 15.44 09.00 36124 180581 Jokikokko Arttu Pudasjärven Urheilijat 408 16.03 12.37 15.42 09.00 3459 58677 Juhala Riku Hiisirasti 409 15.57 12.15 14.40 09.00 98283 144988 Juno Kim Switzerland 410 16.56 11.16 15.24 09.00 2427 169588 Jurvakainen Atte Suunta Jyväskylä 411 15.55 11.02 15.33 09.00 11778 93186 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 412 17.02 11.01 15.39 09.00 98179 144974 Kamenicky Jeronym Czech Republic 413 16.24 11.13 16.04 09.00 13087 183453 Kangas Veli Helsingin Suunnistajat 414 16.19 11.21 15.07 09.00 13157 153160 Karppinen Aleksi SK Pohjantähti 415 15.24 12.42 15.35 09.00 17861 59749 Kaunisto Tuomas Tampereen Pyrintö 416 16.53 11.49 14.26 09.00 34754 190879 Kauppinen Jussi Asikkalan Raikas 417 15.19 11.41 15.56 09.00 26539 152121 Kivelä Joonatan Perhon Kiri 418 16.27 12.27 14.47 09.00 13192 411927 Koirikivi Anssi RasTiimi 419 15.26 12.10 15.48 09.00 20481 161096 Kommio Jere Hämeenlinnan Suunnistajat 420 15.39 12.02 15.49 09.00 29540 188596 Kulagin Artur Helsingin Suunnistajat 421 15.49 11.14 15.26 09.00 14026 82685 Kuukka Anton Tampereen Pyrintö 422 16.55 11.26 14.43 09.00 12995 185158 Lahti Lasse-Pekka Kangasala SK 423 16.00 11.15 15.28 09.00 6216 159159 Lampinen Ville Helsingin Suunnistajat 424 16.38 12.13 14.58 09.00 1933 488129 Leino Akseli Rajamäen Rykmentti 445 16.09 12.43 14.24 09.00 10432 145993 Leipijärvi Joona Hämeenlinnan Suunnistajat 425 15.44 11.38 15.18 09.00 16446 183761 Lindberg Mikko Someron Esa 426 15.46 11.58 14.46 09.00 28089 183524 Lindroth Joona Asikkalan Raikas 427 16.15 11.18 15.15 09.00 7771 161073 Linna Matti Oulaisten Huima 428 16.49 12.00 14.56 09.00 4289 101502 Linnaila Casper OK Orient 483 16.20 11.28 16.00 09.00 21401 157451 Lipsanen Jeremias Navi 429 16.58 12.14 14.28 09.00 19400 312760 Loukkalahti Vilho Hiidenkiertäjät 430 15.45 12.20 16.03 09.00 17798 155024 Lyytikäinen Osku SK Vuoksi 431 15.16 12.50 15.29 09.00 36934 146848 Lönnroth Aapo Suomusjärven Sisu 432 __.__ __.__ 15.27 09.00 23965 150660 Malinen Olli Tuusulan Voima-Veikot 433 16.57 12.06 14.15 09.00 99457 144968 McNulty Henry Australia 435 16.11 11.53 14.42 09.00 9788 156757 Melin Christoffer IK Falken 436 __.__ 12.40 14.51 09.00 99913 144960 Morrison Shamus New Zealand 437 15.21 12.07 15.08 09.00 32337 182511 Mäenpää Aleksi Tuusulan Voima-Veikot 438 16.28 11.12 15.09 09.00 98425 144962 Mösch Gabriel Switzerland 439 15.52 12.31 15.41 09.00 14037 190092 Niemi Aleksi Tampereen Pyrintö 440 15.37 11.56 15.13 09.00 23381 166282 Niinimäki Rasmus Kyrös-Rasti 441 17.00 12.18 14.19 09.00 14481 161078 Niiranen Arto Kalevan Rasti 442 16.41 11.17 15.14 09.00 14862 183606 Niskanen Tuomo Mäntsälän Urheilijat 443 15.36 11.54 14.50 09.00 30189 161783 Nummela Arttu Mäntsälän Urheilijat 444 16.25 11.36 14.21 09.00 40075 83503 Pantsar Jere Pellon Ponsi 446 16.18 11.09 16.05 09.00 28088 82895 Pöyhönen Petja Rastikarhut 447 15.32 12.05 15.45 09.00 14946 183441 Raitanen Topi Tuusulan Voima-Veikot 448 16.06 12.49 14.20 09.00 19409 81844 Rantala Tommi Suunta Jyväskylä 449 15.20 12.39 15.03 09.00 31364 155970 Rissanen Jiri-Pekka Sonkajärven Pahka 450 15.58 11.07 16.01 09.00 31363 159855 Rissanen Lari-Antti Sonkajärven Pahka 451 16.48 12.04 14.34 09.00 25915 155549 Roininen Lauri Helsingin Suunnistajat 452 15.18 11.45 15.17 09.00 95288 145001 Rostov Robert Russia 453 15.23 11.31 15.40 09.00 3212 185005 Ruohola Aaro MS Parma 454 16.34 12.22 14.38 09.00 12091 124327 Räisänen Harri Kiimingin Urheilijat 455 15.27 11.44 15.54 09.00 8471 177287 Saari Aki Rastikarhut 456 16.21 11.32 15.52 09.00 99983 180651 Saetalu Andres Estonia 457 15.15 11.52 15.58 09.00 11884 170433 Saikko Antti Lappeen Riento 458 15.30 12.26 15.38 09.00 16568 175624 Sainio Antti Tuusulan Voima-Veikot 481 16.30 12.47 14.25 09.00 10609 156588 Sainio Tuomas Kangasala SK 459 16.07 11.57 15.47 09.00 12762 413247 Saleva Eero Tuusulan Voima-Veikot 460 15.43 11.25 15.23 09.00 14165 186493 Salomaa Antti-Ville Navi 461 16.42 11.46 14.16 09.00 30711 158951 Salopelto Atso SK Vuoksi 462 __.__ 12.03 14.37 09.00 98112 144996 Sandevoir Luc France 463 16.33 11.29 14.35 09.00 12029 146203 Sarparanta Niklas Lynx 464 16.13 11.00 15.55 09.00 13969 151147 Schroderus Samuli SK Pohjantähti 465 16.39 11.59 14.45 09.00 22676 171996 Schroderus Santeri SK Pohjantähti 466 15.28 12.24 15.43 09.00 46193 140040 Serebryanitskiy Konstan Russia 467 15.47 11.23 15.34 09.00 6293 130041 Similä Henri SK Vuoksi 468 16.01 12.11 14.29 09.00 2189 57547 Snickars Caj Solf IK 469 16.37 11.05 15.36 09.00 9281 58341 Solonen Joni Lahden Suunnistajat-37 470 16.02 12.19 15.51 09.00 11382 190262 Sopo Aleksi Kuopion Suunnistajat 471 15.25 12.45 15.04 09.00 13202 131877 Sormunen Vili Rasti E4 472 15.29 12.29 15.02 09.00 46749 57467 Struckmann Magnus Tampereen Pyrintö 473 16.04 11.20 15.53 09.00 24926 159791 Sulkula Anton Suunta Jyväskylä 474 15.53 11.50 15.57 09.00 14746 142346 Sundelin Ville Rastikarhut 475 17.01 12.12 14.53 09.00 11599 191092 Suominen Eemeli Hiidenkiertäjät 476 15.33 12.25 15.06 09.00 28208 180599 Svedberg Rickard IF Sibbo-Vargarna 477 16.32 11.47 14.18 09.00 21567 151256 Syrjäläinen Arttu Helsingin Suunnistajat 478 16.45 11.42 15.21 09.00 19341 312887 Takanen Lari Vehkalahden Veikot 479 15.35 __.__ __.__ __.__ 27553 151458 Tuomaala Eero Tuusulan Voima-Veikot 480 16.54 11.33 14.39 09.00 19410 144679 Tuomala Miro Suunta Jyväskylä 482 16.52 11.19 14.55 09.00 12477 74494 Willman Hermanni Rastikarhut 491 15.34 12.33 15.10 09.00 10115 180333 Vuopio Heikki Pellon Ponsi
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
597 17.04 11.36 14.50 09.00 24854 142317 Aho Petra Navi 501 16.15 12.02 16.03 09.00 5124 127973 Alatalo Eliisa Tampereen Pyrintö 502 16.56 11.33 14.36 09.00 26424 173643 Antikainen Hilla Mäntsälän Urheilijat 503 17.24 12.16 14.34 09.00 26423 180286 Antikainen Pinja Mäntsälän Urheilijat 504 16.43 11.42 16.20 09.00 3625 177982 Anttila Tiina Suomusjärven Sisu 505 __.__ 11.21 15.34 09.00 98708 144993 Blatchford Nicola Australia 506 15.48 12.14 15.56 09.00 11815 182391 Boxström Agneta IF Sibbo-Vargarna 595 16.59 11.05 15.21 09.00 4270 188509 Bäck Josefina OK Raseborg 507 15.47 12.07 16.12 09.00 98374 158228 Corbett Niamh Irland 508 16.39 12.52 14.41 09.00 97811 158248 Corradini Stefania Italy 509 16.18 12.18 14.53 09.00 11499 154653 Espo Maria Kouvolan Suunnistajat 510 15.55 12.26 15.41 09.00 23856 128012 Haapakoski Tiina Rastikarhut 511 16.50 11.35 16.18 09.00 29295 179717 Haataja Anna Ounasvaaran Hiihtoseura 512 16.54 12.37 15.08 09.00 21160 173502 Hakala Essi MS Parma 513 16.13 12.40 14.45 09.00 15872 90173 Hakala Helena Kortesjärven Järvi-Veikot 514 15.36 12.11 15.18 09.00 7665 58899 Hasu Outi OK Orient 515 15.43 11.44 16.22 09.00 7413 173357 Heikkilä Venla Mäntsälän Urheilijat 516 15.52 11.55 15.57 09.00 14664 152009 Heiskanen Teija Sonkajärven Pahka 517 16.21 11.19 15.49 09.00 13656 169513 Heiskanen Terhi Sonkajärven Pahka 518 17.08 12.13 14.47 09.00 13651 159998 Heittola Suvi Rasti-Kurikka 519 16.12 12.51 14.38 09.00 14272 177007 Hietanen Pinja Kouvolan Suunnistajat 520 16.45 12.46 15.10 09.00 98211 158250 Hlubuckova Kristyna Czech Republic 521 15.57 11.30 15.53 09.00 10998 161666 Hulkkonen Niina Pihkaniskat 522 16.07 12.25 __.__ __.__ 15983 137905 Huttunen Petra Koovee 523 16.47 12.48 14.33 09.00 26336 130630 Hyttinen Inkeri Rasti E4 524 15.58 12.28 15.24 09.00 9352 129269 Hyyrynen Noora Kouvolan Suunnistajat 525 16.16 11.07 15.44 09.00 27586 402593 Hyytiäinen Virpi Olavin Rasti 526 17.19 11.25 14.52 09.00 20485 129953 Isolahti Anna-Kaisa SK Pohjantähti 527 17.00 11.03 16.23 09.00 10731 90808 Isolähteenmäki Pia Rastikarhut 529 16.40 12.47 15.03 09.00 41110 158251 Ivanova Evgenia Russia 530 16.24 11.06 15.28 09.00 2714 128030 Jokela Emmi Suunta-Sepot 531 16.36 12.42 14.46 09.00 16287 41157 Jussila Jutta Tampereen Pyrintö 532 17.10 12.10 14.40 09.00 2566 177650 Kaitola Iina Rastiketut 533 15.35 11.28 16.24 09.00 100154 158259 Kallur Ida Sweden 534 16.52 11.26 14.51 09.00 11183 154444 Kamppuri Elli-Noora Tampereen Pyrintö 535 17.22 11.10 15.35 09.00 11299 189289 Kirvesmies Lotta Lahden Suunnistajat-37 536 15.53 12.43 15.39 09.00 26166 119943 Kivistö Tuulia IF Sibbo-Vargarna 537 16.30 11.52 15.01 09.00 4185 154486 Kokkinen Jemina Jämsän Retki-Veikot 538 16.23 12.32 15.27 09.00 40048 144355 Korhonen Julia Raja-Karjalan Suunnistajat 539 16.17 12.44 15.31 09.00 12012 81046 Koski-Säntti Veera Rasti-Kurikka 540 17.20 12.12 14.58 09.00 45339 189427 Krasilnikova Daria Russia 541 16.00 11.53 16.00 09.00 19178 408029 Kurri Noora Savon Rasti 542 17.01 11.12 15.13 09.00 26259 120253 Lehto Hanna Lapuan Virkiä 543 16.11 12.29 15.46 09.00 34410 185125 Lohikainen Milla Rastivarsat 544 17.21 12.01 15.17 09.00 98300 148444 Long Roisin Irland 545 15.40 12.50 15.04 09.00 11963 189957 Lövdal Elin IF Femman 546 __.__ 11.29 14.48 __.__ 9651 153413 Manderbacka Hanne Vaasan Suunnistajat 547 15.46 11.37 16.13 09.00 16487 145777 Marttinen Sanni Navi 548 17.17 11.31 15.45 09.00 7603 169168 Matilainen Helena Helsingin Suunnistajat 549 15.39 11.34 16.10 09.00 98270 181319 McCavana Aoife Irland 550 16.09 11.56 16.15 09.00 10419 170465 Mikkola Heidi Kankaanpään Suunnistajat 551 17.12 12.04 15.16 09.00 13822 188547 Moser Tanja Tampereen Pyrintö 552 16.55 11.04 15.55 09.00 21608 78137 Munck Julia Olavin Rasti 553 16.01 12.22 15.33 09.00 10223 41528 Mäntylä Tanja Rastiketut 554 16.08 12.38 14.57 09.00 29132 54200 Neuvonen Laura Turun Suunnistajat 555 16.05 11.50 16.01 09.00 10846 185407 Nivala Jenna-Maria Ylivieskan Kuula 556 17.18 11.38 14.35 09.00 98214 192400 Nymark Aasheim Toril Norway 557 15.56 12.24 15.12 09.00 20626 153819 Oikarinen Suvi Ounasvaaran Hiihtoseura 559 16.28 12.19 15.58 09.00 7782 185354 Otsamo Pihla Helsingin Suunnistajat 560 16.48 11.43 14.54 09.00 21723 74197 Pajula Salla Lapuan Virkiä 561 16.38 11.11 16.09 09.00 9880 58386 Paunu Minttu Tampereen Pyrintö 562 17.25 11.58 15.09 09.00 97819 145784 Perepelytsya Mariya Ukraine 563 16.22 12.03 14.49 09.00 40314 126616 Pesegova Anastasia Russia 564 16.42 12.45 15.20 09.00 94354 158260 Petrushko Maria Russia 565 15.54 11.49 16.05 09.00 97602 158221 Prochazkova Maja Czech Republic 566 16.49 12.39 14.55 09.00 27996 82896 Pöyhönen Saina Hiisirasti 567 16.41 11.39 14.56 09.00 10615 157273 Rajamäki Netta Kangasala SK 568 17.23 12.20 15.02 09.00 5953 154089 Rantanen Emilia MS Parma 569 16.27 11.02 16.25 09.00 1485 189945 Rautasalo Essi Kalevan Rasti 570 16.35 11.17 16.06 09.00 37846 182724 Rauttola Tiia-Maria Hiidenkiertäjät 571 __.__ 12.33 15.05 09.00 5523 179820 Ray Jenny OK77 572 16.44 11.46 15.59 09.00 10876 190752 Rehn Nelli Lynx 573 17.03 11.00 15.23 09.00 100038 158261 Reichenberg Malin Sweden 574 15.51 12.30 15.37 09.00 13444 99789 Reiman Anni Angelniemen Ankkuri 575 16.34 11.54 14.37 09.00 14158 48081 Reponen Niina Paimion Rasti 576 15.38 12.31 15.32 09.00 22822 146001 Reunanen Anna-Reetta Tampereen Pyrintö 577 15.45 12.34 15.25 09.00 1967 146200 Rolig Jessika Hauhon Sisu 578 16.58 12.41 15.11 09.00 26313 111284 Räisänen Noora Saloisten Reipas 579 16.46 12.49 15.14 09.00 98422 158264 Röthlisberger Sarah Switzerland 580 15.41 12.06 15.06 09.00 11197 157261 Saarijärvi Salla Tampereen Pyrintö 581 17.07 11.57 14.59 09.00 1405 161842 Sandelin Caroline Närpes OK 582 __.__ __.__ 15.51 __.__ 11042 140401 Santamäki Emmi Kangasala SK 596 17.16 12.17 15.07 09.00 21178 182415 Sassi-Päkkilä Liisa SK Pohjantähti 583 16.04 12.15 15.52 09.00 9442 51027 Schoultz von Katja OK77 584 15.42 11.47 15.43 09.00 9764 144369 Sievi-Korte Sarianna Hiisirasti 585 16.03 11.27 15.54 09.00 29094 161108 Simonen Anniina Kalevan Rasti 586 17.15 11.01 15.29 09.00 16796 188442 Sinisalo Laura Mäntsälän Urheilijat 587 16.29 11.13 15.26 09.00 9237 166331 Sipiläinen Pinja Suunta Jyväskylä 588 16.10 12.08 16.17 09.00 40279 158274 Stroganova Irina Russia 589 16.31 11.20 15.48 09.00 9428 58980 Summanen Aino Helsingin Suunnistajat 558 __.__ 11.32 __.__ __.__ 0 0 Sundström Ida Sweden 528 __.__ 12.36 __.__ __.__ 0 0 Sundström Lisa Sweden 590 15.34 11.22 16.21 09.00 24937 158498 Tarvainen Heini Navi 591 16.20 12.05 14.44 09.00 14388 176942 Tolonen Annabella Rajamäen Rykmentti 592 15.59 11.51 16.08 09.00 14466 153504 Tolonen Mirabella Rajamäen Rykmentti 593 16.26 12.27 15.47 09.00 5598 178011 Ukskoski Karoliina Perhon Kiri 594 16.19 11.15 16.07 09.00 21605 169522 Uusitalo Amanda Koovee 605 15.37 12.23 15.22 09.00 98180 158279 Valisova Martina Czech Republic 606 16.51 11.48 14.43 09.00 18151 413138 Valkonen Viivi Kangasniemen Kalske 607 16.32 11.09 15.50 09.00 17858 99500 Viilo Johanna Tampereen Pyrintö 608 16.53 11.24 16.11 09.00 12462 183019 Väisänen Essi SK Vuoksi 609 15.49 12.09 16.04 09.00 14792 189234 Väyrynen Aino Kymin Suunnistajat 610 16.25 12.35 14.42 09.00 9709 90160 Ylikoski Taru Kortesjärven Järvi-Veikot 611 17.02 11.18 15.15 09.00 49744 2005307 Zalaiskalna Annija Anna Kazakhstan 612 16.06 11.59 15.00 09.00 44089 158198 Zimmermann Margret Estonia 613 17.05 11.40 14.39 09.00 19716 121034 Österman Lilja Turun Suunnistajat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
755 16.24 13.56 15.00 08.40 30896 123762 Aaltio Viktor Valkeakosken Haka 621 15.06 12.17 15.25 08.40 27693 157935 Ahola Erik Kangasala SK 622 15.56 13.21 14.14 08.40 11356 74853 Aikio Elmeri Kuusamon Erä-Veikot 757 15.36 12.16 15.22 08.40 33801 137598 Alamäki Oskari Keuruun Kisailijat 623 15.12 12.54 15.11 08.40 99955 158283 Alexandersson Nils Sweden 624 15.40 13.54 14.26 08.40 12270 184722 Arola Matias Paimion Rasti 625 17.19 13.11 14.49 08.40 98109 158290 Berger Tobia Switzerland 626 17.12 12.59 14.21 08.40 98285 158295 Camathias Rolf Switzerland 627 15.23 13.28 15.59 08.40 98445 158191 Corradini Francesco Italy 628 __.__ 13.42 14.29 08.40 12426 138278 Elovaara Juho Hämeenlinnan Suunnistajat 629 15.41 11.56 16.24 08.40 98560 158192 Evgeniy Pankratov Russia 630 15.55 11.46 15.46 08.40 40355 193193 Gründler Andrin Switzerland 631 16.13 14.00 14.19 08.40 98282 158181 Hadorn Joey Switzerland 632 14.58 12.43 15.43 08.40 35734 143943 Hakuli Tommi Keravan Urheilijat 633 16.39 13.46 14.44 08.40 12097 186662 Hannunen Otto Suunta Jyväskylä 634 15.16 13.58 15.34 08.40 24307 411032 Heikkilä Ollipekka Lynx 635 16.23 12.49 13.57 08.40 3160 185044 Heikkilä Tuomas Mäntsälän Urheilijat 636 16.41 11.55 14.46 08.40 12946 170341 Heikkinen Valtteri Vehkalahden Veikot 637 15.00 12.26 15.45 08.40 26233 142553 Heinonen Eero MS Parma 638 15.33 14.02 14.16 08.40 5087 144391 Hemminki Joni Rasti-Jussit 639 16.04 12.51 14.32 08.40 21727 159183 Herttua Matti Lapuan Virkiä 640 16.06 11.53 15.09 08.40 30925 41710 Hietaharju Aku Rasti-Jussit 641 16.18 12.45 16.11 08.40 7125 99739 Hietaoja Atte Helsingin Suunnistajat 642 __.__ 11.45 16.03 __.__ 36828 154504 Hirvonen Joni Asikkalan Raikas 643 17.15 11.57 15.23 08.40 32375 110496 Holmback Hannes IF Femman 644 16.20 14.08 14.00 08.40 35076 157562 Holopainen Mauri Suunta 2000 645 16.12 13.57 14.10 08.40 11174 159888 Huhtanen Kiri Tampereen Pyrintö 646 16.15 12.05 16.04 08.40 38263 138361 Huila Joona Hiisirasti 647 16.54 12.21 15.35 08.40 14391 177301 Huostila Tommi Lammin Säkiä 648 15.22 13.29 16.02 08.40 10440 189897 Hyttinen Jaakko Rasti E4 649 15.24 13.03 15.18 08.40 26658 143232 Hyvönen Johannes Solf IK 650 16.16 12.33 16.20 08.40 5738 182400 Hällström af Fabian OK77 651 17.21 13.07 14.55 08.40 26243 107215 Härkönen Aleksi Pudasjärven Urheilijat 652 16.58 12.22 15.53 08.40 26240 107214 Härkönen Taneli Pudasjärven Urheilijat 653 16.49 12.46 14.33 08.40 34496 155010 Härkönen Tommi Kajaanin Suunnistajat 654 16.31 13.41 14.50 08.40 27386 411092 Ilmonen Aleksi Jämsän Retki-Veikot 655 16.35 12.10 14.39 08.40 92421 158299 Ivanov Nikita Russia 656 15.03 14.04 15.08 08.40 22597 128162 Jalli Eero MS Parma 657 16.45 12.13 15.52 08.40 3763 185140 Johansson Viljo Kalvolan Keihäs 658 16.42 13.36 14.57 08.40 36127 180508 Jokikokko Oskari Pudasjärven Urheilijat 659 17.20 12.55 14.51 08.40 31641 180056 Julkunen Aaro Lounais-Hämeen Rasti 660 16.55 12.42 14.13 08.40 6066 185207 Jumppanen Oskari Hyvinkään Rasti 661 16.10 12.28 14.02 08.40 26162 143985 Järvinen Maximilian IF Sibbo-Vargarna 662 16.25 13.55 14.52 08.40 5217 157462 Järvinen Ossi Tampereen Pyrintö 663 17.06 11.47 15.32 08.40 17439 412882 Kaario Otto Suunta Jyväskylä 664 16.30 11.59 14.43 08.40 28782 129003 Kaitola Iiro Rastiketut 665 16.07 13.50 14.31 08.40 28784 129002 Kaitola Lauri Rastiketut 666 16.59 12.34 14.15 08.40 92581 183502 Kanniainen Tomi Puolangan Ryhti 667 15.51 13.05 16.07 08.40 27733 185030 Ketola Akseli Koovee 668 15.43 12.58 14.30 08.40 27830 170107 Kettunen Teo IF Sibbo-Vargarna 669 17.22 11.48 15.24 08.40 24248 141765 Kiljunen Eemeli Rastivarsat 670 15.29 13.25 16.21 08.40 19399 185156 Kivikko Antti Hämeenlinnan Suunnistajat 671 16.32 12.30 16.15 08.40 30737 190689 Koivumäki Lauri Kokkolan Suunnistajat 672 16.44 12.48 15.39 08.40 49514 158297 Komarov Kirill Russia 673 15.15 13.22 16.09 08.40 28216 170892 Kommio Niko Hämeenlinnan Suunnistajat 674 17.17 13.27 14.18 08.40 29436 172159 Korhonen Miikka Tampereen Pyrintö 675 17.24 12.19 14.12 08.40 31905 172650 Korpi Juho Länsi-Rajan Rasti 676 17.07 13.20 14.01 08.40 98225 134028 Kralinov Konstantin Russia 677 16.33 11.52 15.15 08.40 45821 189893 Krasilnikov Sergey Russia 759 __.__ 14.10 15.31 08.40 0 158850 Kudriavtcev Vladislay Russia 678 15.14 12.31 16.16 08.40 91464 169367 Kuusela Iiro Rastivarsat 679 16.14 14.05 15.06 08.40 35511 184958 Laaksonen Arttu Angelniemen Ankkuri 680 15.01 13.49 15.56 08.40 31429 123174 Laine Valtteri Kokkolan Suunnistajat 681 15.27 14.12 15.33 08.40 30952 160260 Lakanen Juho Perhon Kiri 682 15.50 13.02 16.18 08.40 35202 190095 Lammi Aleksi Lapuan Virkiä 683 15.53 11.54 15.57 08.40 10169 181119 Lampinen Aaro Mäntsälän Urheilijat 684 17.14 12.24 15.50 08.40 26502 175671 Lapila Eero MS Parma 685 15.02 13.26 14.42 08.40 21882 58958 Larmala Niko Espoon Suunta 686 16.47 13.32 14.56 08.40 39233 177824 Laukkanen Anton Kuopion Suunnistajat 687 16.01 13.13 16.00 08.40 10502 186665 Lavikainen Lauri Kymin Suunnistajat 688 16.40 13.34 14.54 __.__ 20963 117184 Leirimaa Lauri Rastivarsat 689 15.08 13.30 15.05 08.40 24958 172829 Liikkanen Olli Rastivarsat 690 16.19 13.35 15.20 08.40 10191 184954 Lindahl Jesper Akilles OK 691 16.36 12.32 15.58 08.40 7428 165821 Louhi Johannes Helsingin Suunnistajat 692 15.19 13.10 15.13 08.40 3627 51457 Lähdesmäki Mikko Rasti-Jussit 693 17.04 12.18 15.40 08.40 3053 170057 Lönnström Emil OK Orient 694 16.52 12.04 15.26 08.40 11188 167539 Malmlund Arttu Koovee 695 15.47 13.40 15.27 08.40 21691 177331 Mattila Markus Kaustisen Pohjan-Veikot 696 17.08 12.38 15.37 08.40 37282 411774 Mesiäinen Jaakko Navi 697 15.26 13.44 14.48 08.40 38105 180580 Moilanen Lasse Pudasjärven Urheilijat 698 15.04 13.24 16.01 08.40 4089 53828 Molnár Dániel Mäntsälän Urheilijat 699 15.45 __.__ __.__ __.__ 22830 154437 Mustajoki Taavi Tampereen Pyrintö 700 16.05 14.13 15.01 08.40 36943 170278 Mustonen Pyry Tampereen Pyrintö 701 15.13 13.06 15.03 08.40 6272 189246 Mustonen Teemu Helsingin Suunnistajat 702 16.43 11.49 15.54 08.40 36944 167365 Mustonen Vili Tampereen Pyrintö 703 17.09 12.41 15.47 08.40 12409 81974 Mäkelä Joonas Alajärven Ankkurit 705 17.03 12.52 14.08 08.40 12685 181342 Niemi Kasperi Helsingin Suunnistajat 706 16.03 12.11 16.13 08.40 14653 51439 Niskanen Janne Vehkalahden Veikot 707 16.51 12.50 15.55 08.40 26121 185261 Nivala Kari Ylivieskan Kuula 708 15.39 12.53 14.23 08.40 34849 140395 Nokka Atte Rasti 88 709 15.05 13.15 16.06 08.40 30897 175669 Nurminen Jani Valkeakosken Haka 710 15.48 13.19 16.12 08.40 99788 158187 O'Sullivan-Hourihan Isaac Irland 711 15.54 13.59 14.22 08.40 9190 177462 Oikarinen Tuomas Ounasvaaran Hiihtoseura 712 17.01 12.35 14.24 08.40 15798 155009 Ojanaho Olli Ounasvaaran Hiihtoseura 713 16.46 13.12 14.28 __.__ 24243 189230 Orava Aatu Rastivarsat 714 17.25 12.23 13.59 08.40 3509 131955 Ovaska Janne Luumäen Rasti 715 15.25 12.40 16.10 08.40 27524 177310 Pajukangas Mikko Kaustisen Pohjan-Veikot 716 16.56 12.29 15.36 08.40 11733 190466 Palmen Alvar Espoon Suunta 717 16.02 12.03 15.14 08.40 90558 175414 Parjanen Joona MS Parma 718 15.28 12.15 16.19 08.40 35991 141973 Pasanen Henri IF Sibbo-Vargarna 719 16.53 11.51 15.19 08.40 12148 177081 Penttilä Eero Hämeenlinnan Suunnistajat 720 15.57 13.17 14.25 08.40 27450 117031 Pernu Jere SK Pohjantähti 721 15.46 13.31 14.11 08.40 29185 126352 Pernu Lari Espoon Suunta 722 17.00 12.37 14.36 08.40 21472 133784 Pietikäinen Aleksi Pihkaniskat 758 15.20 12.56 15.17 08.40 99715 158201 Pim Robert Irland 723 16.38 12.27 16.17 08.40 16332 146166 Pitkänen Jonne Tampereen Pyrintö 724 16.22 14.11 14.04 08.40 12704 188589 Pitkänen Konsta Tampereen Pyrintö 725 16.57 12.06 14.40 08.40 15105 177353 Puolakanaho Sakari Hyvinkään Rasti 726 15.37 13.51 15.48 08.40 3628 157565 Puputti Tuomas Hiidenkiertäjät 727 15.07 13.33 14.41 08.40 10081 156344 Puranen Konsta Koovee 728 16.21 13.43 15.10 08.40 28518 177300 Pylvänäinen Samu Kouvolan Suunnistajat 729 15.18 13.37 15.51 08.40 12331 128932 Rahkola Mikko Ounasvaaran Hiihtoseura 730 17.16 12.09 15.38 08.40 29186 157459 Rauhala Juha Espoon Suunta 731 16.08 14.06 15.04 08.40 2763 186724 Ray Jonathan OK77 732 16.48 13.16 14.20 08.40 28122 117252 Rintala Niku Teuvan Rivakka 733 15.44 13.53 15.28 08.40 27510 157974 Ruohola Akseli MS Parma 734 17.02 12.25 15.44 08.40 40297 66774 Rydenko Dmitri Russia 735 17.05 13.18 15.07 08.40 30915 142115 Rönnqvist André OK Botnia 736 16.26 12.00 15.16 08.40 29875 161455 Sakki Eemil Kouvolan Suunnistajat 737 15.31 14.07 14.34 08.40 28612 177724 Saukkonen Samuli Pihkaniskat 738 17.11 12.01 14.45 08.40 13470 159589 Sevelius Emil OK Orient 739 16.28 12.20 16.23 08.40 13117 131986 Sormunen Roope Rasti E4 740 15.09 13.08 16.08 08.40 14073 183695 Sorsa Aleksi Pihkaniskat 741 16.27 13.48 14.58 08.40 26972 156777 Stubb Hannes IK Falken 742 15.10 14.03 15.41 08.40 24876 410895 Sulkula Paulus Suunta Jyväskylä 743 15.58 13.09 14.03 08.40 97777 158196 Suter Timo Switzerland 744 17.13 12.39 14.06 08.40 11546 411572 Suutari Matti Vehkalahden Veikot 745 16.29 12.36 14.17 08.40 22134 185206 Syrjäläinen Topi Helsingin Suunnistajat 746 15.59 11.50 15.49 08.40 11580 412911 Takanen Samu Vehkalahden Veikot 747 __.__ __.__ 15.30 08.40 26396 161538 Taulavuori Arttu Alatornion Pirkat 748 16.09 13.52 14.35 08.40 25736 127804 Ternola Panu Kangasala SK 756 __.__ 12.47 __.__ __.__ 11691 189946 Tervala Miska Rastivarsat 749 15.35 12.08 15.29 08.40 35096 142992 Tiljander Ville Hyvinkään Rasti 750 14.59 13.45 15.42 08.40 28461 180097 Toivanen Elmeri Kouvolan Suunnistajat 751 17.18 12.57 13.58 08.40 24274 413272 Toivonen Juuso Lammin Säkiä 752 15.32 14.09 14.37 08.40 40363 158244 Tsapin Evgeny Russia 753 15.17 13.01 14.59 08.40 27380 179623 Tynys Joona Kouvolan Suunnistajat 754 16.50 13.23 14.53 08.40 29219 411556 Ursin Antti Lynx 766 15.49 12.02 16.14 08.40 3146 128100 Valkamo Severi Koovee 704 14.57 12.44 16.22 08.40 36475 185357 Valkila Saku Turun Suunnistajat 767 16.34 12.14 14.47 08.40 7632 125917 Varjus Roope Ulvilan Ura 768 16.00 13.39 14.09 08.40 13184 135723 Vehmas Miika Espoon Suunta 769 15.21 14.01 15.21 08.40 30609 154608 Ylipulli Eero Vaasan Suunnistajat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
801 15.49 13.24 15.49 08.30 27657 194142 Aaltonen Katariina Helsingin Suunnistajat 802 16.30 12.23 14.00 08.30 97757 158218 Aebersold Simona Switzerland 803 17.11 13.41 14.03 08.30 29575 137711 Ahola Eveliina Navi 804 16.07 14.21 14.07 08.30 10925 183464 Ala-Mäyry Pirjo Koovee 805 15.30 14.26 13.55 08.30 20487 128749 Alatalo Sanni Tampereen Pyrintö 806 14.45 14.02 14.58 08.30 10668 186661 Annala Vilma Kangasala SK 807 16.57 12.43 15.26 08.30 12187 157928 Antikainen Inna Turun Suunnistajat 808 16.51 12.11 14.54 08.30 7283 170042 Aumo Katariina Kalvolan Keihäs 809 17.00 12.36 14.20 08.30 98021 158877 Babyeva Ekaterina Russia 810 16.48 13.00 14.05 08.30 31975 132255 Backman Saana Haukiputaan Heitto 811 15.04 13.34 15.51 08.30 30658 409165 Cederberg Ida-Marie Pargas IF 812 15.53 13.20 15.57 08.30 6895 90148 Donner Isabel OK77 813 17.05 12.59 14.14 08.30 23270 43665 Ekström Hanne-Line MS Parma 814 15.36 12.12 15.45 08.30 24944 117065 Enlund Alexandra IF Femman 815 15.40 13.38 16.13 08.30 3430 158169 Fingerroos Camilla Paimion Rasti 816 16.29 11.50 14.37 08.30 97797 158270 Fors Jonna Sweden 817 15.18 12.39 15.16 08.30 14323 152076 Friman Ronja Hyvinkään Rasti 818 16.52 13.36 14.10 08.30 30909 175522 Furubacka Evelina OK Botnia 819 16.16 11.55 16.19 08.30 96984 158203 Goncharenko Angelina Russia 820 15.42 13.50 15.32 08.30 97935 158885 Gustafsson Gabriella Sweden 821 15.58 13.13 16.20 08.30 11989 186482 Haanpää Anni Tampereen Pyrintö 822 15.45 14.09 15.18 08.30 31945 173938 Haapasalo Henriikka SK Pohjantähti 936 14.58 13.14 16.16 08.30 10237 12862 Hakala Noora Lapuan Virkiä 823 16.17 12.44 14.04 08.30 23317 159192 Haltia Riikka Rajamäen Rykmentti 824 15.20 13.48 14.32 08.30 10855 43628 Hankala Kaisa Ikaalisten Nouseva-Voima 825 16.40 13.21 14.17 08.30 12095 186668 Hannunen OIga Suunta Jyväskylä 826 17.19 12.07 14.53 08.30 26237 180482 Harju Moona Pudasjärven Urheilijat 827 16.36 11.51 14.34 08.30 21241 77899 Hasu Iina OK Orient 828 15.32 13.31 16.07 08.30 30861 191988 Haverinen Riikka Kajaanin Suunnistajat 829 15.47 13.56 15.42 08.30 3423 408199 Heinjoki Petra Jämsän Retki-Veikot 830 15.34 13.22 15.59 08.30 23936 170580 Heiskanen Iida Helsingin Suunnistajat 831 15.33 13.47 14.09 08.30 32420 152059 Hiltunen Anna Ylikiimingin Nuijamiehet 832 15.31 12.03 16.08 08.30 34364 89227 Hiltunen Emmi Siikaisten Sisu 833 14.46 14.03 15.41 08.30 95937 137971 Himanka Jenna Lapuan Virkiä 834 16.19 13.59 14.15 08.30 10868 128027 Hirvonen Kia-Lotta Rastivarsat 835 16.24 14.07 14.01 08.30 1179 180249 Holmberg Laura Rastikarhut 836 16.08 12.46 15.53 08.30 33045 176961 Hyvärinen Roosa Rastivarsat 837 17.17 12.41 13.50 08.30 33036 190911 Isokallio Kiia Rasti-Nokia 838 17.04 13.44 14.38 08.30 12080 180636 Jaakola Emma-Noora Pudasjärven Urheilijat 839 15.56 13.12 16.15 08.30 28965 152534 Jaatinen Milja Haukiputaan Heitto 840 17.03 13.25 14.46 08.30 28346 166546 Jalava Enni Vakka-Rasti 841 16.37 13.52 14.29 08.30 10277 411550 Jerkku Laura Turun Suunnistajat 842 17.22 12.28 15.15 08.30 23238 128738 Juopperi Sini-Pauliina Lapin Veikot 843 16.59 13.15 14.55 08.30 25319 50446 Juutilainen Sonia SK Vuoksi 844 16.43 12.31 15.14 08.30 30812 138985 Kaartinen Selja Angelniemen Ankkuri 845 16.05 13.03 13.45 08.30 92651 158178 Kallio Sofia Kalvolan Keihäs 846 17.06 12.58 15.24 08.30 21158 186664 Kinnala Venla Turun Suunnistajat 847 15.21 12.40 15.28 08.30 32380 128773 Kirvesmies Annika Kuopion Suunnistajat 848 16.33 14.01 14.25 08.30 12234 182914 Kivilaakso Anni Lynx 849 15.08 13.30 15.52 08.30 21991 155967 Klemettinen Veera Suunta Jyväskylä 850 16.11 12.02 16.09 08.30 37568 158219 Koivisto Julia Kortesjärven Järvi-Veikot 851 15.26 13.11 14.23 08.30 100101 122681 Koltunova Ekaterina Russia 852 15.59 11.52 16.01 08.30 37171 150697 Kontkanen Ronja Kangasala SK 853 15.05 12.48 15.44 08.30 27469 119868 Korhonen Saara Tuusulan Voima-Veikot 854 16.25 14.19 14.44 08.30 37513 145911 Korteniemi Veera Pellon Ponsi 855 15.00 13.09 16.21 08.30 95294 99287 Korzhavina Anna Russia 856 14.53 12.55 16.00 08.30 30919 161077 Koskela Sanna Rasti-Jussit 857 16.55 12.24 15.27 08.30 21255 80248 Koskinen Noora Hiisirasti 858 14.52 13.02 15.03 08.30 26985 139211 Kotila Laura Ounasvaaran Hiihtoseura 859 16.50 13.17 14.21 08.30 23940 188526 Kuronen Anna Helsingin Suunnistajat 860 15.01 12.32 15.34 08.30 29143 182775 Kyrö Anni Rastivarsat 861 17.10 13.23 14.41 08.30 36908 142762 Laasonen Sonja Tampereen Pyrintö 862 14.51 12.45 15.04 08.30 13214 130128 Lahdelma Saana Navi 863 15.57 12.08 16.11 08.30 32243 166335 Laitinen Alisa Navi 864 15.02 12.50 15.56 08.30 11474 120084 Laurikkala Nella Koovee 865 17.01 11.58 14.56 08.30 11048 83858 Lehtola Moona Kangasala SK 867 15.22 12.42 15.08 08.30 14655 169496 Mahlamäki Ella Espoon Suunta 868 16.26 12.25 15.48 08.30 32393 152860 Malinen Anni Tuusulan Voima-Veikot 869 15.54 12.05 15.29 08.30 95292 159077 Malysheva Zlata Russia 870 16.23 12.33 16.10 08.30 28727 181336 Martikainen Karoliina IF Sibbo-Vargarna 871 16.41 12.19 15.30 08.30 1360 153140 Metsola Roosa Kymin Suunnistajat 872 15.11 13.08 16.12 08.30 23674 176937 Muhonen Anni Vaasan Suunnistajat 873 16.28 14.00 14.36 08.30 21287 129159 Muhonen Emma Vaasan Suunnistajat 874 15.24 12.21 15.06 08.30 29367 146868 Myrskog Ellen IK Kronan 875 15.16 12.37 16.22 08.30 21304 190998 Mäkinen Riikka Mäntsälän Urheilijat 876 16.49 13.32 14.52 08.30 10242 129997 Mäntylä Tiina Rastiketut 877 16.03 12.16 14.42 08.30 25335 129913 Nenonen Liisa SK Vuoksi 878 16.00 12.18 16.04 08.30 23383 180360 Niinimäki Sofia Kyrös-Rasti 879 17.09 12.10 15.13 08.30 32252 128800 Nissinen Elina Navi 880 16.18 14.20 13.57 08.30 10386 126417 Niva Sara Laitasaaren Veto 881 15.39 14.23 14.16 08.30 6032 185214 Norrbacka Sanni Hyvinkään Rasti 882 15.10 13.27 14.40 08.30 20909 181882 Nummela Liinu Mäntsälän Urheilijat 883 16.34 13.58 13.54 08.30 10224 140622 Nurmi Eveliina Rastiketut 885 15.14 14.22 14.28 08.30 30898 178059 Nurminen Jutta Valkeakosken Haka 886 16.53 12.57 13.53 08.30 39238 159225 Nygård Marikki Kuopion Suunnistajat 887 16.39 12.20 15.23 08.30 28758 177204 Nymalm Amy Pargas IF 888 14.47 13.06 15.01 08.30 98215 192318 Nymark Aasheim Tonje Norway 889 16.22 12.56 15.55 08.30 21995 154085 Näsi Aurora SK Pohjantähti 890 16.09 12.53 14.12 08.30 22656 413244 Näsi Juliaana SK Pohjantähti 891 15.44 13.28 15.43 08.30 98379 158213 O'Boyle Caoimhe Irland 892 15.13 12.51 15.09 08.30 93404 180226 Oksanen Emmi Siilin Rasti 893 16.15 14.24 14.35 08.30 21818 111169 Oksanen Maiju Ikaalisten Nouseva-Voima 894 14.59 12.49 16.05 08.30 13571 137455 Ollikainen Janni Navi 895 15.17 12.27 15.38 08.30 23210 157943 Paasi Johanna Tampereen Pyrintö 896 17.12 12.34 14.13 08.30 24276 150558 Paasikivi Veera Kangasala SK 897 15.41 13.33 15.58 08.30 12222 120069 Paavola Sannimaari Valkeakosken Haka 898 15.38 13.42 15.47 08.30 27843 160254 Pajula Annika Kangasala SK 899 17.02 12.00 14.47 08.30 28032 183436 Pakkanen Anni IF Sibbo-Vargarna 900 16.02 11.49 16.17 08.30 10038 41658 Pasanen Pihla Rasti-Jussit 901 16.35 14.08 13.56 08.30 98415 158226 Perkins Meabh Irland 902 16.45 13.01 15.20 08.30 98557 158212 Pisarenko Elena Russia 903 14.50 14.13 15.25 08.30 16401 146139 Pitkänen Salla Tampereen Pyrintö 904 16.10 12.52 14.08 08.30 13627 173199 Plit Heidi Lynx 905 16.27 12.22 15.46 08.30 7971 126351 Prittinen Aino Hämeenlinnan Suunnistajat 906 15.29 14.05 14.22 08.30 21771 152094 Puikkonen Janika Suunta Jyväskylä 907 16.14 12.54 14.11 08.30 12821 114512 Pulkkinen Iita Navi 908 16.13 14.11 14.43 08.30 6253 135648 Purola Sanna-Mari Alajärven Ankkurit 909 14.54 14.06 15.37 08.30 10570 412596 Pöllänen Elsi Helsingin Suunnistajat 910 16.42 13.04 15.11 08.30 12413 128019 Rahkola Ella-Noora Ounasvaaran Hiihtoseura 911 15.23 13.26 14.24 08.30 22649 120112 Raivio Venla-Lyydia Suunta Jyväskylä 912 15.55 14.10 15.19 08.30 31474 183009 Rajala Milla Lapuan Virkiä 913 15.43 13.49 15.07 08.30 36737 153180 Rautakorpi Miina Kangasala SK 914 16.20 13.57 14.02 08.30 26389 189997 Rautasalo Iina Kalevan Rasti 915 16.12 13.51 14.57 08.30 29160 154587 Reijonen Erika Ounasvaaran Hiihtoseura 916 15.03 13.43 15.54 08.30 21295 169395 Reiman Aino Angelniemen Ankkuri 917 16.31 12.26 13.47 08.30 12285 183469 Ridanpää Iina Espoon Suunta 918 15.15 12.38 15.02 08.30 28526 183603 Rintanen Heini Kangasala SK 919 15.07 13.37 14.26 08.30 25868 153282 Roininen Essi Helsingin Suunnistajat 920 15.28 14.04 14.19 08.30 14855 123454 Romu Sanni Someron Esa 921 14.57 14.14 14.51 08.30 27256 148625 Rontu Nella Angelniemen Ankkuri 922 16.04 14.18 14.27 08.30 11471 159571 Ruoti Roosa Vehkalahden Veikot 923 15.35 13.46 13.49 08.30 27442 177659 Räsänen Johanna Kuopion Suunnistajat 924 15.06 13.45 14.30 08.30 26297 135429 Rönnqvist Fanny OK Botnia 925 14.48 14.17 14.45 08.30 29406 184924 Saalo Hanna-Mari Mäntsälän Urheilijat 926 15.19 13.55 14.33 08.30 20764 65754 Salonen Inka Helsingin Suunnistajat 927 16.21 12.09 14.39 08.30 27251 183129 Similä Roosa SK Vuoksi 928 15.51 14.25 15.10 08.30 29397 161619 Siren Saara Rasti-Nokia 929 15.37 12.17 15.50 08.30 34851 154748 Stenius Veera Laitasaaren Veto 930 15.12 13.10 16.06 08.30 37480 412516 Ståhlberg Emilia Espoon Suunta 931 __.__ __.__ 14.48 08.30 16830 152544 Taubert Iiris Koovee 932 15.27 14.12 14.18 08.30 24551 180279 Toivanen Hilla Rasti-Nokia 933 16.58 13.19 15.00 08.30 34654 190601 Torrkulla Julia IF Femman 934 16.46 __.__ __.__ __.__ 27483 117387 Tuomaala Sara Tuusulan Voima-Veikot 935 14.55 14.16 15.22 08.30 32411 152058 Uusitalo Annika Ylikiimingin Nuijamiehet 884 __.__ __.__ __.__ 08.30 0 0 vac 884 937 __.__ __.__ __.__ 08.30 0 0 vac 937 948 15.52 11.57 16.14 08.30 16623 172464 Vahvelainen Hilla Tampereen Pyrintö 949 17.16 13.16 14.50 08.30 5607 181065 Valtonen Anni MS Parma 950 16.56 13.05 13.48 08.30 28043 131868 Varmavuo Iida Rajamäen Rykmentti 952 16.54 12.30 15.31 08.30 26235 488066 Vehomäki Varpu Olavin Rasti 953 17.20 12.29 15.33 08.30 20857 191009 Virtanen Anna Hämeenlinnan Suunnistajat 954 16.38 __.__ __.__ __.__ 30767 408037 Voutilainen Salla Siilin Rasti 955 15.25 11.56 15.17 08.30 10376 190338 Väisänen Joela Rajamäen Rykmentti 956 15.09 13.53 15.40 08.30 34694 154751 Väliheikki Petra Laitasaaren Veto 957 17.08 12.06 15.36 08.30 15197 411552 Yliluikki Henna Suomusjärven Sisu 958 16.44 13.07 13.59 08.30 13108 88503 Åman Mathilda OK Botnia
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
1001 16.44 12.42 14.50 08.47 23356 182769 Ahvenainen Timo Lahden Suunnistajat-37 1002 14.50 12.53 14.25 10.52 9506 184146 Alppi Antti Ikaalisten Nouseva-Voima 1003 14.37 13.13 14.28 10.37 5240 59453 Annila Petri Koovee 1004 16.04 12.39 13.34 10.49 32758 158276 Artemov Evgeny Ikaalisten Nouseva-Voima 1005 15.24 13.11 15.18 09.03 5758 154120 Asikainen Saku Hiisirasti 1006 15.10 12.59 13.45 11.00 99952 158866 Azarov Alex Russia 1007 14.54 12.26 15.26 10.12 7847 185243 Blomster Daniel IF Sibbo-Vargarna 1008 16.33 11.43 14.18 10.30 538 161085 Bruguière André Rasti-Nokia 1009 14.35 12.31 15.01 10.51 19816 175551 Brunell Filip IF Brahe 1010 16.16 13.47 13.30 09.23 98476 158176 Bryner Matthias Switzerland 1011 15.15 12.08 15.43 09.52 41370 158182 Bryner Patrik Switzerland 1012 15.27 13.16 13.27 10.48 48640 131817 Chegarovskiy Mikhail IF Sibbo-Vargarna 1013 16.03 11.38 14.19 11.01 31214 411402 Ekonoja Antti Pellon Ponsi 1014 16.01 12.06 14.00 10.53 10230 190982 Elo Markku Angelniemen Ankkuri 1015 15.26 12.10 14.42 10.32 99924 158245 Fagereng Ake Norway 1016 16.08 13.35 13.43 09.28 97900 158858 Filipe Dias Portugal 1017 15.54 13.54 14.10 09.11 6963 99621 Forsell Daniel OK Raseborg 1018 15.07 13.30 13.55 10.25 98431 158200 Frei Stephan Switzerland 1020 14.56 12.13 15.12 10.34 24352 158788 Fränti Arto Ylistaron Kilpa-Veljet 1021 15.40 13.55 14.48 08.36 96710 161156 Gantenbein Martin Switzerland 1022 __.__ 12.37 15.44 08.50 9344 409249 Granholm Christoffer Solf IK 1023 14.38 13.29 14.32 10.18 12566 411068 Hartvik Toni Paimion Rasti 1024 15.45 12.36 15.46 09.04 10209 59700 Hasu Topi OK Orient 1025 16.06 12.24 13.58 10.31 10122 158914 Heikkilä Mikko Suunta Jyväskylä 1026 15.33 13.56 14.55 08.37 23173 191437 Heiska Samu Lapuan Virkiä 1027 16.38 12.21 13.51 10.08 40195 158932 Hintermann Markus Switzerland 1028 15.52 13.39 13.25 09.50 13420 129173 Hippi Samuel Vaasan Suunnistajat 1029 14.36 13.27 14.34 09.58 15484 159963 Hirvonen Olli-Petteri Rastivarsat 1030 16.30 12.35 14.53 09.02 14312 177673 Holm Christian IF Femman 1031 14.51 13.57 14.54 09.22 4919 190558 Honkimaa Antti Espoon Suunta 1032 14.53 13.08 14.12 10.42 39034 413339 Huhtanen Pyry Koovee 1033 16.49 11.59 14.58 09.16 8427 46679 Hyvärinen Kimmo Vihtavuoren Pamaus 1034 16.23 13.06 13.42 09.38 6453 193254 Hyvönen Pekka Angelniemen Ankkuri 1036 14.27 12.48 15.49 09.49 25353 81804 Hyyryläinen Mikko Hankasalmen Hanka 1037 15.29 13.05 15.21 08.54 32607 123197 Ikävalko Petri Ikaalisten Nouseva-Voima 1038 15.21 12.52 15.30 09.14 28846 83469 Inkeri Eero Vehkalahden Veikot 1039 15.36 13.28 13.59 09.51 19942 485484 Istolahti Jaakko Ylistaron Kilpa-Veljet 1040 14.26 13.59 15.03 09.25 99459 158317 Istomin Alexey Russia 1041 16.09 14.00 13.32 09.21 8380 177112 Juopperi Sami-Petteri Pellon Ponsi 1042 15.41 13.02 15.32 08.42 3898 400547 Järvinen Seppo Lahden Suunnistajat-37 1043 16.27 12.07 14.27 09.55 15924 136705 Kahila Eero Tampereen Pyrintö 1044 14.34 12.32 15.35 10.22 15923 93840 Kahila Lauri Tampereen Pyrintö 1045 16.12 13.34 14.13 08.52 11078 154035 Kaivosaari Antti Jämsän Retki-Veikot 1046 15.02 13.17 15.36 08.59 95342 182900 Kalaidin Pavel SK Vuoksi 1047 16.46 12.30 14.46 08.57 14760 46771 Kalapudas Antti Alatornion Pirkat 1048 14.25 12.41 15.38 10.24 98177 158319 Kamenicky Matej Czech Republic 1050 15.35 12.51 15.24 09.10 7063 191101 Kauppinen Aki Espoon Suunta 1051 14.45 12.38 14.47 10.50 32174 42685 Ketola Mikko Saarijärven Pullistus 1052 16.17 13.26 14.21 08.41 21376 401072 Kettunen Heikki Vaajakosken Terä 1053 14.44 13.01 14.11 11.02 15755 172836 Kiiskinen Petri Rasti-Pielinen 1054 14.32 13.21 14.06 10.56 34889 172424 Kinni Juho Tampereen Pyrintö 1035 __.__ 11.54 15.14 10.11 0 158315 Kirillov Alxander Russia 1055 15.28 12.57 15.50 08.43 30978 157576 Kirjanov Juri Hämeenlinnan Suunnistajat 1056 16.36 11.56 14.07 10.23 46574 158307 Klauser Daniel Switzerland 1057 14.28 14.02 14.14 10.02 24157 146072 Kleemola Lauri Lynx 1058 15.17 12.50 15.53 08.40 5407 410693 Kohvakka Ilkka Kouvolan Suunnistajat 1059 14.39 12.45 15.29 09.53 40402 158309 Koiser Michael Austria 1060 14.41 13.53 14.49 09.33 2736 413120 Koistinen Olli-Pekka Hiidenkiertäjät 1061 16.19 12.47 14.39 08.48 25354 45312 Kokkila Ville Espoon Suunta 1062 14.59 12.02 15.08 10.45 21970 153002 Kokkinen Kari Perttelin Peikot 1063 15.38 13.18 15.16 08.45 100035 158310 Kondrat Martin Czech Republic 1064 __.__ 12.05 15.07 09.19 16885 50700 Kopra Tero Oriveden Ponnistus 1132 __.__ 13.41 13.38 __.__ 22693 46016 Korhonen Samuel Kyrös-Rasti 1065 15.05 13.31 13.56 10.14 18145 166800 Korppi Miika Ounasvaaran Hiihtoseura 1066 15.34 11.36 15.09 10.39 10795 65780 Koskinen Roope Hiisirasti 1067 __.__ 13.38 13.41 __.__ 32208 125100 Kotola Mikko Pihkaniskat 1068 15.03 12.00 15.04 10.40 11233 179661 Kriikkula Iivo Ikaalisten Nouseva-Voima 1069 16.13 11.45 14.16 10.41 21978 166290 Kronberg Patrick IF Femman 1070 15.46 12.44 13.48 10.36 30792 413297 Kujala Jouni SK Pohjantähti 1071 16.31 13.23 13.28 09.24 33847 183534 Kujanpää Juuso Lynx 1072 15.53 12.34 15.33 09.09 35239 189252 Kuutti Veli-Pekka Perttelin Peikot 1073 16.07 13.37 13.33 09.41 19992 58977 Laakso Mikko Helsingin Suunnistajat 1074 15.44 11.57 15.42 09.39 32459 166134 Lassila Juha Vetelin Urheilijat 1075 16.14 11.41 15.31 09.36 18470 58146 Lavonen Tommi Kouvolan Suunnistajat 1076 __.__ 11.42 14.43 __.__ 8215 180861 Lehtola Samu Kangasala SK 1077 16.34 13.10 14.05 09.06 98477 158314 Lienhard Oliver Switzerland 1078 16.05 13.44 13.40 09.26 10030 48053 Lindeqvist Juuso Paimion Rasti 1079 __.__ 13.42 15.05 09.37 15586 412545 Lindeqvist Markus Paimion Rasti 1080 15.16 11.40 14.51 11.03 895 191025 Linnainmaa Tero Ikaalisten Nouseva-Voima 1049 15.48 11.53 15.34 09.47 3403 156042 Liukkonen Oskari Hiidenkiertäjät 1081 16.47 12.33 14.40 08.56 25836 74198 Luoma Juha Lapuan Virkiä 1082 15.55 11.35 15.47 09.48 32047 157973 Luoma Ville Hiidenkiertäjät 1083 15.42 11.39 15.25 10.10 98429 158324 Lüscher Claude Switzerland 1084 15.32 12.03 14.36 10.46 98203 158330 Marcolino Helder Portugal 1085 16.35 12.16 13.44 10.27 5631 125242 Matikainen Juho Kouvolan Suunnistajat 1086 16.18 13.24 13.57 09.18 9348 172161 Matilainen Juha Lahden Suunnistajat-37 1087 14.40 13.20 15.15 09.42 96711 158337 Meier Beat Switzerland 1131 16.37 11.50 14.57 09.34 11539 109876 Mieskoski Kimmo Rasti-Lukko 1088 15.14 13.48 14.59 08.58 25214 182564 Moisander Olli Rasti-Vihti 1089 16.50 12.54 14.04 09.12 1316 43339 Mäkäläinen Jyri Siilin Rasti 1090 15.09 14.03 14.37 08.46 98427 158338 Mösch Joel Switzerland 1091 15.11 13.50 15.11 08.44 98426 158343 Mösch Samuel Switzerland 1092 16.42 12.20 13.53 10.03 49978 188635 Nazarychev Velimir Helsingin Suunnistajat 1093 15.08 13.51 14.52 09.05 96202 413118 Nousiainen Antti Lappeen Riento 1094 14.52 12.55 15.41 09.32 3024 152758 Nurmiainen Aaro Lappeen Riento 1095 15.00 12.04 14.56 10.57 23662 183398 Nuuttila Lauri Rasti-Kurikka 1096 14.47 12.18 15.51 09.57 98378 158351 O'Boyle Kevin Irland 1097 15.23 11.44 15.02 10.59 2288 179789 Paasikoski Antti Rajamäen Rykmentti 1098 15.31 12.56 15.37 08.53 5346 43838 Parkkinen Anssi Vakka-Rasti 1099 15.13 13.19 13.26 10.54 98382 183646 Plohn Markus Austria 1100 16.21 13.14 13.50 09.27 16035 158774 Pohjola Lauri Suunta Jyväskylä 1102 16.11 13.49 14.20 08.39 3059 184907 Ruokolainen Mikko OK77 1101 16.26 12.17 13.52 10.29 100349 158355 Röthlisberger Ismael Switzerland 1103 16.52 12.28 14.35 09.01 98428 158373 Röthlisberger Michael Switzerland 1104 15.47 12.01 15.22 09.46 35499 48227 Saarela Ville Kokkolan Suunnistajat 1105 14.42 13.07 14.23 10.38 35370 157585 Saarela Ville-Petteri Keminmaan Urheilijat 1106 14.57 13.32 14.26 09.54 24457 188471 Salo Kari Helsingin Suunnistajat 1107 16.40 12.25 13.37 10.20 8932 172779 Sankari Matias Itä-Hämeen Rasti 1108 16.00 13.52 14.09 09.08 40702 158376 Schenkel Philippe Switzerland 1109 14.43 13.03 15.40 09.31 6751 117140 Seppä Jussi Suunta-Sepot 1110 15.01 13.25 15.10 09.15 7272 161554 Seppälä Otso Rajamäen Rykmentti 1111 15.20 12.09 15.23 10.00 12783 153730 Seppänen Mika Vaalan Karhu 1112 15.49 13.46 14.33 08.49 15146 128204 Shnoro Toni Sonkajärven Pahka 1113 15.50 12.43 13.29 10.55 91349 183160 Silvasti Heikki Muuramen Rasti 1114 14.49 12.27 15.28 10.21 39624 412664 Sipilä Mikko Kangasala SK 1115 16.48 12.23 13.39 10.07 32542 189562 Siponen Kimmo SK Pohjantähti 1116 15.25 11.51 15.17 10.28 32520 53962 Siponen Markku Siilin Rasti 1117 15.51 12.46 13.35 10.33 3189 189986 Suhonen Antto-Iiro Helsingin Suunnistajat 1118 16.22 12.11 14.15 10.01 31749 65910 Sundblom Sören IF Sibbo-Vargarna 1119 15.57 13.36 14.22 09.07 3117 43632 Taanila Henri Ikaalisten Nouseva-Voima 1120 14.46 13.40 14.44 09.44 98401 158380 Tamuzs Kristaps Latvia 1121 15.39 12.49 13.54 10.35 97901 158381 Tavares Rui Portugal 1122 15.04 13.04 15.27 09.13 519 312826 Toivio Heikki Angelniemen Ankkuri 1123 16.20 12.58 14.08 09.17 15919 172030 Tolonen Juha Rajamäen Rykmentti 1124 16.25 11.47 14.30 10.19 21614 180233 Tolonen Raine Vesaisen Pojat 1125 __.__ 11.52 14.29 10.05 12214 49795 Tolvanen Leo Pihkaniskat 1126 16.45 12.29 15.00 08.51 28774 488042 Turpeinen Antti Vaajakosken Terä 1127 15.59 11.48 15.52 09.20 31205 156177 Tölli Marko Suunta Jyväskylä 1128 15.06 13.33 13.49 10.26 14740 138393 Töyrylä Mikko Kymin Suunnistajat 1129 16.39 11.58 14.02 10.17 30914 153110 Uitto Ville Rasti-Kurikka 1130 15.18 13.15 15.48 08.38 35714 190792 Uusimäki Tommi Pellon Ponsi 1142 16.43 12.40 14.38 09.00 2749 180738 Vainio Eero-Matti MS Parma 1143 16.41 11.37 15.06 09.40 15463 45483 Vainiomäki Markus Suunta-Sepot 1144 15.58 11.49 14.31 10.43 15461 166729 Vainiomäki Samuel Pellon Ponsi 1145 14.55 13.00 15.19 09.43 16604 95128 Vapa Marko Ounasvaaran Hiihtoseura 1146 16.10 12.15 13.46 10.47 14005 122638 Viholainen Joona Suunta Jyväskylä 1147 14.48 12.22 15.45 10.06 31061 112461 Välikorpi Jari Rasti-Kurikka 1148 16.02 13.43 13.47 09.29 97431 158384 Väätäinen Pekka Siilin Rasti 1149 14.30 13.58 14.17 10.09 49195 55676 Zemlyakov Alexey Turun Suunnistajat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
1161 15.40 11.59 15.42 10.32 98385 131562 Adrian Brändli Switzerland 1162 15.12 13.39 13.42 11.06 98013 112684 Alaperä Arttu-Pekka SK Pohjantähti 1163 14.45 12.58 15.16 10.46 13315 45886 Asikainen Tuomas Suunta-Sepot 1164 16.45 11.48 15.13 10.04 98058 158702 Ballik Thomas Austria 1165 14.43 13.29 14.08 11.19 98430 158707 Forrer Daniel Switzerland 1166 14.41 12.55 15.03 11.08 98383 131662 Gabriel Andreas Switzerland 1167 14.49 13.25 15.56 09.50 20714 130475 Glad Ville Kemiön Kiilat 1168 15.34 11.45 14.53 11.17 17705 130221 Haapalehto Tuomas Vetelin Urheilijat 1169 16.40 13.15 13.48 10.08 21336 158723 Hakala Joel Raision Kuula 1170 16.20 12.48 15.48 09.01 10145 42388 Hannukainen Jaakko Kankaanpään Suunnistajat 1171 16.27 12.14 15.19 09.47 35330 47227 Harju Janne Koskelankylän Riento 1172 16.59 11.56 15.01 09.53 21175 154670 Harju Teemu Koskelankylän Riento 1173 15.08 14.09 15.09 09.27 8648 181539 Hautala Jari IF Femman 1174 15.17 __.__ __.__ 11.13 3242 46252 Heikka Lauri SK Pohjantähti 1175 14.51 14.10 14.42 10.15 6590 44698 Heikkilä Vesa MS Parma 1176 14.44 13.35 15.57 09.55 26835 51300 Heinonen Markku Keravan Urheilijat 1177 15.18 13.42 15.39 09.14 12908 159899 Heiskanen Oskari Kangasala SK 1178 15.35 11.50 15.21 10.45 33918 49709 Hietala Esa Taivalkosken Kuohu 1179 16.29 12.31 15.20 09.31 15662 40601 Hirvonen Juha Lahden Suunnistajat-37 1180 16.01 12.12 16.02 09.41 14649 183759 Hirvonen Kimmo Lahden Suunnistajat-37 1181 15.26 14.07 14.49 09.29 32651 180416 Hongell Esa Kokkolan Suunnistajat 1182 17.00 13.43 14.27 08.49 31499 401394 Hongell Timo Kokkolan Suunnistajat 1183 __.__ __.__ __.__ 09.43 34095 170267 Hongell Tuomas Kokkolan Suunnistajat 1184 16.35 13.53 14.07 09.07 10708 485478 Honkonen Atte Rasti-Jyry 1185 17.05 13.08 13.50 09.54 48467 182739 Howald Severin Tampereen Pyrintö 1186 15.16 12.29 14.51 11.01 12103 135187 Huhtanen Pekka Rasti-Kurikka 1187 15.33 13.41 15.54 08.50 3590 45080 Huovila Miikka Hiidenkiertäjät 1300 __.__ 12.37 14.00 10.18 32839 146147 Husu Sampsa OK 77 1200 15.03 13.27 15.41 09.45 5644 120071 Huusari Pekka Lahden Suunnistajat-37 1188 16.53 11.49 15.17 09.48 29938 150676 Hölsö Mikko Ylistaron Kilpa-Veljet 1299 16.19 14.16 14.24 08.55 35766 44492 Ilmarinen Perttu Keravan Urheilijat 1189 __.__ __.__ 14.36 09.17 33029 50732 Isokoski Erkki Vesaisen Pojat 1190 15.59 12.24 15.37 09.51 2008 154588 Isokoski Teppo Kokkolan Suunnistajat 1191 14.47 12.53 15.14 10.51 15847 485494 Istolahti Heikki Ylistaron Kilpa-Veljet 1192 15.24 13.51 15.28 08.57 25226 190846 Juote Juho Someron Esa 1193 16.55 12.22 15.00 09.42 21348 65873 Juutilainen Masa SK Vuoksi 1194 15.07 12.56 15.32 10.16 12979 44488 Juutilainen Pauli Keravan Urheilijat 1195 14.42 13.13 16.07 10.09 5534 70534 Kallatsa Mikko Lapin Veikot 1196 15.21 13.32 13.58 10.48 33468 167715 Kalliokoski Toni Halsuan Toivo 1197 15.14 14.14 13.52 10.30 23320 145913 Kallio-Könnö Jarno Rasti-Kurikka 1198 15.23 13.18 13.40 11.12 24863 181841 Kalve Henri Paimion Rasti 1199 14.52 12.41 16.04 10.28 14487 42038 Karetjoki Jouni Hyvinkään Rasti 1301 14.57 13.17 15.50 09.56 13424 95427 Karppinen Timo SK Pohjantähti 1298 16.23 14.12 14.29 08.47 22524 131980 Kaunisto Antti Tampereen Pyrintö 1201 15.42 13.47 15.22 08.59 2402 176930 Kemppainen Teemu Keravan Urheilijat 1202 16.15 14.13 14.26 09.02 2396 182551 Kemppainen Tommi Keravan Urheilijat 1203 15.55 13.00 13.49 10.52 760 44267 Kervinen Sami Järvenpään Palo 1204 14.58 13.24 15.26 10.07 5431 135577 Kivelä Marko Vetelin Urheilijat 1205 15.51 14.05 14.34 09.22 2801 177749 Kivelä Matti Hiidenkiertäjät 1206 14.50 13.49 14.13 10.50 31518 149155 Koistinen Kai Vakka-Rasti 1207 16.52 12.33 15.12 09.20 21797 120348 Koivuniemi Antti MS Parma 1208 15.30 12.11 15.51 10.25 20340 136765 Koljonen Jouni Vaalan Karhu 1209 15.22 13.20 __.__ __.__ 17563 402538 Korpinen Olli-Jussi Anttolan Urheilijat 1210 17.01 12.40 15.04 09.09 35622 47022 Koskinen Jussi Kalevan Rasti 1211 15.38 11.57 16.08 10.14 21394 137572 Koskivirta Jussi Rasti-Jussit 1212 16.26 12.42 13.37 10.55 23901 409144 Kosola Ville SK Pohjantähti 1293 16.33 12.35 14.56 09.35 24869 113040 Kotaniemi Juha Koskelankylän Riento 1213 16.37 12.36 13.59 10.33 98498 168461 Kuivalainen Jukka Järvenpään Palo 1214 __.__ __.__ 13.46 09.49 15227 52738 Kukkola Mikko Kokkolan Suunnistajat 1215 16.46 11.55 15.02 10.00 98787 45021 Kunttu Samuli Hiidenkiertäjät 1216 16.58 11.53 14.32 10.29 22070 413374 Kärkkäinen Matti Jämsän Retki-Veikot 1217 16.16 12.09 15.23 10.10 12451 142634 Käyhkö Jarno Lahden Suunnistajat-37 1218 16.31 11.58 14.33 10.42 25888 91819 Kössi Santeri Lapuan Virkiä 1219 15.36 13.28 15.33 09.18 34721 180441 Lahdenperä Matti Lappeen Riento 1297 16.21 12.50 15.43 09.00 18094 172297 Laine Jarkko Tampereen Pyrintö 1220 14.46 12.49 15.40 10.41 17900 175718 Laine Kalle Kauhajoen Karhu 1221 15.54 12.20 15.53 09.52 22150 125498 Lassila Hannu Tuupovaaran Sepot 1222 16.04 12.32 16.01 09.28 14755 177386 Lassila Jussi Pitäjänmäen Tarmo 1223 14.56 12.45 15.45 10.31 1112 170478 Lassila Mikko Helsingin Suunnistajat 1224 15.46 14.18 13.39 10.05 25826 79768 Latva Niko Suunta Jurva 1225 16.02 12.43 16.09 08.54 39756 156462 Lauronen Jarkko Laihian Luja 1226 17.02 12.03 14.14 10.38 193 101569 Lintunen Sampsa Raja-Karjalan Suunnistajat 1227 16.30 __.__ __.__ 09.58 3099 161580 Liukko Eetu Enonkosken Urheilijat 1228 16.32 12.01 14.31 10.40 8864 161446 Lojamo Teemu Kouvolan Suunnistajat 1229 16.36 12.51 13.41 10.37 17941 46926 Lyytinen Sami Suonenjoen Vasama 1296 15.49 14.06 13.54 __.__ 17704 117323 Löfbacka Sami Kaustisen Pohjan-Veikot 1230 15.44 13.54 13.45 10.22 31166 179659 Maajärvi Matti Lappeen Riento 1231 14.59 13.10 14.18 11.15 8026 167805 Manninen Heikki Anttolan Urheilijat 1232 17.04 13.22 14.10 09.23 6880 191007 Manninen Kalle Anttolan Urheilijat 1233 __.__ 12.17 14.22 __.__ 17169 58695 Matilainen Jarno Lahden Suunnistajat-37 1234 16.56 13.40 14.01 09.25 21889 124466 Mikkola Jyrki Kankaanpään Suunnistajat 1235 16.18 14.15 14.09 09.12 92283 158328 Miterev Egor Russia 1236 17.09 12.47 15.05 08.48 20933 58222 Mäkinen Perttu Kärkölän Kisa-Veikot 1237 16.24 13.55 13.44 09.44 7381 137418 Mäkäräinen Jouni SK Pohjantähti 1238 15.58 12.13 15.36 10.02 5959 191106 Naakka Tapani Pitäjänmäen Tarmo 1239 15.31 13.09 15.59 09.26 19863 128946 Nenonen Heikki SK Vuoksi 1240 15.05 13.34 14.02 10.59 9105 159082 Nieminen Janne Paimion Rasti 1295 16.08 12.54 13.47 10.54 31999 179710 Nissilä Jukka Kalajoen Junkkarit 1241 15.29 13.56 14.58 09.33 22835 188591 Nissinen Jani Hiisirasti 1242 14.55 13.33 15.55 09.40 96989 181877 Norkio Antti Kankaanpään Suunnistajat 1243 16.14 14.04 14.04 __.__ 17902 59413 Närvä Toni Paimion Rasti 1244 14.40 13.23 14.23 11.16 33577 411045 Oikarinen Markku Suunta Jyväskylä 1245 15.09 13.26 16.10 09.08 12982 59809 Ojapalo Joona Rajamäen Rykmentti 1247 15.25 12.06 15.46 10.35 99934 158712 Oliinyk Illia Ukraine 1248 16.05 12.39 15.52 09.21 98851 63905 Onishi Kohei Japan 1249 14.36 12.59 15.44 10.39 98478 173937 Ott Simon Switzerland 1250 16.41 13.37 13.57 09.37 4240 41872 Paavola Kai Pellon Ponsi 1251 16.42 11.51 14.46 __.__ 31711 413287 Pajari Tommi SK Pohjantähti 1252 14.37 13.03 15.25 10.43 5700 74885 Parkkinen Jussi SK Pohjantähti 1253 16.28 12.26 15.10 09.46 27801 413232 Partanen Tapani Hyvinkään Rasti 1254 15.43 13.46 15.29 08.52 35644 43644 Peltola Janne MS Parma 1255 15.27 13.30 15.47 09.11 25636 50534 Peltomäki Kalle Siikaisten Sisu 1256 15.56 13.57 14.39 09.24 34238 41626 Pulli Arttu Tampereen Pyrintö 1257 14.54 12.38 16.05 10.26 26392 154703 Pusa Matti Virtain-Ruoveden Suunnistajat 1258 15.15 13.44 13.53 10.53 2720 74890 Rahko Sampo SK Pohjantähti 1259 16.13 13.07 15.38 08.45 10010 157283 Raitoharju Matti Rasti-Lukko 1294 15.28 13.11 14.03 10.58 27457 131589 Rajaniemi Juho Turun Suunnistajat 1261 16.34 13.06 13.51 10.13 29556 150530 Rantala Teemu Lapuan Virkiä 1262 16.44 13.45 14.12 09.10 25798 125088 Rautanen Mika Tuupovaaran Sepot 1263 15.10 14.19 13.38 10.27 98326 50886 Reichmuth Lukas Switzerland 1264 16.25 11.46 14.19 11.00 1843 152116 Ristimäki Tapio Kalvolan Keihäs 1266 16.00 13.59 14.44 09.05 10164 94406 Saarijärvi Hannu Tampereen Pyrintö 1267 16.07 11.47 14.20 11.18 20541 87540 Sabel Ville Hiisirasti 1268 14.48 13.19 14.35 11.04 21076 93128 Saikko Ville Lappeen Riento 1269 15.20 12.15 16.00 10.24 25397 175507 Sainio Santtu Kangasala SK 1270 16.09 14.08 14.21 09.19 99710 146680 Saito Shota Japan 1271 16.48 13.12 14.45 08.56 98414 187727 Schaad Gian-Reto Switzerland 1272 17.07 13.31 14.15 09.03 98901 172782 Serini Antonio Italy 1273 15.13 13.50 15.34 09.04 24691 153044 Sevon Tuomo Saloisten Reipas 1274 17.08 12.27 14.54 09.36 94859 140041 Shein Alexander Russia 1275 16.06 14.11 14.17 09.13 27584 118811 Siivonen Jere Suunta Jyväskylä 1265 17.03 12.04 14.52 09.57 25758 53805 Simola Mikko SK Pohjantähti 1276 15.37 11.52 15.11 10.56 4464 120250 Sivill Timo Vaajakosken Terä 1277 16.39 13.02 15.07 08.58 11095 411725 Smeds Christoffer Närpes OK 1278 15.45 12.07 14.41 11.11 11096 410728 Smeds Kenneth Närpes OK 1279 __.__ 12.16 15.08 __.__ 1836 53583 Soininen Tuomas Rasti-Pielinen 1280 14.38 13.16 16.03 10.11 96718 133952 Spörri Roland Switzerland 1281 15.52 14.00 14.25 09.34 46692 172713 Srb Alexander Austria 1282 16.10 12.18 15.31 10.03 92296 166131 Sukhov Artem Russia 1283 15.53 12.30 15.30 09.38 2807 166412 Summanen Eetu Rajamäen Rykmentti 1284 16.11 12.21 15.24 10.06 36572 181898 Sundberg Ville Lynx 1285 15.32 12.23 14.47 11.07 1984 191161 Suonpää Olli MS Parma 1286 15.04 12.57 15.35 10.17 16008 40969 Takaluoma Tuomas Tampereen Pyrintö 1287 15.02 13.21 14.06 11.10 19919 88479 Tervo Jaakko Pellon Ponsi 1260 __.__ 12.00 14.55 11.05 30165 190873 Tilli Petri Ylämaan Pyrkijät 1288 16.38 12.08 __.__ __.__ 7983 44744 Torniainen Ilkka Lappeen Riento 1289 16.51 13.52 14.05 08.46 4819 48224 Tuomaala Juuso Lapuan Virkiä 1290 16.03 12.46 15.49 09.15 16084 407599 Turunen Markus Rajamäen Rykmentti 1291 16.17 14.02 14.43 08.51 25414 77715 Urpalainen Jaakko Miehikkälän Vilkas 1292 15.50 12.19 14.37 11.02 15979 117919 Vaara Santeri Kankaanpään Suunnistajat 1305 14.53 14.01 14.28 10.36 22182 47066 Vainio Petri Kalevan Rasti 1306 15.47 __.__ 15.58 __.__ 32187 124646 Vehkaoja Harri Ylikiimingin Nuijamiehet 1307 14.39 12.34 15.18 11.14 10091 40860 Vertainen Jukka Jämsän Retki-Veikot 1308 15.06 13.58 14.30 10.19 6035 488053 Viitanen Esa Turun Suunnistajat 1309 15.19 14.17 14.50 09.16 23063 142219 Villa Juha Päijät-Rasti 1310 15.01 13.48 14.11 10.49 22650 411738 Villanen Simo SK Vuoksi 1311 16.54 12.28 14.16 10.23 25281 402148 Vähänen Elmeri Hyvinkään Rasti 1312 15.41 12.25 14.48 10.57 1696 129954 Väänänen Vesa-Ville SK Pohjantähti 1313 16.57 12.02 14.40 10.20 2492 170321 Väätäinen Olli Hiisirasti 1314 15.00 13.01 14.57 10.47 5152 126325 Ylikangas Esko Rasti-Kurikka 1315 15.48 13.05 15.27 09.30 99227 165059 Yoichi Goto Japan
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
1634 __.__ __.__ __.__ 10.37 33861 57352 Ali-Haapala Elias Vetelin Urheilijat 1601 14.32 13.44 13.06 10.32 1679 59388 Autio Rauno Karkki-Rasti 1602 14.18 13.39 13.07 10.47 982 53676 Harju-Säntti Erkka Austria 1603 14.38 13.31 13.17 10.19 985 53674 Harju-Säntti Riku Rasti-Kurikka 1604 14.28 13.16 13.36 10.35 4112 408187 Harlamow Kim Himangan Urheilijat 1605 14.41 13.38 13.01 10.31 3362 48166 Himanka Jari Kalajoen Junkkarit 1606 14.06 13.36 13.34 10.43 98571 48265 Hyyppä Juho Kokkolan Suunnistajat 1607 __.__ 13.53 13.00 10.44 98393 41213 Hyyppä Kosti Raisu Lumous 1608 14.07 13.32 13.20 10.54 8368 409177 Hänninen Janne Tampereen Pyrintö 1609 14.00 13.43 13.38 __.__ 98309 41199 Jacobsson Tuomo Tuusulan Voima-Veikot 1610 14.10 13.46 13.40 10.18 22571 180699 Jylhänlehto Marko Karkki-Rasti 1611 14.35 13.19 13.21 10.34 12543 46770 Kalapudas Kalle Nastolan Terä 1612 14.20 13.49 13.02 10.42 94586 130462 Kivelä Antti Himangan Urheilijat 1613 14.12 13.21 13.26 10.51 10966 88580 Kivelä Jaakko Himangan Urheilijat 1614 14.09 13.51 13.08 10.40 23595 41889 Korpijärvi Veijo Kannuksen Ura 1615 14.37 13.20 13.24 10.30 13605 413319 Korpijärvi Vesa Kannuksen Ura 1616 14.25 __.__ __.__ __.__ 91603 116945 Laurila Mika Koskelankylän Riento 1617 14.04 13.52 13.14 10.41 21288 45006 Lindroth Mikko Karkki-Rasti 1618 14.05 13.48 13.11 10.46 1400 55496 Lintula Tapani Kärsämäen Kataja 1619 14.19 13.41 13.39 10.17 2062 88368 Nummi Jani Vaalan Karhu 1620 14.16 13.40 13.33 10.25 94716 45082 Paju Erno Karkki-Rasti 1621 14.24 13.22 13.12 10.53 37564 45111 Pasanen Ilpo Karkki-Rasti 1622 14.03 13.54 13.28 10.27 34435 181170 Puurunen Olli Oulun Tarmo 1623 14.27 13.27 13.05 10.52 1949 53749 Pöyhönen Simo Raisu Lumous 1624 14.34 13.15 13.16 10.45 22905 117921 Rantala Tommy Karkki-Rasti 1625 14.40 13.29 13.04 10.39 32368 65271 Riissanen Timo Kalevan Rasti 1626 14.31 13.23 13.27 10.33 16478 170905 Rinta Mikko Pohjankyrön Rasti 1627 __.__ __.__ 13.29 10.28 3309 50991 Seppä Tomi Himangan Urheilijat 1628 14.22 13.34 13.09 10.48 14783 181921 Suntioinen Ville Karkki-Rasti 1629 14.29 13.18 13.10 10.55 7468 83972 Tuominen Petri Saloisten Reipas 1630 __.__ __.__ 13.41 __.__ 98119 183663 Turpeinen Kalle Kontiolahden Urheilijat 1631 14.39 13.17 13.23 10.29 90808 153132 Törmälä Ville Suunta Jyväskylä 1632 14.13 13.25 13.25 10.49 98305 124280 Törmänen Matias Raja-Karjalan Suunnistajat 1633 14.02 13.30 13.31 10.50 100198 170396 Vaarala Harri Saloisten Reipas 1639 14.17 13.47 13.19 10.23 9122 52162 Valkonen Henri Itä-Hämeen Rasti 1640 14.21 13.56 13.13 10.15 19063 47651 Valkonen Risto Hankasalmen Hanka 1641 14.15 13.45 13.37 10.21 96075 180170 Vanne Samuli Rajamäen Rykmentti 1642 14.08 13.24 13.22 10.56 99945 168039 Vanninen Petri Enon Kisa-Pojat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
1644 14.09 13.09 13.00 10.15 98648 177591 Aumo Heikki Kalvolan Keihäs 1645 14.04 13.11 13.05 10.17 97499 41217 Bertuks Zikurats Latvia 1646 14.05 13.17 13.01 10.09 98204 41220 Edwards Jason USA 1647 14.06 13.14 __.__ __.__ 94592 88048 Hirvikallio Jarkko Luumäen Rasti 1648 14.03 13.15 13.10 10.11 94141 179290 Ikonen Lari Lahden Suunnistajat-37 1655 14.08 13.16 13.02 10.08 21327 167976 Keronen Teemu Kangasala SK 1649 14.11 13.07 13.09 10.06 24406 181088 Korpela Antti Rasti 88 1650 14.12 13.05 13.03 10.13 98599 41201 Laakso Matias Kalvolan Keihäs 1651 14.01 13.10 13.08 10.14 24208 50606 Mutikainen Pasi Rasti-Jussit 1654 14.00 13.06 13.11 10.16 37591 159195 Pietikäinen Sauli Kouvolan Suunnistajat 1652 14.07 13.08 13.12 10.05 39261 41235 Tiits Urmas Tampereen Pyrintö 1653 14.02 13.13 13.07 10.12 40405 41202 Traint Stefan Austria
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
1331 __.__ 13.22 13.37 __.__ 39025 152012 Aalto Erno Liperin Taimi 1332 14.47 13.18 14.18 10.22 16262 77866 Aalto Sami MS Parma 1333 14.09 14.21 13.34 10.53 9166 153315 Airila Markus Keravan Urheilijat 1334 14.46 14.19 13.02 10.38 98020 156157 Babiev Nikolay Russia 1335 14.15 13.49 14.15 10.41 99009 63889 Bobach Claus Tanska 1336 14.18 14.05 13.05 11.23 15533 190788 Fränti Juha Rasti-Kurikka 1337 15.15 __.__ __.__ __.__ 27357 44348 Hakkarainen Tuomas Espoon Akilles 1338 14.27 13.11 13.44 11.26 29265 183481 Halttunen Teemu Turun Visat 1339 __.__ 13.46 13.20 10.50 38944 126921 Harju Jorma Kokkolan Suunnistajat 1340 14.17 14.00 14.11 10.31 16594 48213 Heino Samuli Hankasalmen Hanka 1341 14.24 14.15 13.03 11.08 14941 181179 Hillo Kari Valkeakosken Haka 1342 14.04 13.35 13.57 11.21 26335 142510 Husu Heikki SK Vuoksi 1343 15.18 13.53 13.08 10.21 98126 41230 Hörnel Dan Sweden 1344 15.09 13.59 13.12 10.36 99805 41241 Ibrayev Kanat Kazakhstan 1345 14.42 14.22 13.01 10.45 14071 50708 Jarva Jukka Oriveden Ponnistus 1346 14.14 14.17 13.58 10.27 39232 412859 Junnila Jukka Tampereen Pyrintö 1347 14.34 13.42 14.07 10.18 14000 402533 Junttila Tero Sweden 1348 14.48 13.21 14.03 10.42 34997 167636 Juola Osmo Kalajoen Junkkarit 1349 14.29 14.12 13.16 10.56 35216 140743 Kankkunen Riku Savon Rasti 1350 15.14 13.51 13.17 10.29 19350 154607 Karelo Jussi Espoon Suunta 1352 15.10 13.14 13.56 10.37 25139 161440 Karvonen Ossi Kouvolan Suunnistajat 1353 14.30 13.57 13.18 11.15 15267 126297 Kiintola Jarno Kouvolan Suunnistajat 1354 14.05 13.47 14.13 10.51 97941 182959 Kiuru Jani Raja-Karjalan Suunnistajat 1355 14.49 14.11 13.28 10.15 97632 99577 Kokkoniemi Tero RasTiimi 1356 15.07 13.41 13.50 10.14 12666 186452 Laaksonen Markku Rasti 88 1357 15.11 13.13 13.40 10.52 29750 135251 Lehmusvuori Tomi Lahden Suunnistajat-37 1358 14.57 13.24 13.29 11.02 5024 131645 Lehtonen Eero Ulvilan Ura 1359 14.07 13.43 14.02 11.12 14902 83437 Lehtonen Pasi Hauhon Sisu 1360 14.10 14.16 13.32 11.03 94462 143897 Leivo Kimmo Siilin Rasti 1361 14.41 14.14 13.33 10.16 38645 411932 Lepistö Mikko Hauhon Sisu 1362 15.17 13.54 13.11 10.20 32063 128048 Leppävuori Ilkka Tampereen Pyrintö 1363 14.28 13.08 14.05 11.09 31844 46748 Liuha Jari Vaajakosken Terä 1364 __.__ 14.02 13.30 10.11 34705 138828 Matula Antti Rasti-Nokia 1365 __.__ 13.25 14.12 __.__ 19721 175667 Muikku Anssi Anttolan Urheilijat 1366 15.04 13.29 13.48 10.28 30822 185181 Myllymäki Jyri Vetelin Urheilijat 1367 14.32 13.48 13.25 11.11 26706 95448 Määttä Jari Kemijärven Urheilijat 1368 15.00 14.07 13.00 10.44 15510 153483 Niemelä Pekka Helsingin Suunnistajat 1369 14.50 13.09 14.10 10.40 29078 41682 Nikkola Hannu Reilut Miehet Havumetsien 1370 14.16 14.08 13.36 10.59 25883 152332 Nisula Marko Teuvan Rivakka 1371 14.22 13.55 13.10 11.24 24005 410785 Nurminen Joonas Jämsän Retki-Veikot 1372 14.21 13.26 13.52 11.18 90247 180564 Nykänen Ville Lappeen Riento 1373 14.00 14.03 14.16 10.35 15239 186438 Närvä Marko Lynx 1374 14.37 13.30 14.06 10.19 17742 177106 Ojala Tero Kouvolan Suunnistajat 1390 15.05 13.37 13.07 11.04 4372 75651 Oksa Jukka Paimion Rasti 1375 15.08 13.50 13.22 10.34 29378 190736 Oravainen Pasi Siilin Rasti 1376 14.45 __.__ __.__ __.__ 37369 190723 Peisa Panu Saloisten Reipas 1377 14.25 14.06 14.04 10.13 14206 81645 Peltonen Tommi Jämsän Retki-Veikot 1378 14.11 14.13 14.01 10.24 23088 175722 Perä Tapio Rasti-Kurikka 1379 14.59 __.__ __.__ 10.47 35389 125153 Rautanen Marko Tuupovaaran Sepot 1380 14.01 14.26 13.27 11.07 15459 138959 Riikonen Petri Suomusjärven Sisu 1381 14.36 13.44 13.13 11.16 20819 413337 Riissanen Jani Espoon Akilles 1382 14.39 14.09 13.21 10.39 9465 96057 Ronkainen Markus Koskelankylän Riento 1383 14.40 13.39 13.04 11.22 14447 75656 Röytiö Jaakko Paimion Rasti 1384 14.31 13.12 14.14 10.55 12768 488090 Salmi Antti Helsingin Suunnistajat 1385 15.01 13.38 13.55 10.12 31783 170372 Samposalo Kai Kangasala SK 1386 15.12 13.10 13.38 10.54 98218 41211 Seger-Bertschi Simon Switzerland 1387 14.58 14.01 13.41 10.08 13389 174748 Sillanpää Sampo Hyvinkään Rasti 1388 14.23 13.58 13.26 11.13 31286 58259 Sorri Pietari Vaajakosken Terä 1389 14.13 14.10 13.39 10.57 13882 47858 Tala Henrik Helsingin Suunnistajat 1391 14.19 13.28 14.00 11.14 93252 41191 Trempoltsev Alexander Russia 1399 14.38 13.36 13.14 11.20 24252 157956 Vainio Mikko Koovee 1400 14.20 14.24 13.42 10.17 99785 41207 Walker Ken USA 1401 14.26 13.16 13.43 11.25 16603 58172 Vapa Mikko Ounasvaaran Hiihtoseura 1402 14.53 13.34 13.19 11.05 15480 182535 Vennelä Miika Koovee 1403 __.__ 14.25 13.46 __.__ 18480 140711 Vesisenaho Mikko Liperin Taimi 1404 14.06 14.23 13.51 10.43 95126 161055 Vimba Martins Latvia 1405 15.06 13.20 13.54 10.32 31872 159845 Virta Jani IF Sibbo-Vargarna 1406 15.03 13.56 13.24 10.26 29392 402031 Vähänen Sami Rajamäen Rykmentti 1407 14.52 14.04 13.09 10.46 25841 117210 Väinä Tuomas Kyrös-Rasti 1408 14.12 13.40 14.08 11.01 6907 411786 Väänänen Petri Siilin Rasti 1409 __.__ 13.23 13.45 10.49 28779 50357 Ylihärsilä Ari Alahärmän Kisa
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
1658 16.31 11.43 15.50 08.28 98866 143228 Bonden Marko Rasti-Nokia 1659 16.36 11.50 15.23 08.46 31247 148232 Gröhn Timo Hollolan Urheilijat -46 1660 16.28 11.20 16.10 08.43 13066 88480 Halonen Tero Koskelankylän Riento 1661 16.29 11.17 16.15 08.42 11150 58627 Hamppu Aleksei Helsingin Suunnistajat 1662 16.43 11.31 15.31 08.54 20588 151165 Hellstedt Tony Rastihaukat 1663 17.00 11.02 15.46 08.50 5393 183753 Huurre Jyri Turun Suunnistajat 1664 17.14 11.34 15.44 08.13 24689 48262 Hyyppä Tuomas Kokkolan Suunnistajat 1665 17.11 11.09 15.45 08.32 3046 100091 Häkkinen Mika Hiiltomiehet 1666 16.35 11.45 15.59 08.06 91680 117036 Ikäkoivu Arto Rasti-Pielinen 1667 __.__ __.__ 15.32 08.58 12894 152768 Isomäki Tommi Pietarsaaren Hiihtäjät 1668 17.18 11.30 15.24 08.21 912 152239 Isoniemi Vesa Akilles OK 1669 16.37 11.36 16.09 08.11 20269 58685 Järnstedt Janne Lahden Suunnistajat-37 1670 17.07 __.__ 15.57 __.__ 16285 143869 Karppi Tapio Laihian Luja 1671 17.02 11.06 16.02 08.26 99096 190599 Knuutila Eero Kauvatsan Ponteva 1672 16.41 11.55 15.47 08.10 34713 409496 Koivula Petri Laihian Luja 1673 16.56 11.46 15.34 08.22 23778 46852 Konttila Janne Koovee 1674 16.20 11.29 16.07 08.37 29638 413126 Kopra Riku Oriveden Ponnistus 1675 17.15 11.25 15.30 08.41 39765 143970 Koskinen Tommi Tampereen Pyrintö 1676 16.22 11.22 16.13 08.44 31250 117175 Laine Arttu Kokkolan Suunnistajat 1677 16.59 11.07 16.04 08.24 11990 191073 Laine Simo Hollolan Urheilijat -46 1678 17.03 11.00 16.03 08.31 26334 412925 Lampinen Samuli Riihimäen Suunnistajat 1679 16.24 11.27 16.16 08.33 41485 56959 Latva-Kokko Mika USA 1704 __.__ 11.44 15.33 08.17 24333 41806 Lehtimäki Markku Reilut Miehet Havumetsien 1680 16.25 11.16 15.56 08.57 11977 142707 Lehtinen Juhani Kauhajoen Karhu 1681 16.50 11.13 15.42 08.52 25874 408179 Lindroos Aki Kalevan Rasti 1682 16.46 11.41 15.35 08.34 1357 48058 Lyytikäinen Mika Paimion Rasti 1683 17.04 11.04 16.05 08.19 48820 191811 Malyshev Mikhail Russia 1684 16.33 11.56 15.54 08.02 33551 190773 Marjala Veijo SK Pohjantähti 1685 16.52 11.23 16.18 08.01 98525 156024 Marshagin Yuiy Russia 1686 17.08 11.21 15.28 08.48 35794 188566 Mattila Mikael Virtain-Ruoveden Suunnistajat 1687 __.__ 11.49 15.40 __.__ 38706 49988 Mäki Harri Ounasvaaran Hiihtoseura 1688 __.__ 11.53 15.29 __.__ 97379 170017 Männistö Tuomo Navi 1689 16.51 11.15 16.11 08.16 98402 186653 Olkkonen Tomi-Pekka Kangasala SK 1690 16.21 11.58 15.36 08.35 5948 48309 Palola Lasse Nivalan Urheilijat 1691 16.32 11.39 16.06 08.15 29836 411983 Pohjola Mikko Lynx 1692 16.23 11.48 15.58 08.23 13536 78119 Rinta Toni Koskelankylän Riento 1693 16.47 11.05 16.01 08.39 37927 181593 Ronkainen Teemu Jämsän Retki-Veikot 1694 __.__ 11.10 16.17 __.__ 39568 168210 Ruotsala Kalle Alahärmän Kisa 1695 16.30 11.24 16.08 08.38 15002 138857 Saarilaakso Miko Lappeen Riento 1696 17.09 11.28 15.51 08.08 24037 42109 Sillman Sami IF Sibbo-Vargarna 1697 17.06 11.12 15.43 08.36 863 181009 Suominen Tomi Espoon Suunta 1698 16.34 11.52 15.25 08.45 23962 93375 Suuronen Marko MS Parma 1699 17.16 11.11 15.48 08.20 8389 180598 Syväluoma Juuso Turun Suunnistajat 1700 16.40 11.38 16.00 08.14 2148 57657 Tanhua Jukka Tampereen Pyrintö 1701 16.38 11.32 16.12 08.12 90145 144362 Turpeinen Hannu Tampereen Pyrintö 1702 17.12 11.19 15.55 08.09 27298 117886 Uitto Juha Rasti-Kurikka 1703 17.13 11.26 15.53 08.03 97939 179792 Vaaja Matti Espoon Akilles 1710 16.27 11.51 15.41 08.40 38095 50249 Vanninen Simo-Pekka Rasti-Kurikka 1711 16.57 11.57 15.37 08.04 19342 51365 Venho Mika Maarian Mahti 1712 __.__ 11.42 15.22 __.__ 34117 401354 Wigelius Miikka Maarian Mahti 1713 17.10 11.18 15.27 08.49 566 126951 Voutilainen Arto Muuramen Rasti 1714 17.01 11.01 15.39 08.55 28472 52142 Väänänen Petteri Siilin Rasti 1715 16.45 11.47 15.49 08.05 7761 182696 Åberg Janne Hyvinkään Rasti 1716 16.44 11.33 15.21 08.56 10477 59620 Öhman Andreas Malax IF
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
1718 14.44 14.15 13.48 11.13 9286 88578 Aarnio Antti Himangan Urheilijat 1719 14.53 14.13 13.44 11.08 92561 152051 Alitalo Sami Oulunsalon Vasama 1720 14.47 14.12 13.46 11.16 98148 182726 Backman Mikko-Jussi Mäntän Seudun Eräpirkat 1721 14.48 14.14 13.50 11.04 99984 41234 Basol Ali Turkey 1722 14.49 14.10 13.55 11.05 3662 59329 Breilin Oskar Asikkalan Raikas 1723 14.43 14.16 13.49 11.12 100234 41192 Demin Vitalii Russia 1724 14.42 14.17 13.52 11.09 286 189942 Haikama Tapio Hämeenlinnan Tarmo 1729 14.50 14.07 13.45 11.15 2481 48293 Hautala Heikki Nivalan Urheilijat 1725 14.51 14.06 13.42 __.__ 90889 191583 Karjalainen Jarno Hämeenlinnan Suunnistajat 1727 14.45 14.08 13.53 11.11 2475 167484 Kortelainen Pasi Raja-Karjalan Suunnistajat 1728 14.55 14.04 13.51 11.06 24587 57649 Takalo Teemu Oulunsalon Vasama
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
1421 15.31 12.27 15.23 09.40 22884 485627 Aarrejoki Heikki Vaajakosken Terä 1422 15.34 12.55 15.54 08.32 35129 169682 Ahola Mika Navi 1423 15.59 12.58 __.__ __.__ 36362 117677 Ahtiainen Akseli Kalevan Rasti 1424 16.03 11.13 16.19 09.13 1138 77154 Asklöf Tom Lynx 1425 15.37 12.10 14.57 10.06 12869 155867 Boström Mikael Lynx 1426 15.33 12.11 15.25 09.53 24907 102608 Donner Mikael OK77 1427 16.12 13.04 15.34 08.08 98615 41205 Ebanks Marc Great Britain 1428 16.59 11.50 15.41 08.18 98292 41190 Ediar Michel France 1429 16.37 11.30 15.05 09.32 40189 41218 Eglin Michael Switzerland 1430 16.34 11.43 16.11 08.17 37803 182955 Eura Vesa-Matti MS Parma 1431 __.__ 12.07 14.50 08.44 100185 41255 Fey Carl USA 1432 16.09 11.01 15.50 09.50 30960 177346 Fiskars Stefan OK Raseborg 1433 __.__ 12.41 15.09 09.27 99734 91177 Fredheim Brynjar Norway 1507 15.53 11.12 15.47 10.03 100588 0 Güller Veysel Turkki 1434 16.39 11.52 14.31 09.44 12017 173739 Haapasalo Harri SK Pohjantähti 1435 16.30 11.22 15.14 09.46 94033 169845 Haapasalo Jarmo SK Pohjantähti 1436 15.30 11.38 16.15 09.22 98280 41208 Hadorn Daniel Switzerland 1437 17.17 __.__ __.__ __.__ 19297 59444 Haikonen Jyrki Ulvilan Ura 1438 15.41 12.02 16.00 09.14 3391 88549 Hanhela Veli-Matti MS Parma 1439 15.46 12.19 15.06 09.51 3304 122730 Hankaniemi Tomi Vesaisen Pojat 1440 16.36 11.23 15.16 09.35 19568 488046 Hartman Janne Vaajakosken Terä 1441 15.45 12.52 15.00 __.__ 390 52076 Havula Jarmo Helsingin Työväen Hiihtäjät 1442 15.55 11.18 15.46 09.54 27414 99730 Heerman Mikael Peräkylän Ponnistus 1443 15.38 12.57 15.33 08.46 3779 483896 Heiskanen Marko Rajamäen Rykmentti 1444 16.05 11.21 15.48 09.33 14213 120195 Hiltula Hannu Pudasjärven Urheilijat 1445 15.57 12.35 14.23 10.02 38736 155813 Holappa Hannu Vesaisen Pojat 1446 17.06 12.20 14.41 08.43 37936 153010 Holm Jari Viitasaaren Suunta 1447 15.22 12.54 15.58 08.31 5935 49978 Huotari Markku Otaniemen Jyllääjät 1448 16.26 11.45 14.47 09.58 28966 190114 Hyttinen Tarmo Rasti E4 1449 16.49 12.44 14.30 08.45 22116 408206 Ikäheimonen Jari Turun Metsänkävijät 1450 15.20 12.06 16.13 08.59 18265 138453 Isoherranen Sami Lynx 1451 16.29 11.06 15.24 09.57 40256 158039 Ivanov Ivaylo Bulgaria 1452 15.50 12.37 14.32 09.59 25086 154128 Johansson Jari OK Orient 1453 16.56 12.30 14.53 08.36 30039 152091 Jokela Jari Rasti-Nokia 1454 15.58 12.17 14.55 09.37 32663 402706 Junnikkala Kalle Kalajoen Junkkarit 1455 __.__ __.__ 15.35 08.27 19269 408112 Juvaste Simo Kalevan Rasti 1456 15.28 12.03 15.52 09.30 1165 190340 Kaario Kimmo Vaajakosken Terä 1457 16.45 11.15 16.10 08.38 1637 49979 Kaira Miikka Kymin Suunnistajat 1458 16.35 12.48 15.17 08.16 1601 189339 Kankaanpää Vesa OK77 1459 17.02 11.57 14.28 09.20 22136 40437 Karttila Jussi MS Parma 1460 15.52 12.33 16.07 08.26 6994 58797 Kemppi Joni Rajamäen Rykmentti 1461 17.21 12.15 14.25 08.50 12897 47971 Kivilaakso Janne Lynx 1462 17.16 11.04 15.11 09.21 8608 152565 Klemettinen Vesa Suunta Jyväskylä 1463 16.21 11.56 14.48 10.00 99997 181288 Kontola Kari Lapuan Virkiä 1464 15.44 12.53 15.43 08.35 27340 49737 Koskinen Juho Hämeenlinnan Suunnistajat 1465 15.29 12.50 14.58 09.28 15956 40781 Kuosmanen Tero Rasti-Hyry 1466 17.18 11.19 15.08 09.10 22007 181641 Kuusikko Marko Saloisten Reipas 1467 17.26 11.20 15.28 08.33 330 182680 Kuusisto Seppo Koovee 1468 15.40 12.51 15.36 08.47 12316 54116 Kärkkäinen Mikko Lammin Säkiä 1469 15.32 12.21 15.20 09.52 8153 40425 Laavainen Mikko MS Parma 1470 16.38 11.24 16.08 08.37 30367 138417 Lahti Aleksi Rastikarhut 1472 17.03 11.51 14.40 09.11 12192 41511 Laitamäki Mika Hämeenlinnan Tarmo 1473 16.00 13.06 14.42 09.01 24277 53586 Lammi Harri Saloisten Reipas 1474 16.11 12.32 16.20 08.00 8397 412666 Lappalainen Kari Oriveden Ponnistus 1475 __.__ 12.47 14.51 __.__ 38188 176990 Lehtimäki Harri Reilut Miehet Havumetsien 1476 __.__ __.__ 14.37 __.__ 92933 158799 Lehtinen Esa Kauhavan Wisa 1477 16.22 11.34 16.26 08.21 31189 52157 Lepo Mikko Suunta Jyväskylä 1478 16.02 11.09 15.56 09.38 6222 88026 Leppämäki Tero Viitasaaren Suunta 1479 15.24 12.16 15.27 09.56 3247 71007 Leppäniemi Esa Vetelin Urheilijat 1480 15.49 12.59 15.29 08.34 15130 47861 Liljeström Kimmo Helsingin Suunnistajat 1481 16.24 12.00 16.16 08.15 4276 53507 Luoma Mikko Ulvilan Ura 1482 17.05 11.58 14.49 09.05 46346 152426 Lüscher Didi Switzerland 1483 16.01 11.08 15.38 10.05 16928 44926 Malinen Mika Helsingin Suunnistajat 1484 16.40 11.03 15.21 09.49 30840 180999 Markkanen Juha Kuopion Suunnistajat 1485 15.56 12.56 14.35 09.18 32877 111100 Maronen Mikke Lynx 1486 16.25 13.05 14.20 08.53 29261 148831 Mauriala Jarmo Koovee 1487 16.42 12.45 15.10 08.24 6190 110405 Moisio Petri Saarijärven Pullistus 1488 16.58 11.29 15.04 09.12 30459 413128 Mustonen Ari Helsingin Suunnistajat 1489 17.13 11.31 15.44 08.25 36467 83804 Mähönen Jouni Tampereen Pyrintö 1490 16.17 12.39 16.05 08.04 23882 82501 Märkälä Janne Tampereen Pyrintö 1491 17.15 12.36 15.02 08.12 2360 51441 Määttä Janne Rasti-Hyry 1492 16.18 12.05 16.21 08.14 11677 161870 Määttänen Pekka Espoon Suunta 1493 __.__ __.__ 15.59 __.__ 25564 155661 Mönttinen Sami Rasti E4 1494 16.48 11.10 16.01 08.51 31977 177858 Niemelä Hannu Rasti-Hyry 1495 16.47 11.36 14.43 09.36 6781 50238 Niska Kimmo Lapuan Virkiä 1496 17.10 12.09 15.26 08.10 6047 128230 Noponen Petri Hiidenkiertäjät 1497 15.27 13.00 14.59 09.26 31036 90897 Nurmi Pasi Rastiketut 1498 16.41 12.04 16.04 08.02 30044 47755 Nyman Pekka MS Parma 1499 15.25 13.02 15.30 08.54 14584 172059 Näpänkangas Mika Suunta Jyväskylä 1500 16.28 13.03 15.03 08.19 35660 48419 Oja Hannu Kalajoen Junkkarit 1501 15.36 12.25 15.18 09.43 33576 188650 Ojala Marko Ulvilan Ura 1502 16.55 11.05 15.22 __.__ 24467 183061 Orava Esa Rastivarsat 1503 17.07 11.17 15.39 08.41 37796 128157 Partanen Jussi Hyvinkään Rasti 1504 17.04 12.23 14.56 08.28 49850 145349 Perepelytsya Oleksiy Ukraine 1505 17.23 11.07 15.32 08.40 20651 50148 Perus Jens Närpes OK 1506 16.44 11.37 16.25 08.05 98561 41243 Petrov Vadim Russia 1533 17.08 __.__ __.__ __.__ 5420 89358 Pihlajaniemi Janne Vesaisen Pojat 1508 16.57 11.54 15.57 08.03 99713 41223 Pim Nigel Irland 1509 16.06 12.28 14.21 10.04 31030 47707 Pitkänen Marko Jämsän Retki-Veikot 1510 17.25 12.08 15.15 08.07 35498 51248 Plit Herkko Lynx 1511 __.__ 12.31 __.__ __.__ 26263 413412 Pulli Antero Rajamäen Rykmentti 1512 15.43 11.44 16.03 09.23 2885 191552 Pulli Veli-Matti Rastivarsat 1513 16.15 12.46 14.38 09.17 39760 154816 Päivike Johan RastiPiikkiö 1514 __.__ __.__ 14.22 09.24 7032 55584 Päivärinta Saku Turun NMKY 1515 16.51 12.12 14.46 08.57 30714 57724 Rantamäki Reko Helsingin Suunnistajat 1516 16.46 11.49 14.29 09.39 97609 184738 Romppainen Pasi Hyvinkään Rasti 1517 15.47 12.49 15.37 08.39 42027 183424 Rooba Kuno Estonia 1518 16.32 11.48 14.45 09.42 37163 180166 Ruokola Ilkka Rasti-Jussit 1519 17.19 11.25 15.19 09.02 8523 46899 Ruokolainen Jouni Rasti-Pielinen 1534 __.__ __.__ 15.07 09.31 37103 158824 Rusanen Petri Suunta Jyväskylä 1520 16.53 11.11 15.13 09.29 37825 143919 Rönnemaa Antti Siilin Rasti 1521 15.26 12.01 16.22 09.07 21505 413233 Salmi Janne Turun Suunnistajat 1522 16.27 11.47 14.33 10.01 18359 43510 Salonen Kari Helsingin Suunnistajat 1523 17.11 11.02 15.31 08.55 18360 65849 Salonen Mikko Helsingin Suunnistajat 1524 16.08 11.00 15.55 09.45 2313 410695 Salonen Tero Hauhon Sisu 1525 16.04 11.14 15.45 09.48 20151 411004 Sillanpää Tommi SK Pohjantähti 1471 17.01 11.39 15.40 08.23 23054 412792 Sirola Timo Keravan Urheilijat 1526 16.50 11.40 14.24 09.47 99799 1392131 de Souza Ricardo Brazil 1527 15.48 11.41 15.42 09.34 13881 183696 Tala Tuomas Hiidenkiertäjät 1528 __.__ __.__ 16.23 08.42 22365 51632 Taulavuori Tero Alatornion Pirkat 1529 16.43 11.32 16.17 __.__ 22474 58403 Tohmola Mika Vesaisen Pojat 1535 15.21 12.40 15.51 08.58 25917 47061 Tonder Mika Sk Vuoksi 1530 15.54 12.13 16.12 08.29 30974 144198 Torrkulla Jan IF Femman 1531 17.22 12.18 14.44 08.30 18697 159832 Turkki Antti Olavin Rasti 1532 17.09 11.26 15.01 09.16 35519 46799 Tähtinen Vesa Päijät-Rasti 1544 15.35 12.14 16.18 08.49 30769 184940 Vatanen Janne Kalevan Rasti 1546 __.__ 11.35 14.26 09.09 33727 55020 Viero Jussi Laihian Luja
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
1733 15.19 13.30 13.38 09.43 2466 48908 Aaltonen Tero Lynx 1734 15.08 12.46 13.35 10.47 29050 184716 Arola Pertti Rasti 88 1735 15.26 13.25 13.09 10.05 95490 159964 Biskop Kim Kokkolan Suunnistajat 1736 15.23 __.__ 13.56 __.__ 33639 89249 Ekola Juha Alahärmän Kisa 1737 14.48 13.59 13.08 10.12 98186 41203 Fedorov Taras Russia 1738 14.36 13.35 13.05 10.46 31602 179306 Gusev Ilya Russia 1739 15.13 12.47 14.02 10.01 3307 112427 Haakana Tommi Tarpian Suunta 1740 14.56 12.39 13.42 10.45 21493 167675 Haapala Toni Rajamäen Rykmentti 1806 15.17 12.55 13.51 10.07 30763 412803 Hansen Joakim OK Botnia 1741 14.35 13.36 13.00 10.52 31268 154214 Heiskanen Jari Sonkajärven Pahka 1742 14.25 13.33 14.12 09.49 31835 52066 Hölttä Sami Hyvinkään Rasti 1743 14.33 13.24 14.26 09.38 31182 147973 Ilomäki Mika Koovee 1744 14.23 12.56 14.09 10.38 31974 91770 Isokoski Kimmo Ylivieskan Kuula 1745 14.32 13.21 14.06 09.56 38342 157272 Jalli Juha-Pekka Lounais-Hämeen Rasti 1746 14.45 13.44 13.01 10.33 97494 190000 Jauhojärvi Tommy Norway 1747 14.55 13.01 14.07 09.57 31176 59338 Jerkku Jarmo Turun Metsänkävijät 1810 14.52 12.49 14.04 10.16 100294 41222 Jokubauskis Kestutis Liettua 1748 14.20 12.51 14.20 10.35 39727 137793 Jormanainen Jari Kalevan Rasti 1749 14.34 13.53 13.12 10.20 22306 54255 Jurvakainen Mika Kiimingin Urheilijat 1750 14.24 13.38 13.02 10.42 33238 40615 Jääskeläinen Iiro Vehkalahden Veikot 1751 14.54 12.50 14.19 10.09 31829 411991 Kamila Kai Suunta Jurva 1752 14.14 13.22 14.25 09.59 13223 154434 Kantola Mika Lahden Suunnistajat-37 1753 14.15 13.10 13.48 10.55 3337 40105 Karjalainen Risto Liperin Taimi 1754 14.08 13.52 13.22 10.41 6517 49746 Kauppila Timo Koovee 1755 15.27 12.38 13.47 10.08 98367 41185 Kitaychuk Olexandr Ukraine 1756 15.06 __.__ 14.27 __.__ 31978 56481 Koirikivi Vesa RasTiimi 1757 15.22 13.28 13.28 09.46 35643 159566 Korhonen Mika Korven Honka 1758 14.03 13.31 13.30 11.01 25934 47493 Korhonen Sami IF Sibbo-Vargarna 1803 15.12 12.57 13.46 10.14 20321 189248 Korja Oula Hiidenkiertäjät 1759 15.07 13.46 13.40 09.37 97740 95138 Kosicki Tomasz Poland 1760 14.16 13.43 13.53 10.06 35254 75413 Koskenvuo Leo Espoon Suunta 1761 14.57 13.58 13.29 09.42 6464 126336 Koski Timo Koovee 1762 15.05 13.03 13.13 10.51 21814 182437 Kukkonen Ari Vehkalahden Veikot 1763 15.24 13.08 13.45 09.52 13082 168196 Laakso Ilkka Suunta Jyväskylä 1764 14.18 13.06 13.44 10.54 39777 148552 Laaksonen Petri Angelniemen Ankkuri 1807 15.10 13.20 14.13 09.51 12182 409152 Laitamäki Jari Hiidenkiertäjät 1765 14.05 13.11 13.52 10.59 8913 152801 Laurikkala Mikko Koovee 1766 15.21 13.16 13.57 09.35 22669 65202 Lindgren Ringo Kauhavan Wisa 1767 14.50 12.41 13.43 10.44 20302 191408 Loukkalahti Marko Hiidenkiertäjät 1768 14.37 12.43 14.18 10.25 20305 42335 Loukkalahti Mika Espoon Suunta 1769 14.30 13.34 14.05 09.47 39980 135693 Lång Pekka Kuopion Suunnistajat 1770 14.02 13.29 13.39 10.57 1118 57907 Länsiluoto Jaakko Espoon Suunta 1771 14.43 13.41 13.06 10.31 90626 182691 Maasalo Pekka Kokkolan Suunnistajat 1772 __.__ 12.59 14.03 __.__ 40555 177035 Maasilta Tommi Rastivarsat 1773 14.13 13.09 14.10 10.30 4556 144734 Malinen Juha-Mikael Kalevan Rasti 1774 14.59 13.49 13.31 09.44 12517 130488 Niemi Seppo Asikkalan Raikas 1775 15.04 13.00 13.18 10.53 15304 407224 Niinimäki Juha Kyrös-Rasti 1776 __.__ 13.50 __.__ 10.10 22000 82444 Nikkanen Ville Otaniemen Jyllääjät 1805 14.44 13.56 13.10 10.18 32925 41200 Nissilä Tero Ylivieskan Kuula 1804 14.42 12.37 13.58 10.48 100270 41196 Nyberg Mikael Sweden 1777 14.22 13.47 13.16 10.27 28958 182826 Pasanen Jussi Rasti-Jussit 1778 14.41 13.37 13.17 10.26 4913 190602 Perämäki Aki Ylistaron Kilpa-Veljet 1779 15.25 12.45 13.34 10.21 4915 41950 Perämäki Mike Ylistaron Kilpa-Veljet 1780 14.27 13.55 13.55 09.41 23616 159597 Pohjola Pasi Lynx 1781 15.02 12.54 14.11 10.04 98358 41187 Poltoratskyi Denys Ukraine 1782 14.29 12.44 14.00 10.49 98537 41184 Pontaplev Vasilii Russia 1783 14.10 13.26 13.36 10.56 31026 124121 Puranen Jarkko Koovee 1784 14.51 13.57 13.27 09.50 14595 401000 Qvist Lasse Koskelankylän Riento 1785 14.53 13.14 13.03 11.00 19132 55004 Reinivuo Tuomo Paimion Rasti 1786 14.01 13.04 13.50 11.02 28684 169555 Reunanen Pasi Tampereen Pyrintö 1787 14.11 13.07 14.17 10.28 31781 41188 Rönkkö Roope Tuupovaaran Sepot 1788 __.__ 14.00 13.49 __.__ 96950 82080 Rönty Vesa Espoon Suunta 1789 14.12 12.58 14.22 10.40 13115 170351 Salminen Tommi Kouvolan Suunnistajat 1790 14.26 13.27 13.20 10.50 266 190887 Seppälä Samuli Tuusulan Voima-Veikot 1791 14.38 12.36 14.21 10.37 35382 181609 Siljander Juha Vehkalahden Veikot 1792 14.04 13.19 14.24 10.13 18366 401212 Sinisammal Tommi Jämsän Retki-Veikot 1793 14.39 13.39 13.19 10.23 30068 180006 Sipiläinen Jouni Suunta Jyväskylä 1809 15.20 12.53 13.25 10.32 49418 140099 Skopinskiy Sergey Russia 1794 15.11 13.23 13.14 10.15 28075 153173 Soini Toni Kymin Suunnistajat 1795 14.46 14.02 13.23 09.54 248 411980 Sundström Sami Helsingin Suunnistajat 1796 15.18 13.12 13.21 10.17 32496 47386 Suutari Simo Vehkalahden Veikot 1797 14.17 13.40 13.24 __.__ 98390 54637 Sääksjärvi Sami Koskelankylän Riento 1798 15.16 13.32 13.41 09.39 33062 173781 Toivanen Samuli Hiidenkiertäjät 1799 14.19 13.45 14.01 09.55 19174 157957 Tuomala Tuukka Rastivarsat 1800 14.06 13.51 13.54 10.11 2835 135406 Turakainen Olli Helsingin Suunnistajat 1801 14.49 14.01 13.37 09.40 11919 57040 Tynys Jarkko Kouvolan Suunnistajat 1802 15.09 13.42 13.32 09.48 98062 41224 Udovyts'kyy Vitaliy Ukraine 1811 14.07 13.13 14.08 10.39 17626 410771 Vaherlehto Tuomas Espoon Akilles 1812 15.01 12.42 13.26 10.58 30313 485544 Vehkalahti Harri Ikaalisten Nouseva-Voima 1813 14.21 14.03 13.07 10.43 2294 64014 Vestergård Anders IF Femman 1814 14.58 13.05 14.14 09.45 98370 41189 Vestergård Henry Sweden 1815 15.15 12.52 13.59 10.02 17670 41219 Vestergård Kim IF Femman 1844 15.03 12.40 14.28 09.53 33249 189979 Westerholm Lasse Vesaisten Pojat 1808 14.47 13.18 14.15 09.36 95501 117768 Virtanen Marko Espoon Suunta 1816 14.09 13.48 13.33 10.29 94122 157267 Vuorinen Tony Kokkolan Suunnistajat 1817 14.00 13.15 14.16 10.36 94517 152250 Väisänen Jari Rajamäen Rykmentti 1818 14.28 12.48 14.23 10.24 34944 154750 Väliheikki Mikael Laitasaaren Veto 1819 14.31 13.54 13.11 10.22 31270 190271 Välkki Antti Koovee 1820 15.14 13.17 13.15 10.19 3371 59456 Yli-Sipilä Kai Lauttakylän Luja
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
1822 14.42 13.29 13.26 10.37 10198 57762 Ahonen Arto Inarin Yritys 1823 14.20 13.31 13.30 10.51 97962 161586 Ahoniemi Sakke Hyvinkään Rasti 1824 14.28 13.47 13.24 10.38 94317 161884 Furubacka Jonas OK Botnia 1825 14.23 13.37 13.27 10.41 97226 41209 Galaktionov Alexander Russia 1826 14.24 13.50 13.32 10.27 22025 47126 Haaranen Esa Ilomantsin Urheilijat 1827 14.27 13.41 13.18 10.48 18134 408094 Hinneri Ilkka Kärkölän Kisa-Veikot 1828 __.__ 13.38 13.37 10.36 30654 88380 Hirvonen Petri Epilän Esa 1829 14.39 13.32 13.19 10.47 5148 413377 Häkkilä Joni Kalajoen Junkkarit 1830 14.18 13.51 13.35 10.30 38503 154822 Kelosuo Simo Korven Honka 1831 14.33 13.34 13.22 10.49 36313 147228 Kukkonen Iiro Oulun Tarmo 1832 14.32 13.45 13.21 10.39 30240 410890 Kurikkala Olli-Pekka Kalajoen Junkkarit 1833 14.41 13.35 13.31 10.28 35458 167122 Lilja Juha Suunta Jyväskylä 1834 14.35 13.30 13.39 10.34 94635 159431 Loukusa Markku Iisu 1835 14.17 13.43 13.34 10.33 30568 184917 Miikki Jussi SK Vuoksi 1836 14.25 13.48 13.33 10.26 6505 57541 Nalli Marko Vihtavuoren Pamaus 1837 14.38 13.33 13.23 10.43 12655 182717 Pylvänäinen Jari Kouvolan Suunnistajat 1838 14.30 13.26 13.36 10.45 94652 177234 Raitola Mika Lynx 1843 14.19 13.44 13.40 10.32 4093 45629 Saari Marko Länsi-Lavian Loiske 1839 14.31 13.25 13.41 10.40 3005 50987 Santapakka Pasi Himangan Urheilijat 1840 14.36 13.36 13.38 10.25 16678 46782 Tanhua Heikki Päijät-Rasti 1841 14.37 13.27 13.28 10.42 95043 156074 Tusa Tuukka Raisu Lumous 1842 14.40 13.49 13.16 10.31 91446 412529 Uusitalo Tero Espoon Akilles 1847 14.34 13.46 13.17 10.35 37673 483217 Valkonen Janne Saarijärven Pullistus 1848 14.29 13.39 13.20 10.44 95064 182814 Välimaa Pertti Vaasan Suunnistajat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
1850 16.05 13.39 14.12 09.39 22755 144375 Autero Janne Rasti-Nokia 1851 16.00 12.49 16.06 08.25 98108 41186 Berger Pascal Switzerland 1852 16.55 12.58 14.47 08.49 97960 41221 Bolland Brendan Great Britain 1853 15.33 13.05 15.56 08.56 4060 161588 Borgenström Jussi Hyvinkään Rasti 1854 14.31 14.09 15.04 09.40 92307 158440 Brynhildsen Bernt Norway 1855 14.35 12.55 14.48 11.11 98444 41233 Corradini Nicolo Italy 1856 16.38 11.47 14.15 10.44 98227 145261 Dankov Sergey Ukraine 1857 16.35 12.39 15.40 08.29 12180 43641 Ekström Thomas MS Parma 1858 16.50 12.16 13.48 10.11 97799 41225 Fors Peter Sweden 1859 15.54 12.45 14.02 10.49 5528 52928 Forsberg Matti Säyneisen Salpa 1860 15.26 13.10 16.08 08.46 24372 144538 Fredriksson Kaj SK Pohjantähti 1861 16.16 14.01 14.37 08.50 99608 41214 Gloor Thomas Switzerland 1862 14.57 13.37 14.36 10.17 22632 95449 Grekelä Heikki SK Pohjantähti 1863 15.28 13.54 13.47 10.12 40423 192193 Gründler Markus Switzerland 1864 15.30 14.02 14.05 09.52 37814 155663 Grön Kaj IF Brahe 1865 15.53 13.52 13.43 09.57 3615 183395 Haanpää Tuomo Tampereen Pyrintö 1866 16.51 13.11 13.53 09.28 20577 75180 Haavisto Erkki Turun Suunnistajat 1867 15.59 13.53 14.51 08.42 29707 149141 Haikonen Risto Anttolan Urheilijat 1868 16.57 12.19 15.15 08.40 5621 409764 Hakala Rauno Suomusjärven Sisu 1869 __.__ 12.20 13.54 11.03 341 190910 Hakamäki Matti Suunta Jyväskylä 1870 17.07 11.33 15.22 09.20 533 410708 Hakuli Kari Keravan Urheilijat 1871 15.46 11.49 15.18 10.27 32352 168919 Hakulinen Pekka Espoon Suunta 1872 15.44 13.16 15.59 08.33 96031 53256 Hartikainen Jari Siilin Rasti 1873 15.58 13.38 13.49 09.56 27355 117901 Heikkilä Matti Mäntsälän Urheilijat 1874 16.12 13.47 13.44 09.45 3354 50252 Heikkilä Ossi Suunta Jyväskylä 1875 15.10 13.19 14.16 10.41 34961 40996 Heiskanen Pasi Helsingin Suunnistajat 1876 16.17 13.40 14.09 09.33 17817 49860 Holappa Arto Ylikiimingin Nuijamiehet 1877 16.06 12.00 14.29 10.54 98094 41238 Hubmann Jörg Switzerland 1878 15.09 12.06 15.17 10.53 21283 170266 Huostila Markku Lammin Säkiä 1879 14.39 13.42 14.35 10.23 11991 177715 Huttunen Matti Pihkaniskat 1880 14.27 12.51 16.13 09.44 98136 41236 Hutzli Christoph Switzerland 1881 16.52 11.43 14.52 09.46 18412 52762 Hyvönen Sakari Kuopion Suunnistajat 1882 15.03 12.48 15.36 09.48 13733 159881 Hyyrynen Jyrki Kouvolan Suunnistajat 1883 15.32 12.46 14.11 10.57 20563 185102 Hästö Roland IF Femman 1884 17.12 12.57 14.24 08.51 13130 137555 Iitti Jukka Rasti E4 1885 15.14 13.28 15.41 09.02 25249 153355 Ilmonen Matti Itä-Päijänteen Rasti 1886 14.42 12.54 14.49 10.29 34163 180295 Isokallio Pasi Rasti-Nokia 1887 14.30 12.28 15.53 10.14 40263 405033 Ivanov Plamen Bulgaria 1888 17.13 13.25 13.30 09.18 30511 190715 Jalonen Eero Hämeenlinnan Suunnistajat 1889 15.24 13.32 13.58 10.43 98018 165811 Jordi Peter Switzerland 1890 15.15 14.11 15.29 08.34 48187 165812 Jordi Urs Switzerland 1891 16.21 12.11 14.04 10.51 25318 166348 Joutsensaari Jarmo Kangasala SK 1892 16.33 12.29 13.29 10.47 33126 410787 Jussila Kari Tampereen Pyrintö 1893 15.05 14.04 15.02 09.21 5798 150770 Juvakka Pekka Suunta Jyväskylä 1894 __.__ 12.56 14.42 __.__ 8035 47543 Jäppinen Jyrki OK77 1895 15.40 11.34 15.21 10.55 1940 54779 Järvenpää Esa Suunta Jyväskylä 1896 15.38 __.__ __.__ __.__ 13181 183517 Järvinen Jari Vaajakosken Terä 1897 16.42 12.31 14.03 09.54 4944 409091 Kahiala Jari Pihkaniskat 1898 17.14 11.28 14.31 10.09 40866 144333 Karlsson Lars Sweden 1899 15.25 14.06 15.12 08.54 140 156332 Karvonen Sami Saloisten Reipas 1900 14.47 14.16 14.59 09.17 10989 93073 Kattelus Matti Lapuan Virkiä 1901 __.__ __.__ __.__ 09.19 31877 183455 Kattilakoski Jarmo Kokkolan Suunnistajat 1902 14.46 13.50 14.40 10.15 1372 52757 Keinänen Kimmo SK Pohjantähti 1903 16.07 12.22 13.56 11.02 664 49363 Kemppainen Vesa Iisu 1904 15.56 12.52 15.50 08.48 38807 75497 Klinga Ville Lahden Suunnistajat-37 1905 16.34 12.05 13.51 10.45 41031 406080 Koichev Tony Bulgaria 1906 16.32 12.17 15.46 08.37 7666 401230 Koistinen Pasi Nastolan Terä 1907 16.04 12.25 15.54 08.58 35316 132272 Konttajärvi Seppo Vesaisen Pojat 1908 16.19 13.57 14.07 09.08 16105 145774 Kotro Petri Kouvolan Suunnistajat 1909 16.54 12.35 13.52 09.53 10669 158754 Kröger Hannu Hiidenkiertäjät 1910 16.58 11.56 14.23 09.58 6266 65827 Kulmala Mika Rajamäen Rykmentti 1911 16.10 11.54 14.44 10.42 26844 145650 Kurhinen Tomi Rastivarsat 1912 16.01 12.44 15.47 08.45 16879 183850 Kuusinen Petri Hämeenlinnan Suunnistajat 1913 16.15 13.46 13.42 09.47 13725 157806 Kälviäinen Sami Helsingin Suunnistajat 1914 15.36 11.58 15.09 10.26 98130 49633 Köhle Urs Switzerland 1915 15.37 11.52 15.55 10.01 11503 411060 Laasanen Juha Laihian Luja 1916 17.06 13.02 14.32 08.47 19142 402662 Larmala Juha-Pekka Espoon Suunta 1917 15.01 13.24 15.49 09.14 32554 184962 Lassila Antti Kuortaneen Kunto 1918 14.40 13.59 14.17 10.21 12016 131869 Latvala Juha Alajärven Ankkurit 1919 16.53 11.39 15.13 09.32 33473 412816 Lauri Hannu Ounasvaaran Hiihtoseura 1920 14.37 12.27 16.15 09.51 585 175655 Lautamäki Asko Hämeenlinnan Suunnistajat 1921 15.55 13.12 13.39 10.34 44043 156715 Lazarev Igor Russia 1922 15.51 11.37 15.05 10.48 22621 169354 Lehtosaari Jari Haukiputaan Heitto 1992 14.45 13.01 14.41 11.10 1345 49641 Leppänen Jaakko Anttolan Urheilijat 1923 15.12 13.22 13.46 11.07 908 166839 Lintunen Petteri Siilin Rasti 1924 16.20 11.41 16.01 09.23 2307 40176 Lyyluoma Pasi Teuvan Rivakka 1925 16.44 13.00 13.59 09.42 16388 78141 Lyytinen Pekka Sulkavan Urheilijat -41 1926 15.16 13.34 14.06 10.24 20204 179664 Maijala Taisto Lapin Veikot 1927 14.26 12.42 15.23 10.32 7137 183445 Malmlund Heikki Koovee 1964 __.__ __.__ 16.11 08.38 90292 83356 Mattila Riku Kouvolan Suunnistajat 1928 17.10 11.25 15.32 09.16 98457 145262 Mogurenko Oleksandr Ukraine 1929 16.47 13.09 14.00 09.26 98456 145345 Mogurenko Viktor Ukraine 1930 15.31 13.17 13.35 11.05 2715 82676 Mutka Jouni Suunta Jyväskylä 1931 16.56 11.59 14.18 10.03 713 50089 Myllymäki Aimo Kortesjärven Järvi-Veikot 1932 16.23 11.32 __.__ __.__ 4790 49021 Myllys Jussi Olavin Rasti 1933 17.04 12.03 15.27 08.41 24287 113047 Männikkö Ari Ylikiimingin Nuijamiehet 1934 14.28 12.38 16.05 09.55 1720 40178 Nevala Pasi Teuvan Rivakka 1935 14.32 14.13 15.01 09.37 5020 41843 Nieminen Jyrki Lounais-Hämeen Rasti 1936 15.11 12.08 14.56 10.40 461 411028 Nietosjärvi Tommi Pihkaniskat 1937 15.34 11.51 15.35 10.18 16855 117019 Niskanen Petteri Rasti-Hyry 1938 16.26 13.58 13.45 09.13 35431 138067 Nokka Ilkka Rasti 88 1939 14.51 13.21 14.45 10.30 191 186620 Numminen Hannu Espoon Akilles 1940 16.43 11.42 15.25 09.30 31555 151003 Numminen Mika Urjalan Urheilijat 1941 15.13 11.48 14.58 11.13 136 109454 Nurmela Timo Rasti-Kurikka 1942 14.41 14.14 14.34 09.59 1161 412820 Nurminen Pekka Kouvolan Suunnistajat 1943 15.42 13.31 15.38 08.39 7905 161560 Nykänen Jouni Navi 1944 16.27 11.36 14.46 10.33 98212 192524 Nymark Tore Norway 1945 16.02 12.04 13.41 11.16 99786 48858 O'Sullivan-Hourihan Paul Irland 1946 14.33 14.03 14.27 10.16 647 49259 Oikarinen Tarmo Ounasvaaran Hiihtoseura 1947 14.52 12.10 16.07 10.07 94039 413256 Ojalainen Jorma SK Vuoksi 1948 16.59 13.29 13.28 09.38 3818 166150 Oksanen Teijo Helsingin Suunnistajat 1949 15.08 13.08 15.37 09.31 35374 153416 Paija Markku Lounais-Hämeen Rasti 1950 16.31 13.43 13.36 09.36 17261 43522 Palmen Henrik Espoon Suunta 1951 14.29 13.36 14.30 10.46 17816 110533 Parkkinen Keijo Ylikiimingin Nuijamiehet 1952 15.07 12.21 15.11 10.37 16847 51438 Partanen Juha Rasti-Hyry 1953 15.57 13.45 14.53 08.53 14299 93406 Parttimaa Timo Angelniemen Ankkuri 1954 15.43 11.27 14.55 11.15 20913 50445 Peltonen Jukka Lappeen Riento 1955 14.36 13.14 15.45 09.43 13402 74875 Pernu Kimmo Espoon Suunta 1956 17.16 11.29 14.22 10.10 6703 90909 Pietiläinen Ilpo SK Pohjantähti 1957 15.45 13.44 15.07 08.57 13630 83952 Pirtilä Timo Kymin Suunnistajat 1958 16.37 13.49 14.20 08.44 4802 141879 Posio Risto Kannuksen Ura 1959 16.48 13.27 15.39 09.01 17745 83708 Prittinen Juha Hämeenlinnan Suunnistajat 1960 16.46 13.18 14.21 08.59 21317 91725 Pyhtilä Veli Ounasvaaran Hiihtoseura 1961 15.35 13.33 15.57 __.__ 338 401241 Pyykönen Jouni Espoon Akilles 1962 16.11 11.50 14.33 11.00 6865 53753 Rahkola Mika Ounasvaaran Hiihtoseura 1993 17.02 13.03 14.13 09.03 15505 411132 Ratilainen Rauno Vehkalahden Veikot 1963 15.39 13.07 13.34 11.04 2394 123244 Rauhamaa Kari Kärkölän Kisa-Veikot 1965 15.02 12.59 14.28 11.06 8418 59001 Reiman Jarmo Angelniemen Ankkuri 1966 15.22 13.48 15.28 08.55 486 189329 Reinikka Timo Vaasan Suunnistajat 1967 15.41 11.40 15.00 10.59 98622 168989 Ritvanen Paavo Pihkaniskat 1968 __.__ 12.50 14.14 09.00 98272 49627 Robertson John New Zealand 1969 15.19 14.05 15.19 08.52 33758 483878 Ronkainen Timo Kokkolan Suunnistajat 1970 15.20 13.06 15.44 09.04 32000 45464 Ruohola Risto MS Parma 1971 15.04 13.51 15.30 09.07 19525 180823 Ruokonen Juha Lappeen Riento 1972 14.43 12.13 15.42 10.22 40422 180762 Rutz Peter Switzerland 1973 16.29 11.26 15.51 09.41 548 169277 Ruuska Vesa Kangasala SK 1974 15.17 11.38 16.12 10.06 4505 192173 Rytkönen Veli-Matti Espoon Suunta 1975 16.22 12.26 16.03 08.27 33383 135642 Saksa Markku Teuvan Rivakka 1976 15.00 13.26 14.19 10.50 7598 48226 Salo Pertti Kokkolan Suunnistajat 1977 __.__ __.__ 13.32 09.15 14064 182241 Saramäki Harri Olavin Rasti 1978 14.59 13.30 14.26 10.39 97759 131614 Schlatter Christoph Switzerland 1979 16.45 12.30 15.31 08.28 45665 48855 Schlatter Stefan Switzerland 1980 14.44 13.13 16.02 09.24 2516 56620 Similä Juha SK Vuoksi 1981 16.24 12.33 13.37 10.36 99814 48861 Slezov Dmitriy Kazakhstan 1982 15.49 11.44 16.00 09.50 19407 401157 Stenlund Tom IF Brahe 1983 14.38 12.34 15.52 10.08 20718 189363 Sundqvist Jari Lahden Suunnistajat-37 1984 14.34 12.12 15.06 11.14 33148 152680 Tasa Mika Kaakon Rasti 1985 __.__ __.__ 15.33 09.11 24593 154706 Taubert Tero Koovee 1994 __.__ 12.07 __.__ __.__ 25304 169293 Tervala Mika Rastivarsat 1986 15.27 14.12 15.26 __.__ 25887 152928 Tielinen Vesa Luumäen Rasti 1987 17.03 12.14 13.26 10.19 37339 161552 Toivonen Jukka Lammin Säkiä 1988 15.47 11.45 15.20 10.28 5672 46978 Torvinen Pekka Siilin Rasti 1989 14.48 14.15 14.57 09.22 98190 67314 Trösch Urs Germany 1990 16.09 12.02 15.48 09.05 13327 83768 Turpiainen Janne Hyvinkään Rasti 1995 15.50 __.__ __.__ __.__ 31103 182515 Tyynelä Kari Vetelin Urheilijat 1991 16.40 12.32 14.01 10.02 27261 411706 Tähtinen Timo Helsingin Suunnistajat 2004 16.25 11.35 14.43 10.35 4858 109801 Vainionpää Matti Rasti-Kurikka 2005 17.05 13.15 13.50 09.09 30480 75462 Valtonen Jari Helsingin Suunnistajat 2006 17.11 12.37 14.54 08.36 40513 173648 Valtonen Kimmo MS Parma 2007 16.18 12.18 __.__ 08.32 98434 48847 Ward Martin Great Britain 2008 14.49 13.55 15.03 09.35 22433 50528 Vehkala Seppo Siikaisten Sisu 2009 17.01 13.04 13.40 09.34 31348 71074 Veijola Harri Lammin Säkiä 2010 16.49 12.41 15.10 08.30 5228 185565 Viberg Pasi Turun Suunnistajat 2011 14.54 14.08 15.16 09.10 13267 410979 Vidqvist Jouni Turun Metsänkävijät 2012 14.58 12.23 15.43 10.04 34528 177366 Viitasaari Tommi Kokkolan Suunnistajat 2013 16.13 11.55 14.39 10.52 3693 89370 Virkkala Harri Kokkolan Suunnistajat 2014 16.30 12.40 13.27 10.25 14700 94991 Virtanen Antti Hämeenlinnan Suunnistajat 2015 16.39 12.15 13.25 10.56 8249 174638 Vuorela Mika Tampereen Pyrintö 2016 15.18 11.57 15.58 10.00 7457 480660 Vuorenpää Asmo Laitilan Jyske 2017 17.09 13.20 13.38 09.12 8117 124988 Vuorenpää Tuomo Jämsän Retki-Veikot 2018 16.36 12.09 13.33 10.58 98251 48843 Wymer Eddie France 2019 14.50 12.36 15.08 10.38 2468 94840 Väänänen Urpo Kalevan Rasti 2020 14.53 12.01 16.10 10.13 25111 151106 Yli-Kauppila Mikko Hiisirasti 2021 16.41 11.46 15.24 09.27 15115 44436 Ylä-Oijala Pasi Keravan Urheilijat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
2023 15.07 14.08 13.28 10.08 31099 176985 Ahola Tuomo Kangasala SK 2024 14.28 13.53 13.04 11.22 46253 183910 Aksenov Igor` Russia 2025 14.17 13.23 14.20 10.44 4247 46682 Alvoittu Petri Vihtavuoren Pamaus 2118 14.14 14.18 13.35 10.46 45881 48872 Ashkinadzi Boris Russia 2120 14.03 13.03 14.46 10.52 45881 0 Ashkinadzi Boris Russia 2026 14.15 14.05 14.10 10.10 5643 402834 Asikainen Olli-Matti Enonkosken Urheilijat 2027 14.43 13.37 13.22 11.07 27833 57571 Backman Kari Iin Yritys 2028 14.23 14.16 13.54 10.09 98208 49612 Boos Matthias Switzerland 2029 14.44 12.46 14.04 11.19 46269 184018 Dobritskiy Alexander Russia 2030 14.21 13.08 14.01 11.06 25194 131908 Donner Jan OK77 2122 14.46 12.55 14.27 10.36 100476 180612 Fedorov Igor Russian 2031 14.24 __.__ __.__ __.__ 97938 49622 Gustafsson Mikael Sweden 2032 14.55 12.49 13.57 11.11 24594 409374 Hakala Eero IF Femman 2033 15.21 13.59 13.20 10.19 30170 82641 Hallikainen Vesa Kuopion Suunnistajat 2034 15.01 13.12 14.49 09.41 396 156656 Hanhijärvi Antti Espoon Akilles 2035 14.05 14.03 14.11 10.27 23501 50239 Hauhia Teemu Rasti-Kurikka 2036 14.36 14.22 13.09 10.42 18921 185149 Heikkinen Jarkko Vehkalahden Veikot 2037 15.34 13.40 13.44 09.54 24048 177005 Hietanen Ari Kouvolan Suunnistajat 2038 14.02 14.01 13.36 10.55 8531 43994 Huuhtanen Risto-Pekka Rasti-Vihti 2039 14.37 14.13 13.16 10.47 19530 52338 Hällström af Anders OK77 2040 15.23 12.43 13.49 10.59 5642 56676 Härkönen Risto Enonkosken Urheilijat 2041 14.26 13.38 13.25 11.20 20725 161090 Höstman Stefan Malax IF 2042 14.08 14.04 13.34 10.53 18571 177533 Ijas Markku Raisu Lumous 2043 15.29 13.57 13.03 10.20 952 52227 Jalava Kari Vakka-Rasti 2044 15.33 13.27 14.12 09.38 17322 46867 Jokinen Heikki Lahden Suunnistajat-37 2045 14.38 14.06 14.13 09.45 34158 140710 Kaitola Harri Rastiketut 2046 14.40 13.36 14.43 09.47 5475 54838 Kankkunen Matti Sonkajärven Pahka 2047 15.19 14.10 13.40 09.49 12317 91783 Katajamäki Arto Suunta Jurva 2121 14.31 13.45 13.21 11.09 35434 176924 Kauhanen Ari OK 77 2048 15.41 13.50 13.24 10.07 7841 156379 Kauppila Samppa Oulun Yliopiston Urheiluseura 2049 15.44 13.11 14.15 09.37 18398 55437 Kaustinen Kari Himangan Urheilijat 2050 15.36 12.45 13.43 10.51 14610 49846 Kekkinen Jari Pihkaniskat 2051 14.16 13.01 14.45 10.40 1559 185138 Keronen Tommi Tampereen Pyrintö 2052 14.25 14.24 13.10 10.33 21414 179282 Ketola Juha Koovee 2053 14.10 13.22 14.30 10.39 21415 49075 Ketola Mika Koovee 2054 15.18 12.51 13.42 11.05 12900 141764 Kiljunen Juha Rastivarsat 2055 14.18 13.52 13.37 10.58 31243 186495 Kivelä Jari Perhon Kiri 2056 15.06 14.00 13.26 10.25 24370 166523 Koivisto Ari-Pekka Helsingin Suunnistajat 2057 15.49 12.36 13.32 10.50 3125 74905 Koivusalo Juha Ilomantsin Urheilijat 2058 14.11 14.14 14.05 10.13 98030 184705 Kommio Jyrki Hämeenlinnan Suunnistajat 2059 14.00 13.43 14.24 10.32 21816 55537 Korhonen Unto Raja-Karjalan Suunnistajat 2060 15.43 12.41 13.50 10.34 1618 180976 Korpela Markku Rasti 88 2062 15.08 14.17 13.33 10.03 3120 51144 Kuusholma Ari Hiisirasti 2063 15.17 12.47 14.26 10.18 95533 127981 Kuusisto Mika Laihian Luja 2064 14.45 13.44 13.06 11.18 20251 408694 Kyöstilä Ari Rastivarsat 2065 15.28 13.30 13.30 10.22 11808 80179 Laakso Jarmo Rajamäen Rykmentti 2066 15.10 12.59 13.17 11.23 3051 412853 Lahdelma Lasse Kärkölän Kisa-Veikot 2067 15.14 13.10 14.29 09.50 30481 141912 Launis Kasperi Raisu Lumous 2068 14.07 13.56 14.39 10.05 20510 184734 Lindahl Anders Akilles OK 2069 15.16 13.16 14.22 09.57 26564 93569 Lohi Jarkko Rastihaukat 2070 15.02 12.53 13.47 11.08 40616 152278 Lohikainen Timo Rastivarsat 2071 14.09 14.21 13.55 10.23 24755 47070 Malinen Juha Kalevan Rasti 2072 15.12 12.52 14.33 10.11 3945 188637 Matilainen Kari Helsingin Suunnistajat 2073 15.39 13.02 14.08 10.02 2140 48355 Mattila Kari RasTiimi 2074 15.04 12.57 13.46 10.56 18560 402822 Mattila Olli MS Parma 2075 15.13 13.13 14.40 09.43 28646 50383 Melin Martin IK Falken 2076 15.26 13.07 14.23 09.48 4268 312860 Mikkola Sakari Helsingin Suunnistajat 2077 14.04 13.09 14.09 11.17 97312 161797 Mutka Kai SK Pohjantähti 2078 15.15 12.50 13.39 11.14 812 170056 Mäkinen Jari Sonkajärven Pahka 2079 14.12 13.41 13.38 11.16 39553 156535 Neuvonen Jussi Oulun Tarmo 2080 14.01 13.48 14.25 10.29 97466 49658 Niggli Jurg Switzerland 2081 15.27 13.42 13.07 10.30 6901 170210 Nivala Jarmo Ylivieskan Kuula 2082 14.29 14.15 14.07 09.55 18844 83830 Norrbacka Mikko Hyvinkään Rasti 2083 14.27 12.54 13.51 11.24 33832 117092 Nygård Marko Kuopion Suunnistajat 2084 15.45 13.06 13.18 10.45 27185 59899 Paasi Jaakko Tampereen Pyrintö 2085 14.50 13.29 13.29 11.03 3942 45106 Pajuoja Vesa Espoon Suunta 2086 14.30 12.42 14.18 11.10 98183 411716 Pasechnik Sergey Russia 2087 14.53 14.19 13.05 10.38 4056 177232 Peltoniemi Vesa Kaustisen Pohjan-Veikot 2088 15.30 13.20 13.12 10.49 98260 407117 Pigarev Konstantin Russia 2089 14.06 13.49 14.36 10.16 12160 58326 Piitulainen Ari Kalevan Rasti 2090 14.48 12.48 14.28 10.43 1758 141888 Pullinen Jari IF Sibbo-Vargarna 2091 15.00 13.19 13.27 11.04 30097 176845 Puolakanaho Mikko Hyvinkään Rasti 2092 14.22 14.12 13.52 10.14 24597 95964 Purola Ilpo Alajärven Ankkurit 2094 14.47 14.02 14.02 10.00 41417 48865 Rahn Michael Switzerland 2095 15.48 13.26 13.00 10.37 27325 59855 Rantala Antti Pihkaniskat 2096 __.__ 13.17 14.44 09.36 28952 161868 Ray Tomas OK77 2097 14.20 13.39 13.41 11.02 46267 183910 Razmetov Andrey Russia 2119 14.39 14.09 13.59 09.59 1009 58615 Rehn Pekka Lynx 2098 15.42 13.14 14.03 09.52 29791 57383 Rontu Jari Angelniemen Ankkuri 2099 15.38 13.04 13.31 10.35 26773 134786 Saramäki Vesa Suonenjoen Vasama 2100 15.05 13.18 14.35 09.51 8356 179586 Savela Pauli Rajamäen Rykmentti 2101 14.41 14.23 14.06 09.35 12858 83744 Savilahti Petri Lynx 2102 15.46 13.32 13.02 10.28 29729 51795 Shnoro Pentti Sonkajärven Pahka 2103 14.58 12.56 13.48 11.00 35303 125086 Siirilä Sami Rasti-Kurikka 2104 14.49 13.31 14.47 09.39 23464 189224 Sillanpää Kari Maarian Mahti 2105 14.57 13.25 13.19 11.13 11487 110431 Simosas Ove OK Orient 2106 __.__ 14.07 13.56 10.24 10394 57558 Snickars Christer Solf IK 2107 15.35 13.21 14.00 09.58 39020 154572 Sopo Marko Kuopion Suunnistajat 2108 14.42 14.11 13.15 10.41 27263 161086 Stevander Petri Kuortaneen Kunto 2109 14.56 13.35 14.19 09.46 2478 124489 Sukselainen Simo Lynx 2110 14.51 13.34 14.42 09.40 10044 91822 Syväterä Sami Riihimäen Suunnistajat 2111 15.20 13.24 13.08 11.01 16510 46255 Ternola Mika Kangasala SK 2112 14.54 13.51 14.21 09.44 15566 139988 Tilli Juha Lynx 2113 14.13 13.55 14.32 10.06 16121 179781 Tolonen Kari Mesikämmenet 2114 __.__ __.__ __.__ 10.15 6062 47478 Tossavainen Seppo Savon Suunta 2115 14.32 12.39 14.17 11.15 34362 194007 Tuomisto Hannu Rasti-Jussit 2116 15.37 13.46 13.14 10.21 17041 95985 Tuovinen Timo Kuopion Suunnistajat 2117 14.34 13.54 13.23 10.57 26827 47373 Uotila Marko Kouvolan Suunnistajat 2128 15.09 12.38 13.45 11.21 3065 152844 Valtonen Teppo Hämeenlinnan Tarmo 2129 15.40 12.58 14.14 10.01 38081 153072 Varmavuo Seppo Rajamäen Rykmentti 2130 15.32 13.28 13.53 10.04 98487 173795 Willems Bart Belgium 2131 15.47 13.47 13.01 10.12 5514 175097 Väisänen Jari Kalevan Rasti 2132 14.52 13.33 13.11 11.12 18615 128615 Väyrynen Timo Kymin Suunnistajat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
2134 15.03 11.30 14.19 08.22 11448 128748 Byggningsbacka Johan IF Brahe 2135 15.21 11.21 13.59 08.34 35288 136047 Hannila Petri Länsi-Rajan Rasti 2136 15.13 11.34 14.11 08.15 185 82469 Heikkinen Mikko Hollolan Urheilijat -46 2137 __.__ 11.38 14.13 08.23 98238 49632 Hirt Urs Switzerland 2138 15.09 11.39 13.57 08.29 28686 135753 Huuha Jani Oulaisten Huima 2139 15.18 11.24 14.00 08.37 20035 116946 Isolahti Mika SK Pohjantähti 2140 __.__ 11.11 14.26 08.17 403 172845 Itkonen Arto Turun Suunnistajat 2141 15.08 11.28 __.__ __.__ 39382 81700 Karppinen Petri Vaalan Karhu 2142 15.10 11.13 14.23 08.18 26666 408182 Kinnari Jukka Suunta Jurva 2143 15.02 11.29 14.21 08.20 25261 156589 Kinnunen Timo Olavi Olavin Rasti 2144 14.58 11.32 14.09 08.36 92314 49637 Klimentyev Sergey Russia 2145 __.__ 11.22 14.22 08.14 33730 166804 Lahdelma Petteri Navi 2146 __.__ 11.35 14.16 08.26 811 152242 Lehto Matti Riihimäen Suunnistajat 2147 15.06 11.31 13.58 08.40 14349 83881 Liinamaa Olli SK Pohjantähti 2148 15.23 11.27 14.10 08.12 96443 48849 Loukusa Jukka Sweden 2149 15.16 11.12 14.08 08.35 97481 49610 Merl Uwe Australia 2150 15.01 11.41 14.12 08.25 34155 129156 Muhonen Juha Vaasan Suunnistajat 2151 15.19 11.10 14.24 08.21 39029 185160 Määttä Jari Ounasvaaran Hiihtoseura 2152 __.__ 11.25 __.__ __.__ 97887 186465 Nelimarkka Tuomo Alajärven Ankkurit 2153 14.56 11.15 14.27 08.28 100207 158175 Nikiforov Mikhail Russia 2154 15.22 11.33 14.04 08.19 27800 57573 Paaso-Rantala Juha Iin Yritys 2155 14.57 11.37 14.17 08.24 94624 180969 Pahkin Leo Porvoon Urheilijat 2156 15.26 11.23 13.56 08.33 98709 49650 Riikola Ilkka Ylikiimingin Nuijamiehet 2157 15.27 11.17 14.02 08.31 28859 48084 Rintanen Timo Kangasala SK 2158 15.00 11.19 14.14 08.41 12658 170377 Sakki Jukka Kouvolan Suunnistajat 2159 15.14 11.14 14.18 08.16 287 409416 Schroderus Jari SK Pohjantähti 2160 __.__ 11.40 14.15 08.11 40420 49654 Sharafeev Rinat Russia 2161 __.__ 11.26 14.07 08.38 98276 49620 Tceriukov Aleksandr Russia
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
2167 15.53 12.40 16.09 08.39 97755 49651 Aebersold Christian Switzerland 2168 14.45 13.32 15.29 09.54 46429 49608 Aeschlimann Ulu Switzerland 2169 15.52 14.15 13.35 09.32 30257 82630 Ala-Mäyry Pekka Koovee 2170 16.15 11.33 16.03 09.36 7730 131970 Ala-Sankila Jari Mäntän Seudun Eräpirkat 2171 15.14 13.09 13.39 11.12 31174 173671 Antikainen Jarmo Mäntsälän Urheilijat 2172 15.01 12.29 14.54 10.47 7163 51893 Asikainen Timo Hiisirasti 2173 14.38 13.31 __.__ 09.43 31579 408048 Autio Ossi Hyvinkään Rasti 2174 __.__ 14.14 14.16 08.36 97753 141686 Bakke Herman Norway 2175 16.55 13.30 15.50 08.51 98653 1740403 Balliot Yvan France 2176 15.25 13.20 15.38 09.02 41428 48857 Berezyuk Yury Russia 2177 __.__ 14.02 15.22 09.38 98707 48841 Blatchford Russell Australia 2178 14.33 12.58 15.31 10.11 97397 485176 Bobach Erik Tanska 2179 16.32 12.16 13.21 10.45 99706 49628 Burnett Ross Canada 2180 16.54 12.11 15.07 09.00 100013 412322 Daniel Charles Great Britain 2181 __.__ 13.50 14.58 __.__ 99794 48874 Dawson Graeme Australia 2182 16.17 11.46 13.59 11.11 97477 48868 Elstner Florian Australia 2183 15.47 12.49 15.48 08.48 29100 190581 Enroth Ari Rajamäen Rykmentti 2184 16.31 12.07 13.47 10.43 98454 145786 Fedko Sergii Ukraine 2186 14.27 14.09 15.02 09.49 47914 48845 Garrec Christian France 2188 16.46 12.57 13.24 10.04 4407 179298 Haapasalmi Eero Ounasvaaran Hiihtoseura 2189 14.24 13.16 14.22 11.09 4865 40346 Hakala Heikki Kortesjärven Järvi-Veikot 2190 16.01 11.53 15.51 09.39 23927 53554 Hakala Jouni Raision Kuula 2191 15.40 13.51 14.32 09.03 20197 91837 Hakulinen Jukka Vehkalahden Veikot 2192 16.36 13.35 14.07 08.57 100156 49638 Hansson Jan Sweden 2193 17.09 12.41 14.42 08.33 18256 175203 Harju Juha-Pekka Tampereen Pyrintö 2194 14.58 13.28 15.46 09.22 16835 51468 Heikkinen Esko Rasti-Hyry 2195 16.06 12.05 16.15 08.52 16836 411827 Heikkinen Sakari Rasti-Hyry 2196 16.56 13.27 13.38 09.30 32430 485615 Heinaro Heikki Helsingin Suunnistajat 2197 15.41 11.25 15.52 10.17 17892 161068 Heiskanen Hannu Sonkajärven Pahka 2198 15.17 11.21 15.25 10.40 17629 157804 Helander Rolf Oulaisten Huima 2199 14.21 13.36 14.28 10.44 28688 125078 Hietala Petri Lohtajan Veikot 2200 15.45 11.39 14.15 11.13 21044 82779 Hietaoja Jarkko Helsingin Suunnistajat 2201 15.16 13.07 13.56 10.35 20236 117009 Hirvensalo Jorma Saarijärven Pullistus 2202 15.08 12.00 14.56 10.55 21815 78066 Hirvonen Petteri Turun Metsänkävijät 2203 15.31 11.27 15.47 10.22 369 185031 Honkimaa Ari Espoon Suunta 2204 14.55 13.59 15.05 09.24 15724 189673 Huhtala Ismo Yläneen Kiri 2205 14.52 14.03 14.49 09.41 24388 45964 Huhtanen Ossi Tampereen Pyrintö 2206 16.48 13.25 13.40 09.35 2058 99284 Hänninen Jukka Hiidenkiertäjät 2207 16.16 14.05 13.58 09.07 9765 49452 Härkönen Antti Pudasjärven Urheilijat 2185 15.20 12.04 __.__ __.__ 37504 140631 Ihalainen Vesa Navi 2208 16.53 12.50 __.__ __.__ 9062 90805 Ikonen Heikki Suunta 2000 2209 14.41 14.12 15.12 09.16 6800 153011 Itkonen Raimo Suunta Jyväskylä 2210 15.43 12.03 14.12 10.48 45765 48853 Ivanov Andrey Russia 2211 16.07 12.30 16.11 08.32 97599 49649 Jenzer Lukas Switzerland 2212 16.02 12.09 15.34 09.12 31062 47127 Jeskanen Taito Ilomantsin Urheilijat 2213 14.47 14.06 14.02 10.25 39911 153777 Jylhä Seppo Kälviän Tarmo 2214 15.18 13.41 13.20 11.05 560 154217 Järvinen Jari Hämeenlinnan Tarmo 2215 15.07 14.11 13.48 10.15 13878 175714 Järvinen Petri Hiisirasti 2216 15.21 13.45 15.19 08.42 20363 123378 Kaartinen Markku Angelniemen Ankkuri 2217 17.06 13.21 14.17 08.26 31713 193955 Kaikkonen Taisto Ounasvaaran Hiihtoseura 2218 16.40 13.15 13.55 09.34 4867 166443 Kallio Jukka Tampereen Pyrintö 2219 16.23 11.57 14.09 10.36 20699 159902 Kalliokoski Arto Perhon Kiri 2220 14.54 13.39 15.42 10.34 98174 133913 Kamenicky Radan Czech Republic 2221 17.16 12.14 13.27 10.16 6745 157969 Karjalainen Heikki Raisu Lumous 2222 16.14 12.35 16.05 08.34 1966 185253 Karjalainen Markus Kuopion Suunnistajat 2223 16.28 11.31 15.56 09.29 49024 126274 Karras Tapio USA 2224 16.03 12.38 16.01 08.45 9683 44009 Kemppi Pekka Rasti-Vihti 2225 16.08 12.13 13.44 11.04 19507 46503 Kenttä Santeri OK77 2226 15.27 13.34 13.28 10.49 10798 154140 Kiljunen Pekka Vaajakosken Terä 2227 16.26 14.07 14.01 08.44 165 181478 Kirvesmies Juha Lahden Suunnistajat-37 2228 15.58 11.56 14.21 10.41 19937 84544 Kiviniitty Jyrki Helsingin Suunnistajat 2229 15.26 13.19 15.28 09.10 25117 161482 Koivumäki Kari Kokkolan Suunnistajat 2230 __.__ 13.08 14.08 __.__ 2890 55174 Korhonen Hannu Suunta Jyväskylä 2231 17.05 13.18 14.19 08.25 14976 181500 Korhonen Ilkka Kuopion Suunnistajat 2232 16.42 13.29 13.31 09.53 99069 48851 Korsman Tom Sweden 2233 14.22 12.59 15.30 10.09 14030 179746 Koskela Heikki Rasti-Jussit 2234 14.48 12.20 15.37 10.28 97951 48859 Koster Martin Switzerland 2235 14.57 12.28 14.51 10.53 14609 50815 Kosunen Ari SK Vuoksi 2236 15.04 11.44 14.38 11.16 32410 126244 Kukkola Pauli Siilin Rasti 2237 16.49 11.34 15.06 09.44 10001 156569 Kuusela Hannu Kuusamon Erä-Veikot 2238 16.20 12.26 15.41 08.53 6337 172818 Kuusinen Mikko Helsingin Suunnistajat 2239 14.40 13.40 15.35 09.48 35568 91952 Kuusisto Kimmo MS Parma 2240 15.50 11.32 16.06 09.52 35426 191766 Kylmälä Markku Mäntsälän Urheilijat 2241 14.42 12.39 15.26 10.29 29620 65746 Kymäläinen Jari Tampereen Pyrintö 2242 17.04 11.28 14.04 10.27 14868 54743 Kärkkäinen Panu Jämsän Retki-Veikot 2243 17.10 12.17 13.45 10.08 99343 134024 Laas Andres Sweden 2244 17.00 11.37 15.03 09.37 27856 181482 Laasonen Mauri Tampereen Pyrintö 2245 16.43 12.10 15.21 08.56 25309 401939 Lahtinen Jari Itä-Hämeen Rasti 2246 17.07 11.30 15.11 09.18 16628 183540 Laiho Hannu Rastivarsat 2247 16.59 12.47 14.37 08.46 49447 49648 Lais Peter Switzerland 2249 15.06 13.00 15.44 09.13 34576 152532 Lamminpää Antti Kärkölän Kisa-Veikot 2250 16.58 12.44 14.48 08.43 30231 170383 Lampinen Raino Helsingin Suunnistajat 2251 15.44 11.59 14.14 11.00 21240 74671 Laukkanen Erkki Kangasala SK 2252 16.52 12.06 15.09 09.05 30358 157528 Laukkarinen Kari Tuusulan Voima-Veikot 2253 14.50 14.17 14.39 09.27 39379 42602 Lehtinen Jukka Asikkalan Raikas 2254 15.42 12.51 16.04 08.38 13145 152135 Lerssi Juha Kaustisen Pohjan-Veikot 2255 15.54 12.36 13.32 __.__ 100186 49629 Letychevskyi Oleksandr Ukraine 2256 15.29 14.08 15.08 08.24 22853 74874 Lindroos Jarmo Espoon Suunta 2257 __.__ __.__ __.__ 09.04 7270 172061 Liukkonen Jari Itä-Hämeen Rasti 2258 14.39 13.02 14.30 10.52 98295 148446 Long Mike Irland 2259 16.19 12.24 16.07 08.27 98475 49640 Luescher Andreas Switzerland 2260 14.37 13.26 15.45 09.55 371 51647 Luodonpää Risto Alatornion Pirkat 2261 14.51 12.43 14.41 10.58 16842 156027 Lähdesmäki Veli-Matti Rasti-Hyry 2262 16.45 12.54 14.47 08.37 2610 56344 Maijala Kari Epilän Esa 2263 14.59 13.49 14.36 09.57 98266 178062 McCavana Pat Irland 2264 16.37 12.52 13.29 10.19 98004 483422 Miyakawa Tatsuya Japan 2265 16.10 13.58 13.53 09.21 22604 110873 Molnar Geza Lahden Suunnistajat-37 2266 15.34 13.13 15.43 08.50 98222 145033 Molotkov Leonid Russia 2267 15.00 12.15 14.44 __.__ 100187 48866 Mykhailichenko Oleksandr Ukraine 2268 14.43 13.33 15.40 __.__ 9704 312817 Mäkilä Reijo Kankaanpään Suunnistajat 2269 15.48 12.31 16.13 08.55 35984 50821 Mäkinen Jouko Mäntsälän Urheilijat 2270 16.05 12.45 13.43 10.38 8385 161074 Mänty Markku Turun Metsänkävijät 2271 15.38 14.01 14.33 08.54 32371 191140 Mänty Pekka Hirvensalon Heitto 2272 16.44 12.48 13.46 10.10 167 47230 Määttä Kimmo Ounasvaaran Hiihtoseura 2273 16.13 12.32 15.36 09.09 6597 147956 Natunen Timo Savon Suunta 2274 15.30 11.22 16.16 10.05 31225 59851 Niemelä Urpo SK Pohjantähti 2275 14.53 12.08 15.14 10.51 34448 135542 Noponen Pekka Suunta Jyväskylä 2276 15.32 14.16 13.22 10.12 35927 189192 Nummela Arto Mäntsälän Urheilijat 2277 17.12 11.38 14.50 09.28 34709 190102 Nummi Matti Vaalan Karhu 2278 15.36 13.56 13.26 10.18 15563 42558 Oikarainen Jari Kuusamon Erä-Veikot 2279 16.35 13.42 13.50 09.23 23950 172793 Oikarinen Jarmo Tampereen Pyrintö 2280 16.04 12.22 16.14 08.28 94214 191773 Ojalainen Kari SK Vuoksi 2281 16.27 12.01 13.57 10.39 15701 180585 Oksanen Vesa Rasti-Perniö 2282 15.51 11.54 15.59 09.42 97773 48844 Oppliger Martin Switzerland 2283 14.25 12.19 15.23 11.06 30121 128728 Paananen Jarmo Saloisten Reipas 2284 16.50 12.25 13.34 10.23 16843 75606 Partanen Timo Rasti-Hyry 2285 16.39 12.02 15.16 09.15 18809 41780 Patana Pekka Laihian Luja 2286 15.55 11.55 14.10 10.56 25121 81744 Peltola Ilkka Itä-Hämeen Rasti 2287 16.33 12.55 15.20 08.22 1625 154370 Pesola Sakari Rastiketut 2288 16.57 11.26 14.57 09.58 10334 190706 Piispanen Reima Saloisten Reipas 2289 16.21 12.21 13.36 10.50 716 54106 Pitkänen Juhani Ylöjärven Urheilijat 2290 16.34 11.42 14.29 10.13 93547 172160 Rankinen Juho Sinkki-Sepot 2291 16.00 11.29 15.39 09.59 21525 188527 Rantala Timo Kaustisen Pohjan-Veikot 2292 17.01 11.51 15.04 09.25 8157 82020 Rantanen Reima MS Parma 2293 16.18 12.37 15.55 08.40 6055 49414 Rantapelkonen Tuomo Oulun NMKY:n Urheilijat 2294 14.35 13.47 14.26 10.20 6962 159063 Ritakallio Timo Lynx 2295 15.59 12.27 15.49 09.06 31167 79488 Rolig Petri Hauhon Sisu 2296 14.26 12.53 15.15 10.32 46280 48871 Rudolf Stephan Switzerland 2297 14.32 13.11 14.23 11.08 2729 411115 Ruotsalainen Keijo Oulun Yliopiston Urheiluseura 2298 17.08 13.57 15.10 09.46 99900 48869 Russell Jim New Zealand 2299 16.29 11.23 14.20 10.46 5892 45637 Råberg Juhani Länsi-Lavian Loiske 2300 14.46 13.37 16.10 09.14 15607 96075 Räisänen Kari Kiimingin Urheilijat 2301 15.19 13.05 15.58 09.11 22766 159905 Salonen Timo Valkeakosken Haka 2302 __.__ 13.12 16.02 09.45 98111 49636 Sandevoir Benoit France 2303 14.34 13.46 15.18 09.50 3004 190265 Sankari Jeremias Itä-Hämeen Rasti 2304 15.35 11.50 16.00 10.03 99986 408480 Saunders Mark Great Britain 2305 16.47 12.56 15.01 08.23 24612 42146 von Schoultz Roald OK Raseborg 2306 16.51 12.42 14.40 08.58 100150 48842 Schulthness Thomas Switzerland 2307 16.30 13.55 13.30 09.26 7418 168152 Sippola Asko Kuortaneen Kunto 2308 15.03 13.01 13.54 11.14 522 412003 Sokka Ari Rasti-Jussit 2309 15.37 11.40 15.27 10.21 97399 152023 Streit Marc Switzerland 2310 15.13 11.52 14.55 11.02 4884 175504 Syrjälä Pertti Keravan Urheilijat 2311 15.24 11.36 15.13 10.42 98467 49624 Tamuzs Viesturs Latvia 2312 17.15 13.06 13.51 09.19 7005 182932 Toivonen Jari Epilän Esa 2313 15.10 14.10 13.49 10.14 97652 49631 Truttmann Markus Switzerland 2314 14.36 13.17 14.24 10.54 19546 172479 Tuomisto Juha Vaasan Suunnistajat 2315 14.56 12.23 15.17 10.30 12341 485657 Uusikartano Simo Turun Metsänkävijät 2328 15.23 11.48 14.53 10.57 18559 184718 Vainio Kari Turun Metsänkävijät 2331 15.02 13.04 15.54 09.33 5929 166863 Valkonen Pasi Itä-Hämeen Rasti 2332 15.49 11.47 14.00 11.15 35456 47169 Vantaala Jouni Lammin Säkiä 2333 17.03 12.46 14.34 08.47 33386 411707 Vapaniemi Jukka-Pekka Ikaalisten Nouseva-Voima 2334 14.30 13.23 16.08 09.47 98664 76111 Verberne Onno Norway 2335 15.33 11.24 14.59 11.07 92331 49634 Vicari Silvio Switzerland 2336 15.05 14.04 13.42 10.24 28072 408170 Viinikainen Mikko Espoon Suunta 2337 14.29 __.__ __.__ 10.07 880 130113 Viitasaari Sauli Kokkolan Suunnistajat 2338 16.24 11.35 15.57 09.31 24608 177166 Virtala Markku Pargas IF 2339 __.__ 13.54 14.27 08.29 14959 154074 Virtanen Markku Lammin Säkiä 2340 15.22 14.00 15.24 08.21 995 47138 Volotinen Jouni Ilomantsin Urheilijat 2341 15.12 13.03 16.12 09.01 39217 135510 Vuorinen Jyri Keski-Karjalan Rasti 2342 15.39 13.44 14.43 09.08 30139 173978 Vänttinen Klaus Hiidenkiertäjät 2343 15.57 11.49 14.11 11.01 100151 49604 Zihlmann Höck Switzerland
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
3301 16.08 12.13 14.04 09.51 45231 70810 Borachenko Alexandr Russia 3302 15.57 11.52 15.18 09.02 98371 70659 Corbett Brian Irland 3303 __.__ 12.23 14.36 08.43 98846 70314 Corrodi Paul Switzerland 3304 15.25 11.59 15.03 09.50 98233 70746 Deppeler Beni Switzerland 3305 15.15 12.27 14.29 09.59 14297 49340 Ekonoja Veijo Pellon Ponsi 3373 15.59 12.59 14.00 09.10 43285 70715 Feer Peter Switzerland 3306 15.31 12.54 15.00 08.48 98246 70123 Flakberg Per Sweden 3307 16.20 11.51 14.24 09.30 22369 170369 Forsell Kristian OK Raseborg 3308 15.26 12.40 15.19 08.47 47879 181011 Gureev Maxim Russia 3309 15.32 12.01 15.13 09.24 98311 70796 Hediger Rolf Switzerland 3310 15.43 12.28 15.08 08.53 27749 40468 Heikkinen Esa Kuusamon Erä-Veikot 3311 16.22 11.57 14.20 09.29 12188 40856 Heikkinen Jarmo Hyvinkään Rasti 3312 15.46 11.48 14.54 09.52 19082 409471 Hilo Kai Lynx 3313 15.27 12.58 14.14 09.23 28975 82517 Hirvonen Jussi-Petri Rastivarsat 3314 15.29 13.04 14.06 09.25 13054 42662 Häkkinen Olli-Pekka Saarijärven Pullistus 3315 15.49 12.02 14.42 09.44 21640 47049 Inkeri Pekka Olavin Rasti 3316 15.39 12.48 14.09 09.32 6802 52741 Itkonen Pertti Lapin Veikot 3317 15.47 11.47 15.04 09.34 2325 51754 Jalli Vesa-Pekka Hauhon Sisu 3318 16.23 12.36 14.01 09.07 17931 84648 Jurvakainen Jari Suunta Jyväskylä 3319 15.05 12.37 14.27 10.03 99964 70449 Kalaidin Stanislav Russia 3320 15.56 12.15 14.18 09.42 9140 410994 Kandolin Ismo Kortesjärven Järvi-Veikot 3321 16.10 12.07 15.07 08.50 12259 50225 Katajamäki Reima Suunta Jurva 3322 16.07 12.12 14.02 09.53 5063 402352 Kauppinen Matti Asikkalan Raikas 3323 15.03 12.18 14.53 09.43 16841 42560 Keränen Kari Kuusamon Erä-Veikot 3324 16.18 12.19 14.22 08.58 98469 78646 Klovrud Jens Olav Norway 3325 15.06 13.03 14.28 09.27 20410 145754 Koivuniemi Jukka Rastikarhut 3326 __.__ __.__ 14.21 09.58 22562 144594 Kujala Tuomo Pietarsaaren Hiihtäjät 3327 15.13 13.00 14.49 09.09 1864 177789 Kylliäinen Seppo Lappeen Riento 3328 15.21 12.49 14.46 09.14 30541 161426 Käki Juha Kouvolan Suunnistajat 3329 15.18 12.51 14.33 09.20 4901 182820 Lajunen Jaakko Jämsän Retki-Veikot 3330 15.42 12.33 15.09 08.49 8034 175399 Lamberg Seppo Vaajakosken Terä 3331 15.33 12.35 14.11 09.55 3025 54965 Lammi Hannu Helsingin Suunnistajat 3332 __.__ 12.47 14.23 08.42 98654 70843 Lee Chul Seung Korea 3333 16.02 12.45 14.39 08.46 18187 42626 Lehtinen Arto Asikkalan Raikas 3334 16.05 11.43 14.34 09.56 32768 142393 Leinonen Antti Suunta Jyväskylä 3335 15.53 11.56 14.38 09.47 20285 189662 Lepola Antti Rastivarsat 3336 16.17 12.22 14.35 08.55 29904 152312 Leppänen Kimmo Hirvensalon Heitto 3337 15.16 12.43 14.55 09.16 3979 180769 Liukkonen Juha Hiidenkiertäjät 3338 __.__ __.__ 14.07 09.12 98624 178055 Lundqvist Tomas IF Femman 3339 16.19 12.17 __.__ __.__ 17326 169200 Lusa Hannu Rasti-Jussit 3340 __.__ 11.44 15.02 09.54 6482 44277 Mäenpää Tapio Järvenpään Palo 3341 15.00 12.20 15.25 09.15 3617 168219 Mäkinen Timo Saloisten Reipas 3342 16.25 12.06 14.48 08.56 19542 93056 Nieminen Simo Tampereen Pyrintö 3343 15.12 13.02 15.01 08.59 37441 57049 Nummi Eino Laitasaaren Veto 3344 15.17 12.25 15.17 09.08 2509 179938 Nurmikumpu Veijo Suunta 2000 3345 __.__ 11.58 14.51 10.02 20386 312882 Nylund Ingemar IF Femman 3346 15.01 13.05 14.50 09.06 10530 161814 Ojanen Seppo Kangasala SK 3347 15.02 12.39 14.44 09.41 13568 145782 Ovaska Heikki Luumäen Rasti 3348 15.08 12.11 14.58 09.57 8420 57372 Paganus Ari Angelniemen Ankkuri 3349 15.23 12.21 14.31 09.49 3943 137967 Pajuoja Pekka Lynx 3350 15.22 12.09 15.16 09.22 16630 121183 Parkkinen Pekka SK Pohjantähti 3351 15.52 13.01 14.40 08.41 1820 51794 Peltonen Timo Sonkajärven Pahka 3352 16.06 12.00 14.25 09.40 27329 48237 Peltoniemi Sauli Kokkolan Suunnistajat 3353 15.24 12.32 15.11 08.57 98412 70827 Perkins Stephen Irland 3354 15.54 12.16 15.21 08.45 49031 70703 Potemkin Victor Russia 3355 15.48 12.29 15.05 08.44 24125 412823 Puputti Ilpo Hiidenkiertäjät 3356 15.11 12.44 14.59 09.13 17943 74622 Pyhtinen Jarmo Posion Pyrintö 3357 15.45 12.53 14.12 09.19 18879 483862 Raitanen Anssi Tuusulan Voima-Veikot 3358 15.55 11.50 14.41 09.48 13927 135385 Raivio Arto Suunta Jyväskylä 3359 16.00 12.56 14.37 08.40 6904 144547 Rantala Pekka Kokkolan Suunnistajat 3360 15.58 11.53 15.15 09.05 21072 43324 Raskila Ari Raja-Karjalan Suunnistajat 3361 15.30 12.46 14.15 09.36 13866 52146 Ruotsala Aarne Kittilän Urheilijat 3362 16.15 12.04 14.17 09.37 14009 401226 Ruutala Jyrki Iisalmen Visa 3363 15.50 11.55 15.24 09.00 2303 45537 Salonen Ilkka Hauhon Sisu 3364 15.09 12.41 14.26 09.45 6687 159838 Senttula Asko Suunta Jyväskylä 3365 15.40 12.50 14.08 09.26 15743 408426 Sipola Velu Suunta 2000 3366 16.21 12.05 14.19 09.18 30640 189310 Sorsa Heikki Pihkaniskat 3367 15.37 11.46 15.20 09.28 20852 124271 Stubb Stefan IK Falken 3368 16.13 12.03 14.16 09.39 6207 152435 Suhonen Timo Kuopion Suunnistajat 3369 15.19 12.10 14.47 10.05 344 177705 Syrjänen Jukka Koovee 3370 16.09 12.08 15.10 08.52 2074 137909 Tepsa Antti Lapin Veikot 3371 15.35 11.42 15.22 09.35 10090 177017 Tolonen Petri Rajamäen Rykmentti 3380 15.36 12.30 14.03 10.01 10537 53698 Vahvelainen Jari Tampereen Pyrintö 3381 15.41 12.26 15.14 08.54 28061 184136 Vainio Asko MS Parma 3382 15.20 12.42 14.57 09.11 389 70647 Vanhanen Reima SK Pohjantähti 3383 16.04 11.40 15.06 09.17 26319 102520 Vilppola Arto Pellon Ponsi 3384 16.12 11.41 14.43 09.38 41435 70833 Vinogradov Dmitry Russia 3372 15.04 12.31 14.45 09.46 98315 70676 Wirz Andre Switzerland 3385 15.51 11.49 14.30 10.04 28288 413409 Väisänen Juha Mäntsälän Urheilijat 3386 __.__ 12.57 14.52 09.04 17634 159191 Ylikoski Kari Tampereen Pyrintö
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
2345 16.07 12.56 15.16 09.40 10592 55375 Annala Pauli Kauhavan Wisa 2346 16.11 12.44 15.29 09.34 100229 48862 Baronas Igor Russia 2347 16.28 12.37 15.05 09.50 13762 82837 Ervasti Hannu Kuusamon Erä-Veikot 2348 16.14 12.50 15.20 09.31 19278 55637 Halonen Jari Kajaanin Kuohu 2349 16.13 12.36 15.15 09.52 21397 171989 Heikkilä Kari Kouvolan Suunnistajat 2369 16.21 12.30 15.09 09.57 20032 49656 Holopainen Pekka Suunta-Veikot 2350 16.20 12.38 15.23 09.37 97248 172640 Honkanen Jarmo Rasti-Pielinen 2351 16.08 12.32 15.30 09.46 14313 82496 Ikola Arto Rasti-Jussit 2352 16.30 12.35 15.08 09.47 12319 50192 Katajamäki Reijo Suunta Jurva 2353 16.03 12.51 15.14 09.48 12392 51090 Keltamäki Simo Oulun Tarmo 2354 16.18 12.31 15.10 09.56 2628 48361 Korhonen Jukka RasTiimi 2355 16.12 12.55 15.02 09.51 3864 50223 Koski Veijo Suunta Jurva 2356 16.22 12.40 15.25 09.35 31256 175183 Lammi Timo Rauman Työväen Urheilijat 2357 16.09 12.49 15.28 09.32 19104 154365 Leinonen Ari-Matti Rastiketut 2358 16.27 12.47 15.13 09.33 98312 49625 Lerf Matthias Switzerland 2359 16.25 12.39 15.22 09.36 5038 95971 Mattila Timo Kaustisen Pohjan-Veikot 2360 16.23 12.54 15.04 09.39 22429 153401 Mäkelä Ismo Alajärven Ankkurit 2361 16.26 12.42 15.03 09.49 14661 47065 Niiranen Ari Kalevan Rasti 2362 __.__ 12.29 15.12 09.54 40429 49644 Petrov Victor Russia 2363 16.16 12.45 15.24 09.29 36546 411563 Pienimäki Hannu Rastiketut 2364 16.29 12.34 15.17 09.38 12057 56429 Poutanen Tapio Someron Esa 2365 16.04 12.48 15.21 09.42 14591 81957 Salminen Jussi Yläneen Kiri 2366 16.02 12.46 15.27 09.44 17210 52818 Sirviö Teijo Ylläksen Rasti 2367 16.05 12.53 15.18 09.43 97832 49623 Strazzarino Stefan Switzerland 2368 16.06 12.52 15.19 09.41 31172 45959 Tähtinen Juha Rasti-Nokia
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
2375 15.19 13.33 13.39 10.38 25542 157552 Ahlroth Timo Turengin Sarastus 2376 15.41 13.04 14.00 10.52 98288 49653 Ammann Mario Switzerland 2377 14.40 13.18 14.41 10.46 98293 52098 Ammerich Marc France 2378 16.52 11.45 14.40 10.21 39635 159465 Argillander Erkki Vaalan Karhu 2380 15.10 14.08 14.12 09.54 99821 49686 Bandixen Sönke Switzerland 2381 15.33 12.11 15.09 10.44 98084 49667 Bisang Otti Switzerland 2382 16.43 12.48 15.36 08.34 100145 61610 Björklund Anders Sweden 2383 14.54 12.37 15.48 10.04 98400 159501 Ekeberg Per Kristian Norway 2384 16.47 11.34 15.25 09.43 19996 173073 Eriksson Sven Gamlakarleby IF 2385 16.23 12.41 13.30 11.10 20536 45114 Eronen Juha Karkki-Rasti 2386 16.58 13.22 14.42 08.47 15591 179773 Fincke Pekka Vehkalahden Veikot 2387 16.53 12.08 14.46 10.00 19839 161543 Glad Timo Rasti-Jyry 2388 17.06 11.44 15.05 09.31 97475 408098 Gryaznevich Mikhail Great Britain 2389 16.37 12.45 15.43 08.35 46467 49677 Gyssler Roland Switzerland 2390 17.08 11.54 15.11 09.18 15741 76629 Halla-Aho Timo Alajärven Ankkurit 2391 __.__ 13.59 13.53 __.__ 26811 411102 Hattar Allan IK Falken 2392 16.56 13.32 13.51 09.14 31259 180989 Hautala Arto Vaasan Suunnistajat 2393 14.47 12.51 15.33 10.13 6646 411105 Hautala Matti Oulun NMKY:n Urheilijat 2394 14.49 13.00 __.__ __.__ 5465 47557 Haveri-Heikkilä Matti Suunta Jyväskylä 2395 16.01 14.05 13.56 09.28 6644 54541 Heikka Markku Oulun NMKY:n Urheilijat 2396 14.38 13.02 15.39 09.46 19384 142890 Heikkilä Ari Hämeenlinnan Suunnistajat 2397 15.47 12.07 15.44 09.57 18518 45968 Helenius Jyrki Rasti-Nokia 2398 16.31 12.26 13.35 11.08 6175 42678 Helle Markku Saarijärven Pullistus 2399 17.07 12.34 13.38 10.08 98565 49672 Hertner Thomas Switzerland 2400 14.34 13.41 14.19 10.29 97487 182346 Hickling Robert Great Britain 2401 17.01 11.49 15.24 09.19 7577 150689 Hongell Jouni Kokkolan Suunnistajat 2402 15.52 13.38 15.20 08.50 97501 148278 Howald Martin Switzerland 2403 15.23 11.43 15.08 11.14 100148 91423 Hovden Leif Norway 2404 15.53 11.47 15.46 10.05 15253 189213 Hulkkonen Heikki Pihkaniskat 2405 16.11 13.50 13.44 09.40 1921 157236 Hyppänen Timo Etelä-Kymen Suunnistajat 2406 15.03 12.53 14.55 10.40 6611 57329 Höglund Risto Olavin Rasti 2407 16.27 13.46 14.22 09.01 98774 52093 Johansson Björn Sweden 2408 16.59 12.54 14.06 09.21 32249 154561 Jokinen Arto Hämeenlinnan Suunnistajat 2409 16.10 12.43 15.40 09.09 22471 189867 Jokinen Matti Turun Visat 2410 __.__ 12.36 15.06 08.43 30211 411936 Jumppanen Jarmo Pihkaniskat 2411 15.21 11.41 15.23 10.59 4601 41886 Junkala Eero Kannuksen Ura 2412 16.14 14.15 14.10 08.57 16859 51448 Juntunen Jarmo Rasti-Hyry 2413 16.35 12.47 13.41 10.31 13092 401055 Juutilainen Anssi SK Vuoksi 2414 17.16 11.31 15.03 09.26 39910 65210 Jylhä Kauko Kälviän Tarmo 2415 15.30 13.08 13.45 11.11 36170 188632 Karamo Jouko Helsingin Suunnistajat 2416 16.02 13.36 14.53 08.45 13044 90424 Karppinen Jouko Laitasaaren Veto 2417 __.__ __.__ 15.50 09.37 2422 413119 Katko Juhani Espoon Suunta 2418 16.51 12.44 14.04 09.50 139 57780 Kauppila Antti Saloisten Reipas 2419 15.57 13.55 14.58 08.36 4600 142898 Keski-Ojala Jouko Kannuksen Ura 2421 15.39 14.13 15.04 08.33 31119 175196 Kinkki Seppo Tampereen NMKY:n Urheilijat 2422 17.02 __.__ __.__ 08.59 31960 74481 Koirikivi Jorma RasTiimi 2423 14.42 13.07 14.34 11.01 98122 69237 Kokins Juris Latvia 2424 16.25 11.57 14.33 10.39 31902 160277 Konttila Sauli Kannuksen Ura 2425 14.55 12.14 15.01 11.15 28710 159250 Korpijärvi Asko Kannuksen Ura 2426 16.18 12.04 14.28 10.48 18324 49217 Korppi Heikki Ounasvaaran Hiihtoseura 2427 14.58 12.25 15.54 10.14 21634 156422 Kosonen Hannu Olavin Rasti 2428 15.36 13.10 13.54 10.53 15398 183522 Kurkela Reino Ounasvaaran Hiihtoseura 2429 14.41 14.10 14.57 09.22 35658 130046 Kurula Juhani SK Pohjantähti 2430 15.54 13.06 13.33 11.04 98460 52104 Kyburz Urs Switzerland 2431 15.01 13.57 14.24 10.06 18621 49243 Kämä Kyösti Ounasvaaran Hiihtoseura 2432 16.36 11.51 14.21 __.__ 32436 157575 Käyhkö Jaakko RastiPiikkiö 2433 14.50 14.03 14.26 10.01 4765 161904 Laapas Ossi Joutsenon Kullervo 2434 15.56 13.12 13.47 10.34 10974 153333 Lahti Juha Hämeenlinnan Suunnistajat 2435 15.00 12.24 15.29 10.30 3631 413421 Lahtinen Jouko Helsingin Suunnistajat 2516 17.12 13.05 14.18 09.04 20033 180357 Laitila Markku Tampereen Pyrintö 2436 16.00 12.12 16.01 09.17 19672 40958 Laitinen Seppo Kangasniemen Kalske 2437 16.08 13.35 14.23 09.12 35117 57132 Laukka John Rastivarsat 2438 17.03 12.46 15.56 09.55 41441 55644 Lawford Geoff Australia 2439 16.22 11.50 15.59 09.25 15050 177036 Lehto Esa Helsingin Suunnistajat 2440 16.48 13.31 13.31 09.35 22214 140282 Lehto Jarmo Vehkalahden Veikot 2441 15.06 13.37 14.45 10.11 20611 168340 Lehtovirta Timo Rastikarhut 2442 14.45 13.03 15.45 09.42 97961 161050 Leonhardt Kristian Autstria 2443 17.15 12.55 14.16 09.11 1788 166280 Lepistö Heikki Oriveden Ponnistus 2444 15.49 13.54 15.02 08.54 2614 48372 Leppälä Martti Hämeenlinnan Suunnistajat 2445 15.32 13.01 16.14 09.06 95284 146206 Levichev Alexandr Russia 2446 15.07 12.16 16.15 09.58 650 154714 Linjakumpu Seppo Kuusamon Erä-Veikot 2447 15.26 11.58 14.59 11.13 263 166121 Linna Ari Hauhon Sisu 2448 16.24 12.27 16.09 08.44 5400 75200 Lukander Harri RastiPiikkiö 2449 15.51 13.53 15.07 08.49 31802 44754 Maajärvi Esa Lappeen Riento 2450 15.25 13.44 14.01 10.24 5486 402490 Mahlamäki Jari Teuvan Rivakka 2451 16.40 12.15 13.42 11.05 29621 172898 Malinen Jouko Helsingin Suunnistajat 2452 15.13 13.48 14.54 09.23 26283 180676 Mannila Tapio Rastikarhut 2453 15.46 13.27 15.32 08.55 3923 410647 Martikainen Ari Keuruun Kisailijat 2454 14.31 14.07 14.27 10.20 516 152281 Matilainen Jorma Suunta Jyväskylä 2455 14.36 13.25 15.55 09.29 98231 49694 Merz Oswald Switzerland 2456 14.44 13.42 14.17 10.28 14280 158791 Mäkitalo Mikko Kauhajoen Karhu 2457 15.11 13.40 14.35 10.03 20562 156206 Mänttäri Jakke Inkeroisten Terho 2458 16.19 12.17 16.10 09.02 23397 159213 Nevalainen Eero Pihkaniskat 2459 15.14 12.01 14.56 11.16 8321 156779 Niemi Arto Rajamäen Rykmentti 2460 16.04 13.56 14.50 08.40 20437 44740 Niemi Kari-Veli Lappeen Riento 2461 17.13 12.57 13.49 09.38 7454 74254 Niinimäki Hannu K. Laihian Luja 2462 16.44 12.20 15.42 08.51 8423 43737 Niinistö Harri Angelniemen Ankkuri 2463 16.41 __.__ 14.07 09.08 14002 126513 Nissilä Jorma Kokkolan Suunnistajat 2464 15.34 13.20 13.43 10.55 1589 57938 Niva Jan-Peter Ylläksen Rasti 2465 16.29 11.30 16.13 09.27 7555 48208 Nurisalo Seppo Kokkolan Suunnistajat 2467 14.35 13.17 16.06 09.30 18665 41564 Nuuttila Kari Kauhajoen Karhu 2539 17.09 __.__ __.__ 09.49 7892 52750 Nylund Sven-Olof OK Botnia 2468 15.59 12.39 13.57 11.02 98377 52122 O'Boyle Senan Irland 2469 15.04 13.58 14.11 10.18 35962 412509 Ojapalo Ilkka Rajamäen Rykmentti 2470 16.28 11.55 16.07 09.15 28173 126278 Orkola Antti Lahden Suunnistajat-37 2471 15.08 12.32 15.31 10.22 13417 138954 Pajukangas Tauno Kaustisen Pohjan-Veikot 2472 15.35 13.14 15.49 09.03 1635 43840 Parkkinen Kauko Rajamäen Rykmentti 2473 16.46 11.48 15.22 09.34 4491 410472 Partanen Pekka Kalevan Rasti 2474 16.54 12.06 14.31 10.12 37965 156772 Peltonen Heikki Itä-Päijänteen Rasti 2475 15.40 14.00 15.16 08.39 22091 182226 Pensas Esko Laihian Luja 2476 15.18 12.03 16.04 10.19 35635 89406 Pettersson Staffan Lynx 2477 14.48 __.__ __.__ __.__ 10880 166671 Pietilä Heikki Suunta 2000 2478 15.20 12.02 15.13 11.00 25531 57902 Pihlajamaa Martti Alajärven Ankkurit 2528 15.16 13.30 15.35 09.10 94762 173104 Popov Oleg Pihkaniskat 2479 15.09 13.09 14.20 10.50 92344 55650 Prendergast Roch Australia 2480 16.39 14.06 14.15 08.37 97600 49698 Prochazka Antonin Czech Republic 2481 16.42 12.18 14.03 10.37 31420 46488 Pulkkinen Erkki Rasti-Lukko 2482 16.17 12.42 14.02 10.32 15886 157571 Pulkkinen Pekka Joutsenon Kullervo 2483 16.49 13.15 13.32 09.45 14552 89185 Puustinen Tuomo Pihkaniskat 2484 17.10 11.36 14.52 09.51 39582 159712 Rantala Aulis Kokkolan Suunnistajat 2485 14.57 12.59 16.00 09.39 13369 183549 Ranta-Puska Kari Espoon Akilles 2486 15.38 11.32 16.02 10.27 642 408105 Reiman Juha Hiisirasti 2487 14.39 14.04 14.49 09.47 46450 49687 Rennhard Matthias Switzerland 2488 14.59 14.16 14.09 09.56 33405 140803 Rintaluoma Kari Teuvan Rivakka 2489 16.09 12.40 16.08 08.48 4332 190781 Ronkainen Timo Kuusamon Erä-Veikot 2490 16.06 12.49 __.__ __.__ 6562 407232 Ruotsalainen Hannu Espoon Suunta 2491 14.32 12.50 15.18 10.45 7541 154454 Saarela Esa Kokkolan Suunnistajat 2492 15.12 13.28 14.08 10.36 8421 130471 Saarimäki Ilkka Angelniemen Ankkuri 2493 15.44 13.24 13.48 10.35 37058 94145 Salmi Veijo Rajamäen Rykmentti 2494 14.52 12.29 15.38 10.25 98144 52102 Sandström Peter Sweden 2495 16.34 12.31 13.40 10.51 316 128152 Saramäki Jukka Lynx 2496 14.46 13.13 15.47 09.36 13517 194015 Seppänen Ilpo Vaalan Karhu 2497 14.37 14.09 14.13 10.16 100002 49680 Short Don Irland 2498 16.26 14.02 13.34 09.32 33119 135770 Sillanpää Juhani Alajärven Ankkurit 2499 15.28 13.23 13.37 11.09 7075 43506 Simola Pertti Espoon Suunta 2501 16.50 12.21 14.05 10.15 98463 49955 Steiner Urs Switzerland 2502 15.31 11.42 15.28 10.43 2090 120514 Tahvanainen Veikko Espoon Suunta 2503 15.17 12.10 15.34 10.26 4827 150703 Tamminen Erkki Suunta Jurva 2504 16.07 11.38 14.44 11.12 6649 49415 Tervo Arhi Oulun NMKY:n Urheilijat 2505 15.42 11.52 16.03 10.02 99899 79098 Thingsrud Leif Norway 2506 16.33 12.22 16.12 08.38 4100 179836 Toikkanen Jukka Porvoon Urheilijat 2507 17.05 12.58 14.48 08.56 3280 57925 Tolonen Juha Hankasalmen Hanka 2508 15.45 12.09 15.53 09.48 5085 49485 Tolppi Juha Länsi-Rajan Rasti 2509 14.51 13.45 14.38 10.10 184 151207 Turkka Esko Kouvolan Suunnistajat 2510 __.__ 12.28 13.50 11.03 22490 161546 Turpeinen Seppo Kontiolahden Urheilijat 2511 15.43 13.39 15.14 09.05 108 52094 Turunen Esa Lapin Veikot 2512 15.37 13.43 15.26 08.53 18916 54604 Töyrylä Teuvo Vehkalahden Veikot 2513 15.02 14.12 14.14 09.53 17647 46076 Uotila Antti Oriveden Ponnistus 2514 16.32 12.23 13.58 10.49 94868 411097 Uusi-Pohjola Hannu Vaasan Suunnistajat 2515 16.38 13.34 14.30 09.00 18960 55649 Uusitalo Tarmo Pellon Ponsi 2529 17.04 13.16 14.39 08.41 12450 143529 Wickholm Björn-Erik OK Raseborg 2530 16.03 13.52 14.51 08.46 12448 182884 Wickholm Martin IF Sibbo-Vargarna 2531 14.43 12.19 16.16 10.07 9001 137410 Viilo Keijo Tampereen Pyrintö 2532 14.53 14.14 15.00 09.13 21489 41574 Viinikka Matti Kauhajoen Karhu 2533 16.57 12.33 15.12 09.07 3707 400847 Vilminko Pauli Sinkki-Sepot 2534 15.58 12.56 16.11 08.42 23266 53744 Virkki Antti Hämeenlinnan Suunnistajat 2535 16.05 11.56 14.36 10.58 14197 146890 Virtanen Kari Pellon Ponsi 2536 15.24 11.53 15.10 11.07 24335 46921 Vornanen Pekka Suonenjoen Vasama 2537 15.22 __.__ __.__ __.__ 1051 43754 Vuori Rauno Angelniemen Ankkuri 2538 16.45 11.35 14.37 10.33 18503 153287 Väisänen Pekka Helsingin Suunnistajat 2540 17.14 11.39 14.43 09.52 49891 201001 Zalaiskalns Maris Kazakhstan 2541 15.55 13.11 16.05 08.32 98752 55686 Zissos Adrian Canada
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
3388 17.34 11.00 15.53 08.39 13718 150750 Ahokoivu Hemmo SK Pohjantähti 3389 16.28 11.25 16.19 08.43 9670 152487 Ahonen Timo Keuruun Kisailijat 3390 __.__ __.__ 15.21 09.23 270 412966 Aho-Pynttäri Juha Kuortaneen Kunto 3391 16.31 11.47 15.26 09.25 753 92006 Alanen Martti Rasti-Kurikka 3392 16.48 12.06 16.11 08.17 24429 44508 Antell Kai Keravan Urheilijat 3466 16.36 11.27 15.28 08.53 30011 411737 Arki Hannu Turun Metsänkävijät 3393 16.21 11.50 15.39 09.20 97497 70794 Bertuks Uldis Latvia 3394 16.45 11.23 15.50 09.10 98749 70672 Brodmann Thomas Switzerland 3395 16.10 11.57 16.32 08.32 98471 70721 Bryner Armin Switzerland 3396 16.17 11.33 16.16 __.__ 13956 170263 Eskola Mikko Tampereen Pyrintö 3397 16.39 12.07 15.23 08.59 100157 413363 Gustafsson Roger Sweden 3398 16.35 12.00 16.25 08.11 9516 181004 Heikkilä Olavi Itä-Hämeen Rasti 3399 16.19 11.36 16.26 08.47 17151 161082 Herttua Martti Lapuan Virkiä 3400 17.20 11.44 15.16 08.49 24390 180625 Huhtanen Esa Rasti-Jussit 3401 16.23 12.12 15.30 09.00 7312 57834 Hurri Seppo Navi 3402 17.29 12.01 15.34 08.04 8844 42608 Iivonen Risto Asikkalan Raikas 3403 16.16 12.14 15.36 08.56 17698 50672 Joki Sauli Vetelin Urheilijat 3404 17.14 12.08 15.11 08.38 25246 50825 Jussila Raimo Haapaveden Urheilijat 3405 17.21 11.08 15.42 08.55 24982 46003 Kallio Jarmo Pälkäneen Luja-Lukko 3406 __.__ 11.28 15.22 09.18 31217 69975 Kantanen Kari Viitasaaren Suunta 3407 17.16 11.10 16.12 08.35 16764 176978 Kartaslammi Ari Kyrös-Rasti 3408 16.50 12.02 15.09 09.03 98746 70821 Khramishev Felix Russia 3409 16.33 12.20 16.06 08.18 4214 178004 Koistinen Kari Navi 3410 16.49 12.17 16.07 08.07 6228 180464 Kokkinen Veijo Saarijärven Pullistus 3411 17.25 12.03 15.19 08.25 32832 50115 Koljonen Pertti Luumäen Rasti 3412 16.40 11.59 15.13 09.17 14136 145451 Korpio Timo Valkeakosken Haka 3413 16.37 11.06 16.29 08.52 94599 70645 Kovalenko Nikolay Russia 3414 16.13 11.43 16.20 08.50 27654 183498 Kronberg Håkan IF Femman 3415 16.12 11.40 15.54 09.22 2613 49104 Kukonlehto Kyösti Valkeakosken Haka 3416 17.07 11.31 16.24 08.14 8918 167776 Kupila Heikki Pietarsaaren Hiihtäjät 3417 16.53 12.15 16.01 08.00 25621 63519 Kuukka Esa Tampereen Pyrintö 3418 __.__ 12.19 15.43 __.__ 2774 156569 Kuusela Hannu Tampereen Pyrintö 3419 16.22 12.27 15.33 08.41 26248 52192 Lahti Kalevi Itä-Hämeen Rasti 3420 17.33 11.58 15.08 08.36 18353 65687 Lahtinen Ari Päijät-Rasti 3421 16.14 11.26 16.04 09.27 1245 177629 Laine Esa Tampereen Pyrintö 3422 16.46 11.49 15.14 09.21 11698 54924 Laitinen Hannu Lynx 3423 16.29 12.26 16.08 08.01 26238 40843 Leppänen Hannu Rasti E4 3424 16.56 11.45 15.20 09.16 33670 51260 Leskinen Pekka Lynx 3425 17.35 11.17 15.32 08.44 28147 181354 Liikkanen Reima Rastivarsat 3426 16.18 11.35 16.03 09.15 13240 191724 Liimatainen Heikki Riihimäen Suunnistajat 3427 16.30 11.11 16.35 08.45 2168 190826 Liimatainen Ilpo Saarijärven Pullistus 3428 17.05 12.11 15.45 08.15 6112 84644 Liukko Timo Enonkosken Urheilijat 3429 16.47 11.52 16.31 08.06 29127 152839 Lähteenmäki Hannu Hämeenlinnan Tarmo 3430 16.51 12.23 15.58 08.02 1752 41519 Matikainen Hannu Rastiketut 3431 17.27 11.55 15.48 08.09 24725 183608 Meriheinä Ulf IF Sibbo-Vargarna 3432 17.03 11.12 16.21 08.34 96969 411536 Murskij Sergey Russia 3433 16.08 11.38 16.14 09.07 445 110521 Mäntykenttä Hannu Oulun Yliopiston Urheiluseura 3434 17.18 11.15 15.49 08.46 7990 54524 Nevalainen Heikki Rasti-Pielinen 3435 17.00 11.01 15.44 09.24 3704 43075 Nissinen Seppo Kuopion Suunnistajat 3436 16.43 11.03 16.13 09.06 15565 167196 Nopanen Ismo Vehkalahden Veikot 3437 17.31 11.07 16.02 08.28 1735 93820 Numminen Mikko Epilän Esa 3438 17.26 11.13 15.56 08.33 17301 172250 Nurminen Eero Suomusjärven Sisu 3439 16.20 11.53 16.22 08.31 35559 71012 Nurminen Hannu Kärkölän Kisa-Veikot 3440 17.09 11.21 15.29 09.14 5308 183377 Nurminen Pentti Rasti-Pielinen 3441 16.25 11.54 16.34 08.20 24718 127980 Nyberg Henry OK Orient 3442 17.17 11.02 16.15 08.30 19795 41590 Ojala Tapani Kauhajoen Karhu 3443 17.08 11.16 16.18 08.27 20117 51746 Ollila Jarmo Akilles OK 3444 17.19 11.04 15.47 08.58 6670 49731 Paaso Jouko Perämeren Rasti 3445 16.52 12.18 15.51 08.16 7314 43270 Pajunen Kari Navi 3446 17.02 11.34 15.10 09.26 339 48966 Papinsaari Kari Kangasala SK 3447 16.11 11.56 16.30 08.29 21701 128939 Piironen Markku Kalevan Rasti 3448 17.32 11.30 16.09 08.03 100143 70835 Poopuu Paul Estonia 3449 17.15 11.22 15.40 08.51 38871 145524 Raatikainen Seppo Saarijärven Pullistus 3450 16.15 11.46 16.23 08.40 93355 156023 Rylov Viktor Russia 3451 16.24 11.48 16.33 08.24 1660 51585 Salomäki Hannu Hyvinkään Rasti 3452 16.42 11.51 16.27 08.13 21322 153366 Salonen Jukka Lounais-Hämeen Rasti 3453 17.30 11.05 15.31 09.02 98432 70704 Schefer Ulrich Switzerland 3454 17.22 11.09 15.37 09.01 4054 142895 Skogvik Göran IK Kronan 3455 16.26 12.25 16.10 08.05 96968 70752 Stulov Sergey Russia 3456 16.54 12.16 15.52 08.08 14210 49437 Suorsa Matti Pudasjärven Urheilijat 3457 17.10 11.18 15.35 09.08 14457 43637 Taimisto Jukka MS Parma 3458 16.09 12.05 15.41 09.12 25501 146194 Tertsunen Ari Tuusulan Voima-Veikot 3459 17.04 12.10 15.38 08.23 5290 59873 Tikkanen Matti Lammin Säkiä 3460 16.34 12.24 15.18 08.48 31040 44746 Torniainen Ari Lappeen Riento 3461 17.12 12.09 15.46 08.10 6651 43886 Turunen Ismo Rajamäen Rykmentti 3462 16.32 11.19 15.55 09.19 5310 190449 Töykkälä Esko Lammin Säkiä 3463 17.28 11.32 15.25 08.42 18508 42347 Vaara Jari Kankaanpään Suunnistajat 3464 16.59 12.22 15.17 08.37 5928 401274 Valkonen Pekka Kangasniemen Kalske 3472 17.23 11.37 15.12 08.57 1248 411400 Viitanen Pentti RastiPiikkiö 3473 __.__ 12.21 15.59 08.12 709 88367 Viitasalo Harri Riihimäen Suunnistajat 3474 17.06 11.42 15.24 09.05 9107 185381 Virekunnas Ari Tampereen Pyrintö 3475 17.13 11.29 15.27 09.09 29263 40395 Vuorinen Tapani Kauhavan Wisa
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
2543 15.54 11.19 15.27 08.12 24032 47542 Alakoski Markku Suunta Jyväskylä 2544 15.55 11.15 15.13 08.35 98424 49693 Eichenberger Dieter Switzerland 2545 16.02 11.33 15.19 08.04 29733 48402 Haarala Jarmo Ylivieskan Kuula 2546 16.15 11.35 14.55 08.09 4954 131798 Hakkarainen Antero Suunta-Veikot 2547 16.00 11.08 15.21 08.32 21264 52099 Harju-Säntti Reijo Rasti-Kurikka 2548 16.08 11.22 14.51 08.27 21907 58113 Henriksson Jack Pargas IF 2549 16.23 11.21 15.06 08.01 12168 139452 Huru Ari Lapin Sudet 2550 15.51 11.28 15.22 08.19 33566 40384 Häjänen Veli-Matti Kauhavan Wisa 2551 16.27 11.01 15.18 08.11 24129 154785 Istolahti Asko Ylistaron Kilpa-Veljet 2552 16.11 11.37 14.59 08.07 12673 57631 Jänkälä Hannu Lapin Veikot 2553 16.28 11.12 15.14 08.08 9486 57646 Kaasinen Aulis SK Pohjantähti 2554 15.57 11.31 15.03 08.24 34947 182852 Kankkunen Mikko Savon Rasti 2555 16.22 11.07 15.08 08.23 4669 173892 Kerätär Mauri Vaasan Suunnistajat 2556 16.19 11.24 14.57 08.15 98197 151129 Kinnunen Pekka Keski-Karjalan Rasti 2557 15.53 11.30 15.10 08.22 34357 40696 Koistinen Risto Someron Esa 2558 16.12 11.32 15.02 08.05 21152 57413 Kostamo Markku Savon Suunta 2559 __.__ __.__ __.__ 08.30 98656 409657 Kwon Oh Sam Korea 2560 16.06 11.10 15.09 08.31 5322 46766 Lahti Kari Rasti Reipas 2561 16.17 11.04 15.01 08.28 19829 181754 Laininen Heikki Siilin Rasti 2562 15.56 11.16 15.17 08.29 33320 133889 Litja Esa Rasti-Vihti 2563 16.20 11.03 15.20 08.16 2246 52948 Manninen Veli Haukivuoren Kisailijat 2564 16.04 11.06 15.26 08.25 2408 159757 Mikkola Jouko Someron Esa 2565 16.26 11.00 15.15 08.14 30506 57575 Paaso-Rantala Pertti Iin Yritys 2567 16.25 11.14 15.16 08.06 6910 190787 Raitanen Rauno Kankaanpään Suunnistajat 2568 15.52 11.26 15.23 08.20 8806 52701 Salminen Arto Keski-Karjalan Rasti 2569 16.21 11.11 15.11 08.17 98433 52101 Schenkel Reinhard Switzerland 2570 16.09 11.17 15.28 08.03 20446 59475 Silvennoinen Heikki Paimion Rasti 2571 16.13 11.05 15.25 08.13 19644 181621 Tuomisto Matti Haapaveden Urheilijat 2572 16.07 11.09 15.07 08.33 3171 128925 Turunen Esko Sonkajärven Pahka 2578 15.59 11.20 14.58 08.34 7307 46526 Weide Ilmo Anttolan Urheilijat 2579 15.58 11.13 15.24 08.26 98220 49670 Würmli Fabio Switzerland 2580 16.10 11.02 15.04 08.36 40571 153213 Währn Hannu Kymin Suunnistajat 2581 16.01 11.27 14.53 08.37 45891 158516 Zonato Stefano Italy
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
2583 __.__ 12.32 14.12 __.__ 94035 179262 Aarnio Seppo RastiPiikkiö 2584 15.32 13.17 14.19 09.39 12397 405925 Airaksinen Risto Oulun Tarmo 2585 14.13 13.07 14.41 10.59 24245 50079 Arvola Paavo Turengin Sarastus 2586 14.06 13.01 14.25 11.17 49901 49669 Bozhko Mykola Ukraine 2587 14.35 12.35 15.13 __.__ 99897 49696 Dalgleish Leslie Great Britain 2588 16.00 13.18 14.17 09.08 99335 52121 Dent Nicholas Australia 2589 14.09 14.08 14.46 09.47 97875 49676 Eriksson Anders Sweden 2590 14.28 13.56 14.32 09.51 11498 47385 Espo Matti Kouvolan Suunnistajat 2591 14.02 13.36 15.17 10.05 2005 122255 Etu-Huitti Arto MS Parma 2592 14.42 14.04 14.16 09.41 98531 49674 Gorelov Viacheslav Russia 2593 14.37 13.34 13.19 11.18 30817 89168 Halme Tapio Angelniemen Ankkuri 2594 15.48 12.45 14.18 09.43 18050 154613 Halonen Pauli Säyneisen Salpa 2595 16.03 13.49 13.39 09.32 33927 485546 Hannukainen Raimo Kankaanpään Suunnistajat 2597 14.31 12.10 14.47 11.10 28100 169409 Helkkula Rauli Turun Metsänkävijät 2598 14.21 14.24 13.38 10.25 28993 182867 Helkkula Simo Pitäjänmäen Tarmo 2599 16.16 13.21 14.01 09.21 32498 182976 Holappa Paavo Tuusulan Voima-Veikot 2600 15.43 13.39 13.32 09.48 7525 152866 Hongell Harri Kokkolan Suunnistajat 2705 15.56 12.20 13.45 10.50 16364 117769 Hotti Reino Helsingin Suunnistajat 2601 15.20 14.12 13.06 10.09 10157 46283 Hovi Kari Rasti-Jyry 2602 14.04 13.20 15.05 10.27 20064 91777 Huikkola Markku Kangasala SK 2603 14.38 12.28 14.59 10.41 3355 169493 Humalamäki Hannu Ähtärin Urheilijat 2604 14.55 12.05 14.55 10.54 34590 124350 Humppi Tarmo Mäntän Seudun Eräpirkat 2605 14.39 14.20 14.08 09.37 30321 42992 Huovila Timo Karkki-Rasti 2606 14.16 14.01 13.50 10.45 19983 312879 Hytönen Veikko Suunta Jyväskylä 2607 14.47 13.43 14.56 09.27 676 172969 Hyvönen Markku Rasti-Pielinen 2608 14.49 13.35 13.16 11.12 36236 42579 Hyytiäinen Timo Juvan Urheilijat 2609 15.37 12.39 14.05 10.12 19401 154755 Högnäs Tore IF Brahe 2610 16.13 12.06 13.59 10.46 2673 155892 Jauhiainen Pentti IF Sibbo-Vargarna 2611 15.03 14.11 14.04 09.20 18680 154652 Juujärvi Timo Ounasvaaran Hiihtoseura 2612 15.57 13.33 13.14 10.10 6013 44490 Juutilainen Juhani Keravan Urheilijat 2613 14.15 13.48 13.52 11.02 16461 120951 Jylkkä Markku Ylivieskan Kuula 2614 14.10 14.09 14.34 09.57 18938 167150 Jäntti Timo Suunta Jyväskylä 2615 __.__ 12.15 14.00 10.38 33264 40874 Järvenpää Voitto Rasti E4 2616 15.47 __.__ __.__ __.__ 15110 57847 Kaihlavirta Heikki Tikkakosken Suunnistajat 2617 14.41 13.40 15.08 09.24 19457 177644 Kalliomaa Lasse Laihian Luja 2618 14.22 14.02 14.31 09.55 14713 182456 Karhumäki Lauri Pihkaniskat 2619 14.11 14.10 14.26 10.01 12141 188496 Karhunen Juha Kuopion Suunnistajat 2707 15.17 12.36 14.51 09.52 98055 94086 Karlsen Tom Arild Norway 2620 14.56 13.27 15.09 09.25 18175 183509 Kaukiainen Raimo Hollolan Urheilijat -46 2621 14.34 13.47 13.11 11.19 20335 124480 Kaulio Markku Raja-Karjalan Suunnistajat 2622 14.51 13.38 15.02 09.22 12395 49355 Keltamäki Seppo Joutsenon Kullervo 2623 __.__ 13.37 __.__ __.__ 39426 112567 Kemppainen Markku Mesikämmenet 2624 15.59 12.24 13.37 10.53 30215 183461 Kerkola Pekka Tampereen Pyrintö 2625 15.28 14.05 13.13 09.53 98403 134017 Kershaw David Great Britain 2626 15.16 12.50 15.01 09.38 1444 133905 Keränen Kauko Urjalan Urheilijat 2627 15.19 13.58 13.53 09.30 34540 181219 Kiiskinen Arto Tampereen Pyrintö 2628 16.18 13.03 14.14 09.15 4293 51857 Kokkonen Hannu Rasti-Pielinen 2629 14.08 14.00 14.49 09.44 16664 50645 Kontturi Jouko Rasti-Lukko 2630 16.10 12.17 13.48 10.34 866 99353 Koskinen Kaj Valkeakosken Haka 2631 14.18 13.31 15.11 10.00 36433 93043 Kronholm Peter IF Brahe 2632 16.14 13.10 14.09 09.23 16927 312820 Kujanpää Heikki Alajärven Ankkurit 2633 14.36 12.38 14.21 11.04 1445 142383 Kurikka Pekka Urjalan Urheilijat 2706 15.06 12.34 15.14 09.54 28154 44753 Kyckling Aki Lappeen Riento 2634 14.57 12.07 15.15 10.32 17345 41567 Laine Harri Kauhajoen Karhu 2635 14.03 12.56 15.18 10.31 6502 172679 Lakkala Ossi Saloisten Reipas 2636 15.40 13.53 13.10 09.50 1682 189233 Lassila Heikki Pitäjänmäen Tarmo 2637 15.54 13.46 13.56 09.18 16985 157098 Laukka Ville Raisu Lumous 2638 15.02 13.23 13.18 11.03 2184 177816 Launonen Eino Kuopion Suunnistajat 2639 14.07 13.09 14.40 11.05 13833 177834 Lavikainen Jussi Kangasala SK 2640 14.25 __.__ __.__ __.__ 18447 189913 Leinonen Markku Kuopion Suunnistajat 2641 15.53 13.24 13.02 10.20 31789 51684 Lempinen Heikki OK Raseborg 2642 14.05 12.44 14.45 11.20 47345 411697 Lesnikov Stanislav Russia 2643 15.34 12.31 14.30 10.06 3805 52654 Liljedahl Jorma Helsingin Poliisi-Voimailijat 2644 14.29 13.29 13.54 10.56 8655 71010 Loikkanen Hannes Savon Suunta 2645 15.22 14.16 13.35 09.33 13078 152018 Lylynperä Jarmo Suunta-Sepot 2646 __.__ 13.00 14.10 __.__ 20568 49164 Lövsund Bengt OK Botnia 2647 15.39 12.40 14.22 09.49 6981 42452 Matilainen Juhani Nilsiän Nujakka 2648 __.__ 13.51 13.22 10.02 35542 141742 Mattila Jouni Rastivarsat 2649 15.25 14.17 13.44 09.14 17239 46366 Mouhu Reijo Raja-Karjalan Suunnistajat 2650 16.09 12.09 13.58 10.43 31988 189305 Myllymäki Ari Kaustisen Pohjan-Veikot 2651 15.29 14.19 13.05 09.46 10045 93748 Mäki Erkki Epilän Esa 2652 __.__ 13.02 14.39 __.__ 23358 41510 Mäki Jouko Tampereen Yritys 2653 15.38 12.29 14.06 10.19 971 161441 Määttä Asko Kouvolan Suunnistajat 2654 14.00 12.43 14.44 11.23 30599 411890 Niemi Ilkka Espoon Suunta 2655 14.01 13.32 15.12 10.16 20646 50151 Norrgrann Karl Gustav Närpes OK 2656 15.08 13.57 13.30 10.08 849 43691 Nurminen Ari Valkeakosken Haka 2657 15.14 14.03 __.__ __.__ 20813 110376 Nylund Henrik IK Falken 2658 15.24 12.11 15.03 10.03 8881 177980 Näsi Antero Asikkalan Raikas 2659 15.13 12.12 14.58 10.17 97948 49678 Oram Christopher Canada 2660 15.05 12.42 13.29 11.24 33497 45201 Ovaska Ari Epilän Esa 2661 14.44 14.06 13.21 10.40 19681 43518 Parjanne Mikko Espoon Suunta 2662 16.06 12.27 14.33 09.45 14744 50772 Parkkonen Reima Pihkaniskat 2663 15.18 12.08 15.06 10.11 15891 120495 Peippo Tapio SK Vuoksi 2664 15.30 12.33 13.55 10.47 3275 55641 Peltonen Aarne Saloisten Reipas 2665 15.42 12.51 13.31 10.39 34804 191974 Pienimäki Kari Rasti-Jussit 2666 15.11 14.22 __.__ __.__ 15899 51960 Pietikäinen Markku Joutsenon Kullervo 2667 15.52 12.47 14.37 09.36 6712 135877 Puolakka Pekka Säyneisen Salpa 2668 15.07 12.21 13.51 11.21 34068 123211 Pusa Raimo Virtain-Ruoveden Suunnistajat 2669 15.35 13.08 13.23 10.49 19749 406049 Puurunen Reijo Oulun Tarmo 2670 15.49 12.25 13.57 10.37 19351 186789 Päivärinta Matti Sievin Sisu 2671 14.19 12.57 14.52 10.51 19201 51126 Pääkkölä Kauko Lapin Veikot 2672 14.20 13.19 14.54 10.21 15896 485547 Rasmus Reijo Tarpian Suunta 2673 14.48 14.15 13.17 10.30 11679 88373 Ritanotko Markku Turun Metsänkävijät 2674 15.31 12.55 13.33 10.24 46457 49690 Rosen David Great Britain 2675 15.01 12.23 14.23 10.57 99349 52092 Round Stephen Great Britain 2676 __.__ 13.13 13.25 10.36 20230 84631 Rytkönen Pekka Pihkaniskat 2677 14.23 13.59 13.46 10.48 24433 150489 Salmenoja Pertti Hirvensalon Heitto 2678 __.__ __.__ 13.42 __.__ 871 145946 Salovaara Heikki SK Pohjantähti 2679 15.26 13.12 14.57 09.12 5323 188528 Sani Mikko Hollolan Urheilijat -46 2680 14.43 14.14 13.00 10.52 1693 182703 Saukonoja Jouni Porvoon Urheilijat 2681 14.54 13.26 13.07 11.22 16318 169511 Savelainen Jouni Helsingin Suunnistajat 2682 14.32 12.30 14.28 11.14 17761 169355 Savonen Esko Hämeenlinnan Suunnistajat 2683 14.59 12.26 15.04 10.22 98419 52103 Scholl Thomas Switzerland 2684 15.45 12.19 14.02 10.44 5634 56670 Seppänen Arto Enonkosken Urheilijat 2685 16.01 13.11 14.42 09.05 14416 157975 Sipponen Markku Paimion Rasti 2704 14.40 12.14 14.29 11.15 24353 185353 Sjöholm Anders IF Sibbo-Vargarna 2686 15.23 12.53 13.09 11.09 14419 153450 Suomela Juha Rastivarsat 2687 15.41 13.22 13.28 10.18 16045 45942 Suutarinen Erkki Virtain-Ruoveden Suunnistajat 2688 16.15 13.15 14.11 09.13 20663 167439 Svedström Mats Närpes OK 2689 14.30 13.30 13.34 11.11 10040 59670 Syrjänen Hannu Rasti-Vihti 2690 15.00 13.55 13.26 10.35 2511 182896 Tahkola Paavo Kuusamon Erä-Veikot 2691 15.50 13.04 14.20 09.35 10656 177645 Tamminen Pentti Perttelin Peikot 2692 14.45 12.13 14.38 11.06 26807 312876 Tani Ossi Kouvolan Suunnistajat 2693 15.46 13.50 13.01 10.15 15597 43880 Tervo Vesa Rajamäen Rykmentti 2694 16.17 12.37 13.36 10.23 28794 46924 Tiitinen Veli-Matti Suonenjoen Vasama 2695 16.19 13.25 13.41 09.17 15017 401082 Timonen Pertti RAPSU 2696 16.04 13.06 14.15 09.28 18612 152294 Tolvanen Harri Pihkaniskat 2697 __.__ __.__ 13.49 __.__ 12350 93325 Tolvanen Markku Salon Viesti 2698 14.50 13.45 13.04 11.16 18409 49424 Tuohimaa Esko Oulun NMKY:n Urheilijat 2699 15.15 12.49 15.16 09.16 12198 170364 Tuomola Touko Rasti 88 2700 14.14 14.07 14.03 10.26 31065 42582 Turpeinen Timo Vaajakosken Terä 2701 14.12 13.05 15.10 10.33 15252 121256 Turunen Erkki Suunta-Sepot 2702 16.07 13.14 13.15 10.29 6574 189776 Udd Esko Länsi-Rajan Rasti 2703 15.12 13.16 13.27 11.01 99295 55688 Uppill Adrian Australia 2715 14.33 13.42 15.19 09.07 14688 45478 Vainiomäki Kauko Suunta-Sepot 2716 16.05 12.22 14.13 10.04 3730 151161 Valkonen Timo Rajamäen Rykmentti 2718 15.09 14.21 13.03 10.14 19338 176943 Venho Kari Maarian Mahti 2719 15.51 12.58 14.27 09.31 8432 152133 Väli-Klemelä Seppo Paimion Rasti 2720 15.04 14.18 13.20 10.07 18495 54098 Väänänen Matti Nilsiän Nujakka 2721 14.24 12.41 14.50 10.55 2746 156586 Yli-Kaatiala Jorma Kuortaneen Kunto 2722 15.33 12.52 14.36 09.42 100144 61600 Åkerblom Leif Sweden
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
3477 14.43 14.20 13.39 10.48 19403 400978 Aaltonen Jukka IF Brahe 3478 14.13 13.18 14.24 11.14 12930 402355 Ahola Juhani Hiidenkiertäjät 3479 14.15 13.04 14.18 11.27 32040 168144 Alanko Tapio Perhon Kiri 3480 15.41 13.39 13.20 10.38 24670 148717 Alexandersson Yngve Närpes OK 3481 14.32 13.34 13.59 11.11 18818 58877 Alilonttinen Martti MS Parma 3482 15.02 13.26 14.45 09.54 5500 48398 Antikainen Raimo Vetelin Urheilijat 3483 15.43 13.46 13.21 10.22 98184 70663 Belousov Leonid Russia 3484 14.39 14.25 13.23 10.57 11049 152878 Gustafsson Matti Hämeenlinnan Tarmo 3485 15.26 13.59 13.26 10.20 4590 117900 Haapalehto Raimo Vetelin Urheilijat 3486 15.16 14.17 13.45 10.07 27024 126257 Haaranen Juho Liperin Taimi 3487 15.04 14.08 13.25 10.43 2596 149072 Hahtola Aulis Rasti-Kurikka 3488 __.__ 13.44 13.44 10.09 21692 180043 Heinonen Tapio Asikkalan Raikas 3489 14.57 14.18 13.56 10.01 25587 49596 Hietala Toivo Taivalkosken Kuohu 3490 14.45 12.51 14.30 11.00 6020 42696 Honkonen Arto Saarijärven Pullistus 3492 15.15 12.53 14.33 10.25 19030 410520 Hourula Matti Ykspihlajan Reima 3493 14.20 13.35 14.47 10.35 7578 402397 Huusko Martti Iisalmen Visa 3494 15.21 13.03 14.26 10.15 25620 48263 Hyyppä Olli Kokkolan Suunnistajat 3495 14.10 14.03 14.11 10.47 3478 409080 Hänninen Tatu Tampereen Pyrintö 3496 14.27 13.30 14.48 10.21 31037 106390 Jakobsson Markus Rastikarhut 3497 14.30 14.16 14.14 10.18 25265 155866 Kainu Markku Vetelin Urheilijat 3498 15.34 13.56 13.18 10.31 1023 46769 Kalapudas Risto Nastolan Terä 3499 15.24 13.24 13.16 11.04 9097 83890 Kares Olli Hiisirasti 3500 15.30 13.51 13.58 09.50 33768 52967 Karhulahti Leo Kokkolan Suunnistajat 3502 14.31 14.10 14.20 10.14 13411 40911 Kattilakoski Eero Kaustisen Pohjan-Veikot 3503 15.08 14.06 13.51 10.11 7929 98246 Kiiskinen Eero Rasti-Pielinen 3504 14.51 14.07 14.21 09.48 8425 42830 Knaapi Olli Turun Metsänkävijät 3505 14.37 13.54 13.32 11.22 2250 52945 Kohvakka Erkki Haukivuoren Kisailijat 3506 14.17 13.33 14.36 10.44 13875 75715 Koivisto Kaarlo Tampereen Pyrintö 3507 14.47 12.55 14.28 10.59 25592 69274 Korva Heikki Kokkolan Suunnistajat 3508 14.26 13.31 14.43 10.41 18490 156216 Koskialho Jouko Rasti-Lukko 3509 15.47 13.32 13.31 10.30 15735 151156 Koutaniemi Timo Länsi-Rajan Rasti 3510 15.33 13.19 13.24 10.55 15550 157558 Kuikko Seppo Vehkalahden Veikot 3511 15.45 13.38 13.46 10.10 34333 153280 Kuisma Mauno Someron Esa 3512 14.12 14.14 13.52 11.03 30835 40577 Käyhkö Kari Lahden Suunnistajat-37 3513 14.28 14.27 14.08 10.13 18300 126267 Laaksamo Seppo Liperin Taimi 3514 15.11 12.56 13.50 11.18 23348 47593 Lahti Jaakko Suunta Jyväskylä 3515 14.36 13.42 14.49 09.49 5298 413329 Laine Jorma Tampereen Pyrintö 3516 15.25 13.01 14.03 10.45 9819 149138 Lappalainen Martti Navi 3517 15.31 13.00 13.43 11.02 9590 112699 Lappalainen Seppo Liperin Taimi 3518 14.46 13.58 14.27 09.55 24075 89238 Leinonen Ilmo Lahden Suunnistajat-37 3519 15.28 13.22 13.30 10.58 3496 409121 Leinonen Jyri Paltamon Urheilijat 3520 14.58 13.05 13.40 11.26 33897 50100 Lietzén Kari RastiPiikkiö 3521 15.03 14.01 14.01 09.51 36881 56097 Liukkonen Leo Savon Rasti 3522 14.16 13.49 14.31 10.34 18330 44614 Lukkarinen Mikko SK Pohjantähti 3523 15.35 13.27 14.04 10.02 22741 114323 Malm Lauri Ykspihlajan Reima 3524 15.44 13.09 14.13 10.00 35687 177974 Marttinen Jouni Mäntsälän Urheilijat 3525 15.12 13.14 13.37 11.13 13864 173260 Miettinen Erkki Helsingin Suunnistajat 3526 15.32 13.41 14.00 09.52 36603 41997 Miettinen Heikki Hyvinkään Rasti 3527 15.40 12.52 14.15 10.23 26777 159886 Mykkänen Martti Siilin Rasti 3528 15.23 12.48 14.44 10.19 15531 48195 Märsy Veijo Kokkolan Suunnistajat 3529 14.18 14.12 14.05 10.46 16725 50583 Mörsky Aarne Lahden Työväen Hiihtäjät 3530 14.48 13.47 14.39 09.56 22748 157526 Nevala Jorma Rasti-Nokia 3491 __.__ 13.43 13.55 09.58 10944 45671 Nurminen Hannu Hiisirasti 3531 15.18 13.23 13.29 11.10 37686 144615 Nynäs Henning IF Brahe 3532 14.29 14.15 14.10 10.26 39708 177657 Närvä Martti Suunta Jurva 3533 15.38 13.53 13.15 10.37 93538 147082 Pajula Ilkka Lapuan Virkiä 3534 15.29 13.10 13.34 11.01 5160 144216 Pajula Keijo Lapuan Virkiä 3535 15.01 14.05 13.42 10.24 32259 56438 Pammo Kalervo Valkeakosken Haka 3536 14.59 14.19 13.54 10.03 1346 50536 Peltomäki Aimo Siikaisten Sisu 3537 15.22 13.16 13.10 11.23 35686 183633 Peltonen Pekka Mäntsälän Urheilijat 3538 14.54 13.45 13.14 11.20 20365 79371 Penttinen Heikki Lahden Suunnistajat-37 3539 15.06 14.22 13.47 10.05 1796 166258 Pitkänen Seppo Kalvolan Keihäs 3540 15.36 13.52 13.19 10.29 2162 43067 Puhakka Niilo Kuopion Suunnistajat 3541 14.42 14.24 13.33 __.__ 36518 408009 Pöllönen Tenho Lappeen Riento 3542 15.07 12.54 14.42 10.28 39632 411593 Raatikainen Pekka Rasti E4 3543 14.23 13.48 14.34 10.27 36041 125540 Roivainen Jouko Vaalan Karhu 3544 14.44 14.13 13.35 10.53 19011 95422 Ruokamo Eero Oulun NMKY:n Urheilijat 3545 15.46 13.15 14.16 09.53 9173 40260 Saari Ensio Pohjankyrön Rasti 3546 14.34 13.37 13.57 11.09 15178 45507 Saari Tauno Suunta-Sepot 3547 15.27 12.49 14.23 10.36 9837 50582 Sarkkinen Heino Lahden Taimi 3548 15.14 13.20 13.17 11.19 13363 122708 Saviaho Aarno Hyvinkään Rasti 3549 14.24 14.23 14.06 10.32 26991 114325 Savolainen Martti Säyneisen Salpa 3550 14.38 13.50 13.41 11.12 11065 137902 Sinkkonen Aulis Keski-Karjalan Rasti 3551 14.21 13.55 13.49 11.17 16773 176941 Sivén Osmo Ähtärin Urheilijat 3552 __.__ 13.12 13.38 __.__ 16632 148861 Sorsa Simo Mäntsälän Urheilijat 3553 15.20 14.26 13.12 10.16 7939 40495 Sundell Matti Hiisirasti 3554 14.41 14.00 13.27 11.08 1844 52302 Suonpää Antti MS Parma 3555 14.11 13.17 14.29 11.05 19769 42544 Tauriainen Jouko Kuusamon Erä-Veikot 3556 14.25 13.36 14.32 10.42 38778 53750 Torikka Kullervo Karihaaran Karu 3557 15.13 13.29 13.13 11.16 3390 74690 Toropainen Pauli Oulun NMKY:n Urheilijat 3558 14.53 12.58 14.02 11.24 38563 111208 Tuunainen Jouko Kankaanpään Suunnistajat 3559 15.19 13.06 14.35 10.08 4597 41880 Törmä Markku Kannuksen Ura 3560 15.05 14.04 13.36 10.40 8275 48424 Törmälä Samuli Ylivieskan Kuula 3561 15.10 13.11 14.41 10.04 6305 88581 Uunila Veli-Matti Himangan Urheilijat 3571 15.00 13.13 14.40 10.12 10538 167316 Vainio Markku T. Koovee 3572 14.40 14.11 14.17 10.06 21203 131078 Vanhalakka Rauno Kouvolan Suunnistajat 3573 14.49 12.59 14.19 11.07 18135 44127 Wigelius Kari Maarian Mahti 3574 14.22 13.57 14.25 10.33 19950 51942 Williamsson Bo-Göran Vaasan Suunnistajat 3575 15.09 13.02 14.37 10.17 14218 87890 Välikangas Antti Iisu 3576 15.48 13.21 13.22 10.49 34549 51850 Väyrynen Seppo Juuan Jänne
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
3578 15.51 11.07 14.55 08.01 4037 125851 Butilkin Niilo Säyneisen Salpa 3579 15.39 11.13 14.47 08.23 25514 52822 Ekonoja Jouko Ylläksen Rasti 3580 __.__ 11.22 14.38 __.__ 37970 137811 Eskelinen Unto Vihtavuoren Pamaus 3581 15.49 11.03 14.46 08.24 21120 52943 Hannula Jorma Haukivuoren Kisailijat 3582 15.53 11.05 14.54 08.05 5129 52225 Heikkilä Markku Vakka-Rasti 3583 15.35 11.16 14.56 08.15 25441 166273 Hernelahti Olavi Hiidenkiertäjät 3584 15.54 11.06 14.39 08.18 21790 81847 Jussinmäki Mauri Halsuan Toivo 3585 15.42 11.00 14.48 08.25 4285 181413 Karstunen Hannu Ylivieskan Kuula 3586 15.33 11.18 14.57 08.14 29737 186480 Kukkola Martti Oulaisten Huima 3587 15.47 11.23 14.41 08.03 8029 74888 Lax Erkki SK Pohjantähti 3588 15.52 11.17 14.40 08.06 40078 128642 Marila Erkki Hiisirasti 3589 15.45 11.04 14.58 08.11 4762 83765 Nurmiainen Juha Luumäen Rasti 3590 15.59 11.15 14.35 08.13 92357 70780 Nussbaum Urs Switzerland 3591 15.57 11.14 14.45 08.02 25163 49029 Petterqvist Markku Pirkkalan Hiihtäjät 3592 15.55 11.08 14.51 08.19 97299 49442 Pätsi Antero Pudasjärven Urheilijat 3593 15.41 11.01 14.50 08.26 5503 82502 Pöntinen Jorma Navi 3594 15.46 11.26 14.36 08.07 5243 100397 Roine Jorma Lahden Työväen Hiihtäjät 3595 15.58 11.02 14.52 08.12 5344 47134 Ruokolainen Hannu Kalevan Rasti 3596 15.56 11.11 14.33 08.17 97581 70553 Scherrer Matthias Switzerland 3599 15.36 11.20 14.53 08.08 6551 49730 Sivonen Urho Saloisten Reipas 3597 15.40 11.21 14.37 08.00 12717 140475 Sjöberg Rolf Hiidenkiertäjät 3598 __.__ __.__ 14.43 __.__ 18086 74901 Tiitto Jukka SK Pohjantähti 3603 15.50 11.24 14.34 08.10 35021 47685 Valkonen Eino Hankasalmen Hanka 3604 15.44 11.10 14.42 08.21 23015 46478 Vilska Pekka Olavin Rasti
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
2724 16.55 11.02 14.57 09.37 30033 45947 Ansamaa Reino Rasti-Nokia 2725 __.__ 11.08 15.13 10.01 98206 57937 Antoine Alan France 2726 15.42 11.09 15.50 09.36 20806 159573 Backman Sven-Olof IK Falken 2727 15.50 11.00 15.26 09.58 97788 194254 Baumann Kurt Switzerland 2728 __.__ 12.32 16.08 08.05 98462 57939 Brauchle Toni Switzerland 2729 15.19 12.27 15.42 08.47 41060 52119 Dawson Roy Great Britain 2730 16.59 11.41 14.10 09.33 98086 134016 Eggli Roland Switzerland 2731 16.06 11.36 15.43 08.31 97947 118543 Ellis Brian Canada 2732 15.31 12.36 14.29 09.47 4842 167844 Erkinheimo Voitto Kortesjärven Järvi-Veikot 2733 15.40 11.04 16.03 09.23 18220 167572 Euren Pertti Rastikarhut 2734 15.53 12.31 14.22 09.42 98909 49668 Forsberg Göran Sweden 2735 16.47 12.33 15.02 08.10 14001 48274 Haapala Risto Kokkolan Suunnistajat 2736 15.36 12.14 16.00 08.28 34700 49281 Haase Hannu Ounasvaaran Hiihtoseura 2737 15.14 11.47 16.06 09.05 98570 52120 Habegger Peter Switzerland 2738 15.07 11.29 15.17 10.08 15682 181914 Haldin Torvald IF Femman 2739 16.37 11.06 14.36 09.41 22612 122239 Hanhela Mauno Haukiputaan Heitto 2841 15.29 11.31 15.38 09.30 45260 153548 Harkov Sergei Raja-Karjalan Suunnistajat 2740 16.53 12.25 15.03 08.09 24878 184971 Hautala Olavi Rasti-Jussit 2741 16.56 12.16 14.53 08.25 1212 171076 Heikelä Pekka MS Parma 2742 16.05 12.43 14.30 08.54 32539 45815 Helin Jorma Rasti-Jyry 2743 15.45 12.46 14.25 09.15 15640 146980 Herttuainen Vesa Raja-Karjalan Suunnistajat 2744 16.49 11.54 15.22 08.15 37935 152939 Hillo Heikki Valkeakosken Haka 2745 16.00 12.09 15.48 08.08 515 169020 Hirvonen Pentti Turun Metsänkävijät 2746 16.32 12.00 14.19 09.34 1397 183059 Hongisto Heimo Loimaan Jankko 2747 15.17 11.46 16.04 09.07 31657 180085 Honkonen Antti Lahden Taimi 2748 16.21 12.58 14.01 08.55 15218 148888 Huttunen Kari Keravan Urheilijat 2749 16.38 12.40 14.21 08.35 3471 189210 Hyvönen Eero Porvoon Urheilijat 2750 16.46 11.10 15.09 09.14 4992 156094 Hörkkö Jaakko MS Parma 2751 16.12 13.02 14.23 08.39 11491 40237 Ilonen Kalevi OK Orient 2752 16.23 11.35 14.14 10.04 21411 142330 Immanen Pertti Oriveden Ponnistus 2753 16.33 11.27 15.14 08.56 16621 113028 Inkinen Paavo Rasti-Jyry 2754 15.43 13.00 14.08 09.26 100236 49666 Ivanovskiy Yury Russia 2755 16.20 11.13 14.45 09.52 99920 49685 Jansson Styrbjörn Sweden 2756 16.30 11.32 16.02 08.03 26599 50707 Jarva Risto Oriveden Ponnistus 2757 16.25 11.53 15.51 08.07 22847 45678 Jokela Erkki Leppävaaran Sisu 2758 16.54 11.48 14.09 09.27 4099 42367 Jokinen Pentti Kankaanpään Suunnistajat 2759 15.11 12.28 16.05 08.37 1166 483272 Junnila Jarmo Siilin Rasti 2760 15.27 12.13 14.58 09.50 23027 150756 Kaipala Rauno SK Pohjantähti 2761 15.39 12.20 14.11 10.03 31742 50227 Kalliomäki Jarmo Suunta Jurva 2762 17.02 11.07 15.24 08.44 10761 41695 Kankaanpää Jussi Rasti-Jussit 2763 14.59 12.48 15.32 08.57 3415 411904 Kanste Pekka OK Raseborg 2764 16.27 12.44 15.00 08.13 15153 128913 Karjalainen Reijo Suunta Jyväskylä 2766 15.24 11.49 15.52 09.10 29954 175091 Karvonen Raimo Suomusjärven Sisu 2767 15.41 11.18 15.23 09.45 13410 40912 Kattilakoski Matti Kaustisen Pohjan-Veikot 2845 __.__ 11.40 __.__ __.__ 39426 112567 Kemppainen Markku Mesikämmenet 2768 __.__ 11.05 15.28 08.45 7300 185155 Kemppi Jorma Navi 2840 15.47 12.47 14.17 09.20 2732 82281 Kesti Tapani Kuortaneen Kunto 2769 16.57 12.21 14.55 08.16 5529 155665 Kettunen Kimmo Säyneisen Salpa 2770 17.07 11.59 15.11 08.01 33855 159563 Kinnula Ahti Kuusamon Erä-Veikot 2771 15.44 12.37 14.16 09.43 13727 44680 Koistinen Leo Vakka-Rasti 2772 17.08 11.30 15.12 08.24 7509 65204 Koivukangas Erkki Kälviän Tarmo 2842 __.__ 11.01 15.15 10.06 0 55642 Kozmov Alexander Russia 2773 17.03 11.34 15.21 08.17 2674 185150 Krogell Alf IF Sibbo-Vargarna 2774 16.10 12.45 15.05 08.21 10292 485578 Kurvinen Veijo Hiidenkiertäjät 2775 15.25 13.01 14.40 09.13 38927 157458 Kyckling Veli-Matti Helsingin Suunnistajat 2776 17.05 12.23 14.26 08.33 38817 169534 Kyyrönen Heikki Kouvolan Suunnistajat 2777 15.09 11.39 16.01 09.25 20124 47207 Kärkkäinen Antero Rasti-Lukko 2778 15.06 11.33 16.07 09.38 19826 410524 Kätkä Vesa Ykspihlajan Reima 2765 16.18 11.22 15.37 08.48 98314 55682 Laederach Fred Switzerland 2779 15.02 13.04 __.__ __.__ 23251 47806 Lahdenniemi Heikki Sahalahden Kunto 2780 15.32 12.50 14.33 09.19 20367 43817 Laine Erkki Angelniemen Ankkuri 2781 16.09 12.55 14.18 08.52 29899 46574 Laine Jaakko Helsingin Suunnistajat 2782 15.26 12.10 14.38 10.07 30219 411573 Lakanen Ensio Vaajakosken Terä 2783 16.04 12.56 15.06 08.18 5339 46958 Lassila Eero Tuupovaaran Sepot 2784 15.58 12.51 14.32 08.49 39851 189258 Liedes Sakari Iisu 2785 16.45 11.44 14.34 09.02 15123 411749 Liljeström Åge Helsingin Suunnistajat 2786 15.03 13.05 15.18 08.46 835 124095 Lindqvist Pekka Raja-Karjalan Suunnistajat 2787 16.28 12.07 15.34 08.00 94240 181527 Lukkari Pentti Paltamon Urheilijat 2788 16.15 11.51 15.39 08.20 25276 181497 Lukkarinen Olavi SK Pohjantähti 2789 16.50 12.24 14.07 08.58 40073 81873 Lågland Henry Vaasan Suunnistajat 2790 15.12 13.08 14.43 09.09 9269 50064 Lähdekorpi Mauri IF Femman 2791 16.13 12.41 14.31 08.50 1117 43539 Länsiluoto Eero Espoon Suunta 2792 16.35 11.19 15.16 09.00 12069 55874 Löyttyjärvi Kari Rasti-Jyry 2793 15.22 12.49 14.54 09.18 13001 182977 Malmivirta Paavo Turun Suunnistajat 2794 16.22 11.57 14.00 09.55 10851 51839 Mikkonen Lauri Kontiolahden Urheilijat 2795 16.17 11.23 15.46 08.40 40920 94454 Mjøsund Ole Jørgen Norway 2796 16.26 12.53 14.52 08.14 21553 179835 Moisio Kalevi Turun Suunnistajat 2797 16.36 12.05 14.06 09.31 95429 151493 Moosberger Max Switzerland 2798 15.05 11.50 15.25 09.57 16457 126582 Mustonen Lauri Alatornion Pirkat 2799 15.01 11.55 15.58 09.28 11028 45495 Mäkelä Harri Suunta-Sepot 2800 15.23 12.39 15.44 08.34 10985 182758 Mäkinen Jaakko Angelniemen Ankkuri 2801 16.16 11.24 15.45 08.41 17395 95462 Määttä Seppo Kemijärven Urheilijat 2802 __.__ __.__ 15.35 __.__ 7986 59000 Mönttinen Erkki Vihtavuoren Pamaus 2803 16.52 12.01 15.20 08.04 16924 177597 Niemelä Pentti Laihian Luja 2804 15.57 12.57 14.48 08.30 100153 107597 Nilsson Håkan Sweden 2805 16.42 11.58 14.28 09.06 97577 483203 Nixon David Great Britain 2806 15.33 12.18 15.54 08.29 19758 151297 Näsi Mauno Rasti-Jussit 2807 16.07 12.03 13.59 10.05 98147 194156 Ogilvie Dick Austria 2808 15.38 11.16 15.19 09.51 25248 48314 Oja Jorma Nivalan Urheilijat 2809 16.01 11.26 15.07 09.46 98061 55648 Oswald Hanspeter Switzerland 2810 16.19 13.09 14.13 08.36 21498 55217 Paldanius Jorma Turun Suunnistajat 2811 15.21 12.22 15.41 08.51 18467 186709 Partanen Aimo Nilsiän Nujakka 2812 15.28 11.45 15.36 09.17 1634 57632 Pelkonen Alpo Oulunsalon Vasama 2813 15.59 11.52 15.59 08.22 16788 75292 Pellikka Jorma Helsingin Suunnistajat 2814 15.46 11.12 15.56 09.12 235 159564 Pellinen Veikko Joutsenon Kullervo 2815 15.04 12.11 14.49 10.09 6966 408732 Peltola Timo MS Parma 2816 17.01 11.37 15.31 08.11 15 174761 Peltola Tuomo MS Parma 2839 16.08 12.04 14.05 09.59 15850 51146 Ramm-Schmidt Leif Örnen 2817 16.02 11.25 15.08 09.44 35421 130812 Rantakangas Erkki Alajärven Ankkurit 2818 15.52 12.29 14.15 09.48 1343 43715 Rastas Paavo Perttelin Peikot 2819 15.08 12.38 14.41 09.54 3528 125283 Rautanen Kyösti Tuupovaaran Sepot 2820 15.10 12.12 15.10 09.53 19810 175502 Rautarae Veikko Hirvensalon Heitto 2821 16.40 11.15 14.56 09.32 17071 114383 Riikonen Rauno Perttelin Peikot 2822 16.03 12.08 15.53 08.06 1805 169497 Roivas Matti Urjalan Urheilijat 2823 15.20 12.19 15.57 08.43 15262 44482 Ruotsalainen Reino Keravan Urheilijat 2824 15.00 12.52 15.30 08.53 25087 412828 Ryynänen Jorma Pihkaniskat 2825 15.37 13.07 14.12 09.16 30623 170577 Rönkkö Paavo Espoon Suunta 2826 16.43 11.14 14.51 09.35 27339 191598 Saaranen Raimo Siilin Rasti 2827 16.58 12.30 14.20 08.38 6546 181183 Salminen Jorma Vaalan Karhu 2828 15.34 12.54 14.35 09.03 6548 49741 Sevon Niilo Saloisten Reipas 2829 __.__ 12.15 15.49 08.26 23055 158508 Sirola Risto Keravan Urheilijat 2843 16.29 11.38 14.02 09.56 0 133940 Streuli Willi Swizerland 2830 16.44 11.42 14.24 09.29 20621 140257 Sundqvist Stig OK Botnia 2831 16.51 11.20 14.59 09.04 35496 150657 Taipalus Esko Rastiketut 2832 16.11 12.02 14.03 10.00 22486 122654 Tammisaari Pentti Hirvensalon Heitto 2833 15.15 11.56 15.40 09.22 99810 49682 Telnov Vladimir Kazakhstan 2834 16.48 11.21 14.47 09.21 22867 77990 Tolvanen Mauri Leppävaaran Sisu 2835 15.48 11.11 15.55 09.11 19988 188437 Torrkulla Roy IF Minken 2836 15.16 13.06 14.37 09.24 21654 192753 Tuominen Seppo Kouvolan Suunnistajat 2837 15.13 12.59 14.39 09.39 21298 185035 Töyrylä Hannu Kouvolan Suunnistajat 2849 15.18 13.03 14.46 09.08 37327 182689 Valta Matti Jämsän Retki-Veikot 2844 17.04 12.26 14.50 08.12 98321 151161 Waser Franz Switzerland 2850 15.55 11.17 15.01 10.02 7009 180562 Verha Koitto Vakka-Rasti 2838 17.06 12.34 14.42 08.02 5851 151298 Wessman Risto Hiidenkiertäjät 2851 16.41 12.17 14.44 08.32 98747 49695 Wyder Gregor Switzerland 2852 15.49 12.35 14.04 09.49 16971 157780 Åkerblom Måns Gamlakarleby IF 2853 16.31 11.43 15.29 08.27 99797 55684 Åsman Nils-Olov Sweden
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
3606 16.46 12.21 15.32 08.24 10686 485488 Ahlbäck Kaj Pargas IF 3607 17.05 11.58 15.14 08.42 1857 48152 Alasuvanto Timo Kalajoen Junkkarit 3608 17.30 11.34 15.59 08.11 13406 190142 Andelin Jouko Lahden Taimi 3609 17.07 12.10 15.10 08.39 24622 183007 Cederlöf Bror-Erik OK77 3610 17.00 12.27 15.24 08.03 30521 411006 Ervasti Onni Perämeren Rasti 3611 17.08 11.02 15.47 09.07 46744 70051 Gysin Peter Switzerland 3612 16.42 12.33 15.07 08.34 38145 153486 Haapaniemi Niilo Haukiputaan Heitto 3613 15.51 11.40 16.28 09.20 14456 173077 Haarala Vesa Liperin Taimi 3614 17.31 11.24 15.23 08.50 18144 174760 Havia Pertti Maarian Mahti 3615 17.27 11.37 15.06 08.54 18148 170163 Hedenström Rauno Maarian Mahti 3616 16.40 11.08 15.42 09.35 8769 116776 Heikkilä Jouko Kemijärven Urheilijat 3617 17.25 12.08 15.41 08.02 22061 402078 Heino Seppo Rastikarhut 3618 16.07 11.54 15.36 09.32 12606 485500 Heinonen Kari Kuopion Suunnistajat 3619 16.29 12.07 16.07 08.15 3855 70803 Helanti Arvo Saloisten Reipas 3620 16.35 12.31 15.50 08.09 32080 483264 Hieta Lauri Kankaanpään Suunnistajat 3621 16.57 12.32 15.17 08.18 14490 126255 Hirvonen Jaakko Liperin Taimi 3622 17.24 11.15 15.40 08.52 8443 186715 Hofmann Kari Angelniemen Ankkuri 3623 16.13 12.37 14.57 09.23 18600 111118 Holster Paavo Ounasvaaran Hiihtoseura 3624 15.56 11.42 16.18 09.09 32969 135465 Hytönen Esko Savon Suunta 3625 17.14 11.19 15.58 08.33 5592 52032 Inkinen Lasse Hiisirasti 3626 17.19 11.45 14.54 09.19 98089 70048 Isler Ruedi Switzerland 3627 16.45 11.32 16.08 08.26 11270 90209 Jantunen Veikko Kangasala SK 3628 16.30 11.05 16.21 09.06 9924 40411 Joensuu Heimo Alajärven Ankkurit 3629 16.02 12.26 15.18 09.22 17886 95458 Joensuu Martti Nivalan Urheilijat 3630 17.22 11.03 16.02 08.31 17321 173063 Jokinen Leo Kokkolan Suunnistajat 3631 17.09 12.09 15.37 08.20 9030 42424 Juntunen Tuomo Tampereen Pyrintö 3632 16.11 11.11 16.31 09.11 27316 159180 Juola Eero Kokkolan Suunnistajat 3633 15.53 11.44 16.27 09.12 2227 77915 Järvenpää Heikki Parkanon Urheilijat 3634 16.59 11.30 16.11 08.21 23417 161475 Karri Kari Järvenpään Palo 3635 16.20 12.28 15.01 09.16 18604 154574 Karvinen Antero Ounasvaaran Hiihtoseura 3636 16.38 12.38 14.55 08.48 28257 42351 Katajisto Erkki Kankaanpään Suunnistajat 3637 16.24 11.07 16.19 09.14 23421 161641 Kervinen Unto Järvenpään Palo 3638 17.18 11.21 15.33 09.02 4666 110294 Kiltinen Juhani Keuruun Kisailijat 3639 16.12 12.01 15.00 09.41 5391 93833 Kinnunen Raimo SK Pohjantähti 3640 17.32 11.52 15.16 08.04 8952 52286 Koskinen Timo Valkeakosken Haka 3641 15.57 12.35 15.26 09.15 24079 56796 Krats Matti Suunta Jyväskylä 3642 16.19 11.55 16.17 08.28 24262 48258 Kujala Asko Kokkolan Suunnistajat 3643 16.58 11.10 16.04 08.45 9325 49513 Kulmunki Reijo Kemijärven Urheilijat 3644 16.16 12.20 15.15 09.08 6355 411575 Kuusisto Martti Vakka-Rasti 3645 17.28 11.14 15.28 09.04 37287 82898 Kykkänen Herkko Kaakon Rasti 3646 16.01 12.22 15.56 08.43 5545 152088 Kähkölä Pentti Juuan Jänne 3648 16.43 11.22 16.23 08.32 21697 46500 Lahtinen Reijo Olavin Rasti 3649 17.10 12.02 14.56 08.49 3380 103955 Laitinen Olli Perämeren Rasti 3650 17.11 12.12 15.02 08.41 5674 43722 Lampainen Raimo Perttelin Peikot 3651 16.48 12.29 15.05 08.35 10967 57793 Lassila Matti Saloisten Reipas 3652 17.26 11.43 15.51 __.__ 6624 190586 Lautala Pentti Joutsenon Kullervo 3653 16.27 11.12 16.13 09.13 3087 184980 Lehtinen Teuvo Rastivarsat 3654 17.02 12.14 15.38 08.13 7341 154442 Lehtonen Matti Savon Rasti 3655 16.05 11.31 16.00 09.31 24381 177769 Lilja Matti Rasti-Jussit 3656 16.23 11.25 16.09 08.59 24693 128929 Malinen Kauko Kalevan Rasti 3657 16.53 12.30 14.51 08.44 38957 57358 Marjanen Tapani Hinnerjoen Yritys 3658 16.21 12.34 15.03 09.05 13288 154770 Mattila Kalle Posion Pyrintö 3659 16.41 11.48 16.25 08.00 10600 135144 Mäki Pentti Rastikarhut 3660 16.31 12.16 14.53 09.29 19090 74235 Mäkivaara Olavi Rastikarhut 3661 17.12 12.15 15.20 08.23 12342 54880 Nenonen Mauri Espoon Suunta 3662 16.49 11.09 16.22 08.40 6231 56252 Nieminen Seppo Haapamäen Urheilijat 3663 16.14 11.04 16.29 09.24 23609 184957 Nikkari Paavo Lahden Suunnistajat-37 3665 16.37 11.26 15.45 09.25 30008 47756 Nyman Jaakko MS Parma 3666 16.17 11.56 16.32 08.08 36653 70588 Nyyssönen Kullervo Rasti-Pielinen 3667 15.55 12.11 15.21 09.40 10583 51347 Orrensalo Reijo Turun Visat 3668 16.04 11.36 16.24 08.53 6642 127775 Partanen Risto Hyvinkään Rasti 3669 17.17 11.17 15.35 09.10 6008 47112 Partanen Tauno Säyneisen Salpa 3670 17.23 11.59 14.58 08.46 17233 140671 Paukkunen Ossi Raja-Karjalan Suunnistajat 3671 17.01 12.06 15.09 08.47 20254 172147 Penttilä Pekka Someron Esa 3673 16.03 12.00 16.10 08.37 35567 409134 Pitkänen Heikki Rastivarsat 3672 16.47 11.41 16.16 08.16 15884 112282 Pitkänen Heikki Jämsän Retki-Veikot 3674 16.25 11.18 16.14 09.03 468 409135 Puhjo Veijo Rastikarhut 3675 16.36 11.13 15.49 09.30 19945 182882 Pått Frans IF Minken 3676 16.44 11.01 15.43 09.36 26407 75306 Pöyhiä Jorma Raja-Karjalan Suunnistajat 3677 16.00 11.38 15.55 09.34 7182 157941 Ratia Matti MS Parma 3678 15.58 11.47 16.05 09.18 17550 49505 Saarela Seppo Keminmaan Urheilijat 3679 15.59 11.46 16.20 08.56 21191 179660 Saarilaakso Jaakko Lappeen Riento 3680 15.52 11.57 15.44 09.38 6244 50605 Saarinen Mikko Keuruun Kisailijat 3682 15.54 12.25 15.39 09.17 31624 51609 Salonen Paavo SK Pohjantähti 3683 16.22 11.28 16.06 08.57 15380 409495 Savolainen Jukka Lahden Suunnistajat-37 3692 16.18 12.41 15.04 08.58 22224 55915 Savolainen Veikko Pihkaniskat 3684 17.29 11.29 15.57 08.22 27981 55766 Seppänen Jorma Rastikarhut 3685 16.56 11.23 15.25 09.28 935 159194 Tammela Seppo Tikkakosken Suunnistajat 3686 17.13 __.__ 15.29 __.__ 7557 147397 Tanttinen Tapani Kokkolan Suunnistajat 3687 16.15 12.39 15.08 09.00 25828 172827 Tapaninaho Kalevi Oulun NMKY:n Urheilijat 3688 16.34 12.36 15.48 08.07 12972 312804 Tarkiainen Esa Suunta-Sepot 3689 16.09 12.24 16.03 08.14 18071 40717 Teppala Arvi Paimion Rasti 3690 16.51 11.39 15.12 09.26 28750 188583 Turtola Vesa Kokkolan Suunnistajat 3691 16.28 12.23 14.52 09.21 7427 410640 Turunen Kauko Lahden Suunnistajat-37 3701 17.06 11.49 15.11 08.51 34928 47683 Valkonen Mikko Hankasalmen Hanka 3702 17.21 11.20 15.30 09.01 2557 177283 Valli Seppo Kauhajoen Karhu 3703 16.54 12.18 15.46 08.01 13309 149078 Varjonen Antero Rajamäen Rykmentti 3704 17.04 11.53 15.27 08.30 20803 189778 Vikström Sten IK Falken 3705 17.20 12.13 15.34 08.10 40076 48748 Wollenberg Bernd Germany 3706 17.03 11.50 15.53 08.05 479 42031 Väkeväinen Martti Hyvinkään Rasti 3707 16.33 12.19 15.54 08.12 1435 190576 Äikäs Esko Tikkakosken Suunnistajat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
3709 16.04 12.26 15.18 09.34 30527 411743 Aho Olavi Helsingin Suunnistajat 3710 16.08 12.16 15.08 09.33 5168 119008 Aronen Jorma Hämeenlinnan Tarmo 3711 16.19 12.33 15.03 09.22 14223 402657 Haapakoski Matti Oulaisten Huima 3712 16.01 12.36 15.14 09.27 30577 74202 Hautamäki Pentti Lapuan Virkiä 3713 16.18 12.20 15.26 09.09 15446 46927 Helin Jussi Suonenjoen Vasama 3714 16.11 12.23 15.02 09.32 22423 194280 Holster Martti Suunta 2000 3715 16.29 12.28 15.13 09.12 98142 446065 Isaksson Kjell-Åke Sweden 3716 16.12 12.19 15.05 09.30 9496 74886 Jaako Mikko SK Pohjantähti 3717 16.30 12.06 15.25 09.17 30444 169535 Junnola Mauri Jämsän Retki-Veikot 3718 16.26 12.24 15.21 09.07 30505 183605 Juutinen Hannu SK Pohjantähti 3719 16.17 12.15 15.20 09.15 5855 74557 Korhonen Eero RasTiimi 3735 16.05 12.32 15.30 09.14 6470 408160 Kosunen Alpo Rapsu 3720 16.15 12.17 __.__ __.__ 3637 45270 Kuisma Mauri Rastikarhut 3721 16.13 12.07 15.09 09.36 30107 413364 Laurinen Antti Keravan Urheilijat 3722 __.__ 12.27 15.16 09.10 32264 49762 Lepo Kalevi Kangasalan Kisa 3723 16.27 12.10 15.10 09.26 30016 49778 Matintupa Martti Alajärven Ankkurit 3724 16.20 12.11 15.23 09.18 2905 137646 Miettinen Kauko Suonenjoen Vasama 3725 16.06 12.35 15.31 09.11 36262 181620 Moilanen Teemu Pulkkilan Ponsi 3726 __.__ 12.22 15.01 09.29 98655 70641 Nam Yoon Myun Korea 3727 16.07 12.12 15.27 09.23 22686 58827 Niinistö Kari Angelniemen Ankkuri 3728 16.02 12.29 15.15 09.35 29941 188676 Nyman Risto Rasti-Jussit 3729 __.__ __.__ 15.06 09.31 25594 51476 Ojajärvi Reijo Kaustisen Pohjan-Veikot 3730 16.16 12.18 15.24 09.13 97440 70563 Pittet Errol Switzerland 3731 16.24 12.31 15.04 09.21 98143 28526 Ragnarsson Ronny Sweden 3732 16.28 12.08 15.12 09.25 19800 144625 Saaristo Matti Laihian Luja 3734 16.22 12.14 15.11 09.24 34876 178136 Torstila Pertti Hämeenlinnan Tarmo 3739 16.31 12.25 15.19 09.06 32331 45919 Vaittinen Martti Loimaan Jankko
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
3741 14.38 13.57 14.19 10.21 15306 167392 Anjala Risto Lahden Suunnistajat-37 3742 __.__ 14.12 13.48 10.08 98205 70778 Antoine Regis France 3743 14.36 13.19 14.16 10.58 48591 71252 Eglin Peter Switzerland 3744 14.42 13.20 13.51 11.12 16699 117259 Ekström Marcus Kauhavan Wisa 3745 14.58 13.38 13.20 11.19 7537 192868 Fränti Eero Kokkolan Suunnistajat 3746 14.16 13.28 14.23 11.03 843 150520 Haaja Reijo Valkeakosken Haka 3747 14.02 14.30 13.39 10.50 840 177764 Haikonen Eino Anttolan Urheilijat 3748 15.15 13.13 14.02 10.38 358 169758 Hakio Risto Helsingin Suunnistajat 3749 15.21 13.26 13.19 11.05 3480 183742 Helminen Pentti Jämsän Retki-Veikot 3750 15.20 13.09 13.46 10.45 17748 44084 Hovikorpi Aarno Hämeenlinnan Suunnistajat 3751 14.05 14.07 13.30 11.16 28453 46675 Hämäläinen Tauno Vihtavuoren Pamaus 3752 14.34 14.04 14.26 10.05 18262 177676 Isoherranen Seppo Helsingin Suunnistajat 3753 __.__ 13.50 13.32 10.24 17611 48319 Jokela Vesa Nivalan Urheilijat 3754 14.24 13.34 14.17 10.47 13029 47570 Jokinen Antti Suunta Jyväskylä 3755 __.__ __.__ 13.02 10.56 13666 143942 Jokinen Esko Lahden Suunnistajat-37 3756 14.26 13.23 13.44 11.34 18150 183490 Jokinen Juhani Maarian Mahti 3757 15.23 13.58 13.33 10.14 711 181747 Jylhä Keijo Jämsän Retki-Veikot 3758 14.57 14.34 13.09 10.35 17336 41557 Kallio-Könnö Aarno Kauhajoen Karhu 3759 14.04 13.46 14.05 11.11 1595 126194 Kamila Pentti Laihian Luja 3760 15.13 14.06 13.21 10.27 18426 140351 Karjalainen Seppo Kuopion Suunnistajat 3761 14.14 14.13 13.36 11.00 13903 159574 Karppinen Eino Säyneisen Salpa 3762 15.11 13.21 14.07 10.32 20496 159148 Karppinen Pentti Rastivarsat 3763 14.30 14.33 13.47 10.22 45943 71259 Keller Heinz Switzerland 3764 15.22 14.09 13.24 10.07 24800 41648 Keskinen Jouko Rasti-Jussit 3765 15.04 13.45 14.15 10.06 5203 150510 Keskinen Matti Tikkakosken Suunnistajat 3766 14.07 14.26 14.09 10.29 31150 41572 Ketola Tuomo Kauhajoen Karhu 3767 14.35 14.01 13.16 11.17 27924 409375 Koivula Keijo Hyvinkään Rasti 3768 14.28 14.24 13.14 11.02 13920 50566 Korhonen Pauli Säyneisen Salpa 3769 14.33 14.10 13.13 11.07 37683 159139 Korpela Kalevi Tampereen Pyrintö 3770 __.__ 14.25 13.34 10.12 13162 148715 Koski Matti J Närpes OK 3771 14.29 14.05 14.20 10.17 16514 157567 Koskinen Kari SOC Asikkala 3772 14.18 13.32 13.49 11.28 5251 42534 Kukkohovi Reino Oulunsalon Vasama 3773 14.56 14.23 13.29 10.25 9923 411058 Kuusisto Kalevi Hämeenlinnan Tarmo 3774 14.22 13.43 13.43 11.13 17102 183379 Kuutti Jorma Perttelin Peikot 3775 15.27 14.00 13.25 10.18 36185 45107 Kytäjä Paavo Karkki-Rasti 3776 15.01 14.22 13.11 10.33 31233 46783 Lampi Eero Päijät-Rasti 3777 14.44 13.47 14.27 10.16 24838 153921 Latvala Matti Rasti-Jussit 3778 15.10 14.08 13.35 10.11 960 83288 Lehtinen Lauri Kuopion Suunnistajat 3779 14.48 13.10 14.28 10.48 37144 48278 Linna Esko Nivalan Urheilijat 3780 __.__ 13.42 13.00 __.__ 30342 409155 Luoma Simo Pihkaniskat 3781 14.49 13.55 14.11 10.19 1375 140350 Luukko Jukka Lahden Suunnistajat-37 3782 15.29 13.06 14.08 10.28 18564 45289 Mattila Kalervo Rastikarhut 3783 15.18 13.30 13.07 11.08 11397 58284 Mattsson Per-Åke Kimito SF 3784 15.12 13.18 14.03 10.36 2677 48317 Mikkilä Mauno Nivalan Urheilijat 3785 15.25 13.35 13.53 10.20 4354 190676 Mäkinen Juhani Saloisten Reipas 3786 14.21 14.11 14.00 10.37 39318 53890 Männikkö Kalle Oulun NMKY:n Urheilijat 3787 15.16 13.59 13.18 10.34 32676 42624 Niemi Pekka Asikkalan Raikas 3788 14.01 13.41 14.21 11.04 37365 51081 Nikula Reino Oulun Tarmo 3789 14.41 13.14 13.58 11.20 98993 70572 Nilsson Kurt Sweden 3790 14.11 14.03 14.25 10.26 7131 45409 Nurmi Pekka Rasti-Lukko 3791 14.09 14.32 13.26 10.57 28185 170572 Nurmi Veijo Vakka-Rasti 3792 14.13 13.39 14.22 10.51 34556 51853 Ovaskainen Heino Juuan Jänne 3793 14.50 13.05 14.14 10.59 32711 180465 Palomäki Mikko Hyvinkään Rasti 3794 14.47 13.56 13.03 11.21 100037 54164 Parker Rich USA 3795 14.55 13.37 13.22 11.27 12551 312802 Partanen Paavo Hyvinkään Rasti 3796 15.08 13.44 14.13 10.09 17811 54539 Pelkonen Toivo Ylikiimingin Nuijamiehet 3797 14.17 13.51 14.12 10.43 6774 59942 Pietiläinen Erkki Perämeren Rasti 3798 __.__ __.__ 13.59 11.29 30260 165856 Pohjola Eino Mesikämmenet 3799 15.24 13.25 14.06 10.23 5018 182732 Rapakko Timo Suomusjärven Sisu 3800 15.06 13.15 13.28 11.22 5229 159561 Reini Jaakko Tikkakosken Suunnistajat 3801 15.28 13.48 13.06 10.42 30893 51896 Rintala Pentti Hiisirasti 3802 14.53 14.14 13.10 10.46 5510 93100 Rusko Heikki Vaajakosken Terä 3803 15.03 13.08 13.41 11.18 3771 409719 Saarimäki Jorma Vaasan Suunnistajat 3804 14.54 13.24 14.18 10.41 5182 411107 Salmela Kosti Pihtiputaan Tuisku 3805 14.23 13.36 13.50 11.10 9598 182702 Salo Jaakko Saarijärven Pullistus 3806 14.12 14.29 13.45 10.39 15369 161541 Salo Markku Lahden Suunnistajat-37 3807 14.03 13.52 14.29 10.40 93103 168055 Siitonen Voitto Ounasvaaran Hiihtoseura 3808 14.59 13.31 13.15 11.30 16245 93173 Sivonen Martti Liperin Taimi 3809 14.10 14.17 13.38 10.54 12511 412549 Suonpää Pentti Espoon Akilles 3810 14.08 14.21 13.37 10.55 13259 142544 Syväterä Pekka Riihimäen Suunnistajat 3811 15.05 13.17 13.27 11.23 2354 51841 Tiili Kauko Kontiolahden Urheilijat 3812 14.37 13.16 13.55 11.26 25989 47504 Tiira Pentti Lynx 3813 15.09 13.29 13.05 11.31 16152 150531 Tolonen Kalle Mesikämmenet 3814 14.40 14.15 13.12 11.01 23422 173456 Torvikoski Jouko Järvenpään Palo 3815 14.15 14.28 __.__ __.__ 14007 48225 Toskala Paavo Kokkolan Suunnistajat 3816 15.07 13.11 13.40 11.09 34706 51698 Tsurkin Leo Vaalan Karhu 3817 14.25 13.12 14.24 11.06 31138 124085 Törhönen Kauko Kangasala SK 3826 14.00 14.02 13.31 11.33 8030 159189 Valkonen Paavo Hankasalmen Hanka 3827 15.26 13.07 13.42 10.53 22489 81775 Virta Aare Suomusjärven Sisu 3828 15.17 13.40 13.17 10.49 17786 145979 Virtanen Ilari Hämeenlinnan Suunnistajat 3829 14.32 13.53 13.23 11.15 7455 138389 Vuorenpää Sulo Urjalan Urheilijat 3830 14.51 13.49 13.04 11.24 11415 483215 Åberg Karl-Erik Espoon Suunta
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
5001 14.28 13.24 13.18 10.07 3966 51374 Aaltonen Pertti RastiPiikkiö 5002 14.56 12.38 13.29 10.13 30855 122172 Backman Tauno Rastivarsat 5003 14.22 12.45 14.04 10.10 98323 128691 Bauman Edi Switzerland 5004 14.40 12.27 13.47 10.25 96476 128594 Berger Ernst Switzerland 5005 14.43 13.09 14.10 09.25 2578 96062 Haanpää Pentti Rasti-Kurikka 5006 15.15 12.26 13.55 09.47 38151 406076 Haatainen Matti Iisu 5007 15.09 12.56 13.13 09.58 1100 53920 Hankonen Mauri Helsingin Kisailijat 5008 14.12 12.50 13.52 10.26 18735 159141 Harvala Asko Ounasvaaran Hiihtoseura 5009 15.01 12.53 13.11 10.16 97882 128686 Hasler Markus Switzerland 5010 14.48 12.31 14.14 09.52 7863 100922 Heiskanen Viljo Rasti-Pielinen 5011 15.17 13.10 13.10 09.48 13869 158828 Helppolainen Taisto Eura-Kauttuan Urheilijat 5012 14.36 13.04 __.__ __.__ 21788 81852 Hietalahti Aapo Halsuan Toivo 5013 14.30 13.07 14.13 09.35 36755 44064 Iso-Somppi Ahti Loimaan Jankko 5014 14.58 12.43 13.16 10.17 30513 48368 Jokikuona Toivo RasTiimi 5015 14.54 12.32 13.43 10.12 19388 45586 Juntunen Eino Hauhon Sisu 5016 15.00 13.15 13.25 09.40 25499 138143 Kainlauri Harto Rasti E4 5017 14.24 12.54 14.07 09.55 13407 50581 Karppinen Pentti Hollolan Urheilijat -46 5018 14.53 13.22 13.33 09.33 26546 93768 Keijonen Esko Liperin Taimi 5019 14.32 13.19 13.59 09.27 21865 153269 Kemppainen Olavi Mäntsälän Urheilijat 5020 14.27 12.33 13.51 10.28 33904 74637 Keronen Aulis Enon Kisa-Pojat 5021 __.__ 13.03 13.20 10.21 16463 106962 Koskenkorva Lauri Nivalan Urheilijat 5022 __.__ 12.49 13.24 10.14 2675 177459 koskenkorva vilho Nivalan Urheilijat 5023 __.__ 13.06 13.15 10.27 6243 137599 Kulmala Antto Keuruun Kisailijat 5024 __.__ 12.52 14.00 09.23 25572 95428 Kumara Pentti Sievin Sisu 5025 15.16 12.58 13.37 09.34 30675 156667 Kämäräinen Pentti Hiidenkiertäjät 5026 14.52 12.51 14.05 09.38 31011 188478 Kärkkäinen Eero Enon Kisa-Pojat 5027 14.17 12.48 14.09 10.02 26 483398 Laitinen Raimo Hiidenkiertäjät 5028 14.25 12.59 14.08 09.49 474 51252 Lappalainen Matti Espoon Akilles 5029 14.33 12.34 13.46 10.24 3939 117914 Leino Olavi Hiidenkiertäjät 5030 15.03 12.29 14.01 09.46 16102 161060 Leino Reijo Hiidenkiertäjät 5031 14.13 13.21 13.32 10.11 28818 45433 Leppänen Hannu Rauman Työväen Urheilijat 5032 14.15 13.11 13.34 10.20 20303 166446 Loukkalahti Kauko Kankaanpään Suunnistajat 5033 15.14 12.23 13.42 10.04 28223 49444 Luukkonen Taisto Pudasjärven Urheilijat 5034 14.18 13.27 13.36 09.57 22826 44539 Merimäki Eero Kalvolan Keihäs 5054 15.05 13.01 13.22 09.51 2473 142094 Nupponen Esko Raja-Karjalan Suunnistajat 5035 14.46 13.23 13.41 09.36 100008 401810 Ogasawara Yotaro Japan 5036 14.57 13.18 13.39 09.26 30923 118948 Oksanen Pentti Rauman Työväen Urheilijat 5037 14.16 13.02 13.40 10.18 29162 133475 Ollikainen Eero Helsingin Suunnistajat 5038 14.21 13.16 13.38 10.01 2399 169601 Pietikäinen Pauli Päijät-Rasti 5039 14.19 12.47 14.12 10.03 11898 90191 Putkonen Touko Ounasvaaran Hiihtoseura 5040 15.04 12.46 13.58 09.30 6349 46911 Pääkkönen Reino Rasti-Pielinen 5041 14.20 13.30 13.28 10.05 4324 51962 Qvist Eino Koskelankylän Riento 5042 15.13 12.37 13.26 10.06 15309 44805 Railo Matti Lahden Suunnistajat-37 5043 14.45 12.30 13.48 10.15 6140 150610 Rantala Eino Saarijärven Pullistus 5044 15.12 12.36 13.54 09.44 24690 182738 Rantonen Unto Pulkkilan Ponsi 5045 14.10 13.12 14.16 09.50 34589 135071 Reinikka Pekka Tampereen Pyrintö 5046 14.34 13.20 13.53 09.31 35475 180178 Ronkainen Väinö Kuusamon Erä-Veikot 5047 __.__ 13.28 13.49 __.__ 4141 91982 Ruotsalainen Paavo Navi 5048 __.__ 12.41 13.57 10.29 16915 75757 Saarinen Ossi A Mesikämmenet 5049 14.39 12.25 14.11 10.09 20654 173493 Sandgren Lars Närpes OK 5050 14.38 13.17 13.44 09.41 31753 123734 Staffans Per-Erik Vörå IF 5051 14.42 12.57 14.03 09.42 36324 157778 Sulander Heikki Sahalahden Kunto 5052 14.41 13.05 14.06 09.32 7643 154511 Takkinen Esko Kiimingin Urheilijat 5053 14.37 13.25 13.56 09.24 4241 121004 Tolmunen Tauno Säyneisen Salpa 5061 15.10 12.40 13.23 10.00 6088 47099 Vainikainen Veijo Iisalmen Visa 5062 14.14 12.39 13.45 10.30 14208 49433 Vainio Simo Pudasjärven Urheilijat 5063 14.50 12.55 14.02 09.39 35605 131629 Valkonen Taisto Hankasalmen Hanka 5064 14.44 13.14 13.17 09.59 34462 54420 Valtonen Teuvo Hiisirasti 5065 14.55 12.42 13.21 10.19 18701 49249 Varis Martti Ounasvaaran Hiihtoseura 5066 15.11 12.44 13.50 09.29 18340 149158 Veijovaara Jorma SK Pohjantähti 5067 15.02 12.24 13.30 10.23 14462 55615 Vinni Taisto Liperin Taimi 5068 15.06 13.00 13.19 09.54 1186 411577 Ylitalo Heikki Kärkölän Kisa-Veikot
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
5070 16.23 11.52 14.48 08.21 3802 159073 Aho Mauri Helsingin Poliisi-Voimailijat 5071 16.27 11.36 15.15 08.09 17399 58171 Alakuijala Erkki Suunta 2000 5072 16.36 11.07 15.16 08.32 20837 190151 Barkar Alf IK Falken 5073 15.51 11.03 15.21 09.11 17025 142297 Brax Asko Tampereen Pyrintö 5074 16.41 11.23 15.22 08.07 48723 128581 Fiechter Christian Switzerland 5075 16.06 11.13 14.55 09.09 18404 50574 Halonen Valto Kuopion Suunnistajat 5076 16.29 11.24 14.25 08.55 19471 148498 Hannukainen Teuvo MS Parma 5077 __.__ 11.17 15.39 __.__ 2345 41853 Hartikainen Mauno Liperin Taimi 5078 15.42 12.07 14.43 08.48 34816 83300 Haverinen Martti Rasti-Pielinen 5079 16.39 11.41 14.45 08.28 13281 49458 Heikkilä Heikki Pudasjärven Urheilijat 5080 16.07 11.29 15.36 08.13 98104 128687 Heinemann Rolf Germany 5081 15.50 11.42 15.41 08.03 3949 43010 Heinonen Olavi Karkki-Rasti 5082 15.27 11.31 15.26 08.58 30946 174635 Hirvikorpi Raimo Hiidenkiertäjät 5083 16.05 11.19 14.47 09.05 20796 158745 Hjerpe Lars IF Femman 5084 15.33 11.45 15.05 09.00 17029 113073 Holm Lars-Gunnar OK Botnia 5085 15.57 11.47 15.31 08.08 13154 167244 Holmberg Bror Kimito SF 5086 15.54 11.10 15.20 09.03 5559 158775 Huhtala Olavi Hiisirasti 5088 15.30 12.10 15.19 08.29 32536 52136 Huuhtanen Jorma Rasti-Vihti 5089 15.59 11.01 15.29 08.51 3011 159153 Häkkinen Tapani Itä-Päijänteen Rasti 5090 15.47 12.04 15.17 08.11 30465 485492 Ijas Johannes Keravan Urheilijat 5091 15.28 11.50 14.53 09.10 14500 101296 Ingerttilä Pentti Vaalan Karhu 5092 15.26 11.39 15.03 09.16 30353 51718 Inget Jorma Vaalan Karhu 5093 15.29 11.33 15.28 08.54 27206 40461 Isokoski Tapani Ylivieskan Kuula 5094 15.36 11.38 15.38 08.25 13360 154224 Jokinen Eino Hyvinkään Rasti 5095 16.26 11.11 15.06 08.44 22323 124330 Jurvakainen Heino Kiimingin Urheilijat 5096 __.__ 11.21 14.33 09.04 8049 74252 Juvonen Rauno Laihian Luja 5097 16.04 12.14 14.36 08.35 12950 191613 Jääskeläinen Raimo Kuopion Suunnistajat 5099 16.31 11.46 15.04 08.15 6519 407157 Kittilä Olavi Saloisten Reipas 5100 15.32 12.11 15.23 08.23 3719 41802 Knuuttila Helge Vaasan Suunnistajat 5101 16.28 11.53 14.56 08.14 7707 191086 Koipijärvi Erkki Mäntän Seudun Eräpirkat 5102 16.12 12.06 14.50 08.16 25320 117767 Kolu Veikko Keski-Karjalan Rasti 5103 16.22 11.20 14.27 09.06 7726 177179 Kopra Valto Oriveden Ponnistus 5098 16.17 11.58 14.42 08.33 18440 145929 Känninen Lauri Kuopion Suunnistajat 5104 15.49 12.05 15.18 08.10 8151 170588 Laavainen Matti MS Parma 5105 16.15 12.08 14.57 08.01 28284 183004 Laine Tapani Kuopion Suunnistajat 5106 16.18 11.25 14.29 09.13 13968 148336 Lario Heikki Rastivarsat 5107 16.16 12.12 15.02 08.00 2352 408028 Lavikainen Mauno Liperin Taimi 5108 15.34 11.35 15.14 09.02 6926 43657 Lehkonen Reijo Maarian Mahti 5109 16.38 11.08 15.25 08.22 23053 52418 Lepistö Heikki Helsingin Suunnistajat 5110 16.01 11.00 14.59 09.17 28905 156782 Leppänen Kalle Rasti E4 5111 15.58 11.59 14.44 08.40 2851 57626 Lösönen Leo Enon Kisa-Pojat 5112 15.25 11.54 15.33 08.36 27178 152616 Matikainen Martti Keski-Karjalan Rasti 5113 15.52 12.00 14.37 08.50 6191 183374 Moisio Paavo Saarijärven Pullistus 5114 16.08 11.15 15.01 09.01 24393 58810 Myllymäki Antti Vaasan Suunnistajat 5115 16.32 11.32 15.13 08.19 1156 169939 Numminen Kimmo Mellunkylän Kontio 5116 16.02 11.06 15.08 08.57 3959 152406 Pajuoja Reino Espoon Suunta 5117 15.37 11.44 15.34 08.30 28960 55010 Pasonen Armo OK77 5118 15.35 12.17 15.12 08.26 18808 114565 Patana Tapio Vetelin Urheilijat 5119 16.40 11.22 14.32 08.53 29375 50587 Patronen Viljo Kuopion Suunnistajat 5120 15.31 11.30 15.32 08.46 5405 70121 Pelkonen Heimo Kiimingin Urheilijat 5121 16.19 12.01 14.38 08.27 12074 70286 Piiroinen Pauli Rasti-Pielinen 5122 16.03 12.16 14.28 08.37 1851 48149 Puusaari Kalevi Kalajoen Junkkarit 5123 15.44 12.15 14.35 08.45 6079 157088 Puustinen Valto Iisalmen Visa 5124 16.00 11.14 14.58 09.08 23274 76696 Pyky Esko Kiimingin Urheilijat 5125 16.10 11.34 14.34 09.07 5483 52112 Pärnänen Vilho Sonkajärven Pahka 5126 15.46 11.40 15.42 08.04 25115 161071 Ranta Esko Lahden Suunnistajat-37 5127 16.37 11.37 15.10 08.02 32399 41845 Rautasalo Pertti Liperin Taimi 5128 16.14 11.57 15.07 08.12 97188 170077 Ravaska Yrjö Iisu 5129 16.25 11.18 14.52 08.42 27646 424256 Riikonen Väinö Varpaisjärven Vire 5130 __.__ __.__ 15.40 08.43 24093 53921 Rikkinen Kalevi Saarijärven Pullistus 5131 16.11 11.02 15.00 09.14 30065 45254 Rosenqvist Onni Suosmeren Salpa 5138 16.24 11.56 14.46 08.24 16004 159161 Ruokonen Keijo Helsingin Suunnistajat 5132 15.55 12.09 14.26 08.49 17234 161100 Salmi Tarmo Joutsenon Kullervo 5133 16.09 12.03 14.41 08.34 17747 181880 Salminen Pertti Hämeenlinnan Suunnistajat 5134 16.20 11.09 14.49 08.59 4116 55171 Salminen Pertti Uuraisten Urheilijat 5135 15.45 11.55 15.35 08.06 23469 151091 Setälä Toivo Järvenpään Palo 5136 15.53 11.43 15.30 08.20 26819 487829 Suutari Veikko Joutsenon Kullervo 5137 __.__ __.__ 15.27 08.31 48306 128688 Tschudin Heinz Switzerland 5145 15.43 12.13 14.39 08.47 17765 312808 Valtonen Pekka Hämeenlinnan Tarmo 5146 15.38 11.51 14.51 08.56 22499 45739 Viiri Jyrki Hirvensalon Heitto 5147 16.30 11.48 14.54 08.17 3711 41798 Yli-Teevahainen Kalevi Vaasan Suunnistajat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
5149 14.13 12.32 13.12 09.28 93986 122928 Alasuvanto Eero Vaasan Suunnistajat 5150 14.11 12.36 13.10 09.31 100140 61601 Bengtson Peo Sweden 5151 14.15 12.31 13.13 09.19 6042 157568 Hautala Eelis Iisalmen Visa 5152 14.27 12.23 13.09 09.33 30025 87943 Ilonen Tauno Tampereen Yritys 5153 14.23 12.20 13.23 09.29 14129 154565 Issakainen Paavo Savon Suunta 5154 14.19 12.27 13.14 09.18 19305 51551 Jakoaho Taisto Hyvinkään Rasti 5155 14.21 12.24 13.11 09.22 24813 130514 Koivunen Matti Rasti-Jussit 5156 14.18 12.14 13.16 09.37 3795 137893 Lahti Heikki Leppävaaran Sisu 5157 14.17 12.17 13.19 09.36 23119 58544 Laurila Pertti Espoon Suunta 5158 14.06 12.35 13.18 09.32 5005 182975 Liski Eero Lounais-Hämeen Rasti 5159 14.24 12.15 13.20 09.34 16698 106908 Mansikkamäki Lauri Kauhavan Wisa 5160 14.16 12.30 13.07 09.21 6343 135006 Mononen Reino Suomussalmen Rasti 5161 14.26 12.18 13.26 09.17 443 126324 Mård Leo OK Kristina 5162 14.08 12.22 13.27 09.35 7615 170160 Noponen Arvi Suomussalmen Rasti 5163 14.29 12.16 13.17 09.27 4737 190488 Ojajärvi Kalevi Kuortaneen Kunto 5164 14.25 12.21 13.15 09.30 27173 161545 Pelkonen Pentti Keski-Karjalan Rasti 5165 14.20 12.29 13.25 09.14 21282 184876 Räty Kalevi Kouvolan Suunnistajat 5166 14.09 12.33 13.24 09.24 17714 407209 Tarvainen Kalevi Helsingin Suunnistajat 5171 14.28 12.19 13.22 09.26 12272 172251 Vartiainen Sulo Kiimingin Urheilijat 5172 14.12 12.25 13.29 09.16 4888 124319 Ylipelkola Erkki Lappajärven Veikot
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
5174 14.28 11.56 13.36 08.59 18348 49377 Jäppinen Kyösti Iisu 5175 14.35 11.58 13.34 08.55 14113 45879 Kimpimäki Kauko XYZ 5176 14.31 12.03 13.31 09.00 18017 166367 Knaapi Jouko Salon Viesti 5177 14.33 12.02 13.29 09.01 5009 159562 Lätti Erkki Lounais-Hämeen Rasti 5178 14.34 11.57 13.28 09.02 4882 161774 Ojajärvi Armas Kuortaneen Kunto 5179 14.36 11.55 __.__ __.__ 2700 114913 Takalampi Erkki Kuortaneen Kunto 5182 14.30 12.00 13.30 09.03 24885 137615 Varamäki Veikko Rasti-Jussit
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
5184 14.07 12.36 13.07 09.36 1591 74245 Nyystilä Unto Laihian Luja
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
2855 14.47 14.05 13.52 11.09 2813 180155 Jokela Ville Suunta-Sepot 2856 14.45 14.12 13.49 11.06 15909 83983 Leppimäki Ilari Hiisirasti 2857 14.50 14.08 13.53 11.04 11071 173211 Mattola Peetu Haapaveden Urheilijat 2858 14.48 14.07 13.46 11.11 46202 135903 Mylnikov Alexander Russia 2859 14.51 14.06 13.47 11.12 92368 134477 Näf Fabian Switzerland 2860 __.__ 14.09 13.50 11.08 98274 49671 Petrov Oleg Russia 2861 14.52 14.11 13.48 11.05 6271 153442 Purola Matias Alajärven Ankkurit
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
2865 15.37 12.04 15.00 09.07 98027 55685 Bilanenko Alexander Russia 2866 15.51 11.53 14.41 09.16 100218 49688 Elkin Evgenii Russia 2867 15.55 12.19 14.40 08.54 3322 177025 Hallikainen Jaakko Kuopion Suunnistajat 2868 15.58 11.57 14.45 08.58 11327 42314 Hyvönen Arvi Ounasvaaran Hiihtoseura 2869 15.41 12.20 14.48 08.53 24546 84646 Härkönen Jesse Enonkosken Urheilijat 2870 __.__ 11.52 14.58 08.57 31155 412807 Itkonen Otto Turun Suunnistajat 2871 15.30 12.16 14.43 09.12 95311 55647 Komov Sergey Russia 2872 16.00 12.15 14.33 08.59 21468 120220 Koskela Lauri Rasti-Jussit 2873 15.34 12.09 14.59 09.05 35772 130048 Kurula Johannes SK Pohjantähti 2874 15.59 12.01 14.34 09.10 7007 131945 Kähkönen Erno Helsingin Suunnistajat 2875 __.__ 12.08 14.35 09.14 824 412829 Lehto Juho Riihimäen Suunnistajat 2887 15.46 12.10 14.31 09.20 98284 145005 Meili Coni Switzerland 2876 15.49 12.21 14.42 08.51 26526 113042 Miettunen Sami Iisu 2877 15.56 12.12 14.44 08.56 13965 159178 Nissinen Joni SK Pohjantähti 2878 15.50 11.51 14.52 09.01 11333 170661 Penttinen Paavo Lahden Suunnistajat-37 2879 15.42 11.55 14.53 09.06 23304 169508 Rajala Matti Kouvolan Suunnistajat 2880 15.53 12.13 14.36 09.02 98331 52089 Ryabov Stas Russia 2881 15.32 12.05 14.46 09.17 12586 107157 Rytky Jussi Haapaveden Urheilijat 2882 15.43 12.11 14.30 09.19 92385 49747 Ryzhov Dmitry Russia 2883 15.48 11.56 14.38 09.18 15815 156532 Saarela Joni Keminmaan Urheilijat 2884 15.36 12.14 14.57 09.00 15877 179980 Sippo Mikael Kangasniemen Kalske 2885 15.33 12.06 14.55 09.08 7670 159713 Tanskanen Aapo Iisalmen Visa 2886 15.57 12.18 14.39 08.52 92736 49662 Tyulenev Mikhail Russia 2891 15.35 12.17 14.37 09.13 29813 125882 Vaittinen Simo Someron Esa 2892 15.39 12.00 14.54 09.04 19640 58942 Viberg Pyry Turun Suunnistajat 2893 15.38 11.59 14.50 09.11 11369 194309 Volotinen Waltteri Ilomantsin Urheilijat 2894 15.40 11.58 14.56 09.09 95309 52090 Voronkov Vadim Russia 2895 15.47 12.02 14.32 09.21 100138 52107 Zaytsev Fedor Russia
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
3833 16.06 12.55 15.14 08.55 95308 72545 Afonin Sasha Russia 3834 16.02 12.45 15.16 09.00 100230 81451 Baronas Raimondas Russia 3835 15.32 12.49 15.18 09.20 41290 81557 Bolotov Artem Russia 3836 16.27 12.31 14.56 08.58 98510 72054 Chugunov Vladislav Russia 3875 16.12 12.05 15.24 09.23 41280 84604 Dmitrenko Nikolay Russian 3837 16.25 12.07 14.46 09.47 100232 60208 Fedorov Vitaliy Russia 3838 15.45 12.37 14.52 09.49 92413 71250 Filippov Nikolay Russia 3839 16.14 13.00 14.45 09.08 98248 71798 Flakberg Joel Sweden 3840 16.36 12.35 14.30 09.22 98441 71235 Galagurov Alexey Russia 3841 15.39 12.20 15.02 09.51 98353 84628 Grachev Vlad Russia 3842 15.42 12.28 15.27 09.25 30899 169346 Grahn Eskil Närpes OK 3843 16.10 12.56 14.59 08.56 98625 189219 Hagnäs Herman OK Botnia 3832 15.44 12.47 14.53 09.39 28791 182718 Hansén Linus OK Botnia 3844 16.24 12.04 14.57 09.38 2384 43571 Hartman Teemu Suunta Jyväskylä 3845 15.46 12.24 15.20 09.33 21999 144564 Hauhia Ilari Rasti-Jussit 3846 __.__ 12.16 14.35 09.41 98239 81274 Hirt Severin Switzerland 3847 __.__ 12.43 14.37 09.27 34006 152775 Hirvonen Julius Epilän Esa 3848 16.30 11.58 15.12 09.24 27331 152938 Johansson Juho OK Orient 3849 16.20 12.52 14.44 09.12 31836 192752 Jurvakainen Akseli Kiimingin Urheilijat 3850 16.00 12.42 15.10 09.09 22940 134895 Kirmula Joona Angelniemen Ankkuri 3851 15.48 12.41 14.54 09.35 92416 63361 Kislukhin Ilya Russia 3852 16.16 12.12 14.42 09.54 30664 74904 Koivusalo Kalle Ilomantsin Urheilijat 3853 16.31 12.34 14.40 09.16 98447 189361 Koljonen Hannes Lahden Suunnistajat-37 3890 15.38 12.36 15.17 09.29 28762 189350 Korja Aatu Hiidenkiertäjät 3854 16.29 12.39 14.33 09.19 1631 189420 Koskenmäki Erno Porvoon Urheilijat 3855 16.08 12.53 14.38 09.32 100242 71214 Kosovec Vyacheslav Russia 3856 15.37 12.17 15.23 09.40 98511 84641 Kotvitskiy Alexander Russia 3857 15.50 12.29 15.32 09.11 98334 71223 Kudrin Aleksey Russia 3858 15.58 12.08 15.00 09.58 13275 182445 Kunnas Jonne IF Sibbo-Vargarna 3859 15.41 12.22 15.30 09.28 98528 183525 Kurilov Konstantin Russia 3860 16.05 12.25 15.22 09.05 23334 132248 Lepola Niila Lapin Veikot 3861 16.21 11.55 15.33 09.18 23236 104000 Lepola Pietari Lapin Veikot 3862 15.55 12.44 15.13 09.10 7623 55995 Leppimäki Jukka Hiisirasti 3863 16.04 12.27 15.25 09.04 98512 81461 Lesik Demian Russia 3864 15.54 12.57 15.05 09.06 22526 141314 Lohi Heikki Rastihaukat 3865 16.23 13.01 14.32 09.17 44063 75578 Mukhin Evgeny Russia 3892 15.49 12.02 15.31 09.42 12959 50593 Mäki-Petäys Matias Espoon Akilles 3866 15.34 12.19 15.06 09.52 94371 41769 Niinimäki Kimmo Laihian Luja 3867 16.11 11.59 14.58 09.55 95312 75589 Nikolaenkov Sasha Russia 3868 15.33 12.26 15.29 09.31 95164 41902 Nisula Joona Teuvan Rivakka 3869 15.57 12.06 15.09 09.50 12863 485580 Numminen Elmeri Espoon Akilles 3870 16.09 11.56 15.35 09.15 14482 120128 Nurmi Antti Lappeen Riento 3871 __.__ 12.09 15.01 09.53 26342 118762 Nylund William IF Femman 3872 15.52 12.23 14.43 10.00 23498 138126 Oikkonen Santeri Ounasvaaran Hiihtoseura 3873 16.01 12.54 15.11 09.01 22696 54087 Peltonen Rene Lappeen Riento 3874 16.19 12.15 15.21 09.07 41239 71793 Perevedentsev Evgeny Russia 3876 16.07 12.48 14.55 09.13 22786 411775 Rantala Markus Helsingin Suunnistajat 3877 15.53 12.03 15.15 09.56 1955 189416 Reijonen Kasperi Porvoon Urheilijat 3878 15.59 12.32 15.26 08.57 10920 125853 Remahl Ville Lahden Suunnistajat-37 3879 15.36 12.58 15.07 09.26 23156 182798 Ruusuvuori Roope Vakka-Rasti 3880 16.33 12.11 14.39 09.46 8807 49506 Saarela Antti Keminmaan Urheilijat 3881 16.18 12.46 14.41 09.21 28550 41937 Saksa Riku Teuvan Rivakka 3882 15.30 12.59 14.51 09.43 92088 181743 Salmi Mikko Kuortaneen Kunto 3883 15.31 12.14 15.19 09.48 28709 190720 Saukkonen Eemeli Pihkaniskat 3884 15.51 12.38 14.34 10.01 29673 158762 Siltanen Lauri Turun Suunnistajat 3885 15.40 12.30 14.47 09.59 30808 183022 Simola Paavo Lounais-Hämeen Rasti 3886 16.13 12.51 14.36 09.30 95306 72216 Smirnov Mikhail Russia 3887 16.32 12.18 14.31 09.44 37367 412773 Sundström Teemu Helsingin Suunnistajat 3888 __.__ 12.01 14.48 09.57 98278 72143 Tceriukov Mikhail Russia 3889 16.34 12.10 15.04 09.14 92739 71255 Tyulenev Sergey Russia 3898 16.15 12.13 15.34 09.02 100137 81482 Vorobyev Maxim Russia 3897 __.__ 12.00 14.49 09.37 0 71221 Vorontsov Danila Russia 3891 15.47 11.57 15.36 09.36 100479 167968 Zolkin Ivan Russian
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
3900 14.34 13.33 13.26 11.15 26174 181191 Ahola Mikko Kangasala SK 3901 14.10 14.00 13.30 10.52 28766 91794 Aurén Axel OK Botnia 3902 15.24 13.13 13.27 10.28 94539 66141 Botygin Daniil Russia 3903 14.03 13.35 14.26 10.22 92433 152232 Chervotkin Sergey Russia 3904 15.28 13.18 13.16 10.31 27878 167661 Ekström Rasmus MS Parma 3905 14.47 13.32 14.21 09.54 100223 81392 Gavrilov Andrey Russia 3906 14.30 14.10 13.17 10.42 40308 155905 Gurlev Kirill Russia 3907 15.08 14.08 13.07 10.17 97936 81487 Gustafsson Andreas Sweden 3908 15.31 __.__ __.__ __.__ 32745 179800 Haikonen Aaro Ulvilan Ura 3909 15.25 13.24 14.07 09.43 23363 47901 Hankaniemi Rasmus-Wille Vesaisen Pojat 3910 15.14 13.31 13.00 10.59 11642 131601 Heinaro Lauri Espoon Suunta 3911 15.21 13.39 13.25 10.13 90556 170053 Hellman Aleksi MS Parma 3912 14.26 13.01 14.19 10.49 34162 142749 Holappa Joona Vesaisen Pojat 3913 14.19 13.55 14.10 10.10 97247 170103 Honkanen Eppu Rasti-Pielinen 3914 14.16 13.08 14.09 11.10 26853 130490 Husu Miika SK Vuoksi 3915 14.08 13.30 14.24 10.30 40309 94869 Hyppölä Pyry Sotkamon Jymy 3916 __.__ 13.29 13.04 11.14 13225 125891 Hyvönen Robert RasTiimi 3917 15.20 12.42 14.14 10.19 29768 129273 Hyyrynen Arttu Kouvolan Suunnistajat 3918 15.12 13.07 14.32 09.50 36435 153314 Härkönen Sami Oulun Tarmo 3919 14.37 12.45 14.33 10.35 3321 152892 Hölttä Santeri Hyvinkään Rasti 3920 14.29 14.13 13.08 10.50 99808 71596 Ibrayev Islambek Kazakhstan 3921 14.43 12.49 13.59 11.09 7110 156095 Inkilä Reetu Keuruun Kisailijat 3922 14.51 12.43 13.47 11.19 27288 157968 Isolähteenmäki Atte Ikaalisten Nouseva-Voima 3923 15.00 13.25 14.31 09.42 12576 152115 Johansson Väinö Kalvolan Keihäs 3924 14.40 12.53 14.03 11.01 27975 146257 Joutsensaari Jeremias Kangasala SK 3988 14.59 14.11 13.15 10.15 36950 182929 Julkunen Akseli Lounais-Hämeen Rasti 3925 14.04 13.50 13.55 10.53 2921 141974 Kamppinen Fredrik IF Sibbo-Vargarna 3926 15.33 13.05 13.14 10.48 34669 135004 Kanerva Santtu Suunta-Sepot 3927 14.56 13.12 14.40 09.46 26849 130486 Kelosuo Eero SK Vuoksi 3928 15.06 13.27 14.25 09.38 33549 175493 Kemppainen Matti Hollolan Urheilijat -46 3929 15.34 13.44 13.40 09.44 27773 148704 Ketola Lauri Koovee 3930 14.12 13.38 13.35 11.13 95314 71228 Khomyakov Ivan Russia 3931 15.03 12.58 13.38 11.04 27509 157952 Kinnala Ville Turun Suunnistajat 3932 14.55 14.18 13.18 10.09 92116 168309 Kinnunen Henri Olavin Rasti 3933 14.45 __.__ 14.30 __.__ 31918 170234 Koirikivi Riku RasTiimi 3934 14.39 14.12 13.12 10.40 34578 193307 Koivisto Daniel Kymin Suunnistajat 3935 14.32 12.59 14.36 10.24 100219 84561 Kondratiev Aleksei Russia 3936 14.09 14.19 14.01 10.08 97174 180949 Kontola Matte Lapuan Virkiä 3937 14.46 12.38 14.20 10.46 29038 183384 Konttila Eemi Koovee 3938 15.01 13.54 13.54 09.52 24409 183556 Korpela Arttu Rasti 88 3939 14.50 14.06 13.53 09.56 30930 173554 Koskela Sakari Rasti-Jussit 3940 14.53 13.15 14.38 09.53 95790 182938 Laakso Ville Kalvolan Keihäs 3941 15.23 13.10 14.08 09.55 21925 188479 Lampinen Juuso Helsingin Suunnistajat 3942 14.14 13.03 14.04 11.18 34365 153397 Latvala Otto Alajärven Ankkurit 3943 14.52 13.00 13.45 11.03 10543 136792 Lavi Mikko Kuopion Suunnistajat 3944 14.27 13.43 13.21 11.11 96721 71193 Lebedev Denis Russia 3945 14.02 13.48 13.52 11.06 38440 412789 Lehikoinen Elias Espoon Suunta 3946 15.02 13.56 13.23 10.14 1270 130333 Lilja Juha Tampereen Pyrintö 3947 15.29 12.52 14.12 10.03 27863 142424 Liljeström Veikka Olavin Rasti 3948 14.07 13.21 14.27 10.37 98301 148443 Long Ruairi Irland 3989 14.11 14.09 14.15 10.04 94429 152019 Lozitskiy Egor Russia 3949 15.04 14.01 13.46 09.51 21422 182894 Lönnström Eric OK Orient 3950 15.32 13.40 13.09 10.16 41250 72269 Malov Alexey Russia 3951 14.25 12.47 14.17 11.07 17435 411966 Mattila Verneri Helsingin Suunnistajat 3952 14.15 13.36 14.37 10.05 23495 111182 Määttä Juho Ounasvaaran Hiihtoseura 3953 15.30 13.20 13.57 09.58 20578 75604 Määttä Konsta Ounasvaaran Hiihtoseura 3954 15.18 13.53 13.11 10.11 24959 144239 Natunen Samuli Savon Suunta 3955 15.09 12.48 13.51 10.58 32623 135538 Niemi Oskari Lappeen Riento 3956 15.41 13.42 13.31 09.41 26301 192220 Niemi Topias Helsingin Suunnistajat 3957 14.33 13.45 13.22 11.00 92203 157554 Nissinen Veeti Puolangan Ryhti 3958 14.28 12.57 14.16 10.54 35219 190584 Nurmela Joose Kokkolan Suunnistajat 3959 14.20 14.16 13.34 10.34 9231 97654 Ojanaho Niilo Ounasvaaran Hiihtoseura 3960 15.11 13.51 13.36 09.59 22463 175644 Otsamo Veeti Helsingin Suunnistajat 3961 15.17 13.09 13.28 10.55 23155 185127 Paasi Antti Tampereen Pyrintö 3962 14.48 13.02 14.34 10.00 34970 127022 Pasi Antti Kymin Suunnistajat 3963 14.00 13.28 14.41 10.25 26918 102340 Peltonen Linus Lappeen Riento 3964 15.26 13.46 13.01 10.18 35359 411867 Piironen Konsta MS Parma 3965 15.13 12.51 13.42 11.02 13543 138176 Pousi Juho Vehkalahden Veikot 3966 14.41 12.54 14.06 10.56 29361 131598 Poutanen Mikko Kokkolan Suunnistajat 3967 15.07 12.44 14.23 10.20 92420 75580 Prozorov Andrey Russia 3968 14.35 14.04 13.02 10.51 98287 84606 Puntschart Jan Switzerland 3969 15.10 14.02 13.44 09.48 26946 144304 Rantala Peetu Kokkolan Suunnistajat 3970 14.05 13.23 14.35 10.36 11906 89319 Rehn Ville Lynx 3971 14.22 13.52 13.50 10.33 23327 136486 Reunanen Atte Tampereen Pyrintö 3972 14.21 14.17 13.33 10.32 12568 186507 Rissanen Roni-Ville Sonkajärven Pahka 3973 14.38 13.57 14.11 09.49 41237 81483 Rogov Evgeny Russia 3974 14.18 13.11 13.58 11.16 29180 177868 Saarnijoki Miska Tampereen Pyrintö 3975 14.49 13.17 13.29 10.57 98555 81485 Sainakov Semen Russia 3976 15.37 13.22 13.13 10.27 21260 65797 Salonen Matias Helsingin Suunnistajat 3977 15.40 12.55 13.37 10.26 31593 82495 Saranpää Topias Rasti-Jussit 3978 14.58 13.58 13.10 10.21 90985 177694 Savolainen Esa Pihkaniskat 3979 15.22 13.19 13.05 10.47 6341 55598 Schoultz von John OK77 3980 15.35 13.16 13.24 10.23 91163 188653 Seppä Iiro Turun Suunnistajat 3981 14.42 13.59 13.19 10.38 92411 71227 Shlapakov Alexander Russia 3982 14.06 13.47 13.32 11.17 23225 157965 Sipiläinen Konsta Suunta Jyväskylä 3983 14.44 12.40 14.13 11.08 30868 55304 Stevander Pyry Kuortaneen Kunto 3984 15.16 13.04 14.39 09.45 98224 71184 Tamilin Sergey Russia 3985 15.15 12.39 13.41 11.12 30953 131903 Tiitto Kalle RasTiimi 3986 15.38 12.50 14.05 10.06 27045 159182 Tuomala Mitri Suunta Jyväskylä 3987 14.36 14.14 13.06 10.45 29360 119861 Uusitalo Tuomas Espoon Akilles 3997 14.23 13.34 13.39 11.05 34648 41628 Vainionpää Rasmus Rasti-Jussit 3998 15.19 12.56 14.18 10.01 17477 177000 Westerlund Otso Koovee 3999 14.17 13.06 14.29 10.44 92686 183437 Vicari Lars Navi 4000 15.39 13.49 13.03 10.07 3170 110516 Viippola Aapo Oulun Tarmo 4001 15.05 14.15 13.49 09.39 92419 181832 Yufanov-Mishin Pavel Russia
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
5189 14.20 13.13 13.02 10.32 33120 150786 Aaltio Henrik Valkeakosken Haka 5190 14.40 12.47 13.39 09.58 29908 154134 Alitalo Joonas Oulunsalon Vasama 5191 14.38 13.00 13.07 10.17 12556 146047 Autio Mikael Karkki-Rasti 5192 14.23 13.32 13.00 10.15 96970 128514 Baraboshkin Konstantin Russia 5193 14.48 12.51 13.15 10.09 98544 128742 Dolinin Vladimir Russia 5233 14.49 13.12 13.14 09.48 100477 131708 Fedorov Anton Russian 5194 14.06 13.26 13.17 10.13 100238 128595 Fedorov Matvey Russia 5195 14.02 13.28 13.28 10.01 100220 128740 Grigoryev Ivan Russia 5196 14.39 13.23 13.11 09.50 23142 143981 Halonen Miika Koskelankylän Riento 5197 14.03 13.08 13.41 10.10 20724 129217 Hietanen Pauli Kouvolan Suunnistajat 5198 14.25 13.11 13.48 09.47 36673 128512 Holappa Tomi Ylikiimingin Nuijamiehet 5199 14.27 13.10 13.05 10.27 39457 155759 Hummelholm Petka Kalevan Rasti 5200 14.11 13.15 13.44 09.53 33811 124113 Jurvakainen Olli Kiimingin Urheilijat 5201 14.24 12.52 13.46 10.04 9724 137747 Kankkunen Jyri Savon Rasti 5202 14.30 13.01 13.45 09.49 100209 158160 Kargin Aleksandr Russia 5203 14.44 12.54 13.38 09.42 98522 128584 Khayrullin Artyom Russia 5204 14.45 12.50 13.31 09.55 38875 152448 Kinnunen Kalle SK Pohjantähti 5205 14.28 13.19 13.09 10.03 92449 128741 Klimentyev Alexey Russia 5206 14.36 12.42 13.43 09.59 28996 156571 Kontinen Niko Riihimäen Suunnistajat 5207 14.10 13.30 13.19 10.07 98264 128762 Kozyr' Denis Russia 5208 14.08 13.17 13.12 10.25 92450 128703 Kravtsov Sergey Russia 5209 14.46 12.43 13.35 09.56 98551 128585 Krupskii Artemii Russia 5210 14.04 12.58 13.34 10.26 36430 191480 Kukkonen Elias Oulun Tarmo 5211 14.07 13.02 13.33 10.21 35072 156402 Laaksoviita Veikka Suomussalmen Rasti 5212 14.17 12.55 13.37 10.23 91030 182288 Latva-Käyrä Santeri Hyvinkään Rasti 5213 __.__ 13.29 13.01 __.__ 24177 128582 Leskelä Juho Oulunsalon Vasama 5214 14.13 13.04 13.26 10.22 37635 190772 Marjala Sakari SK Pohjantähti 5215 14.50 12.46 13.22 10.02 39745 409748 Mehtälä Jesper Helsingin Suunnistajat 5216 14.19 12.49 13.32 10.29 30696 191445 Miikki Lenni SK Vuoksi 5217 14.22 13.09 __.__ __.__ 34164 146265 Myllys Jaakko Olavin Rasti 5218 14.01 13.07 13.27 10.31 919 410657 Nieminen Eetu Lounais-Hämeen Rasti 5219 14.18 13.31 13.03 10.08 98389 128736 Paavola Teemu Tampereen Yritys 5220 14.15 12.59 13.25 10.30 762 146415 Pelkonen Otto Pellon Ponsi 5221 __.__ 13.03 13.04 10.20 98275 128696 Petrov Vladislav Russia 5222 14.21 13.21 13.30 09.51 98534 128583 Pkin Artem Russia 5223 14.26 12.48 13.47 10.06 94212 124110 Pyky Kalle Kiimingin Urheilijat 5224 14.29 12.44 13.49 10.11 13672 126268 Reinivuo Aleksi Paimion Rasti 5225 14.37 13.24 13.23 09.43 31464 154130 Rontu Niklas Angelniemen Ankkuri 5226 14.05 13.18 13.16 10.24 34824 117944 Salminen Rasmus Kouvolan Suunnistajat 5227 __.__ 12.56 13.50 10.05 98279 131701 Sharafeev Marsel Russia 5228 14.42 13.16 13.21 09.44 37975 128210 Shnoro Matias Sonkajärven Pahka 5229 14.31 12.53 13.13 10.19 28799 152131 Siren Ossi Rasti-Nokia 5234 14.32 13.06 13.08 10.18 100482 42007 Skopinskiy Dima Russia 5230 14.33 13.05 13.40 09.45 98543 55730 Sladkin Egor Russia 5231 14.41 12.45 13.42 09.54 100136 55713 Strukov Artem Russia 5238 14.09 13.27 13.29 09.57 27404 56810 Varpula Ville Espoon Suunta 5239 14.43 12.57 13.36 09.46 29412 139444 Viitanen Veikko Ounasvaaran Hiihtoseura 5232 14.14 13.22 13.20 10.12 100478 156426 Zakharenko Roman Russian
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
5241 14.57 13.02 14.22 09.45 97758 56792 Aebersold Fabian Switzerland 5242 14.12 13.32 14.30 10.10 10350 161066 Anttila Teemu Suomusjärven Sisu 5243 15.01 12.51 14.18 09.53 29483 183870 Arvela Oskari Lahden Suunnistajat-37 5244 14.22 12.38 14.41 10.25 356 180692 Asklöf Henrik Lynx 5245 15.14 13.21 13.11 10.36 98022 56797 Babyev Nikolay Russia 5327 __.__ __.__ 13.22 __.__ 100343 133876 Bogren Daniel Sweden 5246 15.39 12.52 13.47 09.51 98209 56847 Boos Corsin Switzerland 5247 14.56 13.10 14.38 09.28 92438 55752 Dovgalenko Anton Russia 5248 14.15 12.55 14.17 10.40 26974 409250 Enlund Lukas IF Femman 5249 14.55 14.00 13.36 09.36 27247 156001 Fingerroos Sebastian Paimion Rasti 5250 15.07 13.06 14.16 09.49 96905 55718 Galaktionov Kirill Russia 5251 14.31 13.47 13.28 10.43 40446 193222 Gründler Mattia Switzerland 5252 14.17 13.37 14.31 10.01 24637 188575 Hakulinen Saku Vehkalahden Veikot 5253 14.08 13.31 14.37 10.12 29773 172737 Heikkilä Niklas Kouvolan Suunnistajat 5254 __.__ __.__ 13.10 11.02 98585 56812 Heinemann Göran Germany 5255 15.12 12.45 13.32 10.45 26314 190505 Helminen Topias Mäntän Seudun Eräpirkat 5256 14.18 13.54 13.49 10.11 32882 41623 Hietaharju Ossi Rasti-Jussit 5257 14.05 13.13 14.21 10.38 23668 122478 Hirvikallio Teemu Luumäen Rasti 5258 15.27 13.27 13.24 10.13 90861 172493 Hirvonen Tommi Keravan Urheilijat 5259 14.42 12.36 14.01 10.47 27671 413338 Hursti Toivo Espoon Suunta 5260 14.52 12.30 14.20 10.20 98134 55693 Hutzli Silas Switzerland 5261 15.15 13.14 14.08 09.41 35911 117538 Hölsö Severi Ylistaron Kilpa-Veljet 5262 15.04 12.57 14.15 09.52 38704 156247 Jalonen Jussi Hämeenlinnan Suunnistajat 5263 15.34 13.45 13.01 10.08 12987 81849 Jussinmäki Akseli Halsuan Toivo 5264 15.02 12.58 13.13 10.59 34711 50015 Järvinen Ville Hiisirasti 5265 14.32 12.42 14.36 10.30 27741 171997 Kaario Arttu Suunta Jyväskylä 5266 15.29 13.16 13.08 10.34 34520 153420 Kanerva Santeri Navi 5267 15.00 13.56 13.33 09.46 29280 183607 Keronen Leevi Tampereen Pyrintö 5268 15.17 13.17 13.58 09.48 12924 170003 Kinnunen Valtteri Mäntsälän Urheilijat 5269 14.34 12.27 13.51 11.08 98558 55753 Komarov Dmitriy Russia 5270 15.05 13.08 13.00 11.06 31931 183594 Kontio Kimmo Kangasala SK 5271 15.40 13.26 13.45 09.32 22543 189716 Koskinen Joni Rajamäen Rykmentti 5272 14.28 14.05 13.18 10.28 34487 91967 Kotro Väinö Kymin Suunnistajat 5273 __.__ 13.07 13.19 11.07 35520 120448 Kulmala Topias Keuruun Kisailijat 5274 14.06 13.18 14.10 10.48 11571 137769 Kurttila Iiro Navi 5275 14.20 12.53 14.00 10.57 39306 159290 Kuusisto Topi Laihian Luja 5276 14.35 14.01 13.53 09.39 29940 128956 Kuva Lassi Rastivarsat 5277 14.59 13.05 13.20 10.50 95808 182924 Laakso Eemeli Kalvolan Keihäs 5278 14.48 13.15 13.12 11.03 31903 126520 Laakso Lasse Suunta Jyväskylä 5279 14.11 14.03 13.43 10.23 28547 40576 Lahdelma Onni-Kalle Kärkölän Kisa-Veikot 5280 14.39 13.38 14.34 09.33 27039 179926 Laitinen Joona Kangasniemen Kalske 5281 15.22 13.40 13.39 09.43 41219 55739 Lakomkin Andrey Russia 5282 15.20 13.34 13.16 10.15 39628 161845 Lamberg Benjamin Keravan Urheilijat 5283 15.21 12.32 13.59 10.17 31407 182857 Lassila Aaro Kuortaneen Kunto 5284 14.33 13.52 13.27 10.29 10561 113056 Lehtimäki Janne Hiisirasti 5285 14.04 12.54 14.39 10.37 29089 125864 Lepo Vertti Suunta Jyväskylä 5286 14.02 13.46 13.34 11.04 13468 186800 Lindqvist Arttu Kouvolan Suunnistajat 5287 15.06 13.50 13.21 10.03 33222 161434 Luukkonen Teppo Kouvolan Suunnistajat 5288 15.10 12.31 14.19 10.14 14150 188498 Mannonen Ville Helsingin Suunnistajat 5289 15.37 13.43 13.14 09.57 28702 124361 Martikainen Eetu IF Sibbo-Vargarna 5290 14.10 13.48 13.37 10.51 36641 192012 Mattila Pyry Kouvolan Suunnistajat 5291 14.43 12.29 14.40 10.24 97663 55717 Mikhailov Oleg Russia 5292 14.29 12.34 14.11 11.01 39732 153350 Mustonen Ossi Tampereen Pyrintö 5293 14.16 13.59 14.12 09.54 20063 145241 Mutka Aleksi Suunta Jyväskylä 5294 14.36 13.39 13.17 10.54 21244 138299 Mähönen Vili Tampereen Pyrintö 5295 14.24 13.44 14.32 09.44 13669 159422 Mänttäri Eero Joutsenon Kullervo 5296 15.19 12.48 13.40 10.32 31081 128926 Niska Valtteri Lapuan Virkiä 5297 15.31 13.22 13.04 10.27 13949 182716 Nissinen Jere SK Pohjantähti 5298 15.11 12.40 13.41 10.46 35121 134853 Nokka Vesa Rasti 88 5299 15.16 13.00 14.06 09.50 35438 161485 Nurmela Peetu Kokkolan Suunnistajat 5300 14.53 14.04 13.29 09.42 32804 179889 Ojala Juho Rastikarhut 5301 14.21 13.36 14.14 09.59 21905 161557 Oksanen Teemu Ikaalisten Nouseva-Voima 5302 15.30 13.25 13.48 __.__ 29407 189232 Orava Veikka Rastivarsat 5303 15.25 13.03 13.55 09.47 28322 186344 Pohja Eetu Koovee 5304 14.54 12.43 13.44 10.44 98538 55702 Pontaplev Artem Russia 5305 15.09 13.19 13.05 10.49 38202 152996 Rajamäki Miki Ylistaron Kilpa-Veljet 5306 14.50 13.53 13.09 10.18 37584 47277 Rauhamaa Topias Kärkölän Kisa-Veikot 5307 14.40 12.41 13.57 10.52 34239 182847 Rautio Mikael Espoon Suunta 5308 14.09 13.24 14.25 10.22 38752 167405 Riipinen Pietu Navi 5326 14.51 12.44 14.26 10.02 32433 172067 Roine Leevi Hiidenkiertäjät 5309 __.__ 13.28 13.46 09.31 37558 146022 Rötsä Eero Tampereen Pyrintö 5310 14.25 12.50 13.56 10.58 13338 485472 Salonen Aapo Helsingin Suunnistajat 5311 15.23 13.11 13.03 10.39 2233 190013 Saranen Daniel Helsingin Suunnistajat 5312 14.23 14.02 14.04 09.40 13483 156745 Sevelius Ville OK Orient 5313 15.24 13.29 13.25 10.09 98556 55692 Shulenin Danila Russia 5314 14.58 12.56 14.27 09.34 32288 159186 Silvennoinen Oskari Kalevan Rasti 5315 14.44 12.59 13.26 11.05 32384 124985 Simonen Markus Kalevan Rasti 5316 15.35 12.37 13.54 10.05 94537 56840 Smirnov Denis Russia 5317 14.00 13.30 14.35 10.19 28191 141932 Svedberg Rasmus IF Sibbo-Vargarna 5318 15.13 13.20 14.05 09.35 35252 410746 Tala Miika Helsingin Suunnistajat 5319 __.__ __.__ 13.23 09.56 27192 125833 Taubert Topias Koovee 5320 15.28 12.28 13.38 10.41 29774 159179 Toivanen Eemeli Hiidenkiertäjät 5321 14.19 13.04 14.23 10.31 98517 55748 Tsezhev Dmitriy Russia 5322 15.36 13.49 13.02 09.55 34349 137961 Tuomisto Lauri Rasti-Jussit 5323 14.26 12.39 14.09 11.00 100226 55733 Turchenko Fedor Russia 5324 15.18 13.23 14.03 09.30 100225 55734 Turchenko Grigoriy Russia 5325 14.13 13.01 14.24 10.35 12799 402491 Turkki Eero Olavin Rasti 5335 15.08 12.47 13.31 10.56 13953 190080 Vaenerberg Niko Mäntsälän Urheilijat 5336 14.41 13.42 14.29 09.29 27758 126270 Vaismaa Lassi Suunta Jyväskylä 5337 14.37 13.35 13.15 10.55 33030 186453 Venetjoki Väinö Kokkolan Suunnistajat 5338 15.41 13.33 13.30 09.37 31821 183748 Viilo Lasse Tampereen Pyrintö 5339 14.01 13.58 14.13 09.58 11866 126970 Viinikainen Vilppu Espoon Suunta 5340 14.03 14.08 13.35 10.26 98003 188568 Virtanen Vili Espoon Suunta 5341 14.07 __.__ __.__ __.__ 37254 142481 Voutilainen Elmeri Siilin Rasti 5342 15.33 13.41 13.06 10.06 96017 156822 Väisänen Leevi Helsingin Suunnistajat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
5344 17.00 12.19 14.07 08.50 32952 154969 Aaltio Eerik Valkeakosken Haka 5345 16.03 12.54 13.55 09.29 91008 169632 Aaltonen Lauri Hyvinkään Rasti 5346 17.02 12.10 13.43 09.08 10287 189300 Ahola Topias Kangasala SK 5347 16.05 11.15 14.19 10.29 3094 146122 Arola Topias Paimion Rasti 5348 14.34 13.19 15.00 09.20 38888 152357 Aumo Oskari Kalvolan Keihäs 5349 15.18 13.29 14.55 08.30 2862 176850 Autio Wertti Hyvinkään Rasti 5350 14.31 13.22 14.43 09.49 100212 158912 Beliavtsev Illia Russia 5376 16.18 11.40 15.47 08.14 0 158302 Berevich Andrey Russia 5351 15.25 12.48 13.40 10.09 96754 158933 Bolotov Alexey Russia 5380 14.43 11.58 14.52 10.28 96349 158206 Borevich Adrey Russia 5352 15.23 11.10 15.04 10.31 372 47008 Boström Kristian Lynx 5353 15.33 12.24 15.41 08.19 98559 158285 Danchishev Daniil Russia 5354 15.52 11.52 15.52 08.29 22355 159103 Donner Jonny OK77 5355 16.55 12.26 14.16 08.33 96738 158269 Egorov Anton Russia 5356 16.10 11.14 15.50 08.58 96736 152516 Egorov Artemii Russia 5357 16.56 12.33 13.34 09.03 10445 159055 Ekström Niklas MS Parma 5358 15.49 11.23 15.38 08.56 34904 57555 Friman Lasse Solf IK 5359 14.39 11.45 16.03 09.39 35311 183515 Haanpää Klaus Paimion Rasti 5360 16.54 11.41 13.47 09.57 7062 154143 Haapala Oskar Rajamäen Rykmentti 5361 16.45 12.14 14.41 08.20 32185 59789 Haltia Ilari Rajamäen Rykmentti 5478 14.47 12.37 15.30 09.13 14059 159600 Hamppu Anton Helsingin Suunnistajat 5362 14.50 13.21 14.56 09.09 22046 186680 Hanhijärvi Paulus Espoon Akilles 5363 16.22 11.26 16.01 08.11 92070 180350 Heinonen Paavo Helsingin Suunnistajat 5364 16.35 11.16 15.01 09.12 12816 154189 Heiskanen Tatu Sonkajärven Pahka 5365 15.45 11.22 14.36 10.12 27792 124175 Hemminki Niko Rasti-Jussit 5366 14.53 12.25 15.33 09.19 29989 122514 Hirvikallio Aatu Luumäen Rasti 5367 15.10 11.33 15.37 09.48 10471 123703 Hursti Otso Espoon Suunta 5368 15.19 12.49 13.54 10.08 24989 142503 Husu Eeka SK Vuoksi 5369 16.04 11.51 13.49 10.27 98135 158171 Hutzli Janis Switzerland 5370 15.41 12.30 13.30 10.22 90365 179511 Häkli Pauli Lynx 5371 17.03 11.42 13.42 09.45 94928 175391 Höglund Josef IK Falken 5372 14.54 12.29 14.29 10.14 100135 158968 Iasenev Georgii Russia 5373 15.20 12.55 14.09 10.02 22788 182520 Ikola Atte Helsingin Suunnistajat 5374 16.11 13.06 14.25 08.27 34563 153818 Isoaho Kalle Ylikiimingin Nuijamiehet 5375 16.46 12.06 14.48 08.04 100213 158865 Ivanov Pavel Russia 5492 16.47 12.01 14.57 08.16 92452 158173 Ivanov Vitaly Russia 5377 16.25 11.03 15.29 09.27 35925 138970 Johansson Eelis OK Orient 5378 15.55 11.24 15.22 08.59 36128 180609 Jokikokko Sakari Pudasjärven Urheilijat 5379 15.04 12.11 15.39 09.16 98017 165941 Jordi Andri Switzerland 5381 16.37 11.19 14.40 09.40 37291 152061 Järvitalo Eetu Haukiputaan Heitto 5382 16.57 12.22 14.26 08.18 36811 158135 Kaataja Riku Vaasan Suunnistajat 5383 15.39 13.11 13.56 09.36 37900 125372 Kallio Matti Keravan Urheilijat 5384 16.16 11.31 13.59 10.25 31912 101401 Kangas Juho Lapuan Virkiä 5385 16.43 12.03 13.48 09.34 38810 156584 Kankainen Valtteri Sotkamon Jymy 5386 __.__ 11.20 15.31 09.41 39484 182996 Karjanlahti Eemeli Rasti-Jussit 5387 __.__ 11.18 15.25 09.17 39485 177580 Karjanlahti Eero Rasti-Jussit 5388 15.47 11.27 15.48 08.46 6894 146182 Karttila Aleksi MS Parma 5389 16.59 11.04 15.16 08.48 23221 156763 Ketola Kristian Koovee 5390 16.34 11.56 15.10 08.17 39035 102733 Kiero Aaro Lappeen Riento 5391 14.41 12.53 14.37 10.05 10303 43741 Kinnala Kalle Turun Suunnistajat 5392 16.28 11.37 13.32 10.18 36712 153780 Koivisto Juho Kortesjärven Järvi-Veikot 5393 16.12 13.12 13.39 09.07 34580 143936 Koivisto Mikael Kymin Suunnistajat 5394 14.55 13.14 15.06 08.53 29317 173255 Koivumäki Olli Kokkolan Suunnistajat 5395 16.41 11.08 15.07 09.14 34501 180363 Kokkonen Eemeli Kajaanin Suunnistajat 5396 16.00 13.02 14.32 08.31 100100 59753 Koltunov Leonid Russia 5397 16.27 11.11 14.13 10.19 97175 181332 Kontola Eeli Lapuan Virkiä 5398 16.30 11.21 15.12 08.57 26727 182721 Konttila Akseli Koovee 5399 15.07 12.45 14.15 10.07 91337 159980 Korhonen Eero Suunta Jyväskylä 5477 15.53 13.34 14.30 08.05 24998 159567 Korhonen Eetu SK Vuoksi 5400 15.36 12.46 13.35 10.11 35101 181828 Koskela Eetu Halsuan Toivo 5401 14.30 11.30 15.18 10.30 13618 189423 Koskenmäki Ilari Porvoon Urheilijat 5402 15.15 13.33 14.49 08.39 97952 158928 Koster Livio Switzerland 5480 14.42 11.53 15.32 10.00 97821 158202 Kotov Vyacheslav Russian 5403 14.58 13.24 14.14 09.47 95337 158964 Kuptsov Ivan Russia 5404 16.33 12.15 14.33 08.43 91466 180681 Kuusela Otto Rastivarsat 5405 16.38 12.41 14.28 08.15 20095 117049 Kyllönen Seeti Kuhmon Peurat 5406 15.51 11.09 15.58 09.23 34517 190815 Kärkkäinen Samuli Lammin Säkiä 5407 15.43 12.05 15.49 08.08 29666 156106 Laakso Ilari Rajamäen Rykmentti 5408 16.36 12.43 13.50 09.06 37151 153447 Laakso Topi Suunta Jyväskylä 5409 16.49 12.23 13.41 09.15 34717 126330 Laasanen Matti Laihian Luja 5410 14.37 12.36 14.38 10.20 91214 154497 Lahtinen Oskari Keuruun Kisailijat 5411 15.44 11.25 15.45 08.45 13893 117086 Laitamäki Wille Hiidenkiertäjät 5412 15.00 11.29 15.09 10.26 30954 152155 Lakanen Eetu Perhon Kiri 5413 16.29 11.12 14.34 10.01 98265 158945 Lashkov Ivan Russia 5414 15.17 12.20 16.02 08.28 36264 156720 Lautamäki Matias Hämeenlinnan Suunnistajat 5415 16.23 11.13 14.20 10.15 10652 155061 Leiniö Juho Pihkaniskat 5416 15.57 13.31 13.58 08.51 37850 152522 Leppämäki Anton Viitasaaren Suunta 5417 15.29 12.21 14.10 10.06 27454 152136 Lerssi Mitri Kaustisen Pohjan-Veikot 5418 16.58 12.16 13.31 09.31 92637 47908 Liljeström Tommi Helsingin Suunnistajat 5419 16.01 13.09 14.35 08.22 30449 147189 Lindgren Joona Kortesjärven Järvi-Veikot 5420 16.50 12.27 13.36 09.21 10575 172900 Loikkanen Joni Mäntsälän Urheilijat 5421 14.36 12.31 15.26 09.32 33818 157457 Lyytinen Elias Olavin Rasti 5422 15.42 12.51 14.04 09.42 28289 179733 Maijala Matias Lapin Veikot 5423 14.57 13.20 14.47 09.11 38387 183550 Malinen Hannu Kuhmon Peurat 5424 15.59 11.28 15.57 08.37 35623 153721 Maronen Matias Lynx 5425 14.46 11.44 15.36 09.59 10254 153133 Matinheikki Leo Tampereen Pyrintö 5426 15.14 12.28 15.53 08.36 26767 184877 Miikki Veeti SK Vuoksi 5427 14.40 13.15 14.53 09.30 26977 139448 Mäkinen Rasmus Ounasvaaran Hiihtoseura 5428 14.35 12.44 14.12 10.33 13713 161901 Mänttäri Eino Joutsenon Kullervo 5429 16.21 12.59 14.24 08.32 23682 312874 Määttälä Mikko Espoon Suunta 5430 14.52 13.13 15.08 08.55 100222 158179 Nesterruk Dmitry Russia 5431 14.38 12.18 14.44 10.13 31549 154230 Nevala Roni Teuvan Rivakka 5432 16.40 11.17 14.50 09.24 34976 142111 Niemi Harri Asikkalan Raikas 5433 16.53 11.06 15.05 09.05 36089 150583 Nieminen Juho Tampereen Pyrintö 5434 16.09 11.39 14.00 10.23 15881 190101 Niinimäki Kasimir Kyrös-Rasti 5481 15.02 11.36 15.59 09.43 31943 146034 Niska Niilo Lapuan Virkiä 5435 16.32 11.55 14.02 09.53 95166 154229 Nisula Ville Teuvan Rivakka 5436 15.56 11.02 14.45 10.21 32150 140623 Nurmi Elias Rastiketut 5437 15.12 13.23 15.14 08.13 29722 190005 Oikkonen Severi Ounasvaaran Hiihtoseura 5438 15.24 12.57 14.03 10.04 29777 177099 Ojala Aaro Kouvolan Suunnistajat 5439 15.05 12.08 14.17 10.34 37863 413388 Oksa Antti-Jussi Tarpian Suunta 5440 14.59 12.12 15.20 09.33 38604 154453 Olkkonen Vili Kangasala SK 5441 16.13 11.35 15.35 08.41 34217 412799 Pajuoja Otso Espoon Suunta 5442 16.26 11.49 15.44 08.00 34345 48596 Pasanen Aapo Rasti-Jussit 5443 17.04 11.47 14.54 08.12 91212 157723 Peltola Samuli Keuruun Kisailijat 5444 14.48 11.43 15.51 09.50 13144 54049 Peltonen Henrik Lappeen Riento 5445 16.44 12.35 14.05 08.52 26221 139445 Petrelius Eetu Ounasvaaran Hiihtoseura 5446 14.49 13.18 14.23 09.51 29071 138213 Piippo Emil Kangasala SK 5447 15.13 11.00 16.04 09.52 34230 186444 Puupponen Lauri Espoon Suunta 5479 14.32 12.50 15.28 09.00 95204 182697 Pöyry Roope SK Pohjantähti 5448 16.02 13.07 13.52 09.18 36792 183801 Raitola Sami Lynx 5449 15.54 11.46 15.56 08.25 27786 126927 Raivio Sampo-Tapio Suunta Jyväskylä 5450 16.06 13.25 14.21 08.06 10124 54440 Rantoja Jarkko Rastiketut 5451 16.15 13.28 13.44 08.49 13671 189419 Reijonen Oskari Porvoon Urheilijat 5452 14.33 12.42 15.54 09.01 35236 114386 Reiman Antti Angelniemen Ankkuri 5453 15.22 13.26 15.02 08.09 657 182643 Riissanen Miska Espoon Akilles 5454 15.06 13.03 14.39 09.37 20148 184956 Rintanen Matti Kangasala SK 5455 __.__ 12.13 14.06 09.22 12304 190455 Rissanen Antti Tampereen Pyrintö 5456 16.17 13.16 14.31 08.02 97763 183429 Rooba Ragnar Estonia 5457 15.38 13.00 15.13 08.07 10573 185159 Rosenblad Kristian Mäntsälän Urheilijat 5458 15.31 11.01 15.17 10.10 34641 143532 Rousku Samuli MS Parma 5459 15.01 12.39 __.__ __.__ 92060 107165 Rytky Antti-Olavi Haapaveden Urheilijat 5460 15.11 12.47 16.00 08.03 12207 114401 Salonen Seeti Valkeakosken Haka 5461 __.__ __.__ 13.45 __.__ 13977 135933 Salovaara Saku SK Pohjantähti 5462 15.35 12.07 15.55 08.24 32889 41707 Saranpää Touko Rasti-Jussit 5463 15.40 12.09 14.01 10.17 91164 166602 Seppä Touko Turun Suunnistajat 5464 15.03 13.27 14.11 09.38 31304 182454 Seppälä Santeri Tuusulan Voima-Veikot 5465 17.01 12.34 14.18 08.10 100240 161154 Shakirov Ruslan Russia 5466 16.07 11.54 13.53 10.16 100227 158253 Shelkovskiy Daniil Russia 5467 16.48 12.17 13.46 09.25 95304 158962 Shilkin Alexey Russia 5468 15.58 11.32 15.43 08.42 98508 158306 Shlikhter Mikhail Russia 5469 15.50 11.57 15.46 08.23 27785 190006 Sopo Elias Kuopion Suunnistajat 5470 16.19 11.48 15.27 08.34 37885 175382 Sorsa Antti Pihkaniskat 5482 15.34 13.04 13.51 09.56 0 0 Stepanov Dmitry Russia 5471 15.08 11.38 14.51 10.32 97779 158967 Suter Jari Switzerland 5472 15.37 13.30 13.37 09.35 32265 128750 Syrjäläinen Lauri Helsingin Suunnistajat 5473 15.26 13.32 15.03 08.01 29213 177221 Takanen Aaro Vehkalahden Veikot 5474 15.09 12.00 15.19 09.44 13466 173782 Toivanen Rasmus Hiidenkiertäjät 5475 16.31 12.04 13.33 10.03 98533 158231 Ushakov Mikhail Russia 5476 14.45 13.05 14.42 09.46 10345 146029 Uusitalo Topias Espoon Akilles 5489 16.51 11.34 13.57 09.58 32753 132252 Varkoi Juho Kangasniemen Kalske 5490 14.56 12.02 15.23 09.55 94541 179218 Vasiliev Sergey Russia 5491 15.27 13.10 14.59 08.35 29537 128753 Westerholm Thomas Vesaisen Pojat 5493 15.16 12.58 15.11 08.44 17885 152541 Viilo Tommi Tampereen Pyrintö 5494 16.52 11.59 14.46 08.26 98548 179070 Vikentyev Vladislav Russia 5495 16.42 12.38 13.38 09.10 32786 143104 Virtala Alex Pargas IF 5496 15.21 12.56 14.58 08.47 13914 148318 Viskari Juuso Hiidenkiertäjät 5497 16.20 11.07 15.42 09.02 98252 158318 Wymer Kylian France 5498 14.44 12.32 14.22 10.24 100233 158875 Zhitenev Timofey Russia
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
5500 14.30 12.42 13.58 10.09 96495 177040 Alaheino Oliver Helsingin Suunnistajat 5501 14.48 12.58 __.__ __.__ 39397 161763 Alasaari Konsta Nivalan Urheilijat 5502 14.42 13.13 13.17 10.05 92443 158157 Bakustin Kirill Russia 5503 14.38 13.06 13.07 10.35 95316 158152 Djakonov Danila Russia 5504 14.34 13.33 13.09 10.11 95336 158256 Fedorov Kirill Russia 5505 14.23 13.23 13.44 09.47 19905 159151 Fingerroos Casper Paimion Rasti 5506 14.16 12.57 13.57 10.12 12027 50254 Haakana Teemu Tarpian Suunta 5532 14.55 13.07 13.41 09.39 0 191588 Halinen Joakim Ylistaron Kilpa-Veljet 5507 15.01 12.40 13.22 10.23 90791 166681 Heikka Benjamin SK Pohjantähti 5508 14.53 13.22 13.25 09.43 90533 89329 Hiltunen Juho Oulun NMKY:n Urheilijat 5509 14.09 13.03 13.46 10.17 36116 166111 Hirvikallio Henri Luumäen Rasti 5510 14.14 13.29 13.11 10.34 35075 128957 Holopainen Ilpo Suunta 2000 5511 14.27 13.39 13.29 09.46 36304 144546 Hyyrynen Aapo Kouvolan Suunnistajat 5512 14.45 12.54 13.28 10.21 96951 159709 Häkkilä Hannes Kalajoen Junkkarit 5513 14.39 13.04 13.13 10.30 97910 189820 Hämäläinen Vili Olavin Rasti 5514 14.44 13.11 13.12 10.16 96726 178973 Ishin Ivan Russia 5515 14.33 12.45 13.51 __.__ 98303 183653 Jacobsson Oskari Tuusulan Voima-Veikot 5516 14.17 13.32 13.16 10.19 95510 179320 Junnilainen Akseli Hiidenkiertäjät 5517 14.28 12.39 14.02 10.03 97154 178015 Järvinen Mikael Keuruun Kisailijat 5518 14.15 13.18 13.50 09.52 24997 138381 Kelosuo Taavi SK Vuoksi 5519 14.19 12.47 13.53 10.18 98908 186791 Klinga Lauri Lahden Suunnistajat-37 5520 14.10 __.__ 13.54 __.__ 31915 179570 Koirikivi Aleksi RasTiimi 5521 15.00 __.__ 13.02 __.__ 31927 170235 Koirikivi Tommi RasTiimi 5523 14.29 13.37 13.15 09.57 100215 178964 Korkin Semen Russia 5524 14.41 12.49 13.43 09.59 27425 159804 Koskinen Olli Hiidenkiertäjät 5525 14.25 13.15 13.48 09.49 36257 154197 Koskinen Paavo Hämeenlinnan Suunnistajat 5526 14.47 13.10 13.32 09.50 28529 135121 Kukkonen Henri Vehkalahden Veikot 5527 14.05 13.09 13.39 10.39 96831 187667 Kumara Eemeli Laihian Luja 5528 14.31 12.51 13.30 10.33 36958 180635 Kuosmanen Jaakko Kajaanin Suunnistajat 5529 14.52 13.25 13.03 10.07 92458 179247 Kupriyanov Artem Russia 5530 14.54 12.46 13.40 09.55 38953 45915 Laine Eetu Hiidenkiertäjät 5531 14.08 13.00 13.35 10.41 34624 111214 Lähteenmäki Juho Kankaanpään Suunnistajat 5533 14.51 12.52 13.34 10.06 39431 157120 Paalanen Arttu Itä-Päijänteen Rasti 5534 14.22 12.41 13.38 10.40 112 158509 Partanen Lauri Hyvinkään Rasti 5535 14.59 13.02 13.37 09.42 36058 189231 Pelkonen Oula Mäntsälän Urheilijat 5536 14.37 13.36 13.19 09.41 36959 155131 Pietilä Antti Kajaanin Suunnistajat 5537 14.50 13.24 13.27 09.40 90851 150758 Pirinen Oskari Keski-Karjalan Rasti 5538 14.03 13.14 13.31 10.38 92582 177229 Pyhtinen Riku Posion Pyrintö 5539 15.02 13.19 13.06 09.56 12558 135051 Roininen Aapo Helsingin Suunnistajat 5540 14.24 12.55 13.36 10.32 97721 158263 Rydenko Sergey Russia 5541 14.40 13.35 13.00 10.01 100228 158150 Ryzhov Danil Russia 5542 14.32 13.34 13.14 10.00 29874 125835 Sakki Arttu Kouvolan Suunnistajat 5543 14.00 13.30 14.01 09.53 95317 158937 Savinov Vova Russia 5544 14.12 12.53 13.42 10.36 31402 148680 Seppälä Sakari Tuusulan Voima-Veikot 5545 14.07 13.40 13.18 10.29 26404 151456 Sippo Matias Kangasniemen Kalske 5546 14.18 13.20 13.47 09.51 100210 158166 Skrebov Rodion Russia 5547 14.49 12.50 13.24 10.26 39353 145652 Syrjälahti Ossi Rasti-Vihti 5548 14.26 13.31 13.10 10.20 13323 177456 Talvioja Matias Rastihaukat 5549 14.11 12.56 13.55 10.24 31573 159729 Teini Taneli Rasti-Lukko 5550 14.02 13.16 13.52 10.10 34196 160307 Tikkanen Elias Espoon Suunta 5551 14.21 13.21 13.49 09.44 37249 148321 Tähtinen Miska Päijät-Rasti 5558 14.06 13.01 13.56 10.27 36337 178855 Vanninen Sakari Hiidenkiertäjät 5559 __.__ 12.43 13.20 __.__ 38372 43149 Vesisenaho Kuisma Suunta Jyväskylä 5552 14.35 12.44 13.45 10.08 35834 153748 Vesterinen Veeti Hyvinkään Rasti 5560 14.36 13.08 13.05 10.37 98442 158329 Vyacheslav Isaev Russia 5522 14.56 13.26 13.01 10.02 96018 179468 Väisänen Lenni Helsingin Suunnistajat 5561 14.20 13.38 13.33 09.48 28568 167541 Väkeväinen Heikki Lynx 5562 14.01 13.28 13.59 09.54 32977 140474 Yli-Sipilä Juho Lauttakylän Luja
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
5564 14.25 12.27 14.12 10.15 94449 89283 Aho Miska Kangasniemen Kalske 5565 14.18 13.24 13.28 10.14 39122 161585 Ahoniemi Rasmus Hyvinkään Rasti 5566 14.55 12.17 14.13 09.50 96448 182397 Aikio Valtteri Kuusamon Erä-Veikot 5567 15.07 12.41 14.01 09.31 98518 158916 Alekseev Vasily Russia 5568 14.36 13.17 13.26 10.08 41462 158162 Bakhaev Alexey Russia 5569 14.02 12.58 13.45 10.27 98199 179078 beregovskiy egor Russia 5570 14.37 13.19 13.18 10.10 95474 175559 Biskop Robert Kokkolan Suunnistajat 5571 14.26 12.34 14.14 10.00 90204 107154 Brock Gavin Kokkolan Suunnistajat 5572 14.11 13.33 13.57 09.37 98515 178938 Demin Ivan Russia 5573 __.__ 12.56 13.29 10.32 39276 151151 Finskas Lucas IF Femman 5574 14.20 13.38 13.02 10.17 14795 182827 Gröhn Riku Hollolan Urheilijat -46 5576 14.32 13.04 14.15 09.22 94211 48169 Himanka Juuso Kalajoen Junkkarit 5577 14.33 13.00 13.16 10.30 39440 52771 Hyvönen Jerry Kuopion Suunnistajat 5578 14.08 12.37 14.24 10.02 37382 41416 Häggman Aaron IF Femman 5579 14.19 13.05 14.20 09.26 13065 183554 Ikäläinen Erkki Ounasvaaran Hiihtoseura 5580 14.57 12.38 13.06 10.38 35070 144801 Isokallio Lauri Rasti-Nokia 5636 14.35 12.18 14.11 10.13 38724 167119 Jokinen Perttu Navi 5581 14.10 13.14 13.47 09.59 90392 191641 Järvinen Vesa Hiisirasti 5582 14.48 13.32 13.46 09.15 94275 175614 Kallela Luca Helsingin Suunnistajat 5583 __.__ 13.18 13.35 09.24 12353 169246 Karppinen Leevi Rajamäen Rykmentti 5584 15.00 12.29 14.06 09.38 23570 150717 Kemppi Topias Rajamäen Rykmentti 5585 14.15 13.13 14.03 09.39 35328 179941 Kenttä Nooa OK77 5586 15.13 12.53 13.27 09.53 92026 168458 Keronen Otto Kangasala SK 5587 15.03 12.45 13.55 09.32 96365 179709 Kettunen Arttu Kalevan Rasti 5588 14.51 12.49 14.10 09.30 38876 152491 Kinnunen Eerik SK Pohjantähti 5589 15.21 12.50 13.07 10.04 10499 168043 Koponen Matias Lynx 5590 14.50 13.29 13.03 09.56 38435 146128 Koskenvuo Aku Espoon Suunta 5591 14.39 13.15 13.59 09.28 100231 133875 Krylov Alexey Russia 5592 15.09 13.03 13.10 09.55 96830 187662 Kumara Heikki Laihian Luja 5593 14.04 12.42 13.52 10.37 39662 178236 Kärkkäinen Hannes Lammin Säkiä 5594 14.40 12.16 14.22 09.58 98131 158881 Köhle Martin Switzerland 5595 15.16 13.01 13.25 09.40 35200 159844 Laavainen Aamos MS Parma 5596 14.49 13.28 13.42 09.20 91215 191214 Lahtinen Olavi Keuruun Kisailijat 5597 __.__ 12.47 14.07 __.__ 92557 91973 Lehtimäki Oskari Reilut Miehet Havumetsien 5598 15.19 12.26 13.51 09.43 36973 124196 Lemberg Roope Rasti-Jussit 5599 14.56 12.24 13.30 10.34 93603 40970 Lindqvist Topi Kouvolan Suunnistajat 5600 14.53 13.27 13.31 09.34 95172 181134 Lindroos Oskari Kalevan Rasti 5601 __.__ 12.32 13.34 __.__ 36611 166484 Maasilta Aapo Rastivarsat 5602 14.23 13.39 13.49 09.16 37634 49478 Marjala Viljami SK Pohjantähti 5603 15.14 12.43 14.00 09.25 37293 152060 Matinlauri Kasperi Haukiputaan Heitto 5604 14.01 13.11 13.39 10.26 35624 410770 Mbembela Karim Lynx 5605 14.38 13.09 13.05 10.28 36984 153386 Mutikainen Leevi Rasti-Jussit 5606 14.46 12.21 13.48 10.24 36998 156513 Myllärinen Vertti-Vilhelm Lappeen Riento 5607 __.__ 12.39 13.17 10.09 38287 161652 Mäenpää Matias Tampereen Pyrintö 5608 14.03 13.22 14.08 09.35 95325 154499 Mäkinen Tommi Keuruun Kisailijat 5609 __.__ 12.51 13.24 __.__ 38741 182945 Männistö Pyry Navi 5610 15.18 12.20 13.40 10.05 99234 158227 Niinimäki Niilo SK Pohjantähti 5611 14.30 13.12 14.09 09.27 90773 190064 Nikkanen Valtteri Hiidenkiertäjät 5637 14.17 13.34 13.13 10.20 97389 75613 Nurmi Elias Siilin Rasti 5612 14.14 12.57 13.32 10.31 38259 166062 Peltola Arttu Lynx 5613 14.06 13.06 13.36 10.33 36960 83549 Pietilä Akseli Kajaanin Suunnistajat 5614 14.00 13.10 14.16 09.44 96988 158909 Rahikkala Atte Oulunsalon Vasama 5615 14.54 12.36 14.21 09.21 34761 159702 Rajaniemi Miika Saloisten Reipas 5616 15.20 12.54 13.43 09.18 36679 148653 Rantala Jussi Ounasvaaran Hiihtoseura 5617 15.23 12.40 13.20 10.03 90887 169846 Rantala Valtteri Kalvolan Keihäs 5618 14.12 13.25 13.41 09.57 35308 156043 Reinivuo Valtteri Paimion Rasti 5619 15.10 12.19 13.38 10.19 37974 190071 Rissanen Erno-Kalle Sonkajärven Pahka 5620 14.31 13.30 13.54 09.23 38201 176841 Ristimäki Väinö Kalvolan Keihäs 5621 14.09 13.16 13.44 10.06 979 185123 Ronkainen Aarni Jämsän Retki-Veikot 5622 14.41 12.52 13.08 10.35 91356 159430 Ronkainen Jami Koskelankylän Riento 5623 __.__ 12.46 __.__ __.__ 99396 189658 Ruotsala Ville Alahärmän Kisa 5624 14.28 13.26 13.14 10.18 90551 179591 Ruuskanen Tuomas Mäntsälän Urheilijat 5625 15.11 12.23 14.05 09.33 13426 154148 Siljander Onni Vehkalahden Veikot 5626 14.34 13.23 13.00 10.21 13978 74883 Sillanpää Topi SK Pohjantähti 5627 14.16 13.20 13.04 10.23 96189 180348 Similä Severi SK Pohjantähti 5628 14.45 13.31 13.23 09.45 28467 167282 Soini Otto Kymin Suunnistajat 5629 14.05 13.02 14.19 09.41 39570 169278 Stevander Karri Kuortaneen Kunto 5630 14.27 12.59 14.17 09.29 94157 178879 Suorsa Paavo Kajaanin Suunnistajat 5631 14.52 13.21 13.21 09.47 13431 125378 Suutari Taavi Vehkalahden Veikot 5632 14.13 12.35 14.18 10.07 96052 156276 Takalo Emil Oulunsalon Vasama 5633 15.15 12.25 13.50 09.48 38904 152493 Tasa Benjamin Kaakon Rasti 5634 14.24 13.37 13.19 10.01 13837 50018 Teini Viljami Rasti-Lukko 5635 14.43 13.35 13.11 09.52 39641 171990 Toivonen Jussi Lammin Säkiä 5644 15.17 12.48 13.58 09.17 91221 189415 Vaherlehto Eemi Tuusulan Voima-Veikot 5645 15.08 13.07 13.12 09.49 29479 177814 Vehkalahti Anton Ikaalisten Nouseva-Voima 5646 15.05 12.33 13.33 10.12 98263 158900 Visherskiy Vladimir Russia 5648 14.47 12.15 14.23 09.51 39706 156239 Välimaa Aleksi Rasti 88
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
5650 15.57 11.42 15.21 08.08 90103 190880 Aaltonen Tatu Lynx 5651 16.17 11.35 14.27 08.34 98268 158333 Airila Oskari Keravan Urheilijat 5652 15.54 12.02 14.33 08.35 90411 166840 Arvela Henri Lahden Suunnistajat-37 5653 16.20 11.39 14.28 08.32 13141 152283 Asklöf Viktor Lynx 5654 16.21 11.03 14.57 08.39 96904 158887 Dmitrievskii Yurii Russia 5655 15.53 11.47 14.38 08.45 26778 191133 Donner Jesper OK77 5656 16.09 11.48 14.32 08.31 96522 181706 Ekola Juuso Alahärmän Kisa 5657 16.29 11.30 14.44 08.17 38685 179149 Granqvist Aapo Lahden Suunnistajat-37 5658 15.28 11.15 15.30 08.48 38998 180623 Gretschel Eino Kajaanin Suunnistajat 5659 15.48 11.13 15.06 08.52 38068 148689 Haanpää Leo Paimion Rasti 5660 16.00 __.__ __.__ __.__ 37393 156086 Haikonen Ilmo Ulvilan Ura 5705 15.55 12.03 14.30 08.36 39408 161874 Hansén Lucas OK Botnia 5661 16.25 11.27 15.04 08.03 94040 182521 Hauhia Iiro Rasti-Jussit 5706 16.07 11.24 14.34 08.55 100452 183208 Heikkinen Otso Sotkamon Jymy 5662 15.35 11.22 15.25 08.41 10521 142496 Himilä Atte Karkki-Rasti 5663 15.32 11.25 15.17 08.51 39651 169089 Huostila Sampo Lammin Säkiä 5664 15.30 11.46 15.19 08.33 16078 169578 Hursti Juho Espoon Suunta 5665 15.49 11.58 15.12 08.13 94707 46484 Huttunen Kalle Olavin Rasti 5666 15.47 11.45 15.27 08.02 90412 173169 Hänninen Samu Lahden Suunnistajat-37 5667 16.19 11.40 14.52 08.07 96673 180674 Höglund Herman IK Falken 5668 16.01 11.55 14.37 08.29 94481 126922 Isoniemi Ville Akilles OK 5669 16.18 11.37 14.35 __.__ 98302 191477 Jacobsson Emil Tuusulan Voima-Veikot 5670 15.27 11.41 14.55 09.03 95059 152064 Jussinmäki Pietari Halsuan Toivo 5671 16.26 11.19 15.18 08.00 93938 43907 Kantola Karo Lahden Suunnistajat-37 5672 16.31 11.08 15.03 08.22 37437 179478 Karelo Luukas Espoon Suunta 5673 16.04 11.00 14.59 09.04 39222 183505 Klemettinen Simo Suunta Jyväskylä 5674 15.51 11.57 15.13 08.10 91027 175719 Korhonen Eetu Hyvinkään Rasti 5675 16.28 11.32 14.53 08.11 35797 166772 Koskinen Aaro Tampereen Pyrintö 5676 15.29 12.01 15.01 08.30 97953 179018 Koster Flavian Switzerland 5677 15.31 11.54 14.48 08.46 39273 161447 Kurhinen Samuel Rastivarsat 5678 15.44 11.53 15.09 08.21 95544 190424 Kuusikko Miska Saloisten Reipas 5679 16.14 11.11 14.41 08.47 36440 90245 Lehtonen Elias Ulvilan Ura 5680 16.11 11.18 14.31 08.58 90912 177729 Leinamo Tuomas Kalvolan Keihäs 5681 16.27 11.09 15.14 08.23 90795 161664 Leiniö Iikka Pihkaniskat 5682 16.13 11.28 14.42 08.19 96497 190030 Liuha Otto Itä-Päijänteen Rasti 5683 15.46 11.51 15.16 08.18 91200 166842 Lohela Joona Ylikiimingin Nuijamiehet 5684 15.36 11.59 14.47 08.43 92587 133160 Lönnström Elias OK Orient 5685 16.06 11.56 __.__ __.__ 38740 168104 Malinen Vinski Navi 5686 15.50 11.34 15.24 08.16 98520 179081 Modlyy Ivan Russia 5687 16.12 11.02 14.40 09.02 17977 177796 Mähönen Veeti Tampereen Pyrintö 5704 16.05 11.12 14.51 08.49 13583 159718 Mäkinen Sampo Ounasvaaran Hiihtoseura 5703 15.38 11.52 15.15 08.27 92205 159138 Märsynaho Matias Puolangen Ryhti 5688 15.40 11.16 15.07 09.00 39711 161871 Määttänen Markus Espoon Suunta 5689 16.22 11.26 15.02 08.05 35715 412932 Niskanen Aatu Vehkalahden Veikot 5690 15.59 11.49 15.05 08.09 39794 179870 Nurmi Aapo Rastiketut 5691 16.30 11.31 14.43 08.15 91268 183501 Nurminen Hannes Jämsän Retki-Veikot 5692 15.33 11.14 15.20 08.56 94083 158853 Oja Jirka Kalajoen Junkkarit 5693 15.45 12.04 14.29 08.44 36300 161431 Ojala Urho Kouvolan Suunnistajat 5694 15.56 11.01 15.29 08.38 90295 159172 Paalanen Valtteri Itä-Päijänteen Rasti 5695 16.08 11.23 14.36 08.50 36059 57259 Pelkonen Elias Mäntsälän Urheilijat 5696 16.10 11.17 15.23 08.12 95157 157724 Peltola Tuomas Keuruun Kisailijat 5697 15.42 11.33 15.26 08.25 38453 159067 Rautio Daniel Espoon Suunta 5698 15.52 11.36 15.28 08.01 38845 117345 Ruutala Karri Iisalmen Visa 5699 __.__ 11.07 15.00 08.37 97266 191671 Saarimäki Atte Rastiketut 5700 __.__ 11.04 15.22 08.40 96653 181917 Salomäki Jaakko Keravan Urheilijat 5701 15.43 11.29 14.58 08.53 38905 152678 Tasa Petrus Kaakon Rasti 5702 16.23 11.10 15.08 08.24 39450 59416 Tujunen Eetu Kuopion Suunnistajat 5709 15.39 11.38 14.50 08.59 98527 152229 Volkov Petr Russia 5710 16.16 11.44 14.54 08.04 28535 153821 Väkeväinen Antti Lynx 5711 15.34 11.20 15.11 09.01 37538 144234 Välkki Totte Koovee 5712 __.__ 11.05 15.10 08.26 96513 189668 Ylihärsilä Riku Alahärmän Kisa 5713 __.__ 12.00 14.56 08.06 96514 189651 Ylihärsilä Roni Alahärmän Kisa 5714 15.37 11.43 14.46 08.54 98357 178872 Yurchenko Dima Russia
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
5716 15.00 14.07 13.18 10.15 98000 167125 Aalto Lauri MS Parma 5717 15.05 13.19 14.18 09.44 98032 190610 Aarrejoki Elmeri Suunta Jyväskylä 5718 15.22 13.02 14.15 09.52 94829 178959 Ahoniemi Santeri Hyvinkään Rasti 5790 __.__ __.__ 14.07 10.07 99582 153082 Carlsson Oliver Espoon Akilles 5719 15.26 13.16 13.52 10.00 96151 189755 Eronen Jooa Karkki-Rasti 5720 14.45 13.38 13.26 10.52 94231 169370 Friman Ben Solf IK 5721 14.37 13.37 13.31 10.54 95700 179340 Granqvist Eetu Lahden Suunnistajat-37 5722 15.33 12.46 13.58 10.13 97182 181000 Hauhia Aleksi Rasti-Jussit 5723 15.17 13.03 14.04 10.06 90724 48443 Heikkinen Thomas Hiidenkiertäjät 5724 14.46 13.41 13.13 10.58 96618 74992 Heino Eelis Hankasalmen Hanka 5725 14.50 13.23 14.31 09.57 38890 47641 Heino Paavo Hankasalmen Hanka 5726 14.32 13.17 13.46 10.53 98501 192387 Hellstedt Oliver Lynx 5788 15.03 12.56 14.02 10.22 90564 181839 Hirvilahti Joonas Vehkalahden Veikot 5727 14.17 14.03 13.53 10.20 97233 190501 Hyvönen Otso Kuopion Suunnistajat 5728 15.27 13.18 13.12 10.40 92125 190903 Ikola Aapo Helsingin Suunnistajat 5729 15.06 14.01 13.24 10.10 91376 178949 Isojärvi Joonas Ounasvaaran Hiihtoseura 5730 14.51 13.50 13.22 10.46 91522 158901 Jokipii Aarni Rasti-Jussit 5731 14.54 12.49 14.03 10.44 99733 112471 Kaartinen Samuli Angelniemen Ankkuri 5732 15.14 14.00 13.35 10.01 96329 182393 Kahelin Janne Suunta Jyväskylä 5733 14.59 12.50 14.27 10.29 37623 135085 Kangas Aapo Lapuan Virkiä 5734 15.08 __.__ __.__ __.__ 99882 177736 Karjalainen Kasperi Liperin Taimi 5735 15.31 __.__ __.__ __.__ 99881 177630 Karjalainen Rasmus Liperin Taimi 5736 14.28 13.49 14.01 10.11 91424 168840 Kelosuo Niilo SK Vuoksi 5737 __.__ 13.42 14.13 __.__ 97077 158872 Kemppainen Hermanni Angelniemen Ankkuri 5738 15.30 13.05 13.28 10.39 98677 189959 Kemppi Anton Rajamäen Rykmentti 5739 15.18 12.45 13.32 11.06 91504 182901 Kilpeläinen Pyry Suunta Jyväskylä 5740 14.38 13.28 14.26 10.02 93772 93392 Kinnunen Antti SK Pohjantähti 5741 15.01 13.51 13.10 10.34 13290 168939 Kivilaakso Juho Lynx 5742 14.39 13.44 14.09 09.53 39212 172842 Konttila Milo Koovee 5743 14.16 13.40 13.43 11.00 10503 177098 Koponen Rasmus Lynx 5744 14.48 13.36 14.25 09.51 90954 43560 Korjamo Santtu Espoon Suunta 5745 15.25 13.33 13.19 10.30 98359 158282 Krivov Stas Russia 5746 14.19 13.39 14.19 10.24 94975 179083 Kukkonen Aaro Vehkalahden Veikot 5747 15.13 13.04 14.16 09.59 99430 190837 Kärkkäinen Akseli Lammin Säkiä 5748 14.25 14.02 13.51 10.26 39295 152765 Lahikainen Aaro Suunta Jyväskylä 5749 __.__ 13.53 13.57 __.__ 40057 166221 Lahti Santeri Rastikarhut 5750 15.07 12.47 14.30 10.12 96836 166162 Lahtinen Johannes Keuruun Kisailijat 5751 14.12 13.48 14.06 10.17 36972 181897 Lemberg Ville Rasti-Jussit 5752 14.23 13.13 14.21 10.42 95391 178971 Leskinen Eemeli Lynx 5753 15.34 13.27 13.40 09.48 96496 190029 Liuha Matias Itä-Päijänteen Rasti 5754 14.53 13.31 14.24 09.49 97834 178951 Luescher Mikkel Switzerland 5755 14.31 13.35 13.34 11.02 97197 178978 Länsiluoto Juho Helsingin Suunnistajat 5756 14.35 12.52 13.54 11.07 95478 47876 Malmi Juho Helsingin Suunnistajat 5757 15.04 13.09 13.27 10.55 97955 190997 Marjala Verneri SK Pohjantähti 5758 14.44 13.29 14.10 10.04 90370 169022 Maronen Markus Lynx 5759 15.09 13.08 14.33 09.45 91615 192016 Mattila Lauri Kouvolan Suunnistajat 5760 15.29 13.32 13.20 10.21 92660 178926 Mjösund Linus Lynx 5761 14.58 13.55 13.23 10.33 95738 402021 Muukkonen Topias Keravan Urheilijat 5762 15.15 13.00 13.15 11.05 90441 191159 Mäki-Laurila Anttoni Punkalaitumen Kunto 5763 __.__ 13.21 14.05 __.__ 38742 191112 Männistö Sampo Navi 5764 14.13 13.12 14.32 10.41 96063 98235 Niemelä Paavo Iisu 5792 15.28 12.51 14.00 10.09 0 178954 Nivukoski Juho Ylistaron Kilpa-Veljet 5765 15.02 12.44 13.42 11.03 38744 137675 Ollikainen Joel Navi 5766 15.23 13.46 13.14 10.28 90296 190033 Paalanen Tuomas Itä-Päijänteen Rasti 5767 14.42 12.53 13.59 10.51 90376 166063 Peltola Eemil Lynx 5791 15.16 13.14 13.48 10.49 98043 178896 Peltoniemi Sisu Kaustisten Pohjan-Veikot 5768 14.33 13.25 14.08 10.25 95504 179088 Pernu Hermanni Ounasvaaran Hiihtoseura 5769 14.10 14.06 13.49 10.27 38919 181091 Pulju Eetu Ounasvaaran Hiihtoseura 5770 14.11 13.07 14.29 10.45 95899 184965 Rajamäki Atte Ylistaron Kilpa-Veljet 5771 14.26 13.52 13.41 10.47 99191 59020 Rantala Oscar Karkki-Rasti 5772 15.21 13.11 14.11 09.47 661 157525 Riissanen Pyry Espoon Akilles 5789 14.29 13.56 13.55 10.19 90762 44990 Roine Veeti Hiidenkiertäjät 5773 14.41 13.22 14.34 09.55 91271 170058 Ronkainen Elias Jämsän Retki-Veikot 5774 14.43 13.34 13.16 11.04 96400 186604 Ruokola Antti Rasti-Jussit 5775 15.10 12.54 14.17 10.14 38020 180523 Ruoti Eeli Vehkalahden Veikot 5776 14.52 13.54 13.47 10.05 90256 46932 Rönkkö Jaakko Tuupovaaran Sepot 5777 14.18 14.08 13.39 10.37 90257 98223 Rönkkö Mikko Tuupovaaran Sepot 5778 14.27 13.15 14.14 10.38 98781 178858 Salmi Eero Helsingin Suunnistajat 5779 15.12 13.06 14.23 09.56 99980 138148 Santapakka Eino Himangan Urheilijat 5780 14.22 13.20 14.22 10.36 98845 190450 Saranen Mikael Helsingin Suunnistajat 5781 14.21 14.05 13.45 10.31 21105 178327 Sillman Valter IF Sibbo-Vargarna 5782 14.24 13.01 13.50 11.08 91272 168205 Sinisammal Taavi Jämsän Retki-Veikot 5783 15.20 12.57 13.30 10.56 92674 181432 Sorri Sisu Suunta Jyväskylä 5784 __.__ 12.55 13.29 10.57 90109 141321 Sukselainen Otso Lynx 5785 14.49 13.43 14.12 09.50 97464 183885 Syrjälahti Aaro Rasti-Vihti 5786 15.11 13.58 13.37 09.58 97687 178908 Tolkkinen Tuukka Sotkamon Jymy 5787 15.32 12.48 13.38 10.43 38389 411073 Triipponen Vetja Kuhmon Peurat 5796 14.14 13.47 13.44 10.50 96775 191453 Vantaala Juho Lammin Säkiä 5797 14.30 13.30 13.36 10.59 37705 48453 Vennelä Nuutti Kangasala SK 5798 14.56 13.59 13.11 10.35 95132 161035 Vimba Francis Latvia 5799 14.47 14.04 13.56 09.46 98562 190830 Vuorinen Miki Kokkolan Suunnistajat 5800 14.15 12.58 14.20 10.48 98446 179239 Yurchuk Andrey Russia
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
2897 15.18 13.09 13.04 11.16 12880 48163 Alasuvanto Satu Kalajoen Junkkarit 2898 14.57 12.38 13.51 11.14 16248 44507 Antell Sanna Keravan Urheilijat 2899 14.41 12.30 14.09 11.17 2710 154201 Asikainen Anna-Kaisa Kalevan Rasti 2900 14.19 13.30 13.40 11.11 16288 52736 Autio Henna RasTiimi 2901 15.15 14.19 13.38 09.34 41491 123496 Borodulina Olga Russia 2902 14.34 13.38 14.53 09.30 12943 190069 Boström Matleena Rajamäen Rykmentti 2903 15.38 12.53 13.55 10.32 94686 52091 Dvorko Nadezda Russia 2904 15.50 12.41 14.08 10.10 15655 161087 Ekonoja Linda OK Botnia 2905 __.__ 13.56 14.04 09.50 100184 49665 Fey Natalia Russia 2906 14.07 13.29 14.55 10.03 12262 186466 Grahn Elina Närpes OK 2907 14.15 13.04 14.40 10.45 100235 70713 Gulyava Irina Russia 2908 15.49 13.00 14.23 09.31 16453 91836 Hakulinen Jenni Vehkalahden Veikot 2909 __.__ __.__ __.__ 11.00 20595 177344 Hasu Eveliina Kouvolan Suunnistajat 2910 14.27 12.54 14.51 10.37 6589 126184 Heikkilä Heli MS Parma 2911 14.21 13.22 13.39 11.20 2015 154571 Heikkinen Annemari Kuusamon Erä-Veikot 2912 15.26 12.59 14.33 09.38 34423 128935 Heittola Satu Rasti-Kurikka 2913 15.14 12.35 13.53 10.59 100147 70756 Hirzel Anina Switzerland 2914 __.__ 12.44 14.38 10.46 27847 148906 Huuskonen Auli Rasti E4 2915 14.05 13.20 14.32 10.40 6312 52734 Itkonen Maria Espoon Suunta 2916 14.10 13.51 13.48 10.56 47030 185247 Ivanova Marina SK Vuoksi 2917 __.__ __.__ 14.02 11.22 16978 55402 Jaako Niina Länsi-Rajan Rasti 2918 14.59 13.12 13.10 11.19 35550 70723 Jakovleva Maria IF Sibbo-Vargarna 2919 15.04 12.47 14.31 10.29 19562 93554 Jokinen Emmi Hämeenlinnan Suunnistajat 2920 __.__ 13.19 14.22 09.28 23278 117281 Joona Krista Pellon Ponsi 2921 15.09 13.01 14.41 09.45 90246 143908 Julku Päivi Kymin Suunnistajat 2922 14.37 13.23 14.47 09.54 24198 50117 Junnikkala Linda Kalajoen Junkkarit 2923 15.25 12.27 13.46 11.06 20152 90887 Juopperi Suvi-Päivikki Lapin Veikot 2924 14.26 13.46 13.32 11.03 15287 87851 Juvonen Matleena Raja-Karjalan Suunnistajat 2925 14.13 13.11 14.01 11.13 10534 77582 Juvonen Saara Raja-Karjalan Suunnistajat 2926 14.52 13.42 13.02 11.07 35513 167728 Kalliokoski Hanna-Mari Halsuan Toivo 2927 14.53 12.28 14.17 11.04 39003 148770 Karhola Lotta Tampereen Pyrintö 2928 15.21 12.39 14.44 10.02 15358 150512 Kilpeläinen Elina Vehkalahden Veikot 2929 15.34 13.45 13.41 09.51 33128 118004 Koivuniemi Anna-Sofia MS Parma 2930 14.46 13.33 13.14 11.08 25686 93314 Komulainen Virpi Austria 2931 15.55 12.31 13.43 10.34 29616 43308 Kortelainen Veera Raja-Karjalan Suunnistajat 2932 14.42 13.59 14.15 09.37 25200 161092 Kriikkula Johanna Ähtärin Urheilijat 2933 15.23 12.33 14.48 09.59 33839 47978 Kujanpää Teija Lynx 2934 15.37 13.31 13.47 09.53 34025 43821 Kukkonen Joosefiina Angelniemen Ankkuri 2935 14.45 13.52 13.18 10.51 46098 70193 Kupchenok Yulia Russia 2936 15.53 __.__ __.__ 10.01 7949 159559 Kurittu Kaisa Kangasniemen Kalske 2937 14.47 13.48 14.30 09.33 20876 157471 Kurkela Anna Ounasvaaran Hiihtoseura 2938 14.25 14.17 13.33 10.38 31159 130501 Kuusipohja Leena Lahden Suunnistajat-37 2939 15.43 13.32 13.24 10.11 39040 119005 Kuznetsova Polina Hämeenlinnan Suunnistajat 2940 __.__ 13.16 13.12 11.01 15604 84805 Laakso Hanna Raja-Karjalan Suunnistajat 2941 15.13 14.01 13.17 10.13 19564 183654 Lahtinen Katja Helsingin Suunnistajat 2942 15.40 13.17 13.00 10.57 32513 157103 Laitinen Kaisa Ylikiimingin Nuijamiehet 2943 14.14 13.39 14.37 10.09 32515 172830 Laitinen Maria Ylikiimingin Nuijamiehet 2944 15.05 14.08 13.11 10.16 24235 83809 Lamminpää Hilla Paimion Rasti 2945 15.01 14.13 13.16 10.21 23658 90908 Lassila Reetta RasTiimi 2946 15.46 13.35 13.19 10.08 12871 413103 Latva-Kiskola Piia Rasti-Kurikka 2947 15.54 12.37 13.56 10.19 1398 54757 Lax Sara SK Pohjantähti 2948 15.11 13.10 14.39 09.40 4489 95132 Lepola Sanni OK Orient 2949 14.29 14.20 14.16 09.36 5361 57475 Leppälä Laura Hämeenlinnan Suunnistajat 2950 15.19 14.18 13.07 10.05 40323 168147 Linhart Gisa Austria 2951 14.22 13.28 13.49 11.02 16812 156105 Linnaila Charlotta OK Orient 2952 15.48 12.42 13.35 10.50 39121 156351 Lähteenmäki Salla Rasti E4 2953 14.11 14.04 13.37 10.55 3523 55594 Lönnberg Frida Pargas IF 2954 15.47 13.43 13.05 10.12 18776 45534 Maisila Mirkka MS Parma 2955 15.51 13.26 13.44 09.52 1101 51714 Marttinen Minna Vaalan Karhu 2956 15.39 13.24 13.52 09.49 6447 59969 Miettinen Tiia MS Parma 3000 __.__ __.__ __.__ 10.54 22268 16149 Moilanen Minna-Kaisa 2957 15.27 12.51 14.28 09.58 29363 170908 Murtola Elisa Vehkalahden Veikot 2958 14.28 13.41 14.45 09.44 7736 182879 Norrkniivilä Anne Tuusulan Voima-Veikot 2959 __.__ __.__ 13.50 __.__ 33389 43335 Nurmela Maiju Raja-Karjalan Suunnistajat 2960 15.24 14.12 13.31 09.39 33925 52643 Nurmela Suvi Vehkalahden Veikot 2961 14.02 13.03 14.52 10.47 355 131896 Närvä Sini Lynx 2962 15.17 12.58 13.23 11.10 16891 117216 Ojanen Maija Kangasala SK 2963 14.06 13.49 14.25 10.24 22464 126348 Orkola Pirita Hiidenkiertäjät 2964 14.55 13.53 14.19 09.27 15902 170583 Partanen Ritva Iisalmen Visa 2965 14.58 14.15 13.13 10.26 2792 169330 Pensas-Maajärvi Johanna Lappeen Riento 2966 14.23 14.21 13.54 10.04 4846 188557 Pulkkinen Jaana Ylistaron Kilpa-Veljet 2967 15.07 13.06 14.49 09.35 12544 81705 Pulliainen Heini Anttolan Urheilijat 2968 14.04 14.09 14.06 10.28 35589 180524 Pusa Eveliina Lappeen Riento 2969 15.29 13.47 13.21 10.14 23614 47731 Rantanen Reeta MS Parma 2970 14.40 13.40 14.34 09.43 98464 70228 Reshetniak Elizaveta Russia 2971 14.12 13.55 14.14 10.23 4776 44114 Ritanotko Johanna Turun Metsänkävijät 2972 14.56 13.37 14.26 09.32 18283 189239 Ruhanen Hanna Helsingin Suunnistajat 2973 14.36 12.45 14.54 10.35 5494 46504 Ruokolainen Miina OK77 2974 14.50 12.34 14.27 10.53 2691 407129 Ruotsalainen Hanna-Mari Espoon Suunta 2975 15.41 13.21 13.58 09.29 28880 45639 Råberg Lotta Kankaanpään Suunnistajat 2976 14.20 14.11 13.42 10.36 7256 140050 Saarimäki Milla Angelniemen Ankkuri 2977 __.__ 12.32 14.29 10.48 20582 179621 Salmenoja Sanna MS Parma 2978 15.20 13.58 13.20 10.06 4931 43783 Salo Milla Ylläksen Rasti 2979 14.49 13.54 13.29 10.43 99300 70777 Savenkova Elena Russia 2980 15.36 13.05 14.20 09.41 26893 49569 Savukoski Marika Keuruun Kisailijat 2981 15.33 12.49 14.12 10.20 98423 70793 Schenkel Isabelle Switzerland 2982 15.31 13.50 13.01 10.27 97868 70701 Sieber Annemarie Switzerland 2983 15.42 12.56 14.11 09.55 6709 410768 Sivén Hanna Ähtärin Urheilijat 2984 14.32 13.27 14.50 09.56 26973 186679 Smeds Mia Närpes OK 2985 14.01 13.18 14.10 11.09 96713 70628 Strub Carmen Switzerland 2986 15.00 14.14 13.08 10.30 41141 70532 Suhova Nadya Russia 2987 15.12 14.00 13.09 10.25 15576 177327 Sundelin Ann-Sofie OK Botnia 2988 14.43 14.07 13.25 10.39 25490 46604 Suomalainen Riikka Lappeen Riento 2989 __.__ 13.57 __.__ 10.07 25733 177517 Suutari Säde Kouvolan Suunnistajat 2990 14.44 14.05 14.03 09.42 98465 70045 Tamuzs Liene Latvia 2991 14.38 12.50 14.46 10.41 31827 45717 Teerikoski Kaisa Lauttakylän Luja 2992 15.03 14.03 13.15 10.22 24128 49800 Tervo Johanna Rajamäen Rykmentti 2993 15.30 12.48 14.18 10.15 3728 167211 Toiviainen Anni SK Vuoksi 2994 15.06 13.13 13.06 11.18 6722 126945 Tuosa Johanna Lappeen Riento 2995 15.45 13.36 13.36 09.46 32376 161758 Turkka Saara Kouvolan Suunnistajat 2996 14.24 14.02 13.45 10.33 16255 138677 Töyrylä Salla Vehkalahden Veikot 2997 15.10 13.08 13.26 11.05 28119 153514 Uhotoinen Anu Hiidenkiertäjät 2998 14.17 13.15 14.36 10.42 3016 128832 Uotila Erika Koovee 3009 14.16 13.07 __.__ __.__ 35225 154754 Varinen Elina IF Brahe 3010 14.08 14.10 14.05 10.18 98328 70539 Wassmer Stefanie Switzerland 3011 15.02 13.02 14.42 09.48 22256 140103 Virekunnas Laura Tampereen Pyrintö 3012 15.44 13.25 13.28 10.17 31104 40690 Väre Tiina Someron Esa 3002 15.32 12.52 13.57 10.31 12641 142606 Vääränen Sari Kouvolan Suunnistajat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
4003 15.15 14.10 14.41 08.56 6504 97903 Alvoittu Elina Vihtavuoren Pamaus 4004 16.17 13.02 15.01 08.51 15748 82583 Andelin Marjaana Lahden Taimi 4005 14.25 12.52 14.54 10.58 20048 179759 Anjala Anni Ikaalisten Nouseva-Voima 4006 14.47 12.27 14.47 11.09 335 136782 Antell Saara Keravan Urheilijat 4007 16.45 12.36 13.47 10.03 100023 84076 Chung Vivian Hong Kong 4008 14.58 12.59 14.31 10.37 24256 54851 Erämaja Henna Hämeenlinnan Tarmo 4009 15.16 13.40 15.06 09.08 48169 147344 Espo Carita Kouvolan Suunnistajat 4011 16.05 13.42 13.49 09.41 4058 86366 Forsblom Niina Kouvolan Suunnistajat 4012 15.47 12.22 15.48 08.57 4420 152675 Fränti Kati Rasti-Kurikka 4013 14.50 13.23 14.10 10.40 96709 84557 Gantenbein Rahel Switzerland 4014 16.48 13.15 13.44 09.29 35515 40624 Haikama Reija Hämeenlinnan Tarmo 4015 16.10 __.__ __.__ __.__ 1691 485619 Hakio Tiia Vakka-Rasti 4016 14.43 12.39 14.46 11.03 25198 189524 Halla-aho Elina Someron Esa 4017 14.23 13.22 15.37 09.51 7151 41693 Hautala Heidi Rasti-Jussit 4018 15.30 11.49 15.08 10.39 903 50305 Hemminki Hanna Pohjankyrön Rasti 4019 15.43 13.53 13.55 09.22 20992 40599 Hirvonen Salla Lahden Suunnistajat-37 4020 15.03 13.08 13.42 11.11 4850 413262 Hongell Mia-Riitta Kokkolan Suunnistajat 4021 14.54 14.00 14.05 __.__ 25658 46285 Hovila Hanna Hämeenlinnan Suunnistajat 4022 14.45 14.06 14.02 10.21 6759 42484 Huovinen Terhi Siilin Rasti 4023 15.09 12.13 14.42 10.55 10072 158505 Iivonen Katja Asikkalan Raikas 4024 16.07 12.09 15.25 09.31 13128 483870 Jauhiainen Lena IF Sibbo-Vargarna 4025 15.27 12.02 15.32 10.04 25532 157455 Joensuu-Partanen Jenni Kangasala SK 4026 15.35 13.45 14.55 08.54 1466 166683 Jokikokko Tarja Oulun Tarmo 4027 15.28 13.13 13.26 11.01 1252 189328 Juote Miia Someron Esa 4028 14.59 13.51 14.49 09.27 17296 189994 Jurvakainen Vuokko Suunta Jyväskylä 4029 16.38 11.54 14.58 09.47 27796 50768 Järvinen Anna Suunta Jyväskylä 4030 15.52 12.48 15.31 08.55 3019 153114 Kaalimaa Emmi Keski-Karjalan Rasti 4031 __.__ 11.48 15.03 10.57 35506 183760 Kankare Anna Someron Esa 4032 16.30 12.05 14.08 10.17 4415 177473 Karetjoki Miia Lahden Suunnistajat-37 4033 15.48 14.02 14.12 09.06 10789 485487 Karhunen Anni Helsingin Suunnistajat 4034 14.27 13.01 15.28 10.06 29959 40721 Karvonen Tiina Someron Esa 4035 15.07 12.08 15.34 10.19 98038 84611 Kaspar Andrea Switzerland 4036 14.41 13.46 13.59 10.34 20940 182812 Kauppila Terhi Helsingin Suunnistajat 4037 15.10 13.12 15.46 08.50 22152 76586 Keltamäki Tiia Helsingin Suunnistajat 4038 16.06 12.01 15.13 09.56 96936 485633 Kemppainen Katariina Keravan Urheilijat 4039 15.58 11.59 15.29 09.42 29561 128141 Kiiskinen Kirsi Asikkalan Raikas 4040 16.29 12.41 13.43 10.12 17643 161531 Kivelä Riikka Vehkalahden Veikot 4041 14.40 13.14 14.23 10.53 14529 312827 Koistinen Marjo Espoon Suunta 4042 16.13 11.46 14.25 10.38 36490 59341 Koivukangas Anniina Kokkolan Suunnistajat 4043 15.17 14.04 14.48 08.53 16676 49987 Koski Hanna-Maija Koovee 4044 16.46 13.07 14.21 09.03 9532 50031 Kosola Eveliina SK Pohjantähti 4045 15.46 12.12 15.35 09.32 25984 45602 Kosonen Hanna Olavin Rasti 4046 14.52 12.29 15.19 10.29 3418 401572 Kujala Suvi Rasti-Vihti 4047 16.36 13.30 13.28 09.34 29402 45474 Kukkonen Leena Iisalmen Visa 4048 15.26 13.47 14.52 09.04 22345 177132 Kyckling Katja Hyvinkään Rasti 4049 15.18 14.09 14.45 08.48 10719 155986 Laakso Sanna Hiisirasti 4050 16.37 12.28 14.57 09.12 18352 168253 Lahtinen Merja Päijät-Rasti 4051 15.38 12.58 13.50 10.45 15135 155090 Laine Jenni Tampereen Pyrintö 4126 14.32 13.41 15.09 09.46 15056 45179 Laine Maria Tampereen Pyrintö 4052 15.32 13.10 13.39 10.44 886 150472 Laine Tuija Hauhon Sisu 4053 14.31 13.33 14.27 10.26 29376 45181 Laine-Itävuo Tuija Tampereen Pyrintö 4054 16.04 12.03 15.27 09.36 13591 138250 Laitinen Riikka SK Vuoksi 4055 16.02 11.53 14.24 10.48 8419 57024 Laitinen Tiina Kangasniemen Kalske 4056 15.41 11.51 15.42 09.53 3895 99437 Lassila Roosa RasTiimi 4057 14.57 13.11 14.03 10.50 3310 135045 Lauronen Sirkka-Liisa Asikkalan Raikas 4058 15.08 13.09 13.45 11.04 23526 173432 Lehmuskoski Teija Tampereen Pyrintö 4059 16.26 13.16 13.37 09.50 29654 84613 Leppänen Tiina Lapin Veikot 4010 15.19 13.48 14.44 09.14 10259 175370 Leskinen Anne-Mari Lynx 4060 16.14 11.45 15.15 09.55 2926 184230 Lilja Salla Anttolan Urheilijat 4061 15.22 12.14 15.14 10.16 27400 117963 Lindstedt Jonna Kankaanpään Suunnistajat 4062 16.39 13.29 14.06 08.52 1240 43337 Lintunen Marjut Raja-Karjalan Suunnistajat 4063 14.53 12.45 15.20 10.09 6287 45497 Liuha Elina Suunta-Sepot 4064 16.35 13.17 14.18 09.01 28325 51100 Lyytinen Tiina Suonenjoen Vasama 4065 16.32 13.19 13.34 09.48 5467 194122 Martinmäki Kaisu SK Pohjantähti 4066 14.33 12.40 15.05 10.54 99895 156244 Mikkola Marjut Kankaanpään Suunnistajat 4067 16.31 12.00 14.20 10.11 25077 83675 Molnar Julianna Helsingin Suunnistajat 4068 14.46 13.28 15.16 09.52 45059 135743 Molotkova Margarita Russia 4069 15.25 13.59 13.40 10.02 825 413413 Muukkonen Eveliina Kangasala SK 4070 14.38 13.24 14.13 10.49 10390 179785 Mähönen Riitta Tampereen Pyrintö 4071 16.21 12.20 15.02 09.21 12084 57794 Mäkinen Sanni Saloisten Reipas 4072 __.__ 13.54 14.09 10.28 25140 177303 Mäkitalo Kaisa Kauhajoen Karhu 4073 15.37 11.50 15.17 __.__ 33567 411421 Määttä Henna Kemijärven Urheilijat 4074 16.12 12.38 13.27 10.47 12944 170132 Niemi Sara Rajamäen Rykmentti 4075 16.40 11.56 14.17 10.14 33197 185126 Niittymäki Katri Koovee 4076 16.09 11.47 15.38 09.37 15449 120436 Nissinen Katariina Rasti-Lukko 4077 16.34 12.42 14.43 09.10 17585 485584 Ojapalo Anna Lynx 4078 15.53 12.57 13.22 10.52 99935 81390 Oliinyk Alona Ukraine 4079 15.39 12.35 15.33 09.20 17644 135709 Orkola Saana Hiidenkiertäjät 4080 14.55 13.39 14.07 10.23 2262 106372 Paaso Elina Perämeren Rasti 4081 15.06 13.34 13.53 10.27 38169 84811 Palomäki Sanna Lapuan Virkiä 4082 15.45 12.43 13.51 10.46 24502 159810 Papinsaari Heini Kangasala SK 4083 15.29 13.57 14.39 09.02 1603 182866 Papinsaari Niina Kangasala SK 4084 __.__ 12.53 14.35 09.18 40084 58561 Partanen Anni Rasti-Hyry 4085 15.50 12.55 15.30 08.49 32886 95171 Partanen Hanna-Riikka Hyvinkään Rasti 4086 15.12 12.04 15.40 10.08 15079 75601 Partanen Reeta-Maria Rasti-Hyry 4087 14.29 13.04 15.47 09.43 98413 181829 Pekkinen Jenna Siilin Rasti 4088 16.25 13.03 14.22 09.17 18377 82035 Peltonen Iida Itä-Päijänteen Rasti 4089 15.49 13.49 14.04 09.19 27534 169615 Pohjamo Anu SK Vuoksi 4090 15.00 14.08 14.30 09.25 1247 139009 Pulli Liisa Tampereen Pyrintö 4091 15.04 12.06 14.59 11.06 6758 156578 Pursiainen Anu Siilin Rasti 4092 15.02 12.23 15.22 10.00 5034 57498 Rahko Jenni Laitasaaren Veto 4093 15.56 12.32 13.30 11.10 41115 71063 Rahn Barbara Switzerland 4094 16.00 12.34 13.32 11.02 41137 70932 Rahn Franziska Switzerland 4095 16.22 13.06 13.54 09.45 16427 46487 Raitoharju Jenni Rasti-Lukko 4096 __.__ 12.16 13.58 10.30 34133 45383 Rajaniemi Maija Rasti-Lukko 4097 16.24 13.21 14.15 09.11 2075 140480 Rantanen Maaret Jämsän Retki-Veikot 4098 15.54 12.17 15.18 09.30 25170 124136 Rinkineva Elina Rasti-Jussit 4099 15.31 11.57 14.33 11.08 19571 47800 Ryynänen Laura Pihkaniskat 4100 16.41 12.15 13.56 10.10 22718 191501 Röytiö Henna Paimion Rasti 4101 16.27 13.20 13.48 09.35 2127 169019 Saarenpää Marjo Lahden Taimi 4102 15.33 13.27 15.24 08.46 23542 133841 Sabel Jenni Hiisirasti 4103 15.23 13.44 13.25 10.31 38885 157561 Salmi Maria Lappeen Riento 4104 16.47 12.47 14.32 09.07 30554 186744 Salonen Kirsi Asikkalan Raikas 4105 16.20 12.25 15.11 08.58 25713 45529 Sillanpää-Reitti Terhi OK Orient 4106 16.08 13.38 13.52 09.24 29203 118145 Sipilä Mari Kankaanpään Suunnistajat 4107 16.19 12.50 13.35 10.25 29259 43918 Sivill Saana Suunta Jyväskylä 4108 14.35 13.25 15.45 09.26 31883 148731 Smeds Heidi Närpes OK 4109 15.36 13.35 13.23 08.45 35748 48990 Sukselainen Annukka Lynx 4110 14.44 12.24 15.43 10.18 4966 42996 Suntioinen Riina Paimion Rasti 4111 15.51 12.10 15.26 09.40 17343 154922 Suuronen Heidi MS Parma 4112 15.14 13.18 13.29 11.07 22712 181243 Svetloff Maria Hämeenlinnan Suunnistajat 4113 15.11 13.55 14.56 09.05 5789 140629 Tahvanainen Venla Espoon Suunta 4114 15.44 12.07 14.19 10.56 19898 193389 Tahvonen Satu Paimion Rasti 4115 14.36 13.56 14.14 10.22 99427 182752 Tanaeva Natalia SK Vuoksi 4116 14.26 12.54 14.51 10.51 10905 47807 Tiits Laura Tampereen Pyrintö 4117 15.01 13.43 14.01 10.20 8226 95005 Tiitto Johanna RasTiimi 4118 14.30 14.11 14.36 09.38 8225 90905 Tiitto Katariina RasTiimi 4119 15.34 13.36 14.50 09.09 92469 71070 Trukhina Yulia Russia 4120 16.16 12.19 14.34 09.39 163 58970 Tuomisto Elisa Kyrös-Rasti 4121 15.20 13.52 14.37 09.15 12800 171953 Turakainen Irene Helsingin Suunnistajat 4122 14.49 12.44 14.53 10.42 29604 153576 Törmänen Johanna Raja-Karjalan Suunnistajat 4123 16.42 12.46 13.41 09.59 98063 71061 Udovytska Maryna Ukraine 4124 16.11 13.37 14.16 08.59 17175 46080 Uotila Taina Oriveden Ponnistus 4125 14.42 13.58 14.26 09.58 20949 88499 Uotila Tiina Oriveden Ponnistus 4137 15.55 12.56 13.33 10.36 39009 172917 Vahvelainen Saana Tampereen Pyrintö 4138 16.44 12.51 13.24 10.13 25580 40982 Valkonen Outi Kangasniemen Kalske 4139 16.28 12.26 15.04 09.13 23847 190593 Vanhalakka Katja Kouvolan Suunnistajat 4140 14.56 14.07 14.00 10.01 22999 44407 Weckman Sanna Vehkalahden Veikot 4141 16.03 12.37 15.21 09.16 25767 71088 Wickholm Frida IF Sibbo-Vargarna 4142 15.40 12.18 15.12 09.44 8119 131635 Vuorenpää Sanna Jämsän Retki-Veikot 4143 16.33 12.33 13.46 10.15 92624 132299 Väänänen Pirjo Lapin Sudet 4144 15.13 14.01 15.07 08.47 12938 166773 Väätäinen Hanna Iisalmen Visa 4145 15.05 13.50 15.10 09.00 8212 130161 Ylipelkola Essi Kortesjärven Järvi-Veikot 4146 14.24 13.31 15.44 09.23 31746 94175 Ylitalo Kira Kärkölän Kisa-Veikot 4147 14.39 12.30 15.39 10.24 6661 312903 Åkermarck-Mähönen Ramona Helsingin Suunnistajat 4148 14.37 13.05 14.28 11.00 98127 70926 Öhlund Frida Sweden 4149 15.42 11.55 15.41 09.49 19714 112425 Österman Vera Turun Suunnistajat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
3014 17.04 11.54 __.__ __.__ 95209 189956 Aarniosalo Piia Navi 3015 16.58 11.53 16.01 09.03 99985 70733 Brown Allison USA 3016 16.56 12.01 15.37 09.16 98014 70552 Edwards Tuuli USA 3017 16.40 12.16 15.36 09.10 98187 70671 Fedorova Katerina Russia 3018 16.31 12.00 15.59 09.15 35712 48155 Himanka Satu Kalajoen Junkkarit 3019 16.34 12.17 15.47 09.06 35713 75532 Himanka Suvi Kalajoen Junkkarit 3045 17.03 11.55 15.56 09.00 30782 70139 Holopainen Laura Suunta-Veikot 3020 16.41 12.21 15.52 __.__ 97737 181221 Jacobsson Julia Tuusulan Voima-Veikot 3021 16.33 12.24 15.49 09.02 97465 170212 Jyrkkä Johanna Siilin Rasti 3022 16.55 12.23 15.45 08.50 98658 57481 Jääskeläinen Aino-Maria RasTiimi 3023 16.38 12.10 15.34 09.23 30305 49723 Kangas Hanna Saloisten Reipas 3024 17.01 12.04 15.58 08.51 16415 192406 Karjalainen Sanna Suomusjärven Sisu 3044 16.42 12.14 __.__ __.__ 20073 52001 Karstunen Niina Ylivieskan Kuula 3025 17.02 11.58 15.48 09.05 33824 179620 Krappe Johanna MS Parma 3026 16.50 12.06 15.39 09.17 32311 74617 Latvasto Elisa Helsingin Suunnistajat 3027 16.44 12.13 15.33 09.14 22393 144353 Launonen Minna Kuopion Suunnistajat 3028 16.45 12.07 16.05 08.55 97461 87882 Leriche Clotilde Tampereen Pyrintö 3029 16.35 12.08 16.03 __.__ 17203 52303 Limingoja Johanna Oulunsalon Vasama 3030 16.32 12.20 15.54 08.59 1353 130001 Lintula Eveliina Kärsämäen Kataja 3031 16.54 11.51 15.46 09.24 12086 125948 Lithovius Anna-Riikka Oulunsalon Vasama 3032 __.__ 12.03 16.00 08.58 22558 123711 Löytynoja Elina Nivalan Urheilijat 3033 __.__ 11.57 16.02 09.11 92084 70845 Määttä Karoliina Suunta Jyväskylä 3034 16.47 11.56 15.50 09.18 92511 134424 Näf Flavia Switzerland 3035 16.51 12.05 16.04 08.56 7031 53232 Ojala Ulla Pohjankyrön Rasti 3036 16.46 12.09 15.35 09.20 5421 181831 Pensas Johanna Rasti-Jussit 3037 16.49 12.12 15.55 08.54 12746 190835 Pyhtilä Kristiina Saloisten Reipas 3038 16.59 12.22 15.41 08.53 955 159842 Ristimäki Minna Kalvolan Keihäs 3039 16.39 11.52 15.53 09.22 35285 45536 Salonen Krista Hauhon Sisu 3040 17.05 12.02 15.31 09.09 35364 49360 Sergejeff Kati Iisu 3041 16.52 12.19 15.32 09.08 30168 49751 Tuominen Maarit Saloisten Reipas 3042 16.36 12.15 15.43 09.13 98257 152191 Turpeinen Eeva-Maija Tampereen Pyrintö 3043 16.48 11.50 15.57 09.21 98503 138414 Uuskoski Laura Pihkaniskat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
4151 16.17 12.20 14.52 09.38 90317 159864 Ahola-Virtanen Tanja Hämeenlinnan Suunnistajat 4152 15.48 12.18 15.24 09.29 93088 180154 Asmundela Maija Kannuksen Ura 4190 16.01 12.41 14.50 09.33 97862 71057 Balciunaite Vilma Liettua 4153 15.51 12.31 15.22 09.20 97862 70964 Balciunaite Vilma Lithuania 4189 16.21 12.13 15.06 09.27 0 0 Balciunaite Vilma Lithuania 4154 16.05 12.49 15.04 09.09 16007 179494 Eskola Marianne Tampereen Pyrintö 4155 15.43 12.40 14.54 09.46 94771 174792 Flöjt-Leinonen Laura Savon Rasti 4156 15.53 12.43 15.08 09.11 97911 70625 Graca Joana Portugal 4157 16.02 12.33 14.46 09.48 23762 167438 Halonen Heidi Lounais-Hämeen Rasti 4158 __.__ __.__ 15.19 __.__ 92170 41877 Harlamow Reija Himangan Urheilijat 4159 16.16 12.11 15.01 09.34 98310 71172 Hediger Annerös Switzerland 4160 16.09 12.16 15.17 09.23 16275 90899 Heikka Anna SK Pohjantähti 4161 __.__ __.__ 14.57 09.32 37908 88079 Hirvikallio Anne Luumäen Rasti 4162 16.10 12.12 15.18 09.25 34405 49840 Holappa Pirjo Ylikiimingin Nuijamiehet 4163 15.45 12.46 14.59 09.30 97556 181732 Holm Johanna Viitasaaren Suunta 4164 16.20 12.32 14.58 09.17 29574 166469 Hämälistö Sanna Suomusjärven Sisu 4165 __.__ __.__ 15.12 09.12 99962 190003 Kallio Maria Rasti-Nokia 4166 15.44 12.29 15.23 09.28 98036 182560 Kelosuo Miia Korven Honka 4188 16.12 12.09 15.00 09.44 97160 168317 Ketola Jaana Espoon Akilles 4167 15.55 __.__ __.__ __.__ 95586 179936 Korppinen Laura Koskelankylän Riento 4187 16.03 12.30 15.14 09.16 100346 194120 Kärkäs Ann-Mari Keravan Urheilijat 4168 16.24 12.37 14.43 09.24 98598 71042 Laakso Eeva-Liisa Kalvolan Keihäs 4169 __.__ __.__ 15.20 __.__ 10650 70597 Lantto Henna Koskelankylän Riento 4170 16.06 12.28 15.11 __.__ 17204 52239 Lehtosaari Susanna Oulunsalon Vasama 4171 16.22 12.26 15.03 09.15 98440 177857 Leinamo Hanna Kalvolan Keihäs 4172 15.47 12.35 15.16 09.26 93435 167687 Leppämäki Sanna Viitasaaren Suunta 4173 15.56 12.45 14.51 09.31 14347 52883 Naatula Johanna Pirkkalan Hiihtäjät 4174 15.46 12.22 15.15 09.35 11501 75652 Oksa Minna Paimion Rasti 4175 16.08 12.14 14.55 09.47 93414 179951 Oripelto Saara Kalvolan Keihäs 4176 16.23 12.36 14.47 09.22 2425 81808 Paronen Marianna Itä-Hämeen Rasti 4177 15.59 12.44 15.07 09.14 23502 190995 Rajala Maria Kouvolan Suunnistajat 4178 16.00 12.47 14.44 09.36 94932 125080 Rautanen Eeva Tuupovaaran Sepot 4179 16.18 12.25 14.49 09.37 100208 158167 Shevchenko Tatiana Russia 4180 15.50 12.21 15.02 09.49 18363 91742 Sinisammal Liisa Jämsän Retki-Veikot 4181 15.49 12.19 15.10 09.42 3815 54905 Sintonen Sanna Koovee 4182 16.11 12.42 14.53 09.21 100024 71162 Tepsa Anna-Eerika Lapin Veikot 4183 15.52 12.39 14.45 09.45 31171 43311 Tikka Maija Raja-Karjalan Suunnistajat 4184 16.04 12.34 15.09 09.13 3185 65240 Timonen-Santavuori Saija Ylikiimingin Nuijamiehet 4185 __.__ 12.23 15.21 09.08 99032 70894 Tseryukova Nadezda Russia 4186 16.19 12.08 14.56 09.43 6744 120219 Urponen Jenni Pudasjärven Urheilijat 4192 15.57 12.48 15.05 09.19 36760 154923 Vainiomäki Mirka Suunta-Sepot
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
3050 16.20 11.43 15.27 08.57 22912 43002 Autio Tanja Karkki-Rasti 3051 17.02 11.25 15.04 09.05 98388 70697 Bannikova Elena Russia 3052 __.__ __.__ 15.02 08.36 39750 156813 Carlsson Sanna Espoon Akilles 3053 16.51 11.29 15.09 09.18 97492 155318 Chuang Peichi Taipei 3054 16.15 11.27 15.36 09.14 98291 70309 Ediar Helene France 3055 17.07 12.02 15.22 08.11 5897 137516 Eeva Jonna Kuopion Suunnistajat 3056 16.53 12.08 15.08 08.29 91843 70767 Eglin Irene Switzerland 3057 16.03 11.37 15.49 08.59 36932 142752 Goman Annukka Vesaisen Pojat 3058 16.05 12.13 15.53 08.16 575 70541 Grüniger Huber Brigitte Switzerland 3122 16.07 __.__ __.__ 08.41 1766 125124 Grönholm Tiia Kalevan Rasti 3059 16.48 11.45 15.57 08.10 8505 136687 Haapamäki Maria Kauhajoen Karhu 3060 16.58 11.04 15.30 09.09 32202 154597 Heiskanen Reetta Savon Rasti 3061 16.11 12.18 15.21 08.31 98105 70839 Hubmann Fränzi Switzerland 3062 16.41 12.05 15.11 08.46 5710 55165 Humppi Susan Mäntän Seudun Eräpirkat 3063 16.52 11.12 15.20 09.17 21543 401156 Huuskonen Taija Jämsän Retki-Veikot 3064 16.33 12.01 15.58 08.13 1961 41415 Häggman Johanna Malax IF 3065 16.54 11.13 16.04 08.28 23082 485479 Ikäheimonen Taru Lynx 3066 17.13 11.15 15.37 08.25 38661 45585 Kaario Katja Suunta Jyväskylä 3067 16.18 11.48 16.13 08.18 22264 156776 Kangasaho Hanna Lynx 3068 16.21 12.14 15.52 08.05 25124 412946 Karjalainen Päivi Suunta Jyväskylä 3069 __.__ 11.02 __.__ 08.52 2568 128769 Karppi Susanna Laihian Luja 3070 16.13 12.06 15.25 08.50 38051 128616 Karvonen Maarit Kouvolan Suunnistajat 3071 16.24 12.03 16.02 08.02 3607 55933 Kemppi Johanna Rajamäen Rykmentti 3072 17.10 11.49 15.18 08.19 34536 177880 Kestilä Eija Suunta Jyväskylä 3073 17.14 11.33 15.00 08.55 16317 48318 Knuuti Pirjo Nivalan Urheilijat 3123 16.28 11.18 15.45 09.02 5584 176976 Kopra Anu Rastikarhut 3075 16.10 12.07 15.32 08.40 16019 181618 Korjamo Riina Espoon Suunta 3076 16.34 11.14 15.43 09.04 20598 48363 Koskela Tiina Halsuan Toivo 3077 17.16 11.51 15.13 08.20 33248 45390 Kulmala Anni Rastikarhut 3078 17.12 11.08 15.47 08.22 29189 182661 Kumara Tanja-Tupuna Laihian Luja 3079 17.17 11.01 15.31 08.38 15526 182859 Lakanen Reetta Vehkalahden Veikot 3080 17.11 11.17 15.24 08.37 27929 189982 Latvala-Kaataja Raisa Vaasan Suunnistajat 3081 16.27 12.09 15.14 08.47 31117 411579 Lauri Laura Ounasvaaran Hiihtoseura 3082 17.05 11.23 15.54 08.04 25092 161608 Laurinen Mari Hyvinkään Rasti 3083 16.16 11.28 16.16 08.32 27892 312878 Lehtinen Anne Kauhajoen Karhu 3084 16.14 12.11 15.41 08.21 29600 47974 Louhisola Meri Lynx 3085 16.00 12.10 15.33 08.45 28311 177910 Lång Maija Kuopion Suunnistajat 3086 17.09 11.16 15.39 08.27 23324 152293 Löyttyjärvi Sara Rasti-Jyry 3087 17.15 11.34 15.40 08.09 24325 126402 Mahlamäki Saara Espoon Suunta 3088 16.30 11.59 15.17 08.56 38587 118133 Malmi Päivi Helsingin Suunnistajat 3089 16.23 11.09 16.17 08.39 38720 49476 Marjala Pia-Riitta SK Pohjantähti 3090 16.46 12.15 15.06 08.33 98129 70551 Mattle Bettina Switzerland 3091 16.42 12.04 15.44 08.14 7985 190971 Mäki-Laurila Anne Punkalaitumen Kunto 3092 17.08 11.38 15.50 08.00 18334 80026 Niinimäki Riitta SK Pohjantähti 3093 16.01 11.54 15.26 09.16 92558 167223 Nivukoski Mervi Ylistaron Kilpa-Veljet 3094 16.56 12.17 15.19 08.08 17075 45121 Nyholm Tanja Karkki-Rasti 3095 17.18 11.40 15.01 08.35 27940 125980 Nyman Jaana Suunta Jyväskylä 3096 16.29 11.21 16.11 08.34 24291 152974 Ojala Leena Rasti-Kurikka 3097 16.49 11.42 16.06 08.03 39813 172967 Orjala Elina Kokkolan Suunnistajat 3098 16.43 11.52 16.09 08.06 12560 142225 Partanen Paula Hyvinkään Rasti 3099 16.50 11.05 15.34 09.13 1558 156022 Pelkonen Suvi Vehkalahden Veikot 3100 17.04 12.00 15.29 08.12 27934 41975 Pohtola Kaisa Ylistaron Kilpa-Veljet 3101 16.04 11.39 15.56 08.54 33016 181537 Porkka Paula Hiidenkiertäjät 3102 16.57 11.06 15.23 09.12 98506 70249 Potemkina Nastasja Russia 3103 16.26 11.20 16.00 08.43 38508 128139 Rautakorpi Tiina Espoon Akilles 3121 __.__ __.__ 15.07 09.08 29895 44447 Riihinen Hanna Keravan Urheilijat 3104 16.37 11.11 15.42 09.07 39757 82497 Riissanen Niina Espoon Akilles 3105 16.55 12.16 15.12 08.17 13176 49847 Rintamäki Riina Pihkaniskat 3106 __.__ 11.35 15.35 __.__ 24943 57683 Rotola-Pukkila Minna Kauhajoen Karhu 3107 __.__ 11.31 15.48 08.58 39571 154113 Saarimäki Riikka Rastiketut 3108 16.25 11.22 15.38 09.03 7947 133866 Seppänen Katja Hiisirasti 3109 17.00 11.00 16.15 08.23 12508 117922 Sillanpää Hanna Hyvinkään Rasti 3110 17.03 11.36 15.10 08.53 21952 184978 Sintonen Anu Pihkaniskat 3111 17.01 11.41 15.03 08.51 21802 161653 Sintonen Satu Pihkaniskat 3113 16.35 11.10 15.46 09.01 7265 44049 Syrjälahti Elina Rasti-Vihti 3114 16.32 11.19 15.59 08.44 45074 145785 Syvoronova Olga Ukraine 3115 16.17 11.30 16.01 08.48 26850 192705 Tahvanainen Anu Lahden Suunnistajat-37 3116 16.40 11.58 16.03 08.07 31879 161430 Tammilehto Erika Kouvolan Suunnistajat 3117 16.31 11.47 15.15 09.10 100202 70840 Trempoltseva Irina Russia 3118 16.12 11.32 16.10 08.42 17198 48220 Turtola Satu Kokkolan Suunnistajat 3119 17.06 11.50 15.16 08.24 37722 121259 Urpalainen Heli Sonkajärven Pahka 3074 __.__ __.__ 15.28 __.__ 32181 47679 Valkonen Anu Suunta Jyväskylä 3120 16.39 11.57 15.05 09.00 37932 181838 Virta Elli Rastikarhut 3127 16.22 11.07 15.51 09.11 37305 53887 Väliheikki Susanna Laitasaaren Veto 3128 16.47 11.44 16.12 08.01 16733 47291 Örn Outi Kärkölän Kisa-Veikot
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
4194 16.42 11.51 16.01 08.30 99987 71132 Basol Pinar Turkey 4195 16.58 11.18 16.15 08.33 98026 70594 Chuykova Nadezda Russia 4196 16.40 11.38 15.51 08.50 22801 130095 Hannila Outi Länsi-Rajan Rasti 4197 17.12 11.35 15.56 08.16 98120 70887 Hartmann Meike Germany 4198 16.45 11.33 15.58 08.45 10979 91985 Heino Anna-Mari Hankasalmen Hanka 4199 17.10 11.31 15.40 08.43 97920 156148 Hosio Sanna Karjaan Ura 4200 17.01 11.50 15.50 08.21 194 166090 Hyytiäinen Tuula Navi 4201 16.46 11.32 15.55 08.49 30608 70925 Jormanainen Sari Kalevan Rasti 4202 17.00 11.41 15.52 08.23 38934 193395 Jämsén Miia Muuramen Rasti 4203 17.09 11.16 15.49 08.51 37303 81917 Karppinen Eveliina Vaalan Karhu 4224 16.57 __.__ __.__ __.__ 21488 49212 Karvinen Minna Ounasvaaran Hiihtoseura 4204 17.04 11.26 16.14 08.22 98228 191184 Kiri Tiina Vehkalahden Veikot 4205 16.41 11.40 16.02 08.35 24530 133233 Kouttu Helena Maarian Mahti 4206 16.44 11.30 16.00 08.47 21377 45498 Laakso Kati Hiisirasti 4207 16.48 11.37 16.06 08.27 9296 143206 Lainkari Mari Jämsän Retki-Veikot 4208 17.02 11.21 16.11 08.31 48314 70874 Lo Maureen Sweden 4223 17.15 11.22 15.57 08.28 34722 138070 Lundén Kati Maarian Mahti 4222 __.__ __.__ 16.03 08.46 41501 71065 Mattila Johanna Kouvolan Suunnistajat 4209 17.14 11.19 15.53 08.38 511 125176 Nieminen Maarit Tampereen Pyrintö 4210 17.06 11.27 16.12 08.18 46117 70862 Niggli Daria France 4211 16.49 11.28 16.09 08.36 7526 91728 Nurmikumpu Melina Koskelankylän Riento 4212 16.56 11.39 15.42 08.40 20730 186643 Nurminen Susanna Jämsän Retki-Veikot 4213 17.11 11.25 15.45 08.42 449 150627 Paalanen Satu Itä-Päijänteen Rasti 4214 17.07 11.43 15.41 08.34 16367 76688 Peltola Katriina MS Parma 4215 17.13 11.29 15.43 08.37 97696 173196 Pirinen Katri Keravan Urheilijat 4216 16.51 11.48 16.05 08.17 91384 153421 Riipinen Johanna Navi 4217 16.52 11.17 16.07 08.44 97787 183548 Rooba Raili Estonia 4218 16.59 11.49 15.54 08.19 16390 175525 Rosenblad Nina Karjaan Ura 4219 17.08 11.42 15.46 08.26 23842 161449 Salomaa Anne Kouvolan Suunnistajat 4220 16.47 11.45 16.04 08.25 98219 70863 Seger-Bertschi Martina Switzerland 4221 17.03 11.23 16.13 08.24 1041 70978 Trofimchik Arisha Russia 4227 16.43 11.36 16.10 08.32 28451 174864 Varis Kaisu Viitasaaren Suunta 4228 17.05 11.44 15.47 08.29 96773 70869 Vasilyeva Irina Russia 4229 16.54 11.47 15.44 08.41 16744 156558 Viitajoki Päivi Lahden Taimi
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
3177 15.44 11.45 15.52 08.18 94489 180198 Aho Tuija Lievestuoreen Kisa 3130 16.55 12.04 15.01 08.00 37004 57446 Ahola Mari Rastiketut 3131 16.33 11.27 14.49 09.07 25986 170406 Asklöf Johanna Lynx 3132 16.32 11.37 15.35 08.07 23615 135666 Bengtsson Åsa OK Raseborg 3133 16.02 12.01 14.39 09.21 98133 70771 Berlinger Nathalie Switzerland 3134 15.33 12.15 15.18 08.41 30402 182991 Danielsson Malin OK Raseborg 3135 16.42 11.04 15.30 08.31 34123 56729 Eskolin Tatjana Pargas IF 3136 15.57 11.49 15.48 08.13 14961 179622 Francke Astra Espoon Suunta 3137 15.56 11.15 15.49 08.49 40339 193399 Gründler Mirjam Switzerland 3138 16.30 12.10 15.06 08.05 31206 41832 Haanpää Kati Tampereen Pyrintö 3139 15.36 12.08 15.11 09.02 37269 129994 Haapalainen Minna Rastiketut 3140 16.18 12.29 14.57 08.20 18704 119775 Haataja Mirka Espoon Suunta 3141 16.51 11.35 __.__ __.__ 90445 161597 Haavisto Mia Hyvinkään Rasti 3142 16.38 11.54 14.46 08.28 826 137954 Hartman Paula Suunta Jyväskylä 3143 16.35 11.39 15.17 08.16 27296 156711 Heikkilä Annamari Lynx 3144 16.29 11.20 15.03 09.16 15490 151255 Heikkinen Anniina Vehkalahden Veikot 3145 15.35 12.05 15.41 08.27 30405 180092 Heiskanen Ulla-Mari Kangasniemen Kalske 3146 15.30 12.22 15.29 08.35 3007 149075 Ilmonen Kirsi Itä-Päijänteen Rasti 3147 __.__ __.__ 14.52 __.__ 18123 182843 Isoherranen Kirsi Lynx 3148 16.14 12.06 15.32 08.09 9028 177799 Jussila Tiina Tampereen Pyrintö 3149 16.50 11.31 14.48 08.44 14828 161872 Kahanpää Hanna Espoon Suunta 3150 16.07 11.17 15.37 09.08 98176 70763 Kamenicka Lenka Czech Republic 3151 16.28 12.13 14.50 08.25 36767 156764 Ketola Heli Koovee 3152 16.15 __.__ __.__ __.__ 14464 117499 Klemetti Tarja Liperin Taimi 3153 __.__ 11.14 14.59 08.56 99735 153849 Kobernus Hanne Norway 3154 15.47 11.55 14.53 09.24 15372 159877 Koivuniemi Kirsi Lahden Suunnistajat-37 3155 16.13 11.02 15.55 08.46 37294 169450 Koivu-Tikkanen Terhi Espoon Suunta 3156 15.54 12.17 15.20 08.15 22915 46851 Konttila Minna Koovee 3157 15.52 12.25 14.37 09.03 97718 70307 Krasilnikova Ekatarina Russia 3158 16.48 11.11 15.43 08.57 8333 43919 Kulmala Päivi Rajamäen Rykmentti 3159 15.51 11.03 15.54 09.04 31384 48907 Lehto Salla Lynx 3160 __.__ 11.22 15.36 __.__ 16877 48375 Leskelä Maarit Oulunsalon Vasama 3161 16.16 11.48 15.42 08.04 4337 81662 Lilja Sari Suunta Jyväskylä 3162 16.49 11.00 15.27 08.37 33011 65201 Lindgren Tarja Kauhavan Wisa 3164 16.10 12.20 15.19 08.11 2359 157297 Louhi Katri Turun Suunnistajat 3165 15.38 11.30 15.34 09.18 97835 152425 Luescher Christine Switzerland 3166 16.24 12.21 15.12 08.02 100141 70219 Meskina Anastasia Russia 3167 16.06 11.10 15.44 08.55 2487 408764 Mikkola Marika Kalevan Rasti 3168 16.36 11.07 15.39 08.19 30965 46743 Multala Sanna Suunta Jyväskylä 3169 16.44 11.16 15.04 08.53 24966 126259 Mäkinen Krista MS Parma 3170 16.23 12.24 15.07 08.08 2752 174661 Nieminen Tuula Lounais-Hämeen Rasti 3171 15.29 12.09 15.14 08.42 6054 51440 Niskanen Kirsi Vehkalahden Veikot 3172 16.21 11.12 15.13 09.19 98636 185828 Nybakken Line Norway 3173 15.48 12.03 14.32 09.29 32503 184949 Oja Iina Pihkaniskat 3174 16.40 11.40 15.25 08.01 2524 49504 Ojanaho Marja-Leena Keminmaan Urheilijat 3175 15.39 11.24 15.40 09.12 29258 144680 Palmen Virpi Espoon Suunta 3176 15.58 11.01 15.51 09.06 25969 54540 Parkkinen Piia Ylikiimingin Nuijamiehet 3178 15.53 __.__ __.__ __.__ 2707 51249 Plit Henna Lynx 3179 15.28 12.28 15.22 08.38 26363 156118 Polso Anne Vetelin Urheilijat 3180 16.22 12.23 14.47 08.29 2802 59171 Pulli Tessa Rastivarsat 3181 16.25 11.32 14.44 09.20 6512 75314 Pötry Mervi Kalevan Rasti 3182 16.11 11.13 15.31 09.15 14857 79598 Rantamäki Karin Helsingin Suunnistajat 3183 16.57 11.44 14.31 08.23 5028 48083 Rintanen Mari Kangasala SK 3184 16.37 11.57 15.10 08.03 26370 123249 Räsänen Marja Nilsiän Nujakka 3185 16.12 12.02 14.41 09.09 35447 109803 Saarijärvi Sari Tampereen Pyrintö 3186 16.53 11.46 14.55 08.22 31732 44772 Saarilaakso Mia Lappeen Riento 3187 16.52 11.38 14.30 08.47 3584 51245 Sahlström Teija Espoon Akilles 3188 16.43 11.43 14.56 08.33 15713 65846 Salonen Heidi Helsingin Suunnistajat 3189 15.59 11.59 14.29 09.27 94121 177127 Sarkkinen-Vuorinen Sanna Kokkolan Suunnistajat 3190 15.49 11.51 15.50 08.12 4137 156296 Savolainen Jarna Lynx 3191 16.08 12.18 15.28 08.06 40340 180747 Senn Marianne Switzerland 3192 15.42 12.11 15.02 09.05 19997 411005 Sillanpää Elina SK Pohjantähti 3193 16.01 12.27 14.51 08.40 15508 76626 Siltanen-Ström Teija Vehkalahden Veikot 3194 15.40 11.34 15.47 08.43 5918 128780 Sippo Leena Kangasniemen Kalske 3163 15.45 11.23 15.45 08.48 96526 42035 Skopinskaya Anastasia Russia 3195 15.32 12.16 15.33 08.34 13359 53945 Sumanen Laura Hyvinkään Rasti 3196 15.37 11.42 15.57 08.32 40074 83334 Sundqvist Sari Lahden Suunnistajat-37 3197 16.09 11.47 14.58 09.14 26796 141735 Suni Mervi Rastivarsat 3198 16.27 11.28 14.34 09.23 97776 70274 Suter Judith Switzerland 3199 16.17 11.05 15.21 09.10 7595 148905 Taipalus Maarika Rasti-Kurikka 3200 16.00 11.09 15.23 09.26 16369 410743 Tala Satu Helsingin Suunnistajat 3201 16.39 11.18 15.00 08.59 25985 47010 Tiira Hannele Lynx 3202 15.31 12.26 15.09 08.54 4895 47029 Tonder Mari SK Vuoksi 3203 16.34 11.56 14.54 08.24 229 153362 Torrkulla Päivi IF Femman 3204 16.45 11.33 14.28 09.01 9289 97655 Torvinen Sirpa Ounasvaaran Hiihtoseura 3205 16.26 12.12 14.35 08.39 13753 179845 Tupitsa Nina Helsingin Suunnistajat 3206 __.__ 11.19 15.46 08.30 10662 112070 Turtinen Satu Ylikiimingin Nuijamiehet 3215 16.46 11.53 14.42 08.26 12218 159772 Wasström Lotta Solf IK 3216 16.31 11.29 15.26 08.17 39384 177002 Vesterinen Kirsi Hyvinkään Rasti 3217 16.41 11.41 14.38 08.45 98123 90728 Vilcina Sanita Latvia 3218 15.50 11.08 15.56 08.51 98128 70562 Vinnytska Nina Switzerland 3219 16.56 11.21 15.15 08.21 37508 129092 Yli-Sipilä Kati Lauttakylän Luja
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
4232 16.40 12.27 15.24 08.42 1873 43579 Erkkilä Leena SK Pohjantähti 4233 16.39 11.40 15.22 09.29 98247 70584 Flakberg Cecilia Sweden 4234 16.15 12.08 15.59 08.47 93203 148667 Furubacka Maria OK Botnia 4235 16.57 11.34 15.37 09.02 96906 70600 Galaktionova Marina Russia 4236 16.14 12.10 15.55 08.51 6677 182448 Hakala Merja Suomusjärven Sisu 4237 16.26 12.31 15.44 08.37 803 413341 Hakuli Mia Keravan Urheilijat 4238 16.36 11.59 15.57 08.34 97231 49460 Holster-Hemmi Mervi SK Pohjantähti 4239 __.__ 12.07 15.03 09.19 31369 156799 Hyvönen Jaana RasTiimi 4240 16.04 11.48 15.53 09.26 446 153035 Johansson Anne OK Orient 4241 16.41 12.28 15.27 08.36 6755 126573 Kahelin Anne Suunta Jyväskylä 4242 16.27 12.12 15.10 09.18 31794 41556 Kallio-Könnö-Musse Riia Kauhajoen Karhu 4243 16.35 11.37 15.38 09.27 21820 76808 Kinnunen Tarja Mäntsälän Urheilijat 4244 16.58 12.03 15.26 08.41 33202 47972 Kivilaakso Kirsi Lynx 4245 16.52 11.53 15.16 09.00 26891 128258 Korpi Virpi Lapin Veikot 4246 16.37 11.43 15.18 09.23 20959 183552 Kurikkala Sirkku Kalajoen Junkkarit 4247 16.19 12.20 15.33 08.57 13931 117088 Käki Maria Kouvolan Suunnistajat 4248 16.32 12.11 15.54 08.32 33505 113361 Lampinen Maarit Keuruun Kisailijat 4249 16.30 12.17 15.15 08.59 25784 159248 Lappi Marika Espoon Suunta 4250 16.42 12.23 15.05 08.53 19557 131944 Latvala Terhi Tuusulan Voima-Veikot 4251 16.16 12.25 15.31 08.55 98245 182547 Leiniö Sari Pihkaniskat 4252 16.13 12.26 15.47 08.48 1321 46778 Liikola Marika Päijät-Rasti 4253 16.38 11.33 15.39 09.21 13648 83880 Liinamaa Johanna SK Pohjantähti 4254 16.31 11.36 15.42 09.24 30090 159841 Loukkalahti Lea Hiidenkiertäjät 4255 16.25 12.06 15.14 09.25 34785 136085 Maijala Mervi Ounasvaaran Hiihtoseura 4256 16.49 12.15 15.11 08.44 27176 93826 Matikainen Tuula Keski-Karjalan Rasti 4257 16.50 11.58 15.04 09.13 15184 44538 Merimäki Marianne Kalvolan Keihäs 4258 16.06 12.04 16.01 08.50 18707 42570 Merkkiniemi Riitta Ounasvaaran Hiihtoseura 4259 16.20 12.18 15.45 08.52 90482 146062 Mikkonen Susanna Kemijärven Urheilijat 4260 16.18 12.19 15.35 08.58 32635 43752 Mäkitalo Auli Angelniemen Ankkuri 4261 16.48 11.32 15.41 08.54 100000 190553 Mäkitalo Marjo Ounasvaaran Hiihtoseura 4262 17.00 11.51 15.06 09.08 34757 138216 Nokka Katja Rasti 88 4263 16.10 11.55 15.58 09.07 19699 76604 Paavola Mira Oulun Tarmo 4264 16.21 12.01 16.02 08.45 9671 51482 Peltoniemi Anne Kaustisen Pohjan-Veikot 4265 __.__ 11.56 15.46 08.40 40341 70916 Petrova Natalya Russia 4266 16.28 12.05 15.08 09.20 1605 57629 Piitulainen Minna Joutsenon Kullervo 4281 16.11 11.54 15.52 09.17 99714 70857 Pim Jeni Irland 4267 16.24 12.14 15.17 09.14 92717 129992 Repo Pauliina RastiPiikkiö 4268 16.05 12.29 15.32 09.04 97722 170366 Rydenko Marina Russia 4269 16.43 11.38 15.28 09.16 98545 70934 Ryzhova Alexandra Russia 4270 16.12 12.21 15.25 09.10 98146 165826 Schoch Katrin Switzerland 4271 16.55 11.47 15.40 08.43 16164 112029 Simola Tarja Lounais-Hämeen Rasti 4272 16.54 11.35 15.36 09.06 18362 401232 Sinisammal Mirva Jämsän Retki-Veikot 4273 17.02 11.44 15.13 09.03 98488 168951 Spillebeen Els Belgium 4274 16.56 11.39 15.29 09.01 98041 175601 Ståhlberg Riikka Espoon Suunta 4275 16.59 11.50 15.12 09.05 2639 90913 Takalo Susanna Oulunsalon Vasama 4276 17.03 11.57 15.07 08.56 36500 152936 Talvioja Hanna Rastihaukat 4277 __.__ 11.46 16.00 09.12 98277 71073 Tceriukova Rimma Russia 4278 16.03 11.42 15.51 09.31 38048 47374 Uotila Pia Kouvolan Suunnistajat 4279 16.46 11.31 15.30 09.22 98535 156268 Ushakova Elena Russia 4280 16.44 12.30 15.23 08.33 39766 166640 Uusitalo Liisa Tuusulan Voima-Veikot 4287 16.17 12.22 15.20 09.11 98435 70881 Ward Lesley Great Britain 4288 16.22 12.16 15.50 08.49 95075 168995 Westerberg Pia Vihtavuoren Pamaus 4289 16.53 11.52 15.48 08.38 1174 161569 Vierimaa Anna-Leena Kärsämäen Kataja 4290 16.45 11.49 16.03 08.31 8956 156561 Välimaa Tuija Rasti 88 4291 16.09 11.45 15.49 09.28 94293 70976 Väätäjä Marjo RastiPiikkiö
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
4293 15.35 13.59 13.30 09.57 98213 192587 Aasheim Tove Norway 4294 14.31 14.22 14.08 10.13 97756 70564 Aebersold Gaby Switzerland 4295 15.25 14.32 13.01 10.14 6870 161837 Ala-Kasari Outi Rasti-Kurikka 4296 15.29 13.12 13.14 11.12 21677 71069 Alasaari Anu Nivalan Urheilijat 4297 15.30 12.45 14.44 10.28 99954 71161 Alexandersson Ingrid Sweden 4298 __.__ 14.26 13.21 10.36 98113 70582 Antoine Christine France 4299 15.51 13.19 13.12 10.47 14611 169841 Autti Marja-Liisa Espoon Suunta 4300 __.__ 14.25 14.29 10.17 98706 70573 Blatchford Karen Australia 4301 15.22 14.03 13.15 10.22 98207 70525 Boos-Braun Sibylle Switzerland 4302 14.03 14.33 13.53 10.34 25987 47009 Boström Kirsi Lynx 4303 16.02 12.37 14.30 10.09 97889 70635 Coelho Alexandra Portugal 4304 15.15 12.34 15.05 10.25 92481 70928 Conti Michela Switzerland 4305 14.46 13.33 13.22 11.27 18401 177664 Erkkilä Marja Rasti-Jussit 4306 14.55 12.52 14.38 11.03 96983 70607 Goncharenko Natalia Russia 4307 14.21 13.24 14.47 10.45 98459 48758 Grob Brigitte Switzerland 4308 14.28 13.47 14.56 10.01 46911 156147 Grosheva Elena Russia 4309 16.03 13.28 14.03 09.40 97937 48822 Gustafsson Ulrika Sweden 4310 14.51 12.42 14.22 11.21 3305 407112 Haakana Heli Espoon Suunta 4311 15.56 12.39 13.51 10.42 18703 119827 Haataja Katri Belgium 4312 15.21 13.04 14.48 10.03 20573 59532 Haavisto Lotta Turun Suunnistajat 4313 14.13 14.02 14.34 10.26 25809 124357 Havia-Kinnala Helena Angelniemen Ankkuri 4314 16.01 13.36 13.45 09.33 13701 129229 Hietanen Pia Kouvolan Suunnistajat 4315 __.__ 13.35 14.49 __.__ 33826 185169 Hirvonen Leena Asikkalan Raikas 4316 14.29 13.57 13.48 10.52 19277 156774 Holm Riikka Siilin Rasti 4317 16.05 13.16 14.11 09.41 23441 51071 Holmgren Ulrica IF Sibbo-Vargarna 4318 14.50 14.21 14.14 09.48 873 188558 Huhtanen Meri Tampereen Pyrintö 4319 14.42 14.31 13.19 10.33 1799 47159 Huostila Tarja Lammin Säkiä 4320 15.11 12.44 15.03 10.24 15011 183454 Hyyrynen Virpi Kouvolan Suunnistajat 4321 14.38 13.53 14.46 09.51 12633 131762 Ikonen Eeva-Kaisa Espoon Suunta 4322 15.12 14.28 13.52 09.38 3616 69930 Ilonen Marjo Tampereen Yritys 4323 15.47 13.44 13.40 09.53 26433 177369 Iso-Koivisto Minna Kauhavan Wisa 4324 14.22 13.25 14.55 10.37 20428 47224 Itkonen Kirsi Suunta Jyväskylä 4325 14.56 12.46 13.58 11.33 97871 165926 Jordi Silvia Switzerland 4326 14.25 14.10 14.04 10.29 26905 155089 Kaasalainen Riitta Lynx 4327 __.__ 13.43 13.07 11.22 24884 170277 Karppinen Riitta Rajamäen Rykmentti 4328 15.40 12.30 14.41 10.30 3250 93124 Kattelus Päivi Lapuan Virkiä 4329 14.10 14.18 14.02 10.31 130 177744 Kekäläinen Kaija Helsingin Suunnistajat 4330 14.48 14.19 14.19 09.46 4844 40350 Kielinen-Myllymäki Satu Kortesjärven Järvi-Veikot 4331 14.39 13.00 15.02 10.39 98296 148445 King Catherine Irland 4332 15.49 13.31 14.05 09.35 29015 46225 Klemelä Päivi Lounais-Hämeen Rasti 4333 15.14 14.30 13.43 09.43 18964 47064 Koistinen Aija Kalevan Rasti 4334 14.16 14.24 13.31 10.51 35291 154487 Korpela-Kamila Heidi Suunta Jurva 4335 15.38 13.45 13.20 10.18 30882 177649 Koskela Sari Rasti-Jussit 4336 14.20 13.18 14.09 11.24 7006 42082 Koskinen Sari Hiisirasti 4337 15.33 13.27 13.06 11.05 126 42095 Koskivaara Eija MS Parma 4338 14.36 14.09 14.39 09.50 3165 137641 Kuittinen Soili Tampereen Pyrintö 4339 14.54 12.31 14.31 11.28 9410 52769 Kukkola Sinikka Kuopion Suunnistajat 4340 15.03 13.38 13.04 11.13 22020 127806 Kukonlehto Marja Kangasala SK 4341 15.37 13.23 13.16 10.55 33471 191124 Kurri Leena Navi 4342 15.58 13.46 13.32 09.45 33335 56226 Kuusisto Merja Laihian Luja 4343 14.12 13.26 14.06 11.29 15801 74855 Lankinen Pauliina Helsingin Suunnistajat 4344 15.39 13.14 13.23 10.54 25842 48365 Lassila Päivi RasTiimi 4345 15.04 12.58 14.00 11.14 9293 91714 Latvala Annukka Rasti-Jussit 4346 15.13 13.07 14.45 10.07 2071 135523 Lehmussaari-Rehn Heli Lynx 4347 14.04 14.35 14.15 10.04 9033 123695 Lehvonen Riitta Lapin Veikot 4348 14.34 12.59 14.32 11.20 18064 52159 Lepo Tarja Suunta Jyväskylä 4349 14.18 14.27 13.35 10.41 33024 159731 Leppävuori Päivi Kuopion Suunnistajat 4358 15.53 12.49 14.33 10.06 3977 175500 Liukkonen Sirpa Hämeenlinnan Suunnistajat 4350 15.42 12.36 13.49 10.59 5239 57502 Lotvonen Arja Laitasaaren Veto 4351 14.02 13.49 13.28 11.35 98751 48780 MacNaughton Charlotte Canada 4352 14.30 13.41 14.52 10.12 98536 48793 Makeeva Nadezhda Russia 4353 14.43 12.40 14.35 11.19 27345 75315 Martikainen Lea IF Sibbo-Vargarna 4354 14.33 12.41 14.42 11.15 19887 175553 Matilainen Mirja Helsingin Suunnistajat 4355 14.35 13.50 15.01 09.42 3336 49757 Mattila Riitta RasTiimi 4356 15.24 12.43 13.37 11.23 10767 56975 Mellin Ulla Suomusjärven Sisu 4357 14.17 14.08 14.36 10.11 21427 54163 Molin Marja Kangasala SK 4359 14.47 13.40 13.25 11.04 4791 182682 Myllys Leena Helsingin Suunnistajat 4360 15.36 13.05 14.07 10.27 20463 183494 Mäkelä Tiina Rauman Työväen Urheilijat 4361 15.05 12.57 14.23 11.01 14728 193798 Mäki-Petäys Eeva Espoon Akilles 4362 14.09 13.30 14.50 10.43 1276 181772 Niinimäki Hanna Kyrös-Rasti 4363 14.19 13.42 13.33 11.18 1251 183444 Oikarinen Maarit Ounasvaaran Hiihtoseura 4364 15.00 13.37 13.03 11.26 35424 189955 Oikkonen Mirka Ounasvaaran Hiihtoseura 4365 15.46 13.20 13.18 10.44 31169 158503 Oksanen Kristiina Ikaalisten Nouseva-Voima 4366 15.52 13.56 13.29 __.__ 13681 182838 Orava Päivi Rastivarsat 4367 15.10 12.54 15.04 10.16 1621 128039 Otsamo Riikka Helsingin Suunnistajat 4368 14.57 14.13 13.13 10.46 20014 185195 Paalanen Anne Rajamäen Rykmentti 4369 15.23 13.09 13.17 11.25 6494 54723 Paasikivi Virva Kangasala SK 4370 15.26 12.32 13.55 11.09 98455 145050 Pavliuchenko Iryna Ukraine 4371 15.19 13.08 13.24 11.16 8798 189987 Perkkalainen Johanna Epilän Esa 4372 15.09 13.01 14.01 11.02 20058 161618 Pietilä-Annala Jaana Kangasala SK 4373 15.28 12.50 13.47 11.08 98189 128829 Pigareva Galina Russia 4374 14.37 14.17 14.10 09.58 1304 49247 Pirttilä Lea Ounasvaaran Hiihtoseura 4375 15.20 14.29 13.11 10.05 13045 57003 Pitkänen Irma Tampereen Pyrintö 4376 14.11 13.17 14.18 11.30 30957 133500 Pääkkönen Tarja Karjaan Ura 4377 14.26 14.11 14.37 10.02 13074 47730 Rantanen Pirjo MS Parma 4378 __.__ 14.23 14.13 09.54 19524 184926 Ray Carola OK77 4379 15.17 12.56 14.51 10.23 17974 43793 Reiman Anu Angelniemen Ankkuri 4380 15.34 14.05 13.34 09.49 33256 58789 Reinikka Louise Vaasan Suunnistajat 4381 14.27 14.12 14.28 10.08 14915 43915 Remahl Virpi Lahden Suunnistajat-37 4382 14.23 14.06 13.38 10.53 26881 135949 Riikola Sirpa Ylikiimingin Nuijamiehet 4383 __.__ 13.58 13.27 10.58 98271 48751 Robertson Anna New Zealand 4384 14.52 14.14 14.20 09.47 21795 483892 Rolig Marjut Hauhon Sisu 4386 14.14 14.07 14.40 10.15 97760 131655 Schlatter Eva Switzerland 4387 15.08 14.00 14.25 09.36 22572 51524 Simosas Nina OK Orient 4388 14.44 12.47 13.59 11.34 11782 181840 Snickars Virpi Solf IK 4389 15.01 13.54 13.00 11.07 30650 180579 Stevander Arja Kuortaneen Kunto 4390 15.31 13.22 14.58 09.31 20744 92961 Strandberg Annika IF Femman 4391 14.01 13.11 14.43 11.11 18413 43053 Suhonen Sirpa Kuopion Suunnistajat 4392 15.41 13.03 13.54 10.35 16980 83298 Sundvall Tiina Kuopion Suunnistajat 4393 __.__ __.__ 13.39 11.32 7229 51633 Taulavuori Tarja Alatornion Pirkat 4394 14.15 13.48 13.50 11.06 9499 117020 Ternola Riitta Kangasala SK 4395 15.50 13.55 13.09 09.59 18263 140049 Tilli Virpi Lynx 4396 15.44 12.33 13.56 10.48 24299 191530 Tilvis Aija RasTiimi 4397 15.32 12.51 14.59 10.00 16377 102607 Torp-Donner Heidi OK77 4398 14.40 14.15 14.17 09.56 8959 57414 Turunen Sisko Navi 4399 15.07 12.35 14.53 10.49 4203 166610 Tuumi-Niemi Leena-Riitta Helsingin Suunnistajat 4411 14.06 13.51 13.41 11.17 25271 47682 Valkonen-Korhonen Minna Kuopion Suunnistajat 4412 15.06 14.04 13.02 10.56 127 131885 Varpula Marjut Espoon Suunta 4413 14.59 14.01 14.27 09.52 125 184013 Viilo Annika Tampereen Pyrintö 4414 15.59 12.38 14.16 10.19 24598 182733 Viitanen Kirsi Ounasvaaran Hiihtoseura 4415 __.__ 12.53 14.54 10.10 20383 93017 Wik-Nylund Elisabeth IF Femman 4416 16.04 13.15 13.08 10.40 98253 48754 Wymer Isabelle France 4417 15.54 12.55 14.12 10.20 30301 145566 Yli-Kauppila Marika Hiisirasti 4418 15.57 13.32 13.05 10.32 98322 48755 Zehnder-Gilgen Eva Switzerland
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
4420 16.43 11.42 16.08 08.36 98011 182927 Ahola Birgit Kangasala SK 4421 16.45 11.52 16.06 08.35 17953 45868 Antikainen Marja-Leena Turun Suunnistajat 4422 16.57 11.04 16.36 08.34 28586 148803 Bergman Heidi Ounasvaaran Hiihtoseura 4423 17.09 11.38 16.26 08.03 97478 48820 Elstner Margit Australia 4424 17.13 11.02 16.38 08.24 97800 48836 Fors Kristina Sweden 4425 16.39 11.55 16.09 08.30 97456 48783 Fuller Salme Australia 4426 17.27 11.26 16.11 08.09 13747 91900 Granqvist Eivor Malax IF 4427 16.54 11.58 15.48 08.39 5835 50500 Hauhia Eija Rasti-Jussit 4428 16.46 11.36 16.00 08.58 14908 143947 Heinaro Mervi Espoon Suunta 4429 17.18 11.25 15.42 08.52 39373 153121 Hirvonen Auli Keski-Karjalan Rasti 4430 17.08 11.30 16.31 08.07 26262 113055 Holmberg Marja-Riitta Ulvilan Ura 4431 16.52 11.01 16.23 08.53 4143 44843 Hyvönen Tuija Ounasvaaran Hiihtoseura 4432 16.51 12.00 16.14 08.10 25054 93665 Häkkinen Sari Saarijärven Pullistus 4433 17.24 11.23 16.12 08.14 2724 51753 Jalli Suvi Hauhon Sisu 4434 17.14 11.59 16.02 08.08 41188 48774 Josef Rahn Brigitta Switzerland 4435 17.28 11.06 16.05 08.40 98395 124329 Jurvakainen Heli Kiimingin Urheilijat 4436 17.19 11.15 16.32 08.04 38946 194028 Kaikkonen Maarit Ounasvaaran Hiihtoseura 4437 17.00 11.46 16.18 08.11 98170 136065 Kallela Sari Helsingin Suunnistajat 4438 17.25 11.19 16.13 08.15 1983 156092 Kanerva Kerttu Lapin Veikot 4439 17.38 11.09 16.21 08.01 17194 77880 Karjalainen Valma SK Pohjantähti 4440 17.16 11.45 15.54 08.27 35555 193218 Kinnunen Virpi Olavin Rasti 4441 17.15 11.16 16.29 08.13 94593 146406 Klinga Jaana Lahden Suunnistajat-37 4442 17.12 11.18 16.37 08.05 95339 48759 Kuptsova Svetlana Russia 4443 16.47 11.56 16.10 08.21 5616 91844 Larikka Tiina Suunta Jurva 4444 17.17 11.40 15.53 08.29 3379 53855 Launis Teija Raisu Lumous 4445 17.05 11.53 15.43 08.37 13895 54871 Lehmus Satu Hiisirasti 4446 16.38 11.20 16.33 08.42 91831 166049 Maikkola Mervi Oulun Tarmo 4447 16.49 11.32 16.30 08.19 1814 177045 Malin Anne Salon Vilpas 4448 16.48 11.49 16.01 08.31 7033 161773 Mankkinen Minna-Liisa Suunta Jyväskylä 4449 17.07 11.07 16.27 08.33 792 43531 Mbembela Tuula Lynx 4450 16.56 11.31 16.28 08.18 97480 48789 Merl Birgit Australia 4469 17.21 11.10 15.41 08.59 11631 53780 Molnar Pia Helsingin Suunnistajat 4451 17.36 11.00 16.16 08.28 31056 190678 Muhonen Anu Vaasan Suunnistajat 4452 17.29 11.22 16.20 08.02 95395 155908 Mänttäri Liisa Raja-Karjalan Suunnistajat 4453 17.06 11.41 16.19 08.12 343 174614 Määttä Anna-Maija Ounasvaaran Hiihtoseura 4454 17.34 11.29 15.59 08.17 30463 131743 Norrbacka Aino Hyvinkään Rasti 4455 16.50 11.57 15.55 08.41 95606 168217 Nygård Minna Kuopion Suunnistajat 4456 17.04 11.43 15.51 08.43 1443 191382 Ovaska Katriina Luumäen Rasti 4457 __.__ __.__ __.__ 08.20 98364 48803 Ovcharenko Oxana Ukraine 4458 16.59 11.51 15.40 08.48 35248 409773 Peltonen Heljä Kouvolan Suunnistajat 4459 17.23 11.44 16.04 08.00 99825 190213 Pienimäki Eija Kokkolan Suunnistajat 4460 17.22 11.21 16.25 08.06 8338 191183 Rahkola Erja Ounasvaaran Hiihtoseura 4461 16.41 11.47 16.07 08.46 99173 117459 Reunanen Kaisa Navi 4462 17.26 11.39 15.47 08.22 39219 167721 Saajanen Sari Joutsenon Kullervo 4463 17.01 11.05 16.34 08.32 21042 81856 Salminen Johanna Yläneen Kiri 4464 17.31 11.11 15.45 08.50 96835 181220 Saramäki Ulla Suonenjoen Vasama 4465 17.37 11.28 15.52 08.25 47981 159050 Sergeeva Liubov Russia 4466 17.11 11.24 16.24 08.16 14243 47228 Tervo-Rantakokko Tiina Helsingin Suunnistajat 4467 16.40 11.13 16.15 09.01 10520 90215 Toivola Saija Rastivarsat 4468 16.37 11.08 16.35 08.49 97653 48773 Truttmann Renata Switzerland 4475 17.35 11.03 16.03 08.47 96027 159464 Wahlman-Calderara Tuula Lynx 4476 16.58 11.27 15.58 08.57 25216 52979 Valkonen Virpi Kangasniemen Kalske 4477 16.55 11.34 15.49 09.00 12380 413336 Vehmas Hanna Kuopion Suunnistajat 4478 17.10 11.33 15.50 08.55 32367 69967 Veijola Tiina Lammin Säkiä 4479 16.53 12.01 15.38 08.45 210 167352 Villikka Sanna Kymin Suunnistajat 4480 17.20 11.54 15.39 08.23 98316 48784 Wirz Claudia Switzerland 4481 17.03 11.35 15.57 08.54 98530 100888 Volkova Elena Russia
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
4483 15.41 13.12 13.39 10.51 4128 45961 Aalto Pirjo Rasti-Nokia 4484 14.36 14.10 13.55 10.50 19822 190834 Airaksinen Merja Kuopion Suunnistajat 4485 15.45 13.03 13.17 11.05 98289 48829 Ammann Monika Switzerland 4486 15.38 13.46 13.11 10.38 7714 42157 Annila Heli Koovee 4487 14.22 14.13 14.25 10.18 100012 155935 Bedwell Alice Great Britain 4488 15.33 13.48 13.28 10.25 100155 48827 Birath Christina Sweden 4489 14.30 14.33 14.06 10.15 97775 48790 Bossi Oppliger Andrea Switzerland 4490 15.55 13.36 13.42 10.06 98399 159502 Danielsen Berit Norway 4491 15.44 12.53 13.48 10.48 98372 48823 Deane Elizabeth Irland 4579 15.53 __.__ __.__ 09.47 100337 48766 Durand Clare USA 4492 14.23 14.17 13.56 10.45 45940 48752 Egger-Keller Barbara Switzerland 4493 15.01 13.52 14.35 09.49 6631 92980 Eisanen Tea Maarian Mahti 4494 __.__ 14.02 14.34 09.50 33785 40465 Ekdahl Annikka Nivalan Urheilijat 4495 14.44 14.27 13.34 10.57 1503 48327 Ekdahl Pirkko Nivalan Urheilijat 4496 14.40 13.30 14.44 10.08 46125 48778 Feer Rosmarie Switzerland 4497 15.56 12.44 14.14 10.09 3387 145745 Hakkarainen Riitta Raja-Karjalan Suunnistajat 4498 15.43 13.10 13.26 11.00 98470 180923 Hallan Toril Norway 4499 14.08 13.25 14.50 10.46 97398 485177 Hansen Dorthe Tanska 4500 15.04 14.31 13.06 10.41 26367 411091 Heikkinen Jaana Kuusamon Erä-Veikot 4501 14.58 13.59 14.31 09.51 2346 53573 Henriksson Ann-Catherine Pargas IF 4502 15.35 13.41 13.43 __.__ 21229 54344 Hilska Sanna Karkki-Rasti 4503 15.25 13.28 14.30 09.48 17112 150757 Hokajärvi Raili SK Pohjantähti 4504 14.42 14.15 13.27 11.07 96136 152024 Howald Brigitte Switzerland 4505 14.07 13.29 14.38 __.__ 9222 42814 Hyytiäinen Tarja RastiPiikkiö 4506 15.16 14.06 13.36 10.31 26755 43106 Jetsonen Sari Kuopion Suunnistajat 4507 14.57 14.16 13.30 10.49 16516 150515 Jokinen Irma Turengin Sarastus 4508 14.18 13.00 14.18 11.32 19959 154556 Juga Liisa Keravan Urheilijat 4509 14.26 12.58 14.37 11.08 16876 51447 Jurvakainen Tuija Rasti-Hyry 4510 14.15 13.14 14.42 10.58 164 50452 Juutilainen Virpi SK Vuoksi 4511 15.03 14.11 13.20 10.54 24030 154218 Järvinen Tuija Hämeenlinnan Tarmo 4512 14.17 14.12 14.29 10.17 1985 128034 Kankaanranta Marja Hankasalmen Hanka 4513 14.59 13.57 13.22 11.11 16700 153760 Katajamäki Tuija Kauhavan Wisa 4514 14.05 13.54 14.47 10.22 16875 42561 Keränen Tarja Kuusamon Erä-Veikot 4515 14.49 13.51 13.16 11.27 8220 142899 Keski-Ojala Virpi Ylivieskan Kuula 4516 14.21 13.35 14.39 10.34 39597 55070 Kettunen Kristina Rastihaukat 4517 14.41 12.57 14.27 11.13 8019 159229 Kihlström Kirsi Hankasalmen Hanka 4518 15.24 13.06 13.08 11.34 29136 44810 Kirvesmies Vuokko Lahden Suunnistajat-37 4519 14.54 14.20 13.24 10.53 3595 135313 Koivuniemi Leena Rasti-Nokia 4520 15.17 12.50 13.49 11.24 18526 45322 Kokkila Marita Espoon Suunta 4521 15.50 13.37 14.02 09.44 21983 55538 Korhonen Eeva Raja-Karjalan Suunnistajat 4522 15.39 13.40 13.21 10.35 99811 48768 Kornilova Galina Kazakhstan 4523 15.52 __.__ __.__ 10.14 3178 49449 Kosamo Maire Pudasjärven Urheilijat 4524 14.32 13.19 14.46 10.39 97447 48838 Kralova Zdenka Czech Republic 4525 14.25 13.13 14.13 11.19 1871 41838 Kymäläinen Maritta Tampereen Pyrintö 4526 14.14 14.09 14.01 11.02 23636 54742 Kärkkäinen Tarja Jämsän Retki-Veikot 4527 14.06 13.34 14.00 11.33 6915 181479 Laasonen Kirsi Tampereen Pyrintö 4528 15.54 13.38 13.33 10.16 3826 55302 Laine Tarja Helsingin Poliisi-Voimailijat 4529 15.49 13.50 13.14 10.19 17864 48377 Laitala Marja-Liisa Nivalan Urheilijat 4530 14.48 14.00 14.36 10.01 33725 47282 Lamminpää Susanna OK Orient 4531 15.02 14.25 13.12 10.47 10838 90197 Laurila Saija Kangasala SK 4532 15.47 13.18 13.05 11.03 97502 165938 Lehmann-Jordi Barbara Switzerland 4533 15.15 13.24 13.13 11.28 29903 152311 Leppänen Satu Hirvensalon Heitto 4534 15.51 13.32 13.07 10.37 22983 183156 Linko Rita Espoon Suunta 4535 15.11 14.24 14.04 09.46 20270 128733 Linna Eija Oulaisten Huima 4536 15.48 13.23 13.25 10.40 24651 185101 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 4537 15.13 13.20 13.19 11.30 98474 48772 Luescher Barbara Switzerland 4539 __.__ 13.05 14.24 10.00 4216 49822 Lusa Sirpa Tampereen Pyrintö 4540 14.38 13.22 14.12 11.12 160 483211 Maijala Sari Epilän Esa 4541 14.33 13.09 14.32 11.06 26280 177592 Markki Outi Espoon Suunta 4542 15.20 13.21 14.40 09.53 9045 55617 Miinin Aija Liperin Taimi 4543 15.46 12.48 14.17 10.24 93471 48818 Mitereva Galina Russia 4544 15.22 12.45 13.58 11.23 31366 191479 Myllys Merja Lounais-Hämeen Rasti 4545 15.19 14.19 13.52 09.56 18407 158798 Mäkelä Anja Riihimäen Suunnistajat 4546 14.12 13.56 14.49 10.11 23770 54908 Mäkinen Erja Epilän Esa 4547 14.13 14.26 14.19 10.20 23505 140428 Mäkineste-Mäkelä Päivi Rasti-Kurikka 4548 14.31 12.59 14.52 10.56 91609 168251 Mäntylä Kirsti Rastiketut 4549 14.52 13.33 14.56 09.43 6061 184737 Nelimarkka Seija Iisalmen Visa 4550 14.24 13.44 14.33 10.33 10113 153039 Nenonen Lea SK Vuoksi 4551 15.05 14.14 14.05 09.52 5971 186795 Oikarinen Sirkka Tampereen Pyrintö 4552 14.29 13.31 14.03 11.15 4899 120454 Ojajärvi Päivi Rastiketut 4553 14.09 13.08 14.54 10.55 18381 81810 Paronen Hanna Itä-Hämeen Rasti 4554 __.__ 13.16 14.48 09.57 2650 135853 Penger Carola Pargas IF 4555 15.09 14.21 13.54 10.03 31375 181121 Rajamäki Terhi Kangasala SK 4556 15.29 12.51 13.57 10.59 5111 51469 Rantala Maj-Lis Kaustisen Pohjan-Veikot 4557 15.34 12.55 13.44 11.04 28726 41518 Rantoja Eija Rastiketut 4558 15.14 13.04 14.51 10.02 21074 128938 Rautasalo Anneli Kalevan Rasti 4559 14.35 13.01 14.15 11.17 98663 76105 Ravnan Ingrid Norway 4578 15.32 12.46 14.28 10.28 509 411873 Reiman Päivi Hiisirasti 4560 14.51 12.56 14.07 11.20 39907 180997 Ritakallio Maarit Lynx 4561 14.16 13.39 13.51 __.__ 8815 51483 Ritakorpi Tiina Kankaanpään Suunnistajat 4562 15.36 13.15 13.40 10.43 25037 45638 Råberg Pirkko Länsi-Lavian Loiske 4563 14.28 13.49 13.50 11.14 34848 47136 Rämänen Pirjo Ilomantsin Urheilijat 4564 15.06 14.04 13.38 10.36 98420 48757 Röthlisberger Christine Switzerland 4565 15.30 14.03 13.15 10.32 15248 189338 Saarikoski Päivi Pihkaniskat 4566 14.53 12.52 14.22 11.10 12507 42223 Salmi Kirsti Rajamäen Rykmentti 4567 14.20 13.58 13.46 11.21 98145 48802 Sandström Kerstin Sweden 4568 14.50 14.22 14.21 09.54 10987 182622 Sani Tuula Hollolan Urheilijat -46 4569 15.31 13.26 14.11 09.59 1517 175505 Sarkki Sirkka Keravan Urheilijat 4570 15.21 13.11 14.43 09.58 7755 153508 Savolainen Raija Tampereen Pyrintö 4571 15.40 13.07 14.16 10.04 17115 161534 Silvennoinen Tarja Kalevan Rasti 4572 15.26 14.18 13.10 10.27 25770 485521 Soininen Ulla Säyneisen Salpa 4573 14.34 13.17 14.20 11.09 18374 74729 Sulavuori Eija Turun Metsänkävijät 4574 14.46 14.34 14.10 09.45 98468 48839 Tamuza Brigita Latvia 4575 15.00 14.05 13.23 11.01 7008 82426 Toivonen Merja Epilän Esa 4576 15.27 12.43 13.53 11.26 1888 49590 Tolonen Tarja Pudasjärven Urheilijat 4577 15.23 12.47 14.45 10.23 362 166568 Uusitalo Suvi-Päivikki Itä-Hämeen Rasti 4588 14.55 14.07 13.41 10.52 23295 483301 Vehomäki Pirkko Olavin Rasti 4589 15.28 14.29 13.45 09.55 4768 189200 Westerlund Tiina Koovee 4590 14.47 14.01 13.09 11.25 8702 140102 Virekunnas Päivi Tampereen Pyrintö 4591 14.11 13.27 14.08 11.22 19970 150518 Väänänen Mervi Oulun Tarmo 4592 15.18 12.49 13.59 11.18 3445 47229 Väärälä Marita Ounasvaaran Hiihtoseura 4593 15.12 14.32 13.35 10.10 45099 9200082 Zalaiskalna Velga Kazakhstan 4594 __.__ 13.02 14.26 __.__ 32519 150733 Äijälä Merja Navi
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
4596 14.06 14.19 13.22 11.32 33674 50197 Aalto Tarja Suunta Jurva 4597 14.19 14.29 13.42 10.52 3800 52645 Aho Mervi Helsingin Poliisi-Voimailijat 4598 14.25 14.03 13.10 11.34 18581 95975 Alanen Paula Rasti-Kurikka 4599 14.45 14.15 13.17 10.55 7646 55379 Annala Marja-Liisa Kauhavan Wisa 4600 14.22 14.32 13.41 10.48 1738 139429 Barsk Anne Ounasvaaran Hiihtoseura 4601 14.08 14.04 13.46 11.18 98472 48805 Bryner Monika Switzerland 4602 __.__ 14.37 13.01 11.13 98847 48762 Corrodi Heidy Switzerland 4603 __.__ 14.06 13.45 __.__ 99375 48804 Dawson Barbara Australia 4604 14.35 13.53 13.23 11.25 31161 169530 Forsell Ritva OK Raseborg 4605 14.13 14.20 13.16 11.29 37808 82891 Friman Rose-Maj Solf IK 4606 14.37 14.01 13.44 10.58 84 47332 Granholm Lena Solf IK 4638 14.00 14.33 13.24 11.20 96624 48753 Holopainen Outi Suunta-Veikot 4607 14.38 13.48 13.25 11.33 8232 48801 Honkimaa Outi Espoon Suunta 4608 14.05 14.38 13.34 11.01 21101 77574 Hänninen Raija Hiidenkiertäjät 4609 14.30 14.08 13.08 11.31 41514 148170 Häyhä Taina Keravan Urheilijat 4610 14.34 14.26 13.28 10.53 97598 48816 Jenzer Christine Switzerland 4611 14.41 14.16 13.27 10.54 30328 128314 Kallio Ulla Keravan Urheilijat 4612 14.02 14.12 13.14 11.38 39403 145856 Karanta Elina Ounasvaaran Hiihtoseura 4613 14.46 14.17 13.26 10.49 20170 48770 Kivelä Lea Vakka-Rasti 4614 14.29 14.25 13.12 11.00 2379 40695 Koistinen Eira Someron Esa 4615 14.42 14.05 13.07 11.19 6265 82762 Kosola Marja SK Pohjantähti 4616 14.01 14.34 13.37 11.03 4202 45617 Kuusholma Tiina Hiisirasti 4617 14.27 14.23 13.30 10.51 6372 144503 Laitinen Kirsi Kangasniemen Kalske 4618 14.36 13.54 13.43 11.04 1668 166076 Lehto-Linna Arja Hauhon Sisu 4619 14.17 14.31 13.04 11.22 34942 40296 Leinonen Sirpa Rastiketut 4620 14.33 14.09 13.06 11.27 17417 181746 Lepola Ritva Lapin Veikot 4621 __.__ 13.49 13.40 11.05 34399 112017 Leppä Eija Suunta Jurva 4622 14.44 13.51 13.35 11.10 19150 74196 Mahlanen-Peltola Sirpa Lapuan Virkiä 4623 14.20 13.55 13.33 11.30 7946 54740 Martikainen Marja Keuruun Kisailijat 4624 14.04 14.24 13.29 11.14 8653 51472 Mattila Airi Kaustisen Pohjan-Veikot 4625 14.15 14.02 13.49 11.11 4377 153745 Ojajärvi Seija Helsingin Suunnistajat 4626 14.12 14.11 13.21 11.35 3248 50524 Peltomäki Seija Siikaisten Sisu 4627 14.40 14.21 13.18 10.57 98417 48791 Perkins Nora Irland 4628 14.14 14.22 13.15 11.28 12056 40705 Poutanen Jutta Angelniemen Ankkuri 4629 14.18 14.13 13.05 11.36 14779 140704 Raitanen Tuija Tuusulan Voima-Veikot 4630 14.48 13.57 13.31 11.02 24337 140436 Rajamäki Marjo Rastikarhut 4631 14.28 13.58 13.13 11.37 10986 153394 Ravaska Tuula Haapaveden Urheilijat 4633 14.10 14.30 13.20 11.16 98319 48810 Rudolf Rosi Switzerland 4634 14.03 14.14 13.47 11.07 22557 127794 Siivola Sari Espoon Akilles 4635 14.16 14.27 13.09 11.21 13540 179251 Sorsa Anne Pihkaniskat 4636 14.49 14.07 13.00 11.17 37010 41994 Tikkanen Leena Lammin Säkiä 4637 14.47 13.50 13.11 11.23 20571 75799 Tuomisto Anna-Leena Vaasan Suunnistajat 4644 14.26 14.35 13.03 11.09 97474 48760 Wehrli Jolanda Switzerland 4645 14.32 14.00 13.48 10.59 98235 48786 Vonwil Deppeler Heidi Switzerland 4646 14.07 14.36 13.19 11.12 29148 40399 Vuorinen Anna-Maija Kauhavan Wisa
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
4648 14.46 12.50 14.08 11.09 99820 48777 Bandixen Marianne Switzerland 4649 14.32 14.25 13.04 10.51 109 58577 Borgenström Outi Ikaalisten Nouseva-Voima 4650 15.40 13.59 13.28 11.13 41206 48788 Bourne Jenny Australia 4651 15.37 13.38 13.54 09.49 45106 48809 Bozhko Tetyana Ukraine 4652 14.37 12.56 14.31 10.54 98750 48808 Brodmann Ruth Switzerland 4732 14.01 13.26 14.16 11.10 3435 402766 Bäck Hannele OK Raseborg 4677 15.08 14.13 13.01 10.35 100149 48776 Edit Daniel Hungary 4653 14.55 14.21 13.15 10.17 27655 127815 Eriksson-Kronberg Monica IF Femman 4654 14.40 14.10 13.53 10.19 97754 170601 Fenmen Nermin Turkey 4655 15.13 14.02 13.00 10.38 13693 57120 Hakkarainen Maria-Leena Itä-Hämeen Rasti 4656 15.28 13.42 13.40 09.51 19380 55108 Hakomäki Kirsi Helsingin Suunnistajat 4657 14.34 13.52 14.26 10.09 4664 41694 Hautala Päivi Rasti-Jussit 4658 15.25 13.05 14.02 10.28 25042 129955 Heinola Helena Joutsenon Kullervo 4659 14.44 14.15 14.00 10.00 98290 48835 Herve-Jousse Odile France 4660 15.31 13.49 13.22 10.12 97488 182356 Hickling Anne Great Britain 4661 15.38 13.25 13.49 09.59 97441 48806 Hofer Margrith Switzerland 4662 14.58 14.17 13.17 10.18 34486 180405 Hovirinta Marjo Turun Metsänkävijät 4663 14.26 13.00 14.07 11.24 6754 152934 Humalamäki Marja Ähtärin Urheilijat 4664 15.11 13.41 13.44 09.56 98217 133953 Humbel Näf Ruth Switzerland 4665 14.59 14.08 13.27 10.15 38940 170007 Illaru Sinikka Peräkylän Ponnistus 4666 15.03 14.06 13.10 10.31 28872 159202 Itkonen Taina Lapin Veikot 4667 14.27 14.09 13.12 10.58 19020 55786 Jokela Riitta Ylikiimingin Nuijamiehet 4668 14.12 13.21 14.01 11.18 13070 107196 Jussinniemi Seija Sinkki-Sepot 4669 14.24 13.19 13.56 11.14 1114 155951 Juura Maarit Kankaanpään Suunnistajat 4670 15.05 14.16 13.11 10.20 35251 133997 Karjalainen Seija Laitasaaren Veto 4671 14.35 13.04 14.20 10.57 31483 48947 Kerkola Maija Tampereen Pyrintö 4672 14.10 13.16 14.18 11.03 4124 42414 Kiiskinen Gunnevi Tampereen Pyrintö 4673 14.16 14.11 13.59 10.36 41207 156245 Kirichenko Elena Russia 4674 14.56 14.18 13.03 10.37 5234 192075 Koivisto Taina Tampereen Pyrintö 4675 14.43 13.08 13.46 11.25 7524 142412 Korpio Aulikki Valkeakosken Haka 4676 14.00 14.22 13.18 11.04 2192 128808 Koskialho Elisabeth Rasti-Lukko 4678 14.03 14.24 13.25 10.59 33630 81698 Kuusela Vappu Vaalan Karhu 4679 15.09 14.12 13.02 10.33 98461 48821 Kyburz Silvia Switzerland 4680 15.33 13.45 13.29 10.06 6863 141763 Laine Anneli Rastivarsat 4681 14.20 13.40 14.17 10.44 15167 47812 Lavikainen Pirjo Kangasala SK 4682 15.19 12.55 13.32 11.02 12677 180444 Lehto Ulla Kymin Suunnistajat 4683 15.36 12.48 14.14 10.23 96945 180415 Leonhardt Gertraud Austria 4684 14.38 12.57 14.33 10.52 18965 131966 Leskinen Tiina Lynx 4685 15.02 13.28 14.28 09.58 95372 145968 Levicheva Nadezda Russia 4686 14.15 13.30 13.55 11.21 6955 47000 Lonka Hennariikka Kalevan Rasti 4687 14.41 14.14 14.05 09.54 8554 485499 Lukander Hilkka RastiPiikkiö 4688 15.29 13.57 13.08 10.22 100001 48764 Lynam Ruth Irland 4689 14.04 13.17 14.39 10.56 28647 42073 Lönnberg Susanna Pargas IF 4690 15.35 13.36 13.52 10.04 399 183432 Meriheinä Maire IF Sibbo-Vargarna 4691 15.16 13.23 14.11 10.13 35695 42040 Miettinen Anneli Hyvinkään Rasti 4692 14.50 13.11 13.39 11.06 375 158744 Moilanen Kirsti Maarian Mahti 4693 14.48 13.09 14.37 10.27 98221 18008 Molotkova Nina Russia 4694 14.21 14.05 13.21 11.01 5722 170221 Montonen Outi Itä-Hämeen Rasti 4696 14.11 13.29 13.58 11.22 7074 147316 Mäki-Simola Elina Espoon Suunta 4697 14.39 13.47 13.14 11.08 33408 158790 Mäkitalo Liisa Kauhajoen Karhu 4698 14.52 13.12 13.34 11.12 16629 190841 Määttä Anne Kuusamon Erä-Veikot 4699 15.30 12.49 13.41 10.47 8322 123311 Niemi Päivi Rajamäen Rykmentti 4700 14.28 13.01 14.34 10.55 10718 58453 Niemi Tuire Tampereen Pyrintö 4701 14.42 13.53 14.30 09.53 3663 480679 Nordberg Liisa Helsingin Suunnistajat 4702 15.04 13.27 14.25 10.01 98376 48797 O'Boyle Bernie Irland 4703 14.49 14.26 13.36 09.57 12628 412508 Ojapalo Anneli Rajamäen Rykmentti 4704 14.19 13.48 13.26 11.17 28174 126172 Orkola Eija Lahden Suunnistajat-37 4705 15.01 13.34 14.22 10.10 30901 149156 Pajunen Arja Oriveden Ponnistus 4706 14.33 13.06 14.29 10.48 7290 83333 Papinsaari Sirpa Kangasala SK 4707 14.30 14.07 14.03 10.14 19938 43520 Parjanne Marja-Liisa Espoon Suunta 4708 15.06 12.54 14.19 10.39 1809 87878 Pelto-Huikko Anne Hiisirasti 4709 14.06 13.51 14.35 10.32 20366 90586 Penttinen Riikka Lahden Suunnistajat-37 4710 15.34 13.46 13.16 10.16 47366 48807 Poopuu Siiri Estonia 4711 15.10 13.10 13.20 11.11 100142 48840 Prendergast Judy Australia 4712 15.14 13.13 13.48 10.40 97601 48796 Prochazkova Miluse Czech Republic 4713 14.45 13.58 14.27 09.48 2530 43069 Puhakka Raija Kuopion Suunnistajat 4714 15.18 12.59 13.42 10.43 33466 128234 Puolakka Päivi Säyneisen Salpa 4715 15.00 13.31 14.24 10.08 192 124304 Puromies Merja Espoon Suunta 4716 15.23 13.37 13.05 10.53 17117 159555 Raatikainen Päivi Lohimaan Rasti 4717 14.07 14.20 13.30 10.50 5155 183341 Rantalainen Tuija Nastolan Terä 4718 14.02 14.01 13.23 11.27 6496 146041 Rita Annaleena SK Vuoksi 4719 14.13 13.50 13.19 11.26 15191 312810 Saari Marita Suunta-Sepot 4720 14.54 13.20 14.36 10.11 38116 43789 Saarimäki Helena Angelniemen Ankkuri 4721 15.20 13.56 13.35 10.02 16327 54974 Salmenkylä-Mattila Leena Helsingin Suunnistajat 4722 14.53 13.02 13.31 11.15 98256 48798 Scheck Barbara Canada 4723 15.22 14.00 13.33 09.55 17387 117893 Sivén Hannele Ähtärin Urheilijat 4724 14.08 13.44 13.37 11.19 4532 413222 Soanjärvi Tuija Lynx 4725 15.39 12.58 13.24 10.45 17380 83579 Taimisto Sinikka MS Parma 4733 14.18 13.43 14.38 10.25 31082 93638 Tammisalo Netta Kangasala SK 4726 15.26 13.18 14.12 09.52 12533 144313 Toivanen Tuula Rasti-Nokia 4727 15.12 13.03 13.43 10.42 2442 55992 Turunen Päivi-Kaarina Suunta-Sepot 4728 15.21 13.54 13.07 10.34 35843 179855 Töyrylä Marja Kymin Suunnistajat 4729 14.29 14.27 14.06 09.50 20358 88501 Uotila Terhi Oriveden Ponnistus 4730 15.07 13.15 13.09 11.20 98035 48795 Uppill Robin Australia 4731 14.14 14.04 14.10 10.30 15020 42346 Vaara Marjatta Kankaanpään Suunnistajat 4741 14.22 14.03 14.13 10.24 99344 133957 Warma Laas Ann Sweden 4742 14.17 13.33 13.57 11.16 12445 42127 Wickholm Rita IF Sibbo-Vargarna 4743 14.05 14.19 14.09 10.26 10057 111946 Virtanen Marjo Hiisirasti 4744 15.27 13.14 13.47 10.29 46150 48794 Wolf Ursula Switzerland 4745 15.24 12.52 13.50 10.41 99336 48837 Wood Hilary Australia 4746 14.36 12.53 14.15 11.07 8433 135772 Väli-Klemelä Marja-Leena Karkki-Rasti 4747 15.15 12.51 13.45 10.49 40805 144332 Åkerman Mona Sweden
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
4749 15.22 13.20 14.29 10.09 98602 80449 Anttonen Päivi Vihtavuoren Pamaus 4750 15.16 13.33 14.17 10.14 98185 48785 Belousova Tatyana Russia 4751 15.13 13.11 14.25 10.28 97498 48830 Bertuks Arija Latvia 4753 15.31 13.10 14.04 10.27 98552 41348 Gavrilova Olga Russia 4754 14.58 13.30 14.03 10.43 98635 41357 Gavrylenko Lidiia Ukraine 4781 15.02 13.28 14.14 10.38 0 41329 Gornaja Zoja Kazakhstan 4755 15.21 13.18 14.26 10.15 31547 413231 Hannukainen Anne Kankaanpään Suunnistajat 4756 14.59 13.31 14.09 10.37 47417 41325 Harkova Elvira Russia 4757 15.14 13.38 13.56 10.31 10990 93749 Hautamäki Leena Kortesjärven Järvi-Veikot 4758 15.25 13.16 14.00 10.36 21222 131910 Heikkilä Anneli Vakka-Rasti 4759 15.01 13.37 14.05 10.35 3798 152769 Herttua Leena Lapuan Virkiä 4760 14.57 13.22 14.31 10.22 5378 41956 Istolahti Leena Ylistaron Kilpa-Veljet 4761 15.32 13.07 14.15 10.30 9519 182729 Kankkunen Tuija Savon Rasti 4762 15.06 13.40 14.06 10.25 33430 57905 Karjalainen Päivi Savon Rasti 4763 15.29 13.27 14.01 10.19 22559 89378 Karstunen Rauni Ylivieskan Kuula 4764 14.55 13.42 14.11 10.34 5797 135530 Kaulio Tuula Raja-Karjalan Suunnistajat 4765 15.27 13.29 13.57 10.21 3373 42154 Kauppila Sirpa Tampereen Pyrintö 4766 15.15 13.26 13.58 10.39 31770 50116 Koljonen Marja Luumäen Rasti 4767 __.__ __.__ 14.02 __.__ 32169 57412 Kostamo Auli Savon Suunta 4768 15.18 13.17 14.32 10.08 45214 89239 Leinonen Satu Lahden Suunnistajat-37 4769 15.28 13.21 14.19 10.10 14798 99695 Liikanen Tarja Etelä-Kymen Suunnistajat 4770 15.26 13.19 13.59 10.29 94598 112090 Lomova Irina Russia 4771 15.10 13.14 14.24 10.26 6881 52950 Manninen Helena Haukivuoren Kisailijat 4772 15.00 13.34 14.10 10.33 12662 81779 Mannonen Jaana Suomusjärven Sisu 4773 15.05 13.15 14.20 10.44 98232 41356 Merz Susi Switzerland 4774 15.30 13.24 14.13 10.12 95431 151698 Moosberger Esther Switzerland 4775 15.19 13.12 14.27 10.16 95373 41320 Murskaja Elsa Russia 4776 15.24 13.09 14.28 10.23 28824 402783 Ojala Helena Kauhajoen Karhu 4777 15.07 13.32 14.22 10.18 6669 49732 Paaso Leena Perämeren Rasti 4778 15.08 13.13 14.18 10.40 3883 41723 Saari Paula Lapuan Virkiä 4779 15.20 13.44 13.55 10.17 9776 49439 Sarajärvi Raija Pudasjärven Urheilijat 4780 15.23 13.35 14.07 10.13 22232 192054 Uusimäki Ritva Länsi-Rajan Rasti 4786 15.12 13.25 14.30 10.11 4880 52323 Ylipelkola Eeva-Liisa Kortesjärven Järvi-Veikot
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
5802 15.20 13.02 13.54 10.39 19404 140300 Aaltonen Eeva-Kaarina IF Brahe 5803 15.11 13.14 13.36 10.56 13405 190014 Andelin Tarja Lahden Taimi 5804 14.59 13.31 13.52 10.37 1123 123380 Bergström Anneli Espoon Suunta 5805 15.47 12.58 14.11 10.08 99519 178886 Bourne Liz Australia 5806 15.34 13.00 14.27 __.__ 99898 179224 Dalgleish Margaret Great Britain 5807 14.43 13.43 13.57 10.49 41050 178988 Dawson Catherine Great Britain 5808 15.07 13.09 13.37 10.57 29435 166053 Erkinheimo Ritva Kortesjärven Järvi-Veikot 5809 15.28 12.45 14.00 10.53 1185 181402 Finnilä Katariina Vetelin Urheilijat 5810 15.37 12.46 14.19 10.17 98910 178897 Forsberg Mona Sweden 5811 14.37 13.26 14.33 10.30 28625 175065 Forsström Anne OK Raseborg 5812 14.47 13.18 14.40 10.21 97476 412342 Gipsle Inara Great Britain 5813 15.00 13.37 13.47 10.34 30154 483888 Halme Ritva Kiimingin Urheilijat 5814 15.27 13.03 14.39 09.56 8524 411129 Hautala Tuula Oulun NMKY:n Urheilijat 5815 14.49 12.55 14.26 10.43 8701 189996 Heimonen Arja Navi 5816 14.52 13.32 13.53 10.42 9518 130370 Huttunen Kristiina Säyneisen Salpa 5817 14.58 13.52 14.12 10.00 6197 148455 Hyvärinen Vappu Saarijärven Pullistus 5818 14.42 13.13 14.21 10.40 2832 177289 Hyvönen Eija Rasti-Pielinen 5819 14.46 13.12 14.36 10.28 31289 42687 Ikonen Sinikka Saarijärven Pullistus 5820 14.40 13.04 14.23 10.51 15288 77590 Juvonen Marja Raja-Karjalan Suunnistajat 5821 15.42 13.39 13.44 10.09 13061 189968 Jäntti Kerttu Suunta Jyväskylä 5822 15.48 13.22 13.43 10.20 28615 113385 Kanste Helena OK Raseborg 5823 15.24 13.20 14.35 09.48 98641 84465 Karlsen Unni Strand Norway 5824 15.44 12.56 14.06 10.22 26202 173362 Kattelus Helena Kouvolan Suunnistajat 5825 15.35 13.46 13.55 09.58 19250 145518 Kauppinen Kyllikki Kalevan Rasti 5826 14.48 13.34 14.44 10.02 6198 42684 Ketola Sirkka Saarijärven Pullistus 5827 14.57 13.30 14.46 09.55 27682 46227 Klemelä Marja-Leena Lounais-Hämeen Rasti 5870 __.__ 12.57 14.09 __.__ 6165 483289 Korpinen Paula Rasti-Lukko 5828 15.25 13.16 13.35 10.46 30655 77571 Kukkonen Marja Raja-Karjalan Suunnistajat 5829 15.18 12.44 14.45 10.13 10291 413144 Kurvinen Ulla Hiidenkiertäjät 5830 15.32 13.06 __.__ __.__ 23252 46456 Lahdenniemi Marjatta Sahalahden Kunto 5869 15.38 13.21 14.24 09.49 204 408158 Laine Irmeli Karkki-Rasti 5831 14.34 13.58 13.58 10.29 1783 153205 Laitinen Hellevi Espoon Akilles 5832 15.14 13.07 14.28 10.01 24893 43983 Lakanen Sirpa Muuramen Rasti 5833 14.35 13.27 14.10 10.55 24234 45411 Leppänen Tuula Rauman Työväen Urheilijat 5834 14.53 13.36 13.33 10.58 373 124155 Lindqvist Ulla Raja-Karjalan Suunnistajat 5835 14.36 13.40 14.37 10.15 97877 178848 Lundahl Evamarie Sweden 5836 15.23 12.43 14.48 10.07 9270 50063 Lähdekorpi Kaija IF Femman 5837 15.39 12.52 14.02 10.27 24909 99369 Lämsä Soili Ylikiimingin Nuijamiehet 5838 14.41 13.47 14.34 10.03 97949 179016 Mactaggart Margaret Canada 5839 15.17 13.50 13.49 10.11 31215 181902 Matilainen Eeva Rastivarsat 5840 15.06 12.50 14.08 10.52 22453 156788 Mononen Ritva Hämeenlinnan Suunnistajat 5841 14.45 13.38 13.59 10.50 867 45494 Mäkelä Oivi Suunta-Sepot 5842 15.46 13.08 14.18 09.50 97575 483076 Nixon Mary Great Britain 5868 15.29 12.47 14.05 10.36 9553 45670 Nurminen Aila Hiisirasti 5843 15.45 13.42 13.56 09.54 850 172844 Nurminen Arja Valkeakosken Haka 5844 14.38 13.49 __.__ __.__ 230 413127 Nylund Marlene IK Falken 5845 15.12 12.59 14.29 10.04 98060 179009 Oswald Brigit Switzerland 5846 14.54 13.41 14.50 09.43 30182 138244 Patronen Lea Espoon Akilles 5847 14.39 13.10 14.14 10.54 28297 54756 Pelkonen Maija Oulunsalon Vasama 5848 15.30 12.54 14.32 10.12 113 155890 Peltola Liisa MS Parma 5849 15.09 13.24 13.50 10.35 111 405363 Pulkkinen Arja Joutsenon Kullervo 5850 15.02 13.53 14.16 09.46 21922 50578 Purhonen Kaija Lahden Työväen Hiihtäjät 5851 15.08 13.25 13.51 10.33 18327 70264 Putkonen Lea SK Pohjantähti 5852 15.19 12.49 14.49 10.06 16984 190066 Pöntinen Tuula Navi 5854 14.51 13.45 14.30 09.59 17379 184839 Rantalainen Arja Nastolan Terä 5855 15.01 12.51 14.17 10.45 18800 114382 Riikonen Margit Perttelin Peikot 5856 14.50 13.57 13.39 10.26 34629 158735 Rinne-Tamminen Pirkko Turun Visat 5857 15.50 12.42 14.01 10.24 39702 44710 Ritasalo Maaria Vakka-Rasti 5858 15.05 13.56 14.13 09.41 97870 179061 Rosen Miriam Great Britain 5859 15.21 12.53 14.04 10.41 765 45728 Saari Irmeli Hirvensalon Heitto 5860 14.44 13.23 14.20 10.32 25716 183869 Salmenoja Hely Hirvensalon Heitto 5861 15.04 13.28 13.46 10.44 2259 150511 Salonen Marja-Liisa Hauhon Sisu 5862 15.43 13.11 14.22 09.52 17760 407202 Savonen Leena Hämeenlinnan Suunnistajat 5863 15.13 13.51 14.07 09.53 18774 47618 Schroderus Pirjo Suunta Jyväskylä 5864 14.56 13.54 14.15 09.51 28851 117280 Sipponen Airi Paimion Rasti 5865 15.15 13.55 13.38 10.10 46953 179085 Stepanova Irina Russia 5866 15.41 13.29 13.40 10.19 2881 142605 Suni Tuula Kärkölän Kisa-Veikot 5867 15.31 12.48 14.41 10.05 11908 157971 Tikka Eija Raja-Karjalan Suunnistajat 5875 14.33 13.33 14.47 10.16 45221 179054 Wassmer Margrit Switzerland 5876 14.55 13.44 14.31 09.57 98320 178901 Wazer Renate Switzerland 5877 15.10 13.17 13.41 10.48 98748 178940 Wyder Rita Switzerland 5878 15.03 12.41 14.42 10.31 31492 401971 Vähänen Pia Hyvinkään Rasti 5879 15.33 13.01 13.34 10.38 23834 48296 Yliniemi Kaisa Nivalan Urheilijat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
5881 16.06 11.28 14.53 08.29 5511 50677 Antikainen Pirkko Vetelin Urheilijat 5882 15.48 11.42 15.02 08.22 17506 126331 Bomb-Nurmi Hilkka Lappeen Riento 5883 15.49 11.32 15.01 08.33 98421 178907 Briner Elsbeth Switzerland 5884 16.25 11.24 15.06 08.02 32682 152879 Gustafsson Paula Hämeenlinnan Tarmo 5885 16.23 11.13 14.45 08.27 20282 133767 Haglund Kirsi Pitäjänmäen Tarmo 5887 16.04 11.03 15.19 08.26 4328 55605 Hämälä Sirkka-Liisa SK Pohjantähti 5888 16.15 11.08 15.21 08.10 10847 42423 Juntunen Jaana Tampereen Pyrintö 5889 16.20 11.12 15.14 08.07 17719 154651 Juujärvi Marketta Ounasvaaran Hiihtoseura 5890 15.50 11.38 15.10 08.16 898 191609 Jääskeläinen Maarit Tampereen Pyrintö 5891 15.47 11.27 15.25 08.13 29953 40723 Karvonen Pirjo Suomusjärven Sisu 5892 15.52 11.25 15.03 08.34 32572 50802 Kautonen Maija RAPSU 5893 16.08 11.21 15.17 08.01 21663 170182 Kinnula Irma Kuusamon Erä-Veikot 5894 15.56 11.34 14.47 08.42 14604 49384 Kukkola Tuula Oulaisten Huima 5895 15.58 11.29 14.52 08.39 27055 41570 Laine Kaija Kauhajoen Karhu 5896 15.53 11.31 14.57 08.31 6702 59576 Laine Marja Tampereen Pyrintö 5897 16.01 11.30 14.55 08.32 24072 47263 Liikonen Hilkka Kärkölän Kisa-Veikot 5898 16.16 11.07 14.58 08.30 27040 51373 Liitola Ritva RastiPiikkiö 5899 16.27 11.04 14.59 08.21 19944 133831 Litja Seija Rasti-Vihti 5900 16.10 11.36 15.04 08.08 1875 152840 Lähteenmäki-Laakso Mirj Hämeenlinnan Tarmo 5901 16.18 11.37 14.44 08.17 19690 41825 Makkula Ritva Turengin Sarastus 5902 16.11 11.18 15.26 08.05 10403 50860 Malkki Sisko Savon Suunta 5903 16.19 11.10 15.13 08.11 17829 54479 Mehto Raija Hankasalmen Hanka 5904 16.02 11.05 15.08 08.38 834 55213 Metsämäki Leena Turun Suunnistajat 5905 15.44 11.33 15.23 08.15 97930 43222 Määttä Lotta Kouvolan Suunnistajat 5906 16.00 11.41 14.51 08.24 39871 82755 Niinioja Riitta Kalevan Rasti 5907 16.22 11.17 14.48 08.23 47411 133902 Nussbaum Marietta Switzerland 5908 __.__ __.__ 15.00 08.35 3839 81831 Ojajärvi Irja Kaustisen Pohjan-Veikot 5909 16.21 11.26 14.49 08.14 20684 173528 Penttilä Liisa Someron Esa 5886 15.54 11.22 15.18 08.09 33755 49393 Rajaniemi Anneli Oulaisten Taru 5911 16.17 11.11 14.56 08.36 16742 40556 Rinne Annikki Hollolan Urheilijat -46 5912 16.07 11.01 15.27 08.19 34854 75859 Rinne Eila Lahden Työväen Hiihtäjät 5913 16.12 11.20 15.16 08.04 24301 53244 Sauru Seija Pohjankyrön Rasti 5914 16.24 11.23 15.05 08.00 2038 50806 Timonen Sirkku RAPSU 5915 16.14 11.14 14.50 08.40 1420 50843 Toikka Raili RAPSU 5916 16.09 11.39 14.54 08.18 13777 71202 Turunen Raili Lapin Veikot 5922 15.45 11.16 15.12 08.41 6573 134472 Weide Leila Anttolan Urheilijat 5923 15.51 11.15 15.07 08.43 9836 154654 Virtanen Maarit Kärkölän Kisa-Veikot 5924 15.55 11.43 15.11 08.03 27158 54858 Ylitalo Pirjo Kärkölän Kisa-Veikot
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
5926 16.39 12.08 15.01 08.25 18421 81493 Aarniosalo Anneli Navi 5927 17.01 11.46 15.18 08.03 20017 120950 Aatsinki Mirja Vesaisen Pojat 5928 16.41 __.__ __.__ 09.07 99883 178966 Crawford Sharon USA 5929 17.00 11.28 15.39 08.06 98141 178922 Eggli Margrit Switzerland 5930 16.58 11.24 15.37 08.10 47467 179158 Eglin Annemarie Switzerland 5931 16.44 11.56 15.09 08.24 97946 118542 Ellis Margaret Canada 5932 15.59 11.34 15.32 09.05 17305 40308 Elomaa Alli Rastiketut 5933 16.33 11.26 15.58 08.08 46729 193857 Gysin Vreni Switzerland 5934 16.46 11.29 14.59 08.51 35560 166811 Haase Tuula Ounasvaaran Hiihtoseura 5935 16.53 11.42 15.22 08.13 97883 194755 Hasler Lucia Switzerland 5936 16.24 11.11 15.55 08.39 18873 154036 Hautamäki Anna-Maija Rastiketut 5937 17.03 11.10 15.31 08.37 6782 190075 Havia Tuula Maarian Mahti 5938 16.56 11.22 15.41 08.18 30267 45036 Hernelahti Rita Hiidenkiertäjät 5939 16.10 11.04 15.48 09.10 17581 43734 Hofmann Raili Angelniemen Ankkuri 5940 16.47 11.43 15.21 08.17 1106 155953 Holck Leena Ylläksen Rasti 5941 __.__ 11.36 14.58 __.__ 845 132265 Hurskainen Seija Valkeakosken Haka 5942 16.22 11.39 15.13 08.52 33819 166291 Kajava Ritva Hämeenlinnan Suunnistajat 5943 16.18 11.00 15.51 08.59 34797 159223 Kanerva Marja Raisu Lumous 5944 15.58 12.11 15.34 08.29 14747 411863 Karvinen Tuulikki Helsingin Suunnistajat 5945 16.51 11.52 14.54 08.22 98404 134443 Kershaw Kirsteen Great Britain 5946 16.34 11.27 16.03 08.02 11887 94994 Ketola Paula Loimaan Jankko 5947 15.55 11.21 15.50 09.01 24865 167160 Koivunen Helena Rasti-Jussit 5948 __.__ 11.59 15.19 08.49 36814 41680 Korkeakangas Eeva-Liisa Rasti-Jussit 5949 16.14 11.58 15.44 08.15 8951 145861 Koskinen Marja-Terttu Valkeakosken Haka 5950 15.57 12.10 15.46 08.21 35125 142756 Kukkonen Tuula RastiPiikkiö 5951 16.19 11.48 14.56 08.55 15612 155689 Kuutti Kirsti Perttelin Peikot 5952 16.37 11.12 15.54 08.38 97504 57247 Kyyrönen Paula Kouvolan Suunnistajat 5953 16.27 11.16 15.17 09.06 16957 182455 Kämäräinen Paula Hiidenkiertäjät 5954 16.36 12.01 15.12 08.27 18361 125005 Lainkari Aino Jämsän Retki-Veikot 5955 16.17 11.44 15.11 08.53 25096 41796 Leskinen Eila Vaasan Suunnistajat 5956 16.13 11.55 15.05 08.50 8649 404391 Liuha Tuulikki Suunta Jyväskylä 5957 __.__ 11.38 16.02 __.__ 30183 409079 Luoma Helena Pihkaniskat 5958 16.26 11.15 15.15 09.11 988 112150 Maja Alli Rasti-Jussit 5959 16.48 11.45 15.28 08.04 24908 49490 Matila Marja Länsi-Rajan Rasti 5960 __.__ 11.03 15.23 __.__ 6458 149134 Mikkonen Ritva Espoon Suunta 5961 15.54 12.09 15.42 08.34 9127 177355 Mäkelä Marjatta Pohjankyrön Rasti 5962 16.43 11.23 15.56 08.01 17708 51080 Nikula Irma Oulun Tarmo 5963 16.08 12.07 15.33 08.23 15319 159581 Ohramaa Tuula Rasti-Jyry 5964 16.54 11.05 15.38 08.40 31786 50217 Peltola Hilkka Suunta Jurva 5965 16.02 11.20 15.45 09.02 6965 408731 Peltola Kati MS Parma 5984 16.07 11.18 15.40 09.04 24233 49076 Petterqvist Irja Pirkkalan Hiihtäjät 5966 16.52 11.35 15.04 08.43 39292 117617 Pitkänen Eila Jämsän Retki-Veikot 5967 16.04 11.51 15.14 08.54 19948 182883 Pått Saga IF Minken 5968 16.50 11.14 15.47 08.32 9797 59082 Päivinen Marja Keski-Karjalan Rasti 5969 15.56 11.30 16.04 08.42 24820 45090 Rantala Kate Karkki-Rasti 5970 16.45 12.02 15.07 08.20 31291 100019 Rantala TARJA Saarijärven Pullistus 5971 16.40 11.07 15.59 08.30 20939 190056 Ryytty Raija SK Vuoksi 5972 16.28 11.02 16.05 08.28 33540 152932 Salonen Hilkka SK Pohjantähti 5973 17.05 11.49 14.55 08.19 20652 177893 Sandgren Ann-Mari Närpes OK 5974 16.31 11.08 15.25 09.08 34078 142637 Soikkeli Orvokki Kankaanpään Suunnistajat 5975 16.20 11.06 15.35 09.09 32034 48454 Sorri Päivi Päijät-Rasti 5976 16.32 11.31 15.06 08.57 18180 172738 Sulander Mirja-Liisa Epilän Esa 5977 16.23 11.53 15.36 08.16 32735 190892 Sundberg Liisa Lynx 5978 16.49 11.41 15.29 08.05 3013 70107 Taitto Annikka SK Vuoksi 5979 16.55 11.47 15.02 08.36 12973 45260 Tarkiainen Sirpa Suunta-Sepot 5980 16.30 11.33 14.57 09.03 23010 75293 Tervo-Pellikka Raija Helsingin Suunnistajat 5981 16.09 11.50 15.53 08.14 16378 99652 Torp Tytti Helsingin Suunnistajat 5982 17.02 11.37 15.08 08.35 3598 178120 Torstila Eva Hämeenlinnan Tarmo 5983 16.25 12.04 15.24 08.12 37952 161533 Törrö Maria-Leena Valkeakosken Haka 5991 __.__ 11.13 16.00 __.__ 18420 140425 Valjakka Leena Navi 5992 16.35 12.05 15.10 08.26 29198 55135 Valkonen Leena Hankasalmen Hanka 5993 16.21 12.00 15.49 08.00 8038 159188 Valkonen Pirjo Hankasalmen Hanka 5994 16.15 12.03 15.43 08.09 38911 49248 Varis Tuula Ounasvaaran Hiihtoseura 5995 16.01 11.57 15.27 08.47 22087 154088 Verha Maija Vakka-Rasti 5996 16.59 11.17 15.30 08.31 30265 45740 Viiri Rauni Hirvensalon Heitto 5997 16.06 11.19 15.57 08.48 6420 40739 Wilen Anja Koovee
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
5999 15.07 11.24 14.14 08.11 21557 44411 Elmiö Tuula Turun Suunnistajat 6000 14.50 11.27 13.49 08.46 36628 44005 Havukorpi Airi Rasti-Vihti 6001 14.48 11.34 14.04 08.21 13868 157274 Helppolainen Anni Eura-Kauttuan Urheilijat 6002 15.01 11.17 13.56 08.40 18264 189209 Isoherranen Kaarina Helsingin Suunnistajat 6003 14.52 11.44 13.48 08.25 32112 175518 Kallio Tuija Rauman Työväen Urheilijat 6004 14.51 11.31 14.12 08.13 24801 41649 Keskinen Leila Rasti-Jussit 6005 15.16 11.22 13.41 08.27 31788 175733 Ketola Sirkka Kauhajoen Karhu 6006 15.08 11.13 13.52 08.42 34331 157262 Lankinen Tuulikki Joutsenon Kullervo 6007 14.46 11.26 14.15 08.24 32318 143928 Lepistö Viola Helsingin Suunnistajat 6008 15.11 11.30 13.58 08.12 8760 120587 Mattila Anneli Iisu 6009 14.59 11.43 14.01 08.14 18563 45304 Mattila Riitta Rastikarhut 6010 __.__ 11.10 14.09 __.__ 18226 159227 Muikku Rauni Navi 6011 15.15 11.23 13.44 08.31 53 53878 Mylly Aira Ounasvaaran Hiihtoseura 6012 14.43 11.45 13.51 08.35 36529 152296 Niemelä Liisa Ounasvaaran Hiihtoseura 6013 15.09 11.29 13.42 08.23 98992 194504 Nilsson Wiwi-Anne Sweden 6014 14.58 11.33 14.08 08.16 100205 194803 Novikova Zoya Russia 6015 15.06 11.41 13.53 08.15 7130 45363 Nurmi Raija Rasti-Lukko 6016 15.10 11.15 13.54 08.33 23630 133470 Ollikainen Helvi Helsingin Suunnistajat 6017 14.42 11.46 13.55 08.29 2467 411988 Paatero Leena Espoon Suunta 6018 14.55 11.12 14.10 08.41 27174 130166 Pelkonen Elli Keski-Karjalan Rasti 6019 15.00 11.18 14.13 08.17 22729 153380 Ruisaho Eila Epilän Esa 6020 14.56 11.36 13.50 08.26 22761 175595 Ruusunen Marja-Liisa Epilän Esa 6021 15.12 11.16 14.06 08.19 99798 194493 Simader Ingrid Austria 6022 14.44 11.38 14.11 08.18 13257 159228 Syväterä Hillevi Riihimäen Suunnistajat 6023 15.03 11.11 13.59 08.43 14602 173442 Tanska Eeva Espoon Suunta 6024 15.04 11.39 13.47 08.20 25988 47498 Tiira Anja Lynx 6025 14.41 11.37 14.05 08.22 33546 40727 Tulokas Tuula Suomusjärven Sisu 6026 15.13 11.21 13.43 08.36 22595 50565 Turunen Mirjami Kuopion Suunnistajat 6027 14.54 11.19 14.07 08.38 3107 46789 Tähtinen Anu Päijät-Rasti 6033 15.05 11.20 13.46 08.45 14904 49563 Vauhkonen Marjatta Epilän Esa 6034 15.02 11.32 14.03 08.10 6600 74597 Vilppola Anneli Iisu 6035 14.45 11.42 13.57 08.28 20000 146031 Virtanen Raija Hämeenlinnan Suunnistajat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
6037 14.17 12.17 13.16 09.24 3852 176918 Brax Leena Tampereen Pyrintö 6038 14.19 12.20 13.22 09.19 98458 194858 Gaupp Inge Switzerland 6039 14.12 12.22 13.15 09.27 13523 49456 Heikkilä Liisa Pudasjärven Urheilijat 6040 14.22 12.24 13.13 09.16 14757 114402 Holopainen Kaarina Keravan Urheilijat 6041 14.11 12.27 13.18 09.18 19456 42004 Jakoaho Ritva Hyvinkään Rasti 6042 14.23 12.15 13.19 09.20 5266 99756 Kirkkala Aino Suosmeren Salpa 6043 14.14 12.25 13.20 09.17 3793 138405 Lahti Kaija Leppävaaran Sisu 6044 14.20 12.16 13.21 09.21 25738 180236 Pekkarinen Eila Keravan Urheilijat 6045 14.18 12.26 13.11 09.22 11029 81490 Piskonen Leena Navi 6049 14.15 12.18 13.17 09.26 15255 413312 Vehmanen Marjatta Keravan Urheilijat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
6051 14.03 12.48 13.00 09.47 6691 165977 Markki Raakel Espoon Suunta 6052 14.04 12.46 13.03 09.45 98149 148071 Ogilvie Maureen Austria 6053 14.01 12.49 13.01 09.48 28051 44414 Sinkkilä Raila Turun Suunnistajat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
4788 17.21 11.05 16.19 08.12 8960 186773 Autti Salla Espoon Suunta 4789 17.26 11.11 16.28 08.00 98110 41351 Berger Hanna Switzerland 4790 17.29 11.09 __.__ __.__ 25818 57565 Granholm Victoria Solf IK 4791 17.28 11.02 16.22 08.08 98479 41332 Hitz Nadine Switzerland 4792 17.20 11.08 16.24 08.10 98480 41354 Hitz Nicole Switzerland 4799 17.30 11.10 16.23 08.02 16470 83943 Kauppila Kaisa Vehkalahden Veikot 4793 17.31 11.03 16.21 08.07 18617 135540 Lahtinen Krista Helsingin Suunnistajat 4794 17.19 11.07 16.26 08.11 6469 133512 Laukkarinen Jenna Tuusulan Voima-Veikot 4795 17.24 11.04 __.__ __.__ 24890 184034 Lindroth Mona Asikkalan Raikas 4796 __.__ 11.06 16.27 08.03 13841 130480 Penger Sofia Pargas IF 4797 17.22 11.00 16.31 08.06 46753 41326 Pereverzina Natalia Great Britain 4798 17.25 11.01 16.29 08.09 13923 177245 Turpiainen Milla Hyvinkään Rasti
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
4802 17.14 12.56 16.34 09.37 11737 106518 Ervasti Sofia Kuusamon Erä-Veikot 4803 17.32 12.48 16.11 09.55 9040 128751 Haavisto Ella Turun Suunnistajat 4804 17.16 12.51 16.07 10.06 34554 138185 Hannila Henna Länsi-Rajan Rasti 4805 17.34 12.40 16.25 09.48 4175 131687 Holmgren Caroline IF Sibbo-Vargarna 4806 17.28 12.44 16.06 10.04 14458 121248 Juuska Roosa Haapaveden Urheilijat 4807 __.__ 12.49 16.29 09.41 11322 166358 Kantanen Milla Viitasaaren Suunta 4808 __.__ 12.36 16.31 09.56 19567 402739 Karppinen Riina Rajamäen Rykmentti 4809 17.35 12.52 16.18 09.44 20898 88579 Kaustinen Emilia Himangan Urheilijat 4810 17.21 12.59 16.10 09.52 94522 144025 Keränen Jutta Rasti-Hyry 4811 17.36 12.38 16.28 09.47 24408 183527 Korpela Laura Rasti 88 4812 17.24 12.47 16.33 09.43 17845 87853 Makkonen Elina Kalevan Rasti 4813 17.26 12.41 16.09 10.03 11189 123224 Malmlund Milla Koovee 4814 17.19 12.35 16.27 10.05 26487 117068 Niemi Hanna Asikkalan Raikas 4815 17.09 12.45 16.36 09.54 27997 117069 Niemi Heta Asikkalan Raikas 4827 17.37 12.50 16.21 09.36 97774 41346 Oppliger Chantal Switzerland 4816 17.22 12.58 16.08 09.53 36553 120965 Partanen Veera Haapaveden Urheilijat 4817 17.31 12.39 16.20 09.58 10498 40941 Peltoniemi Nuppu Kaustisen Pohjan-Veikot 4818 17.15 12.57 16.12 09.50 6291 412886 Pullinen Aino IF Sibbo-Vargarna 4819 17.33 12.42 16.24 09.45 17413 53918 Rantala Eerika Helsingin Suunnistajat 4820 17.29 12.54 16.22 09.42 17501 194097 Reinikka Frida Vaasan Suunnistajat 4821 17.10 12.43 16.30 10.01 22616 130321 Ruusuvuori Reea Vakka-Rasti 4822 17.27 13.05 16.16 09.35 1571 78105 Saarela Venla Kokkolan Suunnistajat 4823 17.06 13.03 16.23 09.51 100217 41347 Sannikova Irina Russia 4824 17.11 13.00 16.17 09.57 30639 153809 Stevander Fanni Rastiketut 4825 17.25 12.37 16.37 09.46 5055 412527 Tihilä Hanni Tuusulan Voima-Veikot 4826 17.23 13.06 16.15 09.39 20971 45975 Tähtinen Tiina Rasti-Nokia 4831 17.07 13.04 16.13 10.00 23014 143972 Vehkalahti Juulia Ikaalisten Nouseva-Voima 4832 17.13 12.46 16.35 09.49 12845 107142 Virkkala Henna Kokkolan Suunnistajat 4833 17.18 13.02 16.26 09.40 95062 171061 Välimaa Kristiina Vaasan Suunnistajat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
4835 16.59 12.01 16.11 08.04 12763 123202 Ahola Veera Vaasan Suunnistajat 4836 17.17 11.31 15.36 08.53 13607 161911 Ahvonen Emilia Joutsenon Kullervo 4837 16.46 11.26 16.25 08.38 92528 41318 Arkhipova Alisa Russia 4838 17.14 12.02 15.44 08.05 41103 158159 Bakustina Margarita Russia 4839 __.__ 11.52 16.01 08.14 99752 41319 Breton Anna USA 4840 __.__ 11.13 15.51 08.54 99751 41336 Breton Elina USA 4841 16.57 11.55 16.04 08.13 96766 41315 Drobot Vera Russia 4842 16.52 11.12 16.08 08.56 12686 128806 Haikola Maaria Kajaanin Suunnistajat 4843 17.20 11.14 15.43 08.48 39224 135102 Halla-aho Emma Himangan Urheilijat 4844 17.11 11.28 15.34 08.58 13516 122469 Hirvikallio Noora Luumäen Rasti 4845 16.43 11.40 16.27 08.29 12083 180610 Huhtela Oona Pudasjärven Urheilijat 4846 16.56 11.17 16.17 08.42 14637 145664 Hölttä Laura Hyvinkään Rasti 4847 16.55 12.00 16.07 08.08 99807 41331 Ibrayev Kamila Kazakhstan 4848 16.54 11.59 16.06 08.09 97607 182993 Impiö Tiia Vesaisen Pojat 4849 17.04 11.03 16.35 08.35 6582 169849 Inkilä Anni Keuruun Kisailijat 4850 16.47 11.18 16.05 08.57 30206 142682 Isolähteenmäki Nea Ikaalisten Nouseva-Voima 4851 17.33 11.07 16.00 08.25 30908 122781 Itkonen Nanu Suunta Jyväskylä 4852 16.41 11.20 16.03 09.01 98387 41355 Jakovleva Ekaterina IF Sibbo-Vargarna 4853 17.34 11.35 15.33 08.33 97123 118904 Jokipii Vilja Rasti-Jussit 4854 16.38 11.41 15.54 08.52 31832 124111 Jurvakainen Ella Kiimingin Urheilijat 4855 17.31 11.39 15.50 08.00 3282 87931 Juutinen Greta Kuusamon Erä-Veikot 4856 17.35 11.37 15.47 __.__ 19364 145639 Kalenius Camilla Lahden Suunnistajat-37 4857 17.29 11.47 15.38 08.19 3072 124242 Karjalainen Essi SK Pohjantähti 4858 17.32 11.34 15.39 08.24 31361 117348 Kaustinen Erika Himangan Urheilijat 4859 16.49 11.19 15.58 08.59 14951 74221 Kilpeläinen Pihla Suunta Jyväskylä 4860 16.40 11.49 15.46 08.51 95341 41334 Kleymenova Lena Russia 4861 17.26 11.08 15.52 08.39 98408 181540 Komulainen Moona Kuhmon Peurat 4862 16.34 11.57 15.48 08.46 96744 41358 Kurenkova Julia Russia 4863 17.02 11.04 16.26 08.41 32305 126246 Kylmälä Laura Mäntsälän Urheilijat 4864 17.15 11.51 15.41 08.21 4044 55018 Lahtinen Riina Helsingin Suunnistajat 4865 17.22 11.33 15.37 08.40 12839 138199 Latvala Emmi Alajärven Ankkurit 4866 17.21 11.23 16.14 08.11 37087 156661 Lehtimäki Kia Hiisirasti 4867 17.06 11.01 16.21 08.44 34883 142251 Liinamaa Ella SK Pohjantähti 4868 17.28 11.24 16.10 08.03 41080 41340 Lisyutkina Ksenya Russia 4869 16.48 11.36 16.34 08.18 27869 58007 Lähteenmäki Iida Kankaanpään Suunnistajat 4870 16.44 11.44 16.23 08.26 96767 41344 Malyukova Natalia Russia 4871 17.24 11.15 15.42 08.45 21831 90906 Mattila Milka RasTiimi 4872 __.__ 11.43 15.40 08.31 96243 181488 Niemi Maria Kajaanin Suunnistajat 4873 16.37 11.48 16.22 08.32 92206 157556 Nissinen Vilma Puolangan Ryhti 4888 17.18 11.22 16.19 08.16 10222 177755 Nurmi Venla Rastiketut 4874 16.39 11.21 16.13 08.55 11806 127988 Paganus Isabella Lynx 4875 17.23 11.10 16.15 08.23 21399 156028 Peltola Anni Lapuan Virkiä 4876 17.25 11.30 15.57 08.17 36919 156672 Peltola Enni-Maria Hämeenlinnan Tarmo 4877 16.36 11.42 15.55 08.49 41071 41343 Petrova Anna Russia 4878 17.09 11.16 16.16 08.30 34875 129996 Pienimäki Petra Rastiketut 4879 17.00 11.05 16.18 08.47 37026 153036 Pulkkinen Jutta Iisu 4880 16.35 11.25 16.20 08.50 22759 116705 Salomaa Anni-Kaisa Navi 4881 17.30 11.06 15.45 08.43 18104 165990 Sippo Emma Kangasniemen Kalske 4882 17.03 11.11 16.31 08.36 98529 152017 Skobeleva Anna Russia 4883 __.__ 11.09 16.24 08.28 26448 59305 Snickars Ida Solf IK 4889 16.45 11.58 16.02 08.20 0 41316 Stephens Jill Ireland 4884 17.05 11.38 16.32 08.02 21234 152450 Suominen Sohvi Hiidenkiertäjät 4885 16.42 11.53 15.53 08.34 98513 41328 Svechikhina Daria Russia 4886 17.13 11.56 15.49 08.10 4013 152453 Turpiainen Henna Hyvinkään Rasti 4887 16.50 11.54 15.56 08.22 16920 40113 Turunen Mira Lounais-Hämeen Rasti 4890 16.53 11.00 15.59 09.02 22902 58578 Vehkalahti Jenny Ikaalisten Nouseve-Voima 4894 17.27 11.32 15.35 08.37 31706 411561 Vehmas Ella Kuopion Suunnistajat 4895 17.10 11.27 16.33 08.06 13243 125890 Vuoti Fanny RasTiimi 4896 17.07 11.50 16.12 08.01 32330 156587 Yli-Kaatiala Iiris Kuortaneen Kunto 4897 16.51 11.46 16.29 08.15 100214 41359 Zagorodneva Nadezda Russia
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
4899 16.42 11.46 15.02 09.14 36838 125885 Aho Susanna Länsi-Lavian Loiske 4900 16.00 11.38 15.30 09.24 13986 161919 Ahvonen Karoliina Joutsenon Kullervo 4901 16.35 11.52 14.54 09.20 36909 182845 Avelin Melina Hämeenlinnan Suunnistajat 4902 15.50 12.15 15.11 09.06 98904 131695 Belodedova Anna Russia 4903 15.51 12.28 15.14 08.50 16425 128608 Borgman Christa IF Sibbo-Vargarna 4904 16.15 12.02 15.51 08.30 41070 128699 Bulashevich Irina Russia 4905 17.14 11.14 15.32 08.25 90584 123367 Chelnova Anna Russia 4906 16.31 11.53 16.07 08.09 20667 190963 Donner Janina OK77 4907 __.__ 11.42 15.40 09.08 7273 180380 Elovaara Jenny Hämeenlinnan Suunnistajat 4908 16.55 11.27 16.16 08.02 40617 158174 Eltsova Anastasia Russia 4909 16.03 12.24 15.24 08.43 9544 124251 Haavisto Alli Turun Suunnistajat 4910 15.59 12.11 15.07 09.07 98281 83861 Hadorn Kim Switzerland 4911 16.06 12.21 15.36 08.26 39562 159756 Hakala Anna-Kaisa Lapuan Virkiä 4912 16.50 11.26 16.09 08.13 21784 186333 Hanhijärvi Leenukka Espoon Akilles 4913 16.48 12.23 14.49 08.31 28149 177626 Heijari Iida Vehkalahden Veikot 4914 16.09 12.08 15.58 08.21 28384 412815 Heikkilä Tuuli Lynx 4915 16.45 11.00 15.15 09.29 20587 156232 Heikkinen Sanni Helsingin Suunnistajat 4916 16.53 12.12 15.22 08.08 23202 118930 Heinjoki Tanja Jämsän Retki-Veikot 4917 16.08 11.31 15.33 09.26 30918 41716 Hietaharju Suvi Rasti-Jussit 4918 15.48 12.18 15.44 08.38 12605 177095 Himilä Julia Karkki-Rasti 4919 16.26 12.29 15.29 08.05 36672 54546 Holappa Sini Ylikiimingin Nuijamiehet 4920 16.02 12.22 15.12 08.54 5776 42106 Holmgren Antonia IF Sibbo-Vargarna 4921 17.07 11.01 15.37 08.40 32903 182841 Hyvärinen Ella Rastivarsat 4922 17.02 11.05 15.20 09.03 92692 189863 Hämäläinen Iida Olavin Rasti 4923 15.47 11.33 15.48 09.22 26648 82434 Höstman Ellinor Solf IK 4924 16.25 12.16 14.59 08.55 98016 165939 Jordi Riina Switzerland 4925 16.01 11.51 16.10 08.32 92652 128704 Kallio Fanni Kalvolan Keihäs 4926 16.34 12.04 16.02 08.06 26538 111092 Kalliokoski Loviisa Perhon Kiri 4927 16.28 12.17 14.53 08.59 31909 161094 Kangas Emma Lapuan Virkiä 4928 16.29 11.49 16.08 08.16 32621 156260 Kantola Claudia Lahden Suunnistajat-37 4929 16.30 11.58 15.00 09.13 19405 185168 Kivikko Jenni Hämeenlinnan Suunnistajat 4930 16.23 11.54 15.01 09.21 26875 177256 Koli Helmi IF Sibbo-Vargarna 4931 17.08 11.57 14.52 08.28 31503 159984 Korhonen Emmi Tuusulan Voima-Veikot 4932 16.33 11.17 15.57 08.49 23162 182728 Koskinen Pinja Rajamäen Rykmentti 4933 16.37 11.48 16.13 08.10 98514 128593 Kotvitskaya Kira Russia 4934 16.19 12.14 15.10 08.52 21189 411698 Kurikkala Eeva Kalajoen Junkkarit 4935 15.49 11.47 15.50 09.00 91795 183506 Kääriä Venla Kymin Suunnistajat 4936 17.15 11.43 14.50 08.44 16223 112674 Laasanen Maija Laihian Luja 4937 16.13 12.26 15.35 08.20 32747 131906 Lagerroos Milla Ulvilan Ura 4938 17.16 11.21 15.04 08.46 24988 125281 Lampinen Aino Mäntsälän Urheilijat 4939 16.22 12.27 14.55 08.47 10546 179724 Leipijärvi Jenna Hämeenlinnan Suunnistajat 4940 17.03 11.19 15.47 08.19 16054 137497 Leppävuori Hanna Kuopion Suunnistajat 4941 16.59 11.13 15.45 08.35 27167 135125 Lonka Minna SK Vuoksi 4942 15.54 11.28 15.49 09.16 23139 180309 Matilainen Annika Helsingin Suunnistajat 4943 16.46 11.11 15.19 09.19 30587 55851 Mattila Milla Kymin Suunnistajat 4944 16.12 11.32 15.28 09.27 17246 312892 Mattila Venla Helsingin Suunnistajat 4945 16.21 12.06 15.56 08.12 98269 177476 McCavana Eadaoin Irland 4947 17.12 12.03 15.23 08.00 6254 189260 Mustonen Heidi Helsingin Suunnistajat 4948 17.04 12.09 15.06 08.07 29377 49134 Myrskog Linnea IK Kronan 4949 15.57 11.41 16.04 08.53 92790 177725 Niemi Maria Espoon Suunta 4950 16.58 11.07 16.00 08.27 95295 99366 Panchenko Darya Russia 4951 16.18 12.00 15.59 08.22 31358 101412 Parkkinen Veera Ylikiimingin Nuijamiehet 4985 __.__ 11.03 16.06 08.33 92727 170241 Partinen Pinja Kalevan Rasti 4952 17.05 11.59 15.18 08.11 24653 156057 Pelkonen Roosa Mäntsälän Urheilijat 4953 16.54 12.20 14.56 08.24 27398 91861 Peltonen Elsa Itä-Päijänteen Rasti 4954 17.01 11.18 15.09 09.01 98416 128702 perkins emer Irland 4955 17.13 11.02 15.43 08.29 24558 180135 Pinola Sarianna Rasti-Nokia 4956 16.16 11.40 15.25 09.23 34032 181887 Pylkkänen Annu Savon Suunta 4957 17.10 11.08 15.17 08.57 28608 190795 Pylvänäinen Henna Kouvolan Suunnistajat 4958 16.44 11.29 16.15 08.14 31553 158794 Rantala Jasmiina Rasti-Lukko 4959 16.32 12.25 14.57 08.45 26214 154601 Rantanen Essi MS Parma 4960 17.06 11.20 15.31 08.23 38750 190429 Riipinen Venla Navi 4976 17.11 11.04 15.41 08.34 32432 172065 Roine Veera Hiidenkiertäjät 4961 16.17 11.44 15.27 09.09 97762 183647 Rooba Kaisa Estonia 4962 17.00 12.07 14.47 08.36 98286 128689 Scherrer Anja Switzerland 4963 15.58 11.34 15.34 09.28 29675 170563 Siltanen Johanna Turun Suunnistajat 4964 15.56 11.23 16.11 09.04 30787 182608 Simola Anna Lounais-Hämeen Rasti 4965 16.07 12.19 15.26 08.39 21479 191093 Sopo Annika Kuopion Suunnistajat 4966 16.41 11.10 15.53 08.48 31506 82479 Sulkula Evita Suunta Jyväskylä 4967 16.14 12.01 15.08 09.18 90562 159292 Syrjälä Annamari Laihian Luja 4968 15.55 11.25 16.14 09.02 10337 154916 Tanskanen Anni Iisalmen Visa 4969 16.57 11.15 15.13 09.12 34209 175076 Tikkanen Venla Espoon Suunta 4970 15.53 11.45 15.55 08.58 34156 168306 Tilli Henriikka Lynx 4971 16.56 11.22 16.17 08.03 29534 189251 Tuominen Krista Lahden Suunnistajat-37 4972 16.04 11.24 15.42 09.25 12032 172478 Tuomisto Anu Vaasan Suunnistajat 4973 16.51 11.36 15.52 08.18 12107 173382 Tuomisto Satu Vaasan Suunnistajat 4974 16.27 12.10 15.46 08.15 34305 58265 Tähtinen Tessa Päijät-Rasti 4975 16.39 11.55 16.03 08.01 29217 120216 Uusi-Simola Laura Mäntsälän Urheilijat 4984 16.40 11.06 15.38 09.11 27252 65867 Varjus Viivi SK Vuoksi 4986 16.43 11.09 15.05 09.30 97719 408145 Vasileva Olga Russia 4987 16.10 11.39 16.12 08.41 10397 50541 Vehkala Eveliina Siikaisten Sisu 4988 16.24 12.05 14.58 09.15 23226 159187 Viholainen Elisa Suunta Jyväskylä 4989 16.38 11.16 16.05 08.42 39705 170459 Välimaa Emilia Rasti 88
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
6057 15.03 12.31 14.18 08.59 37515 124127 Aho Marika Kangasniemen Kalske 6058 15.20 12.10 13.58 09.28 32902 182754 Autero Laura Rasti-Nokia 6059 15.37 11.46 14.07 09.20 96682 160996 Brynhildsen Sarah Norway 6060 14.58 12.16 14.38 09.12 35898 153079 Calderara Pia Lynx 6061 15.12 11.51 14.22 09.26 14574 194754 Ervasti Siiri Kuusamon Erä-Veikot 6062 15.24 11.54 14.40 08.58 98343 194805 Gusarova Natasha Russia 6063 15.36 12.11 14.16 08.54 32293 53772 Haaranen Iida Ilomantsin Urheilijat 6064 15.22 12.28 14.06 08.52 26479 177170 Hakala Jonna IF Femman 6065 15.31 11.58 14.08 09.16 22385 153443 Halonen Tiia Koskelankylän Riento 6066 15.08 11.49 14.35 09.21 24862 190394 Heinonen Elina MS Parma 6067 15.11 12.17 14.03 09.25 27899 146033 Holappa Suvi-Tuulia Ylikiimingin Nuijamiehet 6095 15.19 12.00 14.13 09.27 34425 194647 Holopainen Saara Suunta-Veikot 6068 15.35 12.23 14.01 08.56 35292 169340 Kamila Minerva Suunta Jurva 6069 14.56 12.27 14.27 09.09 37845 179770 Kemppainen Janna Ylikiimingin Nuijamiehet 6070 __.__ 12.08 14.36 __.__ 96001 191334 Kemppainen Maria Angelniemen Ankkuri 6071 15.10 12.20 14.30 08.48 36626 46840 Kiljunen Elisa Rastivarsat 6072 15.00 12.06 14.31 09.18 96752 194701 Kishko Anastasia Russia 6073 15.01 12.03 14.28 09.30 14365 47969 Kivilaakso Emma Lynx 6074 15.26 12.24 14.09 08.50 95344 194592 Kondakova Sasha Russia 6075 15.41 12.07 13.54 09.10 27938 130265 Korhonen Essi SK Vuoksi 6076 15.34 12.18 14.14 08.49 27427 159805 Koskinen Inka Hiidenkiertäjät 6077 15.18 11.55 14.34 09.06 24645 135124 Kukkonen Tuulia Vehkalahden Veikot 6078 15.30 12.01 14.10 09.15 96826 187750 Kumara Alina Laihian Luja 6079 15.28 12.09 14.02 09.13 32015 161463 Lehtinen Petra Kauhajoen Karhu 6080 14.54 12.33 14.17 09.07 34664 145851 Liinamaa Venla SK Pohjantähti 6081 15.06 12.05 14.20 09.23 17414 483307 Makkonen Enni Kalevan Rasti 6082 15.25 12.13 14.32 08.46 90624 165984 Metsälä Emma Hämeenlinnan Suunnistajat 6096 15.38 11.50 14.04 09.22 33040 114314 Miettunen Helena Iisu 6083 15.02 12.12 14.33 09.11 98521 194752 Mikhaylova Viktoria Russia 6084 14.55 12.21 14.11 09.31 92756 159177 Myöhänen Hilma Itä-Päijänteen Rasti 6085 15.16 11.59 14.12 09.29 91216 152999 Mäkinen Minna Keuruun Kisailijat 6086 15.13 12.14 14.37 08.51 27677 130097 Näpänkangas Aino Suunta Jyväskylä 6087 14.59 12.30 14.23 09.02 29776 177105 Ojala Anna Kouvolan Suunnistajat 6088 15.27 12.19 13.59 09.05 95385 181339 Rissanen Jemina Kemijärven Urheilijat 6089 15.39 11.47 14.29 09.00 26374 175527 Rosenblad Jasmine Karjaan Ura 6090 15.29 12.15 14.25 08.47 12138 167511 Ruokolainen Jenni Rasti-Pielinen 6091 15.40 11.56 __.__ __.__ 92059 121265 Rytky Vilma Haapaveden Urheilijat 6092 15.17 12.02 13.57 09.32 32590 178119 Sillansuo Mari Hollolan Urheilijat -46 6093 __.__ 12.26 14.24 09.01 30911 59304 Snickars Fia Solf IK 6094 14.57 12.29 14.21 09.08 13314 182797 Talvioja Eveliina Rastihaukat 6101 15.32 11.53 14.26 09.04 32046 190859 Vaskivuori Sonja Kauhajoen Karhu 6102 15.33 11.52 14.15 09.14 32595 152883 Vepsä Ida Lahden Suunnistajat-37 6103 15.04 12.22 14.05 09.24 96803 194596 Yatsenko Daria Russia 6104 15.14 12.04 13.56 09.33 10231 45866 Yliluikki Hilda Suomusjärven Sisu
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
6106 16.43 11.16 15.49 08.29 32140 40315 Ahola Elli Rastiketut 6175 15.54 12.15 15.39 08.37 100473 194598 Akimova Elizaveta Russia 6107 15.52 11.36 15.38 09.11 98509 194599 Aksenova Alena Russia 6108 15.48 11.52 15.53 08.42 24974 153440 Antikainen Fanni Mäntsälän Urheilijat 6109 16.20 11.08 16.01 08.47 36503 135230 Biskop Greta Kokkolan Suunnistajat 6176 16.47 11.28 14.49 09.10 100480 194603 Dorka Hajnal Hungary 6110 16.50 11.58 15.05 08.25 29547 128933 Erkkilä Emmi Saloisten Reipas 6111 16.14 11.15 15.51 09.00 97798 194494 Fors Heidi Sweden 6112 16.57 12.03 15.13 08.08 92533 194802 Gerdo Viktoriia Russia 6113 17.01 11.25 15.40 08.15 91095 182683 Gustafsson Sara Karkki-Rasti 6114 15.53 11.24 15.56 08.56 32078 186499 Haanpää Kaisa Tampereen Pyrintö 6115 16.39 11.39 14.51 09.04 12181 169474 Haglund Sofia Solf IK 6116 17.04 11.53 15.20 08.00 32731 189961 Heinaro Ellen Helsingin Suunnistajat 6117 16.03 11.54 15.18 09.02 26216 156712 Heiskanen Siina Kangasniemen Kalske 6118 17.06 11.30 14.58 08.45 35923 137885 Hietala Jenna Lohtajan Veikot 6119 16.58 11.31 14.45 09.01 37260 190721 Hästö Julia IF Femman 6120 15.46 12.23 15.32 08.39 29593 142464 Itkonen Anna Kyrös-Rasti 6121 15.49 12.04 15.52 08.32 28964 189358 Jaatinen Venla Haukiputaan Heitto 6122 16.08 11.50 15.06 09.03 97496 186777 Jauhojärvi Markussen Lotte Norway 6123 16.01 12.00 15.54 08.21 27335 120243 Johansson Linnea OK Orient 6124 16.52 11.38 15.03 08.51 37252 150535 Kangas Taika SK Pohjantähti 6125 16.25 12.21 15.04 08.22 39036 54054 Kiero Ira Lappeen Riento 6126 17.00 11.46 15.07 08.19 31761 74216 Kilpeläinen Paju Suunta Jyväskylä 6127 16.37 11.04 15.21 09.16 27743 142447 Klemettinen Kaisa Suunta Jyväskylä 6128 16.38 12.14 15.22 08.07 19909 186636 Kopra Anna Hämeenlinnan Suunnistajat 6129 16.19 11.14 15.33 09.07 28144 181348 Kukonlehto Hilda Kangasala SK 6130 16.32 11.12 15.15 09.17 34779 57174 Kuosmanen Oona Kajaanin Suunnistajat 6132 16.40 12.08 15.26 08.03 91465 191010 Kuusela Aino Rastivarsat 6133 16.05 11.18 15.44 09.05 31908 191017 Kuusinen Sanni Hämeenlinnan Suunnistajat 6134 16.42 11.27 14.46 09.23 29221 128947 Kyrö Kaisu Rastivarsat 6135 16.23 11.37 15.59 08.14 37396 145954 Laine Roosa Kokkolan Suunnistajat 6136 17.02 11.35 15.01 08.46 13891 130478 Laitamäki Sonja Hiidenkiertäjät 6137 16.17 11.44 14.52 09.24 98532 156071 Lebedenko Aleksandra Russia 6138 16.10 11.05 16.04 08.59 91707 168996 Leinamo Reetta Kalvolan Keihäs 6139 15.47 12.02 15.12 09.12 98313 194804 Lerf Rosa Switzerland 6140 16.33 12.12 14.57 08.36 13985 81661 Lilja Kati Suunta Jyväskylä 6141 16.45 12.06 15.17 08.16 33736 128254 Linna Aino-Maria Oulaisten Huima 6142 16.59 11.22 15.46 08.01 92537 194753 Lobanova Arina Russia 6143 15.50 11.41 16.03 08.38 34379 156058 Lohikainen Eveliina Rastivarsat 6144 16.02 11.45 15.10 09.20 29985 124173 Loisko Janette Länsi-Lavian Loiske 6145 16.22 12.11 15.31 08.10 98516 194700 Mitrofanova Anna Russia 6146 16.53 11.09 15.45 08.35 24647 125817 Niskanen Nelli Vehkalahden Veikot 6147 16.36 11.00 16.06 08.28 972 155100 Nurminen Inka Jämsän Retki-Veikot 6148 16.13 11.51 14.55 09.13 39239 159218 Nygård Mette Kuopion Suunnistajat 6149 16.24 11.23 15.57 08.20 35777 46998 Nykänen Anni Navi 6150 16.29 12.24 14.47 08.23 23528 188586 Oikkonen Sanni Ounasvaaran Hiihtoseura 6151 16.55 11.17 15.09 08.58 12764 138147 Ovaska Jenni Luumäen Rasti 6152 16.16 11.48 14.56 09.14 13637 173195 Palmen Aino Espoon Suunta 6153 16.34 11.32 16.02 08.06 91494 168837 Peltonen Sara Lapuan Virkiä 6154 17.08 11.26 15.30 08.04 27870 180071 Penttilä Anne Hämeenlinnan Suunnistajat 6155 __.__ 11.19 16.07 08.44 34229 167505 Pernu Saara Espoon Suunta 6156 16.44 11.11 15.08 09.15 98542 194487 Petrukhina Alina Russia 6157 15.59 11.20 15.55 08.55 92142 191129 Pirinen Inkalilja Keravan Urheilijat 6158 16.49 12.01 15.28 08.02 27472 141920 Prittinen Sanni Hämeenlinnan Suunnistajat 6159 16.35 12.20 14.44 08.34 35167 114497 Roos Renja Angelniemen Ankkuri 6160 16.41 11.07 15.48 08.43 98553 194499 Rudnitckaia Anna Russia 6161 16.21 11.01 15.36 09.19 24659 182505 Ruoti Miina Vehkalahden Veikot 6162 16.09 12.16 15.42 08.18 98541 194486 Ryzhova Daria Russia 6163 16.31 12.10 14.53 08.40 29313 138194 Saalo Saara Mäntsälän Urheilijat 6164 16.04 11.21 15.34 09.22 29354 172163 Saalo Siiri Mäntsälän Urheilijat 6165 16.48 11.43 15.29 08.09 34715 120103 Salonpää Johanna Oulaisten Huima 6166 16.27 12.13 15.24 08.13 635 153031 Sankelo Lotta SK Pohjantähti 6167 15.57 11.49 15.47 08.41 33007 161536 Silvennoinen Siiri Kalevan Rasti 6168 16.00 11.56 15.50 08.27 37659 152049 Stark Alexandra Solf IK 6169 16.28 12.22 15.00 08.24 38463 159101 Ståhlberg Elisa Espoon Suunta 6170 16.46 12.07 15.16 08.12 19378 172998 Sundqvist Ida Lahden Suunnistajat-37 6171 15.45 11.29 16.05 08.57 97778 194593 Suter Siri Switzerland 6172 __.__ __.__ 16.00 08.50 29856 132316 Taulavuori Venla Alatornion Pirkat 6173 15.44 11.33 15.43 09.21 34655 135869 Torrkulla Matilda IF Femman 6174 16.51 11.40 14.50 08.52 37389 148714 Turakainen Venla Helsingin Suunnistajat 6183 16.11 11.47 14.59 09.18 7966 128791 Virtala Jenny Pargas IF 6184 16.56 12.05 14.48 08.30 98317 194698 Wirz Hannah Switzerland 6185 16.54 11.34 14.54 08.54 94536 154594 Visherskaya Veronika Russia 6186 16.07 11.02 16.08 08.53 34738 134939 Voutilainen Viivi Jämsän Retki-Veikot 6187 17.03 11.42 15.02 08.26 34693 154752 Väliheikki Julia Laitasaaren Veto 6188 15.51 11.57 15.19 09.09 95061 170579 Välimaa Eveliina Vaasan Suunnistajat 6189 16.15 11.59 15.58 08.05 28035 126604 Välkki Lotta Koovee 6190 16.30 11.10 15.25 09.06 31552 184706 Yli-Hietanen Saara Tampereen Pyrintö
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
6192 16.19 11.34 16.00 08.28 36452 190104 Aho Anni Turun Suunnistajat 6193 16.02 11.59 15.59 08.17 27932 41080 Annala Venla Kangasala SK 6194 17.00 11.20 15.11 08.53 354 152282 Asklöf Aino Lynx 6195 17.08 11.27 15.24 08.04 96735 194861 Astakhova Daria Russia 6196 17.05 11.36 15.14 08.20 98023 194606 Babyeva Evdokiya Russia 6197 16.12 11.23 14.45 09.40 41213 152016 Brusova Elena Russia 6198 16.22 11.51 15.46 08.02 95343 194497 Chumovatova Anna Russia 6199 16.53 11.24 15.21 08.43 98255 158154 Dankova Olena Ukraine 6200 16.34 11.08 15.05 09.30 98526 156146 Dmitrievskaia Kseniaa Russia 6201 16.42 11.25 15.28 08.36 98550 194594 Doroguntseva Varvara Russia 6202 15.59 12.26 15.29 08.21 32836 179454 Espo Elina Kouvolan Suunnistajat 6203 15.41 12.12 14.50 09.26 98250 194524 Flakberg Anna Sweden 6204 16.51 12.11 14.36 08.41 34787 134992 Furubacka Lovisa OK Botnia 6205 16.05 12.44 14.31 09.09 98554 194602 Galileeva Ksenia Russia 6206 16.33 12.48 14.19 08.44 37165 146289 Goman Anna Vesaisen Pojat 6207 16.00 11.04 15.56 09.24 6978 146843 Haapala Ida Rajamäen Rykmentti 6208 16.13 11.45 15.49 08.30 35774 159887 Haapasalo Wilma SK Pohjantähti 6209 16.27 12.41 14.33 08.37 29345 131965 Haikama Outi Hämeenlinnan Suunnistajat 6210 15.27 __.__ __.__ __.__ 32801 179909 Haikonen Sanni Ulvilan Ura 6211 16.14 12.27 15.08 08.14 39507 156006 Hakuli Hanna Keravan Urheilijat 6284 16.30 12.38 14.21 08.55 34743 190761 Hansén Amanda OK Botnia 6212 15.44 11.42 15.17 09.34 39223 166678 Hartman Henna Suunta Jyväskylä 6213 16.55 11.12 15.09 09.03 11995 191194 Haverinen Marika Kajaanin Suunnistajat 6214 15.24 12.49 15.23 08.33 10449 81747 Heinaro Taru Espoon Suunta 6215 __.__ 11.05 16.08 08.57 38265 177213 Hirvonen Julia Epilän Esa 6216 16.06 11.17 15.53 09.10 34902 123737 Holmback Hilma IF Femman 6217 17.06 11.52 15.06 08.08 36436 153222 Härkönen Laura Oulun Tarmo 6218 16.40 12.18 14.22 08.49 37383 166351 Hästö Louisa IF Femman 6219 15.32 12.28 14.59 09.19 91375 181130 Isojärvi Johanna Ounasvaaran Hiihtoseura 6220 16.31 12.17 14.29 09.02 32668 125883 Isolähteenmäki Ida Ikaalisten Nouseva-Voima 6221 16.39 11.46 14.23 09.25 36352 40145 Isoniemi Sandra Akilles OK 6222 16.23 11.40 15.47 08.26 20741 157955 Jussila Ida Tampereen Pyrintö 6223 15.25 12.47 15.40 08.35 13773 182807 Kangasaho Aino Helsingin Suunnistajat 6224 15.28 11.53 14.57 09.46 38808 156093 Kankainen Venla Sotkamon Jymy 6225 16.52 12.05 15.02 08.11 37881 167500 Karjalainen Mikaela Päijät-Rasti 6226 15.54 11.15 16.07 09.12 95536 179730 Karjalainen Venla-Linnea Suunta Jyväskylä 6227 16.29 12.40 14.25 08.50 37275 50203 Katajamäki Henna-Riina Kauhavan Wisa 6228 __.__ 12.34 15.27 __.__ 96000 191335 Kemppainen Ronja Angelniemen Ankkuri 6229 16.47 11.38 15.43 08.06 100224 194492 Khokhlacheva Alina Russia 6230 15.21 12.45 15.41 08.34 35472 143244 Kokkinen Ella Jämsän Retki-Veikot 6231 16.35 12.19 15.07 08.03 38049 154116 Kolstela Hilla Hollolan Urheilijat -46 6232 17.04 11.29 15.33 08.15 29234 139224 Kurth Suvi Tampereen Pyrintö 6233 17.02 11.13 15.18 08.42 11840 191100 Kuusisto Idaliina Koovee 6241 16.09 11.16 15.16 09.31 39307 159291 Kuusisto Sanni Laihian Luja 6234 16.41 11.21 15.36 08.52 94320 180498 Laaksoviita Veera Suomussalmen Rasti 6235 15.36 12.39 15.26 08.38 90957 177699 Lehikoinen Aino Espoon Suunta 6236 15.47 12.24 15.20 08.46 12018 175454 Lehtonen Ellanoora Saarijärven Pullistus 6237 15.43 12.22 14.53 09.16 90911 180669 Leinamo Sonja Kalvolan Keihäs 6238 16.25 12.35 14.37 08.32 12407 190460 Leppämäki Elsa Viitasaaren Suunta 6239 15.39 11.35 16.03 09.13 21319 182545 Lindahl Jannica Akilles OK 6240 16.28 12.25 14.58 08.12 12701 142647 Lukkari Aino Rajamäen Rykmentti 6242 16.54 12.09 14.48 08.16 36442 179802 Luoma Oona Ulvilan Ura 6243 15.45 11.55 14.51 09.33 951 153040 Malinen Hanna Tuusulan Voima-Veikot 6244 15.57 12.06 16.06 08.07 9626 140402 Malmlund Reeta Koovee 6245 16.49 12.02 14.55 08.24 36642 144637 Mattila Elisa Kouvolan Suunnistajat 6246 16.45 12.13 14.35 08.45 37671 152359 Metsälä Essi Hämeenlinnan Suunnistajat 6247 16.04 11.07 16.04 09.21 29155 189406 Mustonen Oona Helsingin Suunnistajat 6248 16.56 11.14 15.04 09.06 10766 130535 Myllymäki Maarit Kortesjärven Järvi-Veikot 6249 16.58 11.37 14.32 09.14 37672 153137 Mäenpää Maija Kalvolan Keihäs 6250 16.43 11.54 15.00 08.29 35350 160302 Mäkinen Janni MS Parma 6251 15.55 11.22 15.54 09.22 39710 159068 Määttänen Maria Espoon Suunta 6252 15.56 11.06 15.42 09.37 38237 79588 Neuvonen Noora Turun Suunnistajat 6253 15.53 11.03 15.44 09.27 37557 142955 Niggli Natalja France 6254 15.42 12.43 14.44 09.08 32752 126339 Niva Heini Laitasaaren Veto 6255 15.31 11.56 14.54 09.42 32045 185260 Nuuttila Anni Kauhajoen Karhu 6256 15.20 12.29 15.10 09.05 98216 192399 Nymark Aasheim Tora Norway 6257 15.46 12.31 14.56 09.07 29184 130094 Näpänkangas Elsa Suunta Jyväskylä 6258 16.21 11.48 14.20 09.45 23482 125855 Ollikainen Jatta Navi 6259 16.11 11.10 14.42 09.49 35039 154108 Pienimäki Irina Rastiketut 6260 15.50 11.33 15.22 09.28 99716 194535 Pim Jordan Irland 6282 15.38 11.43 15.55 09.15 20066 177913 Pirkkalainen Siiri Hollolan Urheilijat 6261 17.07 11.30 15.15 08.23 35483 191886 Pitkänen Hilla Jämsän Retki-Veikot 6262 15.19 12.14 15.50 09.01 24458 142295 Plit Henriette Lynx 6263 15.37 12.04 15.58 08.47 36867 46367 Pohjamo Neea SK Vuoksi 6264 15.35 11.58 15.57 08.54 92546 194862 Ponomareva Daria Russia 6265 16.46 11.19 15.19 08.59 36929 136058 Portimojärvi Saana Ounasvaaran Hiihtoseura 6266 15.22 12.42 15.34 08.51 26304 91762 Pynnönen Lotta Kangasniemen Kalske 6267 16.20 11.49 14.34 09.32 26995 148651 Rantala Aino Ounasvaaran Hiihtoseura 6268 16.59 11.09 15.32 08.39 10049 153772 Riikola Riina Ylikiimingin Nuijamiehet 6269 16.50 11.11 15.30 08.56 10788 153733 Riikola Roosa Ylikiimingin Nuijamiehet 6270 15.29 12.20 15.39 09.00 37388 152092 Ristimäki Aino Kalvolan Keihäs 6271 16.16 11.44 14.30 09.44 31810 125507 Rönkkö Salla Tuupovaaran Sepot 6272 15.33 11.41 15.38 09.35 38381 183497 Saarela Eliisa RastiPiikkiö 6283 15.40 12.03 15.01 09.29 25720 140206 Sainio Linda Kangasala SK 6273 15.58 12.21 15.37 08.27 25363 141274 Salminen Suvi-Tuuli Yläneen Kiri 6274 __.__ 11.57 14.46 08.19 92147 126930 Salomäki Eerika Keravan Urheilijat 6275 15.49 11.28 15.51 09.17 28310 65738 Salonen Venla Helsingin Suunnistajat 6276 __.__ 12.30 14.38 09.18 98114 193755 Sandevoir Aude France 6277 16.03 12.37 14.24 09.20 40353 177716 Senn Siana Espoon Suunta 6278 16.38 11.26 14.28 09.43 37232 147350 Suntioinen Elli Karkki-Rasti 6279 16.36 12.46 14.43 08.01 35307 190895 Tilli Pauliina Lynx 6280 16.32 11.02 14.52 09.38 24775 59844 Tuomala Miina-Maria Suunta Jyväskylä 6281 16.44 12.00 15.03 08.22 98443 194595 Ukhanova Darya Russia 6292 16.01 12.08 16.05 08.05 8211 181193 Valtonen Essi MS Parma 6293 15.52 12.15 15.48 08.25 39169 188569 Vantaala Roosa Lammin Säkiä 6294 16.07 12.23 15.31 08.10 38195 169451 Varmavuo Emma Rajamäen Rykmentti 6295 15.48 12.33 14.40 09.11 35835 177074 Vesterinen Viivi Hyvinkään Rasti 6296 16.24 11.50 15.45 08.09 98489 141592 Willems Lotte Belgium 6297 15.23 11.39 15.13 09.48 95131 161020 Vimba Elizabete Latvia 6298 15.34 12.10 16.01 08.40 37700 152280 Virtanen Heta Hämeenlinnan Suunnistajat 6299 16.57 11.31 14.27 09.23 36311 129993 Väätäjä Milja RastiPiikkiö 6300 16.15 11.01 16.02 09.04 19902 413212 Ylikangas Pinja Himangan Urheilijat 6301 17.03 12.07 14.39 08.18 98549 131666 Zotova Kseniaa Russia
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
6303 15.24 11.56 15.40 08.25 39272 154135 Alitalo Heidi Oulunsalon Vasama 6304 15.55 11.03 14.53 09.32 38994 155115 Antikainen Jenni Kajaanin Suunnistajat 6305 16.29 11.43 15.13 08.05 12411 161839 Autio Emilia Karkki-Rasti 6306 15.17 11.54 15.00 09.00 35896 153046 Calderara Anna Lynx 6307 15.29 11.34 15.09 09.25 95346 193753 Derevianko Liza Russia 6308 15.35 12.08 14.29 09.20 97991 193754 Ekatova Ekaterina Russia 6309 15.53 11.21 15.02 09.17 39820 167318 Haaranen Anni Ilomantsin Urheilijat 6310 16.23 11.49 15.03 08.09 7277 190924 Heijari Eevi Vehkalahden Veikot 6311 15.30 11.35 15.32 08.49 35612 142334 Heikkilä Suvi Lynx 6312 15.51 11.17 15.07 09.11 32716 135338 Heikkinen Julianna Hiidenkiertäjät 6313 16.09 11.31 15.31 08.12 12808 179605 Heiskanen Eevi Helsingin Suunnistajat 6314 15.20 12.26 15.06 08.26 27084 51738 Hilo Hanne Lynx 6315 15.11 12.12 15.41 08.15 35435 146037 Holappa Iida Vesaisen Pojat 6316 15.27 12.09 14.41 09.09 34741 97919 Holm Peppiina Viitasaaren Suunta 6317 15.38 11.00 15.21 09.13 8393 147435 Hoskari Maria Rastiketut 6318 __.__ 12.15 14.11 09.18 13217 111293 Hyvönen Riina RasTiimi 6319 15.47 12.19 14.19 08.53 29231 146044 Hyyppä Milja Kokkolan Suunnistajat 6320 15.54 12.14 15.29 08.01 95701 172965 Hänninen Kiia Lahden Suunnistajat-37 6321 15.39 12.27 14.30 08.39 35912 117528 Hölsö Henriikka Ylistaron Kilpa-Veljet 6322 16.31 11.46 14.22 08.41 39279 177790 Ivars Malin IF Femman 6323 16.30 11.24 15.05 08.16 32883 146132 Jokipii Tuuli Rasti-Jussit 6324 15.56 11.10 15.28 08.47 37772 132443 Jussinmäki Tuulia Halsuan Toivo 6325 16.15 11.45 14.24 09.06 24993 156062 Juutilainen Matilda SK Vuoksi 6326 16.20 11.53 14.14 08.44 91203 45044 Kaartinen Kaisa Angelniemen Ankkuri 6327 16.10 11.12 15.36 08.18 91576 178385 Kaukua Sanni Haukiputaan Heitto 6328 16.12 11.39 14.25 09.19 33555 188582 Kemppainen Veera Hollolan Urheilijat -46 6329 15.45 11.26 15.27 08.46 32646 182525 Ketola Reetta Koovee 6330 __.__ __.__ 14.36 09.26 37276 47476 Keurulainen Siiri Rasti E4 6331 15.58 11.55 14.27 09.16 36627 173488 Kiljunen Emmi Rastivarsat 6332 15.32 12.31 14.55 08.14 92622 179706 Kinnunen Jutta Olavin Rasti 6333 15.50 11.58 15.30 08.10 91260 46288 Konstari Elena Jämsän Retki-Veikot 6334 16.06 12.33 14.08 08.33 36056 152959 Korhonen Minea Mäntsälän Urheilijat 6335 16.07 12.32 14.38 08.00 98346 194697 Kozyreva Olya Russia 6336 16.39 11.36 14.16 08.55 95345 194699 Kudrina Nastya Russia 6337 15.09 12.00 14.51 09.28 12463 58047 Kulmala Alisa Rajamäen Rykmentti 6338 15.18 12.06 14.50 09.15 37998 156609 Kuoppala Elli Tarpian Suunta 6339 16.38 11.52 14.09 08.36 38067 141693 Kurhinen Anna Rastivarsat 6340 15.14 11.48 15.39 08.43 36429 182749 Kurikkala Anna Kalajoen Junkkarit 6342 15.43 12.02 15.37 08.07 957 130436 Kytäjä Nea Hiidenkiertäjät 6341 16.13 11.32 15.34 08.08 10673 161425 Käki Anna Kuovolan Suunnistajat 6381 16.27 11.19 14.34 08.48 10674 161437 Käki Eva Kouvolan Suunnistjat 6343 15.22 12.04 15.38 08.21 32527 137785 Kärkkäinen Milla Mäntsälän Urheilijat 6344 16.05 11.15 15.35 08.23 37397 146084 Laine Iida Kokkolan Suunnistajat 6345 16.25 11.20 14.33 08.56 33273 152835 Laitamäki Liina Hämeenlinnan Tarmo 6346 16.24 11.06 14.49 08.54 39182 191438 Lammi Tara Kauhavan Wisa 6347 16.17 11.08 14.46 09.05 37453 175562 Lappi Essi Espoon Suunta 6348 15.28 12.18 15.08 08.24 91075 194601 Laskujärvi Alisa Rasti-Lukko 6349 15.31 12.07 15.25 08.31 19897 182876 Latvala Matilda Tuusulan Voima-Veikot 6350 16.28 11.25 15.01 08.22 32571 190898 Lehmusvuori Eeda Lahden Suunnistajat-37 6351 15.57 11.11 15.22 08.52 94772 174793 Leinonen Veera Savon Rasti 6352 16.22 11.23 15.04 08.30 13991 154610 Lilja Riikka Suunta Jyväskylä 6353 15.15 12.10 14.45 09.21 38541 84593 Liukko Elli Enonkosken Urheilijat 6354 15.42 11.29 15.24 08.38 94637 179817 Loukusa Iina Iisu 6355 16.33 11.07 14.43 08.50 97833 152427 Luescher Mia Switzerland 6356 16.04 12.25 14.20 08.32 33122 144527 Luukkonen Lotta Kouvolan Suunnistajat 6357 16.41 12.13 14.10 08.19 95301 194604 Meskina Maria Russia 6358 15.49 11.04 15.18 09.04 32748 188649 Ojala Aino Ulvilan Ura 6359 15.37 11.14 15.33 08.58 13035 154650 Ojala Lumimaaria Ounasvaaran Hiihtoseura 6360 15.12 11.59 14.48 09.29 29548 153361 Pietikäinen Emilia Pihkaniskat 6361 15.40 11.18 15.16 09.14 98540 194806 Pinkhasovich Anna Russia 6362 15.41 12.24 14.26 08.45 38494 128897 Pohtola Noora Ylistaron Kilpa-Veljet 6363 16.36 11.41 14.57 08.11 38492 128891 Pohtola Roosa Ylistaron Kilpa-Veljet 6364 15.13 12.16 14.40 09.02 29260 43379 Pussinen Nea Raja-Karjalan Suunnistajat 6380 15.48 12.28 14.17 08.42 99739 95156 Pääkkönen Nea Ounasvaaran hiihtoseura 6365 16.16 11.44 14.18 09.07 34716 154589 Reijonen Elisa Ounasvaaran Hiihtoseura 6366 16.32 11.57 14.31 08.27 35776 150478 Ronkainen Nea Koskelankylän Riento 6367 15.34 12.29 14.21 08.57 34346 41633 Ruokola Anna Rasti-Jussit 6368 16.02 11.13 14.44 09.22 90102 126749 Ruokonen Milla Lappeen Riento 6369 16.19 11.02 15.17 08.34 33903 75339 Ruuska Elviira Ounasvaaran Hiihtoseura 6370 16.14 11.47 15.26 08.06 33874 177175 Ruuska Esteri Ounasvaaran Hiihtoseura 6371 16.35 12.11 14.13 08.28 92663 169452 Sankelo Emma SK Pohjantähti 6372 15.23 11.33 15.19 09.08 1160 154863 Savilahti Anna Helsingin Suunnistajat 6373 15.25 12.01 14.42 09.23 97239 161484 Siironen Ella Kokkolan Suunnistajat 6374 15.21 12.21 14.35 08.51 39140 146087 Sirviö Taija Ylläksen Rasti 6375 16.08 12.20 14.32 08.13 27757 156361 Sivill Hilla Suunta Jyväskylä 6376 15.26 12.23 15.14 08.17 92778 168310 Tikkanen Tia-Maria Kajaanin Suunnistajat 6377 15.36 12.22 15.20 08.02 35832 148713 Tiljander Venla Hyvinkään Rasti 6378 16.00 11.38 14.15 09.33 97158 51324 Tuomisto Saara MS Parma 6379 16.26 11.16 14.52 08.37 96869 161464 Turunen Eveliina Kauhajoen Karhu 6388 16.34 11.09 14.59 08.35 32048 179658 Vaskivuori Erja Kauhajoen Karhu 6389 15.33 11.28 14.54 09.30 12487 50520 Vehkala Katariina Siikaisten Sisu 6390 15.59 11.01 14.58 09.03 35546 186801 Venetjoki Venla Kokkolan Suunnistajat 6391 16.18 11.37 14.28 09.01 37891 152782 Vepsä Aino Hollolan Urheilijat -46 6392 15.52 12.30 14.12 08.40 100211 194488 Voronova Arina Russia 6393 15.16 11.51 15.11 09.10 26580 159496 Väisänen Viona Rajamäen Rykmentti 6394 16.37 12.05 14.39 08.04 36310 183996 Väätäjä Maija RastiPiikkiö 6395 __.__ 11.05 14.47 09.31 90599 189665 Ylihärsilä Ronja Alahärmän Kisa 6396 16.21 11.30 14.56 08.20 90174 146457 Ylä-Oijala Emma Keravan Urheilijat
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
6398 15.00 13.53 14.18 09.35 94417 156371 Aalto Maija MS Parma 6399 15.36 13.13 14.16 09.54 98267 194605 Airila Laura Keravan Urheilijat 6488 14.37 13.42 13.39 10.36 100475 142737 Baranova Vasilisa Russian 6400 14.26 13.25 13.52 10.58 98523 194860 Evropeytseva Zlata Russia 6401 15.55 13.03 13.16 10.19 98249 194496 Flakberg Ellin Sweden 6402 14.20 13.21 14.06 11.04 98546 194495 Fomina Anastasia Russia 6403 14.42 12.45 14.17 11.00 37166 182808 Goman Maija Vesaisen Pojat 6404 14.23 12.57 14.55 10.20 39046 180558 Gretschel Liisa Kajaanin Suunnistajat 6405 14.45 13.23 14.53 09.42 90790 154548 Haapasalo Heidi SK Pohjantähti 6406 14.38 13.51 14.33 09.28 37660 142420 Haglund Emma Solf IK 6407 15.52 12.29 13.57 10.27 39311 145748 Hahn Olivia Solf IK 6408 15.46 13.12 14.24 09.29 91307 166679 Hartman Sanni Suunta Jyväskylä 6409 15.03 13.38 14.15 09.36 13304 40620 Heikkinen Ida Vehkalahden Veikot 6410 15.51 12.58 14.19 09.34 97127 183025 Hemmi Kia SK Pohjantähti 6486 __.__ 13.33 14.49 __.__ 91484 404507 Hietala Emmi Lapuan Virkiä 6411 15.24 13.06 13.27 10.48 35850 151007 Hietanen Pihla Kouvolan Suunnistajat 6412 14.16 13.32 13.58 11.08 36560 146055 Holopainen Oili Suunta 2000 6413 14.50 13.26 13.18 11.06 98106 194517 Hubmann Nina Switzerland 6414 15.32 13.39 13.30 10.03 32841 176946 Hyvärinen Anni Rastivarsat 6415 14.53 13.24 13.24 10.55 38062 182905 Häkkinen Pihla Koovee 6416 15.20 13.04 13.32 10.50 26786 128170 Hällström af Fredrika OK77 6417 15.08 14.05 13.36 10.09 92126 169047 Ikola Elsa Helsingin Suunnistajat 6418 14.49 12.43 14.41 10.30 94125 172926 Inkilä Maija Keuruun Kisailijat 6419 15.30 14.00 13.47 09.37 39460 182261 Juntunen Marikki Kalevan Rasti 6420 15.26 12.56 13.21 10.53 97155 178042 Järvinen Maria Keuruun Kisailijat 6421 15.09 14.07 13.25 10.12 3259 147441 Kaitola Anna Rastiketut 6422 14.46 12.40 14.51 10.26 962 142146 Kerkkonen Aada Jämsän Retki-Veikot 6423 15.31 14.08 13.45 09.33 38266 177907 Kestilä Anna Suunta Jyväskylä 6424 14.36 13.36 14.37 09.40 32648 170397 Ketola Eveliina Koovee 6425 15.41 12.47 13.48 10.39 91362 54061 Kiero Veera Lappeen Riento 6426 14.56 13.18 13.35 10.52 31736 409127 Kilpeläinen Pinja Suunta Jyväskylä 6427 15.15 13.40 14.05 09.53 21625 189654 Kontio Katri Kangasala SK 6428 15.18 12.48 13.46 10.56 91280 166031 Kontkanen Ida Kangasala SK 6429 14.39 14.04 14.28 09.44 39073 144754 Korpi Anna Länsi-Rajan Rasti 6430 14.47 12.46 14.48 10.24 94591 50287 Korpi Veera Pohjankyrön Rasti 6431 14.25 13.17 14.04 10.57 3227 131527 Koskela Iina Halsuan Toivo 6432 15.33 12.54 14.38 09.43 33065 152171 Kukonlehto Fanny Kangasala SK 6433 15.37 13.08 13.42 10.21 37898 152279 Kuusinen Saana Hämeenlinnan Suunnistajat 6436 15.16 13.45 13.40 10.04 90527 168046 Latvala Elli Alajärven Ankkurit 6437 15.02 13.15 13.33 10.43 38548 180442 Lauri Silja Ounasvaaran Hiihtoseura 6438 15.10 12.50 14.03 10.47 19452 161458 Lehtinen Noora Kauhajoen Karhu 6439 14.28 13.43 14.02 10.32 626 160295 Liinamaa Helmi SK Pohjantähti 6440 15.19 13.00 14.44 09.47 94269 189883 Loukkalahti Saima Hiidenkiertäjät 6441 15.11 12.55 13.38 11.02 94639 113048 Loukusa Anni Iisu 6442 14.29 13.02 14.30 10.46 39821 136091 Martikainen Kristiina IF Sibbo-Vargarna 6443 14.21 13.57 14.25 10.07 37392 100875 Moisio Aino Saarijärven Pullistus 6444 15.43 13.20 13.23 10.15 98693 189659 Mutka Aino SK Pohjantähti 6445 14.17 13.14 14.35 10.28 39563 120224 Myllymäki Loviisa Kortesjärven Järvi-Veikot 6446 14.52 13.55 13.28 10.31 90780 177309 Myrskog Rosa IK Kronan 6447 15.44 13.10 14.13 09.46 38926 54400 Määttä Kiia Ounasvaaran Hiihtoseura 6448 14.40 13.30 14.40 09.52 31554 154157 Nevala Ronja Teuvan Rivakka 6449 14.51 13.49 13.17 10.40 41051 133903 Niggli Alina France 6450 14.48 13.31 14.36 09.49 31944 146258 Niska Saana Lapuan Virkiä 6451 15.17 12.49 13.49 10.51 2932 152295 Norrbacka Salla Hyvinkään Rasti 6452 15.21 12.51 13.50 10.45 12818 74824 Ojanaho Ansa-Lotta Ounasvaaran Hiihtoseura 6453 15.07 12.44 14.50 10.13 34304 146153 Peltola Eeva Lapuan Virkiä 6454 15.23 12.52 13.29 11.05 96687 180575 Pesola Lilja Helsingin Suunnistajat 6455 15.53 12.36 13.53 10.23 95659 166716 Pirinen Hilla Keravan Urheilijat 6456 14.41 13.16 14.43 09.55 90443 159878 Pitkänen Helmi Jämsän Retki-Veikot 6457 15.35 12.53 14.32 09.51 36930 135937 Portimojärvi Emma-Leena Ounasvaaran Hiihtoseura 6458 14.43 12.32 14.42 10.41 640 179869 Ranta-Puska Maija Espoon Akilles 6459 14.35 12.31 14.45 10.42 91340 47614 Rasimus Siiri Suunta Jyväskylä 6460 14.57 13.34 14.46 09.32 29797 161633 Romu Venla Someron Esa 6461 15.39 13.27 13.22 10.16 23628 167229 Ruohola Ilona MS Parma 6462 14.44 13.28 13.31 10.54 38574 177219 Ruuska Emilia Ounasvaaran Hiihtoseura 6489 15.48 13.35 13.19 09.56 99792 137053 Ruutiainen Helmi Saloisten Reipas 6463 15.34 12.30 14.47 09.57 38382 179263 Saarela Essi RastiPiikkiö 6464 14.32 13.41 14.31 10.00 455 412831 Salonen Elli Helsingin Suunnistajat 6465 15.38 13.09 13.37 10.25 36002 123756 Sillman Ellen IF Sibbo-Vargarna 6466 15.29 13.56 13.56 09.31 29759 177999 Sivill Neea Suunta Jyväskylä 6467 15.50 12.33 13.55 10.33 28456 167162 Soini Mette Kymin Suunnistajat 6468 15.05 12.42 14.54 10.14 92675 133915 Sorri Sara Suunta Jyväskylä 6469 15.13 13.07 13.26 10.59 254 153459 Sundström Juulia Helsingin Suunnistajat 6470 15.27 12.37 13.51 11.01 253 153461 Sundström Tinka Helsingin Suunnistajat 6471 14.58 13.46 14.23 09.39 91157 180652 Syväluoma Aino Turun Suunnistajat 6472 15.25 12.41 14.08 10.44 35257 411119 Tala Emilia Helsingin Suunnistajat 6473 14.15 13.48 14.10 10.34 35260 180630 Tala Juulia Helsingin Suunnistajat 6474 __.__ __.__ 14.01 09.41 33055 161539 Taulavuori Anni Alatornion Pirkat 6475 14.30 14.01 14.22 10.02 96657 181824 Tikkanen Mia-Emilia Kajaanin Suunnistajat 6476 15.04 13.47 14.11 09.48 100221 133898 Titova Anna Russia 6487 14.24 13.54 14.09 10.22 97687 143766 Tolkkinen Tuuli-Maria Sotkamon Jymy 6477 14.27 13.59 14.12 10.08 39281 181713 Torrkulla Henna IF Femman 6478 15.42 12.59 14.21 09.50 100203 143611 Trempoltseva Anna Russia 6479 14.19 13.58 14.29 10.05 38388 146184 Triipponen Vanni Kuhmon Peurat 6480 15.06 13.05 13.34 11.07 95854 177815 Turunen Josefiina Kauhajoen Karhu 6490 15.14 14.03 13.20 10.11 91069 167726 Vataa Aada RastiPiikkiö 6491 14.22 14.06 14.27 09.59 38478 155583 Viinikainen Vilja Espoon Suunta 6492 14.59 12.34 14.52 10.18 36432 191327 Viippola Venla Oulun Tarmo 6493 15.49 13.01 13.15 10.37 91149 177658 Viitasaari Liina Kokkolan Suunnistajat 6494 14.54 12.38 14.39 10.35 3791 189974 Virtanen Reeta Hämeenlinnan Suunnistajat 6495 15.54 13.19 13.44 09.45 725 181918 Vuopio Kaisa Pellon Ponsi 6496 15.22 12.39 13.54 11.03 10050 172885 Yli-Hietanen Silja Tampereen Pyrintö 6497 14.31 13.11 14.34 10.29 14633 190489 Ylipulli Veera Vaasan Suunnistajat 6498 14.33 13.50 14.14 10.06 92547 129053 Yurchuk Maria Russia
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
6500 16.49 12.13 15.25 08.12 39090 192411 Aarrejoki Annika Suunta Jyväskylä 6501 16.32 11.21 16.02 08.37 99953 143887 Azarov Viktoria Russia 6502 16.29 12.01 15.36 08.20 37913 175677 Ekström Lotte-Line MS Parma 6503 16.18 11.49 15.08 09.15 91183 143241 Guseva Katya Russia 6504 17.02 11.36 15.01 09.03 36911 169640 Haikama Inka Hämeenlinnan Suunnistajat 6505 16.30 12.19 15.13 08.15 23031 119893 Hanhijärvi Maijukka Espoon Akilles 6506 16.33 11.27 15.49 08.46 37067 58260 Helminen Tiia Mäntän Seudun Eräpirkat 6507 17.00 11.51 14.59 08.45 19296 180493 Hosio Iris Karjaan Ura 6508 16.48 11.14 15.14 09.18 98107 143190 Hubmann Lisa Switzerland 6509 16.31 12.06 15.09 08.39 94168 143159 Huotari Venla Kajaanin Suunnistajat 6510 16.47 11.25 15.11 09.13 95202 188440 Hyyppä Liina Kokkolan Suunnistajat 6511 17.03 11.30 15.42 08.23 90364 191498 Häkli Heidi Lynx 6512 16.20 12.14 15.32 08.31 90366 155747 Isoherranen Salla Lynx 6513 16.58 11.40 15.40 08.17 37289 181903 Jaatinen Ilona Haukiputaan Heitto 6514 16.11 12.17 15.12 08.52 98490 193622 Jauhojärvi Markussen Anette Norway 6515 16.52 12.02 14.58 08.48 19462 159891 Julkunen Siiri Lounais-Hämeen Rasti 6516 16.39 12.11 15.03 08.40 24779 166115 Kaario Saara Suunta Jyväskylä 6517 16.16 12.04 15.43 08.22 100204 143839 Karchevskaya Anastasia Russia 6518 17.07 11.35 15.39 08.11 94183 182308 Karppi Iiris Laihian Luja 6519 __.__ __.__ __.__ 08.47 90781 89242 Kattilakoski Ida Kokkolan Suunnistajat 6520 __.__ 11.42 15.54 __.__ 97076 191333 Kemppainen Laura Angelniemen Ankkuri 6521 16.44 11.41 15.48 08.29 94154 57532 Kokkonen Meeri Kajaanin Suunnistajat 6556 16.28 11.10 15.35 09.19 36057 175090 Korhonen Netta Mäntsälän Urheilijat 6522 16.03 11.56 15.45 08.49 35710 127591 Kukkonen Ilona Vehkalahden Veikot 6523 16.22 11.43 16.07 08.16 90083 45068 Kytäjä Nora Hiidenkiertäjät 6524 17.04 11.47 15.19 08.26 95811 182695 Laakso Elmiina Kalvolan Keihäs 6525 16.14 11.22 15.58 08.59 38547 168338 Lauri Elina Ounasvaaran Hiihtoseura 6526 16.12 11.59 15.20 08.54 90415 190994 Lehmusvuori Enna Lahden Suunnistajat-37 6527 16.21 11.52 16.06 08.13 97156 182277 Leinonen Noora Savon Rasti 6528 16.00 11.34 15.55 09.06 24167 158820 Lepo Veera Suunta Jyväskylä 6529 16.15 11.48 16.03 08.27 94315 175408 Lilja Liisa Suunta Jyväskylä 6530 __.__ 11.57 15.15 __.__ 95486 131588 Limingoja Senni Oulunsalon Vasama 6531 16.01 11.58 15.24 09.07 91096 175612 Lindroth Siiri Karkki-Rasti 6532 16.36 11.19 15.26 09.12 38198 159468 Lukkari Outi Rajamäen Rykmentti 6533 16.41 11.11 16.05 08.41 38581 179887 Luoma Elli Ulvilan Ura 6534 16.25 11.13 15.37 09.17 92588 126030 Lönnström Melissa OK Orient 6535 17.01 11.32 15.44 08.14 12766 137548 Matinheikki Liisa Tampereen Pyrintö 6536 16.34 12.10 15.10 08.33 39808 153092 Mäki-Petäys Maria Espoon Akilles 6537 16.42 11.17 15.18 09.16 37463 186524 Määttälä Fanni Espoon Suunta 6538 16.45 11.16 15.28 09.10 36090 146879 Nieminen Saana Tampereen Pyrintö 6539 16.40 12.09 15.30 08.10 100206 158172 Nosova Valeria Russia 6540 16.19 12.08 15.05 09.01 10341 153088 Numminen Siru Espoon Akilles 6541 16.08 11.44 15.52 08.51 98735 145925 Ojala Irina Rasti-Kurikka 6542 16.37 12.18 15.06 08.34 13025 154649 Ojala Metsämaria Ounasvaaran Hiihtoseura 6543 16.10 11.31 15.51 09.05 38603 159794 Olkkonen Veera Kangasala SK 6544 15.58 11.38 16.00 09.04 38359 190962 Parkkinen Laura Ylikiimingin Nuijamiehet 6559 16.46 11.37 15.07 09.11 95923 182986 Peltonen Sini Lapuan Virkiä 6545 __.__ 11.54 15.53 08.42 38446 136211 Pernu Iiris Espoon Suunta 6546 16.50 12.12 15.16 08.18 33883 154575 Petrelius Enni Ounasvaaran Hiihtoseura 6547 16.56 11.18 15.41 08.36 97220 180956 Rantakokko Merianna Helsingin Suunnistajat 6548 16.05 11.53 15.22 09.08 91134 168200 Rantala Ella Helsingin Suunnistajat 6557 15.59 11.55 15.27 09.14 39564 154110 Rantoja Marika Rastiketut 6549 16.17 11.24 15.59 08.57 96551 182997 Sallila Katarina Helsingin Suunnistajat 6550 16.59 11.39 15.02 09.00 38241 44369 Salmi Sini Turun Suunnistajat 6551 __.__ 11.33 16.04 08.21 38070 169026 Snickars Sara Solf IK 6552 16.51 12.16 15.00 08.38 98589 192652 Syrjäläinen Venla Helsingin Suunnistajat 6553 16.24 11.46 15.57 08.30 91439 169082 Tonder Oona SK Vuoksi 6558 16.26 12.05 15.33 08.25 98694 191688 Tuomisto Kerttu MS Parma 6554 16.54 11.28 15.31 08.50 90628 188483 Turakainen Veera Helsingin Suunnistajat 6555 17.06 11.45 15.17 08.28 98902 143039 Tyuleneva Tatiana Russia 6563 16.13 11.23 16.01 08.58 38196 190816 Varmavuo Maija Rajamäen Rykmentti 6564 16.38 11.15 15.56 08.43 92678 191034 Westerberg Monique Vihtavuoren Pamaus 6565 16.55 12.03 15.04 08.32 91557 191455 Viskari Siiri Hiidenkiertäjät 6566 16.53 11.20 15.46 08.35 38536 179993 Voutilainen Lotta Jämsän Retki-Veikot 6567 16.35 11.26 15.50 08.44 96019 179537 Väisänen Doris Helsingin Suunnistajat 6568 16.27 11.29 15.47 08.55 30395 143739 Väisänen Iida-Maria Kalevan Rasti 6569 16.23 12.07 15.38 08.24 38160 44477 Åberg Nea Hyvinkään Rasti
H21E D21E H20E D20E H18E D18E H16E D16E H21A H21AL H21B H21C H35A H35AL H35B H40A H40AL H40B H45A H45AL H45B H50A H50AL H50B H55A H55AL H55B H60A H60AL H60B H65A H65AL H65B H70A H70AL H75 H80 H85 H90 H20B H18B H16B H14A H13-14B H13A H12 H12TR H10RR H9RR H8RR D21A D21AL D21B D21C D35A D35B D40A D40B D45A D45B D50A D50B D55A D55B D60A D60B D65 D70 D75 D80 D20B D18B D16B D14A D13-14B D13A D12 D12TR D10RR D9RR D8RR
6571 16.48 12.10 14.41 08.55 90104 190884 Aaltonen Nelli Lynx 6572 16.00 12.07 __.__ __.__ 38710 180204 Aarniosalo Siiri Navi 6647 16.11 12.12 14.39 09.31 91635 58271 Anttila Minea SK Pohjantähti 6573 15.41 12.18 15.15 09.16 38539 110882 Arola Selina Paimion Rasti 6574 16.43 11.38 15.47 08.31 98024 143523 Babyeva Elizaveta Russia 6649 17.06 12.00 14.50 08.41 100474 131094 Baranova Uliana Russian 6575 16.33 11.28 15.52 08.44 100014 153146 Biskop Patricia Kokkolan Suunnistajat 6576 15.58 11.53 16.04 08.36 91151 146198 Brock Emma Kokkolan Suunnistajat 6577 16.13 12.02 14.47 09.32 98040 127599 Goman Matleena Vesaisen Pojat 6578 15.50 12.29 15.00 09.17 15715 186467 Gröhn Ronja Hollolan Urheilijat -46 6579 15.56 11.52 15.49 08.45 91184 143849 Guseva Sveta Russia 6580 17.05 11.19 15.05 09.05 90856 170194 Haakana Laura Tarpian Suunta 6581 15.44 12.31 15.35 08.46 99996 143486 Haapamäki Anna Kauhajoen Karhu 6582 16.37 12.25 14.49 08.53 97855 154586 Haikola Mette Kajaanin Suunnistajat 6583 16.10 12.34 15.41 08.16 95688 177276 Hamppu Elina Helsingin Suunnistajat 6584 16.58 11.44 15.24 __.__ 97380 166810 Harju Maria Pellon Ponsi 6585 16.12 11.18 15.31 09.30 93582 175664 Hasu Aino OK Orient 6562 17.01 11.32 14.37 09.40 100454 183190 Heikkinen Hilla Sotkamon Jymy 6586 16.59 11.17 15.21 09.01 38029 40611 Heikkinen Roosa Vehkalahden Veikot 6587 16.21 11.15 15.36 09.22 98369 169206 Hellsten Aino Salon Vilpas 6588 16.34 12.38 15.01 08.34 97284 182964 Hemmi Mai SK Pohjantähti 6652 __.__ 11.40 15.55 __.__ 95938 191654 Hietala Sini Lapuan Virkiä 6589 15.45 11.34 15.50 09.20 10527 167983 Hirvikallio Saara Luumäen Rasti 6590 16.29 11.46 16.06 08.11 99017 136653 Holappa Pilvi-Maria Ylikiimingin Nuijamiehet 6591 16.04 11.21 15.40 09.25 97196 47231 Holappa Veera Vesaisen Pojat 6592 16.07 11.16 16.00 09.12 97555 129050 Holm Lottaliina Viitasaaren Suunta 6593 16.50 11.50 15.16 08.38 95656 177610 Hoskari Sanni Rastiketut 6594 16.46 11.39 15.30 08.37 16350 160306 Hursti Hilma Espoon Suunta 6595 16.09 12.30 14.45 09.13 39441 190217 Hyvönen Vilma Kuopion Suunnistajat 6596 16.42 11.12 15.46 08.54 99005 189811 Hämäläinen Ella Olavin Rasti 6597 15.53 12.08 15.54 08.40 97751 194136 Juntunen Hertta Kalevan Rasti 6598 16.19 12.21 15.42 08.14 35804 41172 Jussila Emma Tampereen Pyrintö 6599 15.43 12.13 15.02 09.33 98234 143433 Kankkunen Outi Savon Rasti 6600 15.38 11.57 15.53 08.58 90950 191804 Karelo Olivia Espoon Suunta 6601 15.59 12.20 14.58 09.14 97159 176897 Karttila Inkeri MS Parma 6602 16.54 11.31 14.48 09.19 93747 172904 Kemppi Silva Rajamäen Rykmentti 6603 16.28 11.48 16.02 08.17 12325 166094 Kenttä Lumi OK77 6604 16.47 12.11 14.51 08.47 99226 177251 Kiintola Emilia Kouvolan Suunnistajat 6605 16.24 11.14 15.10 09.38 99374 190791 Kiljunen Eevi Rastivarsat 6606 16.53 12.03 15.23 08.10 99989 143711 Koivisto Aida Kortesjärven Järvi-Veikot 6607 16.26 12.16 14.46 08.59 94186 152347 Koivula Venla Laihian Luja 6608 17.07 11.10 15.29 08.50 4028 188562 Kontio Kirsi Kangasala SK 6609 16.08 12.06 14.52 09.27 90952 43564 Korjamo Pinja Espoon Suunta 6610 __.__ __.__ 15.37 __.__ 92032 143557 Koski Hanni Koovee 6651 16.25 12.26 15.06 08.39 97996 170499 Krappe Jenny MS Parma 6611 16.41 12.36 15.13 08.13 95859 190077 Kukkonen Senni Iisalmen Visa 6612 15.51 12.04 15.14 09.23 38732 168062 Kurttila Meeri Navi 6613 16.56 11.30 14.55 09.09 98132 143841 Köhle Verena Switzerland 6614 16.27 12.33 14.59 08.43 100025 81655 Laakkonen Venla Ilomantsin Urheilijat 6615 15.46 12.35 15.19 09.03 95812 143018 Laakso Liisa Kalvolan Keihäs 6616 15.48 12.27 15.08 09.10 98610 143508 Lahdelma Lumi-Kukka Kärkölän Kisa-Veikot 6617 17.03 11.51 15.12 08.24 98168 143312 Laine Enni Hiidenkiertäjät 6618 17.00 11.45 14.38 09.11 90868 176966 Laitamäki Lotta Hämeenlinnan Tarmo 6619 16.14 11.54 14.56 09.24 31759 177776 Lakanen Inka Perhon Kiri 6620 16.06 12.32 15.39 08.18 91966 53508 Lehtonen Venla Ulvilan Ura 6621 __.__ 12.09 15.07 __.__ 39077 143429 Leskelä Anni Liisa Oulunsalon Vasama 6622 16.49 11.26 15.33 08.49 99793 128045 Lintunen Venla Raja-Karjalan Suunnistajat 6623 15.52 12.22 15.38 08.42 91579 53802 Matinlauri Mimosa Haukiputaan Heitto 6624 15.40 11.29 15.43 09.35 35908 178262 Mbembela Kia Lynx 6625 15.47 12.01 15.18 09.28 98396 45067 Mikkola Viivi Karkki-Rasti 6626 16.55 11.56 15.17 08.25 96614 180058 Multala Emmi Kuopion Suunnistajat 6653 16.38 11.33 14.42 09.39 0 49922 Nivukoski Jasmin Ylistaron Kilpa-Veljet 6627 17.04 11.43 15.25 08.29 35870 169927 Oikkonen Sissi Ounasvaaran Hiihtoseura 6628 16.02 12.39 14.43 09.07 97582 143627 Ojala Aura Ulvilan Ura 6629 16.44 12.24 15.03 08.23 97712 143437 Ojala Linnea Kalvolan Keihäs 6630 16.18 11.59 15.59 08.20 38252 154660 Ojanaho Eeva-Liina Ounasvaaran Hiihtoseura 6631 16.15 11.24 15.56 09.04 98262 181909 Parkkinen Anna Ylikiimingin Nuijamiehet 6632 16.57 11.11 15.11 09.15 91672 166374 Pohjamo Iina SK Vuoksi 6633 16.22 11.49 16.05 08.12 97463 192867 Pohtola Sara Ylistaron Kilpa-Veljet 6648 16.40 11.35 15.57 08.30 39565 156004 Rantoja Sari Rastiketut 6634 16.20 12.23 14.54 09.02 38454 166703 Rautio Ulrika Espoon Suunta 6635 15.54 12.19 15.09 09.06 36215 178012 Rintanen Anni Kangasala SK 6636 16.39 12.28 15.20 08.19 97134 167690 Rissanen Venny Sonkajärven Pahka 6637 15.39 11.47 15.27 09.36 92855 186673 Ristimäki Vieno Kalvolan Keihäs 6638 16.17 12.37 15.26 08.22 98375 191643 Ruuskanen Senni Mäntsälän Urheilijat 6639 16.05 12.15 14.40 09.21 98140 180682 Senn Minna Switzerland 6640 16.32 11.41 16.01 08.27 97885 191013 Similä Selina SK Pohjantähti 6641 16.16 11.13 16.03 09.08 95236 143141 Sundberg Viliina Lynx 6642 16.35 12.14 14.57 08.51 92906 183451 Suntioinen Iida Karkki-Rasti 6643 16.45 11.37 15.45 08.21 95251 182387 Suuronen Aada MS Parma 6644 16.01 11.22 15.48 09.18 97912 143118 Tavares Beatriz Portugal 6645 16.31 11.42 14.44 09.37 99285 51281 Tupitsa Milla Helsingin Suunnistajat 6650 15.49 12.17 15.32 08.48 91548 52240 Vaara Iina Lapin Veikot 6654 15.42 11.58 15.51 08.56 99020 50529 Vehkala Anniina Siikaisten Sisu 6655 16.23 11.25 15.22 09.29 96518 189826 Vehomäki Suvi Olavin Rasti 6646 15.55 12.05 15.04 09.26 100310 192860 Viitasaari Aada Kokkolan Suunnistajat 6656 16.03 11.55 14.53 09.34 91641 177041 Virtala Emmi Pargas IF 6657 16.30 11.23 15.44 08.57 98318 143463 Wirz Annika Switzerland 6658 16.52 11.36 15.34 08.33 96872 165930 Viskari Saana Hiidenkiertäjät 6659 16.51 11.20 15.28 08.52 98254 143746 Wymer Alyssia France 6660 15.57 11.27 16.07 09.00 38161 51737 Åberg Ninni Hyvinkään Rasti