H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 54, Keskeytti: 5, Hylätty: 2) 1. 284 Saari Petri Vaajakosken Terä 1:47:42 2. 223 Huttunen Esa Turun Metsänkävijät 1:47:58 +16 3. 260 Liukkonen Matti Rajamäen Rykmentti 1:53:39 +5:57 4. 208 Chegarovskiy Mikhail IF Sibbo-Vargarna 1:55:03 +7:21 5. 311 Vähänen Sami Rajamäen Rykmentti 1:55:55 +8:13 6. 235 Keskisaari Ville Vaajakosken Terä 1:56:17 +8:35 7. 239 Kleemola Lauri Lynx 1:58:22 +10:40 8. 276 Nurminen Ilkka Helsingin Suunnistajat 2:00:35 +12:53 9. 282 Rautanen Mika Tuupovaaran Sepot 2:01:57 +14:15 10. 226 Inkeri Eero Vehkalahden Veikot 2:02:56 +15:14 11. 242 Korpinen Olli-Jussi Anttolan Urheilijat 2:04:14 +16:32 12. 245 Kuusinen Petri Hämeenlinnan Suunnistajat 2:04:59 +17:17 13. 243 Koskinen Roope Hiisirasti 2:06:10 +18:28 14. 294 Suhonen Antto-Iiro Helsingin Suunnistajat 2:07:40 +19:58 15. 244 Kujala Rainer Lynx 2:12:20 +24:38 16. 234 Kaplas Jarkko Joutsenon Kullervo 2:12:43 +25:01 17. 264 Manninen Kalle Anttolan Urheilijat 2:13:04 +25:22 18. 266 Matilainen Juha Lahden Suunnistajat-37 2:15:40 +27:58 19. 206 Blomster Daniel IF Sibbo-Vargarna 2:15:56 +28:14 20. 202 Aaltonen Lassi Helsingin Suunnistajat 2:16:50 +29:08 21. 302 Tölli Marko Suunta Jyväskylä 2:16:53 +29:11 22. 246 Kuutti Veli-Pekka Perttelin Peikot 2:17:24 +29:42 23. 305 Vahala Jani Maarian Mahti 2:18:14 +30:32 24. 232 Kansonen Jari Joutsenon Kullervo 2:20:06 +32:24 25. 280 Rantala Jyri Koovee 2:20:33 +32:51 26. 215 Heikkinen Janne Helsingin Suunnistajat 2:24:21 +36:39 27. 301 Turunen Markus Rajamäen Rykmentti 2:39:29 +51:47 28. 203 Ahokainen Nike Pihkaniskat 2:50:01 +1:02:19 29. 300 Tolvanen Leo Pihkaniskat 3:00:24 +1:12:42 269 Myllärinen Aki Joutsenon Kullervo ------ 261 Louhisola Toni Turun Metsänkävijät ------ 216 Heinonen Mikko Kalevan Rasti ------ 238 Kivelä Matti Hiidenkiertäjät ------ 312 Väisänen Marko Rajamäen Rykmentti ------ 288 Sillanpää Sampo Hyvinkään Rasti ------ 271 Mäkinen Tapani Mäntsälän Urheilijat ------ 218 Heiskanen Oskari Kangasala SK ------ 248 Laine Tuomo Hiidenkiertäjät ------ 219 Hirvonen Kimmo Lahden Suunnistajat-37 ------ 263 Maajärvi Matti Lappeen Riento ------ 256 Leskinen Antti-Pekka Lynx ------ 217 Heinonen Samuel Vaajakosken Terä ------ 278 Parkkinen Jarno Rajamäen Rykmentti ------ 299 Toivio Heikki Angelniemen Ankkuri ------ 277 Saarinen Jarkko OK77 ------ 283 Ruokolainen Mikko OK77 ------ 221 Huovila Jarkko Kalevan Rasti ------ 287 Sild Timo Hiidenkiertäjät ------ 272 Mänkärlä Janne Lynx ------ 255 Leskinen Aleksi Lynx ------ 210 Gorokhov Sergey Ikaalisten Nouseva-Voima ------ 267 Mattila Aleksi Lynx ------ 296 Sundblom Sören IF Sibbo-Vargarna ------ 274 Novikov Valentin Hiidenkiertäjät ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 7, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. 320 Myllärinen Jani Koovee 1:13:18 2. 316 Kemppainen Teemu Keravan Urheilijat 1:38:06 +24:48 3. 318 Lassila Jussi Pitäjänmäen Tarmo 1:45:29 +32:11 4. 317 Lahtinen Ismo Otaniemen Jyllääjät 2:11:03 +57:45 319 Muukkonen Jyrki Keravan Urheilijat ------ 321 Sevon Tuomo Saloisten Reipas ------ 322 Siivonen Jere Suunta Jyväskylä ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 340 Villa Juha Karkki-Rasti 1:45:26 2. 332 Packalen Totte Lynx 1:48:12 +2:46 3. 325 Hämäläinen Jani Lahden Suunnistajat-37 1:50:11 +4:45 4. 333 Perä Tapio Rasti-Kurikka 1:51:53 +6:27 5. 334 Rantala Tommy Karkki-Rasti 1:55:36 +10:10 6. 329 Leppävuori Ilkka Tampereen Pyrintö 1:57:24 +11:58 7. 337 Salmi Antti Helsingin Suunnistajat 2:07:17 +21:51 8. 339 Vainio Mikko Koovee 2:12:24 +26:58 338 Samposalo Kai Kangasala SK ------ 326 Kara Olli Turun Suunnistajat ------ 331 Muikku Anssi Anttolan Urheilijat ------ 327 Kari Markus Helsingin Suunnistajat ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 17, Keskeytti: 3, Hylätty: 0) 1. 343 Erkkilä Jukka Rajamäen Rykmentti 1:37:06 2. 351 Kettunen Heikki Vaajakosken Terä 1:39:59 +2:53 3. 357 Liljeström Kimmo Helsingin Suunnistajat 1:59:24 +22:18 4. 375 Viero Jussi Laihian Luja 2:05:52 +28:46 5. 360 Mårtenson Rasmus OK77 2:07:33 +30:27 6. 345 Havento Jukka Karkki-Rasti 2:09:52 +32:46 7. 368 Soikkeli Lauri Mesikämmenet 2:14:23 +37:17 8. 358 Mustonen Ari Helsingin Suunnistajat 2:22:43 +45:37 9. 369 Sundström Sami Helsingin Suunnistajat 2:42:38 +1:05:32 359 Myllymäki Jyri Vetelin Urheilijat ------ 364 Putkinen Kimmo Lynx ------ 365 Reeni Esko Riihimäen Suunnistajat ------ 363 Ojala Jari Pirkkalan Hiihtäjät ------ 347 Hiltula Hannu Pudasjärven Urheilijat ------ 372 Torvela Niko Leppävaaran Sisu ------ 349 Isoherranen Sami Lynx ------ 356 Lehto Milko Karjaan Ura ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 36, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. 427 Virtanen Antti Hämeenlinnan Suunnistajat 1:28:03 2. 381 Donner Mikael OK77 1:33:50 +5:47 3. 413 Parttimaa Timo Angelniemen Ankkuri 1:33:53 +5:50 4. 410 Niskanen Petteri Rasti-Hyry 1:34:36 +6:33 5. 387 Hyvönen Sakari Kuopion Suunnistajat 1:37:43 +9:40 6. 423 Tähtinen Timo Helsingin Suunnistajat 1:41:47 +13:44 7. 429 Yli-Kauppila Mikko Hiisirasti 1:44:43 +16:40 8. 385 Heiskanen Pasi Helsingin Suunnistajat 1:45:07 +17:04 9. 425 Vehkamäki Tero Kankaanpään Suunnistajat 1:45:39 +17:36 10. 391 Kahiala Jari Pihkaniskat 1:47:45 +19:42 11. 379 Autio Rauno Karkki-Rasti 1:52:00 +23:57 12. 422 Tilli Juha Lynx 1:52:54 +24:51 13. 408 Nietosjärvi Tommi Pihkaniskat 1:53:11 +25:08 14. 390 Jylhä Taisto Lohtajan Veikot 1:53:25 +25:22 15. 400 Kulmala Mika Rajamäen Rykmentti 1:56:35 +28:32 16. 386 Huttunen Matti Pihkaniskat 2:03:56 +35:53 17. 418 Ritvanen Paavo Pihkaniskat 2:19:35 +51:32 18. 397 Kohvakka Hannu Kangasniemen Kalske 2:24:58 +56:55 19. 407 Mäkelä Markku Virtain-Ruoveden Suunnistajat 2:41:11 +1:13:08 20. 424 Varmavuo Seppo Rajamäen Rykmentti 2:49:58 +1:21:55 21. 404 Launis Kasperi Raisu Lumous 3:03:55 +1:35:52 389 Jaakkola Jari Maarian Mahti ------ 403 Lahtinen Jukka Hiidenkiertäjät ------ 401 Kyhäräinen Jukka Helsingin Suunnistajat ------ 420 Savilahti Petri Lynx ------ 393 Kerkola Mika Suomusjärven Sisu ------ 405 Lauri Pekka Keravan Urheilijat ------ 399 Korhonen Jussi Hämeenlinnan Suunnistajat ------ 394 Ketola Juha Koovee ------ 421 Taskila Sakari Leppävaaran Sisu ------ 411 Numminen Mika Urjalan Urheilijat ------ 412 Ojanen Tuomas Helsingin Suunnistajat ------ 428 Vuorenpää Asmo Laitilan Jyske ------ 383 Gynther Kimmo Itä-Hämeen Rasti ------ 392 Kanko Jari Koovee ------ 416 Rantala Mika Helsingin Suunnistajat ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 31, Keskeytti: 0, Hylätty: 3) 1. 463 Peltola Ilkka Itä-Hämeen Rasti 1:21:21 2. 462 Partanen Juha Rasti-Hyry 1:26:10 +4:49 3. 473 Vuorinen Pekka OK Orient 1:26:12 +4:51 4. 450 Kuusinen Mikko Helsingin Suunnistajat 1:31:00 +9:39 5. 470 Syrjälä Pertti Keravan Urheilijat 1:31:39 +10:18 6. 453 Lamberg Seppo Vaajakosken Terä 1:32:34 +11:13 7. 443 Huostila Markku Lammin Säkiä 1:34:13 +12:52 8. 441 Hirvensalo Kari Paimion Rasti 1:34:42 +13:21 9. 433 Ahvonen Jyrki Helsingin Suunnistajat 1:38:58 +17:37 10. 432 Aalto Aimo Rasti-Nokia 1:40:48 +19:27 11. 459 Niinimäki Risto Pihkaniskat 1:41:03 +19:42 12. 436 Frilander Heikki IF Sibbo-Vargarna 1:45:22 +24:01 13. 464 Pesola Sakari Rastiketut 1:47:39 +26:18 14. 466 Ritakallio Timo Lynx 1:49:47 +28:26 15. 465 Pietilä Hannu Kajaanin Suunnistajat 1:53:44 +32:23 16. 454 Lampinen Raino Helsingin Suunnistajat 1:53:45 +32:24 17. 472 Valtonen Jari Helsingin Suunnistajat 1:56:26 +35:05 18. 451 Lahtonen Janne Lounais-Hämeen Rasti 1:59:22 +38:01 19. 468 Sorri Pertti Rastihaukat 2:06:41 +45:20 20. 435 Frenckell von Wilhelm OK77 2:22:36 +1:01:15 449 Kiviniitty Jyrki Helsingin Suunnistajat ------ 437 Gureev Maxim Russia ------ 457 Mitenkov Andrej Russia ------ 452 Laiho Hannu Rastivarsat ------ 467 Sorri Esko Rastihaukat ------ 447 Karling Harri Pihkaniskat ------ 439 Heinämäki Mikko Tampereen Pyrintö ------ 445 Hänninen Jukka Hiidenkiertäjät ------ 458 Molnar Geza Lahden Suunnistajat-37 ------ 461 Pajuoja Pekka Lynx ------ 444 Hyvönen Reijo Helsingin Suunnistajat ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 32, Keskeytti: 3, Hylätty: 0) 1. 479 Heikkinen Jarmo Helsingin Suunnistajat 1:23:05 2. 504 Niemi Arto Rajamäen Rykmentti 1:23:36 +31 3. 507 Partanen Timo Rasti-Hyry 1:23:43 +38 4. 511 Routsi Jyrki Hiisirasti 1:24:44 +1:39 5. 498 Liikkanen Reima Rastivarsat 1:30:56 +7:51 6. 509 Pulkkinen Pekka Joutsenon Kullervo 1:31:30 +8:25 7. 508 Pellinen Jari Angelniemen Ankkuri 1:34:12 +11:07 8. 482 Hyppänen Timo Etelä-Kymen Suunnistajat 1:36:55 +13:50 9. 522 Virkki Antti Hämeenlinnan Suunnistajat 1:38:34 +15:29 10. 493 Kurkela Reino Ounasvaaran Hiihtoseura 1:39:31 +16:26 11. 480 Helle Markku Saarijärven Pullistus 1:39:46 +16:41 12. 506 Parnetti Roy Hyvinkään Rasti 1:43:40 +20:35 13. 481 Huttunen Jouni Rasti-Jyry 1:44:31 +21:26 14. 494 Lahti Juha Hämeenlinnan Suunnistajat 1:46:01 +22:56 15. 502 Meriheinä Ulf Pihkaniskat 1:47:00 +23:55 16. 496 Laukka John Rastivarsat 1:50:18 +27:13 17. 488 Kinkki Seppo Tampereen NMKY:n Urheilijat 1:57:54 +34:49 18. 512 Rustari Mauri Virtain-Ruoveden Suunnistajat 1:59:14 +36:09 19. 510 Rantala Jari Koovee 2:01:32 +38:27 20. 492 Kuivala Juha Turun Suunnistajat 2:01:49 +38:44 21. 495 Lahtinen Jouko Helsingin Suunnistajat 2:09:42 +46:37 523 Virtala Arto Laitilan Jyske ------ 517 Vaara Jari Kankaanpään Suunnistajat ------ 525 Vänttinen Klaus Hiidenkiertäjät ------ 484 Jumppanen Jarmo Pihkaniskat ------ 500 Malinen Jouko Helsingin Suunnistajat ------ 503 Mäntynen Ari Kymin Suunnistajat ------ 487 Kauppinen Tuomo Hyvinkään Rasti ------ 499 Lindeman Jorma Rasti-Perniö ------ 478 Anjala Ari Tampereen Pyrintö ------ 477 Airaksinen Petri Kuopion Suunnistajat ------ 520 Vestola Heikki Rastivarsat ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 37, Keskeytti: 2, Hylätty: 1) 1. 565 Pietikäinen Markku Joutsenon Kullervo 1:16:24 2. 583 Viirto Matti Hiidenkiertäjät 1:17:38 +1:14 3. 544 Kiiskinen Arto Tampereen Pyrintö 1:21:13 +4:49 4. 534 Helkkula Simo Pitäjänmäen Tarmo 1:22:15 +5:51 5. 577 Tervo Vesa Rajamäen Rykmentti 1:23:03 +6:39 6. 572 Sani Mikko Hollolan Urheilijat -46 1:26:39 +10:15 7. 575 Savonen Esko Hämeenlinnan Suunnistajat 1:29:09 +12:45 8. 540 Karhumäki Lauri Pihkaniskat 1:30:35 +14:11 9. 551 Lehto Esa Helsingin Suunnistajat 1:30:39 +14:15 10. 527 Aherto Jorma Lahden Suunnistajat-37 1:30:46 +14:22 11. 557 Nurminen Jouko Tampereen Pyrintö 1:31:24 +15:00 12. 530 Forsström Ove OK Raseborg 1:31:28 +15:04 13. 570 Rönnqvist Jarmo OK77 1:34:00 +17:36 14. 549 Lavikainen Jussi Kangasala SK 1:34:11 +17:47 15. 581 Vainiomäki Kauko Suunta-Sepot 1:34:14 +17:50 16. 533 Helkkula Rauli Turun Metsänkävijät 1:35:10 +18:46 17. 579 Turunen Erkki Suunta-Sepot 1:36:07 +19:43 18. 580 Vainio Jarmo Hämeenlinnan Suunnistajat 1:36:17 +19:53 19. 542 Kaukiainen Raimo Hollolan Urheilijat -46 1:37:08 +20:44 20. 553 Lepistö Heikki Oriveden Ponnistus 1:37:39 +21:15 21. 571 Salminen Esko Suomusjärven Sisu 1:38:50 +22:26 22. 574 Saukonoja Jouni Porvoon Urheilijat 1:39:08 +22:44 23. 546 Kuivala Hannu Turun Suunnistajat 1:41:53 +25:29 24. 545 Koskinen Kaj Valkeakosken Haka 1:42:36 +26:12 25. 564 Pettersson Staffan Lynx 1:42:39 +26:15 26. 568 Rautanen Pauli Järvenpään Palo 1:44:55 +28:31 27. 576 Tarvainen Juhani Pitäjänmäen Tarmo 1:51:21 +34:57 28. 541 Karhunen Juha Kuopion Suunnistajat 1:52:14 +35:50 29. 528 Ahlqvist Hannu Raisu Lumous 1:57:47 +41:23 30. 559 Nykänen Pentti Rasti-Jyry 2:00:55 +44:31 31. 578 Terävä Seppo XYZ 2:07:36 +51:12 32. 562 Pammo Kalervo Valkeakosken Haka 2:07:51 +51:27 33. 537 Hyvönen Markku Rasti-Pielinen 2:08:00 +51:36 566 Päivänranta Pertti Joutsenon Kullervo ------ 543 Kerkola Pekka Hämeenlinnan Tarmo ------ 531 Halme Tapio Angelniemen Ankkuri ------ 554 Liukkala Pekka Hauhon Sisu ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 71, Keskeytti: 1, Hylätty: 1) 1. 609 Kanste Pekka OK Raseborg 1:11:47 2. 637 Peippo Tapio SK Vuoksi 1:11:49 +2 3. 651 Savelainen Jouni Helsingin Suunnistajat 1:12:37 +50 4. 638 Pellinen Veikko Joutsenon Kullervo 1:14:20 +2:33 5. 655 Tolvanen Mauri Leppävaaran Sisu 1:15:35 +3:48 6. 657 Turku Vesa Helsingin Suunnistajat 1:16:33 +4:46 7. 625 Liljeström Åge Helsingin Suunnistajat 1:17:37 +5:50 8. 639 Peltola Timo MS Parma 1:18:33 +6:46 9. 665 Wessman Risto Hiidenkiertäjät 1:19:29 +7:42 10. 663 Vannas Hannu MS Parma 1:20:07 +8:20 11. 605 Jokinen Leo Kokkolan Suunnistajat 1:20:33 +8:46 12. 616 Kurvinen Veijo Hiidenkiertäjät 1:21:24 +9:37 13. 603 Inkinen Paavo Rasti-Jyry 1:24:55 +13:08 14. 610 Kataja Lasse Suomusjärven Sisu 1:26:07 +14:20 15. 627 Mouhu Reijo Raja-Karjalan Suunnistajat 1:26:17 +14:30 16. 606 Järvinen Jorma Keravan Urheilijat 1:27:24 +15:37 17. 622 Lassila Heikki Pitäjänmäen Tarmo 1:27:36 +15:49 18. 588 Erkiö Hannu Helsingin Suunnistajat 1:27:48 +16:01 19. 604 Jarva Risto Oriveden Ponnistus 1:28:09 +16:22 20. 643 Rautarae Veikko Hirvensalon Heitto 1:28:10 +16:23 21. 653 Tanttu Unto Keravan Urheilijat 1:29:18 +17:31 22. 591 Hahto Matti Oriveden Ponnistus 1:30:33 +18:46 23. 649 Salmenoja Pertti Hirvensalon Heitto 1:31:22 +19:35 24. 628 Mustranta Antti Helsingin Suunnistajat 1:31:27 +19:40 25. 641 Pusa Raimo Virtain-Ruoveden Suunnistajat 1:31:29 +19:42 26. 654 Tolvanen Harri Pihkaniskat 1:31:30 +19:43 27. 669 Vuorinen Lasse Angelniemen Ankkuri 1:31:33 +19:46 28. 621 Laine Juhani Karkki-Rasti 1:32:05 +20:18 29. 586 Andelin Jouko Lahden Taimi 1:32:23 +20:36 30. 629 Mäkinen Jaakko Angelniemen Ankkuri 1:32:40 +20:53 31. 623 Leino Tapio Helsingin Suunnistajat 1:35:28 +23:41 32. 612 Koivula Jouko Helsingin Suunnistajat 1:35:58 +24:11 33. 607 Kaarnijärvi Seppo Oriveden Ponnistus 1:36:01 +24:14 34. 652 Sundbäck Tom IF Sibbo-Vargarna 1:38:55 +27:08 35. 594 Heinonen Heikki Lounais-Hämeen Rasti 1:38:58 +27:11 36. 602 Ilonen Kalevi OK Orient 1:40:48 +29:01 37. 648 Saarinen Pertti Salon Viesti 1:40:51 +29:04 38. 613 Korhonen Seppo Ounasvaaran Hiihtoseura 1:41:09 +29:22 39. 596 Holappa Paavo Tuusulan Voima-Veikot 1:41:28 +29:41 40. 592 Halkosaari Severi Nivalan Suunnistajat 1:41:59 +30:12 41. 614 Kuhmonen Kalle Helsingin Suunnistajat 1:43:39 +31:52 42. 600 Huttunen Kari Keravan Urheilijat 1:44:31 +32:44 43. 618 Kytöjoki Juhani Rasti-Jyry 1:44:35 +32:48 44. 647 Ryynänen Jorma Pihkaniskat 1:47:10 +35:23 45. 608 Kangasaho Simo Hiidenkiertäjät 1:47:22 +35:35 46. 658 Turunen Kauko Lahden Suunnistajat-37 1:48:25 +36:38 47. 640 Pitkänen Heikki Jämsän Retki-Veikot 1:49:48 +38:01 48. 615 Kuosa Harri Loimaan Jankko 1:51:59 +40:12 49. 595 Helin Jorma Rasti-Jyry 1:56:52 +45:05 50. 598 Hotti Reino Helsingin Suunnistajat 1:56:57 +45:10 51. 585 Aho Olavi Helsingin Suunnistajat 1:59:03 +47:16 52. 587 Eklund Rolf Helsingin Suunnistajat 2:00:17 +48:30 53. 620 Laine Jaakko Helsingin Suunnistajat 2:10:03 +58:16 54. 662 Valta Matti Jämsän Retki-Veikot 2:10:09 +58:22 55. 642 Rajamäki Jussi Helsingin Suunnistajat 2:10:43 +58:56 56. 593 Hartikainen Pertti S. Riihimäen Suunnistajat 2:22:13 +1:10:26 633 Orrensalo Reijo Turun Visat ------ 617 Kyckling Veli-Matti Helsingin Suunnistajat ------ 597 Hongisto Heimo Loimaan Jankko ------ 671 Äikäs Esko Tikkakosken Suunnistajat ------ 666 Viljanen Keijo Loimaan Jankko ------ 632 Nippala Juhani Rasti-Jyry ------ 634 Pajunen Heikki Paimion Rasti ------ 659 Töyrylä Hannu Kouvolan Suunnistajat ------ 668 Visa Jouko Suomusjärven Sisu ------ 656 Tuominen Seppo Kouvolan Suunnistajat ------ 670 Yliuntinen Hannu Karjaan Ura ------ 589 Forsblom Lars Kouvolan Suunnistajat ------ 650 Sane Kari Helsingin Suunnistajat ------ 667 Vilska Pekka Olavin Rasti ------ 626 Löyttyjärvi Kari Rasti-Jyry ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 44, Keskeytti: 2, Hylätty: 0) 1. 675 Haaja Reijo Valkeakosken Haka 1:10:40 2. 729 Valtee Pertti Helsingin Suunnistajat 1:11:33 +53 3. 713 Rapakko Timo Suomusjärven Sisu 1:17:45 +7:05 4. 721 Sirola Risto Keravan Urheilijat 1:18:50 +8:10 5. 681 Jokinen Juhani Maarian Mahti 1:19:44 +9:04 6. 727 Torvikoski Jouko Järvenpään Palo 1:20:07 +9:27 7. 714 Rusko Heikki Vaajakosken Terä 1:24:18 +13:38 8. 697 Laine Eero Rasti-Vihti 1:26:51 +16:11 9. 679 Isoherranen Seppo Helsingin Suunnistajat 1:28:21 +17:41 10. 690 Kemppi Jorma Navi 1:29:13 +18:33 11. 693 Koivula Keijo Hyvinkään Rasti 1:29:19 +18:39 12. 691 Kiiski Osmo Someron Esa 1:29:53 +19:13 13. 716 Rönn Ralf Akilles OK 1:31:06 +20:26 14. 709 Pohjola Eino Mesikämmenet 1:31:40 +21:00 15. 674 Grönroos Timo MS Parma 1:32:13 +21:33 16. 685 Kanerva Unto Rasti-Jyry 1:32:30 +21:50 17. 710 Punkero Toivo Lahden Suunnistajat-37 1:37:13 +26:33 18. 695 Kämäräinen Pentti Hiidenkiertäjät 1:38:19 +27:39 19. 673 Etholen Börje Helsingin Suunnistajat 1:40:45 +30:05 20. 699 Latvasto Erkki Helsingin Suunnistajat 1:42:12 +31:32 21. 731 Österberg Reino Leppävaaran Sisu 1:43:19 +32:39 22. 706 Paasonen Seppo Pihkaniskat 1:44:26 +33:46 23. 702 Mäkinen Matti Mesikämmenet 1:47:14 +36:34 24. 718 Salminen Kari Mikkelin Vauhti 1:58:00 +47:20 25. 723 Syväterä Pekka Riihimäen Suunnistajat 2:00:27 +49:47 26. 694 Kuusisto Kalevi Hämeenlinnan Tarmo 2:10:07 +59:27 27. 704 Nuotio Olli Someron Esa 2:13:01 +1:02:21 28. 717 Salmela Markku Riihimäen Suunnistajat 2:15:20 +1:04:40 29. 686 Karila Veijo Pihkaniskat 2:22:57 +1:12:17 30. 700 Lindeman Osmo Helsingin Suunnistajat 2:36:20 +1:25:40 31. 701 Mattila Pertti Helsingin Suunnistajat 2:41:20 +1:30:40 32. 678 Hovinen Simo Keravan Urheilijat 3:06:27 +1:55:47 682 Junttila Olavi Helsingin Suunnistajat ------ 711 Pöyhiä Jorma Raja-Karjalan Suunnistajat ------ 696 Laakso Raimo Halikon Hakoniskat ------ 687 Karjalainen Jouko Helsingin Suunnistajat ------ 719 Seitajoki Reijo Rasti-Jyry ------ 730 Visa Rauno Suomusjärven Sisu ------ 712 Railo Matti Lahden Suunnistajat-37 ------ 707 Palomäki Mikko Hyvinkään Rasti ------ 726 Tolonen Kalle Mesikämmenet ------ 677 Heikinheimo Matti Helsingin Suunnistajat ------ 708 Peitsala Osmo Helsingin Suunnistajat ------ 703 Niinimäki Jukka Hyvinkään Rasti ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 22, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. 754 Setälä Toivo Järvenpään Palo 1:17:29 2. 733 Erkkilä Olavi Hämeenlinnan Suunnistajat 1:19:53 +2:24 3. 756 Tuominen Niilo Rasti-Perniö 1:22:38 +5:09 4. 757 Viiri Jyrki Hirvensalon Heitto 1:27:14 +9:45 5. 753 Salminen Pertti Hämeenlinnan Suunnistajat 1:32:13 +14:44 6. 750 Ruokonen Keijo Helsingin Suunnistajat 1:34:25 +16:56 7. 742 Kuutti Jorma Perttelin Peikot 1:38:05 +20:36 8. 743 Lainema Matti MS Parma 1:38:09 +20:40 9. 737 Hurme Heikki Helsingin Poliisi-Voimailijat 1:38:21 +20:52 10. 749 Rantala Heikki Epilän Esa 1:40:13 +22:44 11. 735 Hakala Rauno Epilän Esa 1:42:16 +24:47 12. 748 Ranta Esko Lahden Suunnistajat-37 1:42:17 +24:48 13. 734 Haarlaa Rihko Helsingin Suunnistajat 1:49:30 +32:01 14. 755 Sukki Martti Lounais-Hämeen Rasti 1:51:25 +33:56 15. 740 Juntunen Olli Helsingin Suunnistajat 2:01:50 +44:21 16. 746 Paananen Aapo Rasti-Perniö 2:18:39 +1:01:10 752 Salmi Tarmo Joutsenon Kullervo ------ 738 Jokinen Eino Hyvinkään Rasti ------ 744 Martikainen Erkki Lahden Suunnistajat-37 ------ 739 Juhonsalo Matti Lounais-Hämeen Rasti ------ 741 Kuokkanen Kari Pihkaniskat ------ 745 Mikkola Antti Urjalan Urheilijat ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 761 Asikainen Ville XYZ 1:24:05 2. 765 Lahti Heikki Leppävaaran Sisu 1:26:26 +2:21 3. 760 Aho Mauri Helsingin Poliisi-Voimailijat 1:28:57 +4:52 4. 766 Liski Eero Lounais-Hämeen Rasti 1:49:08 +25:03 5. 763 Jakoaho Taisto Hyvinkään Rasti 2:05:31 +41:26 6. 762 Ijas Johannes Keravan Urheilijat 2:38:52 +1:14:47 7. 767 Salmenkylä Juhani Helsingin Suunnistajat 3:07:25 +1:43:20
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. 775 Kangas Veli Helsingin Suunnistajat 1:37:31 2. 777 Leirimaa Tatu Rastivarsat 1:46:07 +8:36 3. 772 Haapakoski Heikki Rastikarhut 2:08:55 +31:24 779 Pöyhönen Petja Rastikarhut ------ 776 Kerkola Riku Suomusjärven Sisu ------ 773 Hakulinen Niko Vehkalahden Veikot ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 10, Keskeytti: 2, Hylätty: 0) 1. 787 Kuukka Anton Tampereen Pyrintö 1:20:39 2. 796 Tulonen Benjamin Hiidenkiertäjät 1:26:11 +5:32 3. 794 Ray Jonathan OK77 1:33:20 +12:41 4. 798 Visuri Kare OK77 1:47:14 +26:35 5. 790 Louhi Johannes Helsingin Suunnistajat 1:47:37 +26:58 788 Lavikainen Lauri Kymin Suunnistajat ------ 784 Kerkola Nico Suomusjärven Sisu ------ 785 Ketola Akseli Koovee ------ 789 Lehto Linus Karjaan Ura ------ 791 Molnár Dániel Mäntsälän Urheilijat ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 804 Lahtinen Vesa Hiidenkiertäjät 1:15:27 2. 807 Niskanen Janne Vehkalahden Veikot 1:15:55 +28 3. 809 Reijonen Kasperi Porvoon Urheilijat 1:25:46 +10:19 4. 806 Mårtenson Valter OK77 1:27:12 +11:45 5. 800 Holmback Hannes IF Femman 1:27:58 +12:31 6. 810 Talja Eljas OK77 1:28:26 +12:59 7. 805 Mustonen Teemu Helsingin Suunnistajat 1:30:27 +15:00 803 Laakso Ville Kalvolan Keihäs ------ 801 Ketola Lauri Koovee ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 1159 Rautio Mikael Espoon Suunta 52:12 2. 1156 Lamberg Benjamin SK Uusi 53:52 +1:40 3. 1152 Jern Linus OK77 58:21 +6:09 4. 1163 Tervakangas Mikko Espoon Suunta 1:08:30 +16:18 1155 Koskinen Joni Rajamäen Rykmentti ------ 1153 Kerkola Teemu Suomusjärven Sisu ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 1166 Donner Jonny OK77 37:55 2. 1168 Reijonen Oskari Porvoon Urheilijat 40:01 +2:06 3. 1169 Shirinian Alexey Russia 44:30 +6:35 4. 1173 Virrankoski Iiro Espoon Suunta 44:47 +6:52 5. 1172 Varjo Veeti Espoon Akilles 52:35 +14:40
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 16, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. 1182 Koskenvuo Aku Espoon Suunta 24:40 2. 1190 Pajuoja Otso Espoon Suunta 26:28 +1:48 3. 1183 Laakso Ilari Rajamäen Rykmentti 26:54 +2:14 4. 1179 Hursti Otso Espoon Suunta 27:33 +2:53 5. 1187 Myllärinen Vertti-Vilhelm Lappeen Riento 28:04 +3:24 6. 1195 Tiainen Olli Espoon Suunta 31:28 +6:48 7. 1193 Rönkkö Leevi Espoon Suunta 38:30 +13:50 8. 1192 Riissanen Miska Espoon Akilles 41:09 +16:29 9. 1185 Laatu Antti Helsingin Suunnistajat 48:17 +23:37 10. 1188 Ojala Akseli Espoon Suunta 49:03 +24:23 11. 1180 Jylhä Leo Espoon Suunta 1:04:19 +39:39 1191 Riiheläinen Juuso OK77 ------ 1178 Haapala Oskar Rajamäen Rykmentti ------ 1194 Sorsa Antti Espoon Suunta ------ 1184 Laaksonen Emil Espoon Suunta ------ 1177 Frenckell von Waldemar OK77 ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. 1199 Mäkelä Elias Lynx 42:48 2. 1201 Rajamäki Niilo Helsingin Suunnistajat 46:17 +3:29 1203 Tabsai Natwud Suomusjärven Sisu ------ 1198 Kosola Atte Espoon Suunta ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 1212 Rautio Daniel Espoon Suunta 21:24 2. 1205 Aaltonen Tatu Lynx 22:57 +1:33 3. 1206 Donner Jesper OK77 24:22 +2:58 4. 1208 Karelo Luukas Espoon Suunta 29:14 +7:50 5. 1211 Määttänen Markus Espoon Suunta 38:05 +16:41 1207 Hiisilä Hannes Espoon Suunta ------ 1210 Malmi Juho Helsingin Suunnistajat ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 28, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 1221 Fritzen Florian Karjaan Ura 20:54 2. 1247 Riissanen Pyry Espoon Akilles 23:35 +2:41 3. 1225 Hursti Juho Espoon Suunta 23:36 +2:42 4. 1240 Määttä Max IF Sibbo-Vargarna 23:59 +3:05 5. 1257 Tuovinen Viljami OK77 24:35 +3:41 6. 1239 Mäkelä Topias Lynx 24:53 +3:59 7. 1243 Paananen Joonas Turun Suunnistajat 26:48 +5:54 8. 1224 Huostila Sampo Lammin Säkiä 28:32 +7:38 9. 1252 Sumanen Heikki Espoon Akilles 29:04 +8:10 10. 1215 Carlsson Oliver Espoon Akilles 29:11 +8:17 11. 1223 Hietala Joni Espoon Suunta 29:18 +8:24 12. 1231 Kuusinen Karri Lynx 31:15 +10:21 13. 1214 Brenner Otto OK77 32:23 +11:29 14. 1232 Kuusinen Tuomas Lynx 33:00 +12:06 15. 1259 Veikkola Matias Espoon Akilles 33:20 +12:26 16. 1254 Teuri Lukas Espoon Suunta 34:21 +13:27 17. 1228 Kallström Risto Espoon Suunta 34:42 +13:48 18. 1256 Toivonen Niko Espoon Suunta 36:12 +15:18 19. 1251 Saranen Mikael Helsingin Suunnistajat 36:22 +15:28 20. 1244 Packalen Kasper Lynx 38:23 +17:29 21. 1255 Tiainen Antti Espoon Suunta 40:03 +19:09 22. 1216 Ekwik Niclas Lynx 41:22 +20:28 23. 1229 Kesälahti Joona Espoon Suunta 42:58 +22:04 24. 1220 Frilander Emil IF Sibbo-Vargarna 43:53 +22:59 25. 1226 Hyvärinen Luukas Espoon Suunta 47:05 +26:11 1246 Pekkala Tuukka Espoon Suunta ------ 1242 Ojala Kalle Pirkkalan Hiihtäjät ------ 1241 Ojala Aleksi Pirkkalan Hiihtäjät ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 23, Keskeytti: 2, Hylätty: 0) 1. 826 Kuuselo Riina Tampereen Pyrintö 1:39:47 2. 855 Väänänen Mari Kalevan Rasti 1:46:47 +7:00 3. 818 Heittola Satu Rasti-Kurikka 1:48:20 +8:33 4. 845 Rozova Tatiana IF Sibbo-Vargarna 1:53:10 +13:23 5. 844 Rintamäki Riina SK Uusi 1:53:31 +13:44 6. 856 Ylikylä Suvi Rastikarhut 1:55:07 +15:20 7. 851 Taini Mia Jämsän Retki-Veikot 1:55:20 +15:33 8. 850 Sundbäck Jasmin IF Sibbo-Vargarna 1:58:57 +19:10 9. 835 Liubov Kutsenina Turun Suunnistajat 1:59:20 +19:33 10. 822 Jauhiainen Lena IF Sibbo-Vargarna 2:01:36 +21:49 11. 853 Vanhalakka Katja Kouvolan Suunnistajat 2:05:07 +25:20 12. 849 Seppänen Mari IF Sibbo-Vargarna 2:05:19 +25:32 13. 830 Latva-Kiskola Piia Rasti-Kurikka 2:06:57 +27:10 14. 839 Papinsaari Niina Kangasala SK 2:10:34 +30:47 15. 828 Lahtinen Katja Helsingin Suunnistajat 2:21:26 +41:39 16. 837 Nyholm Tanja Karkki-Rasti 2:50:05 +1:10:18 842 Pensas-Maajärvi Johanna Lappeen Riento ------ 834 Lindholm Vivian OK77 ------ 824 Kanko Natalia Koovee ------ 832 Liljeström Heidi Helsingin Suunnistajat ------ 836 Malmi Päivi Helsingin Suunnistajat ------ 814 Andelin Sanna Lahden Taimi ------ 831 Leijola Laura Hiidenkiertäjät ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 13, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. 881 Vilska Tiina Rajamäen Rykmentti 1:19:08 2. 873 Orkola Saana Hiidenkiertäjät 1:25:28 +6:20 3. 869 Murtola Elisa Vehkalahden Veikot 1:26:49 +7:41 4. 878 Salmi Maria Lappeen Riento 1:28:39 +9:31 5. 877 Ruhanen Hanna Helsingin Suunnistajat 1:29:56 +10:48 6. 864 Karhunen Anni Helsingin Suunnistajat 1:31:15 +12:07 7. 865 Kauppila Terhi Helsingin Suunnistajat 1:32:46 +13:38 8. 872 Nyberg Sonja Helsingin Suunnistajat 1:35:26 +16:18 9. 871 Mäkilä Sohvi Lahden Suunnistajat-37 1:37:45 +18:37 10. 867 Laine Matilda Rasti-Vihti 1:59:48 +40:40 11. 876 Rautanen Eeva Tuupovaaran Sepot 2:10:35 +51:27 868 Meriheinä Sabrina SK Uusi ------ 862 Hietaoja Nelli Helsingin Suunnistajat ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 11, Keskeytti: 2, Hylätty: 0) 1. 892 Kataja Anne Rajamäen Rykmentti 1:52:44 2. 889 Isoniemi Tiina Rasti-Jyry 2:02:17 +9:33 3. 886 Ekwik Micaela Lynx 2:11:53 +19:09 4. 887 Harju Leena-Maija Vehkalahden Veikot 2:20:51 +28:07 5. 896 Liimatainen Anna Rastihaukat 2:28:16 +35:32 900 Routsi Anastasia Hiisirasti ------ 894 Laakso Sanna Hiisirasti ------ 902 Sillanpää Hanna Hyvinkään Rasti ------ 885 Castrén Jenni Rasti-Jyry ------ 898 Porkka Paula Hiidenkiertäjät ------ 888 Helen Päivi Hämeenlinnan Suunnistajat ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 915 Palomäki Sanna Lapuan Virkiä 1:37:11 2. 913 Niskanen Kirsi Vehkalahden Veikot 1:49:11 +12:00 3. 916 Polso Anne Vetelin Urheilijat 1:51:27 +14:16 4. 920 Tiira Hannele Lynx 1:52:53 +15:42 5. 919 Salonen Heidi Helsingin Suunnistajat 1:58:54 +21:43 6. 907 Heikkilä Annamari Lynx 2:04:05 +26:54 7. 912 Liljeström Petra Helsingin Suunnistajat 2:05:25 +28:14 8. 911 Lehto Salla Lynx 2:06:06 +28:55 9. 917 Rajamäki Sohvi Helsingin Suunnistajat 2:18:26 +41:15 10. 909 Hovinen Mari Keravan Urheilijat 2:26:59 +49:48 11. 922 Vaho Hilleriikka Helsingin Suunnistajat 2:48:03 +1:10:52 921 Turakainen Irene Helsingin Suunnistajat ------ 906 Aumo Jeannette OK Orient ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 946 Vierikko Annamari Helsingin Suunnistajat 1:27:45 2. 948 Yli-Kauppila Marika Hiisirasti 1:34:09 +6:24 3. 934 Matilainen Mirja Helsingin Suunnistajat 1:37:24 +9:39 4. 935 Myllys Leena Helsingin Suunnistajat 1:39:02 +11:17 5. 943 Torp-Donner Heidi OK77 1:39:37 +11:52 6. 947 Viitanen Kirsi Ounasvaaran Hiihtoseura 1:46:11 +18:26 7. 933 Lankinen Hanna Helsingin Suunnistajat 1:54:16 +26:31 8. 925 Guseff Virpi Hirvensalon Heitto 1:55:58 +28:13 929 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkaniskat ------ 926 Haavisto Lotta Turun Suunnistajat ------ 945 Westberg-Arrakoski Annika OK77 ------ 940 Seppälä Anu Epilän Esa ------ 924 Frenckell von Sofie OK77 ------ 930 Kerkola Tiina Suomusjärven Sisu ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 957 Lankinen Pauliina Helsingin Suunnistajat 1:28:15 2. 958 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 1:29:16 +1:01 3. 951 Aalto Pirjo Rasti-Nokia 1:31:49 +3:34 4. 955 Juga Liisa Keravan Urheilijat 1:36:53 +8:38 5. 966 Suhonen Sirpa Kuopion Suunnistajat 1:41:19 +13:04 6. 952 Airaksinen Merja Kuopion Suunnistajat 1:43:28 +15:13 7. 962 Mäkelä Anja Riihimäen Suunnistajat 1:53:57 +25:42 8. 954 Hulmi Sini OK77 2:17:27 +49:12 967 Vestola Arja Nastolan Terä ------ 964 Shemeikka Taina Helsingin Poliisi-Voimailijat ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 19, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. 975 Kihlström Kirsi Hankasalmen Hanka 1:19:20 2. 973 Jumppanen Helena Pihkaniskat 1:27:39 +8:19 3. 969 Forsström Rita OK Raseborg 1:28:21 +9:01 4. 991 Sani Tuula Hollolan Urheilijat -46 1:29:17 +9:57 5. 977 Korpio Aulikki Valkeakosken Haka 1:35:53 +16:33 6. 994 Töyrylä Marja Kymin Suunnistajat 1:36:02 +16:42 7. 978 Laaksonen Anita Tarpian Suunta 1:41:00 +21:40 8. 970 Hakomäki Kirsi Helsingin Suunnistajat 1:42:02 +22:42 9. 971 Hovirinta Marjo Turun Metsänkävijät 1:43:31 +24:11 10. 995 Vaara Marjatta Kankaanpään Suunnistajat 1:45:45 +26:25 11. 992 Soini Tarja Tarpian Suunta 1:46:00 +26:40 12. 974 Kangasaho Sirpa Hiidenkiertäjät 1:48:12 +28:52 13. 989 Saarikoski Päivi Pihkaniskat 1:52:10 +32:50 14. 983 Leskinen Tiina Lynx 1:53:06 +33:46 15. 976 Kiiskinen Gunnevi Tampereen Pyrintö 2:05:09 +45:49 972 Jokinen Irma Turengin Sarastus ------ 985 Lindholm Ann OK77 ------ 986 Lusa Sirpa Tampereen Pyrintö ------ 980 Laine Anneli Rastivarsat ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 1008 Laine Irmeli Karkki-Rasti 1:10:37 2. 1002 Illaru Sinikka Peräkylän Ponnistus 1:11:46 +1:09 3. 1017 Raiko Erja Hyvinkään Rasti 1:15:49 +5:12 4. 1018 Salmenoja Hely Hirvensalon Heitto 1:16:28 +5:51 5. 1009 Lappeteläinen Raija Hyvinkään Rasti 1:19:27 +8:50 6. 1024 Turku Kaija Helsingin Suunnistajat 1:20:08 +9:31 7. 1003 Kanste Helena OK Raseborg 1:20:28 +9:51 8. 1015 Pulkkinen Arja Joutsenon Kullervo 1:23:59 +13:22 9. 999 Haatio Pirkko Helsingin Suunnistajat 1:25:14 +14:37 10. 1019 Savonen Leena Hämeenlinnan Suunnistajat 1:25:24 +14:47 11. 1014 Pajunen Arja Oriveden Ponnistus 1:26:48 +16:11 12. 1023 Tikka Eija Raja-Karjalan Suunnistajat 1:27:12 +16:35 13. 1010 Lavikainen Pirjo Kangasala SK 1:28:02 +17:25 14. 997 Ahlqvist Kristiina Raisu Lumous 1:29:03 +18:26 15. 1006 Kurvinen Ulla Hiidenkiertäjät 1:29:50 +19:13 16. 1005 Koivula Sirpa Rastikarhut 1:41:36 +30:59 17. 1025 Turunen Päivi-Kaarina Suunta-Sepot 1:48:35 +37:58 18. 1012 Nurminen Eija Tampereen Pyrintö 1:56:47 +46:10 19. 1022 Tienari Pauliina Kyrös-Rasti 2:01:28 +50:51 20. 1011 Malkki Sisko Savon Suunta 2:07:17 +56:40 21. 1007 Kämäräinen Helena Lahden Suunnistajat-37 2:10:26 +59:49 22. 1000 Hyvönen Eija Rasti-Pielinen 2:29:34 +1:18:57 1004 Karvonen Pirjo Suomusjärven Sisu ------ 998 Andelin Tarja Lahden Taimi ------ 1001 Hämäläinen Anneli Helsingin Suunnistajat ------ 1026 Wickholm Rita IF Sibbo-Vargarna ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 23, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 1043 Rahkasuo Kaarina Rasti 88 1:21:41 2. 1035 Kämäräinen Paula Hiidenkiertäjät 1:22:33 +52 3. 1052 Toivonen Vellamo OK77 1:23:04 +1:23 4. 1033 Korkeakangas Eeva-Liisa Rasti-Jussit 1:24:37 +2:56 5. 1030 Etholen Rose-Marie Helsingin Suunnistajat 1:24:39 +2:58 6. 1032 Koivula Åsa Helsingin Suunnistajat 1:25:17 +3:36 7. 1041 Ojamaa Marja-Liisa Salon Viesti 1:30:12 +8:31 8. 1048 Salmela Juulia Riihimäen Suunnistajat 1:34:35 +12:54 9. 1042 Pitkänen Eila Jämsän Retki-Veikot 1:37:05 +15:24 10. 1029 Eskola Pirkko Rasti 88 1:37:09 +15:28 11. 1053 Torp Tytti Helsingin Suunnistajat 1:38:43 +17:02 12. 1049 Sundberg Liisa Lynx 1:40:25 +18:44 13. 1046 Ryytty Raija SK Vuoksi 1:44:00 +22:19 14. 1040 Malmsten Beatrice Lynx 1:44:16 +22:35 15. 1044 Rajamäki Vuokko Helsingin Suunnistajat 1:49:07 +27:26 16. 1051 Taitto Annikka SK Vuoksi 1:49:38 +27:57 17. 1034 Kuutti Kirsti Perttelin Peikot 1:50:39 +28:58 18. 1047 Saarinen Pirjo Salon Viesti 1:54:17 +32:36 19. 1050 Särkkä Liisa Navi 2:06:41 +45:00 20. 1039 Lindsten Ulla Rasti-Jyry 2:23:32 +1:01:51 1036 Laaksonen Raili Suomusjärven Sisu ------ 1028 Ahonen Ulla Hämeenlinnan Suunnistajat ------ 1037 Lankia Hilkka Tampereen Pyrintö ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. 1068 Reeni Eva Riihimäen Suunnistajat 1:12:08 2. 1066 Muikku Rauni Navi 1:21:29 +9:21 3. 1071 Tulokas Tuula Suomusjärven Sisu 1:45:41 +33:33 4. 1060 Isoherranen Kaarina Helsingin Suunnistajat 1:46:26 +34:18 5. 1070 Tiira Anja Lynx 1:50:56 +38:48 6. 1065 Lindeman Gunnel Helsingin Suunnistajat 1:53:55 +41:47 7. 1072 Vauhkonen Marjatta Epilän Esa 2:03:40 +51:32 8. 1069 Syväterä Hillevi Riihimäen Suunnistajat 2:04:40 +52:32 9. 1058 Havukorpi Airi Rasti-Vihti 2:05:26 +53:18 10. 1059 Hovinen Riitta Keravan Urheilijat 2:05:32 +53:24 11. 1067 Raatikka Marja Helsingin Suunnistajat 2:21:23 +1:09:15 12. 1063 Kiiski Eira Someron Esa 2:26:48 +1:14:40 1062 Karvinen Tuulikki Helsingin Suunnistajat ------ 1057 Finnilä-Seitajoki Ulla Rasti-Jyry ------ 1073 Väisänen Aune Rajamäen Rykmentti ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 1078 Pekkarinen Eila Keravan Urheilijat 1:31:08 2. 1076 Jakoaho Ritva Hyvinkään Rasti 1:41:09 +10:01 3. 1075 Holopainen Kaarina Keravan Urheilijat 2:23:38 +52:30 4. 1079 Raunemaa PIrkko Helsingin Suunnistajat 2:32:36 +1:01:28
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 1082 Ikkala Leena Helsingin Suunnistajat 2:05:19 2. 1083 Lahti Kaija Leppävaaran Sisu 2:14:40 +9:21
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 1101 Suhonen Anniina Helsingin Suunnistajat 1:40:25 2. 1099 Minkkinen Sirkku Rajamäen Rykmentti 1:44:05 +3:40 3. 1090 Heikkilä Venla Helsingin Suunnistajat 1:48:32 +8:07 4. 1088 Haapakoski Tiina Rastikarhut 1:53:05 +12:40 5. 1094 Jalanto Essi Kangasala SK 1:55:33 +15:08 6. 1095 Jylhä Henna Kokkolan Suunnistajat 2:39:27 +59:02 1096 Kanko Ruut Koovee ------ 1093 Hyvärinen Emilia Rastivarsat ------ 1097 Karvonen Sara Lynx ------ 1089 Haavisto Emmi Turun Suunnistajat ------ 1091 Heittola Suvi Rasti-Kurikka ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 1118 Varmavuo Iida Rajamäen Rykmentti 1:52:24 2. 1111 Heiskanen Iida Helsingin Suunnistajat 2:00:41 +8:17 1117 Suutari Tuuli Kouvolan Suunnistajat ------ 1119 Vilhonen Essi Helsingin Suunnistajat ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 1126 Koskinen Pinja Rajamäen Rykmentti 1:06:34 2. 1122 Donner Janina OK77 1:10:29 +3:55 3. 1121 Avelin Melina Hämeenlinnan Suunnistajat 1:39:29 +32:55 1129 Mustonen Heidi Helsingin Suunnistajat ------ 1128 Matilainen Annika Helsingin Suunnistajat ------ 1130 Palmen Aino Espoon Suunta ------ 1123 Haavisto Alli Turun Suunnistajat ------ 1134 Turakainen Venla Helsingin Suunnistajat ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 1262 Calderara Pia Lynx 1:35:09 2. 1261 Bartholdi Jessica Espoon Akilles 1:44:39 +9:30 1263 Ståhlberg Elisa Espoon Suunta ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 1268 Karjalainen Mikaela Päijät-Rasti 33:38 2. 1271 Virtanen Heta Hämeenlinnan Suunnistajat 38:43 +5:05 3. 1266 Heiskanen Eevi Helsingin Suunnistajat 1:23:27 +49:49 1270 Määttänen Maria Espoon Suunta ------ 1267 Kangasaho Aino Helsingin Suunnistajat ------ 1265 Haapala Ida Rajamäen Rykmentti ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 1279 Mårtenson Lydia OK77 23:41 2. 1288 Varmavuo Emma Rajamäen Rykmentti 31:24 +7:43 3. 1273 Calderara Anna Lynx 33:15 +9:34 4. 1280 Peura Kerttu Espoon Suunta 34:53 +11:12 5. 1290 Virtanen Reeta Hämeenlinnan Suunnistajat 34:55 +11:14 6. 1277 Lappi Essi Espoon Suunta 35:04 +11:23 7. 1282 Savilahti Anna Helsingin Suunnistajat 44:11 +20:30 8. 1285 Tormilainen Helmi Lynx 1:06:26 +42:45 1275 Kero Ada OK77 ------ 1289 Varonen Netta Espoon Akilles ------ 1274 Heikkilä Suvi Lynx ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 1296 Sorjonen Siiri Espoon Suunta 36:43 2. 1292 Haikari Kerttu Helsingin Suunnistajat 36:56 +13 1293 Ojala Jenny Pirkkalan Hiihtäjät ------
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 1300 Lindroth Siiri Karkki-Rasti 39:07 2. 1301 Rautio Ulrika Espoon Suunta 1:06:21 +27:14
H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H12TR H10 H10RR D21A D21AL D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D80 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10 D10RR
(Lähti: 24, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 1303 Aaltonen Nelli Lynx 25:44 2. 1328 Turkkila Liisa Espoon Suunta 28:51 +3:07 3. 1309 Hirvensalo Vilhelmiina SK Uusi 29:14 +3:30 4. 1304 Ahtola Kaisa Espoon Akilles 29:25 +3:41 5. 1321 Rehberger Nadja Rastihaukat 29:40 +3:56 6. 1313 Karelo Olivia Espoon Suunta 34:37 +8:53 7. 1305 Ahtola Suvi Espoon Akilles 34:41 +8:57 8. 1317 Lukkari Matilda SK Uusi 34:48 +9:04 9. 1311 Hursti Hilma Espoon Suunta 36:36 +10:52 10. 1326 Soikkeli Linnea Espoon Suunta 39:59 +14:15 11. 1323 Rönkkö Liine Espoon Suunta 41:07 +15:23 12. 1330 Varmavuo Maija Rajamäen Rykmentti 42:26 +16:42 13. 1325 Soikkeli Lauriina Espoon Suunta 43:42 +17:58 14. 1329 Varjo Venla Espoon Akilles 44:05 +18:21 15. 1327 Teuri Venla Espoon Suunta 48:38 +22:54 16. 1312 Kankaanpää Martta Espoon Suunta 48:42 +22:58 17. 1319 Rajamäki Helvi Helsingin Suunnistajat 54:06 +28:22 18. 1315 Koskenvuo Ada Espoon Suunta 1:02:06 +36:22 1324 Saari Venla Pohjankyrön Rasti ------ 1318 Mustonen Sofi Espoon Akilles ------ 1331 Varonen Tinja Espoon Akilles ------ 1320 Rantala Ella Helsingin Suunnistajat ------ 1316 Kosola Meeri Espoon Suunta ------ 1332 Väisänen Veera Lahden Suunnistajat-37 ------