8.4. Suunnistava Uusimaa, testijuoksu, Suunnistava Uusimaa
Talvikauden viimeinen testijuoksu keräsi ennätys osanoton 103 numerolapun liikuttajaa. Keli oli keväisen mukava noin 8 astetta ja kuivaa :)
Ohessa tulokset:
Nro Nimi Seura 3km 3km si 6km 6km si 9km 9km si 12km 12km sija
729 Tervo Tuomas Rajamäen Rykmentti 00:09:59 7 00:19:56 5 00:29:52 2 00:39:39 1
719 Liukkonen Matti Rajamäen Rykmentti 00:10:30 16 00:20:59 10 00:31:27 5 00:41:58 2
739 Vähänen Sami Rajamäen Rykmentti 00:10:47 20 00:21:24 19 00:31:53 9 00:42:15 3
731 Mähönen Timo Helsingin suunnistajat 00:10:29 13 00:21:01 11 00:31:41 7 00:42:18 4
29 Ojapalo Joona Rajamäen Rykmentti 00:10:18 10 00:21:03 12 00:31:49 8 00:42:59 5
569 Klemola Lauri Lynx 00:10:48 21 00:21:55 23 00:33:06 12 00:44:18 6
741 Forsten Juha Korven Pojat 00:11:18 36 00:22:36 30 00:34:18 13 00:45:46 7
136 Penttinen Topi Ok Orient 00:09:33 1 00:19:29 2 00:29:40 1
143 Heinaro Einari Helsingin Suunnistajat 00:09:44 4 00:19:58 6 00:30:16 3
23 Heikkilä Olli-Pekka Lynx 00:10:17 9 00:20:50 8 00:31:08 4
359 Kangas Veli Helsingin Suunnistajat 00:10:19 11 00:21:07 13 00:31:37 6
141 Suominen Miika Rajamäen Rykmentti 00:10:47 19 00:21:24 18 00:31:54 10
717 Summanen Eetu Rajamäen Rykmentti 00:10:30 15 00:21:20 16 00:32:38 11
738 Visuri Kerkko OK77 00:11:16 33 00:22:58 35 00:35:06 14
718 Tähtinen Timo Helsingin suunnistajat 00:12:05 51 00:24:08 47 00:35:45 15
20 Kulagin Artur Helsingin Suunnistajat 00:11:18 35 00:23:23 38 00:35:50 16
726 Tervo Johanna Rajamäen Rykmentti 00:12:48 66 00:25:53 57 00:43:49 17
570 Raitanen Topi Helsingin Suunnistajat 00:09:43 3 00:19:16 1
2021 Mänkärlä Janne Lynx 00:09:34 2 00:19:29 3
1019 Leskinen Aapo Lynx 00:09:44 5 00:19:44 4
6 Syrjänen Arttu Helsingin Suunnistajat 00:09:45 6 00:20:28 7
149 Sund Otto IF Femman 00:10:29 12 00:20:59 9
577 Scalet Tommaso Helsingin suunnistajat 00:10:16 8 00:21:11 14
387 Lönroth Aapo Suomusjärven Sisu 00:10:37 18 00:21:13 15
732 Salmenkylä Anton Helsingin Suunnistajat 00:10:31 17 00:21:24 17
338 Laakso Antti Helsingin Suunnistajat 00:10:30 14 00:21:32 20
36 Niemi Topias Helsingin Suunnistajat 00:10:52 24 00:21:46 21
320 Aaltonen Lassi Helsingin Suunnistajat 00:10:57 27 00:21:50 22
10 Vainio Eero-Matti MS Parma 00:10:49 22 00:22:02 24
734 Pernu Lari Espoon Suunta 00:11:03 28 00:22:02 25
518 Pesola Oskari Helsingin Suunnistajat 00:10:54 25 00:22:06 26
490 Larmala Niko Espoon Suunta 00:11:13 31 00:22:34 27
142 Laakso Mikko Helsingin Suunnistajat 00:11:15 32 00:22:34 28
724 Sorsa Aleksi Espoon suunta 00:11:17 34 00:22:36 29
730 Hulkkonen Mikko Pihkaniskat 00:11:04 29 00:22:50 31
746 Salonen Mikko Helsingin Suunnistajat 00:11:20 38 00:22:50 32
589 Boström Matleena IFK Lidingö 00:11:22 40 00:22:55 33
38 Mannonen Ville Helsingin Suunnistajat 00:11:05 30 00:22:57 34
146 Heikkinen Janne Helsingin Suunnistajat 00:11:21 39 00:23:03 36
46 Liukkonen Sonja Hiidenkiertäjät 00:11:20 37 00:23:22 37
510 Salonen Matias Helsingin Suunnistajat 00:11:34 44 00:23:29 39
1041 Salonen Heidi Helsingin Suunnistajat 00:11:23 41 00:23:30 40
2028 Kulmala Päivi Rajamäen Rykmentti 00:11:34 45 00:23:38 41
11 Heinonen Paavo Helsingin Suunnistajat 00:11:51 47 00:23:38 42
485 Halen Leevi Espoon Suunta 00:11:32 42 00:23:43 43
140 Kivilaakso Janne Lynx 00:11:54 49 00:23:47 44
148 Mustonen Teemu Helsingin Suunnistajat 00:11:37 46 00:23:57 45
48 Wenman Heini SK Pohjantähti 00:11:51 48 00:24:06 46
727 Rehn Ville Lynx 00:12:12 54 00:24:33 48
139 Kivilaakso Anni Lynx 00:11:57 50 00:24:34 49
479 Larmala Pekka Espoon Suunta 00:12:08 52 00:24:36 50
144 Heikkilä Venla Helsingin Suunnistajat 00:12:14 57 00:24:38 51
557 Mustonen Ari Helsingin Suunnistajat 00:12:19 59 00:24:48 52
742 Kyheröinen Pasi Espoon Suunta 00:12:21 60 00:24:55 53
468 Vehmas Miika Espoon Suunta 00:12:15 58 00:25:05 54
5 Lindholm Vivian OK77 00:12:36 65 00:25:31 55
1100 Sainio Antti SK Uusi 00:12:26 62 00:25:40 56
604 Stålberg Emilia Espoon Suunta 00:13:27 74 00:26:59 58
77 Matilainen Helena Helsingin suunnistajat 00:13:42 79 00:27:26 59
1043 Salonen Inka Helsingin suunnistajat 00:14:09 87 00:27:28 60
728 Rehn Nelli Lynx 00:13:36 76 00:27:36 61
145 Meriläinen Eija Helsingin Suunnistajat 00:13:38 77 00:27:47 62
316 Mahlamäki Ella Espoon Suunta 00:14:09 86 00:28:17 63
41 Pölllänen Elsi Helsingin Suunnistajat 00:14:13 92 00:29:29 64
558 Heiskanen Iida Helsingin Suunnistajat 00:14:32 97 00:29:35 65
28 Lankinen Pauliina Helsingin suunnistajat 00:14:26 96 00:29:50 66
26 Heikkilä Tero Paimion Rasti 00:10:57 26 00:31:27 67
744 Kuronen Anna Helsingin Suunnistajat 00:15:26 99 00:31:35 68
40 Niemi Kasperi Helsingin Suunnistajat 00:10:49 23
540 Munck Sakari Espoon Suunta 00:11:32 43
138 Rautio Mikael Espoon Suunta 00:12:10 53
376 Ikola Atte Helsingin Suunnistajat 00:12:13 55
63 Himilä Julia Rajamäen Rykmentti 00:12:14 56
150 Matilainen Annika Helsingin Suunnistajat 00:12:22 61
4 Läärä Matti Tuusulan Voima-Veikot 00:12:29 63
321 Tala Emilia Helsingin Suunnistajat 00:12:33 64
749 Stålberg Elisa Espoon Suunta 00:12:53 67
733 Haapala Ida Rajamäen Rykmentti 00:13:02 68
747 Puupponen Lauri Espoon Suunta 00:13:04 69
735 Raipola Tuomas Espoon Suunta 00:13:08 70
13 Laaksonen Emil Espoon Suunta 00:13:11 71
721 Donner Jonny OK-77 00:13:20 72
750 Palmen Aino Espoon Suunta 00:13:22 73
16 Virrankoski Iiro Espoon suunta 00:13:30 75
493 Mustonen Heidi Helsingin Suunnistajat 00:13:41 78
723 Sorsa Antti Espoon Suunta 00:13:42 80
748 Heinaro Ellen Helsingin Suunnistajat 00:13:42 81
722 Donner Jesper OK-77 00:13:43 82
1038 Salonen Venla Helsingin Suunnistajat 00:13:45 83
66 Koponen Matias Lynx 00:13:55 84
444 Mustonen Oona Helsingin Suunnistajat 00:14:07 85
24 Huhtanen Sara Helsingin Suunnistajat 00:14:10 88
736 Mähönen Ramona Helsingin Suunnistajat 00:14:11 89
743 Pajuoja Otso Espoon Suunta 00:14:11 90
413 Koskinen Pinja Rajamäen rykmentti 00:14:12 91
725 Nietula Minja Helsingin Suunnistajat 00:14:13 93
745 Salonen Onni Espoon Suunta 00:14:22 94
737 Sinisalo Laura Rajamäen rykmentti 00:14:23 95
512 Rantamäki Karin Helsingin suunnistajat 00:15:20 98
720 Peura Kerttu Espoon suunta 00:15:43 100
1 Läärä Hilla SK Uusi 00:15:53 101
740 Kosunen Armi Helsingin Suunnistajat 00:16:22 102
137 Raitala Sami Lynx 00:18:03 103