Kilpailukalenteri

14.3. Suunnistavan uudenmaan testijuoksu, Suunnistava Uusimaa

Maaliskuun testijuoksussa 98 juoksijaa. Kiitos. Keli noin 3 astetta lämmintä, mutta ikävähkö tuuli. Rata sula, hiekkainen ja varmaankin pehmeä osittain.


 Numero            Nimi                      Seura          3km sija 3km aika 6km sija 6km aika 9km sija 9km aika 12km sija12km aika
   93   Mänkärlä Janne             Lynx                         2     0:09:40     1     0:19:21     1     0:29:08     1     0:38:54
   94   Leskinen Aapo              Lynx                         7     0:10:15     5     0:20:39     5     0:31:10     2     0:41:21
   39   Sund Otto                  Ok Trian                     8     0:10:16     6     0:20:39     4     0:31:10     3     0:41:23
  119   Niemi Topias               Helsingin Suunnistajat      13     0:10:27    12     0:21:08     8     0:32:01     4     0:42:50
   2    Saramäki Niklas            Lynx                        19     0:10:43    16     0:21:36    12     0:32:35     5     0:43:14
   34   Kujala Rainer              Lynx                        16     0:10:38    17     0:21:37    11     0:32:35     6     0:43:25
   27   Liukkonen Matti            Rajamäen Rykmentti          22     0:10:55    20     0:21:57    14     0:32:56     7     0:43:55
   85   Heiskanen Oskari           Lynx                        24     0:10:57    24     0:22:15    16     0:33:49     8     0:45:12
   61   Snickars Caj               OK77                        25     0:10:57    25     0:22:43    17     0:34:26     9     0:46:38
   11   Ojapalo Joona              Lynx                        38     0:11:35    34     0:23:30    18     0:35:22    10     0:47:14
   71   Heikkilä Olli-Pekka        Helsingin Suunnistajat       1     0:09:39     2     0:19:21     2     0:29:21
  172   Syrjänen Arttu             Helsingin Suunnistajat       3     0:09:40     3     0:19:58     3     0:30:02
   57   Kangas Veli                Helsingin Suunnistajat      10     0:10:22    10     0:20:59     6     0:31:42
  174   Summanen Aapo              Helsingin Suunnistajat      11     0:10:23    11     0:21:08     7     0:31:59
   29   Aaltio Aapo                Kuopion Suunnistajat        14     0:10:31    14     0:21:18     9     0:32:15
   69   Pernu Lari                 Espoon Suunta               20     0:10:43    15     0:21:36    10     0:32:17
   1    Salonen Matias             Helsingin Suunnistajat      18     0:10:39    19     0:21:50    13     0:32:53
   19   Väänänen Heikki            Pihkaniskat                 23     0:10:56    23     0:22:15    15     0:33:40
  122   Heinonen Paavo             Helsingin Suunnistajat      40     0:11:45    37     0:23:47    19     0:35:49
   66   Larmala Niko               Espoon Suunta               37     0:11:35    38     0:23:50    20     0:36:26
  113   Rauhala Juha               Espoon Suunta               49     0:12:25    42     0:25:14    21     0:38:05
  170   Asklöf Henri               Lynx                         4     0:10:08     4     0:20:32
   49   Sorsa Aleksi               Espoon suunta                6     0:10:09     7     0:20:44
   87   Vainio Antti               MS Parma                     5     0:10:09     8     0:20:49
   10   Mannonen Ville             Helsingin Suunnistajat       9     0:10:16     9     0:20:58
   98   Välikorpi Jari             Rasti-Kurikka               12     0:10:25    13     0:21:09
  120   Haltia Ilari               Rajamäen Rykmentti          21     0:10:50    18     0:21:41
   47   Heikkilä Tero              Paimion Rasti               27     0:11:07    21     0:22:09
   31   Metsälä Tuomas             Lynx                        27     0:11:07    22     0:22:10
   58   Uusitalo Topias            Esppon Tapiot               33     0:11:24    25     0:22:43
  104   Kulagin Artur              Helsingin Suunnistajat      26     0:11:07    27     0:22:54
   96   Boström Kristian           Lynx                        35     0:11:28    28     0:22:55
  106   Järveläinen Julia          IF Femman                   30     0:11:17    29     0:22:57
   30   Laakso Mikko               Helsingin Suunnistajat      34     0:11:26    30     0:23:00
  115   Rautio Mikael              Espoon Suunta               31     0:11:18    31     0:23:06
  171   Salonen Mikko              Helsingin Suunnistajat      32     0:11:23    32     0:23:17
   79   Hamppu Anton               Helsingin Suunnistajat      42     0:11:46    33     0:23:30
   60   Tervakangas Mikko          Espoon Suunta               39     0:11:42    35     0:23:32
   6    Puupponen Lauri            Espoon Suunta               41     0:11:46    36     0:23:42
   53   Otsamo Pihla               Helsingin Suunnistajat      43     0:12:02    39     0:24:22
  117   Asklöf Tom                 Lynx                        45     0:12:03    40     0:24:29
   59   Westerlund Ina             OK 77                       44     0:12:02    41     0:24:34
   15   Raasakka Maija             Espoon Suunta               53     0:12:47    43     0:25:28
   18   Donner Isabel              OK77                        54     0:12:48    44     0:25:29
  121   Salonen Heidi              Helsingin Suunnistajat      50     0:12:28    45     0:25:38
   35   Viinikainen Vilppu         Espoon Suunta               56     0:12:51    46     0:26:30
   24   Pajuoja Otso               Espoon Suunta               63     0:13:09    47     0:26:49
   16   Turakainen Venla           Helsingin Suunnistajat      61     0:13:04    48     0:27:00
   45   Määttälä Mikko             Espoon suunta               62     0:13:08    49     0:27:07
   65   Kaukonen Ella              Espoon Suunta               76     0:14:15    50     0:29:07
   28   Valtonen Luukas            Helsingin Suunnistajat      15     0:10:37
   73   Lampinen Ville             Helsingin Suunnistajat      17     0:10:38
  107   Mbembela Karim             Lynx                        29     0:11:15
   92   Aunula Jerry               Espoon Suunta               36     0:11:34
  102   Rantala Kalle              Helsingin suunnistajat      46     0:12:08
   67   Koponen Matias             Lynx                        47     0:12:10
   26   Isoherranen Salla          Lynx                        48     0:12:23
  103   Väisänen Lenni             Helsingin Suunnistajat      51     0:12:33
   95   Kero Mikko                 OK77                        52     0:12:47
   76   Rautio Daniel              Espoon Suunta               55     0:12:50
   68   Koivula Eemil              Helsingin Suunnistajat      57     0:12:52
   51   Koistinen Milla            Hyvinkään Rasti             58     0:12:59
   23   Laatu Antti                Helsingin Suunnistajat      59     0:13:03
   89   Tervo Lassi                Helsingin Suunnistajat      60     0:13:04
   14   Heikkilä Suvi              Lynx                        64     0:13:11
   17   Lindholm Willaim           OK 77                       65     0:13:12
   97   Mäkinen Sanni              Helsingin Suunnistajat      66     0:13:14
  118   Peura Kerttu               Espoon suunta               67     0:13:20
   88   Tiainen Olli               Espoon suunta               68     0:13:22
   20   Ojapalo Anna               Lynx                        69     0:13:23
   5    Sorsa Antti                Espoon Suunta               70     0:13:31
   13   Westerholm Oskari          Otaniemen Jyllääjät         71     0:13:45
  108   Tervo-Rantakokko Tiina     Helsingin Suunnistajat      72     0:13:52
  126   Turakainen Veera           Helsingin Suunnistajat      73     0:13:54
  175   Lindholm Vivian            OK77                        74     0:14:09
   21   Tiljander Venla            Hyvinkään Rasti             75     0:14:12
   70   Karelo Luukas              Espoon Suunta               77     0:14:24
   43   Väisänen Doris             Helsingin Suunnistajat      78     0:14:25
   90   Soikkeli Sofia             Espoon Suunta               79     0:14:31
   44   Malmberg Vilho             Helsingin Suunnistajat      80     0:14:34
   8    Rantakokko Merianna        Helsingin Suunnistajat      81     0:14:34
   12   Tupitsa Milla              Helsingin Suunnistajat      82     0:14:36
   81   Malmi Juho                 Helsingin Suunnistajat      83     0:14:52
   56   Tiainen Antti              Espoon Suunta               84     0:15:14
   46   Jylhä Kari                 Helsingin Suunnistajat      85     0:15:20
   9    Kallela Luca               Helsingin suunnistajat      86     0:15:22
   64   Kosunen Armi               Helsingin Suunnistajat      87     0:15:23
   52   Isoherranen Antti          Lynx                        88     0:15:32
   54   Heikkilä Lauri             Helsingin Suunnistajat      89     0:15:35
   32   Virtanen Valtteri          Helsingin Suunnistajat      90     0:15:38
   33   Rajamäki Riikka            Helsingin Suunnistajat      91     0:15:50
   36   Hakomäki Kirsi             Helsingin Suunnistajatš     92     0:16:06
   55   Rautio Ulrika              Espoon Suunta               93     0:16:31
   75   Lappi Essi                 Espoon Suunta               94     0:16:46
  176   Kallela Sari               Helsingin Suunnistajat      95     0:16:54
   83   Leiniö Juho                Helsingin Suunnistajat      96     0:17:11
  114   Virtanen Aline             Helsingin Suunnistajat      97     0:26:16
   86   Koponen Rasmus             Lynx                       kesk

Kisasivut:Järjestäjän kisasivut