SM-keskimatka R1 karsinta, 20.9.2008, Akilles OK

H21K7

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
3,90 km
 
1.   Jonne Lakanen Vaajakosken Terä    9:54:00   22:04  
2.   Marko Närvä Vehkalahden Veikot    9:48:00   22:40  
3.   Mats Dahlen Paimion Rasti    9:51:00   22:53  
4.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva Voima    9:53:00   23:10  
5.   Perttu Sorsa Mäntsälän Urheilijat    9:46:00   23:16  
6.   Petteri Laitinen Kangasala SK    9:52:00   23:20  
7.   Mikko Väisänen Anttolan Urheilijat    9:50:00   23:44  
8.   Aapo Summanen Rajamäen Rykmentti    9:38:00   24:15  
9.   Jarno Salmelin Tampereen Pyrintö    9:41:00   24:30  
10.   Vesa Aaltonen IF Brahe    9:35:00   24:38  
11.   Juha Tommila Hiisirasti    9:47:00   24:39  
12.   Edgars Bertuks Turun Metsänkävijät    9:22:00   24:41  
13.   Sören Sundblom IF Sibbo-Vargarna    9:36:00   24:43  
13.   Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi    9:43:00   24:43  
15.   Petri Noponen Delta    9:49:00   24:48  
16.   Jouni Heinonen Valkeakosken Haka    9:37:00   25:12  
17.   Sebastian Snickars IF Sibbo-Vargarna    9:40:00   25:28  
18.   Eero Pietilä MS Parma    9:28:00   25:40  
19.   Esa Hongell Kokkolan Suunnistajat    9:18:00   26:10  
20.   Petri Ikävalko Ikaalisten Nouseva Voima    9:44:00   26:30  
21.   Matti Karhulahti Turun Suunnistajat    9:39:00   26:39  
22.   Henrik Karelo Vihtavuoren Pamaus    9:27:00   26:41  
22.   Mikhail Chegarovskiy IF Sibbo-Vargarna    9:30:00   26:41  
24.   Markus Ståhl IF Sibbo-Vargarna    9:33:00   26:50  
25.   Kristjan Trossmann Hiisirasti    9:17:00   27:18  
26.   Tomi Kääriäinen Pihkaniskat    9:29:00   27:45  
27.   Markus Salo Punkalaitumen Kunto    9:26:00   28:13  
28.   Saku Ylijoki Rasti-Lukko    9:24:00   28:18  
29.   Rami Rintala Hiisirasti    9:13:00   28:56  
30.   Mikko Mäki-Ullakko Vaajakosken Terä    9:25:00   29:07  
31.   Tomi Vartiamäki Ylistaron Kilpa-Veljet    9:23:00   29:21  
32.   Lauri Tapola Rasti-Jyry    9:03:00   29:31  
33.   Tuomas Niemi Lynx    9:12:00   29:49  
34.   Lauri Kleemola Lynx    9:34:00   30:31  
35.   Jyrki Saarivaara Vaajakosken Terä    9:14:00   30:36  
36.   Janne Salomäki Hyvinkään Rasti    9:09:00   30:42  
37.   Jukka Aho Rastiketut    9:20:00   30:58  
38.   Juha Hirvonen Lahden Suunnistajat-37    9:15:00   32:34  
39.   Pasi Asikainen Joutsenon Kullervo    9:11:00   33:15  
40.   Aki Ylitalo Hauhon Sisu    9:19:00   34:34  
41.   Jaakko Murtomäki Ylistaron Kilpa-Veljet    9:06:00   35:53  
42.   Jussi Lassila Pitäjänmäen Tarmo    9:10:00   35:57  
43.   Ilkka Kohvakka Savon Rasti    9:21:00   36:10  
44.   Mikko Mäkelä Rastihaukat    9:07:00   36:55  
45.   Matias Vanhanen Kemiön Kiilat    9:08:00   37:38  
46.   Tapani Naakka Pitäjänmäen Tarmo    9:16:00   39:09  
47.   Kalle Rosenblad MS Parma    9:02:00   42:50  
48.   Ville Suntioinen Karkki-Rasti    9:01:00   44:40  
   Juho Saarikko Tampereen Pyrintö    9:00:00   hylätty  
   Panu Heiska Pohjankyrön Rasti    9:04:00   ei läht.  
   Timo Ahlroth Turengin Sarastus    9:05:00   ei läht.  
   Ville Glad Turun Suunnistajat    9:31:00   ei läht.  
   Lasse Suonpää MS Parma    9:32:00   ei läht.  
   Aapo Lindberg Rajamäen Rykmentti    9:42:00   ei läht.  
   Heikki Toivio Delta    9:45:00   keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English