SM-keskimatka R1 finaali, 20.9.2008, Akilles OK

H21B

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
1,1 km
Maali
5,51 km
 
1.   Timo Joensuu Vaajakosken Terä    17:10:00   7:32 (1)  33:40  
2.   Sören Sundblom IF Sibbo-Vargarna    16:56:00   8:00 (5)  35:25  
3.   Iivo Kotamäki Ikaalisten Nouseva Voima    17:01:00   7:52 (3)  35:58  
4.   Jarkko Saarinen Delta    17:01:00   7:55 (4)  36:16  
5.   Samuel Vainiomäki Suunta-Sepot    16:49:00   8:09 (7)  36:33  
5.   Mikko Reitti OK Orient    17:05:00   8:01 (6)  36:33  
7.   Matti Tahvonen Paimion Rasti    16:56:00   8:33 (16)  36:49  
8.   Simo Lindgren Jämsän Retki-Veikot    16:49:00   8:12 (9)  36:59  
9.   Juho Kinni Tampereen Pyrintö    16:49:00   8:10 (8)  37:03  
10.   Tomi Kääriäinen Pihkaniskat    16:49:00   8:15 (11)  37:08  
11.   Sergey Gorokhov Rasti-Kurikka    17:00:00   8:57 (27)  37:09  
12.   Heikki Kettunen Vihtavuoren Pamaus    17:00:00   8:59 (29)  37:14  
13.   Markku Laaksonen Helsingin Suunnistajat    16:51:00   8:23 (15)  37:26  
14.   Kari Salo Helsingin Suunnistajat    16:54:00   9:20 (41)  37:28  
15.   Vili Virtanen Hiisirasti    16:49:00   8:13 (10)  38:09  
16.   Jani Sompi Jämsän Retki-Veikot    16:59:00   8:59 (29)  38:13  
17.   Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi    17:03:00   9:24 (46)  38:19  
18.   Vesa Aaltonen IF Brahe    16:55:00   8:20 (14)  38:29  
19.   Henrik Karelo Vihtavuoren Pamaus    16:47:00   8:39 (18)  38:44  
20.   Pekka Huusari Lahden Suunnistajat-37    16:51:00   7:51 (2)  38:55  
21.   Staffan Järn IF Brahe    16:47:00   8:37 (17)  39:03  
22.   Tuomo Laine Delta    16:45:00   9:09 (34)  39:04  
23.   Jussi Tokola MS Parma    16:45:00   9:13 (35)  39:08  
24.   Benno Schuler Paimion Rasti    16:52:00   10:32 (68)  39:15  
25.   Jouni Heinonen Valkeakosken Haka    16:57:00   8:42 (20)  39:59  
26.   Teemu Kemppainen Keravan Urheilijat    16:30:00   9:21 (42)  40:10  
26.   Antti Rusanen Keravan Urheilijat    16:30:00   9:16 (37)  40:10  
26.   Tero Myllymäki Jämsän Retki-Veikot    16:53:00   9:04 (32)  40:10  
29.   Teemu Sipilä Pellon Ponsi    16:44:00   9:15 (36)  40:13  
30.   Harri Räty Delta    16:53:00   8:39 (18)  40:39  
31.   Ossi Karvonen Kuusankosken Urheiluseura    16:37:00   9:35 (52)  40:44  
32.   Jussi Leskinen MS Parma    16:37:00   9:37 (53)  40:47  
33.   Jarmo Puttonen Vaajakosken Terä    16:55:00   8:44 (21)  40:57  
34.   Mikhail Chegarovskiy IF Sibbo-Vargarna    16:50:00   9:25 (49)  40:58  
35.   Raphael Stefanini Kangasala SK    16:56:00   10:28 (67)  40:59  
36.   Petri Riikonen Suomusjärven Sisu    16:43:00   9:52 (57)  41:03  
37.   Jaakko Tervo SK Pohjantähti    16:48:00   9:17 (38)  41:13  
38.   Leif Ena IF Brahe    16:29:00   10:19 (62)  41:23  
39.   Antti-Ville Korhonen Kalevan Rasti    16:34:00   9:32 (51)  41:25  
40.   Markus Salo Punkalaitumen Kunto    16:46:00   11:28 (89)  41:28  
41.   Kenneth Smeds Närpes OK    16:43:00   9:23 (45)  41:38  
42.   Antti Ekonoja Pellon Ponsi    16:55:00   8:19 (13)  41:56  
43.   Markus Saramäki Lynx    16:28:00   8:48 (22)  42:04  
43.   Kai Paavola Pellon Ponsi    16:42:00   9:48 (56)  42:04  
43.   Jari Sipilä Pellon Ponsi    16:42:00   11:06 (84)  42:04  
46.   Tomas Glasberg Malax IF    16:30:00   9:24 (46)  42:10  
47.   Janne Kivelä Angelniemen Ankkuri    16:34:00   9:38 (54)  42:11  
48.   Christoffer Smeds Närpes OK    16:40:00   8:51 (24)  42:20  
49.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä    16:41:00   10:07 (60)  42:26  
50.   Janne Häkkinen Suunta Jyväskylä    16:58:00   9:24 (46)  42:36  
51.   Juha Hirvonen Lahden Suunnistajat-37    16:35:00   11:33 (90)  42:41  
52.   Oskari Heiskanen Paimion Rasti    16:40:00   8:55 (25)  43:04  
53.   Ilkka Kohvakka Savon Rasti    16:41:00   10:53 (77)  43:10  
54.   Tommi Lavonen Sippurasti    16:30:00   9:17 (38)  43:18  
55.   Lauri Kleemola Lynx    16:54:00   10:08 (61)  43:23  
56.   Kimmo Hirvonen Lahden Suunnistajat-37    16:29:00   10:26 (66)  43:26  
57.   Janne Runtti Ylivieskan Kuula    16:40:00   8:57 (27)  43:28  
58.   Rami Rintala Hiisirasti    16:33:00   10:34 (69)  43:43  
59.   Heikki Husu SK Vuoksi    16:32:00   11:41 (91)  44:01  
60.   Niilo Lusila Asikkalan Raikas    16:32:00   11:42 (92)  44:05  
61.   Yuri Agafontsev IF Sibbo-Vargarna    16:46:00   9:46 (55)  44:08  
62.   Ilkka Juutilainen Keravan Urheilijat    16:42:00   11:26 (87)  44:12  
63.   Juho Rajaniemi Turun Suunnistajat    16:38:00   9:21 (42)  44:18  
64.   Niklas Saramäki Lynx    16:43:00   10:23 (63)  44:26  
65.   Pauli Juutilainen Keravan Urheilijat    16:38:00   9:17 (38)  44:31  
66.   Simo Mertanen Lappeen Riento    16:28:00   8:55 (25)  44:41  
67.   Mikko Lepistö Hauhon Sisu    16:30:00   9:29 (50)  45:12  
68.   Tuomo Kivelä Perhon Kiri    16:39:00   11:03 (83)  45:24  
69.   Leif Haajanen OK Raseborg    16:35:00   10:53 (77)  45:25  
70.   Jaakko Liukkala Hauhon Sisu    16:42:00   15:21 (112)  45:31  
71.   Jurgis Krastins Pihkaniskat    16:25:00   10:25 (65)  45:32  
72.   Aki Ylitalo Hauhon Sisu    16:39:00   10:37 (71)  45:33  
73.   Jyri Rantala Koo-Vee    16:39:00   11:01 (80)  45:38  
74.   Antti Nurminen Angelniemen Ankkuri    16:32:00   14:44 (110)  46:22  
75.   Ville Kauppi Lahden Suunnistajat-37    16:30:00   11:47 (93)  47:13  
76.   Markus Ilmarinen Delta    16:33:00   12:00 (98)  47:17  
77.   Vesa Ovaska Luumäen Rasti    16:33:00   12:12 (99)  47:22  
78.   Teppo Isokoski Ylivieskan Kuula    16:26:00   11:01 (80)  47:36  
79.   Jani Hämäläinen Rasti E4    16:52:00   10:42 (72)  47:39  
80.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä    16:35:00   12:51 (104)  48:18  
81.   Toni Rinta Kankaanpään Suunnistajat    16:25:00   10:46 (74)  48:27  
82.   Jarno Kiintola Kuusankosken Urheiluseura    16:33:00   11:52 (94)  48:31  
83.   Mikko Lehto Maarian Mahti    16:28:00   9:04 (32)  48:33  
84.   Ilkka Anttonen Keuruun Kisailijat    16:27:00   9:53 (58)  48:39  
85.   Jarno Pukema Oulun Tarmo    16:26:00   11:27 (88)  48:45  
85.   Antti Korkeakangas Rasti-Jussit    16:43:00   12:51 (104)  48:45  
87.   Vesa Ylis-Junttila Hämeenlinnan Suunnistajat    16:36:00   10:48 (75)  48:52  
88.   Marko Kivelä Vihtavuoren Pamaus    16:45:00   9:22 (44)  49:01  
89.   Timo Kankaanpää Maarian Mahti    16:27:00   11:18 (85)  49:14  
90.   Jaakko Aho-Mantila Helsingin Suunnistajat    16:55:00   8:17 (12)  49:19  
91.   Esa Viitanen Turun Suunnistajat    16:33:00   11:56 (95)  49:22  
92.   Ulf Meriheinä IF Sibbo-Vargarna    16:29:00   10:52 (76)  49:28  
93.   Julius Hakkarainen MS Parma    16:25:00   10:42 (72)  49:44  
94.   Miikka Myllymäki Koo-Vee    16:35:00   12:50 (103)  49:58  
95.   Johan Gullmets Närpes OK    16:20:00   11:23 (86)  50:10  
96.   Jaakko Murtomäki Ylistaron Kilpa-Veljet    16:26:00   11:02 (82)  50:11  
97.   Riku Kopra Oriveden Ponnistus    16:26:00   11:59 (97)  50:18  
98.   Tuomas Hakkarainen MS Parma    16:27:00   10:34 (69)  50:20  
99.   Olli Moisander Delta    16:41:00   10:53 (77)  50:28  
100.   Kalle Manninen Haukivuoren Kisailijat    16:37:00   12:35 (101)  50:33  
101.   Hannu Lehtola Kankaantaan Kisa    16:28:00   8:49 (23)  50:48  
102.   Petri Hirvikallio Luumäen Rasti    16:23:00   15:19 (111)  52:27  
103.   Aki Myllärinen Joutsenon Kullervo    16:42:00   13:41 (106)  52:28  
104.   Mikko Ääri Maarian Mahti    16:22:00   12:27 (100)  52:44  
105.   Pasi Asikainen Joutsenon Kullervo    16:31:00   12:44 (102)  52:52  
106.   Jarkko Kaplas Joutsenon Kullervo    16:40:00   8:59 (29)  53:27  
107.   Matti Olli Hauhon Sisu    16:20:00   11:57 (96)  53:42  
108.   Lauri Tolkki Tarpian Suunta    16:23:00   16:33 (116)  53:46  
109.   Esa Hämäläinen Punkalaitumen Kunto    16:31:00   14:38 (109)  54:28  
110.   Lauri Tapola Rasti-Jyry    16:23:00   9:55 (59)  56:41  
111.   Juha Lassila Vetelin Urheilijat    16:26:00   14:26 (108)  58:10  
112.   Timo Ikola Leppävaaran Sisu    16:22:00   15:39 (114)  1:00:27  
113.   Nike Ahokainen Pihkaniskat    16:27:00   10:23 (63)  1:01:13  
114.   Hannu Kohvakka Kangasniemen Kalske    16:24:00   14:06 (107)  1:03:29  
115.   Kalle Rosenblad MS Parma    16:22:00   15:38 (113)  1:11:16  
116.   Matti Raitoharju Rasti-Lukko    16:24:00   16:28 (115)  1:13:27  
117.   Ville Suntioinen Karkki-Rasti    16:21:00   25:42 (117)  1:35:20  
   Atte Honkonen Rasti-Jyry    16:20:00      ei läht.  
   Matti Hakala Hauhon Sisu    16:20:00      hylätty  
   Arto Lilja Anttolan Urheilijat    16:20:00      ei läht.  
   Juho Saarikko Tampereen Pyrintö    16:20:00      ei läht.  
   Peter Trompari Pohjankyrön Rasti    16:21:00      ei läht.  
   Peeter Pihl IF Femman    16:21:00      ei läht.  
   Markus Fingerroos MS Parma    16:21:00      ei läht.  
   Jukka Nissilä Ylivieskan Kuula    16:21:00      hylätty  
   Tuomo Tompuri Ounasvaaran Hiihtoseura    16:21:00      ei läht.  
   Antti Koivuniemi MS Parma    16:22:00      ei läht.  
   Mikko Ruokolainen OK77    16:22:00      ei läht.  
   Sakari Jokinen Kankaantaan Kisa    16:22:00      ei läht.  
   Harri Sinnelä Suomusjärven Sisu    16:22:00      ei läht.  
   Matti Turunen Rasti-Pielinen    16:23:00      ei läht.  
   Sami Sjöblom Kuusankosken Urheiluseura    16:23:00      ei läht.  
   Vesa Korpijärvi Kannuksen Ura    16:23:00      ei läht.  
   Tony Hellstedt Rastihaukat    16:23:00      ei läht.  
   Markku Salmi Kemiön Kiilat    16:24:00      ei läht.  
   Teemu Lojamo Joutsenon Kullervo    16:24:00      ei läht.  
   Eero Piironen Lappeen Riento    16:24:00      ei läht.  
   Arttu Pulli Kokkolan Suunnistajat    16:24:00      ei läht.  
   Panu Heiska Pohjankyrön Rasti    16:24:00      ei läht.  
   Juha Lehtola MS Parma    16:25:00      ei läht.  
   Jari Lahtinen Itä-Hämeen Rasti    16:25:00      ei läht.  
   Mikko Savelainen Helsingin Suunnistajat    16:25:00      ei läht.  
   Timo Ahlroth Turengin Sarastus    16:25:00      ei läht.  
   Petri Hynninen Kouvolan Rasti-72    16:26:00      ei läht.  
   David Farkas Helsingin Suunnistajat    16:26:00      ei läht.  
   Mikko Mäkelä Rastihaukat    16:27:00      ei läht.  
   Jukka Vertainen Jämsän Retki-Veikot    16:27:00      ei läht.  
   Jaakko Kattilakoski Kokkolan Suunnistajat    16:27:00      ei läht.  
   Matias Vanhanen Kemiön Kiilat    16:28:00      ei läht.  
   Niklas Lindell IF Brahe    16:28:00      keskeytti  
   Timo Mikkonen Hyvinkään Rasti    16:28:00      ei läht.  
   Janne Salomäki Hyvinkään Rasti    16:29:00      ei läht.  
   Mikko Tani Sippurasti    16:29:00      ei läht.  
   Antti Paasikoski Rajamäen Rykmentti    16:29:00      ei läht.  
   Olli Vesalainen Paimion Rasti    16:29:00      ei läht.  
   Jussi Lassila Pitäjänmäen Tarmo    16:30:00      ei läht.  
   Pasi Sillanpää Suunta Jyväskylä    16:31:00      ei läht.  
   Benny Forsström OK Raseborg    16:31:00      ei läht.  
   Ari Hämäläinen Rasti E4    16:31:00      ei läht.  
   Aleksi Koskikallio MS Parma    16:31:00      ei läht.  
   Markku Siponen Siilin Rasti    16:31:00      ei läht.  
   Aki Lahti Itä-Hämeen Rasti    16:32:00      ei läht.  
   Antti Erämaja Hämeenlinnan Tarmo    16:32:00      ei läht.  
   Markus Turunen Rajamäen Rykmentti    16:32:00      ei läht.  
   Tuomas Niemi Lynx    16:32:00      ei läht.  
   Sami Hyvönen Rasti-Pielinen    16:33:00      ei läht.  
   Mikko Halonen SK Vuoksi    16:33:00      ei läht.  
   Mikko Töyrylä Vehkalahden Veikot    16:34:00      ei läht.  
   Jyrki Saarivaara Vaajakosken Terä    16:34:00      ei läht.  
   Mikael Bäck IF Femman    16:34:00      ei läht.  
   Petri Rintala Turun Metsänkävijät    16:34:00      ei läht.  
   Petteri Vigren Rasti-Nokia    16:34:00      ei läht.  
   Juha Fränti Kokkolan Suunnistajat    16:35:00      ei läht.  
   Kimmo Niemi Hyvinkään Rasti    16:35:00      ei läht.  
   Pasi Lehtimäki Reilut Miehet Havumetsien    16:35:00      ei läht.  
   Mikko Sabel Hämeenlinnan Suunnistajat    16:36:00      ei läht.  
   Tommy Rantala Karkki-Rasti    16:36:00      ei läht.  
   Tapani Naakka Pitäjänmäen Tarmo    16:36:00      ei läht.  
   Miikka Huovila Delta    16:36:00      ei läht.  
   Henri Jääskeläinen Siilin Rasti    16:36:00      ei läht.  
   Arto Ranki Angelniemen Ankkuri    16:36:00      ei läht.  
   Jani Ojala Ikaalisten Nouseva Voima    16:37:00      ei läht.  
   Kristjan Trossmann Hiisirasti    16:37:00      hylätty  
   Pekka Tolonen Lappeen Riento    16:37:00      ei läht.  
   Pyry Niemi Rajamäen Rykmentti    16:37:00      ei läht.  
   Eero-Antti Lonka Pargas IF    16:38:00      ei läht.  
   Juha Taini Koo-Vee    16:38:00      ei läht.  
   Asko Hämäläinen Kankaantaan Kisa    16:38:00      ei läht.  
   Ville Taussi Lappeen Riento    16:38:00      ei läht.  
   Esa Hongell Kokkolan Suunnistajat    16:38:00      ei läht.  
   Markus Kainu Vetelin Urheilijat    16:39:00      ei läht.  
   Pekka Hyvönen Turun Suunnistajat    16:39:00      ei läht.  
   Tero Kopra Oriveden Ponnistus    16:39:00      ei läht.  
   Jouni Tukiainen Hyvinkään Rasti    16:39:00      ei läht.  
   Markus Annila Koo-Vee    16:40:00      ei läht.  
   Tapani Partanen Hyvinkään Rasti    16:40:00      ei läht.  
   Jukka Aho Rastiketut    16:40:00      ei läht.  
   Antti Örn Mäntsälän Urheilijat    16:41:00      ei läht.  
   Teemu Karjalainen SK Pohjantähti    16:41:00      ei läht.  
   Tomi Kapiainen Raja-Karjalan Suunnistajat    16:41:00      ei läht.  
   Janne Räty Rastiketut    16:41:00      ei läht.  
   Panu Hyvönen SK Pohjantähti    16:42:00      ei läht.  
   Edgars Bertuks Turun Metsänkävijät    16:42:00      ei läht.  
   Mikko Vapa Ounasvaaran Hiihtoseura    16:43:00      ei läht.  
   Antti Kuusela Hämeenlinnan Suunnistajat    16:43:00      ei läht.  
   Tomi Vartiamäki Ylistaron Kilpa-Veljet    16:43:00      ei läht.  
   Saku Ylijoki Rasti-Lukko    16:44:00      ei läht.  
   Jukka Oikarinen SK Pohjantähti    16:44:00      ei läht.  
   Miko Saarilaakso Lappeen Riento    16:44:00      ei läht.  
   Arto Fränti Kokkolan Suunnistajat    16:44:00      ei läht.  
   Jukka-Pekka Katajisto Rasti-Kurikka    16:44:00      ei läht.  
   Mikko Mäki-Ullakko Vaajakosken Terä    16:45:00      ei läht.  
   Jani Tamminen Turun Suunnistajat    16:45:00      ei läht.  
   Aleksi Lahti Valkeakosken Haka    16:45:00      ei läht.  
   Ville Luoma Delta    16:45:00      ei läht.  
   Olli Väätäinen Jämsän Retki-Veikot    16:46:00      ei läht.  
   Janne Mänkärlä Lynx    16:46:00      ei läht.  
   Jari Jonkka Rastikarhut    16:46:00      hylätty  
   Tuomas Fjällström Kangasala SK    16:46:00      ei läht.  
   Kalle Tiitinen Lappeen Riento    16:47:00      ei läht.  
   Jens Jern IF Femman    16:47:00      ei läht.  
   Ville Saarela Kokkolan Suunnistajat    16:47:00      ei läht.  
   Mika Rautanen Tuupovaaran Sepot    16:47:00      ei läht.  
   Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet    16:48:00      ei läht.  
   Magnus Johansson Jämsän Retki-Veikot    16:48:00      ei läht.  
   Mikael Lamberg Helsingin Suunnistajat    16:48:00      ei läht.  
   Eero Pietilä MS Parma    16:48:00      ei läht.  
   Sampo Sillanpää Hyvinkään Rasti    16:48:00      ei läht.  
   Juha Matilainen Kuopion Suunnistajat    16:48:00      ei läht.  
   Sami Levijoki Delta    16:49:00      ei läht.  
   Janne Kempas Hiisirasti    16:49:00      ei läht.  
   Erkka Mehtälä Delta    16:50:00      ei läht.  
   Eero Koski Ylistaron Kilpa-Veljet    16:50:00      ei läht.  
   Timo Hongell Kokkolan Suunnistajat    16:50:00      keskeytti  
   Juha Tolonen Rajamäen Rykmentti    16:50:00      ei läht.  
   Timo Mähönen Kalevan Rasti    16:50:00      ei läht.  
   Pekka Suorsa SK Pohjantähti    16:51:00      ei läht.  
   Rauno Ratilainen Vehkalahden Veikot    16:51:00      ei läht.  
   Toni Pikkarainen Hyvinkään Rasti    16:51:00      ei läht.  
   Petri Vainio Kalevan Rasti    16:51:00      ei läht.  
   Ville Glad Turun Suunnistajat    16:51:00      ei läht.  
   Lasse Suonpää MS Parma    16:52:00      ei läht.  
   Lauri Laine Mäntsälän Urheilijat    16:52:00      ei läht.  
   Erik Fabritius Hiisirasti    16:52:00      ei läht.  
   Toni Hartvik IF Sibbo-Vargarna    16:52:00      ei läht.  
   Robin Fröberg Pargas IF    16:52:00      ei läht.  
   Tero Viljanen Hämeenlinnan Suunnistajat    16:53:00      ei läht.  
   Timo Savonen Hämeenlinnan Suunnistajat    16:53:00      ei läht.  
   Jani Nissinen Hiisirasti    16:53:00      ei läht.  
   Markus Ståhl IF Sibbo-Vargarna    16:53:00      ei läht.  
   Jussi Ernamo Helsingin Suunnistajat    16:53:00      ei läht.  
   Ville Sundberg Lynx    16:54:00      ei läht.  
   Lauri Sorsa Mäntsälän Urheilijat    16:54:00      ei läht.  
   Matti Janlöv IF Sibbo-Vargarna    16:54:00      ei läht.  
   Simo Turunen Rasti-Pielinen    16:54:00      ei läht.  
   Jaakko Röytiö MS Parma    16:54:00      ei läht.  
   Arto Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet    16:55:00      ei läht.  
   Antti Kiljunen Joutsenon Kullervo    16:55:00      ei läht.  
   Teemu Vartiamäki Rastiketut    16:55:00      ei läht.  
   Matti Maajärvi Lappeen Riento    16:56:00      ei läht.  
   Matti Liukkonen Rajamäen Rykmentti    16:56:00      ei läht.  
   Matti Töyrylä Vehkalahden Veikot    16:56:00      ei läht.  
   Olli-Jussi Korpinen Anttolan Urheilijat    16:56:00      ei läht.  
   Olle Kärner Delta    16:57:00      ei läht.  
   Totte Packalén Lynx    16:57:00      ei läht.  
   Tapio Haarlaa Helsingin Suunnistajat    16:57:00      ei läht.  
   Mikko Lassila Helsingin Suunnistajat    16:57:00      ei läht.  
   Harri Poutiainen Turun Metsänkävijät    16:57:00      ei läht.  
   Simon Fröjdö Paimion Rasti    16:58:00      ei läht.  
   Marius Mazulis Ikaalisten Nouseva Voima    16:58:00      ei läht.  
   Saku Asikainen Hiisirasti    16:58:00      ei läht.  
   Samuli Salmenoja MS Parma    16:58:00      ei läht.  
   Jouni Kujala Kokkolan Suunnistajat    16:58:00      ei läht.  
   Juuso Kujanpää Lynx    16:59:00      ei läht.  
   Kalle Rantala Jämsän Retki-Veikot    16:59:00      ei läht.  
   Ilkka Nurminen Helsingin Suunnistajat    16:59:00      ei läht.  
   Matti Karhulahti Turun Suunnistajat    16:59:00      ei läht.  
   Sebastian Wester IF Sibbo-Vargarna    16:59:00      ei läht.  
   Sebastian Snickars IF Sibbo-Vargarna    17:00:00      ei läht.  
   Tuomas Hapola Raja-Karjalan Suunnistajat    17:00:00      ei läht.  
   Juho-Veikko Hytönen Ikaalisten Nouseva Voima    17:00:00      ei läht.  
   Ari-Pekka Kaivosaari Vaajakosken Terä    17:00:00      hylätty  
   Henri Taanila Ikaalisten Nouseva Voima    17:01:00      ei läht.  
   Heikki Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet    17:01:00      ei läht.  
   Mikael Donner OK77    17:01:00      ei läht.  
   Tapio Perä Rajamäen Rykmentti    17:02:00      ei läht.  
   Tomi Mattila MS Parma    17:02:00      ei läht.  
   Teemu Rantala Lapuan Virkiä    17:02:00      ei läht.  
   Timo Mikkola Hiisirasti    17:02:00      ei läht.  
   Aapo Lindberg Rajamäen Rykmentti    17:02:00      ei läht.  
   Panu Teittinen Kangasala SK    17:02:00      ei läht.  
   Henrik Väisänen Anttolan Urheilijat    17:02:00      ei läht.  
   Hannu-Pekka Pukema Kalevan Rasti    17:03:00      ei läht.  
   Jari Sillman IF Sibbo-Vargarna    17:03:00      ei läht.  
   Mikko Kivelä Tampereen Pyrintö    17:03:00      ei läht.  
   Marko Vapa Ounasvaaran Hiihtoseura    17:03:00      ei läht.  
   Jani Virta IF Sibbo-Vargarna    17:03:00      ei läht.  
   Ville Sabel Hämeenlinnan Suunnistajat    17:04:00      ei läht.  
   Toni Louhisola Turun Metsänkävijät    17:04:00      ei läht.  
   Petri Ikävalko Ikaalisten Nouseva Voima    17:04:00      ei läht.  
   Mikko Sipilä Kangasala SK    17:04:00      ei läht.  
   Jarkko Laine Tampereen Pyrintö    17:04:00      ei läht.  
   Anders Åkerman Kalevan Rasti    17:04:00      ei läht.  
   Anders Bäckström IF Femman    17:04:00      ei läht.  
   Hannu Saarijärvi Tampereen Pyrintö    17:05:00      ei läht.  
   Sami Löfbacka Rasti-Kurikka    17:05:00      ei läht.  
   Ville Uitto Rasti-Kurikka    17:05:00      ei läht.  
   Heikki Toivio Delta    17:05:00      ei läht.  
   Aleksi Mattila MS Parma    17:06:00      ei läht.  
   Aapo Leskinen Lynx    17:06:00      hylätty  
   Matti Koivisto MS Parma    17:06:00      ei läht.  
   Antti Nurmonen Kalevan Rasti    17:07:00      ei läht.  
   Juha Tommila Hiisirasti    17:07:00      ei läht.  
   Roman Efimov Hiisirasti    17:08:00      ei läht.  
   Jarkko Liuha Vehkalahden Veikot    17:08:00      ei läht.  
   Mikael Fabritius OK Orient    17:08:00      ei läht.  
   Petri Noponen Delta    17:09:00      ei läht.  
   Janne Salmi Turun Suunnistajat    17:09:00      ei läht.  
   Olli-Pekka Koistinen Anttolan Urheilijat    17:10:00      ei läht.  
   Manu Mutka Turun Metsänkävijät    17:11:00      ei läht.  
   Antti Anttonen Vaajakosken Terä    17:13:00      ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English