Huippuliiga finaali, WRE, Kapinarastit, 30.8.2009, Mäntsälän Urheilijat

H21E

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
2,8 km
Väliaika
3,1 km
Väliaika
5,1 km
Väliaika
5,6 km
Maali
6,3 km
 
1.   Tero Föhr Vehkalahden Veikot    13:49:00   16:57 (4)  18:30 (5)  31:11 (1)  32:23 (1)  36:01  
2.   Jarkko Huovila Tampereen Pyrintö    13:48:00   16:32 (2)  18:20 (3)  32:04 (5)  33:20 (5)  36:48  
3.   Jörgen Wickholm IF Sibbo-Vargarna    13:47:00   16:31 (1)  18:02 (1)  31:45 (3)  33:06 (3)  36:53  
4.   Johan Bäckman OK Orient    13:35:00   16:57 (4)  18:25 (4)  32:00 (4)  33:19 (4)  36:54  
5.   Jonne Lehto Vehkalahden Veikot    13:45:00   17:51 (20)  19:17 (14)  32:08 (6)  33:28 (6)  36:55  
6.   Kim Fagerudd Paimion Rasti    13:14:00   16:43 (3)  18:11 (2)  31:24 (2)  32:47 (2)  36:56  
7.   Hannu Airila Kalevan Rasti    13:37:00   17:23 (9)  18:59 (8)  32:14 (7)  33:38 (7)  37:15  
8.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva Voima    13:42:00   17:43 (17)  19:25 (16)  32:34 (8)  34:03 (8)  37:39  
9.   Johannes Pohjala Hiisirasti    13:30:00   17:05 (6)  18:31 (6)  32:36 (9)  34:03 (8)  37:44  
10.   Jani Myllärinen MS Parma    13:26:00   17:37 (13)  19:08 (11)  32:57 (10)  34:16 (10)  38:13  
11.   Miika Hernelahti Kalevan Rasti    13:03:00   17:50 (18)  19:21 (15)  33:01 (11)  34:27 (12)  38:20  
12.   Samu Lehtola Kangasala SK    13:27:00   17:50 (18)  19:25 (16)  33:01 (11)  34:26 (11)  38:21  
13.   Aleksi Leskinen Lynx    13:22:00   17:56 (22)  19:35 (21)  33:23 (14)  34:49 (14)  38:26  
14.   Jani Lakanen Vaajakosken Terä    13:38:00   18:34 (31)  20:07 (29)  33:44 (17)  35:02 (16)  38:30  
15.   Janne Heikka Delta    13:34:00   18:03 (26)  19:31 (19)  33:19 (13)  34:48 (13)  38:44  
16.   Timo Saarinen Tampereen Pyrintö    13:40:00   17:14 (7)  18:46 (7)  33:28 (15)  34:55 (15)  38:46  
17.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot    13:43:00   19:54 (39)  21:20 (37)  34:04 (18)  35:27 (18)  38:52  
18.   Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat    13:21:00   18:11 (27)  19:46 (24)  33:41 (16)  35:04 (17)  39:02  
19.   Esa Huttunen OK Orient    13:39:00   18:02 (25)  19:27 (18)  34:23 (21)  35:52 (22)  39:30  
20.   Oskari Liukkonen Delta    13:09:00   17:40 (14)  19:15 (13)  34:26 (23)  35:54 (23)  39:33  
20.   Jussi Suna Angelniemen Ankkuri    13:18:00   17:57 (23)  19:46 (24)  34:21 (20)  35:45 (20)  39:33  
22.   Elmeri Vähänen Tampereen Pyrintö    13:20:00   17:23 (9)  19:03 (10)  34:04 (18)  35:35 (19)  39:38  
23.   Mikko Heinonen MS Parma    13:06:00   17:41 (15)  19:32 (20)  34:23 (21)  35:50 (21)  39:54  
24.   Fredric Portin IF Brahe    13:10:00   17:52 (21)  19:41 (23)  34:38 (26)  36:14 (26)  39:57  
25.   Lasse Kautto Angelniemen Ankkuri    13:23:00   18:01 (24)  19:51 (27)  34:31 (24)  36:04 (24)  39:58  
26.   Timo Joensuu Vaajakosken Terä    13:24:00   19:32 (37)  21:06 (35)  35:01 (29)  36:26 (27)  40:18  
26.   Roman Efimov Hiisirasti    13:25:00   19:21 (35)  21:01 (34)  34:58 (28)  36:31 (28)  40:18  
28.   Juha Peltola MS Parma    13:00:00   17:24 (11)  19:37 (22)  35:10 (30)  36:36 (30)  40:24  
29.   Jonne Lakanen Vaajakosken Terä    13:36:00   17:22 (8)  19:00 (9)  35:38 (35)  36:59 (34)  40:28  
30.   Antti Parjanne Lynx    13:41:00   17:42 (16)  19:49 (26)  34:38 (26)  36:10 (25)  40:35  
31.   Tuomas Mattila Vehkalahden Veikot    13:19:00   17:30 (12)  19:11 (12)  35:23 (31)  36:47 (31)  40:46  
32.   Kalle Liukkonen Delta    13:32:00   19:20 (34)  21:06 (35)  35:23 (31)  36:52 (32)  40:47  
33.   Juuso Metsälä Lynx    13:31:00   18:11 (27)  19:52 (28)  34:33 (25)  36:31 (28)  40:48  
34.   Lauri Oikarinen Vaajakosken Terä    13:13:00   18:19 (29)  20:13 (30)  35:29 (33)  37:03 (35)  41:03  
35.   Jarkko Liuha Vehkalahden Veikot    13:15:00   18:30 (30)  20:14 (31)  35:32 (34)  36:58 (33)  41:25  
36.   Florian Howald Tampereen Pyrintö    13:08:00   19:42 (38)  21:33 (39)  36:43 (36)  38:13 (36)  41:58  
37.   Matti Kivelä Delta    13:29:00   20:21 (40)  22:12 (40)  37:20 (38)  38:59 (38)  42:58  
38.   Aaro Asikainen Kalevan Rasti    13:33:00   21:37 (42)  23:08 (42)  37:19 (37)  38:48 (37)  43:04  
39.   Juho Westerlund Koo-Vee    13:17:00   20:59 (41)  22:42 (41)  38:05 (39)  39:39 (39)  43:53  
40.   Petteri Huikko Vaajakosken Terä    13:02:00   18:58 (33)  20:32 (32)  38:18 (41)  39:51 (40)  43:56  
41.   Henrik Väisänen Hiisirasti    13:28:00   18:57 (32)  20:34 (33)  38:11 (40)  40:07 (41)  44:30  
42.   Olli-Markus Taivainen Pellon Ponsi    13:07:00   23:39 (44)  25:19 (44)  39:49 (42)  41:28 (42)  45:53  
43.   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti    13:12:00   19:27 (36)  21:32 (38)  40:14 (43)  41:55 (43)  47:02  
44.   Manu Mutka Turun Metsänkävijät    13:11:00   23:05 (43)  25:03 (43)  43:18 (44)  44:43 (44)  48:40  
   Antti Nurmonen Kalevan Rasti    13:01:00               ei läht.  
   Markus Lindeqvist Paimion Rasti    13:04:00               hylätty  
   Petri Noponen Delta    13:05:00               ei läht.  
   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti    13:16:00               ei läht.  
   Pasi Ikonen Vaajakosken Terä    13:44:00               ei läht.  
   Antti Anttonen Vaajakosken Terä    13:46:00               keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English