Kainuun Rastiviikko Suomussalmella 5. - 10.7.2009

H12 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
2,9 km
 
1.   Tommi Huostila Lammin Säkiä    14:24:00   20:16  
2.   Elmeri Toivanen Kuusankosken Urheiluseura    14:14:00   23:52  
3.   Tuomas Heikkilä Mäntsälän Urheilijat    14:00:00   23:57  
4.   Mikko Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura    13:18:00   24:05  
5.   Joona Kirmula Angelniemen Ankkuri    14:06:00   25:00  
6.   Eero Ylipulli Vaasan Suunnistajat    13:54:00   25:40  
7.   Evgeny Tsapin Nord West  RUS  14:12:00   26:06  
8.   Aleksi Härkönen Pudasjärven Urheilijat    12:44:00   26:09  
9.   Eevert Toivonen Kangasala SK    12:46:00   26:21  
10.   Tuomas Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura    13:40:00   26:51  
11.   Jaakko Skog Koo-Vee    14:28:00   27:16  
12.   Roope Sormunen Rasti E4    13:24:00   28:00  
13.   Niilo Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura    12:52:00   28:03  
14.   Severi Valkamo Koo-Vee    13:20:00   28:42  
15.   Kalle Melender Rasti-Jussit    14:04:00   28:48  
16.   Arttu Malmlund Koo-Vee    12:56:00   29:03  
17.   Samuli Saukkonen Pihkaniskat    13:50:00   29:23  
18.   Benjamin Paloniemi Ounasvaaran Hiihtoseura    14:26:00   29:46  
19.   Aapo Erkkilä Saloisten Reipas    13:00:00   30:24  
20.   Jere Pernu Oulun Tarmo    14:36:00   31:09  
21.   Joonas Mäkelä Alajärven Ankkurit    13:30:00   31:34  
22.   Isac Sund IF Femman    13:56:00   32:12  
23.   Markus Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot    14:30:00   32:20  
24.   Alexander Barazenko NordWest  RUS  13:14:00   32:53  
25.   Jaakko Vallittu Jämsän Retki-Veikot    14:18:00   34:11  
26.   Kari Nivala Ylivieskan Kuula    14:02:00   34:27  
27.   Konsta Pitkänen Tampereen Pyrintö    12:50:00   34:35  
28.   Niklas Pulli Jämsän Retki-Veikot    13:28:00   36:34  
29.   Ilari Hauhia Rasti-Jussit    13:10:00   36:38  
30.   Pekka Linna Oulaisten Huima    14:10:00   37:05  
31.   Taneli Härkönen Pudasjärven Urheilijat    13:38:00   37:53  
32.   Pavel Pilnikov St:-Peters  RUS  13:58:00   37:57  
33.   Antti Nurmi Lappeen Riento    13:04:00   39:07  
34.   Aapo Kerkkonen Jämsän Retki-Veikot    13:02:00   39:32  
35.   Teemu Mustonen Helsingin Suunnistajat    13:12:00   39:59  
36.   Valery Kostetskiy NordWest  RUS  13:48:00   40:46  
37.   Janne Ovaska Luumäen Rasti    13:44:00   41:11  
38.   Aaro Julkunen Lounais-Hämeen Rasti    13:46:00   42:08  
39.   Niilo Summanen Helsingin Suunnistajat    14:08:00   42:24  
40.   Niko Larmala Espoon Suunta    13:34:00   42:33  
41.   Aleksi Pietikäinen Pihkaniskat    13:06:00   48:57  
42.   Joni Kujansuu MS Parma    12:40:00   53:05  
43.   Elmeri Aikio Kuusamon Erä-Veikot    14:22:00   54:01  
44.   Miiro Angerpuro Helsingin Suunnistajat    13:36:00   57:00  
45.   Eero Luurila Mellunkylän Kontio    13:16:00   58:25  
46.   Leonid Zherebin NordWest  RUS  14:34:00   1:00:31  
47.   Kalle Summanen Helsingin Suunnistajat    12:42:00   1:02:06  
   Jesper Sjöblom Södertälje  SWE  12:38:00   ei läht.  
   Panu Ternola Hämeenlinnan Suunnistajat    12:54:00   hylätty  
   Jouni Turunen Lounais-Hämeen Rasti    12:58:00   ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English