Kainuun Rastiviikko Suomussalmella 5. - 10.7.2009

H21E 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
5,9 km
Väliaika
7,5 km
Väliaika
9,3 km
Maali
10,1 km
 
1.   Matti Kivelä Delta    14:37:00   34:47 (2)  44:54 (1)  56:05 (1)  59:54  
2.   Jonne Lakanen Vaajakosken Terä    14:11:00   36:37 (3)  46:54 (2)  57:47 (2)  1:01:43  
3.   Lauri Oikarinen Vaajakosken Terä    15:01:00   37:36 (5)  48:21 (3)  59:21 (3)  1:03:21  
4.   Timo Sivill Vaajakosken Terä    14:33:00   38:50 (8)  49:08 (4)     1:03:57  
5.   Aleksi Leskinen Lynx    14:55:00   38:11 (7)  49:36 (5)  1:00:01 (5)  1:04:03  
6.   Olli-Pekka Koistinen Anttolan Urheilijat    14:31:00   37:47 (6)  49:40 (6)  59:41 (4)  1:07:15  
7.   Anders Bäckström IF Femman    14:23:00   39:58 (11)  50:42 (7)  1:02:40 (6)  1:07:28  
8.   Petri Saari Lapuan Virkiä    14:49:00   37:32 (4)  52:09 (12)  1:03:25 (7)  1:07:46  
9.   Janne Häkkinen Pellon Ponsi    13:41:00   40:15 (12)  52:36 (13)  1:03:35 (8)  1:07:48  
10.   Staffan Tunis IF Femman    15:27:00   40:45 (15)  52:01 (11)  1:03:43 (9)  1:08:10  
11.   Yuri Agafontsev IF Sibbo-Vargarna    15:11:00   39:51 (10)  50:59 (8)  1:03:48 (10)  1:08:11  
12.   Jyri Mäkäläinen Kalevan Rasti    14:53:00   40:24 (14)  51:45 (9)  1:04:01 (11)  1:08:38  
13.   Jari Hannuksela SK Pohjantähti    13:53:00   41:53 (18)  53:34 (16)  1:05:03 (14)  1:09:35  
13.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä    14:21:00   42:00 (21)     1:04:42 (13)  1:09:35  
15.   Mikko Mäki-Ullakko Vaajakosken Terä    13:39:00   41:57 (19)  53:33 (15)  1:05:24 (15)  1:09:39  
16.   Pekka Suorsa Pellon Ponsi    14:35:00   38:53 (9)  51:50 (10)  1:04:17 (12)  1:09:57  
17.   Aaro Asikainen Kalevan Rasti    15:17:00   41:59 (20)  54:44 (17)  1:06:18 (16)  1:10:53  
18.   Lasse Kautto Angelniemen Ankkuri    14:15:00   42:16 (22)  54:44 (17)  1:06:56 (17)  1:11:36  
19.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä    15:23:00   44:48 (29)  56:18 (23)  1:07:47 (18)  1:12:08  
20.   Johannes Turunen Koo-Vee    14:51:00   44:29 (26)  57:17 (25)  1:08:52 (22)  1:12:48  
21.   Simo Turunen Rasti-Pielinen    14:41:00   44:08 (25)  56:17 (22)  1:08:31 (20)  1:12:49  
22.   Heikki Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet    15:09:00   43:22 (23)  56:06 (21)  1:08:09 (19)  1:12:51  
23.   Juho Kinni Tampereen Pyrintö    14:39:00   41:01 (16)  55:23 (20)  1:08:33 (21)  1:14:05  
24.   Esa Orava Rastivarsat    15:21:00   47:15 (35)  58:29 (28)  1:09:45 (24)  1:14:07  
25.   Timo Ahvenainen Mäntsälän Urheilijat    15:13:00   41:09 (17)  55:01 (19)  1:09:16 (23)  1:14:18  
26.   Timo Joensuu Vaajakosken Terä    13:57:00   7:54 (1)  58:24 (27)  1:10:12 (25)  1:14:41  
27.   Pekka Hyvönen Turun Suunnistajat    14:07:00   44:39 (28)  57:36 (26)  1:10:47 (26)  1:15:36  
28.   Jouni Kujala SK Pohjantähti    14:59:00   45:45 (33)  59:43 (30)  1:11:29 (28)  1:15:51  
29.   Markku Siponen Siilin Rasti    15:19:00   49:14 (39)  1:00:34 (33)  1:11:49 (30)  1:16:07  
30.   Matti Karhulahti Turun Suunnistajat    15:29:00   45:29 (31)  1:00:12 (32)  1:11:55 (31)  1:16:14  
31.   Jouni Heinonen Valkeakosken Haka    15:05:00   44:05 (24)  57:03 (24)  1:11:22 (27)  1:16:18  
32.   Pasi Oravainen Siilin Rasti    13:59:00   45:07 (30)  59:17 (29)  1:13:02 (32)  1:17:52  
33.   Ville Glad Turun Suunnistajat    14:57:00   45:34 (32)  1:00:07 (31)  1:13:33 (33)  1:17:56  
34.   Timo Mähönen Kalevan Rasti    14:13:00   40:23 (13)  53:08 (14)  1:14:53 (35)  1:19:25  
35.   Aki Kauppinen Espoon Suunta    14:19:00   49:48 (40)  1:01:42 (35)  1:11:42 (29)  1:19:31  
36.   Matias Vanhanen Kemiön Kiilat    14:03:00   48:45 (38)  1:01:40 (34)  1:14:52 (34)  1:19:37  
37.   Petteri Väänänen Kalevan Rasti    13:49:00   44:38 (27)  1:06:17 (39)  1:18:14 (37)  1:22:39  
38.   Tapani Partanen Hyvinkään Rasti    14:27:00   47:27 (36)  1:02:37 (36)  1:17:20 (36)  1:22:54  
39.   Harri Räty Delta    13:43:00   50:47 (41)  1:04:26 (38)  1:18:15 (38)  1:23:40  
40.   Ilkka Kohvakka Savon Rasti    14:01:00   46:44 (34)  1:07:37 (41)  1:20:58 (39)  1:25:37  
41.   Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet    14:05:00   48:34 (37)  1:02:50 (37)  1:22:21 (40)  1:27:29  
42.   Lasse Suonpää MS Parma    15:03:00   53:55 (43)  1:09:49 (42)  1:26:39 (42)  1:33:00  
43.   Petri Väänänen Siilin Rasti    14:43:00   52:46 (42)  1:07:02 (40)  1:26:12 (41)  1:33:05  
44.   Topi Suomalainen Navi    14:25:00   59:02 (44)  1:15:53 (43)  1:32:51 (43)  1:38:57  
   Lauri Vuorinen Vehkalahden Veikot    13:45:00            ei läht.  
   Ville Uitto Rasti-Kurikka    13:47:00            keskeytti  
   Jarno Kallio-Könnö Rasti-Kurikka    14:47:00            hylätty  
   Heikki Kettunen Vihtavuoren Pamaus    15:07:00            ei läht.  
   Janne Harju Koskelankylän Riento    15:25:00            ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English