Kainuun Rastiviikko Suomussalmella 5. - 10.7.2009

H40A 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
7,8 km
 
1.   Arto Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet    14:27:00   55:40  
2.   Kimmo Niska Lapuan Virkiä    14:25:00   57:26  
3.   Keijo Parkkinen Ylikiimingin Nuijamiehet    15:21:00   57:34  
4.   Mika Rantala Helsingin Suunnistajat    14:05:00   58:08  
5.   Juha Malinen Kalevan Rasti    14:41:00   59:48  
6.   Harri Haapasalo SK Pohjantähti    14:55:00   1:00:23  
7.   Anssi Karjalainen Kuhmon Peurat    15:27:00   1:00:36  
8.   Thomas Ekström MS Parma    14:33:00   1:01:31  
9.   Vesa Ruuska Kangasala SK    14:29:00   1:03:31  
10.   Timo Tuovinen Kuopion Suunnistajat    15:07:00   1:03:47  
11.   Hannu Lauri Espoon Akilles    15:01:00   1:03:58  
12.   Juha Similä SK Vuoksi    14:49:00   1:04:25  
13.   Arto Haverinen Kajaanin Suunnistajat    14:35:00   1:05:51  
14.   Ilpo Pietiläinen SK Pohjantähti    14:21:00   1:06:48  
15.   Mika Kulmala Rajamäen Rykmentti    14:59:00   1:07:37  
16.   Eero Kujansuu MS Parma    15:25:00   1:09:27  
17.   Jari Pekkarinen SK Pohjantähti    14:03:00   1:09:47  
18.   Jari Kahiala Pihkaniskat    15:15:00   1:10:09  
19.   Jarmo Karjala Delta    15:05:00   1:11:12  
20.   Hannu Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet    14:51:00   1:14:28  
21.   Ari Männikkö Ylikiimingin Nuijamiehet    14:17:00   1:17:33  
22.   Juha Tilli Lynx    14:07:00   1:18:19  
23.   Pekka Juvakka Suunta Jyväskylä    14:09:00   1:18:27  
24.   Pasi Ylä-Oijala Keravan Urheilijat    14:11:00   1:18:43  
25.   Juha Latvala Alajärven Ankkurit    14:23:00   1:22:00  
26.   Jouko Skog Koo-Vee    15:17:00   1:25:12  
27.   Pertti Salo Kokkolan Suunnistajat    15:19:00   1:27:39  
28.   Vesa Takaoja Olavin Rasti    15:13:00   1:29:01  
29.   Kimmo Partanen Raisu Lumous    14:37:00   1:29:10  
30.   Ilpo Purola Alajärven Ankkurit    15:09:00   1:33:08  
31.   Pekka Torvinen Siilin Rasti    14:47:00   1:33:20  
32.   Veli Pyhtilä Ounasvaaran Hiihtoseura    15:23:00   1:40:11  
33.   Jyrki Piirainen Raisu Lumous    14:15:00   1:41:25  
34.   Kasperi Launis Raisu Lumous    15:03:00   1:56:53  
35.   Petri Viitanen Tuusulan Voima-Veikot    14:43:00   2:01:28  
   Tarmo Hyttinen Rasti E4    13:59:00   hylätty  
   Tarmo Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura    14:31:00   ei läht.  
   Kari Mäkinen Sonkajärven Pahka    14:57:00   hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English