Kainuun Rastiviikko Suomussalmella 5. - 10.7.2009

H45A 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
7,3 km
 
1.   Markku Kaartinen Angelniemen Ankkuri    13:02:00   50:54  
2.   Raimo Kankkunen Siilin Rasti    13:16:00   51:24  
3.   Juha Kirvesmies Lahden Suunnistajat-37    12:58:00   53:09  
4.   Reijo Mattinen Joutsenon Kullervo    13:12:00   54:12  
5.   Kimmo Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura    12:52:00   54:29  
6.   Kyösti Määttä Kuusamon Erä-Veikot    12:34:00   55:40  
7.   Juha Lerssi Kaustisen Pohjan-Veikot    12:06:00   55:43  
8.   Juha Koskinen Vaajakosken Terä    11:40:00   55:48  
9.   Tommy Löfroth Malax IF    11:20:00   56:13  
10.   Markku Huostila Lammin Säkiä    12:30:00   57:23  
11.   Mika Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura    11:44:00   57:46  
12.   Sauli Peltoniemi Kokkolan Suunnistajat    11:50:00   57:48  
13.   Panu Kärkkäinen Jämsän Retki-Veikot    11:46:00   58:15  
14.   Pasi Valkonen Itä-Hämeen Rasti    12:00:00   58:27  
15.   Arto Turkka Ylikiimingin Nuijamiehet    12:20:00   58:42  
16.   Olli Savikko Tarpian Suunta    12:08:00   58:52  
17.   Hannu Heiskanen Sonkajärven Pahka    11:08:00   59:13  
18.   Vesa Kemppainen Iisu    11:12:00   59:38  
19.   Jukka Hänninen Delta    12:54:00   59:41  
20.   Hannu Pietilä Kajaanin Suunnistajat    12:28:00   59:42  
21.   Matti Nummi Vaalan Karhu    11:42:00   1:00:04  
22.   Arto Huotari Kuhmon Peurat    11:16:00   1:00:12  
23.   Juha Tuomisto Vaasan Suunnistajat    12:22:00   1:00:20  
24.   Matti Sipponen Paimion Rasti    12:42:00   1:00:47  
25.   Esa Kuoppala Rasti-Kurikka    11:26:00   1:02:50  
26.   Jukka Väyrynen Itä-Hämeen Rasti    11:24:00   1:03:44  
27.   Jarmo Oikarinen Suunta Jyväskylä    11:18:00   1:03:54  
28.   Juha Kittilä Saloisten Reipas    12:26:00   1:04:06  
29.   Jari Lahtinen Itä-Hämeen Rasti    12:50:00   1:04:21  
30.   Seppo Jylhä Kälviän Tarmo    11:34:00   1:04:37  
31.   Mauri Laasonen Kalevan Rasti    11:00:00   1:04:57  
32.   Arto Vilppola Alatornion Pirkat    12:16:00   1:05:11  
33.   Juha Toivo Sonkajärven Pahka    12:14:00   1:07:26  
34.   Kimmo Laine Kymin Suunnistajat    12:46:00   1:07:54  
35.   Samppa Kauppila Oulun Yliop.Urheiluseura    11:32:00   1:08:56  
36.   Erkki Laukkanen Kangasala SK    12:48:00   1:09:29  
37.   Harri Mehto Vaajakosken Terä    12:44:00   1:09:33  
38.   Ilkka Korhonen Kuopion Suunnistajat    11:04:00   1:10:30  
39.   Ismo Mäkelä Alajärven Ankkurit    11:30:00   1:10:58  
40.   Jari Oikarainen Kuusamon Erä-Veikot    11:28:00   1:12:06  
41.   Timo Rantala Kaustisen Pohjan-Veikot    11:02:00   1:12:08  
42.   Matti Autio Suunta Jyväskylä    12:24:00   1:15:05  
43.   Reima Katajamäki Suunta Jurva    11:14:00   1:15:21  
44.   Raino Lampinen Helsingin Suunnistajat    13:06:00   1:15:36  
45.   Hans Sund IF Femman    12:38:00   1:16:38  
46.   Antti Rantala Pihkaniskat    13:10:00   1:17:29  
47.   Simo Uusikartano Turun Metsänkävijät    12:02:00   1:18:22  
48.   Antti Härkönen Pudasjärven Urheilijat    11:06:00   1:19:13  
49.   Ari Niiranen Kalevan Rasti    12:04:00   1:19:55  
50.   Matti Heikkilä Mäntsälän Urheilijat    11:10:00   1:20:56  
51.   Kari Laukkarinen Tuusulan Voima-Veikot    11:58:00   1:21:21  
52.   Jarmo Viita Navi    13:08:00   1:25:06  
53.   Heikki Ikonen Suunta 2000    13:00:00   1:27:40  
54.   Ismo Minkkinen Rajamäen Rykmentti    13:04:00   1:29:10  
55.   Andrey Sorokin NordWest  RUS  11:48:00   1:29:12  
56.   Petri Järvinen Eura-Kauttuan Urheilijat    12:32:00   1:31:46  
57.   Klaus Julkunen Kuopion Suunnistajat    12:12:00   1:33:34  
58.   Lasse Sarparanta Rasti-Lukko    12:10:00   1:40:46  
59.   Jukka Vuorinen Espoon Suunta    11:36:00   1:54:06  
   Urpo Niemelä SK Pohjantähti    11:56:00   hylätty  
   Pekka Nikulainen StoraTuna  SWE  12:36:00   ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English