Kainuun Rastiviikko Suomussalmella 5. - 10.7.2009

H60AL 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
4,0 km
 
1.   Jorma Salminen Vaalan Karhu    16:12:00   37:03  
2.   Jorma Vehmanen Rasti-Lukko    14:44:00   37:52  
3.   Kauko Myllymaa Oulun Reipas    16:02:00   40:07  
4.   Jaakko Hörkkö MS Parma    15:36:00   41:11  
5.   Antti Häkkinen Suunta Jyväskylä    14:14:00   41:52  
6.   Kari Heinonen Keravan Urheilijat    15:54:00   42:55  
7.   Unto Kervinen Järvenpään Palo    14:32:00   43:45  
8.   Jaakko Saarilaakso Lappeen Riento    14:28:00   44:19  
9.   Markku Kuusiniemi Länsi-Lavian Loiske    15:10:00   44:31  
10.   Veikko Oinonen Viitasaaren Suunta    15:58:00   44:36  
11.   Ossi Paukkunen Raja-Karjalan Suunnistajat    15:46:00   45:14  
12.   Reino Ansamaa Rasti-Nokia    15:00:00   45:21  
13.   Pauli Hantula Keuruun Kisailijat    14:30:00   45:22  
14.   Reijo Kulmunki Kemijärven Urheilijat    14:12:00   45:25  
15.   Matti Hourula Ykspihlajan Reima    16:24:00   45:32  
16.   Risto Partanen Hyvinkään Rasti    15:30:00   45:42  
17.   Matti Tiiva Kangasala SK    16:06:00   46:03  
18.   Eero Lång Kajaanin Suunnistajat    14:38:00   46:05  
19.   Aarno Saviaho Hyvinkään Rasti    13:32:00   46:59  
20.   Unto Virkkula Nivalan Urheilijat    16:00:00   47:18  
21.   Juhani Kiltinen Keuruun Kisailijat    15:34:00   47:19  
22.   Veli-Matti Uunila Himangan Urheilijat    15:38:00   47:39  
23.   Antero Sorri Päijät-Rasti    14:40:00   49:20  
24.   Jouko Roivainen Vaalan Karhu    14:54:00   50:09  
25.   Harri Tolvanen Pihkaniskat    14:48:00   50:51  
26.   Jouko Heikkilä Kemijärven Urheilijat    15:08:00   51:28  
27.   Kauko Malinen Kalevan Rasti    16:18:00   51:39  
28.   Viljo Kaivosaari Rasti E4    15:24:00   52:02  
29.   Jouko Tauriainen Kuusamon Erä-Veikot    14:56:00   52:42  
30.   Matti Mäntyniemi Tampereen Yritys    15:56:00   53:02  
31.   Hannu Juutinen SK Pohjantähti    15:18:00   53:07  
32.   Tauno Piiroinen Turun Suunnistajat    15:02:00   54:03  
33.   Seppo Nieminen Haapamäen Urheilijat    16:32:00   54:22  
34.   Jorma Hannula Haukivuoren Kisailijat    15:12:00   54:33  
35.   Antero Pellinen Rasti E4    13:54:00   54:49  
36.   Arvo Helanti Saloisten Reipas    14:04:00   55:10  
37.   Kari Hofmann Angelniemen Ankkuri    14:46:00   55:17  
38.   Keijo Rantala Karkki-Rasti    14:52:00   55:21  
39.   Teemu Moilanen Pulkkilan Ponsi    16:22:00   55:38  
40.   Pentti Kela Kajaanin Suunnistajat    15:48:00   56:01  
41.   Eero Juola Kokkolan Suunnistajat    13:58:00   56:08  
42.   Tauno Saari Suunta-Sepot    15:32:00   56:53  
43.   Ensio Saari Pohjankyrön Rasti    15:40:00   57:02  
44.   Kauko Keränen Urjalan Urheilijat    13:42:00   59:24  
45.   Esko Äikäs Tikkakosken Suunnistajat    14:20:00   59:42  
46.   Kalevi Ervasti Taivalkosken Kuohu    15:44:00   1:00:34  
47.   Kaj Ahlbäck Pargas IF    14:24:00   1:00:40  
48.   Martti Kuusisto Vakka-Rasti    13:48:00   1:01:51  
49.   Pekka Nousiainen Kalevan Rasti    14:26:00   1:02:02  
50.   Mauri Finnilä Vetelin Urheilijat    13:36:00   1:02:16  
51.   Olavi Pirkonen Keminmaan Urheilijat    13:40:00   1:03:56  
52.   Raimo Kinnunen SK Pohjantähti    13:50:00   1:04:14  
53.   Matti Saaristo Laihian Luja    14:50:00   1:05:09  
54.   Vesa Turtola Kokkolan Suunnistajat    15:28:00   1:05:44  
55.   Olavi Aho Helsingin Suunnistajat    13:34:00   1:06:17  
56.   Mikko Valkonen Hankasalmen Hanka    15:26:00   1:06:36  
57.   Juha Silvonen SK Vuoksi    16:34:00   1:06:59  
58.   Antero Jussila Vihtavuoren Pamaus    14:08:00   1:07:48  
59.   Reijo Karjalainen Suunta Jyväskylä    16:04:00   1:12:33  
60.   Vadim Urvantsev NorthernWi  RUS  15:50:00   1:13:16  
61.   Martti Väkeväinen Hyvinkään Rasti    14:22:00   1:13:22  
62.   Heimo Kärnä Kuhmon Peurat    14:36:00   1:14:42  
63.   Markku Nurminen IF Femman    16:08:00   1:14:45  
64.   Heikki Mattila Iisu    14:10:00   1:15:20  
65.   Jouko Jalarvo Lauttakylän Luja    15:16:00   1:18:25  
66.   Raimo Lindberg Rajamäen Rykmentti    14:58:00   1:19:16  
67.   Veli-Unto Mononen Rastihaukat    14:18:00   1:22:12  
68.   Raimo Järvitalo Haukiputaan Heitto    14:02:00   1:30:46  
69.   Mauno Kuisma Someron Esa    13:52:00   1:32:22  
70.   Kalevi Tapaninaho Oulun NMKY:n Urheilijat    15:42:00   1:52:22  
   Pauli Nokelainen Keuruun Kisailijat    13:38:00   hylätty  
   Esko Anttonen Kajaanin Suunnistajat    13:44:00   ei läht.  
   Veikko Kilpeläinen Vaalan Karhu    13:56:00   keskeytti  
   Olavi Mäkivaara Rastikarhut    14:00:00   keskeytti  
   Jorma Aronen Hämeenlinnan Tarmo    15:06:00   ei läht.  
   Esko Hytönen Savon Suunta    15:14:00   hylätty  
   Olli Kares Hiisirasti    15:20:00   ei läht.  
   Reijo Repo Lahden Suunnistajat-37    16:10:00   ei läht.  
   Pertti Saaristo Lammin Säkiä    16:14:00   hylätty  
   Kauko Kilpeläinen Kuhmon Peurat    16:26:00   keskeytti  
   Arto Rautiainen Kalevan Rasti    16:30:00   keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English