Kainuun Rastiviikko Suomussalmella 5. - 10.7.2009

H60AL 3. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
2,8 km
 
1.   Kauko Kilpeläinen Kuhmon Peurat    13:44:00   23:39  
2.   Reino Ansamaa Rasti-Nokia    11:54:00   23:45  
3.   Eero Juola Kokkolan Suunnistajat    11:40:00   24:04  
4.   Kari Heinonen Keravan Urheilijat    14:00:00   25:25  
5.   Jaakko Hörkkö MS Parma    14:26:00   25:46  
6.   Jouko Heikkilä Kemijärven Urheilijat    11:52:00   26:11  
7.   Veikko Oinonen Viitasaaren Suunta    12:58:00   27:02  
8.   Pauli Hantula Keuruun Kisailijat    12:32:00   27:37  
8.   Pauli Nokelainen Keuruun Kisailijat    14:34:00   27:37  
10.   Tauno Saari Suunta-Sepot    12:12:00   27:39  
11.   Eero Lång Kajaanin Suunnistajat    12:22:00   27:49  
12.   Jouko Roivainen Vaalan Karhu    12:38:00   27:52  
13.   Unto Kervinen Järvenpään Palo    13:32:00   28:24  
14.   Jorma Salminen Vaalan Karhu    11:32:00   28:53  
15.   Jaakko Saarilaakso Lappeen Riento    13:48:00   28:59  
16.   Unto Virkkula Nivalan Urheilijat    12:56:00   29:25  
17.   Antti Häkkinen Suunta Jyväskylä    13:36:00   29:42  
18.   Martti Kuusisto Vakka-Rasti    14:32:00   29:43  
19.   Juhani Kiltinen Keuruun Kisailijat    13:46:00   29:48  
20.   Aarno Saviaho Hyvinkään Rasti    14:04:00   30:03  
21.   Risto Partanen Hyvinkään Rasti    12:06:00   30:06  
22.   Kauko Keränen Urjalan Urheilijat    12:54:00   30:10  
23.   Veikko Kilpeläinen Vaalan Karhu    13:50:00   30:20  
24.   Kalevi Tapaninaho Oulun NMKY:n Urheilijat    13:06:00   30:42  
25.   Veli-Matti Uunila Himangan Urheilijat    13:14:00   31:07  
26.   Ossi Paukkunen Raja-Karjalan Suunnistajat    12:48:00   31:10  
26.   Keijo Rantala Karkki-Rasti    13:58:00   31:10  
28.   Jouko Tauriainen Kuusamon Erä-Veikot    13:20:00   31:13  
29.   Raimo Kinnunen SK Pohjantähti    14:24:00   31:33  
30.   Antero Pellinen Rasti E4    14:20:00   31:40  
31.   Olavi Mäkivaara Rastikarhut    12:36:00   31:56  
32.   Hannu Juutinen SK Pohjantähti    12:52:00   32:24  
33.   Antero Sorri Päijät-Rasti    11:34:00   32:38  
34.   Antero Jussila Vihtavuoren Pamaus    12:46:00   32:41  
35.   Olavi Pirkonen Keminmaan Urheilijat    13:28:00   32:53  
36.   Arvo Helanti Saloisten Reipas    13:56:00   33:00  
37.   Kari Hofmann Angelniemen Ankkuri    11:56:00   33:10  
37.   Esko Hytönen Savon Suunta    14:18:00   33:10  
39.   Matti Mäntyniemi Tampereen Yritys    13:18:00   33:28  
40.   Seppo Nieminen Haapamäen Urheilijat    12:18:00   34:08  
41.   Harri Tolvanen Pihkaniskat    12:20:00   34:24  
42.   Vesa Turtola Kokkolan Suunnistajat    13:26:00   34:28  
43.   Reijo Kulmunki Kemijärven Urheilijat    14:02:00   34:38  
44.   Kalevi Ervasti Taivalkosken Kuohu    14:06:00   34:42  
45.   Kauko Malinen Kalevan Rasti    13:52:00   34:47  
46.   Ensio Saari Pohjankyrön Rasti    12:40:00   35:08  
47.   Viljo Kaivosaari Rasti E4    12:50:00   36:37  
48.   Jorma Vehmanen Rasti-Lukko    12:02:00   37:34  
49.   Vadim Urvantsev NorthernWi  RUS  12:34:00   38:01  
50.   Juha Silvonen SK Vuoksi    11:44:00   38:14  
51.   Matti Hourula Ykspihlajan Reima    12:30:00   38:23  
52.   Mikko Valkonen Hankasalmen Hanka    13:08:00   39:37  
53.   Markku Kuusiniemi Länsi-Lavian Loiske    14:30:00   39:40  
54.   Jouko Jalarvo Lauttakylän Luja    11:58:00   39:46  
55.   Erkki Katajisto Kankaanpään Suunnistajat    13:16:00   39:54  
56.   Reijo Karjalainen Suunta Jyväskylä    11:46:00   39:56  
57.   Kaj Ahlbäck Pargas IF    12:04:00   40:07  
58.   Pertti Saaristo Lammin Säkiä    12:28:00   40:34  
59.   Pentti Kela Kajaanin Suunnistajat    13:30:00   41:57  
60.   Matti Tiiva Kangasala SK    11:42:00   42:19  
61.   Mauri Finnilä Vetelin Urheilijat    13:42:00   43:25  
62.   Jorma Hannula Haukivuoren Kisailijat    11:48:00   43:35  
63.   Arto Rautiainen Kalevan Rasti    11:36:00   44:00  
64.   Heimo Kärnä Kuhmon Peurat    12:00:00   44:30  
65.   Jorma Aronen Hämeenlinnan Tarmo    11:38:00   45:07  
66.   Mauno Kuisma Someron Esa    12:24:00   45:48  
67.   Pekka Nousiainen Kalevan Rasti    12:16:00   49:22  
68.   Heikki Mattila Iisu    14:14:00   52:24  
69.   Markku Nurminen IF Femman    12:14:00   53:40  
70.   Martti Väkeväinen Hyvinkään Rasti    13:10:00   53:46  
71.   Teemu Moilanen Pulkkilan Ponsi    12:44:00   55:24  
72.   Esko Äikäs Tikkakosken Suunnistajat    13:22:00   58:27  
73.   Olavi Aho Helsingin Suunnistajat    13:04:00   1:02:09  
74.   Veli-Unto Mononen Rastihaukat    14:10:00   1:02:26  
75.   Matti Saaristo Laihian Luja    13:40:00   1:02:56  
76.   Reijo Repo Lahden Suunnistajat-37    13:02:00   1:07:59  
   Tauno Piiroinen Turun Suunnistajat    11:50:00   ei läht.  
   Raimo Lindberg Rajamäen Rykmentti    12:10:00   ei läht.  
   Olli Kares Hiisirasti    14:16:00   ei läht.  
   Esko Anttonen Kajaanin Suunnistajat    14:22:00   ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English