Kainuun Rastiviikko Suomussalmella 5. - 10.7.2009

H60AL 4. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
4,3 km
 
1.   Eero Juola Kokkolan Suunnistajat    12:54:00   35:09  
2.   Jaakko Hörkkö MS Parma    11:58:00   36:10  
3.   Jorma Salminen Vaalan Karhu    13:10:00   38:57  
4.   Unto Virkkula Nivalan Urheilijat    12:22:00   39:21  
5.   Kalevi Tapaninaho Oulun NMKY:n Urheilijat    13:04:00   40:40  
6.   Antti Häkkinen Suunta Jyväskylä    11:06:00   40:52  
7.   Tauno Saari Suunta-Sepot    13:30:00   41:53  
8.   Veikko Oinonen Viitasaaren Suunta    12:38:00   42:15  
8.   Aarno Saviaho Hyvinkään Rasti    13:08:00   42:15  
10.   Reino Ansamaa Rasti-Nokia    12:36:00   42:20  
11.   Unto Kervinen Järvenpään Palo    13:34:00   42:46  
12.   Veli-Matti Uunila Himangan Urheilijat    12:52:00   42:55  
13.   Eero Lång Kajaanin Suunnistajat    11:20:00   43:05  
14.   Kauko Kilpeläinen Kuhmon Peurat    10:34:00   43:31  
15.   Ossi Paukkunen Raja-Karjalan Suunnistajat    13:28:00   43:59  
16.   Pauli Nokelainen Keuruun Kisailijat    12:40:00   44:01  
17.   Kauko Keränen Urjalan Urheilijat    12:46:00   44:11  
18.   Jorma Vehmanen Rasti-Lukko    12:56:00   44:50  
19.   Veikko Kilpeläinen Vaalan Karhu    12:16:00   45:15  
20.   Harri Tolvanen Pihkaniskat    12:00:00   45:52  
21.   Kari Heinonen Keravan Urheilijat    11:04:00   46:16  
22.   Seppo Nieminen Haapamäen Urheilijat    12:14:00   46:25  
23.   Martti Kuusisto Vakka-Rasti    11:32:00   46:39  
24.   Antero Sorri Päijät-Rasti    13:22:00   48:16  
25.   Antero Pellinen Rasti E4    11:22:00   48:18  
26.   Olavi Mäkivaara Rastikarhut    12:44:00   48:38  
27.   Jouko Roivainen Vaalan Karhu    11:12:00   48:40  
28.   Kari Hofmann Angelniemen Ankkuri    13:18:00   49:21  
29.   Risto Partanen Hyvinkään Rasti    12:10:00   49:29  
30.   Jaakko Saarilaakso Lappeen Riento    10:32:00   49:45  
31.   Matti Hourula Ykspihlajan Reima    12:04:00   49:50  
32.   Pauli Hantula Keuruun Kisailijat    11:50:00   50:22  
33.   Ensio Saari Pohjankyrön Rasti    11:00:00   50:43  
34.   Jouko Tauriainen Kuusamon Erä-Veikot    13:16:00   51:29  
35.   Antero Jussila Vihtavuoren Pamaus    12:20:00   51:48  
36.   Keijo Rantala Karkki-Rasti    10:36:00   52:41  
37.   Jorma Hannula Haukivuoren Kisailijat    13:02:00   53:06  
38.   Esko Äikäs Tikkakosken Suunnistajat    13:14:00   53:09  
39.   Jouko Heikkilä Kemijärven Urheilijat    12:26:00   53:10  
40.   Matti Tiiva Kangasala SK    11:44:00   53:29  
41.   Kauko Malinen Kalevan Rasti    10:42:00   54:03  
42.   Mikko Valkonen Hankasalmen Hanka    10:58:00   55:35  
43.   Hannu Juutinen SK Pohjantähti    11:08:00   55:48  
44.   Pentti Kela Kajaanin Suunnistajat    13:26:00   56:12  
45.   Vesa Turtola Kokkolan Suunnistajat    11:26:00   56:29  
46.   Heimo Kärnä Kuhmon Peurat    12:02:00   57:17  
47.   Arvo Helanti Saloisten Reipas    11:38:00   57:22  
48.   Viljo Kaivosaari Rasti E4    12:50:00   57:36  
49.   Vadim Urvantsev NorthernWi  RUS  11:02:00   59:24  
50.   Markku Kuusiniemi Länsi-Lavian Loiske    11:28:00   59:31  
51.   Matti Mäntyniemi Tampereen Yritys    10:40:00   59:43  
52.   Heikki Mattila Iisu    11:46:00   1:02:01  
53.   Pekka Nousiainen Kalevan Rasti    12:12:00   1:02:22  
54.   Kaj Ahlbäck Pargas IF    13:20:00   1:02:35  
55.   Olavi Aho Helsingin Suunnistajat    13:24:00   1:05:25  
56.   Matti Saaristo Laihian Luja    12:42:00   1:05:51  
57.   Mauno Kuisma Someron Esa    12:06:00   1:07:57  
58.   Esko Hytönen Savon Suunta    11:54:00   1:08:43  
59.   Kalevi Ervasti Taivalkosken Kuohu    11:40:00   1:09:00  
60.   Martti Väkeväinen Hyvinkään Rasti    11:10:00   1:09:28  
61.   Pertti Saaristo Lammin Säkiä    12:08:00   1:11:06  
62.   Teemu Moilanen Pulkkilan Ponsi    10:50:00   1:11:41  
63.   Olavi Pirkonen Keminmaan Urheilijat    13:00:00   1:14:11  
64.   Veli-Unto Mononen Rastihaukat    11:16:00   1:14:22  
65.   Mauri Finnilä Vetelin Urheilijat    11:42:00   1:17:19  
66.   Juha Silvonen SK Vuoksi    12:34:00   1:18:45  
67.   Jorma Aronen Hämeenlinnan Tarmo    11:48:00   1:20:55  
68.   Markku Nurminen IF Femman    11:30:00   1:22:58  
69.   Reijo Karjalainen Suunta Jyväskylä    12:28:00   1:23:22  
70.   Jouko Jalarvo Lauttakylän Luja    12:58:00   1:27:57  
   Olli Kares Hiisirasti    10:48:00   ei läht.  
   Juhani Kiltinen Keuruun Kisailijat    10:52:00   keskeytti  
   Reijo Repo Lahden Suunnistajat-37    10:54:00   ei läht.  
   Tauno Piiroinen Turun Suunnistajat    11:18:00   ei läht.  
   Arto Rautiainen Kalevan Rasti    12:18:00   ei läht.  
   Esko Anttonen Kajaanin Suunnistajat    12:24:00   ei läht.  
   Raimo Kinnunen SK Pohjantähti    12:32:00   hylätty  
   Raimo Lindberg Rajamäen Rykmentti    13:06:00   ei läht.  
   Reijo Kulmunki Kemijärven Urheilijat    13:32:00   hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English