Kainuun Rastiviikko Suomussalmella 5. - 10.7.2009

H65AL 4. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
4,0 km
 
1.   Raimo Laitinen Hiidenkiertäjät    12:33:00   37:40  
2.   Veijo Nurmi Maarian Mahti    10:19:00   38:35  
2.   Leo Tsurkin Vaalan Karhu    12:47:00   38:35  
4.   Pekka Nurmi Rasti-Lukko    12:55:00   39:16  
5.   Toivo Pelkonen Ylikiimingin Nuijamiehet    12:01:00   39:26  
6.   Jorma Viitala Rasti-Jussit    11:45:00   40:32  
7.   Toivo Ojanaho Keminmaan Urheilijat    12:27:00   42:09  
8.   Jorma Eskola Maarian Mahti    11:47:00   42:53  
9.   Teuvo Jalonen Kuhmon Peurat    11:27:00   43:51  
10.   Matti Lassila Saloisten Reipas    12:07:00   44:12  
11.   Jouko Keskinen Rasti-Jussit    12:03:00   44:24  
12.   Valentin Vagin Chelyabins  RUS  13:03:00   44:57  
13.   Paavo Koponen Iisalmen Visa    12:53:00   45:03  
14.   Esa Hallamaa Vaalan Karhu    10:45:00   45:04  
15.   Raimo Jokela Kemijärven Urheilijat    11:35:00   45:28  
16.   Antti Jokinen Suunta Jyväskylä    11:39:00   45:53  
17.   Viljo Heiskanen Rasti-Pielinen    12:15:00   46:19  
18.   Oiva Kaasalainen Suunta-Sepot    12:13:00   46:31  
18.   Matti Lind Kiimingin Urheilijat    12:25:00   46:31  
20.   Tauno Sved Rauman Työväen Urheilijat    10:41:00   47:27  
21.   Kalervo Mattila Rastikarhut    12:31:00   47:37  
22.   Matti Lilja Rasti-Jussit    10:17:00   48:27  
22.   Heikki Ylitalo Kärkölän Kisa-Veikot    12:35:00   48:27  
24.   Mauno Rapo Kymin Suunnistajat    11:53:00   48:41  
25.   Risto Kalve Paimion Rasti    11:09:00   49:18  
26.   Viljo Venäläinen Siilin Rasti    11:03:00   49:23  
27.   Reijo Leino Hiidenkiertäjät    10:29:00   49:28  
28.   Reino Hinkkanen Konneveden Urheilijat    12:17:00   50:55  
29.   Eero Kärkkäinen Espoon Suunta    12:19:00   51:02  
30.   Lasse Peltola Suunta Jurva    10:31:00   51:08  
31.   Ahti Iso-Somppi Loimaan Jankko    13:01:00   51:33  
32.   Osmo Aronen Rastikarhut    10:55:00   51:46  
33.   Mikko Saarinen Keuruun Kisailijat    12:51:00   51:53  
34.   Taisto Valkonen Hankasalmen Hanka    12:21:00   51:59  
35.   Alpo Anttonen Kajaanin Kuohu    11:11:00   52:21  
36.   Alpo Kinnunen RasTiimi    11:43:00   52:53  
37.   Aapo Hietalahti Halsuan Toivo    11:55:00   53:09  
38.   Hannu Leppänen Rauman Työväen Urheilijat    12:09:00   53:24  
39.   Jorma Lappalainen Kajaanin Suunnistajat    12:05:00   53:55  
40.   Mikko Kauppila Kiimingin Urheilijat    11:17:00   54:01  
41.   Aulis Keronen Enon Kisa-Pojat    10:51:00   54:28  
42.   Mauri Hankonen Helsingin Kisailijat    11:07:00   54:49  
43.   Esko Keijonen Liperin Taimi    10:27:00   54:52  
44.   Erkki Pyrhönen Pihkaniskat    13:07:00   55:23  
45.   Heikki Sulander Kangasalan Kisa    11:13:00   56:02  
46.   Heino Ovaskainen Juuan Jänne    10:53:00   56:18  
47.   Touko Putkonen Ounasvaaran Hiihtoseura    12:57:00   56:23  
48.   Kullervo Nyyssönen Rasti-Pielinen    10:49:00   56:24  
49.   Juhani Karjalainen Kuusamon Erä-Veikot    10:37:00   56:30  
50.   Matti Pekki Hiidenkiertäjät    11:25:00   56:43  
51.   Eero Kemppainen Helsingin Suunnistajat    11:57:00   57:49  
52.   Taisto Luukkonen Pudasjärven Urheilijat    11:51:00   57:53  
53.   Esko Takkinen Kiimingin Urheilijat    10:23:00   58:09  
54.   Simo Vainio Pudasjärven Urheilijat    10:25:00   58:26  
55.   Veikko Karjalainen Vaalan Karhu    11:37:00   59:04  
56.   Harto Kainlauri Rasti E4    12:59:00   59:15  
57.   Olavi Salmela Ylivieskan Kuula    10:35:00   59:43  
58.   Esko Nupponen Raja-Karjalan Suunnistajat    10:59:00   1:00:19  
59.   Taisto Helppolainen Eura-Kauttuan Urheilijat    11:49:00   1:02:07  
60.   Paaso Honkavaara Delta    12:43:00   1:02:19  
61.   Erkki Jokisalo Delta    11:01:00   1:05:29  
62.   Kauko Loukkalahti Kankaanpään Suunnistajat    13:09:00   1:05:57  
63.   Kalle Tolonen Kajaanin Suunnistajat    10:39:00   1:07:11  
64.   Toivo Hautamäki Nivalan Urheilijat    11:05:00   1:07:51  
65.   Toivo Jokikuona RasTiimi    10:15:00   1:11:24  
66.   Ernst Berger Cordobrugg  SUI  10:43:00   1:11:31  
67.   Sauli Rannikko MS Parma    12:29:00   1:15:34  
68.   Timo Isokääntä Ylivieskan Kuula    11:59:00   1:33:24  
69.   Pekka Penttilä Someron Esa    11:33:00   1:37:47  
   Unto Rantonen Pulkkilan Ponsi    10:13:00   ei läht.  
   Osmo Lindeman Helsingin Suunnistajat    10:33:00   hylätty  
   Pauli Korhonen Säyneisen Salpa    11:19:00   keskeytti  
   Mikko Saaristo Laihian Luja    11:21:00   ei läht.  
   Martti Varis Ounasvaaran Hiihtoseura    11:23:00   hylätty  
   Tauno Tolmunen Rasti E4    11:29:00   ei läht.  
   Kalevi Törmänen Kuusamon Erä-Veikot    11:31:00   keskeytti  
   Erkki Oinas Kuusamon Erä-Veikot    12:37:00   ei läht.  
   Eino Juntunen Hauhon Sisu    12:39:00   ei läht.  
   Heikki Roimela Suunta 2000    12:41:00   ei läht.  
   Vilho Koskenkorva Nivalan Urheilijat    12:45:00   hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English