Kainuun Rastiviikko Suomussalmella 5. - 10.7.2009

H70 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
4,0 km
 
1.   Reino Nikula Oulun Tarmo    13:22:00   39:04  
2.   Toivo Setälä Järvenpään Palo    11:58:00   41:08  
3.   Väinö Ronkainen Kuusamon Erä-Veikot    13:58:00   41:16  
4.   Martti Matikainen Keski-Karjalan Rasti    12:26:00   41:30  
5.   Teuvo Valtonen Hiisirasti    12:40:00   41:55  
6.   Jaakko Alalahti Oulun NMKY:n Urheilijat    13:00:00   41:57  
7.   Olavi Kittilä Saloisten Reipas    12:44:00   42:10  
8.   Tapio Patana Vetelin Urheilijat    14:14:00   42:19  
9.   Pertti Salminen Koo-Vee    12:36:00   42:47  
10.   Risto Kaitio MS Parma    13:38:00   42:49  
11.   Jyrki Viiri Hirvensalon Heitto    11:56:00   43:06  
12.   Eero Patosalmi Kuusamon Erä-Veikot    12:24:00   43:56  
13.   Armo Pasonen OK77    11:52:00   44:01  
14.   Veikko Suutari Joutsenon Kullervo    12:38:00   44:05  
15.   Uolevi Raitomäki Kalevan Rasti    12:16:00   44:11  
16.   Reijo Lehkonen MS Parma    14:24:00   44:18  
17.   Reijo Oja Nivalan Urheilijat    13:12:00   44:43  
18.   Matti Kuosmanen Kajaanin Suunnistajat    13:14:00   45:13  
19.   Kalervo Laurila Kangasala SK    13:04:00   45:18  
20.   Heimo Pelkonen Kiimingin Urheilijat    12:52:00   45:31  
21.   Olavi Jalkanen Kalevan Rasti    13:48:00   46:46  
22.   Valto Puustinen Iisalmen Visa    12:58:00   46:49  
23.   Antti Myllymäki Reilut Miehet Havumetsien    14:16:00   46:53  
24.   Teuvo Hannukainen MS Parma    12:08:00   46:57  
25.   Pentti Haanpää Rasti-Kurikka    11:32:00   47:01  
26.   Heino Jurvakainen Kiimingin Urheilijat    14:22:00   47:12  
27.   Pauli Piiroinen Rasti-Pielinen    12:20:00   47:15  
28.   Reino Pääkkönen Rasti-Pielinen    13:18:00   48:28  
29.   Jukka Vapanen Rastikarhut    13:46:00   48:42  
30.   Paavo Valkonen Hankasalmen Hanka    13:32:00   48:45  
31.   Onni Rosenqvist Suosmeren Salpa    13:10:00   49:12  
32.   Pentti Saavinen Kuhmon Peurat    11:26:00   49:25  
33.   Johan Mustola Kärsämäen Kataja    14:34:00   49:26  
34.   Tarmo Salmi Raja-Karjalan Suunnistajat    14:10:00   49:34  
35.   Tapani Häkkinen Itä-Päijänteen Rasti    11:50:00   49:46  
36.   Jouko Myöhänen MS Parma    12:56:00   50:20  
37.   Kalevi Puusaari Kalajoen Junkkarit    12:54:00   50:28  
38.   Jorma Kuutti Perttelin Peikot    13:30:00   50:52  
39.   Tuomo Mäki-Lohiluoma Rasti-Kurikka    13:06:00   51:03  
40.   Veikko Vuontisjärvi Lapin Veikot    14:36:00   51:23  
41.   Erkki Koipijärvi Mäntän Seudun Eräpirkat    12:10:00   51:31  
42.   Martti Kaipainen Kuopion Suunnistajat    14:04:00   53:11  
43.   Ilmari Tupitsa Rasti-Jyry    11:54:00   54:08  
44.   Elof Holmlund Malax IF    13:26:00   54:12  
45.   Tauno Backman Rastivarsat    11:40:00   56:22  
46.   Tapani Laine Kuopion Suunnistajat    11:30:00   56:39  
47.   Paavo Kytäjä Karkki-Rasti    11:34:00   57:36  
48.   Leo Lösönen Enon Kisa-Pojat    14:26:00   57:37  
49.   Veikko Kolu Keski-Karjalan Rasti    14:00:00   57:43  
50.   Esko Ranta Lahden Suunnistajat-37    11:28:00   58:41  
51.   Pentti Oksanen Rauman Työväen Urheilijat    13:42:00   59:23  
52.   Raimo Hirvikorpi Hiidenkiertäjät    11:48:00   1:00:11  
53.   Olavi Leino Delta    13:02:00   1:01:15  
54.   Pekka Taskinen Siilin Rasti    13:56:00   1:01:50  
55.   Heikki Heikkilä Pudasjärven Urheilijat    12:18:00   1:02:13  
56.   Jorma Huuhtanen Delta    12:00:00   1:02:19  
57.   Tapani Isokoski Ylivieskan Kuula    12:30:00   1:02:20  
58.   Heimo Sillanpää Hyvinkään Rasti    13:08:00   1:02:40  
59.   Viljo Patronen Kuopion Suunnistajat    13:24:00   1:05:11  
60.   Heikki Kariniemi Perämeren Rasti    12:32:00   1:05:33  
61.   Helge Knuuttila Vaasan Suunnistajat    11:38:00   1:06:58  
62.   Esko Saari Ounasvaaran Hiihtoseura    13:52:00   1:09:17  
63.   Pentti Hanhela Kiimingin Urheilijat    12:06:00   1:10:10  
64.   Pentti Kerola KimU    12:42:00   1:10:53  
65.   Ari Parnela Oriveden Ponnistus    12:28:00   1:10:55  
66.   Heikki Hyvönen Lapinlahden Veto    12:48:00   1:11:32  
67.   Pauli Pietikäinen Päijät-Rasti    12:14:00   1:12:34  
68.   Risto Hiltula Pudasjärven Urheilijat    13:50:00   1:12:58  
69.   Lauri Känninen Kuopion Suunnistajat    12:50:00   1:14:00  
70.   Martti Haverinen Rasti-Pielinen    14:28:00   1:14:05  
71.   Raimo Jääskeläinen Kuopion Suunnistajat    12:12:00   1:14:56  
72.   Väinö Riikonen Varpaisjärven Vire    14:02:00   1:18:51  
73.   Raimo Havukorpi Delta    14:06:00   1:20:30  
74.   Vilho Pärnänen Lapinlahden Veto    14:20:00   1:23:30  
75.   Pekka Järvi Nivalan Urheilijat    11:44:00   1:23:58  
76.   Jorma Saajanne Kajaanin Suunnistajat    11:46:00   1:26:44  
77.   Seppo Torttila OK77    13:28:00   1:38:36  
78.   Vladimir Makarov Ekaterinbu  RUS  14:30:00   1:42:35  
   Jorma Inget Vaalan Karhu    11:36:00   keskeytti  
   Martti Sukki Lounais-Hämeen Rasti    12:02:00   ei läht.  
   Mauno Ovaskainen Juuan Jänne    12:34:00   hylätty  
   Veli Sundqvist Hiidenkiertäjät    13:16:00   keskeytti  
   Pertti Salminen Uuraisten Urheilijat    13:34:00   hylätty  
   Esko Pyky Kiimingin Urheilijat    13:36:00   hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English