Kainuun Rastiviikko Suomussalmella 5. - 10.7.2009

H70 4. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
4,2 km
 
1.   Pertti Salminen Koo-Vee    10:32:00   40:03  
2.   Jaakko Alalahti Oulun NMKY:n Urheilijat    12:42:00   40:35  
3.   Olavi Kittilä Saloisten Reipas    13:02:00   41:58  
4.   Toivo Setälä Järvenpään Palo    12:40:00   42:38  
5.   Reijo Lehkonen MS Parma    10:28:00   43:15  
6.   Tapio Patana Vetelin Urheilijat    11:10:00   43:41  
7.   Tarmo Salmi Raja-Karjalan Suunnistajat    11:46:00   43:50  
8.   Jukka Vapanen Rastikarhut    10:58:00   44:17  
9.   Kalervo Laurila Kangasala SK    12:28:00   44:32  
10.   Väinö Ronkainen Kuusamon Erä-Veikot    12:18:00   44:36  
11.   Johan Mustola Kärsämäen Kataja    12:16:00   45:03  
12.   Olavi Jalkanen Kalevan Rasti    11:54:00   46:39  
13.   Jyrki Viiri Hirvensalon Heitto    11:22:00   46:45  
14.   Martti Matikainen Keski-Karjalan Rasti    12:06:00   47:08  
15.   Paavo Kytäjä Karkki-Rasti    12:12:00   49:01  
16.   Jorma Kuutti Perttelin Peikot    11:32:00   49:30  
17.   Erkki Koipijärvi Mäntän Seudun Eräpirkat    13:24:00   49:44  
18.   Valto Puustinen Iisalmen Visa    13:30:00   50:03  
19.   Pertti Salminen Uuraisten Urheilijat    10:36:00   50:20  
20.   Risto Kaitio MS Parma    11:14:00   50:24  
21.   Veikko Vuontisjärvi Lapin Veikot    11:42:00   51:28  
22.   Heimo Pelkonen Kiimingin Urheilijat    11:56:00   51:36  
23.   Paavo Valkonen Hankasalmen Hanka    13:00:00   52:09  
24.   Elof Holmlund Malax IF    11:28:00   52:15  
25.   Tuomo Mäki-Lohiluoma Rasti-Kurikka    11:44:00   52:17  
26.   Matti Kuosmanen Kajaanin Suunnistajat    12:30:00   52:44  
27.   Eero Patosalmi Kuusamon Erä-Veikot    10:42:00   52:54  
28.   Heino Jurvakainen Kiimingin Urheilijat    10:26:00   53:04  
29.   Pentti Haanpää Rasti-Kurikka    13:26:00   54:02  
30.   Reino Nikula Oulun Tarmo    12:58:00   54:35  
31.   Reijo Oja Nivalan Urheilijat    11:52:00   54:50  
32.   Tauno Backman Rastivarsat    12:08:00   55:34  
33.   Leo Lösönen Enon Kisa-Pojat    11:50:00   55:36  
34.   Uolevi Raitomäki Kalevan Rasti    13:34:00   55:50  
35.   Helge Knuuttila Vaasan Suunnistajat    12:54:00   56:02  
36.   Teuvo Hannukainen MS Parma    12:56:00   56:36  
37.   Pentti Oksanen Rauman Työväen Urheilijat    11:40:00   56:56  
38.   Tapani Isokoski Ylivieskan Kuula    13:04:00   57:15  
39.   Pentti Hanhela Kiimingin Urheilijat    12:52:00   57:19  
40.   Onni Rosenqvist Suosmeren Salpa    10:54:00   57:26  
41.   Ilmari Tupitsa Rasti-Jyry    11:26:00   58:11  
42.   Veli Sundqvist Hiidenkiertäjät    12:44:00   58:51  
43.   Tapani Laine Kuopion Suunnistajat    11:48:00   59:06  
44.   Antti Myllymäki Reilut Miehet Havumetsien    10:30:00   59:12  
45.   Reino Pääkkönen Rasti-Pielinen    11:06:00   59:20  
46.   Mauno Hartikainen Liperin Taimi    11:02:00   59:30  
47.   Armo Pasonen OK77    13:14:00   1:00:21  
48.   Pekka Taskinen Siilin Rasti    10:56:00   1:01:11  
49.   Kalevi Puusaari Kalajoen Junkkarit    10:46:00   1:01:39  
50.   Veikko Kolu Keski-Karjalan Rasti    10:34:00   1:03:14  
51.   Pentti Saavinen Kuhmon Peurat    13:06:00   1:03:52  
52.   Olavi Leino Delta    10:24:00   1:04:11  
53.   Tapani Häkkinen Itä-Päijänteen Rasti    12:20:00   1:04:13  
54.   Raimo Hirvikorpi Hiidenkiertäjät    11:08:00   1:04:32  
55.   Pauli Piiroinen Rasti-Pielinen    12:04:00   1:08:13  
56.   Jouko Myöhänen MS Parma    11:58:00   1:08:22  
57.   Viljo Patronen Kuopion Suunnistajat    13:18:00   1:10:11  
58.   Lauri Känninen Kuopion Suunnistajat    10:38:00   1:10:31  
59.   Heikki Heikkilä Pudasjärven Urheilijat    12:26:00   1:10:50  
60.   Martti Haverinen Rasti-Pielinen    13:16:00   1:12:04  
61.   Pentti Kerola KimU    12:50:00   1:12:12  
62.   Esko Saari Ounasvaaran Hiihtoseura    11:20:00   1:14:09  
63.   Esko Pyky Kiimingin Urheilijat    11:12:00   1:15:59  
64.   Heikki Hyvönen Lapinlahden Veto    12:36:00   1:16:24  
65.   Vladimir Makarov Ekaterinbu  RUS  11:30:00   1:16:26  
66.   Jorma Inget Vaalan Karhu    12:10:00   1:17:15  
67.   Pekka Järvi Nivalan Urheilijat    13:32:00   1:18:03  
68.   Pauli Pietikäinen Päijät-Rasti    12:00:00   1:18:47  
69.   Mauno Ovaskainen Juuan Jänne    12:14:00   1:19:31  
70.   Heimo Sillanpää Hyvinkään Rasti    13:10:00   1:20:00  
71.   Raimo Havukorpi Delta    12:32:00   1:27:08  
72.   Seppo Torttila OK77    11:34:00   1:31:59  
73.   Jorma Saajanne Kajaanin Suunnistajat    10:52:00   1:33:43  
74.   Väinö Riikonen Varpaisjärven Vire    10:48:00   1:36:35  
75.   Vilho Pärnänen Lapinlahden Veto    11:00:00   1:40:37  
76.   Raimo Jääskeläinen Kuopion Suunnistajat    11:16:00   1:43:43  
   Risto Hiltula Pudasjärven Urheilijat    10:50:00   keskeytti  
   Jorma Huuhtanen Delta    11:24:00   hylätty  
   Heikki Kariniemi Perämeren Rasti    12:22:00   ei läht.  
   Martti Kaipainen Kuopion Suunnistajat    12:34:00   keskeytti  
   Pertti Rautasalo Liperin Taimi    12:38:00   keskeytti  
   Esko Ranta Lahden Suunnistajat-37    12:46:00   ei läht.  
   Ari Parnela Oriveden Ponnistus    12:48:00   keskeytti  
   Martti Sukki Lounais-Hämeen Rasti    13:20:00   ei läht.  
   Teuvo Valtonen Hiisirasti    13:22:00   keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English