SM-pitkä matka R1 2009, Askola

H21K2

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
3,97 km
Maali
8,49 km
 
1.   Tero Föhr Vehkalahden Veikot    12:51:00   24:59 (1)  52:58  
2.   Tuomas Mattila Vehkalahden Veikot    12:39:00   25:45 (2)  53:56  
3.   Antti Nurmonen Kalevan Rasti    12:45:00   26:11 (3)  55:06  
4.   Jani Myllärinen MS Parma    12:43:00   26:30 (4)  55:29  
5.   Samuli Salmenoja MS Parma    12:33:00   27:56 (9)  55:41  
6.   Janne Weckman Vehkalahden Veikot    12:31:00   27:33 (6)  55:56  
7.   Kari Laine Delta    12:29:00   27:44 (7)  56:28  
8.   Jouni Kahelin Vaajakosken Terä    12:35:00   27:06 (5)  56:46  
9.   Petri Noponen Delta    12:37:00   27:48 (8)  57:19  
10.   Jussi Suna Angelniemen Ankkuri    12:41:00   28:34 (11)  57:20  
11.   Peeter Pihl MS Parma    12:11:00   30:25 (18)  58:10  
12.   Petri Ikävalko Ikaalisten Nouseva Voima    12:17:00   28:50 (12)  58:38  
13.   Janne Häkkinen Pellon Ponsi    12:07:00   29:18 (15)  59:29  
14.   Jarkko Laine Tampereen Pyrintö    12:21:00   29:04 (13)  59:39  
15.   Robin Fröberg Pargas IF    12:23:00   28:12 (10)  59:44  
16.   Petri Saari Lapuan Virkiä    12:27:00   29:07 (14)  1:00:13  
17.   Jarkko Saarinen Delta    11:43:00   29:23 (16)  1:00:31  
18.   Mathias Hall IF Femman    12:05:00   31:26 (24)  1:01:35  
19.   Olli-Jussi Korpinen Anttolan Urheilijat    11:59:00   31:15 (20)  1:01:48  
20.   Ilkka Nurminen Helsingin Suunnistajat    12:15:00   30:22 (17)  1:02:45  
21.   Sami Levijoki Delta    11:41:00   31:25 (23)  1:03:47  
22.   Iivo Kotamäki Ikaalisten Nouseva Voima    12:19:00   32:15 (25)  1:03:54  
23.   Jani Tamminen Turun Suunnistajat    11:47:00   31:19 (21)  1:04:46  
24.   Janne Joensivu Valkeakosken Haka    12:01:00   31:13 (19)  1:04:51  
25.   Ville Keskisaari Lapuan Virkiä    12:09:00   31:21 (22)  1:05:44  
26.   Saku Asikainen Hiisirasti    12:03:00   33:34 (32)  1:05:50  
27.   Jari Sipilä Pellon Ponsi    11:53:00   33:31 (31)  1:05:58  
28.   Sören Sundblom IF Sibbo-Vargarna    11:17:00   23:48:26 (49)  1:06:00  
29.   Jussi Ernamo Helsingin Suunnistajat    11:45:00   33:23 (30)  1:06:34  
30.   Pyry Niemi Rajamäen Rykmentti    11:39:00   33:20 (28)  1:06:53  
31.   Antti-Ville Korhonen Kalevan Rasti    11:33:00   32:47 (27)  1:06:59  
32.   Tuukka Tuomala Rastivarsat    11:51:00   32:17 (26)  1:07:18  
33.   Eero Inkeri Olavin Rasti    11:23:00   34:12 (33)  1:09:20  
34.   Juha Luoma Lapuan Virkiä    11:57:00   38:06 (39)  1:09:39  
35.   Jouni Kujala SK Pohjantähti    12:13:00   36:35 (35)  1:12:18  
36.   Jens Jern IF Femman    11:21:00   33:22 (29)  1:13:06  
37.   Matti Sipilä Kangasala SK    11:19:00   38:48 (40)  1:13:48  
38.   Markus Hannula Mäntsälän Urheilijat    11:27:00   39:46 (41)  1:17:05  
39.   Teemu Korhonen SK Vuoksi    11:05:00   23:44:07 (48)  1:17:57  
40.   Pasi Lehtimäki Reilut Miehet Havumetsien    11:15:00   35:29 (34)  1:19:36  
41.   Pekka Tolonen Lappeen Riento    11:25:00   37:43 (38)  1:19:46  
42.   Olli Moisander Hyvinkään Rasti    11:37:00   37:37 (37)  1:21:26  
43.   Kalle Manninen Haukivuoren Kisailijat    11:13:00   43:56 (44)  1:23:08  
44.   Kimmo Hirvonen Lahden Suunnistajat-37    11:29:00   43:43 (43)  1:24:05  
45.   Petri Annila Koo-Vee    11:31:00   37:11 (36)  1:24:58  
46.   Markus Salo Punkalaitumen Kunto    11:49:00   47:12 (46)  1:25:37  
47.   Ulf Meriheinä IF Sibbo-Vargarna    11:09:00   42:01 (42)  1:27:00  
48.   Nike Ahokainen Pihkaniskat    11:07:00   45:21 (45)  1:41:27  
49.   Antti Salmi Helsingin Suunnistajat    11:03:00   1:00:38 (47)  1:52:22  
   Markus Kainu Vetelin Urheilijat    11:01:00      keskeytti  
   Ari Kumpumäki Viitasaaren Suunta    11:11:00      ei läht.  
   Janne Åberg Hyvinkään Rasti    11:35:00      keskeytti  
   Juha Lassila Vetelin Urheilijat    11:55:00      ei läht.  
   Aleksi Mattila MS Parma    12:25:00      ei läht.  
   Pasi Ikonen Vaajakosken Terä    12:47:00      ei läht.  
   Antti Anttonen Vaajakosken Terä    12:49:00      ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English