SM-pitkä matka R1 2009, Askola

H21K4

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
4,03 km
Maali
8,44 km
 
1.   Hannu Airila Kalevan Rasti    12:46:00   24:37 (1)  51:54  
2.   Antti Parjanne Lynx    12:44:00   25:22 (3)  53:56  
3.   Asgeir Mjösund MS Parma    12:28:00   25:55 (4)  54:21  
4.   Johannes Pohjala Hiisirasti    12:36:00   25:05 (2)  55:00  
5.   Jani Virta IF Sibbo-Vargarna    12:22:00   27:04 (7)  55:23  
6.   Jarkko Huovila Tampereen Pyrintö    12:50:00   27:10 (8)  55:40  
7.   Mikael Fabritius OK Orient    12:30:00   27:29 (9)  55:45  
8.   Vesa Mäkinen Angelniemen Ankkuri    12:20:00   26:32 (5)  56:05  
9.   Juha Peltola MS Parma    11:36:00   27:02 (6)  57:42  
10.   Jonne Lehto Vehkalahden Veikot    12:48:00   29:46 (17)  57:45  
11.   Matti Tahvonen Paimion Rasti    12:12:00   28:04 (11)  57:47  
12.   Aaro Asikainen Kalevan Rasti    12:38:00   27:49 (10)  57:57  
13.   Andreas Hall IF Femman    12:18:00      58:05  
14.   Simo Mertanen Lappeen Riento    12:24:00   28:34 (13)  58:14  
15.   Markus Puusepp MS Parma    11:54:00   30:38 (21)  58:36  
16.   Perttu Sorsa Mäntsälän Urheilijat    12:34:00   29:39 (16)  59:18  
17.   Tuomas Hapola Raja-Karjalan Suunnistajat    11:56:00   30:09 (20)  1:00:49  
18.   Simo Lindgren Jämsän Retki-Veikot    11:58:00   30:03 (19)  1:01:05  
19.   Jari Ikäheimonen Turun Metsänkävijät    12:08:00   29:29 (15)  1:01:49  
20.   Heikki Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet    12:06:00   28:23 (12)  1:02:04  
21.   Toni Hartvik IF Sibbo-Vargarna    11:40:00   28:51 (14)  1:02:31  
22.   Antti Granqvist IF Sibbo-Vargarna    11:46:00   29:52 (18)  1:04:23  
23.   Harri Poutiainen Turun Metsänkävijät    12:04:00   32:57 (26)  1:05:40  
24.   Yuri Agafontsev IF Sibbo-Vargarna    12:10:00   32:53 (25)  1:06:06  
25.   Pekka Huusari Lahden Suunnistajat-37    11:52:00   32:51 (24)  1:06:17  
26.   Ville Sundberg Lynx    12:14:00   32:35 (23)  1:08:57  
27.   Pekka Hyvönen Turun Suunnistajat    11:48:00   34:27 (28)  1:11:20  
28.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä    11:38:00      1:12:27  
29.   Jussi Karelo Joutsenon Kullervo    11:20:00   34:36 (29)  1:12:52  
30.   Tomi Kapiainen Raja-Karjalan Suunnistajat    11:26:00   34:11 (27)  1:14:23  
31.   Janne Räty Rastiketut    11:28:00   36:24 (34)  1:14:52  
32.   Matti Janlöv IF Sibbo-Vargarna    11:32:00   30:55 (22)  1:15:13  
33.   Tapani Partanen Hyvinkään Rasti    11:24:00   36:19 (33)  1:15:30  
34.   Timo Hongell Kokkolan Suunnistajat    11:50:00   35:08 (32)  1:15:44  
35.   Leif Haajanen OK Raseborg    11:16:00   34:56 (31)  1:16:11  
36.   Henri Taanila Ikaalisten Nouseva Voima    12:32:00   39:09 (38)  1:17:02  
37.   Olli Väätäinen Jämsän Retki-Veikot    11:42:00   37:51 (36)  1:17:20  
38.   Tapio Haarlaa Helsingin Suunnistajat    11:44:00   34:54 (30)  1:19:13  
39.   Alexander Raykov Joutsenon Kullervo    11:30:00   38:09 (37)  1:20:28  
40.   Jarno Matilainen Lahden Suunnistajat-37    11:22:00   36:32 (35)  1:20:46  
41.   Tommi Lavonen Sippurasti    11:12:00   42:34 (40)  1:20:54  
42.   Turo Väätäinen Espoon Suunta    11:04:00   23:41:17 (44)  1:21:13  
43.   Mikko Vainio Koo-Vee    11:10:00   41:17 (39)  1:29:38  
44.   Lauri Tolkki Tarpian Suunta    11:06:00   48:11 (41)  1:29:39  
45.   Rauno Autio Karkki-Rasti    11:18:00   50:22 (43)  1:39:45  
46.   Jari Väisänen Kalevan Rasti    11:02:00   49:24 (42)  1:42:38  
   Ville Hämäläinen IF Femman    11:08:00      keskeytti  
   Markus Vainiomäki Suunta-Sepot    11:14:00      ei läht.  
   Sebastian Snickars Delta    11:34:00      ei läht.  
   Antti Ekonoja Pellon Ponsi    12:00:00      keskeytti  
   Totte Packalén Lynx    12:02:00      ei läht.  
   Jarkko Alanissi Vehkalahden Veikot    12:16:00      ei läht.  
   Toni Louhisola Turun Metsänkävijät    12:26:00      keskeytti  
   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti    12:40:00      ei läht.  
   Petteri Laitinen Kangasala SK    12:42:00      ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English