Kainuun Rastiviikko Suomussalmella 5. - 10.7.2009

H60A 1. dag

Smart Follow

        Starttid Mål
5,4 km
 
1.   Leo Jokinen Kokkolan Suunnistajat    15:59:00   44:18  
2.   Pekka Kanste Sotkamon Jymy    15:51:00   45:15  
3.   Paavo Vesterinen Lounais-Hämeen Rasti    14:33:00   45:58  
4.   Kauko Pääkkölä Lapin Veikot    14:39:00   46:34  
5.   Heikki Hillo Valkeakosken Haka    15:07:00   46:45  
6.   Taisto Kemppainen Vaalan Karhu    14:19:00   49:31  
7.   Heimo Hongisto Loimaan Jankko    15:05:00   49:42  
8.   Paavo Inkinen Rastivarsat    15:03:00   51:00  
9.   Raimo Saaranen Siilin Rasti    15:37:00   52:10  
10.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu    15:01:00   52:49  
11.   Seppo Määttä Kemijärven Urheilijat    14:11:00   54:02  
12.   Arvi Teppala Someron Esa    14:15:00   55:30  
13.   Jussi Viitasaari Himangan Urheilijat    14:13:00   55:47  
14.   Tapani Kesti Kuortaneen Kunto    14:09:00   55:49  
15.   Erkki Jokela Leppävaaran Sisu    16:05:00   56:03  
16.   Risto Haapala Kokkolan Suunnistajat    14:49:00   56:04  
17.   Heikki Lassila Pitäjänmäen Tarmo    14:23:00   56:49  
18.   Timo Huovila Karkki-Rasti    15:23:00   56:59  
19.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat    16:03:00   57:14  
20.   Mauno Korhonen Kuopion Suunnistajat    15:25:00   57:17  
21.   Pentti Hurskainen Oulun Reipas    13:53:00   58:19  
22.   Esko Tuohimaa Oulun NMKY:n Urheilijat    15:21:00   58:23  
22.   Matti Espo Sippurasti    15:47:00   58:23  
24.   Viljo Kajava Kuopion Suunnistajat    14:03:00   58:41  
25.   Aimo Partanen Kuopion Suunnistajat    14:35:00   58:47  
26.   Matti Valta Jämsän Retki-Veikot    15:29:00   1:00:07  
27.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot    14:31:00   1:02:04  
28.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus    13:49:00   1:02:21  
29.   Vesa Kätkä Ykspihlajan Reima    13:59:00   1:02:41  
30.   Yngve Alexandersson Närpes OK    13:45:00   1:03:51  
31.   Voitto Järvenpää Rasti E4    14:27:00   1:05:24  
32.   Eero Lassila Tuupovaaran Sepot    14:53:00   1:06:13  
33.   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä    13:55:00   1:06:29  
34.   Ahti Kinnula Kuusamon Erä-Veikot    15:57:00   1:06:50  
35.   Jorma Ryynänen Pihkaniskat    14:07:00   1:08:32  
36.   Heikki Pitkänen Rastivarsat    13:51:00   1:08:55  
37.   Ensio Lakanen Delta    14:37:00   1:09:02  
38.   Reijo Orrensalo Turun Visat    15:35:00   1:09:24  
39.   Markku Virtanen Espoon Akilles    14:01:00   1:09:29  
40.   Reino Valkonen Hankasalmen Hanka    14:47:00   1:10:24  
41.   Reijo Puurunen Oulun Tarmo    14:55:00   1:10:39  
42.   Olavi Lukkarinen SK Pohjantähti    15:55:00   1:10:55  
43.   Paavo Rönkkö Espoon Suunta    14:51:00   1:12:23  
44.   Erkki Kohvakka Haukivuoren Kisailijat    13:47:00   1:12:39  
45.   Hannu Sihvonen Kangasniemen Kalske    13:43:00   1:13:43  
46.   Tapio Leino Espoon Suunta    16:01:00   1:14:35  
47.   Pertti Euren Rastikarhut    15:15:00   1:15:08  
48.   Reino Parikka Espoon Akilles    15:09:00   1:15:11  
49.   Jouko Määttä Puolangan Ryhti    14:25:00   1:20:08  
50.   Jukka Aaltonen IF Brahe    15:45:00   1:21:32  
51.   Jorma Helin Rasti-Jyry    15:19:00   1:25:18  
52.   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto    15:49:00   1:25:23  
53.   Pekka Lindqvist Raja-Karjalan Suunnistajat    14:59:00   1:25:49  
54.   Heikki Salovaara SK Pohjantähti    14:41:00   1:28:11  
55.   Veikko Kaarnijärvi Jämsän Retki-Veikot    14:21:00   1:29:23  
56.   Martti Joensuu Nivalan Urheilijat    15:27:00   1:33:34  
57.   Kari Niinistö Angelniemen Ankkuri    15:39:00   1:43:05  
58.   Seppo Kohvakka Savon Rasti    15:43:00   1:49:01  
59.   Antti Hakamäki Hauhon Sisu    15:17:00   2:06:52  
60.   Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama    14:43:00   2:29:33  
61.   Boris Kalinin Moscow  RUS  15:41:00   2:36:49  
   Kauko Miettinen Suonenjoen Vasama    14:17:00   disk  
   Jorma Pellikka Helsingin Suunnistajat    15:11:00   disk  
   Jarmo Huovinen Puolangan Ryhti    15:33:00   bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English