H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 34, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Eivind Tonna Lounais-Hämeen Rasti 1.08.07 2. Daniel Nordebo Älvsby IF SWE 1.09.03 +56 3. Hannu-Pekka Pukema Ounasvaaran Hiihtoseura 1.09.21 +1.14 4. Peter Arnesson IF Hallby SOK SWE 1.09.53 +1.46 5. Jarkko Urpalainen Miehikkälän Vilkas 1.10.02 +1.55 6. Teemu Köngäs Puolangan Ryhti 1.10.12 +2.05 7. Hans Jörgen Kvåle IFK Mora OK SWE 1.11.52 +3.45 8. Simo Turunen Rasti-Pielinen 1.12.03 +3.56 9. Jari Sipilä Suunta 2000 1.12.59 +4.52 10. Johan Granath IF Hallby SOK SWE 1.14.09 +6.02 11. Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi 1.15.19 +7.12 12. Janne Keisanen Jämsän Retki-Veikot 1.15.35 +7.28 13. Pasi Kiiskinen Rasti-Pielinen 1.16.30 +8.23 14. Janne Häkkinen Petäjäveden Petäjäiset 1.17.20 +9.13 15. Lauri Leinonen Ounasvaaran Hiihtoseura 1.19.25 +11.18 16. Jaakko Urpalainen Miehikkälän Vilkas 1.20.37 +12.30 17. Markku Siponen Rasti-Pielinen 1.22.18 +14.11 18. Janne Virkki Haapamäen Urheilijat 1.24.47 +16.40 19. Markus Hannula Mäntsälän Urheilijat 1.25.56 +17.49 20. Vesa Arffman Ounasvaaran Hiihtoseura 1.28.03 +19.56 21. Marko Vapa Ounasvaaran Hiihtoseura 1.30.52 +22.45 22. Matti Raitoharju Rasti-Lukko 2.12.53 +1.04.46 Ari-Pekka Lassila Vetelin Urheilijat -- Seppo Mäkinen Suunta 2000 -- Jukka Kantomaa Suunta 2000 -- Petri Kiiskinen Rasti-Pielinen -- Antti Ekonoja Pellon Ponsi -- Teemu Niskanen Ounasvaaran Hiihtoseura -- Matti Keskinarkaus Ounasvaaran Hiihtoseura -- Jari Määttä Kemijärven Urheilijat -- Johannes Pohjala Hiisirasti -- Juuso Tuomaala OK Botnia -- Teemu Rantala OK Botnia -- Juho Kattelus Auran Vannas --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) Heikki Mattila Iisu --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Jari Hannuksela Suunta 2000 1.26.47 2. Petri Moisio Saarijärven Pullistus 1.27.25 +38 3. Jani Leppäniemi Vetelin Urheilijat 1.40.04 +13.17 4. Tomi Hankaniemi Vesaisten Pojat 1.51.48 +25.01 5. Marko Saari Länsi-Lavian Loiske 1.52.14 +25.27 6. Esa Leppäniemi Vetelin Urheilijat 2.08.16 +41.29 Esa Hämäläinen Punkalaitumen Kunto -- Mikael Salo OK Orient -- Jani Riissanen Espoon Akilles --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Vesa Tielinen Luumäen Rasti 1.04.42 2. Antti Virtanen Hyvinkään Rasti 1.06.14 +1.32 3. Kimmo Gynther Itä-Hämeen Rasti 1.13.51 +9.09 4. Petri Stevander Kuortaneen Kunto 1.18.24 +13.42 5. Samuli Toivanen Luumäen Rasti 1.22.09 +17.27 6. Kristian Liljeström Olavin Rasti 1.32.10 +27.28 7. Petri Hannila Suunta 2000 1.46.52 +42.10 8. Kai Törmikoski Savon Suunta 1.56.57 +52.15 Tommy Jauhojärvi Askes SK NOR -- Risto Oja Ylivieskan Kuula -- Ari Männikkö Ylikiimingin Nuijamiehet -- Tom Järvinen Helsingin Poliisi-Voim. --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Kimmo Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura 1.00.18 2. Matti Turunen Rasti-Pielinen 1.03.52 +3.34 3. Jarmo Oikarinen Suunta Jyväskylä 1.06.02 +5.44 4. Arto Vilppola Suunta 2000 1.06.51 +6.33 5. Sergey Chernykh Hyvinkään Rasti 1.07.12 +6.54 6. Markku Vauhkonen Hyvinkään Rasti 1.07.59 +7.41 7. Asko Sippola Kuortaneen Kunto 1.11.55 +11.37 8. Velu Sipola Suunta 2000 1.16.52 +16.34 9. Jarmo Pyhtinen Posion Pyrintö 1.21.59 +21.41 10. Håkan Tholerud Övertorneå IF SWE 1.40.25 +40.07 11. Jari Lahtinen Itä-Hämeen Rasti 1.45.21 +45.03 12. Horst Gretschel Kuusamon Erä-Veikot 1.52.56 +52.38 Hannu Heiskanen Kuopion Suunnistajat -- Juha Lerssi Kaustisen Pohjan-Veikot -- Sauli Viitasaari Kokkolan Suunnistajat -- Ilkka Kotala Ounasvaaran Hiihtoseura --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 24, Keskeytti: 0, Hylätty: 3) 1. Anssi Juutilainen SK Vuoksi 58.40 2. Juhani Jetsonen Kuopion Suunnistajat 59.08 +28 3. Tapio Tikkanen Savon Suunta 1.02.31 +3.51 4. Ari Martikainen Haapamäen Urheilijat 1.04.54 +6.14 5. Heikki Peltonen Itä-Päijänteen Rasti 1.06.30 +7.50 6. Pekka Hiltunen Rasti-Pielinen 1.06.32 +7.52 7. Pasi Martikainen Haapamäen Urheilijat 1.06.39 +7.59 8. Markku Kotamäki Kuopion Suunnistajat 1.12.34 +13.54 9. Timo Halla-Aho Iisu 1.13.27 +14.47 10. Mats Walheim IK Klintarna SWE 1.16.52 +18.12 11. Bengt Tunis IF Femman 1.20.26 +21.46 12. Jyrki Routsi Hiisirasti 1.21.09 +22.29 13. Markku Laine Mäntsälän Urheilijat 1.21.10 +22.30 14. Rolf Helander Oulaisten Huima 1.22.40 +24.00 15. Tauno Suominen Järvenpään Palo 1.22.57 +24.17 16. Ari Honkimaa Espoon Suunta 1.25.41 +27.01 17. Timo Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot 1.26.33 +27.53 18. Tapani Sipilä Suunta 2000 1.38.34 +39.54 19. Kari Moisander Kangasala SK 1.49.56 +51.16 20. Fredrik Holmgren Bergnäsets AIK SWE 2.00.40 +1.02.00 Jouko Karppinen Laitasaaren Veto -- Tapani Varamäki OK77 -- Markku Kotala Ounasvaaran Hiihtoseura -- Jukka-Pekka Rantio Hauhon Sisu --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 28, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Raimo Hyyryläinen Juvan Urheilijat 52.18 2. Heikki Saarinen Mäntsälän Urheilijat 53.55 +1.37 3. Seppo Ollikainen Juvan Urheilijat 54.17 +1.59 4. Eero Kiiskinen Rasti-Pielinen 55.57 +3.39 5. Jukka Urpalainen Miehikkälän Vilkas 57.22 +5.04 6. Seppo Keltamäki Iisu 57.57 +5.39 7. Henry Nyberg Rastivarsat 59.47 +7.29 8. Jarmo Vainio Hämeenlinnan Suunnistajat 1.03.56 +11.38 9. Timo Koutaniemi Ounasvaaran Hiihtoseura 1.05.08 +12.50 10. Pauli Toropainen Oulun NMKY:n Urheilijat 1.05.45 +13.27 11. Kauno Mourujärvi Kuopion Suunnistajat 1.05.55 +13.37 12. Martti Pihlajamaa Kaustisen Pohjan-Veikot 1.07.16 +14.58 13. Kjell Sandström Bodens BK OS SWE 1.07.57 +15.39 14. Rolf-Erik Sundelin IF Femman 1.09.27 +17.09 15. Markku Hyvönen Rasti-Pielinen 1.10.17 +17.59 16. Juhani Tarvainen Pitäjänmäen Tarmo 1.13.39 +21.21 17. Matts Engvall Bodens BK OS SWE 1.15.30 +23.12 18. Jaakko Rahko Laitasaaren Veto 1.15.47 +23.29 19. Martti Mykkänen Siilin Rasti 1.17.48 +25.30 20. Raimo Antikainen Vetelin Urheilijat 1.18.52 +26.34 21. Martti Lappalainen Navi 1.25.33 +33.15 22. Martti Vapa Suunta 2000 1.30.15 +37.57 23. Heikki Tyrväinen Tuusulan Voima-Veikot 1.31.05 +38.47 Hannu Karstunen Ylivieskan Kuula -- Raimo Haapalehto Vetelin Urheilijat -- Jouni Keskinarkaus Ounasvaaran Hiihtoseura -- Erkki Pokela Luumäen Rasti -- Esko Udd Iisu --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 35, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Teuvo Lehtinen Mäntsälän Urheilijat 54.11 2. Unto Virkkula Nivalan Urheilijat 55.07 +56 3. Paavo Inkinen Rasti-Jyry 55.32 +1.21 4. Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu 56.04 +1.53 5. Ossi Lakkala Saloisten Reipas 56.13 +2.02 6. Jussi Viitasaari Nivalan Urheilijat 58.38 +4.27 7. Antero Varjonen Rajamäen Rykmentti 59.45 +5.34 8. Pertti Jäkälä SK Vuoksi 59.56 +5.45 9. Aulis Hahtola Rasti-Kurikka 1.00.33 +6.22 10. Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnist. 1.00.51 +6.40 11. Esko Taipalus Rastiketut 1.01.52 +7.41 12. Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto 1.02.40 +8.29 13. Martti Joensuu Nivalan Urheilijat 1.03.22 +9.11 14. Leo Jokinen Kokkolan Suunnistajat 1.03.34 +9.23 15. Pekka Ravattinen Joutsenon Kullervo 1.03.45 +9.34 16. Antero Karvinen Ounasvaaran Hiihtoseura 1.04.48 +10.37 17. Jussi Köykkä Rasti-Kurikka 1.04.55 +10.44 18. Jorma Oja Nivalan Urheilijat 1.06.16 +12.05 19. Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat 1.08.08 +13.57 20. Kimmo Kettunen Säyneisen Salpa 1.08.43 +14.32 21. Seppo Nieminen Haapamäen Urheilijat 1.09.32 +15.21 22. Måns Åkerblom Gamlakarleby IF 1.10.30 +16.19 23. Jouko Määttä Puolangan Ryhti 1.12.21 +18.10 24. Antti Häkkinen Suunta Jyväskylä 1.13.15 +19.04 25. Matti Mäkirinne Suomusjärven Sisu 1.17.25 +23.14 26. Kalevi Tapaninaho Oulun NMKY:n Urheilijat 1.17.28 +23.17 27. Asko Kujala Kokkolan Suunnistajat 1.20.04 +25.53 28. Kalle Mattila Posion Pyrintö 1.20.11 +26.00 29. Eero Kattilakoski Kaustisen Pohjan-Veikot 1.25.28 +31.17 30. Jaakko Hirvonen Liperin Taimi 1.43.19 +49.08 31. Pentti Kela Kajaanin Suunnistajat 1.50.14 +56.03 Eero Juola Kokkolan Suunnistajat -- Seppo Mähönen Perämeren Rasti -- Frans Pått IF Minken -- Viljo Kajava Kuopion Suunnistajat --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Seppo Karjalainen Kuopion Suunnistajat 50.04 2. Jukka Savolainen Lahden Suunnistajat-37 52.05 +2.01 3. Reijo Haaja Valkeakosken Haka 52.54 +2.50 4. Jouko Torvikoski Järvenpään Palo 53.45 +3.41 5. Seppo Saarela Keminmaan Urheilijat 54.26 +4.22 6. Viljo Kokkonen Espoon Suunta 54.59 +4.55 7. Kalle Männikkö Oulun NMKY:n Urheilijat 55.11 +5.07 8. Kari Koskinen SOC Asikkala 55.37 +5.33 9. Paavo Rahkonen SK Vuoksi 55.43 +5.39 10. Matti Alapoikela Ounasvaaran Hiihtoseura 56.26 +6.22 11. Pertti Nyberg SOC Asikkala 56.57 +6.53 12. Martti Varis Ounasvaaran Hiihtoseura 58.02 +7.58 13. Jukka Luukko Päijät-Rasti 58.18 +8.14 14. Asko Harvala Ounasvaaran Hiihtoseura 59.00 +8.56 15. Oiva Kaasalainen Suunta-Sepot 1.01.17 +11.13 16. Arvo Jonkka Rastikarhut 1.01.40 +11.36 17. Tauno Partanen Säyneisen Salpa 1.04.53 +14.49 18. Heikki Partanen Savon Rasti 1.05.17 +15.13 19. Erkki Vistiaho Kokkolan Suunnistajat 1.05.21 +15.17 20. Erkki Latvasto Helsingin Suunnistajat 1.06.02 +15.58 21. Risto Sirola Keravan Urheilijat 1.07.43 +17.39 22. Heikki Sulander Kangasalan Kisa 1.19.57 +29.53 Timo Tiira SK Vuoksi -- Esko Linna Nivalan Urheilijat -- Seppo Kettunen Rasti-Jyry -- Pentti Helminen Jämsän Retki-Veikot --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Reijo Oja Nivalan Urheilijat 53.12 2. Erkki Alakuijala Suunta 2000 55.06 +1.54 3. Tarmo Salmi Joutsenon Kullervo 55.12 +2.00 4. Veikko Suutari Joutsenon Kullervo 57.11 +3.59 5. Jaakko Alalahti Oulun NMKY:n Urheilijat 58.35 +5.23 6. Eero Kakkola Joutsenon Kullervo 59.34 +6.22 7. Pentti Saarinen Savon Rasti 1.01.03 +7.51 8. Toivo Ryyppö Raja-Karjalan Suunnist. 1.01.58 +8.46 9. Tapani Häkkinen Itä-Päijänteen Rasti 1.05.03 +11.51 10. Armo Pasonen OK77 1.10.41 +17.29 11. Lars-Gunnar Holm OK Botnia 1.13.10 +19.58 12. Paavo Valkonen Hankasalmen Hanka 1.24.16 +31.04 13. Ilmari Tupitsa Rasti-Jyry 1.30.36 +37.24
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Arvi Noponen Suomussalmen Rasti 49.46 2. Samuli Puro Ounasvaaran Hiihtoseura 58.49 +9.03 3. Kalle Leppänen Rasti E4 1.00.08 +10.22
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Kyösti Jäppinen Iisu 43.35
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Leo Laakkonen Valkeakosken Haka 1.07.42 2. Olli-Markus Taivainen Pellon Ponsi 1.08.18 +36 3. Antti Vainio MS Parma 1.10.49 +3.07 4. Ville-Petteri Saarela Keminmaan Urheilijat 1.12.36 +4.54 5. Carl Mangnusson IFK Mora OK SWE 1.12.53 +5.11 6. Taneli Pantsar Pellon Ponsi 1.14.30 +6.48 7. Tuomo Lahtinen Itä-Hämeen Rasti 1.20.05 +12.23 8. Ville Väyrynen Rasti-Pielinen 1.27.37 +19.55 9. Rauli Koskela RasTiimi 1.30.01 +22.19 10. Markku Oikarinen Suunta Jyväskylä 1.42.07 +34.25 11. Elias Peltonen Itä-Päijänteen Rasti 1.48.10 +40.28 Mikko Kesälä SK Pohjantähti -- Jesse Martelius MS Parma -- Juuso Kattelus Auran Vannas --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Peter Sundelin IF Femman 55.28 2. Tero Linnainmaa Kyrös-Rasti 58.06 +2.38 3. Tommi Reponen Paimion Rasti 1.00.28 +5.00 4. Eero-Matti Vainio MS Parma 1.01.15 +5.47 5. Toni Saari Pohjankyrön Rasti 1.02.26 +6.58 6. Kare Kaskinen Ulvilan Ura 1.03.55 +8.27 7. Rasmus Tunis IF Femman 1.08.09 +12.41 8. Ville Mörsky Haapamäen Urheilijat 1.25.03 +29.35
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 23, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Tuomas Kotro SK Vuoksi 52.00 2. Kristian Kannus Kangasala SK 56.26 +4.26 3. Topias Peltonen Itä-Päijänteen Rasti 56.34 +4.34 4. Jere Sipponen Paimion Rasti 57.36 +5.36 5. Juha Martikainen Haapamäen Urheilijat 58.00 +6.00 6. Lauri Similä SK Vuoksi 58.03 +6.03 7. Jukka Väyrynen Rasti-Pielinen 58.31 +6.31 8. Timo Moisander Kangasala SK 58.42 +6.42 9. Masa Juutilainen SK Vuoksi 1.00.23 +8.23 10. Konsta Vanhanen SK Pohjantähti 1.02.30 +10.30 11. Santeri Aikio Kuusamon Erä-Veikot 1.02.51 +10.51 12. Juho Rahko Laitasaaren Veto 1.03.52 +11.52 13. Juho Lahtinen Itä-Hämeen Rasti 1.05.40 +13.40 14. Peetu Mattola Haapaveden Urheilijat 1.10.26 +18.26 15. Juho Saari Pohjankyrön Rasti 1.12.40 +20.40 16. Ville Parkkinen SK Pohjantähti 1.13.22 +21.22 17. Tomi Pitkänen Kuusamon Erä-Veikot 1.19.15 +27.15 18. Heikki Ravaska Haapaveden Urheilijat 1.20.28 +28.28 19. Henri Rutanen SK Pohjantähti 2.02.12 +1.10.12 Jaakko Jutila Tampereen Pyrintö -- Lauri Nenonen SK Vuoksi -- Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat -- Karo Saarinen Kangasala SK --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Olli Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura 38.48 2. Slava Chernykh Hyvinkään Rasti 40.20 +1.32 3. Sixten Walheim IK Klintarna SWE 42.23 +3.35 4. Olli Hiitola Oulaisten Taru 45.29 +6.41 5. Niko Herttuainen Raja-Karjalan Suunnist. 50.09 +11.21 6. Matti Mörsky Haapamäen Urheilijat 52.27 +13.39 7. Aleksi Karppinen Laitasaaren Veto 53.03 +14.15 8. Antti Kemppi Kangasala SK 55.09 +16.21 9. Seppo Väyrynen Rasti-Pielinen 57.37 +18.49 10. Jere Pantsar Pellon Ponsi 1.06.54 +28.06 Henri Lerssi Kaustisen Pohjan-Veikot --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Elmeri Toivanen Kuusankosken Urheiluseura 33.58 2. Niilo Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura 34.51 +53 3. Markus Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot 37.49 +3.51 4. Tuomas Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura 37.56 +3.58 5. Veikka Liljeström Olavin Rasti 1.26.02 +52.04 Kalle Tiitto RasTiimi -- Roope Ruuhiala Hiisirasti --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Hannele Tonna Hankasalmen Hanka 1.04.28 2. Laura Salmi Epilän Esa 1.08.42 +4.14 3. Pernilla Tunis IF Femman 1.10.53 +6.25 4. Anni Honkimaa Espoon Suunta 1.14.13 +9.45 5. Kaisa Laitinen Ounasvaaran Hiihtoseura 1.15.49 +11.21 6. Ksenia Chernykh Hyvinkään Rasti 1.17.06 +12.38 7. Mari Koivunen Lammin Säkiä 1.17.20 +12.52 8. Kajsa Richardson Domnarvets GOIF SWE 1.17.38 +13.10 9. Elin Vedin Selånger sok SWE 1.17.44 +13.16 10. Sanna Sevanto Epilän Esa 1.17.48 +13.20 11. Niina Jaako Länsi-Rajan Rasti 1.20.02 +15.34 12. Maria Salmi Joutsenon Kullervo 1.21.05 +16.37 13. Tiia Tallila Valkeakosken Haka 1.21.15 +16.47 14. Maria Laitinen Ounasvaaran Hiihtoseura 1.21.35 +17.07 15. Sari Vääränen Kouvolan Rasti-72 1.25.56 +21.28 16. Ritva Partanen Koo-Vee 1.30.33 +26.05 17. Marja Jokinen Kokkolan Suunnistajat 1.33.38 +29.10 18. Jenni Pulkkinen Rasti-Lukko 1.40.54 +36.26 19. Tuuli Kettunen Säyneisen Salpa 1.57.12 +52.44 Heli Urpalainen Sonkajärven Pahka -- Sari Suomalainen Leppävaaran Sisu -- Leena Rauhamäki Lammin Säkiä -- Heli Jylhä Kaustisen Pohjan-Veikot -- Johanna Niittymäki Koo-Vee -- Hanna-Maija Mäkelä Koo-Vee -- Linda Ekonoja OK Botnia --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Marjo Tiitto RasTiimi 44.15 2. Jenny Vuorinen Kauhavan Wisa 44.37 +22 3. Sanna Koponen Rasti-Pielinen 1.02.45 +18.30
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Jonna Halttunen Kangasniemen Kalske 57.22 2. Anu Gretschel Kuusamon Erä-Veikot 1.04.32 +7.10 3. Tarja Kärjä Savon Suunta 1.21.32 +24.10 Hanna Ketamo Suunta-Sepot -- Outi Saarinen Savon Rasti -- Anu Liljeström Olavin Rasti --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Virpi Juutilainen SK Vuoksi 51.38 2. Maarit Dahlman-Tervala Saloisten Reipas 53.06 +1.28 3. Johanna Perkkalainen Epilän Esa 56.40 +5.02 4. Kristiina Hannula Mäntsälän Urheilijat 1.07.09 +15.31 5. Lea Pirttilä Ounasvaaran Hiihtoseura 1.25.04 +33.26 Eija Hannuksela Suunta 2000 --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Pirjo Mulari Kajaanin Suunnistajat 57.32 2. Tiina Äijälä Kangasala SK 1.00.04 +2.32 3. Arja Lotvonen Laitasaaren Veto 1.00.19 +2.47 4. Sirkka Oikarinen Suunta Jyväskylä 1.01.10 +3.38 5. Marita Väärälä Ounasvaaran Hiihtoseura 1.05.47 +8.15 6. Sari Jetsonen Kuopion Suunnistajat 1.15.00 +17.28 7. Eija Sipponen Paimion Rasti 1.15.27 +17.55 8. Terttu Lahtinen Itä-Hämeen Rasti 1.37.28 +39.56 Anne Soramäki Perämeren Rasti -- Päivi Aarikka-Ruuhiala Hiisirasti --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Anne Pelto-Huikko Epilän Esa 44.06 2. Kirsi Kihlström Hankasalmen Hanka 45.11 +1.05 3. Helena Soinila Teuvan Rivakka 49.20 +5.14 4. Päivi Raatikainen Hankasalmen Hanka 50.05 +5.59 5. Berit Tunis IF Femman 57.49 +13.43 6. Airi Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot 59.08 +15.02 7. Eva Walheim IK Klintarna SWE 1.14.12 +30.06 Sisko Anttila Lammin Säkiä -- Anne Määttä Kuusamon Erä-Veikot --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Ritva Halme Kiimingin Urheilijat 51.20 2. Bodil Fred IF Femman 53.20 +2.00 3. Agneta Holmgren Bergnäsets AIK SWE 57.28 +6.08 4. Arja Pajunen Oriveden Ponnistus 1.02.25 +11.05 Rauni Karstunen Ylivieskan Kuula -- Tuire Niemi Tampereen Pyrintö -- Raili Keskinarkaus Ounasvaaran Hiihtoseura --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Marja Suomalainen Leppävaaran Sisu 44.45 2. Tuula Kaasalainen Suunta-Sepot 46.29 +1.44 3. Mirja-Liisa Sulander Navi 47.53 +3.08 4. Anneli Rajaniemi Oulaisten Taru 51.34 +6.49 5. Pirjo Valkonen Hankasalmen Hanka 53.19 +8.34 6. Mirjami Tupitsa Rasti-Jyry 56.24 +11.39 7. Leena Holck Muonion Tunturi-Veikot 1.00.46 +16.01 8. Tuula Ohramaa Rasti-Jyry 1.01.47 +17.02 9. Maria-Leena Törrö Valkeakosken Haka 1.02.56 +18.11 10. Marja Kanerva Rasti-Jyry 1.44.59 +1.00.14 Leena Korteniemi Suunta 2000 -- Saga Pått IF Minken --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Tuula Varis Ounasvaaran Hiihtoseura 50.47 2. Marjatta Vauhkonen Epilän Esa 52.37 +1.50 3. Helena Mäkinen Ilomantsin Urheilijat 52.51 +2.04 4. Anneli Vilppola Iisu 55.04 +4.17 5. Anna-Liisa Hankonen Iisu 59.56 +9.09 6. Pirkko Latvasto Helsingin Suunnistajat 1.00.02 +9.15 7. Anneli Mattila Iisu 1.08.22 +17.35 Pirkko Tahvanainen Hollolan Urheilijat -46 --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Marjatta Vehmanen Keravan Urheilijat 1.22.25 2. Kaarina Holopainen Hyvinkään Rasti 1.57.24 +34.59 Eila Pekkarinen Keravan Urheilijat --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Aune Jalava Keravan Urheilijat 1.09.31
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Johanna Tholerud Övertorneå IF SWE 57.25 2. Kaisa Lylynperä Koo-Vee 57.56 +31 3. Anni Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot 1.01.38 +4.13 4. Milla Lotvonen Laitasaaren Veto 1.04.25 +7.00 5. Katariina Tiitto RasTiimi 1.08.17 +10.52 6. Jenni Rahko Laitasaaren Veto 1.08.46 +11.21 7. Maarit Nummi Laitasaaren Veto 1.18.34 +21.09 8. Tiina Ala-Pöntiö Laitasaaren Veto 1.20.40 +23.15 9. Johanna Tiitto RasTiimi 1.21.21 +23.56 10. Suvi Hyvönen Rasti-Pielinen 1.24.22 +26.57 Minna Saarinen Koo-Vee --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Mira Kaskinen Ulvilan Ura 47.01 2. Eeva-Liisa Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot 48.28 +1.27 3. Marjut Turunen Rasti-Pielinen 48.52 +1.51 4. Sara Rensgard OK Renen SWE 49.54 +2.53 5. Sonja Mörsky Haapamäen Urheilijat 50.38 +3.37 6. Kukka-Maaria Karppinen Laitasaaren Veto 58.05 +11.04 7. Reetta Hämäläinen Kajaanin Suunnistajat 59.01 +12.00 8. Sari Anttonen Haapamäen Urheilijat 59.42 +12.41 9. Rieke Bruns Älvsby IF SWE 1.01.50 +14.49 10. Sini Mattila Kaustisen Pohjan-Veikot 1.01.53 +14.52 11. Tiia Pitkänen Kuusamon Erä-Veikot 1.14.52 +27.51 Salla Koskela Lounais-Hämeen Rasti --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Katri Lylynperä Suunta-Sepot 43.59 2. Maaret Turunen Rajamäen Rykmentti 47.51 +3.52 3. Sanna Pusa Haapamäen Urheilijat 48.09 +4.10 4. Essi Lotvonen Laitasaaren Veto 48.42 +4.43 5. Miia Saari Pohjankyrön Rasti 51.50 +7.51 6. Satu Mörsky Haapamäen Urheilijat 52.14 +8.15 7. Emma Rinta Pohjankyrön Rasti 54.28 +10.29 8. Vilmalotta Silvonen SK Vuoksi 54.32 +10.33 9. Emilia Mänttäri Kuopion Suunnistajat 55.27 +11.28 10. Marjo Bergman Ounasvaaran Hiihtoseura 55.55 +11.56 11. Johanna Saari Kankaanpään Suunnistajat 57.16 +13.17 12. Aino Ojanen Kangasala SK 59.02 +15.03 13. Kaisu Uusipaasto Kankaanpään Suunnistajat 1.00.51 +16.52 Paula Korpi Pohjankyrön Rasti --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Suvi Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura 38.59 2. Henna Hannila Suunta 2000 54.46 +15.47 3. Terhi Teeriaho RasTiimi 1.16.07 +37.08 Juulia Rinta Pohjankyrön Rasti -- Sanni Ruuhiala Hiisirasti --
H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 D21 D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 5, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. Aurora Näsi SK Pohjantähti 42.50 2. Venla Liljeström Olavin Rasti 49.11 +6.21 3. Tuuli Kärjä Savon Suunta 1.04.50 +22.00 Juliaana Näsi SK Pohjantähti -- Fanni Jauhojärvi Markussen Askes SK NOR --