15.-15.1. Suunnistavan Uudenmaan testijuoksu, Suunnistava Uusimaa
Kausi 2013 avattiin uuden ennätysosanoton myötä suht hyvässä -4 asteen pakkasessa. Tien pinnalle oli kertynyt jonkin verran pöpperöä joka varmasti verotti voimia.
Korjaukset ja parin puuttuvan osallistujan aikoja saa kertoa allekirjoittaneelle postitse timo.kokko@kokkens.fi
Tulokset:
Nro Nimi Seura 3km Sija 3km 6km Sija 6km 9km Sija 9km 12km Sija 12km
646 Niklas Saramäki Lynx 00:10:55 8 00:21:59 7 00:33:20 5 00:44:42 1
487 Andreas Hall IF Femman 00:11:23 19 00:22:31 11 00:33:44 6 00:44:43 2
1164 Olli-Pekka Heikkilä Lynx 00:10:58 11 00:22:37 13 00:34:45 8 00:46:42 3
1181 Mikko Niskanen Helsingin Suunnistajat 00:12:54 43 00:26:02 35 00:39:49 13 00:53:22 4
80 Otto Sund IF Femman 00:10:09 2 00:20:25 2 00:31:01 1
82 Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat 00:10:10 5 00:21:04 6 00:32:01 2
1190 Antto-Iiro Suhonen Helsingin Suunistajat 00:10:57 10 00:21:59 8 00:32:54 3
638 Veli Kangas Helsingin Suunnistajat 00:10:58 12 00:22:06 10 00:33:11 4
18 Ville Luoma Hiidenkiertäjät 00:11:09 17 00:22:32 12 00:33:52 7
507 Lauri Roininen Helsingin Suunnistajat 00:11:06 16 00:22:55 16 00:34:56 9
637 Ville Lampinen Helsingin Suunnistajat 00:11:35 22 00:23:25 20 00:35:13 10
1971 Joona Ojapalo Rajamän Rykmentti 00:11:03 15 00:23:16 19 00:35:40 11
1183 Kerkko Visuri OK77 00:12:09 29 00:24:32 25 00:37:00 12
56 Topi Raitanen Tuusulan Voima-Veikot 00:10:08 1 00:20:15 1
57 Eero Saleva Tuusulan Voima-Veikot 00:10:15 6 00:20:26 3
1865 Luukas Valtonen Helsingin Suunnistajat 00:10:09 3 00:20:32 4
81 Topi Penttinen Ok Orient 00:10:09 4 00:20:37 5
94 Eemeli Suominen Hiidenkiertäjät 00:10:59 13 00:22:01 9
1508 Lauri Vuorinen Vehkalahden Veikot 00:10:56 9 00:22:42 14
643 Tuomas Heikkilä Mäntsälän Urheilijat 00:11:12 18 00:22:42 15
1166 Tommi Oksanen Helsingin Suunnistajat 00:10:25 7 00:23:06 17
1120 Niel Dobbs Helsingin Suunnistajat 00:11:25 20 00:23:14 18
1159 Juho Rajaniemi Turun Suunnistajat 00:11:36 23 00:23:28 21
647 Pekka Lammi Helsingin Suunnistajat 00:11:48 25 00:23:51 22
1191 Heini Papinsaari Kankasala SK 00:11:54 27 00:23:53 23
1110 Jouko Jylhä Espoon Suunta 00:11:53 26 00:24:31 24
88 Mikko Hulkkonen Pihkaniskat 00:12:28 37 00:24:49 26
1156 Tero Heikkilä Paimion Rasti 00:12:09 30 00:24:50 27
87 Aleksi Mäenpää Tuusulan Voima-Veikot 00:12:26 34 00:25:11 28
360 Manne Suominen Hiidenkiertäjät 00:12:21 32 00:25:17 29
86 Jannina Gustaffson Tuusulan Voima-Veikot 00:12:32 38 00:25:20 30
93 Antti Salmi Helsingin Suunnistajat 00:12:26 35 00:25:37 31
73 Teemu Mustonen Helsingin Suunnistajat 00:12:48 42 00:25:49 32
529 Ilari Visuri OK77 00:12:39 39 00:25:55 33
22 Ari Mustonen Helsingin Suunnistajat 00:12:47 41 00:25:58 34
97 Kasperi Niemi Helsingin Suunnistajat 00:13:20 50 00:26:05 36
1157 Niklas Sarparanta Lynx 00:13:22 52 00:26:09 37
2098 Veeti Otsamo Helsingin Suunnistajat 00:13:24 55 00:26:56 38
77 Kare Visuri OK77 00:13:08 46 00:27:06 39
1180 Antti Tervo - 00:13:21 51 00:27:09 40
20 Juha Rauhala Espoon Suunta 00:13:27 57 00:27:09 41
1154 Markku Karttunen Kevytrakennemiehet 00:13:36 60 00:27:14 42
640 Niko Larmala Espoon Suunta 00:13:40 62 00:27:15 43
641 Venla Heikkilä Mäntsälän Urheilijat 00:13:24 54 00:27:17 44
170 Riikka Timperi Vehkalahden Veikot 00:13:23 53 00:27:21 45
1171 Elisa Murtola Vehkalahden Veikot 00:14:40 69 00:29:31 46
1188 Leevi Allen Espoon Suunta 00:15:00 77 00:29:55 47
634 Emilia Stålberg Espoon Suunta 00:14:56 73 00:29:59 48
89 Maija Raasakka Espoon Suunta 00:15:20 80 00:30:27 49
72 Heidi Mustonen Helsingin Suunnistajat 00:14:44 72 00:30:34 50
639 Miika Vehmas Espoon Suunta 00:15:32 81 00:31:34 51
1167 Anton Salmenkylä Helsingin Suunnistajat 00:11:00 14
644 Aleksi Mattila Lynx 00:11:31 21
1161 Sakari Munck Espoon Suunta 00:11:42 24
1187 Alvar Palmen Espoon Suunta 00:11:58 28
645 Aleksi Sorsa Pihkaniskat 00:12:11 31
2099 Topias Niemi Helsingin Suunnistajat 00:12:25 33
530 Pihla Otsamo Helsingin Suunnistajat 00:12:26 36
534 Miika Tala Helsingin Suunnistajat 00:12:46 40
1160 Paavo Heinonen Helsingin Suunnistajat 00:13:02 44
99 Elsi Pölllänen Helsingin Suunnistajat 00:13:07 45
96 Essi Roininen Helsingin Suunnistajat 00:13:09 47
98 Kari Sane Helsingin Suunnistajat 00:13:09 48
1182 Johannes Louhi Hesingin Suunnistajat 00:13:19 49
15 Katja Vanhalakka Kuovolan Suunnistajat 00:13:25 56
649 Anni Malinen Tuusulan Voima-Veikot 00:13:34 58
84 Iida Heiskanen Helsingin Suunnitajat 00:13:35 59
79 Sanni Norrbacka Hyvinkään Rasti 00:13:37 61
1163 Heidi Plit Lynx 00:13:46 63
636 Anni Mäkelä Angelniemen Ankkuri 00:13:50 64
1153 Laura Sinisalo Mäntsälän Urheilijat 00:14:06 65
1168 Oskari Westerholm Otaniemen Jyllääjät 00:14:18 66
1184 Julia Hemilä Karkki-Rasti 00:14:28 67
71 Oona Mustonen Helsingin Suunnistajat 00:14:35 68
648 Ella Kaukonen Espoon Suunta 00:14:40 70
1185 Sara Gustafsson Karkki-Rasti 00:14:43 71
635 Ella Mahlamäki Espoon Suunta 00:14:58
95 Santeri Hölttä Hyvinkään Rasti 00:14:58 75
74 Joonas Ojanen Hyvinkään Rasti 00:14:59 76
650 Katariina Aaltonen Helsingin Suunnistajat 00:15:08 78
83 Aino Summanen Helsingin Suunnistajat 00:15:12 79
78 Ronja Friman Hyvinkään Rasti 00:16:04 82
92 Arttu Ylönen Hyvinkään Rasti 00:16:05 83
1140 Suvi Jylhä Espoon Suunta 00:16:11 84
90 Santeri Latva-Käyrä Hyvinkään Rasti 00:16:49 85
85 Leevi Väisänen Helsingin Suunnistajat 00:16:50 86
76 Aapo Salonen Helsingin Suunnistajat 00:17:00 87
1162 Nana Munk Espoon Suunta 00:17:10 88
59 Ellen Heinaro Helsingin Suunnistajat 00:17:12 89
642 Aaro Lampinen Mäntäsälän Urheilijat Kesk