Tarkista emit numerosi. Korjaukset sähköpostitse timo.kokko@kokkens.fi. Kiitos.
Kontrollera emit nummer. Korrigeringar per e-post timo.kokko@kokkens.fi. Tack.
Check emit number. Corrections by e-mail timo.kokko@kokkens.fi. Thank you.
Päivitetty/Uppdaterad/Updated: 25.7.2013 10:45
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
91 10.59 12007 189857 Kärpijoki Vesa Helsingin Suunnistajat 1 11.01 17978 139989 Stenberg Tuomo MS Parma 2 11.03 4372 75651 Oksa Jukka Paimion Rasti 3 11.05 1359 156406 Uotila Juho Hiisirasti 4 11.07 32873 190552 Vartiainen Juha Oriveden Ponnistus 5 11.09 2017 408345 Mattila Tomi Angelniemen Ankkuri 6 11.11 17919 124373 Suna Jussi Turun Metsänkävijät 7 11.13 15697 117961 Kauppi Mikael Rasti-Lukko 9 11.17 7840 56760 Huhtinen Mikko Turun Suunnistajat 10 11.19 3590 45080 Huovila Miikka Hiidenkiertäjät 11 11.21 134 402727 Laaksonen Petri Sweden 12 11.23 24863 181841 Kalve Henri Paimion Rasti 13 11.25 29181 165967 Katajisto Teemu Kankaanpään Suunnistajat 14 11.27 26502 175671 Lapila Eero MS Parma 15 11.29 17757 169100 Mattila Aleksi Lynx 16 11.31 37892 156781 Heikkonen Rami Suomusjärven Sisu 17 11.33 98919 156486 Tolonen Timo Siilin Rasti 18 11.35 36467 83804 Mähönen Jouni Tampereen Pyrintö 19 11.37 98784 54154 Vikentyev Alexander Turun Suunnistajat 20 11.39 12398 140338 Hongisto Osmo Loimaan Jankko 21 11.41 1933 488129 Leino Akseli Rajamäen Rykmentti 22 11.43 17281 182902 Mäkelä Tuomo Angelniemen Ankkuri 23 11.45 25888 91819 Kössi Santeri Lapuan Virkiä 24 11.47 4047 153582 Karjalainen Teemu Vaajakosken Terä 25 11.49 6638 182980 Vahala Jani Maarian Mahti 26 11.51 19018 161828 Huhtinen Olli Turun Suunnistajat 27 11.53 20541 87540 Sabel Ville Hiisirasti 28 11.55 3318 189320 Reponen Tommi Paimion Rasti 29 11.57 41499 183745 Laine Mikko Rasti 88 30 11.59 8595 40452 Lapila Pekka MS Parma 31 12.01 39026 182698 Putaja Pekka Suunta-Sepot 32 12.03 11100 157939 Salo Markus Punkalaitumen Kunto 33 12.05 90385 45344 Nummi Ilari Angelniemen Ankkuri 34 12.07 12014 159115 Laine Tuomo Hiidenkiertäjät 35 12.09 27242 402119 Leskinen Aleksi Lynx 36 12.11 9506 184146 Alppi Antti Ikaalisten Nouseva-Voima 37 12.13 3045 152452 Henriksson Tobias Pargas IF 39 12.17 5541 167137 Rintala Petri Turun Metsänkävijät 40 12.19 20451 55120 Korpinen Taneli Rasti-Lukko 42 12.23 10795 65780 Koskinen Roope Hiisirasti 43 12.25 25354 45312 Kokkila Ville Espoon Suunta 45 12.29 28734 169975 Ritasalo Teemu Espoon Akilles 46 12.31 8892 169960 Sirén Mikko Angelniemen Ankkuri 48 12.35 23880 183046 Hämäläinen Sami MS Parma 49 12.37 27203 173767 Tamminen Jani Turun Suunnistajat 50 12.39 22041 44020 Weckman Janne Vehkalahden Veikot 51 12.41 24157 146072 Kleemola Lauri Lynx 52 12.43 20302 191408 Loukkalahti Marko Hiidenkiertäjät 53 12.45 14577 48450 Teivaanmäki Pekka Keuruun Kisailijat 54 12.47 27457 131589 Rajaniemi Juho Turun Suunnistajat 55 12.49 21376 401072 Kettunen Heikki Vaajakosken Terä
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
58 11.45 16262 77866 Aalto Sami MS Parma 59 11.47 94365 169981 Kenner Germo Paimion Rasti 60 11.49 11981 44383 Ranki Arto Angelniemen Ankkuri 61 11.51 94735 42925 Velema Hans-Paul Rasti 88 62 11.53 29266 402598 Hoikkala Mikko Kimito SF 64 11.57 10051 45718 Mänty Eero Hirvensalon Heitto 65 11.59 2930 57500 Kesälä Mikko SK Pohjantähti 67 12.03 24783 158752 Viiri Tapio Hirvensalon Heitto 68 12.05 20714 130475 Glad Ville Kemiön Kiilat 70 12.09 16026 43777 Tetri Valtteri Angelniemen Ankkuri
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
74 12.11 97252 181314 Hällfors Matti Punkalaitumen Kunto 75 12.13 39372 153431 Pohjalainen Harri Loimaan Jankko
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
78 11.48 37517 411984 Tytykoski Martti Loimaan Jankko 79 11.50 38645 411932 Lepistö Mikko Hauhon Sisu 80 11.52 24005 410785 Nurminen Joonas Jämsän Retki-Veikot 81 11.54 28815 184721 Rintala Veli-Matti MS Parma 82 11.56 22993 51353 Ottila Markus Turun Suunnistajat 83 11.58 14447 75656 Röytiö Jaakko Paimion Rasti 84 12.00 15459 138959 Riikonen Petri Suomusjärven Sisu 86 12.04 14902 83437 Lehtonen Pasi Hauhon Sisu 88 12.08 34117 401354 Wigelius Miikka Maarian Mahti 89 12.10 4607 140339 Hongisto Pasi Loimaan Jankko 90 12.12 94271 179286 Siivonen Rami Rasti-Lukko 92 12.16 21741 40453 Määttä Mikko MS Parma 93 12.18 5024 131645 Lehtonen Eero Ulvilan Ura 94 12.20 27298 117886 Uitto Juha Rasti-Kurikka
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
97 11.00 3337 40105 Karjalainen Risto Liperin Taimi 98 11.02 27437 88098 Lahtinen Jukka Hiidenkiertäjät 99 11.04 93623 183425 Välke Olli Turun NMKY 100 11.06 19132 55004 Reinivuo Tuomo Paimion Rasti 102 11.10 35443 131607 Silander Mika Rasti-Lukko 103 11.12 25646 153001 Kleemola Jari Perttelin Peikot 104 11.14 25387 157600 Hänninen Marko RastiPiikkiö 105 11.16 23430 173511 Juva Mika Muurlan Vihuri 107 11.20 25119 189421 Anttila Jouni Suomusjärven Sisu 108 11.22 40574 191955 Forma Pauli Hiidenkiertäjät 109 11.24 7032 55584 Päivärinta Saku Turun NMKY 110 11.26 7163 51893 Asikainen Timo Hiisirasti 112 11.30 33062 190543 Toivanen Samuli Hiidenkiertäjät 113 11.32 6781 50238 Niska Kimmo Lapuan Virkiä 114 11.34 32414 191566 Seppälä Jussi Lauttakylän Luja 115 11.36 33710 109519 Kallioniemi Janne Rasti-Lukko 116 11.38 37803 182955 Eura Vesa-Matti MS Parma 117 11.40 39975 138850 Lepo Jari Valkeakosken Haka 118 11.42 39760 154816 Päivike Johan RastiPiikkiö 119 11.44 18265 138453 Isoherranen Sami Lynx 120 11.46 12221 161342 Saastamoinen Pasi Angelniemen Ankkuri
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
123 12.04 33504 154989 Oksanen Jukka Rastikarhut 124 12.06 35431 138067 Nokka Ilkka Rasti 88 125 12.08 8418 59001 Reiman Jarmo Angelniemen Ankkuri 126 12.10 32352 168919 Hakulinen Pekka Espoon Suunta 127 12.12 31555 151003 Numminen Mika Urjalan Urheilijat 128 12.14 18328 159083 Jaakkola Jari Maarian Mahti 129 12.16 11384 153226 Nordell Anders Kimito SF 130 12.18 26362 194040 Lindholm Jari OK77 132 12.22 13879 183747 Kajavalta Jyrki Turun Suunnistajat 133 12.24 20082 132495 Tarkkanen Matti Ulvilan Ura 135 12.28 36711 46265 Lassila Petri Hämeenlinnan Suunnistajat 136 12.30 136 109454 Nurmela Timo Rasti-Kurikka 137 12.32 23464 189224 Sillanpää Kari Maarian Mahti 138 12.34 8117 124988 Vuorenpää Tuomo Jämsän Retki-Veikot 140 12.38 14781 42926 Sinkkonen Juha Rasti 88 141 12.40 5724 45764 Suominen Jukka Laitilan Jyske 142 12.42 26104 190025 Nyman Jörgen OK Raseborg 143 12.44 2042 170368 Koponen Visa Perttelin Peikot 144 12.46 5568 167395 Pihala Mika Rasti-Lukko 145 12.48 21549 312912 Virta Marko Turun Suunnistajat 146 12.50 18501 131852 Pöysti Teuvo Rastikarhut 147 12.52 3120 51144 Kuusholma Ari Hiisirasti 148 12.54 403 172845 Itkonen Arto Turun Suunnistajat 150 12.58 98639 170191 Rosendahl Pekka Vallan Suunta 151 13.00 40513 173648 Valtonen Kimmo MS Parma 152 13.02 28952 161868 Ray Tomas OK77 153 13.04 4887 50236 Kuoppala Esa Rasti-Kurikka 154 13.06 952 52227 Jalava Kari Vakka-Rasti 157 13.12 607 101570 Heinilä Hannu Rastivarsat
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
160 11.04 13878 175714 Järvinen Petri Hiisirasti 161 11.06 39819 488127 Kuokkanen Ismo Turun Suunnistajat 162 11.08 2729 411115 Ruotsalainen Keijo Oulun Yliopiston Urheiluseura 163 11.10 30051 183443 Koskinen Markku Someron Esa 164 11.12 9015 153797 Heinämäki Mikko Tampereen Pyrintö 165 11.14 4135 158771 Teittinen Matti Hiisirasti 166 11.16 8925 183381 Laine Matti MS Parma 167 11.18 21561 182507 Holmijoki Tapani Paimion Rasti 168 11.20 28156 44713 Penttilä Timo Vakka-Rasti 169 11.22 7270 172061 Liukkonen Jari Itä-Hämeen Rasti 170 11.24 8385 161074 Mänty Markku Turun Metsänkävijät 171 11.26 1409 126373 Gustafsson Risto Rasti-Perniö 172 11.28 29904 152312 Leppänen Kimmo Hirvensalon Heitto 174 11.32 8420 57372 Paganus Ari Angelniemen Ankkuri 175 11.34 7628 51767 Österberg Kim OK77 176 11.36 4003 45759 Lammila Jyrki Laitilan Jyske 177 11.38 12341 485657 Uusikartano Simo Turun Metsänkävijät 178 11.40 8173 47977 Keskitalo Markku MS Parma 179 11.42 20500 126002 Nyholm Thomas Tampereen Pyrintö 180 11.44 18551 160297 Mäkipää Kalevi Hiisirasti 181 11.46 32371 191140 Mänty Pekka Hirvensalon Heitto 182 11.48 19546 172479 Tuomisto Juha Vaasan Suunnistajat 183 11.50 14415 188606 Aakula Ilkka Paimion Rasti 184 11.52 7207 186672 Vuorinen Petteri Hiisirasti 185 11.54 27688 117930 Vuorinen Pekka OK Orient 186 11.56 11569 189228 Heinonen Kari Angelniemen Ankkuri 187 11.58 27856 181482 Laasonen Mauri Tampereen Pyrintö
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
189 11.33 11027 94954 Koski Harri Tarpian Suunta 190 11.35 642 408105 Reiman Juha Hiisirasti 191 11.37 30904 152634 Valtanen Simo Hinnerjoen Yritys 192 11.39 36170 188632 Karamo Jouko Helsingin Suunnistajat 193 11.41 15436 156163 Ölander Ralf Pargas IF 194 11.43 1051 43754 Vuori Rauno Angelniemen Ankkuri 195 11.45 20687 51385 Liimatainen Pekka Turun Suunnistajat 196 11.47 32436 157575 Käyhkö Jaakko RastiPiikkiö 197 11.49 34644 135925 Ukkonen Leo Tampereen Pyrintö 198 11.51 30783 57212 Virolainen Asko Someron Esa 199 11.53 26970 128637 Vairinen Risto Kontiolahden Urheilijat 200 11.55 18395 128006 Laakso Antero Punkalaitumen Kunto 201 11.57 22091 182226 Pensas Esko Laihian Luja 202 11.59 9078 167570 Pellinen Jari Angelniemen Ankkuri 203 12.01 5069 53866 Kivioja Heikki Salon Vilpas 204 12.03 22471 189867 Jokinen Matti Turun Visat 205 12.05 19473 155889 Toivonen Esa Tarpian Suunta 206 12.07 4723 40431 Tasanen Harri MS Parma 207 12.09 21907 58113 Henriksson Jack Pargas IF 209 12.13 10442 65652 Virtala Arto Laitilan Jyske 210 12.15 5697 409733 Nummi Esko Punkalaitumen Kunto 211 12.17 5799 122245 Keskitalo Jukka Lauttakylän Luja 212 12.19 24437 183544 Kuivala Hannu Turun Suunnistajat 213 12.21 32488 182565 Mäkisara Kai Pihkaniskat 214 12.23 5556 51897 Rintala Hannu Hiisirasti 215 12.25 6596 176971 Andersson Bror Pargas IF 216 12.27 8423 43737 Niinistö Harri Angelniemen Ankkuri 217 12.29 36566 154721 Salonen Matti Vakka-Rasti 218 12.31 101 152800 Anjala Ari Tampereen Pyrintö 219 12.33 27170 42836 Kuivala Juha Turun Suunnistajat 220 12.35 6175 42678 Helle Markku Saarijärven Pullistus 221 12.37 30011 411737 Arki Hannu Turun Metsänkävijät 222 12.39 5400 75200 Lukander Harri RastiPiikkiö 223 12.41 30012 161669 Kuusela Pentti Punkalaitumen Kunto 225 12.45 6044 154133 Karro Markku Salon Vilpas 226 12.47 20459 75807 Lillandt Stefan OK Kristina 227 12.49 10002 148904 Salonen Kauko Kymin Suunnistajat 228 12.51 26283 181886 Mannila Tapio Rastikarhut 229 12.53 9115 170586 Luukka Heikki Hirvensalon Heitto
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
231 11.03 10333 192701 Vuorinen Lasse Angelniemen Ankkuri 232 11.05 14404 181313 Havia Jouko Paimion Rasti 233 11.07 24666 120343 Varila Timo Turun Metsänkävijät 234 11.09 19127 181419 Hongisto Keijo Loimaan Jankko 235 11.11 3603 45338 Immonen Matti Punkalaitumen Kunto 236 11.13 1350 147681 Järvistö Pertti Vallan Suunta 237 11.15 12637 144386 Suominen Risto Suomusjärven Sisu 238 11.17 24670 148717 Alexandersson Yngve Närpes OK 239 11.19 24433 150489 Salmenoja Pertti Hirvensalon Heitto 240 11.21 34571 128059 Väätäinen Seppo Espoon Suunta 241 11.23 30817 89168 Halme Tapio Angelniemen Ankkuri 242 11.25 13857 170098 Mäkilä Matti Rasti-Vihti 243 11.27 14829 186478 Välimäki Heimo Turun Visat 244 11.29 15716 50636 Liutu Esko Rasti-Lukko 246 11.33 28100 169409 Helkkula Rauli Turun Metsänkävijät 247 11.35 23050 180429 Peltola Oke Turun Suunnistajat 248 11.37 6922 488079 Nippala Juhani Rasti-Jyry 249 11.39 2056 99734 Mäkiniemi Esko Punkalaitumen Kunto 250 11.41 14414 180594 Röytiö Lauri Paimion Rasti 251 11.43 866 99353 Koskinen Kaj Valkeakosken Haka 252 11.45 33497 45201 Ovaska Ari Epilän Esa 254 11.49 755 49901 Kallio Risto Angelniemen Ankkuri 255 11.51 11679 88373 Ritanotko Markku Turun Metsänkävijät 256 11.53 15252 121256 Turunen Erkki Suunta-Sepot 257 11.55 13816 42255 Hakanen Kai Vallan Suunta 258 11.57 19338 176943 Venho Kari Maarian Mahti 259 11.59 15719 45731 Vanne Pekka Hirvensalon Heitto 260 12.01 14293 166577 Sinnelä Reino Suomusjärven Sisu 261 12.03 21485 82739 Hintukainen Keijo Turun Suunnistajat 262 12.05 14416 157975 Sipponen Markku Paimion Rasti 263 12.07 5689 402476 Hirvelä Reijo Punkalaitumen Kunto 264 12.09 1444 138836 Keränen Kauko Urjalan Urheilijat 265 12.11 5717 90414 Inki Pekka Turun Metsänkävijät 266 12.13 18044 48008 Aaltonen Juhani Angelniemen Ankkuri 267 12.15 7149 168066 Varjonen Heikki Rasti-Lukko 268 12.17 36494 135300 Harju Hannu Espoon Suunta 269 12.19 28993 182867 Helkkula Simo Pitäjänmäen Tarmo 270 12.21 94035 179262 Aarnio Seppo RastiPiikkiö 271 12.23 12198 170364 Tuomola Touko Rasti 88 272 12.25 31037 106390 Jakobsson Markus Rastikarhut 273 12.27 2501 47873 Koivula Jouko Helsingin Suunnistajat
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
276 11.00 21915 48023 Grönholm Hannu Paimion Rasti 277 11.02 17352 183375 Urhonen Seppo Turun Suunnistajat 278 11.04 19810 175502 Rautarae Veikko Hirvensalon Heitto 279 11.06 14996 175455 Jalkanen Erkki Valkeakosken Haka 280 11.08 21490 171058 Viljanen Keijo Loimaan Jankko 281 11.10 7009 180562 Verha Koitto Vakka-Rasti 282 11.12 21913 42842 Vuorinen Lasse Piikkiön Kehitys 283 11.14 8347 175577 Korpinen Seppo Rajamäen Rykmentti 284 11.16 4383 161057 Romula Tuomo Mesikämmenet 285 11.18 18030 130017 Hovi Paavo RastiPiikkiö 286 11.20 33004 161827 Ratia Paavo Kemiön Kiilat 287 11.22 23993 161097 Kallio Kari Suomusjärven Sisu 288 11.24 10985 182758 Mäkinen Jaakko Angelniemen Ankkuri 289 11.26 29899 46574 Laine Jaakko Helsingin Suunnistajat 290 11.28 5575 138183 Jääskeläinen Esko Hiisirasti 291 11.30 18117 170473 Tikka Kari Maarian Mahti 292 11.32 30623 170577 Rönkkö Paavo Espoon Suunta 293 11.34 23251 47806 Lahdenniemi Heikki Sahalahden Kunto 294 11.36 28159 99631 Sorri Seppo Pihtiputaan Tuisku 295 11.38 35083 159753 Kallio Erkki Loimaan Jankko 296 11.40 7234 45512 Ketamo Juhani Suunta-Sepot 298 11.44 18071 40717 Teppala Arvi Paimion Rasti 299 11.46 21616 51370 Lehtinen Olli Turun Suunnistajat 300 11.48 32080 483264 Hieta Lauri Kankaanpään Suunnistajat 301 11.50 1805 169497 Roivas Matti Urjalan Urheilijat 302 11.52 15884 112282 Pitkänen Heikki Jämsän Retki-Veikot 303 11.54 208 184961 Heinonen Heikki Lounais-Hämeen Rasti 304 11.56 14276 45843 Mäkirinne Matti Suomusjärven Sisu 305 11.58 515 169020 Hirvonen Pentti Turun Metsänkävijät 306 12.00 26257 157950 Laine Eero Rasti-Vihti 307 12.02 5851 151298 Wessman Risto Hiidenkiertäjät 308 12.04 18144 174760 Havia Pertti Maarian Mahti 309 12.06 21914 42857 Rantasaari Antti Piikkiön Kehitys 310 12.08 17071 114383 Riikonen Rauno Perttelin Peikot 311 12.10 22486 122654 Tammisaari Pentti Hirvensalon Heitto 312 12.12 29685 175760 Hellström Roy Paimion Rasti 313 12.14 8952 52286 Koskinen Timo Valkeakosken Haka 314 12.16 1397 183059 Hongisto Heimo Loimaan Jankko 315 12.18 22867 77990 Tolvanen Mauri Leppävaaran Sisu 316 12.20 20367 43817 Laine Erkki Angelniemen Ankkuri 317 12.22 13727 44680 Koistinen Leo Vakka-Rasti 318 12.24 21498 55217 Paldanius Jorma Turun Suunnistajat 319 12.26 10625 165831 Rajamäki Jussi Helsingin Suunnistajat 320 12.28 12342 54880 Nenonen Mauri Espoon Suunta 321 12.30 15841 157446 Saarinen Pertti Salon Viesti 322 12.32 14411 145930 Pajunen Heikki Paimion Rasti 323 12.34 29954 175091 Karvonen Raimo Suomusjärven Sisu 324 12.36 10583 51347 Orrensalo Reijo Turun Visat 325 12.38 94088 44397 Mattila Erkki Maarian Mahti 326 12.40 21900 42861 Loukonen Veikko Piikkiön Kehitys 327 12.42 4346 48979 Hellsten Tauno Rasti 88 328 12.44 30033 45947 Ansamaa Reino Rasti-Nokia 329 12.46 572 171991 Kuosa Harri Loimaan Jankko 330 12.48 3415 411904 Kanste Pekka OK Raseborg 331 12.50 18220 167572 Euren Pertti Rastikarhut 332 12.52 1549 412900 Laakso Raimo Halikon Hakoniskat 333 12.54 18148 170163 Hedenström Rauno Maarian Mahti 334 12.56 22304 81998 Yliuntinen Hannu Karjaan Ura 335 12.58 16627 412841 Saarinen Olli Hiidenkiertäjät 336 13.00 20370 166140 Hämäläinen Seppo Kankaanpään Suunnistajat
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
339 11.20 4146 100760 Nurmi Timo Hiisirasti 340 11.22 18286 188518 Jonkka Arvo Rastikarhut 342 11.26 7181 93025 Kuusisto Seppo Rasti-Lukko 343 11.28 11397 58284 Mattsson Per-Åke Kimito SF 344 11.30 15690 182701 Sonkki Juhani Paimion Rasti 346 11.34 4877 42923 Isotalo Matti Auran Vannas 347 11.36 7023 93090 Eilu Kalevi Rasti-Lukko 348 11.38 13147 125944 Kiiski Osmo Someron Esa 349 11.40 5510 93100 Rusko Heikki Vaajakosken Terä 350 11.42 5018 182732 Rapakko Timo Suomusjärven Sisu 351 11.44 3 410751 Lainema Matti MS Parma 352 11.46 18150 183490 Jokinen Juhani Maarian Mahti 353 11.48 25648 40502 Kleemola Pauli Perttelin Peikot 354 11.50 28185 170572 Nurmi Veijo Vakka-Rasti 355 11.52 13761 190159 Saario Pentti Loimaan Jankko 356 11.54 18564 45289 Mattila Kalervo Rastikarhut 358 11.58 34462 54420 Valtonen Teuvo Hiisirasti 360 12.02 7133 105770 Elonen Matti Rasti-Lukko 361 12.04 3884 41451 Holmström Bengt Kimito SF 362 12.06 3880 112565 Eskola Jorma Maarian Mahti 363 12.08 30454 53992 Launis Kari Raisu Lumous 364 12.10 21501 180390 Vaininen Urpo Turun Suunnistajat 365 12.12 14007 48225 Toskala Paavo Kokkolan Suunnistajat 366 12.14 93103 168055 Siitonen Voitto Ounasvaaran Hiihtoseura 367 12.16 23741 153291 Ratia Pentti Kemiön Kiilat 368 12.18 7131 45409 Nurmi Pekka Rasti-Lukko 369 12.20 8150 402936 Mäkipää Olli MS Parma 370 12.22 7121 182874 Nuotio Olli Someron Esa 371 12.24 2947 157323 Nurmo Heikki Punkalaitumen Kunto 372 12.26 14290 45860 Visa Rauno Suomusjärven Sisu 373 12.28 31011 188478 Kärkkäinen Eero Enon Kisa-Pojat 374 12.30 17102 183379 Kuutti Jorma Perttelin Peikot
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
377 11.01 35414 45471 Erkkilä Raimo Suosmeren Salpa 378 11.03 18108 158764 Tamminen Heikki Maarian Mahti 379 11.05 13870 150513 Lammensalo Jaakko Hiisirasti 380 11.07 18245 408121 Helariutta Eero Rastikarhut 381 11.09 19471 191851 Hannukainen Teuvo MS Parma 382 11.11 21335 161064 Hakala Rauno Epilän Esa 383 11.13 3792 411143 Heikkilä Mikko Maarian Mahti 384 11.15 13154 167244 Holmberg Bror Kimito SF 385 11.17 1156 169939 Numminen Kimmo Mellunkylän Kontio 386 11.19 35919 45646 Paananen Aapo Rasti-Perniö 387 11.21 33595 131876 Saukkonen Reijo Kemiön Kiilat 388 11.23 18111 483292 Tamminen Antti Auran Vannas 389 11.25 28160 125898 Reunanen Raimo Vakka-Rasti 390 11.27 18102 184996 Joonas Risto Maarian Mahti 391 11.29 30286 45642 Tuominen Niilo Rasti-Perniö 392 11.31 30065 45254 Rosenqvist Onni Suosmeren Salpa 394 11.35 10830 153332 Juhonsalo Matti Lounais-Hämeen Rasti 395 11.37 21630 123323 Siivonen Jukka Rastikarhut 396 11.39 8151 170588 Laavainen Matti MS Parma 397 11.41 7491 184992 Kataja Reino Suunta Jurva 398 11.43 22499 45739 Viiri Jyrki Hirvensalon Heitto 399 11.45 3682 191206 Ylijoki Olli Punkalaitumen Kunto 400 11.47 13852 170370 Koskinen Jukka Hiisirasti 401 11.49 11398 153225 Nordell Rolf Kimito SF 402 11.51 28960 55010 Pasonen Armo OK77
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
405 11.54 3721 190912 Ali-Rantala Arvo Loimaan Jankko 406 11.56 443 126324 Mård Leo OK Kristina 407 11.58 19166 158796 Lassila Arto Paimion Rasti 408 12.00 32287 411865 Pyökäri Antero RastiPiikkiö 409 12.02 5005 182975 Liski Eero Lounais-Hämeen Rasti 410 12.04 13854 131933 Mikola Oiva Hiisirasti 411 12.06 35031 43685 Lempiäinen Yrjö MS Parma 412 12.08 5721 402798 Suominen Heikki Laitilan Jyske 413 12.10 7225 45609 Paunuvuori Toivo Suunta-Sepot 414 12.12 8101 47786 Keskitalo Antti MS Parma
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
417 12.18 5614 58250 Villgren Väinö Ulvilan Ura 418 12.20 18141 158734 Sainio Aarto Maarian Mahti 419 12.22 5009 159562 Lätti Erkki Lounais-Hämeen Rasti 420 12.24 18017 166367 Knaapi Jouko Salon Viesti
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
424 12.03 10060 194104 Lindholm Oscar OK77 425 12.05 29272 155662 Holmijoki Janne Paimion Rasti 426 12.07 16675 152334 Rantala Antti Kangasala SK
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
429 12.13 16446 183761 Lindberg Mikko Someron Esa 431 12.17 31155 412807 Itkonen Otto Turun Suunnistajat 432 12.19 4289 101502 Linnaila Casper OK Orient 433 12.21 11884 170433 Saikko Antti Lappeen Riento 434 12.23 10181 174007 Juva Joni Angelniemen Ankkuri 435 12.25 36934 146848 Lönnroth Aapo Suomusjärven Sisu 436 12.27 12477 74494 Willman Hermanni Rastikarhut
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
439 11.55 36749 161521 Lahtinen Vesa Hiidenkiertäjät 440 11.57 100757 42944 Pim Jonathan Irland 441 11.59 38263 138361 Huila Joona Hiisirasti 443 12.03 23156 182798 Ruusuvuori Roope Vakka-Rasti 444 12.05 12685 181342 Niemi Kasperi Helsingin Suunnistajat
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
447 11.21 28937 180768 Mäkinen Tuukka Lauttakylän Luja 449 11.25 34849 140395 Nokka Atte Rasti 88 450 11.27 35511 184958 Laaksonen Arttu Angelniemen Ankkuri 451 11.29 37237 191840 Hakala Petteri Rasti-Nokia
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
715 11.01 27878 167661 Ekström Rasmus MS Parma 717 11.05 33129 145943 Mäki Juho Rasti 88 718 11.07 38235 411868 Kuokkanen Edvin Turun Suunnistajat 719 11.09 35359 411867 Piironen Konsta MS Parma 720 11.11 39745 409748 Mehtälä Jesper Helsingin Suunnistajat 721 11.13 28434 182767 Kaihtela Juuso Rasti-Lukko 722 11.15 27509 157952 Kinnala Ville Turun Suunnistajat 723 11.17 24409 191534 Korpela Arttu Rasti 88 724 11.19 90556 170053 Hellman Aleksi MS Parma 725 11.21 21244 138299 Mähönen Vili Tampereen Pyrintö 726 11.23 26301 192220 Niemi Topias Helsingin Suunnistajat 727 11.25 38066 153360 Hiidenhovi Aleks Lounais-Hämeen Rasti 728 11.27 34669 135004 Kanerva Santtu Suunta-Sepot
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
732 11.12 2233 190013 Saranen Daniel Helsingin Suunnistajat 733 11.14 35121 134853 Nokka Vesa Rasti 88 734 11.16 31081 128926 Niska Valtteri Lapuan Virkiä 736 11.20 37381 129989 Hänninen Eetu RastiPiikkiö 737 11.22 10445 159055 Ekström Niklas MS Parma 738 11.24 10350 161066 Anttila Teemu Suomusjärven Sisu 739 11.26 13672 126268 Reinivuo Aleksi Paimion Rasti
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
762 11.00 22046 186680 Hanhijärvi Paulus Espoon Akilles 763 11.02 37529 177878 Kolkkala Vertti MS Parma 764 11.04 34323 0 Suominen Paavo Laitilan Jyske 765 11.06 90936 191952 Kaleva Lauri Lounais-Hämeen Rasti 766 11.08 2981 146050 Seppälä Alvar Lauttakylän Luja 767 11.10 31573 159729 Teini Taneli Rasti-Lukko 768 11.12 6706 173759 Huisko Esa MS Parma
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
742 11.01 37986 169577 Forma Olli Hiidenkiertäjät 743 11.03 23629 190744 Lepistö Oskari MS Parma 745 11.07 10303 43741 Kinnala Kalle Turun Suunnistajat 746 11.09 2982 145986 Seppälä Frans Lauttakylän Luja 747 11.11 10506 189369 Imberg Viljami Rastikarhut 748 11.13 35236 43793 Reiman Antti Angelniemen Ankkuri 749 11.15 31943 146034 Niska Niilo Lapuan Virkiä 750 11.17 6894 146182 Karttila Aleksi MS Parma 752 11.21 936 183006 Salo Kasperi Punkalaitumen Kunto 753 11.23 27425 159804 Koskinen Olli Hiidenkiertäjät 754 11.25 90829 169643 Lohtander Aleksi Rasti-Lukko 755 11.27 32786 143104 Virtala Alex Pargas IF 756 11.29 35311 183515 Haanpää Klaus Paimion Rasti 757 11.31 34641 143532 Rousku Samuli MS Parma 758 11.33 37008 183401 Hirvilammi Kalle Auran Vannas 759 11.35 90154 190462 Sinervä Onni Turun Suunnistajat
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
771 11.26 37988 138060 Forma Kustaa Karjaan Ura 770 11.27 91167 166085 Haukioja Aapo Turun Suunnistajat 773 11.28 98000 167125 Aalto Lauri MS Parma 774 11.29 97670 183604 Suominen Niilo Laitilan Jyske 775 11.30 94724 161819 Axelin Eelis Paimion Rasti 776 11.31 17977 177796 Mähönen Veeti Tampereen Pyrintö 777 11.32 97381 182434 Laatu Antti Helsingin Suunnistajat 778 11.33 95540 0 Karjalainen Anttijussi Suunta Jyväskylä 781 11.36 38448 154119 Raasakka Jussi Espoon Suunta 782 11.37 94666 192877 Ankelo Jussi Vakka-Rasti 783 11.38 99733 0 Kaartinen Samuli Angelniemen Ankkuri 784 11.39 13837 50018 Teini Viljami Rasti-Lukko 786 11.41 37987 193345 Forma Akseli Karjaan Ura 788 11.43 94408 175450 Huisko Antti MS Parma 789 11.44 35308 156043 Reinivuo Valtteri Paimion Rasti 790 11.45 90937 183435 Kaleva Antti Lounais-Hämeen Rasti 791 11.46 98845 190450 Saranen Mikael Helsingin Suunnistajat 793 11.48 35200 159844 Laavainen Aamos MS Parma 794 11.49 38068 148689 Haanpää Leo Paimion Rasti 795 11.50 91160 173459 Sinervä Johannes Turun Suunnistajat 796 11.51 36440 90245 Lehtonen Elias Ulvilan Ura 797 11.52 95391 192674 Leskinen Eemeli Lynx 798 11.53 90551 179591 Ruuskanen Tuomas Mäntsälän Urheilijat 799 11.54 36595 189792 Kallioniemi Jami Rasti-Lukko
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
453 11.08 34245 190073 Lylynperä Kaisa Turun Suunnistajat 454 11.10 33936 50095 Alexandersson Dina Pargas IF 455 11.12 34933 194115 Kinni Saila Tampereen Pyrintö 456 11.14 7249 130472 Saarimäki Heini Angelniemen Ankkuri 457 11.16 481 408005 Pietilä Johanna Paimion Rasti 458 11.18 30518 140422 Markula Maria Loimaan Jankko 459 11.20 1034 411974 Liimatainen Anni Turun Suunnistajat 460 11.22 7256 140050 Saarimäki Milla Angelniemen Ankkuri 461 11.24 20672 182753 Gustafsson Jannina Tuusulan Voima-Veikot 462 11.26 1920 42939 Sinkkonen Tuula Rasti 88 463 11.28 6589 126184 Heikkilä Heli MS Parma 464 11.30 10195 89139 Kanko Miina Koovee 465 11.32 2792 169330 Pensas-Maajärvi Johanna Lappeen Riento 466 11.34 34423 128935 Heittola Satu Rasti-Kurikka 467 11.36 31104 40690 Väre Tiina Someron Esa 469 11.40 23542 133841 Sabel Jenni Hiisirasti 470 11.42 22999 44407 Weckman Sanna Vehkalahden Veikot 471 11.44 33824 179620 Krappe Johanna MS Parma 473 11.48 10259 175370 Leskinen Anne-Mari Lynx 474 11.50 34025 43821 Kukkonen Joosefiina Angelniemen Ankkuri 475 11.52 34133 45383 Rajaniemi Maija Rasti-Lukko 476 11.54 4591 411866 Kiiski Johanna Helsingin Suunnistajat
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
479 12.30 7659 41456 Hoikkala Gun Kimito SF 480 12.32 23760 46228 Klemelä Aliisa Lounais-Hämeen Rasti 481 12.34 17343 154922 Suuronen Heidi MS Parma 482 12.36 22718 191501 Röytiö Henna Paimion Rasti 483 12.38 16906 153377 Kuusela Hanna Punkalaitumen Kunto 484 12.40 368 43962 Miettinen Leena Auran Vannas 485 12.42 33409 158789 Mäkitalo Veera Kauhajoen Karhu 487 12.46 3868 42924 Velema Riikka Rasti 88 488 12.48 15813 48087 Röytiö Jaana Paimion Rasti
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
492 11.02 34586 126226 Lindholm Hanna Pargas IF 493 11.04 29574 166469 Hämälistö Sanna Suomusjärven Sisu 494 11.06 28889 74497 Mäkivaara Jonna Rastikarhut
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
498 12.02 24530 133233 Kouttu Helena Maarian Mahti 499 12.04 20730 186643 Nurminen Susanna Jämsän Retki-Veikot 500 12.06 37326 142202 Huhtala Maija Rastihaukat 502 12.10 8169 57103 Seitala Henna-Mari MS Parma 503 12.12 25124 412946 Karjalainen Päivi Suunta Jyväskylä 505 12.16 33037 183043 Saario Henna Loimaan Jankko 506 12.18 34722 138070 Lundén Kati Maarian Mahti 507 12.20 6480 180977 Dambe Signe Paimion Rasti 508 12.22 18505 58101 Imberg Anu Rastikarhut 509 12.24 14531 47878 Arjamaa Heidi Helsingin Suunnistajat 510 12.26 90328 169458 Krzywacki Soile Rasti-Perniö 511 12.28 18090 40500 Kleemola Katri Perttelin Peikot
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
515 11.01 18123 182843 Isoherranen Kirsi Lynx 516 11.03 29887 186446 Virtala Petra Pargas IF 517 11.05 30090 159841 Loukkalahti Lea Hiidenkiertäjät 518 11.07 7629 51766 Österberg Monika OK77 519 11.09 27296 156711 Heikkilä Annamari Lynx 520 11.11 10390 179785 Mähönen Riitta Tampereen Pyrintö 523 11.17 32503 184949 Oja Iina Pihkaniskat 524 11.19 34123 56729 Eskolin Tatjana Pargas IF
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
528 11.35 29015 46225 Klemelä Päivi Lounais-Hämeen Rasti 529 11.37 25775 59650 Honkasaari Liisa Irland 530 11.39 25809 124357 Havia-Kinnala Helena Angelniemen Ankkuri 531 11.41 4203 166610 Tuumi-Niemi Leena-Riitta Helsingin Suunnistajat 532 11.43 11892 45761 Lammila Tarja Laitilan Jyske 534 11.47 19524 184926 Ray Carola OK77 535 11.49 6870 161837 Ala-Kasari Outi Rasti-Kurikka 536 11.51 20463 183494 Mäkelä Tiina Rauman Työväen Urheilijat 537 11.53 20573 59532 Haavisto Lotta Turun Suunnistajat
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
540 11.00 20571 75799 Tuomisto Anna-Leena Vaasan Suunnistajat 541 11.02 18526 45322 Kokkila Marita Espoon Suunta 542 11.04 9222 42814 Hyytiäinen Tarja RastiPiikkiö 543 11.06 6915 181479 Laasonen Kirsi Tampereen Pyrintö 544 11.08 509 411873 Reiman Päivi Hiisirasti 545 11.10 15276 112007 Teini Heli Rasti-Lukko 546 11.12 5975 88517 Tuuppa Riikka Eura-Kauttuan Urheilijat 547 11.14 18653 45339 Kuusela Pirjo Punkalaitumen Kunto 548 11.16 4202 45617 Kuusholma Tiina Hiisirasti 549 11.18 2346 53573 Henriksson Ann-Catherine Pargas IF 550 11.20 23914 161070 Annila Päivi Tampereen Pyrintö 551 11.22 6076 74786 Miettinen Päivi Vakka-Rasti 552 11.24 97034 58929 Järvinen Anne RastiPiikkiö 553 11.26 1612 53237 Kivioja Pirjo Salon Vilpas 554 11.28 6631 92980 Eisanen Tea Maarian Mahti 555 11.30 3343 45334 Nummi Raija Punkalaitumen Kunto 556 11.32 5533 182465 Miettinen Jaana Turun Suunnistajat 557 11.34 13944 128747 Kujansuu Päivi Rastikarhut 558 11.36 18374 74729 Sulavuori Eija Turun Metsänkävijät 559 11.38 7216 90200 Marila Satu Tampereen Pyrintö 560 11.40 8019 159229 Kihlström Kirsi Hankasalmen Hanka 561 11.42 2650 45752 Penger Carola Pargas IF
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
564 11.01 31449 158994 Laine Kirsi Maarian Mahti 565 11.03 15191 312810 Saari Marita Suunta-Sepot 578 11.03 7524 142412 Korpio Aulikki Valkeakosken Haka 567 11.07 1809 87878 Pelto-Huikko Anne Hiisirasti 568 11.09 2192 128808 Koskialho Elisabeth Rasti-Lukko 569 11.11 5722 170221 Montonen Outi Itä-Hämeen Rasti 570 11.13 11057 41819 Ahonkivi Irma Rastikarhut 571 11.15 8554 485499 Lukander Hilkka RastiPiikkiö 572 11.17 375 158744 Moilanen Kirsti Maarian Mahti 573 11.19 34486 180405 Hovirinta Marjo Turun Metsänkävijät 574 11.21 25328 45188 Laaksonen Anita Tarpian Suunta 575 11.23 2442 55992 Turunen Päivi-Kaarina Suunta-Sepot 576 11.25 10057 111946 Virtanen Marjo Hiisirasti 577 11.27 12533 144313 Toivanen Tuula Rasti-Nokia
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
581 11.33 18800 114382 Riikonen Margit Perttelin Peikot 582 11.35 28394 485656 Kalliola Pirkko Maarian Mahti 583 11.37 834 55213 Metsämäki Leena Turun Suunnistajat 584 11.39 1783 153205 Laitinen Hellevi Espoon Akilles 586 11.43 25716 183869 Salmenoja Hely Hirvensalon Heitto 587 11.45 28851 117280 Sipponen Airi Paimion Rasti 588 11.47 28615 113385 Kanste Helena OK Raseborg 590 11.51 6165 483289 Korpinen Paula Rasti-Lukko 591 11.53 18908 82738 Hintukainen Terttu Turun Suunnistajat 593 11.57 27993 45271 Koivula Sirpa Rastikarhut 594 11.59 94056 170571 Kurppa Pirjo Maarian Mahti 595 12.01 39702 44710 Ritasalo Maaria Vakka-Rasti 596 12.03 27682 46227 Klemelä Marja-Leena Lounais-Hämeen Rasti 597 12.05 32815 99503 Tienari Pauliina Kyrös-Rasti 598 12.07 23748 182427 Salonen Iiris Kymin Suunnistajat 599 12.09 5800 82625 Liutu Anitta Rasti-Lukko
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
603 12.09 27740 153210 Eskola Pirkko Rasti 88 604 12.11 34078 142637 Soikkeli Orvokki Kankaanpään Suunnistajat 606 12.15 39292 117617 Pitkänen Eila Jämsän Retki-Veikot 607 12.17 22087 154088 Verha Maija Vakka-Rasti 608 12.19 6001 128600 Saarinen Pirjo Salon Viesti 609 12.21 29539 120333 Rahkasuo Kaarina Rasti 88 610 12.23 13149 40709 Laaksonen Raili Suomusjärven Sisu 611 12.25 98044 82505 Rajamäki Vuokko Helsingin Suunnistajat 612 12.27 17965 159165 Ojamaa Marja-Liisa Salon Viesti 613 12.29 11387 41450 Mattsson Gun-Britt Kimito SF 614 12.31 28499 49018 Hellsten Leena Rasti 88 615 12.33 8951 145861 Koskinen Marja-Terttu Valkeakosken Haka 616 12.35 18568 41818 Piiparinen Seija Rastikarhut 617 12.37 15612 155689 Kuutti Kirsti Perttelin Peikot 618 12.39 6782 190075 Havia Tuula Maarian Mahti
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
622 11.02 14999 138412 Jalkanen Marke Valkeakosken Haka 623 11.04 5743 172764 Lainema Maija MS Parma 624 11.06 7130 45363 Nurmi Raija Rasti-Lukko 625 11.08 13868 157274 Helppolainen Anni Eura-Kauttuan Urheilijat 626 11.10 18563 45304 Mattila Riitta Rastikarhut 627 11.12 35395 79619 Lähde Milja Suomusjärven Sisu 628 11.14 32112 175518 Kallio Tuija Rauman Työväen Urheilijat 629 11.16 33546 40727 Tulokas Tuula Suomusjärven Sisu
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
632 11.11 5266 99756 Kirkkala Aino Suosmeren Salpa 633 11.13 28070 44707 Vienola Raili Vakka-Rasti 634 11.15 13945 191182 Lempiäinen Eeva MS Parma 635 11.17 15419 59736 Erkkilä Aino Suosmeren Salpa
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
642 11.53 17772 153085 Hanhijärvi Annukka Espoon Akilles 643 11.55 3062 177022 Jakobsson Laura Rastikarhut 644 11.57 22386 190205 Gustafsson Essi Rasti-Perniö 645 11.59 11850 144367 Toivanen Pinja Rasti-Nokia 646 12.01 9591 156602 Alppi Anna Rastikarhut 647 12.03 11753 143921 Toivanen Minttu Rasti-Nokia
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
648 11.27 27996 82896 Pöyhönen Saina Hiisirasti 649 11.29 19413 157463 Kanko Ruut Koovee 650 11.31 16970 480675 Kotkajuuri Anna Kangasala SK 651 11.33 14158 48081 Reponen Niina Paimion Rasti 652 11.35 23856 128012 Haapakoski Tiina Rastikarhut 653 11.37 25299 193923 Lahdenniemi Jaana Sahalahden Kunto 654 11.39 24408 183527 Korpela Laura Rasti 88 655 11.41 29132 54200 Neuvonen Laura Turun Suunnistajat 656 11.43 38451 152318 Raasakka Maija Espoon Suunta 657 11.45 13444 99789 Reiman Anni Angelniemen Ankkuri 658 11.47 22616 130321 Ruusuvuori Reea Vakka-Rasti
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
661 12.02 30812 138985 Kaartinen Selja Angelniemen Ankkuri 662 12.04 34640 182694 Aaltonen Anniina MS Parma 663 12.06 10277 411550 Jerkku Laura Turun Suunnistajat 664 12.08 5607 181065 Valtonen Anni MS Parma 665 12.10 24551 180279 Toivanen Hilla Rasti-Nokia 666 12.12 29676 173047 Haapasaari Ilona Turun Suunnistajat 667 12.14 28346 192045 Jalava Enni Vakka-Rasti 668 12.16 21158 186664 Kinnala Venla Turun Suunnistajat 669 12.18 12032 172478 Tuomisto Anu Vaasan Suunnistajat 670 12.20 12187 157928 Antikainen Inna Turun Suunnistajat
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
673 11.48 27256 148625 Rontu Nella Angelniemen Ankkuri 674 11.50 12107 173382 Tuomisto Satu Vaasan Suunnistajat 675 11.52 35172 144761 Vuori Emilia Angelniemen Ankkuri 676 11.54 21784 186333 Hanhijärvi Leenukka Espoon Akilles 677 11.56 21295 169395 Reiman Aino Angelniemen Ankkuri
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
802 11.31 9544 124251 Haavisto Alli Turun Suunnistajat 803 11.33 26214 154601 Rantanen Essi MS Parma 804 11.35 27427 159805 Koskinen Inka Hiidenkiertäjät 805 11.37 36909 182845 Avelin Melina Hämeenlinnan Suunnistajat 807 11.41 31553 158794 Rantala Jasmiina Rasti-Lukko 809 11.45 13849 134902 Pihala Jemina Rasti-Lukko
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
812 11.28 7966 128791 Virtala Jenny Pargas IF 813 11.30 33134 42929 Saarinen Anu Rasti 88 814 11.32 18900 180318 Huhtala Julia Yläneen Kiri 815 11.34 12053 125024 Valtonen Milla Eura-Kauttuan Urheilijat 816 11.36 36898 148768 Kaleva Marja Lounais-Hämeen Rasti 817 11.38 35167 114497 Roos Renja Angelniemen Ankkuri 818 11.40 98007 188516 Koivunen Nea Rastikarhut 819 11.42 39405 158943 Pohjalainen Anni Loimaan Jankko 820 11.44 36456 146305 Heinonen Taika Turun Suunnistajat 821 11.46 37888 58675 Jasu Anna Rasti 88
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
836 11.18 38449 153823 Raasakka Liisa Espoon Suunta 837 11.20 39826 158941 Pohjalainen Emmi Loimaan Jankko 838 11.22 90979 181625 Ankelo Elsa Vakka-Rasti 839 11.24 34881 131977 Kukkonen Lotta Paimion Rasti 840 11.26 97158 51324 Tuomisto Saara MS Parma 841 11.28 95426 131920 Siivonen Alina Rasti-Lukko
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
824 11.37 35350 160302 Mäkinen Janni MS Parma 825 11.39 13836 169905 Silander Iida-Maria Rasti-Lukko 826 11.41 26713 180519 Mäkinen Tuuli Lauttakylän Luja 827 11.43 38237 79588 Neuvonen Noora Turun Suunnistajat 828 11.45 91203 45044 Kaartinen Kaisa Angelniemen Ankkuri 829 11.47 26109 182581 Viili Anni-Martta MS Parma 830 11.49 34724 142499 Imberg Venla Rastikarhut 831 11.51 36452 190104 Aho Anni Turun Suunnistajat 832 11.53 20758 142894 Österberg Anna OK77 833 11.55 8211 181193 Valtonen Essi MS Parma
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
843 11.00 23628 167229 Ruohola Ilona MS Parma 844 11.01 31944 146258 Niska Saana Lapuan Virkiä 845 11.02 91157 180652 Syväluoma Aino Turun Suunnistajat 846 11.03 97671 0 Hirvilammi Ella Auran Vannas 847 11.04 97159 176897 Karttila Inkeri MS Parma 848 11.05 95146 179769 Yli-Futka Amanda Vallan Suunta 849 11.06 98375 191643 Ruuskanen Senni Mäntsälän Urheilijat 850 11.07 95870 188608 Koivunen Jutta Rastikarhut 851 11.08 37913 175677 Ekström Lotte-Line MS Parma 852 11.09 90366 155747 Isoherranen Salla Lynx 853 11.10 91966 53508 Lehtonen Venla Ulvilan Ura 855 11.12 90830 169776 Lohtander Ilona Rasti-Lukko 856 11.13 23031 119893 Hanhijärvi Maijukka Espoon Akilles 857 11.14 95068 0 Sinervä Sanni Turun Suunnistajat 858 11.15 98694 191688 Tuomisto Kerttu MS Parma 860 11.17 98651 57618 Syväluoma Elina Turun Suunnistajat 861 11.18 95251 182387 Suuronen Aada MS Parma 863 11.20 94269 189883 Loukkalahti Saima Hiidenkiertäjät 864 11.21 94417 156371 Aalto Maija MS Parma 866 11.23 39735 181409 Ankelo Venla Rastikarhut 867 11.24 97996 170499 Krappe Jenny MS Parma