Tarkista emit numerosi. Korjaukset sähköpostitse timo.kokko@kokkens.fi. Kiitos.
Kontrollera emit nummer. Korrigeringar per e-post timo.kokko@kokkens.fi. Tack.
Check emit number. Corrections by e-mail timo.kokko@kokkens.fi. Thank you.
Päivitetty/Uppdaterad/Updated: 25.7.2013 10:45
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
54 11.10 27457 131589 Rajaniemi Juho Turun Suunnistajat 55 11.16 21376 401072 Kettunen Heikki Vaajakosken Terä 48 11.22 23880 183046 Hämäläinen Sami MS Parma 45 11.24 28734 169975 Ritasalo Teemu Espoon Akilles 51 11.26 24157 146072 Kleemola Lauri Lynx 44 11.28 97851 169401 Collander Tomi Rastikarhut 47 11.30 21949 128627 Yrjä Aki Perttelin Peikot 46 11.32 8892 169960 Sirén Mikko Angelniemen Ankkuri 42 11.34 10795 65780 Koskinen Roope Hiisirasti 39 11.36 5541 167137 Rintala Petri Turun Metsänkävijät 37 11.42 3045 152452 Henriksson Tobias Pargas IF 41 11.44 32907 43769 Virtanen Janne Paimion Rasti 38 11.46 15062 59831 Kivelä Mikko Ylistaron Kilpa-Veljet 36 11.48 9506 184146 Alppi Antti Ikaalisten Nouseva-Voima 34 11.50 12014 159115 Laine Tuomo Hiidenkiertäjät 32 11.52 11100 157939 Salo Markus Punkalaitumen Kunto 31 11.54 39026 182698 Putaja Pekka Suunta-Sepot 33 11.56 90385 45344 Nummi Ilari Angelniemen Ankkuri 35 12.02 27242 402119 Leskinen Aleksi Lynx 22 12.08 17281 182902 Mäkelä Tuomo Angelniemen Ankkuri 26 12.10 19018 161828 Huhtinen Olli Turun Suunnistajat 25 12.12 6638 182980 Vahala Jani Maarian Mahti 21 12.14 1933 488129 Leino Akseli Rajamäen Rykmentti 24 12.16 4047 153582 Karjalainen Teemu Vaajakosken Terä 20 12.18 12398 140338 Hongisto Osmo Loimaan Jankko 19 12.22 98784 54154 Vikentyev Alexander Turun Suunnistajat 18 12.24 36467 83804 Mähönen Jouni Tampereen Pyrintö 15 12.30 17757 169100 Mattila Aleksi Lynx 8 12.34 9482 151459 Salminen Joonas Valkeakosken Haka 16 12.36 37892 156781 Heikkonen Rami Suomusjärven Sisu 12 12.40 24863 181841 Kalve Henri Paimion Rasti 1 12.46 17978 139989 Stenberg Tuomo MS Parma 5 12.48 2017 408345 Mattila Tomi Angelniemen Ankkuri 6 12.50 17919 124373 Suna Jussi Turun Metsänkävijät 9 12.52 7840 56760 Huhtinen Mikko Turun Suunnistajat 7 12.58 15697 117961 Kauppi Mikael Rasti-Lukko
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
69 11.00 98919 156486 Tolonen Timo Siilin Rasti 68 11.02 20714 130475 Glad Ville Kemiön Kiilat 65 11.04 2930 57500 Kesälä Mikko SK Pohjantähti 62 11.08 29266 402598 Hoikkala Mikko Kimito SF 67 11.10 24783 158752 Viiri Tapio Hirvensalon Heitto 66 11.12 20451 55120 Korpinen Taneli Rasti-Lukko 63 11.16 25354 45312 Kokkila Ville Espoon Suunta 64 11.20 10051 45718 Mänty Eero Hirvensalon Heitto 59 11.22 94365 169981 Kenner Germo Paimion Rasti 58 11.24 16262 77866 Aalto Sami MS Parma
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
75 11.00 39372 153431 Pohjalainen Harri Loimaan Jankko 73 11.04 94735 42925 Velema Hans-Paul Rasti 88
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
90 11.15 94271 179286 Siivonen Rami Rasti-Lukko 94 11.19 27298 117886 Uitto Juha Rasti-Kurikka 93 11.21 5024 131645 Lehtonen Eero Ulvilan Ura 89 11.25 4607 140339 Hongisto Pasi Loimaan Jankko 86 11.27 14902 83437 Lehtonen Pasi Hauhon Sisu 92 11.29 21741 40453 Määttä Mikko MS Parma 87 11.31 529 139846 Horppu Matti Perttelin Peikot 85 11.33 29638 413126 Kopra Riku Oriveden Ponnistus 82 11.37 22993 51353 Ottila Markus Turun Suunnistajat 83 11.39 14447 75656 Röytiö Jaakko Paimion Rasti 78 11.45 37517 411984 Tytykoski Martti Loimaan Jankko 80 11.47 24005 410785 Nurminen Joonas Jämsän Retki-Veikot
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
119 12.08 18265 138453 Isoherranen Sami Lynx 113 12.10 6781 50238 Niska Kimmo Lapuan Virkiä 120 12.12 12221 161342 Saastamoinen Pasi Angelniemen Ankkuri 97 12.14 3337 40105 Karjalainen Risto Liperin Taimi 118 12.16 39760 154816 Päivike Johan RastiPiikkiö 116 12.18 37803 182955 Eura Vesa-Matti MS Parma 114 12.22 32414 191566 Seppälä Jussi Lauttakylän Luja 109 12.24 7032 55584 Päivärinta Saku Turun NMKY 111 12.26 31170 133944 Rinne Tomi Koovee 110 12.30 7163 51893 Asikainen Timo Hiisirasti 107 12.32 25119 189421 Anttila Jouni Suomusjärven Sisu 108 12.34 40574 191955 Forma Pauli Hiidenkiertäjät 102 12.40 35443 131607 Silander Mika Rasti-Lukko 101 12.42 5754 45840 Lehtonen Tero Suomusjärven Sisu 106 12.44 92852 483295 Vasarainen Juha Angelniemen Ankkuri 98 12.50 27437 88098 Lahtinen Jukka Hiidenkiertäjät 99 12.52 93623 183425 Välke Olli Turun NMKY 117 12.54 39975 138850 Lepo Jari Valkeakosken Haka
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
157 11.28 607 101570 Heinilä Hannu Rastivarsat 156 11.30 13031 128159 Köyvönen Kimmo Maarian Mahti 155 11.32 26268 105811 Rapeli Pekka Rasti-Lukko 154 11.34 952 52227 Jalava Kari Vakka-Rasti 151 11.36 40513 173648 Valtonen Kimmo MS Parma 153 11.42 4887 50236 Kuoppala Esa Rasti-Kurikka 149 11.44 14423 177806 Kerkola Mika Suomusjärven Sisu 148 11.46 403 172845 Itkonen Arto Turun Suunnistajat 144 11.48 5568 167395 Pihala Mika Rasti-Lukko 141 11.50 5724 45764 Suominen Jukka Laitilan Jyske 147 11.52 3120 51144 Kuusholma Ari Hiisirasti 145 11.54 21549 312912 Virta Marko Turun Suunnistajat 146 11.56 18501 131852 Pöysti Teuvo Rastikarhut 142 11.58 26104 190025 Nyman Jörgen OK Raseborg 143 12.00 2042 170368 Koponen Visa Perttelin Peikot 138 12.02 8117 124988 Vuorenpää Tuomo Jämsän Retki-Veikot 140 12.04 14781 42926 Sinkkonen Juha Rasti 88 139 12.08 5365 89207 Virtanen Kimmo Angelniemen Ankkuri 135 12.10 36711 46265 Lassila Petri Hämeenlinnan Suunnistajat 137 12.12 23464 189224 Sillanpää Kari Maarian Mahti 136 12.14 136 109454 Nurmela Timo Rasti-Kurikka 134 12.18 29458 65704 Arén Ove Pargas IF 132 12.20 13879 183747 Kajavalta Jyrki Turun Suunnistajat 128 12.22 18328 159083 Jaakkola Jari Maarian Mahti 126 12.24 32352 168919 Hakulinen Pekka Espoon Suunta 131 12.26 20021 95053 Rapeli Timo Rasti-Lukko 123 12.30 33504 154989 Oksanen Jukka Rastikarhut 127 12.32 31555 151003 Numminen Mika Urjalan Urheilijat 125 12.34 8418 59001 Reiman Jarmo Angelniemen Ankkuri 124 12.36 35431 138067 Nokka Ilkka Rasti 88
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
183 11.20 14415 188606 Aakula Ilkka Paimion Rasti 185 11.22 27688 117930 Vuorinen Pekka OK Orient 186 11.24 11569 189228 Heinonen Kari Angelniemen Ankkuri 187 11.26 27856 181482 Laasonen Mauri Tampereen Pyrintö 182 11.28 19546 172479 Tuomisto Juha Vaasan Suunnistajat 159 11.30 19937 84544 Kiviniitty Jyrki Helsingin Suunnistajat 179 11.32 20500 126002 Nyholm Thomas Tampereen Pyrintö 177 11.34 12341 485657 Uusikartano Simo Turun Metsänkävijät 181 11.36 32371 191140 Mänty Pekka Hirvensalon Heitto 178 11.38 8173 47977 Keskitalo Markku MS Parma 176 11.42 4003 45759 Lammila Jyrki Laitilan Jyske 174 11.44 8420 57372 Paganus Ari Angelniemen Ankkuri 173 11.46 20129 93393 Hellsten Jyrki Salon Vilpas 171 11.48 1409 126373 Gustafsson Risto Rasti-Perniö 180 11.50 18551 160297 Mäkipää Kalevi Hiisirasti 172 11.52 29904 152312 Leppänen Kimmo Hirvensalon Heitto 169 11.54 7270 172061 Liukkonen Jari Itä-Hämeen Rasti 170 11.56 8385 161074 Mänty Markku Turun Metsänkävijät 160 11.58 13878 175714 Järvinen Petri Hiisirasti 167 12.00 21561 182507 Holmijoki Tapani Paimion Rasti 163 12.02 30051 183443 Koskinen Markku Someron Esa 162 12.04 2729 411115 Ruotsalainen Keijo Oulun Yliopiston Urheiluseura 166 12.06 8925 183381 Laine Matti MS Parma 165 12.10 4135 158771 Teittinen Matti Hiisirasti 164 12.12 9015 153797 Heinämäki Mikko Tampereen Pyrintö 161 12.14 39819 488127 Kuokkanen Ismo Turun Suunnistajat
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
228 11.01 26283 181886 Mannila Tapio Rastikarhut 225 11.03 6044 154133 Karro Markku Salon Vilpas 227 11.05 10002 148904 Salonen Kauko Kymin Suunnistajat 226 11.09 20459 75807 Lillandt Stefan OK Kristina 222 11.13 5400 75200 Lukander Harri RastiPiikkiö 224 11.15 8321 156779 Niemi Arto Rajamäen Rykmentti 220 11.17 6175 42678 Helle Markku Saarijärven Pullistus 219 11.21 27170 42836 Kuivala Juha Turun Suunnistajat 218 11.23 101 152800 Anjala Ari Tampereen Pyrintö 221 11.27 30011 411737 Arki Hannu Turun Metsänkävijät 213 11.29 32488 182565 Mäkisara Kai Pihkaniskat 216 11.31 8423 43737 Niinistö Harri Angelniemen Ankkuri 214 11.33 5556 51897 Rintala Hannu Hiisirasti 206 11.35 4723 40431 Tasanen Harri MS Parma 211 11.37 5799 122245 Keskitalo Jukka Lauttakylän Luja 212 11.39 24437 183544 Kuivala Hannu Turun Suunnistajat 209 11.41 10442 65652 Virtala Arto Laitilan Jyske 208 11.43 20856 131934 Lind Sune IK Falken 207 11.45 21907 58113 Henriksson Jack Pargas IF 204 11.51 22471 189867 Jokinen Matti Turun Visat 200 11.53 18395 128006 Laakso Antero Punkalaitumen Kunto 201 11.55 22091 182226 Pensas Esko Laihian Luja 203 11.57 5069 53866 Kivioja Heikki Salon Vilpas 202 11.59 9078 167570 Pellinen Jari Angelniemen Ankkuri 198 12.01 30783 57212 Virolainen Asko Someron Esa 199 12.03 26970 128637 Vairinen Risto Kontiolahden Urheilijat 197 12.05 34644 135925 Ukkonen Leo Tampereen Pyrintö 196 12.07 32436 157575 Käyhkö Jaakko RastiPiikkiö 192 12.09 36170 188632 Karamo Jouko Helsingin Suunnistajat 191 12.11 30904 152634 Valtanen Simo Hinnerjoen Yritys
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
269 11.05 28993 182867 Helkkula Simo Pitäjänmäen Tarmo 273 11.07 2501 47873 Koivula Jouko Helsingin Suunnistajat 272 11.09 31037 106390 Jakobsson Markus Rastikarhut 270 11.11 94035 179262 Aarnio Seppo RastiPiikkiö 271 11.13 12198 170364 Tuomola Touko Rasti 88 266 11.15 18044 48008 Aaltonen Juhani Angelniemen Ankkuri 267 11.17 7149 168066 Varjonen Heikki Rasti-Lukko 268 11.19 36494 135300 Harju Hannu Espoon Suunta 263 11.21 5689 402476 Hirvelä Reijo Punkalaitumen Kunto 265 11.23 5717 90414 Inki Pekka Turun Metsänkävijät 262 11.25 14416 157975 Sipponen Markku Paimion Rasti 264 11.27 1444 138836 Keränen Kauko Urjalan Urheilijat 261 11.29 21485 82739 Hintukainen Keijo Turun Suunnistajat 256 11.31 15252 121256 Turunen Erkki Suunta-Sepot 259 11.33 15719 45731 Vanne Pekka Hirvensalon Heitto 260 11.35 14293 166577 Sinnelä Reino Suomusjärven Sisu 258 11.37 19338 176943 Venho Kari Maarian Mahti 255 11.39 11679 88373 Ritanotko Markku Turun Metsänkävijät 257 11.41 13816 42255 Hakanen Kai Vallan Suunta 253 11.45 5715 485475 Pakarinen Heino Turun Metsänkävijät 252 11.47 33497 45201 Ovaska Ari Epilän Esa 248 11.49 6922 488079 Nippala Juhani Rasti-Jyry 250 11.51 14414 180594 Röytiö Lauri Paimion Rasti 249 11.53 2056 99734 Mäkiniemi Esko Punkalaitumen Kunto 245 11.55 1445 188655 Kurikka Pekka Urjalan Urheilijat 251 11.57 866 99353 Koskinen Kaj Valkeakosken Haka 247 11.59 23050 180429 Peltola Oke Turun Suunnistajat 244 12.01 15716 50636 Liutu Esko Rasti-Lukko 241 12.03 30817 89168 Halme Tapio Angelniemen Ankkuri 246 12.05 28100 169409 Helkkula Rauli Turun Metsänkävijät 243 12.07 14829 186478 Välimäki Heimo Turun Visat 242 12.09 13857 170098 Mäkilä Matti Rasti-Vihti 238 12.13 24670 148717 Alexandersson Yngve Närpes OK 237 12.19 12637 144386 Suominen Risto Suomusjärven Sisu 240 12.21 34571 128059 Väätäinen Seppo Espoon Suunta 234 12.23 19127 181419 Hongisto Keijo Loimaan Jankko 232 12.25 14404 181313 Havia Jouko Paimion Rasti 235 12.27 3603 45338 Immonen Matti Punkalaitumen Kunto
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
334 11.01 22304 81998 Yliuntinen Hannu Karjaan Ura 333 11.03 18148 170163 Hedenström Rauno Maarian Mahti 336 11.05 20370 166140 Hämäläinen Seppo Kankaanpään Suunnistajat 331 11.07 18220 167572 Euren Pertti Rastikarhut 332 11.09 1549 412900 Laakso Raimo Halikon Hakoniskat 335 11.11 16627 412841 Saarinen Olli Hiidenkiertäjät 330 11.13 3415 411904 Kanste Pekka OK Raseborg 329 11.15 572 171991 Kuosa Harri Loimaan Jankko 327 11.17 4346 48979 Hellsten Tauno Rasti 88 328 11.19 30033 45947 Ansamaa Reino Rasti-Nokia 326 11.21 21900 42861 Loukonen Veikko Piikkiön Kehitys 325 11.23 94088 44397 Mattila Erkki Maarian Mahti 321 11.25 15841 157446 Saarinen Pertti Salon Viesti 317 11.27 13727 44680 Koistinen Leo Vakka-Rasti 324 11.29 10583 51347 Orrensalo Reijo Turun Visat 322 11.31 14411 145930 Pajunen Heikki Paimion Rasti 323 11.33 29954 175091 Karvonen Raimo Suomusjärven Sisu 319 11.35 10625 165831 Rajamäki Jussi Helsingin Suunnistajat 320 11.37 12342 54880 Nenonen Mauri Espoon Suunta 316 11.39 20367 43817 Laine Erkki Angelniemen Ankkuri 307 11.43 5851 151298 Wessman Risto Hiidenkiertäjät 318 11.45 21498 55217 Paldanius Jorma Turun Suunnistajat 315 11.47 22867 77990 Tolvanen Mauri Leppävaaran Sisu 312 11.49 29685 175760 Hellström Roy Paimion Rasti 313 11.51 8952 52286 Koskinen Timo Valkeakosken Haka 311 11.53 22486 122654 Tammisaari Pentti Hirvensalon Heitto 306 11.55 26257 157950 Laine Eero Rasti-Vihti 310 11.57 17071 114383 Riikonen Rauno Perttelin Peikot 309 11.59 21914 42857 Rantasaari Antti Piikkiön Kehitys 308 12.03 18144 174760 Havia Pertti Maarian Mahti 300 12.05 32080 483264 Hieta Lauri Kankaanpään Suunnistajat 302 12.07 15884 112282 Pitkänen Heikki Jämsän Retki-Veikot 301 12.11 1805 169497 Roivas Matti Urjalan Urheilijat 299 12.13 21616 51370 Lehtinen Olli Turun Suunnistajat 303 12.15 208 184961 Heinonen Heikki Lounais-Hämeen Rasti 297 12.17 18599 45324 Varheensalo Altti Rastikarhut 298 12.19 18071 40717 Teppala Arvi Paimion Rasti 292 12.21 30623 170577 Rönkkö Paavo Espoon Suunta 293 12.23 23251 47806 Lahdenniemi Heikki Sahalahden Kunto 288 12.25 10985 182758 Mäkinen Jaakko Angelniemen Ankkuri 295 12.27 35083 159753 Kallio Erkki Loimaan Jankko 291 12.31 18117 170473 Tikka Kari Maarian Mahti 289 12.33 29899 46574 Laine Jaakko Helsingin Suunnistajat 285 12.37 18030 130017 Hovi Paavo RastiPiikkiö 283 12.39 8347 175577 Korpinen Seppo Rajamäen Rykmentti 294 12.41 28159 99631 Sorri Seppo Pihtiputaan Tuisku 282 12.43 21913 42842 Vuorinen Lasse Piikkiön Kehitys 287 12.45 23993 161097 Kallio Kari Suomusjärven Sisu 281 12.47 7009 180562 Verha Koitto Vakka-Rasti 280 12.49 21490 171058 Viljanen Keijo Loimaan Jankko 278 12.57 19810 175502 Rautarae Veikko Hirvensalon Heitto 277 13.01 17352 183375 Urhonen Seppo Turun Suunnistajat
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
370 11.45 7121 182874 Nuotio Olli Someron Esa 374 11.47 17102 183379 Kuutti Jorma Perttelin Peikot 373 11.49 31011 188478 Kärkkäinen Eero Enon Kisa-Pojat 368 11.51 7131 45409 Nurmi Pekka Rasti-Lukko 369 11.53 8150 402936 Mäkipää Olli MS Parma 372 11.55 14290 45860 Visa Rauno Suomusjärven Sisu 365 11.59 14007 48225 Toskala Paavo Kokkolan Suunnistajat 366 12.01 93103 168055 Siitonen Voitto Ounasvaaran Hiihtoseura 363 12.05 30454 53992 Launis Kari Raisu Lumous 360 12.11 7133 105770 Elonen Matti Rasti-Lukko 361 12.13 3884 41451 Holmström Bengt Kimito SF 359 12.15 32086 45473 Kaasalainen Oiva Suunta-Sepot 354 12.17 28185 170572 Nurmi Veijo Vakka-Rasti 356 12.19 18564 45289 Mattila Kalervo Rastikarhut 352 12.21 18150 183490 Jokinen Juhani Maarian Mahti 358 12.23 34462 54420 Valtonen Teuvo Hiisirasti 357 12.25 18262 177676 Isoherranen Seppo Helsingin Suunnistajat 355 12.27 13761 190159 Saario Pentti Loimaan Jankko 353 12.29 25648 40502 Kleemola Pauli Perttelin Peikot 351 12.31 3 410751 Lainema Matti MS Parma 350 12.33 5018 182732 Rapakko Timo Suomusjärven Sisu 349 12.37 5510 93100 Rusko Heikki Vaajakosken Terä 345 12.39 33900 52900 Karsikas Raimo Maarian Mahti 347 12.41 7023 93090 Eilu Kalevi Rasti-Lukko 348 12.43 13147 125944 Kiiski Osmo Someron Esa 344 12.45 15690 182701 Sonkki Juhani Paimion Rasti 343 12.47 11397 58284 Mattsson Per-Åke Kimito SF 342 12.49 7181 93025 Kuusisto Seppo Rasti-Lukko 340 12.53 18286 188518 Jonkka Arvo Rastikarhut 341 12.55 24769 192009 Rytkölä Reijo IF Sibbo-Vargarna
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
400 11.44 13852 170370 Koskinen Jukka Hiisirasti 402 11.46 28960 55010 Pasonen Armo OK77 398 11.48 22499 45739 Viiri Jyrki Hirvensalon Heitto 401 11.50 11398 153225 Nordell Rolf Kimito SF 396 11.52 8151 170588 Laavainen Matti MS Parma 397 11.54 7491 184992 Kataja Reino Suunta Jurva 399 11.56 3682 191206 Ylijoki Olli Punkalaitumen Kunto 395 11.58 21630 123323 Siivonen Jukka Rastikarhut 390 12.00 18102 184996 Joonas Risto Maarian Mahti 393 12.02 754 49894 Marjanen Torsti Salon Vilpas 394 12.04 10830 153332 Juhonsalo Matti Lounais-Hämeen Rasti 389 12.06 28160 125898 Reunanen Raimo Vakka-Rasti 387 12.08 33595 131876 Saukkonen Reijo Kemiön Kiilat 388 12.10 18111 483292 Tamminen Antti Auran Vannas 392 12.12 30065 45254 Rosenqvist Onni Suosmeren Salpa 391 12.14 30286 45642 Tuominen Niilo Rasti-Perniö 385 12.16 1156 169939 Numminen Kimmo Mellunkylän Kontio 384 12.18 13154 167244 Holmberg Bror Kimito SF 386 12.20 35919 45646 Paananen Aapo Rasti-Perniö 382 12.22 21335 161064 Hakala Rauno Epilän Esa 381 12.24 19471 191851 Hannukainen Teuvo MS Parma 380 12.26 18245 408121 Helariutta Eero Rastikarhut 383 12.28 3792 411143 Heikkilä Mikko Maarian Mahti 379 12.30 13870 150513 Lammensalo Jaakko Hiisirasti 377 12.32 35414 45471 Erkkilä Raimo Suosmeren Salpa 378 12.34 18108 158764 Tamminen Heikki Maarian Mahti
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
413 11.48 7225 45609 Paunuvuori Toivo Suunta-Sepot 412 11.50 5721 402798 Suominen Heikki Laitilan Jyske 408 11.52 32287 411865 Pyökäri Antero RastiPiikkiö 414 11.54 8101 47786 Keskitalo Antti MS Parma 410 11.56 13854 131933 Mikola Oiva Hiisirasti 407 11.58 19166 158796 Lassila Arto Paimion Rasti 406 12.00 443 126324 Mård Leo OK Kristina 409 12.02 5005 182975 Liski Eero Lounais-Hämeen Rasti 405 12.04 3721 190912 Ali-Rantala Arvo Loimaan Jankko 411 12.06 35031 43685 Lempiäinen Yrjö MS Parma
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
420 11.01 18017 166367 Knaapi Jouko Salon Viesti 419 11.03 5009 159562 Lätti Erkki Lounais-Hämeen Rasti 418 11.05 18141 158734 Sainio Aarto Maarian Mahti 417 11.07 5614 58250 Villgren Väinö Ulvilan Ura
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
426 11.43 16675 152334 Rantala Antti Kangasala SK
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
433 11.00 11884 170433 Saikko Antti Lappeen Riento 432 11.02 4289 101502 Linnaila Casper OK Orient 435 11.04 36934 146848 Lönnroth Aapo Suomusjärven Sisu 436 11.08 12477 74494 Willman Hermanni Rastikarhut 429 11.10 16446 183761 Lindberg Mikko Someron Esa 431 11.12 31155 412807 Itkonen Otto Turun Suunnistajat 430 11.14 5572 45836 Kerkola Riku Suomusjärven Sisu
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
442 11.10 5649 182730 Kerkola Nico Suomusjärven Sisu 441 11.12 38263 138361 Huila Joona Hiisirasti 443 11.14 23156 182798 Ruusuvuori Roope Vakka-Rasti 439 11.16 36749 161521 Lahtinen Vesa Hiidenkiertäjät 440 11.18 100757 42944 Pim Jonathan Irland 444 11.20 12685 181342 Niemi Kasperi Helsingin Suunnistajat
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
451 11.26 37237 191840 Hakala Petteri Rasti-Nokia 450 11.28 35511 184958 Laaksonen Arttu Angelniemen Ankkuri 449 11.30 34849 140395 Nokka Atte Rasti 88 448 11.32 24843 65705 Arén Conny Pargas IF 447 11.34 28937 180768 Mäkinen Tuukka Lauttakylän Luja
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
726 11.19 26301 192220 Niemi Topias Helsingin Suunnistajat 727 11.21 38066 153360 Hiidenhovi Aleks Lounais-Hämeen Rasti 728 11.23 34669 135004 Kanerva Santtu Suunta-Sepot 722 11.25 27509 157952 Kinnala Ville Turun Suunnistajat 725 11.27 21244 138299 Mähönen Vili Tampereen Pyrintö 724 11.29 90556 170053 Hellman Aleksi MS Parma 723 11.31 24409 191534 Korpela Arttu Rasti 88 721 11.33 28434 182767 Kaihtela Juuso Rasti-Lukko 717 11.35 33129 145943 Mäki Juho Rasti 88 719 11.37 35359 411867 Piironen Konsta MS Parma 718 11.41 38235 411868 Kuokkanen Edvin Turun Suunnistajat 715 11.43 27878 167661 Ekström Rasmus MS Parma 716 11.45 17435 411966 Mattila Verneri Helsingin Suunnistajat
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
735 11.23 27393 127785 Arén Oscar Pargas IF 737 11.25 10445 159055 Ekström Niklas MS Parma 738 11.27 10350 161066 Anttila Teemu Suomusjärven Sisu 734 11.31 31081 128926 Niska Valtteri Lapuan Virkiä 733 11.35 35121 134853 Nokka Vesa Rasti 88 731 11.37 26744 45837 Kerkola Teemu Suomusjärven Sisu
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
767 11.16 31573 159729 Teini Taneli Rasti-Lukko 768 11.18 6706 173759 Huisko Esa MS Parma 762 11.20 22046 186680 Hanhijärvi Paulus Espoon Akilles 766 11.24 2981 146050 Seppälä Alvar Lauttakylän Luja 763 11.28 37529 177878 Kolkkala Vertti MS Parma
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
755 11.23 32786 143104 Virtala Alex Pargas IF 759 11.25 90154 190462 Sinervä Onni Turun Suunnistajat 757 11.27 34641 143532 Rousku Samuli MS Parma 758 11.29 37008 183401 Hirvilammi Kalle Auran Vannas 756 11.31 35311 183515 Haanpää Klaus Paimion Rasti 754 11.33 90829 169643 Lohtander Aleksi Rasti-Lukko 752 11.35 936 183006 Salo Kasperi Punkalaitumen Kunto 753 11.37 27425 159804 Koskinen Olli Hiidenkiertäjät 750 11.39 6894 146182 Karttila Aleksi MS Parma 749 11.41 31943 146034 Niska Niilo Lapuan Virkiä 751 11.43 39741 165915 Lahti Valtteri Rastikarhut 748 11.45 35236 43793 Reiman Antti Angelniemen Ankkuri 746 11.47 2982 145986 Seppälä Frans Lauttakylän Luja 745 11.49 10303 43741 Kinnala Kalle Turun Suunnistajat 742 11.51 37986 169577 Forma Olli Hiidenkiertäjät 744 11.53 35170 188480 Virtanen Veikka Angelniemen Ankkuri 743 11.55 23629 190744 Lepistö Oskari MS Parma 747 11.57 10506 189369 Imberg Viljami Rastikarhut
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
798 11.01 90551 179591 Ruuskanen Tuomas Mäntsälän Urheilijat 797 11.02 95391 192674 Leskinen Eemeli Lynx 799 11.03 36595 189792 Kallioniemi Jami Rasti-Lukko 792 11.04 99927 0 Purimo Jesse Oriveden Ponnistus 793 11.05 35200 159844 Laavainen Aamos MS Parma 796 11.06 36440 90245 Lehtonen Elias Ulvilan Ura 794 11.07 38068 148689 Haanpää Leo Paimion Rasti 795 11.08 91160 173459 Sinervä Johannes Turun Suunnistajat 786 11.09 37987 193345 Forma Akseli Karjaan Ura 800 11.10 39706 156239 Välimaa Aleksi Rasti 88 785 11.12 90675 176940 Nuottajärvi Elias IF Sibbo-Vargarna 787 11.13 35084 144763 Arén Cevin Pargas IF 783 11.15 99733 0 Kaartinen Samuli Angelniemen Ankkuri 788 11.16 94408 175450 Huisko Antti MS Parma 782 11.17 94666 192877 Ankelo Jussi Vakka-Rasti 784 11.18 13837 50018 Teini Viljami Rasti-Lukko 781 11.19 38448 154119 Raasakka Jussi Espoon Suunta 777 11.20 97381 182434 Laatu Antti Helsingin Suunnistajat 780 11.21 91317 190775 Lahti Paavo Rastikarhut 779 11.22 36533 153050 Virtanen Aapo Paimion Rasti 778 11.23 95540 0 Karjalainen Anttijussi Suunta Jyväskylä 775 11.24 94724 161819 Axelin Eelis Paimion Rasti 773 11.25 98000 167125 Aalto Lauri MS Parma 772 11.27 17381 159224 Nuottajärvi Veeti IF Sibbo-Vargarna 776 11.28 17977 177796 Mähönen Veeti Tampereen Pyrintö 771 11.29 37988 138060 Forma Kustaa Karjaan Ura 770 11.30 91167 166085 Haukioja Aapo Turun Suunnistajat
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
476 11.18 4591 411866 Kiiski Johanna Helsingin Suunnistajat 474 11.20 34025 43821 Kukkonen Joosefiina Angelniemen Ankkuri 475 11.22 34133 45383 Rajaniemi Maija Rasti-Lukko 473 11.24 10259 175370 Leskinen Anne-Mari Lynx 472 11.28 25401 182897 Teini Emilia Rasti-Lukko 467 11.32 31104 40690 Väre Tiina Someron Esa 465 11.34 2792 169330 Pensas-Maajärvi Johanna Lappeen Riento 468 11.38 97410 190538 Vaara Inga-Maria Rasti-Vihti 461 11.42 20672 182753 Gustafsson Jannina Tuusulan Voima-Veikot 466 11.46 34423 128935 Heittola Satu Rasti-Kurikka 462 11.48 1920 42939 Sinkkonen Tuula Rasti 88 460 11.50 7256 140050 Saarimäki Milla Angelniemen Ankkuri 454 11.56 33936 50095 Alexandersson Dina Pargas IF 455 11.58 34933 194115 Kinni Saila Tampereen Pyrintö 457 12.00 481 408005 Pietilä Johanna Paimion Rasti 456 12.02 7249 130472 Saarimäki Heini Angelniemen Ankkuri
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
487 11.20 3868 42924 Velema Riikka Rasti 88 486 11.24 25588 40288 Kujala Terhi Pohjankyrön Rasti 488 11.26 15813 48087 Röytiö Jaana Paimion Rasti 484 11.30 368 43962 Miettinen Leena Auran Vannas 482 11.32 22718 191501 Röytiö Henna Paimion Rasti 480 11.34 23760 46228 Klemelä Aliisa Lounais-Hämeen Rasti 479 11.36 7659 41456 Hoikkala Gun Kimito SF 481 11.38 17343 154922 Suuronen Heidi MS Parma
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
494 11.08 28889 74497 Mäkivaara Jonna Rastikarhut 493 11.10 29574 166469 Hämälistö Sanna Suomusjärven Sisu 492 11.12 34586 126226 Lindholm Hanna Pargas IF 491 11.14 100412 158807 Sadwinski Hanna-Kaisa RastiPiikkiö
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
512 12.15 35793 47545 Vehkaoja Milla Paimion Rasti 507 12.17 6480 180977 Dambe Signe Paimion Rasti 506 12.19 34722 138070 Lundén Kati Maarian Mahti 509 12.21 14531 47878 Arjamaa Heidi Helsingin Suunnistajat 496 12.23 9985 56945 Keränen Sirpa Suunta Jyväskylä 504 12.25 25721 124254 Kallioniemi Reija Rasti-Lukko 501 12.27 31173 145921 Rinne Tuuli Koovee 503 12.29 25124 412946 Karjalainen Päivi Suunta Jyväskylä 502 12.31 8169 57103 Seitala Henna-Mari MS Parma 498 12.33 24530 133233 Kouttu Helena Maarian Mahti 499 12.35 20730 186643 Nurminen Susanna Jämsän Retki-Veikot
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
523 11.25 32503 184949 Oja Iina Pihkaniskat 519 11.27 27296 156711 Heikkilä Annamari Lynx 520 11.29 10390 179785 Mähönen Riitta Tampereen Pyrintö 522 11.31 11385 159995 Mattsson Ingela Pargas IF 525 11.33 8956 156561 Välimaa Tuija Rasti 88 515 11.37 18123 182843 Isoherranen Kirsi Lynx 516 11.39 29887 186446 Virtala Petra Pargas IF 521 11.41 93413 185193 Nuottajärvi Sanna IF Sibbo-Vargarna
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
531 11.40 4203 166610 Tuumi-Niemi Leena-Riitta Helsingin Suunnistajat 536 11.46 20463 183494 Mäkelä Tiina Rauman Työväen Urheilijat 533 11.48 6737 411840 Kerkola Tiina Suomusjärven Sisu 528 11.50 29015 46225 Klemelä Päivi Lounais-Hämeen Rasti 532 11.54 11892 45761 Lammila Tarja Laitilan Jyske 527 11.56 1814 177045 Malin Anne Salon Vilpas 530 11.58 25809 124357 Havia-Kinnala Helena Angelniemen Ankkuri 529 12.00 25775 59650 Honkasaari Liisa Irland
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
558 11.20 18374 74729 Sulavuori Eija Turun Metsänkävijät 561 11.22 2650 45752 Penger Carola Pargas IF 560 11.24 8019 159229 Kihlström Kirsi Hankasalmen Hanka 556 11.28 5533 182465 Miettinen Jaana Turun Suunnistajat 559 11.30 7216 90200 Marila Satu Tampereen Pyrintö 554 11.32 6631 92980 Eisanen Tea Maarian Mahti 551 11.36 6076 74786 Miettinen Päivi Vakka-Rasti 552 11.38 97034 58929 Järvinen Anne RastiPiikkiö 553 11.40 1612 53237 Kivioja Pirjo Salon Vilpas 550 11.42 23914 161070 Annila Päivi Tampereen Pyrintö 549 11.44 2346 53573 Henriksson Ann-Catherine Pargas IF 548 11.46 4202 45617 Kuusholma Tiina Hiisirasti 543 11.50 6915 181479 Laasonen Kirsi Tampereen Pyrintö 546 11.52 5975 88517 Tuuppa Riikka Eura-Kauttuan Urheilijat 542 11.54 9222 42814 Hyytiäinen Tarja RastiPiikkiö 540 11.56 20571 75799 Tuomisto Anna-Leena Vaasan Suunnistajat 545 12.00 15276 112007 Teini Heli Rasti-Lukko 541 12.02 18526 45322 Kokkila Marita Espoon Suunta
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
577 11.05 12533 144313 Toivanen Tuula Rasti-Nokia 575 11.07 2442 55992 Turunen Päivi-Kaarina Suunta-Sepot 574 11.09 25328 45188 Laaksonen Anita Tarpian Suunta 576 11.11 10057 111946 Virtanen Marjo Hiisirasti 571 11.13 8554 485499 Lukander Hilkka RastiPiikkiö 572 11.15 375 158744 Moilanen Kirsti Maarian Mahti 569 11.17 5722 170221 Montonen Outi Itä-Hämeen Rasti 567 11.19 1809 87878 Pelto-Huikko Anne Hiisirasti 565 11.21 15191 312810 Saari Marita Suunta-Sepot 573 11.23 34486 180405 Hovirinta Marjo Turun Metsänkävijät 564 11.25 31449 158994 Laine Kirsi Maarian Mahti 568 11.27 2192 128808 Koskialho Elisabeth Rasti-Lukko 570 11.29 11057 41819 Ahonkivi Irma Rastikarhut 566 11.31 331 54796 Sarkki Raija Perttelin Peikot
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
596 11.37 27682 46227 Klemelä Marja-Leena Lounais-Hämeen Rasti 599 11.39 5800 82625 Liutu Anitta Rasti-Lukko 598 11.41 23748 182427 Salonen Iiris Kymin Suunnistajat 594 11.43 94056 170571 Kurppa Pirjo Maarian Mahti 595 11.45 39702 44710 Ritasalo Maaria Vakka-Rasti 593 11.47 27993 45271 Koivula Sirpa Rastikarhut 597 11.49 32815 99503 Tienari Pauliina Kyrös-Rasti 592 11.51 18047 41855 Toikka Riitta RastiPiikkiö 591 11.53 18908 82738 Hintukainen Terttu Turun Suunnistajat 589 11.55 29953 40723 Karvonen Pirjo Suomusjärven Sisu 590 11.57 6165 483289 Korpinen Paula Rasti-Lukko 585 11.59 23252 46456 Lahdenniemi Marjatta Sahalahden Kunto 587 12.03 28851 117280 Sipponen Airi Paimion Rasti 584 12.05 1783 153205 Laitinen Hellevi Espoon Akilles 582 12.07 28394 485656 Kalliola Pirkko Maarian Mahti 581 12.09 18800 114382 Riikonen Margit Perttelin Peikot 583 12.11 834 55213 Metsämäki Leena Turun Suunnistajat 588 12.13 28615 113385 Kanste Helena OK Raseborg 580 12.15 7119 153143 Suomela Margit Rasti-Lukko
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
615 11.08 8951 145861 Koskinen Marja-Terttu Valkeakosken Haka 618 11.10 6782 190075 Havia Tuula Maarian Mahti 616 11.12 18568 41818 Piiparinen Seija Rastikarhut 617 11.14 15612 155689 Kuutti Kirsti Perttelin Peikot 612 11.18 17965 159165 Ojamaa Marja-Liisa Salon Viesti 614 11.20 28499 49018 Hellsten Leena Rasti 88 611 11.22 98044 82505 Rajamäki Vuokko Helsingin Suunnistajat 610 11.24 13149 40709 Laaksonen Raili Suomusjärven Sisu 609 11.26 29539 120333 Rahkasuo Kaarina Rasti 88 605 11.28 7239 114489 Kaasalainen Tuula Suunta-Sepot 608 11.30 6001 128600 Saarinen Pirjo Salon Viesti 607 11.32 22087 154088 Verha Maija Vakka-Rasti 604 11.36 34078 142637 Soikkeli Orvokki Kankaanpään Suunnistajat 606 11.38 39292 117617 Pitkänen Eila Jämsän Retki-Veikot 603 11.40 27740 153210 Eskola Pirkko Rasti 88
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
629 11.30 33546 40727 Tulokas Tuula Suomusjärven Sisu 626 11.32 18563 45304 Mattila Riitta Rastikarhut 624 11.36 7130 45363 Nurmi Raija Rasti-Lukko 628 11.40 32112 175518 Kallio Tuija Rauman Työväen Urheilijat 621 11.42 18264 189209 Isoherranen Kaarina Helsingin Suunnistajat 623 11.44 5743 172764 Lainema Maija MS Parma 625 11.46 13868 157274 Helppolainen Anni Eura-Kauttuan Urheilijat
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
635 11.13 15419 59736 Erkkilä Aino Suosmeren Salpa 634 11.15 13945 191182 Lempiäinen Eeva MS Parma 633 11.17 28070 44707 Vienola Raili Vakka-Rasti 632 11.19 5266 99756 Kirkkala Aino Suosmeren Salpa
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
644 12.39 22386 190205 Gustafsson Essi Rasti-Perniö 647 12.41 11753 143921 Toivanen Minttu Rasti-Nokia 646 12.43 9591 156602 Alppi Anna Rastikarhut 642 12.45 17772 153085 Hanhijärvi Annukka Espoon Akilles 643 12.47 3062 177022 Jakobsson Laura Rastikarhut
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
658 11.07 22616 130321 Ruusuvuori Reea Vakka-Rasti 655 11.09 29132 54200 Neuvonen Laura Turun Suunnistajat 648 11.11 27996 82896 Pöyhönen Saina Hiisirasti 656 11.13 38451 152318 Raasakka Maija Espoon Suunta 654 11.15 24408 183527 Korpela Laura Rasti 88 651 11.17 14158 48081 Reponen Niina Paimion Rasti 652 11.19 23856 128012 Haapakoski Tiina Rastikarhut 650 11.21 16970 480675 Kotkajuuri Anna Kangasala SK
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
670 11.59 12187 157928 Antikainen Inna Turun Suunnistajat 669 12.01 12032 172478 Tuomisto Anu Vaasan Suunnistajat 668 12.03 21158 186664 Kinnala Venla Turun Suunnistajat 667 12.05 28346 192045 Jalava Enni Vakka-Rasti 664 12.07 5607 181065 Valtonen Anni MS Parma 666 12.09 29676 173047 Haapasaari Ilona Turun Suunnistajat 662 12.13 34640 182694 Aaltonen Anniina MS Parma 663 12.15 10277 411550 Jerkku Laura Turun Suunnistajat 661 12.17 30812 138985 Kaartinen Selja Angelniemen Ankkuri
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
677 11.45 21295 169395 Reiman Aino Angelniemen Ankkuri 676 11.47 21784 186333 Hanhijärvi Leenukka Espoon Akilles 675 11.49 35172 144761 Vuori Emilia Angelniemen Ankkuri 674 11.51 12107 173382 Tuomisto Satu Vaasan Suunnistajat 673 11.53 27256 148625 Rontu Nella Angelniemen Ankkuri
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
809 11.01 13849 134902 Pihala Jemina Rasti-Lukko 808 11.03 17246 312892 Mattila Venla Helsingin Suunnistajat 804 11.05 27427 159805 Koskinen Inka Hiidenkiertäjät 807 11.07 31553 158794 Rantala Jasmiina Rasti-Lukko 805 11.09 36909 182845 Avelin Melina Hämeenlinnan Suunnistajat 811 11.13 39705 170459 Välimaa Emilia Rasti 88 803 11.15 26214 154601 Rantanen Essi MS Parma
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
820 11.01 36456 146305 Heinonen Taika Turun Suunnistajat 821 11.03 37888 58675 Jasu Anna Rasti 88 818 11.05 98007 188516 Koivunen Nea Rastikarhut 814 11.07 18900 180318 Huhtala Julia Yläneen Kiri 819 11.09 39405 158943 Pohjalainen Anni Loimaan Jankko 815 11.13 12053 125024 Valtonen Milla Eura-Kauttuan Urheilijat 817 11.15 35167 114497 Roos Renja Angelniemen Ankkuri 813 11.17 33134 42929 Saarinen Anu Rasti 88 812 11.19 7966 128791 Virtala Jenny Pargas IF
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
840 11.00 97158 51324 Tuomisto Saara MS Parma 841 11.02 95426 131920 Siivonen Alina Rasti-Lukko 839 11.04 34881 131977 Kukkonen Lotta Paimion Rasti 838 11.06 90979 181625 Ankelo Elsa Vakka-Rasti 836 11.08 38449 153823 Raasakka Liisa Espoon Suunta 837 11.10 39826 158941 Pohjalainen Emmi Loimaan Jankko
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
830 11.01 34724 142499 Imberg Venla Rastikarhut 833 11.03 8211 181193 Valtonen Essi MS Parma 828 11.07 91203 45044 Kaartinen Kaisa Angelniemen Ankkuri 831 11.09 36452 190104 Aho Anni Turun Suunnistajat 826 11.11 26713 180519 Mäkinen Tuuli Lauttakylän Luja 825 11.13 13836 169905 Silander Iida-Maria Rasti-Lukko 829 11.15 26109 182581 Viili Anni-Martta MS Parma 827 11.17 38237 79588 Neuvonen Noora Turun Suunnistajat 824 11.19 35350 160302 Mäkinen Janni MS Parma
H21A H21AL H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H15 H14 H13 H12TR H12 H10RR D21A D21AL D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 D20 D18 D16 D15 D14 D13 D12TR D12 D10RR
866 11.32 39735 181409 Ankelo Venla Rastikarhut 865 11.33 98369 169206 Hellsten Aino Salon Vilpas 864 11.34 94417 156371 Aalto Maija MS Parma 862 11.35 39740 165916 Lahti Iida Rastikarhut 843 11.36 23628 167229 Ruohola Ilona MS Parma 861 11.37 95251 182387 Suuronen Aada MS Parma 855 11.38 90830 169776 Lohtander Ilona Rasti-Lukko 859 11.39 92871 161338 Virtanen Aino Angelniemen Ankkuri 860 11.40 98651 57618 Syväluoma Elina Turun Suunnistajat 858 11.41 98694 191688 Tuomisto Kerttu MS Parma 852 11.42 90366 155747 Isoherranen Salla Lynx 857 11.43 95068 0 Sinervä Sanni Turun Suunnistajat 856 11.44 23031 119893 Hanhijärvi Maijukka Espoon Akilles 853 11.45 91966 53508 Lehtonen Venla Ulvilan Ura 849 11.46 98375 191643 Ruuskanen Senni Mäntsälän Urheilijat 854 11.47 93454 175675 Westerlund Vida MS Parma 846 11.48 97671 0 Hirvilammi Ella Auran Vannas 851 11.49 37913 175677 Ekström Lotte-Line MS Parma 848 11.50 95146 179769 Yli-Futka Amanda Vallan Suunta 847 11.51 97159 176897 Karttila Inkeri MS Parma 845 11.52 91157 180652 Syväluoma Aino Turun Suunnistajat 844 11.53 31944 146258 Niska Saana Lapuan Virkiä 850 11.54 95870 188608 Koivunen Jutta Rastikarhut