14.1. Suunnistava Uusimaa, testijuoksu, Suunnistava Uusimaa
-12 astetta, 1cm lunta. Ja 78 osallistujaa. Tulospalvelu onnistui sössimään pakkauksessa eli unohtamaan nrot kotiin, joten homma lähti liikkeelle 25min myöhässä. Pahoittelut osallistujille odottelusta.
Nro Nimi Seura 3km 3km sija 6km 6km sija 9km 9km sija 12km 12km sija
1116 Sild Timo Hiidenkiertäjät 00:10:06 2 00:20:18 2 00:30:40 1 00:41:01 1
1031 Saleva Eero Tuusulan Voima-Veikot 00:11:28 16 00:23:02 13 00:34:35 7 00:46:32 2
1054 Penttinen Topi Ok Orient 00:10:30 4 00:21:12 5 00:31:35 2
1079 Heinaro Einari Helsingin Suunnistajat 00:10:31 5 00:21:18 7 00:32:35 3
1431 Scalet Tommaso Helsingin suunnistajat 00:10:33 8 00:22:07 8 00:33:22 4
1101 Luoma Ville Hiidenkiertäjät 00:11:00 11 00:22:19 11 00:33:27 5
1341 Hulkkonen Mikko Pihkaniskat 00:11:27 15 00:23:02 12 00:34:30 6
1053 Roininen Lauri Helsingin Suunnistajat 00:11:32 17 00:23:48 15 00:36:27 8
109 Leskinen Aapo Lynx 00:10:05 1 00:20:12 1
28 Leskinen Antti-Pekka Lynx 00:10:10 3 00:20:42 3
1097 Heikkilä Tuomas HS 00:10:32 7 00:21:05 4
1286 Syrjänen Arttu Helsingin Suunnistajat 00:10:31 6 00:21:14 6
1331 Laakso Antti Helsingin Suunnistajat 00:10:56 9 00:22:12 9
1355 Salmenkylä Anton Helsingin Suunnistajat 00:10:56 10 00:22:17 10
2216 Heikkinen Jarmo 00:11:36 21 00:23:42 14
1147 Visuri Ilari OK77 00:11:48 22 00:23:57 16
1291 Palmen Alvar Espoon Suunta 00:12:11 29 00:23:59 17
1930 Nurmela Sari Vehkalahden Veikot 00:11:50 23 00:24:00 18
1064 Laakso Mikko Helsingin Suunnistajat 00:12:01 28 00:24:02 19
1444 Aaltonen Lassi Helsingin Suunnistajat 00:12:14 30 00:24:30 20
1186 Larmala Niko Espoon Suunta 00:12:17 33 00:24:47 21
70 Westerlund Iina OK 77 00:12:30 37 00:24:48 22
1280 Tala Henrik Helsingin Suunnistajat 00:12:17 34 00:24:57 23
2224 Parkila Eero Rasti-Kurikka 00:11:54 26 00:24:58 24
1165 Larmala Pekka Espoon Suunta 00:12:21 35 00:25:01 25
93 Uotila Erika Koovee 00:12:30 38 00:25:01 26
1014 Sorsa Aleksi Espoon suunta 00:12:17 32 00:25:05 27
664 Karvonen Sara Lynx 00:12:16 31 00:25:08 28
1391 Rauhala Juha Espoon Suunta 00:12:21 36 00:25:30 29
1279 Sainio Antti Tuusulan Voima-Veikot 00:12:53 41 00:26:02 30
1086 Heikkilä Venla Helsingin Suunnistajat 00:12:56 42 00:26:05 31
1378 Kiiski Johanna Helsingin Suunnistajat 00:13:04 44 00:26:06 32
1346 Halen Leevi Espoon Suunta 00:13:06 45 00:26:42 33
1337 Kivilaakso Anni Lynx 00:13:19 47 00:26:54 34
682 Lindholm Vivian OK77 00:13:24 50 00:27:32 35
1047 Rautio Mikael Espoon Suunta 00:13:15 46 00:27:42 36
1314 Pölllänen Elsi Helsingin Suunnistajat 00:15:59 69 00:33:07 37
1967 Stålberg Emilia Espoon Suunta 00:15:59 70 00:33:07 38
2152 Roininen Essi Helsingin Suunnistajat 00:15:59 71 00:33:07 39
115 Kujala Rainer Lynx 00:11:04 12 40
1066 Hovi Seppo TuMe 00:11:06 13 41
1174 Niemi Topias Helsingin Suunnistajat 00:11:20 14 42
1941 Otsamo Veeti Helsingin Suunnistajat 00:11:33 18 43
2002 Mannonen Ville Helsingin Suunnistajat 00:11:33 19 44
676 Salonen Heidi Helsingin Suunnistajat 00:11:35 20 45
1299 Pernu Lari Espoon Suunta 00:11:51 24 46
2219 Salonen Matias HS 00:11:51 25 47
1170 Tala Miika Helsingin Suunnistajat 00:12:00 27 48
1323 Ikola Atte Helsingin Suunnistajat 00:12:49 39 49
1315 Norrbacka Sanni Hyvinkään Rasti 00:12:50 40 50
1309 Suhonen Anniina Helsingin Suunnistajat 00:12:56 43 51
666 Tala Emilia Helsingin Suunnistajat 00:13:22 48 52
1142 Donner Janina OK77 00:13:22 49 53
1395 Vanhalakka Katja Kuovolan Suunnistajat 00:13:31 51 54
2135 Tiainen Olli Espoon suunta 00:13:33 52 55
1011 Norrbacka Salla HyRa 00:13:34 53 56
661 Tala Juulia Helsingin Suunnistajat 00:13:35 54 57
1168 Puupponen Lauri Espoon Suunta 00:13:43 55 58
681 Salonen Inka Helsingin suunnistajat 00:13:46 56 59
1413 Laaksonen Emil Espoon Suunta 00:13:48 57 60
1122 Väisänen Leevi Helsingin Suunnistajat 00:14:06 58 61
1083 Sinisalo Laura Mäntsälän Urheilijat 00:14:08 59 62
128 Heikkilä Jaime Helsingin Suunnistajat 00:14:23 60 63
1288 Heinaro Ellen Helsingin Suunnistajat 00:14:35 61 64
1353 Turakainen Irene Helsingin Suunnistajat 00:14:41 62 65
675 Westerholm Oskari Otaniemen Jyllääjät 00:15:02 63 66
1132 Donner Jesper OK-77 00:15:07 64 67
1155 Mietula Minja HS 00:15:18 65 68
1970 Paloheimo Oona Espoon Suunta 00:15:18 66 69
2141 Sorsa Antti Espoon Suunta 00:15:18 67 70
1138 Donner Jonny OK-77 00:15:50 68 71
1335 Rantamäki Karin Helsingin suunnistajat 00:16:21 72 72
2121 Kosunen Armi Helsingin Suunnistajat 00:16:35 73 73
1805 Donner Heidi OK77 00:16:42 74 74
2262 Turakainen Venla Helsingin Suunnistajat 00:21:55 75 75
1178 Louhisola Toni TuMe
1342 Munck Sakari Espoon Suunta
1417 Puupponen Simo Espoon Suunta kesk.