2.4. Suunnistavan Uudenmaan testijuoksu, Suunnistava Uusimaa
Kevään viimeinen testijuoksu juostiin kuivassa noin 4-7 asteen lämpötilassa.
Mukana mukavasti osallistujia, kaikkiaan 62 selviytyi ensimmäisestä kierroksesta läpi
Numero Nimi Seura 3km sija 3km aika 6km sija 6km aika 9km sija 9km aika 12km sija12km aika
90 Väänänen Heikki Pihkaniskat 26 0:11:28 19 0:23:04 8 0:34:43 1 0:46:15
1 Heikkilä Olli-Pekka Helsingin Suunnistajat 1 0:09:54 1 0:19:48 1 0:29:36
86 Vaher Sander Rajamän Rykmentti 4 0:10:16 3 0:20:39 2 0:30:57
10 Pernu Lari Espoon Suunta 7 0:10:21 5 0:20:51 3 0:31:12
15 Leskinen Antti-Pekka Lynx 9 0:10:22 6 0:20:52 4 0:31:20
56 Palmen Alvar Espoon Suunta 8 0:10:21 7 0:21:09 5 0:31:52
34 Saikkonen Otto Rajamäen Rykmentti 10 0:10:31 8 0:21:20 6 0:32:04
13 Ojapalo Joona Lynx 20 0:11:18 16 0:22:52 7 0:34:31
55 Vehmas Miika Espoon Suunta 25 0:11:20 21 0:23:27 9 0:35:47
3 Mannonen Ville Helsingin Suunnistajat 3 0:10:14 2 0:20:34
84 Välikorpi Jari Rasti-Kurikka 6 0:10:17 4 0:20:41
17 Tervakangas Mikko Espoon Suunta 12 0:10:40 9 0:21:22
99 Haajanen Sofia SKPohjantähti 11 0:10:39 10 0:21:26
65 Uusitalo Topias Esppon Suunta 19 0:11:17 11 0:22:16
59 Kujala Rainer Lynx 13 0:10:56 12 0:22:21
92 Karvonen Sara Lynx 22 0:11:19 13 0:22:22
9 Ikola Atte Helsingin Suunnistajat 14 0:10:57 14 0:22:36
75 Tiainen Olli Espoon Suunta 16 0:11:08 15 0:22:42
20 Raasakka Liisa Espoon Suunta 21 0:11:19 17 0:22:53
98 Sorsa Antti Espoon Suunta 23 0:11:20 18 0:22:56
96 Laakso Mikko Helsingin Suunnistajat 24 0:11:20 20 0:23:25
52 Tikkanen Elias Espoon Suunta 28 0:11:37 22 0:23:39
26 Kuusinen Karri Lynx 37 0:12:20 23 0:23:46
60 Norrbacka Sanni Lynx 31 0:11:46 24 0:23:54
93 Pajuoja Otso Espoon Suunta 27 0:11:31 25 0:24:16
91 Munukka Ellu Tampereen Pyrintö 38 0:12:24 26 0:24:43
12 Hilo Hanne Espoon Suunta 36 0:12:18 27 0:25:19
61 Haarlaa Tiina Helsingin Suunnistajat 43 0:12:56 28 0:26:20
51 Rehberger Nadja Helsingin Suunnistajat 51 0:13:33 29 0:27:36
94 Pellonperä Sofia Espoon Suunta 55 0:14:33 30 0:29:03
79 Oinonen Lotta Pihkaniskat 56 0:14:50 31 0:29:30
40 Packalen Anton Lynx 2 0:10:13
78 Haltia Ilari Rajamäen Rykmentti 5 0:10:17
29 Kärkkäinen Andreas Espoon Suunta 15 0:10:57
27 Jääskeläinen Nuutti Helsingin Suunnistajat 17 0:11:10
62 Kaasiku Evely Koovee 18 0:11:12
31 Kuusinen Tuomas Lynx 29 0:11:37
7 Ikonen Evert Espoon Suunta 30 0:11:38
16 Hiisilä Hannes Espoon Suunta 32 0:11:49
68 Hahto Vili Pihkaniskat 33 0:11:52
18 Haara Eino Helsingin Suunnistajat 34 0:11:53
87 Stålberg Emilia Espoon Suunta 35 0:12:01
25 Koponen Rasmus Lynx 39 0:12:26
19 Haara Väinö Helsingin Suunnistajat 40 0:12:28
74 Tiainen Antti Espoon Suunta 41 0:12:31
6 Noponen Juho Espoon Suunta 42 0:12:40
71 Lahtinen Katja Helsingin Suunnistajat 44 0:13:02
80 Martti Emmi Espoon Suunta 45 0:13:06
4 Peura Kerttu Espoon Suunta 46 0:13:10
81 Maisniemi Kreetta Helsigin Suunnistajat 47 0:13:14
88 Mänty Elisa Rajamäen Rykmentti 48 0:13:18
39 Isoherranen Antti Lynx 49 0:13:26
11 Mäkinen Sanni Helsingin Suunnistajat 50 0:13:30
53 Soikkeli Sofia Espoon Suunta 52 0:13:51
30 Packalen Lotta Lynx 53 0:14:01
58 Nyman Elias Pihkaniskat 54 0:14:12
5 Hilo Jenny Espoon Suunta 57 0:15:02
14 Joensuu Aapo Helsingin Suunnistajat 58 0:15:11
70 Soikkeli Lauriina Espoon Suunta 59 0:15:12
82 Hakomäki Kirsi Helsingin Suunnistajat¨ 60 0:15:35
64 Roschien Siiri Helsingin Suunnistajat 61 0:17:10
63 Lantela Liina Espoon Suunta 62 0:22:25