12.11. Suunnistava Uusimaa - tesitjuoksu, Suunnistava Uusimaa
+3 astetta, kohtuullinen tuuli. Pitävä alusta ja kauden 2019-2020 aloitus tuloslaskennan osalta.
62 osallistujaa numerolapulla, ei huono aloitus.
Numero Nimi Seura 3km sij3km aika6km sij6km aika9km sij9km aika12km sij12km aika
15 Pernu Lari Espoon Suunta 6 0:11:03 7 0:21:53 1 0:32:33 1 0:42:53
30 Heinaro Einari Helsingin Suunnistajat 5 0:11:03 5 0:21:53 3 0:32:33 2 0:42:58
58 Heikkilä Tuomas Helsingin Suunnistajat 7 0:11:03 9 0:21:53 4 0:32:34 3 0:42:58
52 Kangas Veli Helsingin Suunnistajat 17 0:11:05 10 0:21:54 6 0:32:35 4 0:42:59
23 Mänkärlä Janne Lynx 12 0:11:04 12 0:21:54 7 0:32:35 5 0:42:59
57 Ojanaho Olli Helsingin Suunnistajat 4 0:11:02 4 0:21:53 2 0:32:33 6 0:43:11
31 Valtonen Luukas Helsingin Suunnistajat 3 0:11:02 6 0:21:53 5 0:32:34 7 0:43:29
36 Saikkonen Otto Rajamäen Rykmentti 18 0:11:05 14 0:22:01 10 0:33:00 8 0:43:34
49 Vähänen Sami Rajamäen Rykmentti 19 0:11:06 15 0:22:02 11 0:33:00 9 0:43:36
22 Leskinen Aapo Lynx 10 0:11:04 13 0:21:57 9 0:32:54 10 0:43:46
46 Rinat Gabitov Espoon Suunta 8 0:11:03 11 0:21:54 8 0:32:43
1 Lamberg Benjamin SK Uusi 9 0:11:03 16 0:22:21 12 0:34:12
24 Ojapalo Joona Lynx 26 0:11:45 19 0:23:36 13 0:35:29
5 Packalen Anton Lynx 1 0:10:14 1 0:20:45
55 Ernamo Jussi Helsingin Suunnistajat 14 0:11:04 2 0:21:41
6 Kemppi Anton Espoon Suunta 13 0:11:04 3 0:21:47
2 Mourujärvi Jonne Rajamäen Rykmentti 11 0:11:04 7 0:21:53
34 Seppänen Kari-Pekka Espoon Suunta 15 0:11:05 17 0:22:27
50 Sorsa Antti Espoon Suunta 21 0:11:19 18 0:23:20
41 Tikkanen Elias Espoon Suunta 27 0:11:48 20 0:23:51
3 Kemppi SIlva Espoon Suunta 30 0:11:59 21 0:23:57
7 Isoherranen Salla Lynx 31 0:11:59 22 0:23:59
38 Pajuoja Otso Espoon Suunta 28 0:11:52 23 0:24:43
59 Niinkoski Antti Samba Trail Running 36 0:12:11 24 0:24:46
19 Seesjärvi Erik Samba 38 0:12:21 25 0:24:50
33 Norrbacka Sanni Lynx 34 0:12:06 26 0:24:55
39 Määttälä Mikko Espoon suunta 29 0:11:57 27 0:25:16
62 Lammi Tuomo Helsingin Suunnistajat 32 0:12:00 28 0:26:36
11 Hellstedt Oliver Lynx 35 0:12:07 29 0:26:38
56 Noponen Juho Espoon Suunta 47 0:13:36 30 0:26:55
32 Aaltonen Tatu Lynx 48 0:13:36 31 0:28:03
44 Sallila Katariina Helsigin Suunnistajat 54 0:14:23 32 0:29:39
47 Karttunen Markku Helsingin Suunnistajat 58 0:14:59 33 0:30:04
26 Miettinen Kiia Espoon Suunta 57 0:14:46 34 0:30:56
13 Westerlund Anna Koovee 60 0:15:16 35 0:31:01
16 Kuusinen Karri Lynx 2 0:10:55
21 Laapas Rasmus Rajamäen Rykmentti 15 0:11:05
27 Ahto Vili Pihkaniskat 20 0:11:09
25 Koponen Rasmus Lynx 22 0:11:26
9 Jääskeläinen Nuutti Helsingin Suunnistajat 23 0:11:27
8 Haara Eino Helsingin Suunnistajat 24 0:11:29
12 Vuorensola Jonatan Lynx 25 0:11:41
17 Heikkinen Aaro Helsingin Suunnistajat 33 0:12:02
4 Kuusinen Tuomas Lynx 37 0:12:19
10 Haara Väinö Helsingin Suunnistajat 39 0:12:22
61 Kuusinen Mikko Lynx 40 0:12:23
29 Rajala Marko Helsingin Suunnistajat 41 0:12:36
40 Kallela Lenni Helsingin Suunnistajat 42 0:12:47
45 Markki Emmi Espoon Suunta 43 0:12:53
42 Rehberger Nadja Helsingin Suunnistajat 44 0:13:08
51 Kiviniitty Jyrki Espoon Akilles 45 0:13:24
53 Mäntylä Ulla Helsingin Suunnistajat 46 0:13:35
14 Packalen Lotta Lynx 49 0:13:51
28 Rajala Anni Helsingin Suunnistajat 50 0:13:58
37 Heikkilä Lauri Helsingin Suunnistajat 51 0:14:02
54 Soikkeli Linnea Espoon Suunta 52 0:14:16
48 Soikkeli Lauriina Espoon Suunta 53 0:14:22
60 Suntioinen Elli Espoon Suunta 55 0:14:29
20 Turkkila Liisa Espoon Suunta 56 0:14:37
35 Viippola Sofia Helsingin Suunnistajat 59 0:15:09
18 Joensuu Aapo Helsingin Suunnistajat 61 0:16:48
43 Pellonperä Sofia Espoon Suunta ei aikaa