Huippuliigan finaali ja kansallinen kilpailu Siuntiossa 27.8.2005

H21A1

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
6,5 km
 
1.   Jarkko Hautala Lapuan Virkiä    13:44:00   46:13  
2.   Panu Piiparinen Delta    12:22:00   47:00  
3.   Lasse Kautto Vaajakosken Terä    13:06:00   47:05  
4.   Sami Levijoki Delta    13:34:00   48:17  
5.   Jukka Liuha Vaajakosken Terä    13:14:00   49:37  
6.   Kimmo Pajula Lapuan Virkiä    11:56:00   49:47  
7.   Kari Salo Helsingin Suunnistajat    12:16:00   50:00  
8.   Asgeir Mjösund MS Parma    12:48:00   50:08  
9.   Mikko Määttä MS Parma    13:32:00   50:22  
10.   Mikael Lamberg Helsingin Suunnistajat    13:36:00   50:28  
11.   Olli Ranta Hämeenlinnan Suunnistajat    13:02:00   51:08  
12.   Ilkka Leppävuori Tampereen Pyrintö    12:50:00   51:40  
13.   Esa Huttunen OK Orient    13:26:00   51:41  
14.   Jari Ikäheimonen Turun Metsänkävijät    13:28:00   51:57  
15.   Miikka Huovila Karkki-Rasti    13:30:00   52:18  
16.   Toni Närvä Lapuan Virkiä    12:24:00   52:20  
17.   Tero Mamia Hämeenlinnan Suunnistajat    12:36:00   53:14  
18.   Matti Karvonen Kalevan Rasti    12:06:00   53:19  
19.   Tero Viljanen Hämeenlinnan Suunnistajat    12:46:00   53:46  
20.   Antti Ryynänen Paimion Rasti    12:08:00   53:48  
21.   Jussi Ernamo Helsingin Suunnistajat    12:12:00   54:02  
22.   Perttu Sorsa Mäntsälän Urheilijat    12:30:00   54:08  
23.   Janne Kempas Hiisirasti    12:56:00   54:14  
24.   Akseli Ahtiainen Kalevan Rasti    13:10:00   54:18  
24.   Mikko Patana Lapuan Virkiä    13:20:00   54:18  
26.   Sami Isoherranen OK77    13:42:00   55:11  
27.   Heikki Toivio Delta    13:04:00   55:13  
28.   Teemu Vartiamäki Rastiketut    12:02:00   55:23  
29.   Mikko Mutka Lappeen Riento    12:44:00   55:51  
30.   Eero Pietilä Turun Suunnistajat    12:28:00   56:00  
31.   Petri Paukkunen Angelniemen Ankkuri    12:54:00   56:05  
32.   Jussi Mäkelä Pargas IF    13:12:00   57:48  
33.   Harri Räty Delta    13:24:00   58:33  
34.   Mikko Lassila Pitäjänmäen Tarmo    12:52:00   58:59  
35.   Juha Fränti Rasti-Kurikka    13:40:00   59:31  
36.   Mika Malinen Helsingin Suunnistajat    12:38:00   1:00:09  
37.   Dan Johansson IF Sibbo-Vargarna    12:00:00   1:01:44  
38.   Aki Vesikallio Helsingin Suunnistajat    11:58:00   1:02:01  
39.   Pekka Tolonen Juvan Urheilijat    12:14:00   1:02:25  
40.   Ilkka Anttonen Juvan Urheilijat    12:04:00   1:03:18  
41.   Juha Suntila Lappeen Riento    13:08:00   1:04:28  
42.   Jarmo Sireeni Espoon Suunta    12:58:00   1:04:40  
43.   Visa Väätäinen Espoon Suunta    13:38:00   1:05:17  
44.   Pauli Juutilainen Keravan Urheilijat    12:42:00   1:08:21  
45.   Mikko Sabel Hämeenlinnan Suunnistajat    12:10:00   1:13:22  
46.   Benny Forsström OK Raseborg    12:18:00   1:14:31  
   Mikko Väisänen NAVI    11:54:00   keskeytti  
   Roger Olenius Akilles OK    12:20:00   ei läht.  
   Tapani Partanen Hyvinkään Rasti    12:26:00   ei läht.  
   Mikael Donner OK77    12:32:00   ei läht.  
   Petri Laaksonen Turun Suunnistajat    12:34:00   ei läht.  
   Ville Pietilä Hämeenlinnan Suunnistajat    12:40:00   keskeytti  
   Jussi Aumo MS Parma    13:00:00   ei läht.  
   Tônu Illaru Hiidenkiertäjät    13:16:00   ei läht.  
   Antti Kiljunen Lappeen Riento    13:18:00   keskeytti  
   Arto Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet    13:22:00   ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English