40. Kainuun Rastiviikko 3.-8.7.2006, Kuhmo

H21E 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
6,2 km
Väliaika
14,2 km
Maali
15,5 km
 
1.   Antti Harju Kalevan Rasti    15:44:00   44:22 (3)  1:34:21 (1)  1:39:04  
2.   Jani Lakanen Vaajakosken Terä    15:38:00   44:18 (2)  1:34:33 (2)  1:39:47  
3.   Kim Fagerudd Turun Suunnistajat    15:42:00   43:26 (1)  1:36:17 (3)  1:42:03  
4.   Pasi Ikonen Vaajakosken Terä    15:54:00   45:27 (8)  1:36:44 (4)  1:42:07  
5.   Simo Martomaa Kalevan Rasti    14:02:00   44:34 (4)  1:37:36 (5)  1:43:44  
6.   Jonne Lakanen Vaajakosken Terä    15:46:00   45:18 (6)  1:38:16 (6)  1:44:05  
7.   Vesa Taanila SWE    15:40:00   45:21 (7)  1:38:20 (7)  1:44:12  
8.   Jörgen Wickholm IF Sibbo-Vargarna    15:34:00   47:10 (22)  1:39:08 (8)  1:44:41  
9.   Samuli Launiainen Kalevan Rasti    15:58:00   46:09 (13)  1:39:45 (11)  1:45:05  
10.   Topi Anjala Ikaalisten Nouseva Voima    15:32:00   45:01 (5)  1:40:01 (12)  1:45:41  
11.   Simo-Pekka Fincke Vehkalahden Veikot    15:36:00   46:20 (16)  1:39:32 (10)  1:45:50  
12.   Sami Vähänen Rajamäen Rykmentti    15:18:00   45:27 (8)  1:39:17 (9)  1:45:51  
13.   Marius Mazulis Malungsok    14:28:00         1:46:43  
14.   Evgeny Fadeev Tampereen Pyrintö    14:20:00   48:54 (31)  1:42:32 (17)  1:48:16  
15.   Juha-Matti Huhtanen Rasti-Kurikka    15:48:00   46:27 (18)  1:41:25 (13)  1:48:22  
16.   Miika Hernelahti Delta    15:00:00   46:27 (18)  1:42:31 (16)  1:48:40  
17.   Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri    14:50:00   46:15 (15)  1:42:44 (20)  1:48:41  
18.   Markus Lindeqvist Paimion Rasti    14:26:00   46:11 (14)  1:42:42 (19)  1:48:44  
19.   Heikki Nousiainen Vaajakosken Terä    15:24:00   46:42 (20)  1:42:18 (15)  1:48:45  
20.   Matti Kivelä SK Pohjantähti    14:48:00   45:37 (10)  1:42:16 (14)  1:49:03  
21.   Jouni Kahelin Vaajakosken Terä    14:06:00   47:03 (21)  1:42:45 (21)  1:49:08  
22.   Mats Dahlen Pargas IF    15:10:00   46:01 (12)  1:42:32 (17)  1:49:12  
23.   Jarkko Liuha Vehkalahden Veikot    15:02:00   48:26 (29)  1:43:06 (22)  1:49:44  
24.   Mårten B. Boström Turun Metsänkävijät    15:52:00   47:30 (24)  1:45:11 (26)  1:50:57  
25.   Timo Saarinen Tampereen Pyrintö    14:12:00   48:07 (27)  1:45:03 (24)  1:51:25  
26.   Sami Hämälistö Turun Metsänkävijät    15:04:00   46:25 (17)  1:44:40 (23)  1:51:28  
27.   Antti Anttonen Vaajakosken Terä    14:24:00   48:13 (28)  1:45:06 (25)  1:52:14  
28.   Jonne Lehto Vehkalahden Veikot    14:38:00   48:00 (25)  1:46:18 (28)  1:52:36  
29.   Hannu Airila Kalevan Rasti    14:30:00   49:23 (34)  1:47:23 (29)  1:54:11  
30.   Tuomas Tervo Rajamäen Rykmentti    16:00:00   51:09 (44)  1:45:18 (27)  1:54:29  
31.   Roman Efimov Hiisirasti    14:14:00   49:20 (33)  1:47:29 (30)  1:54:39  
32.   Timo Joensuu Vaajakosken Terä    14:56:00   48:42 (30)  1:47:51 (33)  1:54:46  
33.   Jussi-Pekka Kauppi Hämeenlinnan Suunnistajat    14:42:00   50:24 (40)  1:47:45 (32)  1:55:10  
34.   Matti Koivisto MS Parma    14:16:00   50:55 (43)  1:48:36 (35)  1:55:15  
35.   Manu Mutka Turun Metsänkävijät    14:52:00   50:26 (41)  1:48:44 (36)  1:55:33  
36.   Troy de Haas Rasti-Kurikka    15:30:00   52:23 (49)  1:47:40 (31)  1:55:34  
37.   Mikael Fabritius OK Orient    15:08:00   48:02 (26)  1:49:15 (37)  1:56:02  
38.   Johan Bäckman OK Orient    15:28:00   49:09 (32)  1:50:18 (39)  1:56:24  
39.   Timo Mikkola Hiisirasti    15:22:00   49:35 (37)  1:50:06 (38)  1:56:35  
40.   Petri Saari Lapuan Virkiä    14:40:00   45:57 (11)  1:48:10 (34)  1:56:36  
41.   Teemu Väre Paimion Rasti    13:36:00   49:29 (36)  1:50:24 (40)  1:56:49  
42.   Juha Sorvisto Lapuan Virkiä    15:20:00   53:20 (52)  1:51:46 (43)  1:57:39  
43.   Antti Parjanne Lynx    15:14:00   47:26 (23)  1:51:40 (42)  1:58:48  
44.   Aleksi Leskinen Lynx    14:54:00   49:27 (35)  1:51:10 (41)  1:59:11  
45.   Petri Ikävalko Kangasala SK    13:56:00   52:58 (51)  1:52:52 (45)  1:59:28  
46.   Juuso Lindeqvist Paimion Rasti    13:54:00   54:29 (58)  1:54:48 (48)  2:01:18  
47.   Mikko Heikelä MS Parma    13:28:00   52:05 (48)  1:54:13 (46)  2:01:29  
48.   Arto Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet    13:48:00   51:58 (46)  1:52:39 (44)  2:01:56  
49.   Eero Pietilä MS Parma    13:46:00   53:32 (54)  1:54:36 (47)  2:02:21  
50.   Tuomas Kari Angelniemen Ankkuri    14:10:00   53:29 (53)  1:55:51 (49)  2:05:35  
51.   Vesa Mäkinen Angelniemen Ankkuri    14:32:00   51:47 (45)  1:57:43 (51)  2:05:39  
52.   Vesa Kankaanpää OK77    13:32:00   50:23 (39)  1:57:40 (50)  2:06:38  
53.   Lauri Oikarinen Suunta Jyväskylä    15:26:00   54:18 (57)  1:58:58 (53)  2:07:27  
54.   Ville Uitto Rasti-Kurikka    14:18:00   54:04 (55)  1:59:27 (54)  2:07:52  
55.   Simon Fröjdö Pargas IF    14:04:00   55:52 (60)  2:00:54 (56)  2:08:23  
56.   Marko Vapa SK Pohjantähti    13:44:00   50:01 (38)  1:58:24 (52)  2:09:14  
57.   Pekka Itävuo NOR  NOR  14:34:00   55:32 (59)  2:01:15 (58)  2:10:03  
58.   Hannu-Pekka Pukema Kalevan Rasti    13:42:00   52:04 (47)  2:01:19 (59)  2:10:20  
59.   Toni Louhisola Turun Metsänkävijät    13:18:00   54:15 (56)  2:01:03 (57)  2:10:41  
60.   Iivo Kotamäki Ikaalisten Nouseva Voima    15:06:00   52:24 (50)  2:00:15 (55)  2:11:08  
61.   Sergei Bulyga Lappeen Riento  RUS  13:24:00   50:54 (42)  2:02:53 (60)  2:12:37  
62.   Matti Töyrylä Vehkalahden Veikot    13:20:00   57:30 (62)  2:07:06 (61)  2:16:09  
63.   Harri Poutiainen Turun Metsänkävijät    13:50:00   56:54 (61)  2:09:34 (62)  2:19:14  
64.   Matti Karvonen Kalevan Rasti    13:22:00   59:11 (63)  2:57:19 (63)  3:17:49  
   Roman Ryapolov Lynx    13:26:00         ei läht.  
   Mikko Sipilä Kangasala SK    13:30:00         ei läht.  
   Janne Häkkinen Suunta Jyväskylä    13:38:00         keskeytti  
   Jarno Käyhkö Vehkalahden Veikot    13:40:00         ei läht.  
   Juuso Tuomaala Lapuan Virkiä    13:58:00         keskeytti  
   Jouni Kujala Kokkolan Suunnistajat    14:00:00         ei läht.  
   Petteri Laitinen Kangasala SK    14:08:00         keskeytti  
   Pentti Iso-Markku Turun Metsänkävijät    14:22:00         ei läht.  
   Heikki Toivio Delta    14:36:00         hylätty  
   Samuli Salmenoja MS Parma    14:44:00         keskeytti  
   Janne Virtanen Paimion Rasti    14:46:00         keskeytti  
   Olli-Pekka Koistinen Navi    14:58:00         hylätty  
   Lasse Kautto Vaajakosken Terä    15:16:00         keskeytti  
   Tero Föhr Vehkalahden Veikot    15:50:00         ei läht.  
   Petteri Muukkonen MS Parma    15:56:00         keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English