SM-erikoispitkä, 20.5.2006

H18

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
7,5 km
Väliaika
10,0 km
Maali
14,5 km
 
1.   Aaro Asikainen Kalevan Rasti    12:00:00   54:21 (1)  1:11:10 (1)  1:46:03  
2.   Janne Nurminen Angelniemen Ankkuri    12:00:00   55:56 (3)  1:15:37 (8)  1:46:58  
3.   Johannes Pohjala Hiisirasti    12:01:02   56:39 (5)  1:15:45 (9)  1:47:05  
4.   Tommi Pajala Espoon Suunta    12:01:08   57:31 (23)  1:15:58 (11)  1:47:11  
5.   Lauri Vuorinen Kymin Suunnistajat    12:00:18   56:47 (8)  1:16:04 (13)  1:47:16  
6.   Janne Keisanen Rasti-Kurikka    12:01:35   57:27 (22)  1:16:13 (17)  1:47:38  
7.   Antti Iivari Rasti-Kurikka    12:00:48   56:55 (13)     1:47:46  
8.   Mathias Hall IF Femman    12:00:57   57:04 (19)  1:15:30 (5)  1:47:55  
9.   Fredric Portin IF Minken    12:00:58   56:44 (7)  1:15:27 (4)  1:47:56  
10.   Ollimatti Heikkinen Kuusamon Erä-Veikot    12:00:59   56:48 (9)  1:16:05 (14)  1:47:57  
11.   Mikko Kurkela Ounasvaaran Hiihtoseura    12:00:00   57:00 (17)  1:16:16 (18)  1:47:58  
12.   Pekka Huhtanen Rasti-Kurikka    12:02:04   57:33 (24)  1:16:24 (21)  1:48:07  
13.   Jaakko Laine Delta    12:00:19   57:20 (21)  1:16:18 (19)  1:48:17  
14.   Aatu Varjonen Rasti-Lukko    12:01:20   57:02 (18)  1:15:31 (6)  1:48:18  
15.   Juha Hyyryläinen Navi    12:01:30   56:59 (16)  1:16:31 (22)  1:48:28  
16.   Jussi Reijonen Tampereen Pyrintö    12:02:21   56:57 (15)  1:16:06 (15)  1:49:19  
17.   Tuomo Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet    12:03:20   56:50 (10)  1:15:35 (7)  1:49:23  
18.   Jere Ahonen Jämsän Retki-Veikot    12:02:27   56:01 (4)  1:15:46 (10)  1:49:25  
19.   Vesa Ahlqvist Delta    12:02:33   56:52 (11)  1:15:26 (3)  1:49:31  
20.   Eino Kattilakoski Kokkolan Suunnistajat    12:01:41   1:00:19 (35)  1:18:28 (24)  1:49:39  
21.   Daniel Stenlund IF Brahe    12:01:46   1:00:20 (36)  1:18:29 (25)  1:49:44  
22.   Vesa-Ville Väänänen SK Pohjantähti    12:01:48   59:21 (31)  1:18:35 (27)  1:49:46  
23.   Juho Westerlund Koo-Vee    12:02:55   56:56 (14)  1:16:01 (12)  1:49:53  
24.   Olli-Markus Taivainen Pellon Ponsi    12:03:12   54:48 (2)  1:13:24 (2)  1:51:10  
25.   Antero Ranki Turun Suunnistajat    12:04:19   56:43 (6)  1:16:23 (20)  1:51:17  
26.   Olli Salo Angelniemen Ankkuri    12:03:37   59:00 (26)  1:18:32 (26)  1:51:35  
27.   Matti Takala Valkeakosken Haka    12:03:45   57:11 (20)  1:16:08 (16)  1:51:43  
28.   Tuomas Metsälä Lynx    12:06:11   56:53 (12)  1:17:43 (23)  1:52:14  
29.   Leo Laakkonen Valkeakosken Haka    12:07:44   1:07:20 (44)  1:25:16 (40)  1:55:42  
30.   Timo Huusari Lahden Suunnistajat-37    12:10:42   59:31 (33)  1:18:41 (28)  1:56:45  
31.   Henrik Öhrnberg Pargas IF    12:08:53   57:39 (25)  1:19:17 (29)  1:56:51  
32.   Daniel Forsell OK Raseborg    12:09:34   59:25 (32)  1:20:02 (31)  1:57:32  
33.   Mårten Bäckman OK Orient    12:09:46   59:05 (27)  1:19:59 (30)  1:57:44  
34.   Mika Jokiranta Sippurasti    12:09:49   1:01:22 (39)  1:20:57 (34)  1:57:47  
35.   Atte Seppänen Joutsenon Kullervo    12:12:57   1:07:50 (48)  1:25:58 (42)  1:59:00  
36.   Elmeri Juura Kankaanpään Suunnistajat    12:13:41   1:00:40 (38)  1:22:31 (35)  1:59:44  
37.   Mikko Saari Turun Suunnistajat    12:12:02   59:45 (34)  1:23:13 (36)  2:00:00  
38.   Niila Ahokas Iitin Pyrintö    12:12:49   59:10 (28)  1:23:20 (37)  2:00:47  
39.   Lauri Tammemäe Hiisirasti    12:14:16   1:05:55 (43)  1:24:13 (39)  2:02:14  
40.   Juha Luoma Lapuan Virkiä    12:14:41   1:07:47 (47)  1:27:21 (46)  2:02:39  
41.   Jani Flaaming Delta    12:16:52   1:04:50 (42)  1:25:25 (41)  2:02:55  
42.   Jukka Tani Sippurasti    12:16:55   59:12 (29)  1:23:26 (38)  2:02:58  
43.   Teemu Perälä Lapuan Virkiä    12:15:57   1:07:46 (46)  1:27:16 (45)  2:03:55  
44.   Lauri Mäkinen Mäntsälän Urheilijat    12:19:54   59:15 (30)  1:20:36 (33)  2:06:52  
45.   Ville-Petteri Saarela Keminmaan Urheilijat    12:20:57   1:04:36 (40)  1:26:16 (43)  2:07:00  
46.   Jarkko Suokas Lounais-Hämeen Rasti    12:19:12   1:00:23 (37)  1:20:27 (32)  2:07:10  
47.   Sampsa Tikkala Delta    12:21:14   1:07:54 (49)  1:28:27 (47)  2:07:17  
48.   Kalle Liukkonen Delta    12:21:24   1:04:43 (41)  1:26:18 (44)  2:07:27  
49.   Mika Pensas Malax IF    12:21:06   1:09:24 (53)  1:32:02 (51)  2:08:04  
50.   Olli Suonpää MS Parma    12:22:40   1:08:03 (50)  1:30:52 (50)  2:08:43  
51.   Antti Uotila Lounais-Hämeen Rasti    12:24:17   1:10:09 (55)  1:32:14 (52)  2:12:15  
52.   Matti Valonen Lahden Suunnistajat-37    12:25:19   1:13:53 (58)  1:35:21 (54)  2:12:17  
53.   Ivan Egorov Joutsenon Kullervo    12:26:23   1:09:47 (54)  1:35:33 (56)  2:13:21  
54.   Eki Munukka Tampereen Pyrintö    12:26:22   1:08:53 (51)  1:29:19 (48)  2:14:20  
55.   Tony Ingman IF Sibbo-Vargarna    12:26:39   1:08:54 (52)  1:29:21 (49)  2:14:37  
56.   Juha Huhtanen Kankaanpään Suunnistajat    12:30:10   1:07:45 (45)  1:32:30 (53)  2:18:08  
57.   Arttu Lehtovaara Koo-Vee    12:31:48   1:12:35 (56)  1:35:30 (55)  2:18:46  
58.   Toni Borgström Joutsenon Kullervo    12:33:34   1:21:59 (64)  1:43:42 (62)  2:20:32  
59.   Petri Sonninen Kuopion Suunnistajat    12:32:35   1:12:44 (57)  1:39:21 (60)  2:20:33  
60.   Sami Anttonen Keuruun Kisailijat    12:34:07   1:16:59 (62)  1:43:35 (61)  2:21:05  
61.   Emil Johansson Akilles OK    12:34:26   1:14:06 (59)  1:37:46 (57)  2:21:24  
62.   Tero Väisänen Vehkalahden Veikot    12:35:38   1:17:02 (63)  1:43:47 (63)  2:21:41  
63.   Vesa Heikkilä MS Parma    12:35:17   1:14:21 (60)  1:38:37 (58)  2:23:15  
64.   Eetu Rajala Lapuan Virkiä    12:46:41   1:29:03 (67)  1:52:32 (66)  2:32:44  
65.   Viktor Bäck OK Raseborg    12:47:56   1:22:49 (65)  1:49:40 (64)  2:35:54  
66.   Sampo Rahko SK Pohjantähti    12:57:20   1:27:14 (66)  1:51:57 (65)  2:44:18  
67.   Heikki Manninen Haukivuoren Kisailijat    12:57:35   1:30:39 (68)  1:57:50 (67)  2:44:33  
68.   Eero Leinonen Kajaanin Suunnistajat    12:59:56   1:14:23 (61)  1:38:54 (59)  2:45:59  
69.   Mikko Lehtineva Vaasan Suunnistajat    13:30:33   1:32:53 (69)  2:02:22 (68)  3:17:31  
   Patrik Väisänen Navi    11:15:00         ei läht.  
   Matti Mäki-Torkko Ylistaron Kilpa-Veljet    11:15:00         ei läht.  
   Rainer Kujala Lynx    11:15:00         ei läht.  
   Tuomas Uusitalo Raja-Karjalan Suunnistajat    11:15:00         ei läht.  
   Eetu Haataja Sinkki-Sepot    11:15:00         ei läht.  
   Riku Martikainen Suunta Jyväskylä    11:15:00         ei läht.  
   Samu Lehtola Kangasala SK    11:15:00         ei läht.  
   Teemu Myllärinen Joutsenon Kullervo    11:15:00         ei läht.  
   Valtteri Repo Tampereen Pyrintö    11:15:00         ei läht.  
   Tuomas Ruotsalainen Espoon Suunta    11:15:00         ei läht.  
   Joonas Rauhansalo Delta    11:15:00         hylätty  
   Jani Leikas Navi    11:15:00         keskeytti  
   Sami-Petteri Juopperi Lapin Veikot    11:15:00         hylätty  
   Markus Palo Lahden Suunnistajat-37    11:15:00         hylätty  
   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti    11:15:00         hylätty  
   Niilo-Kustaa Väätäinen Ähtärin Urheilijat    11:15:00         keskeytti  
   Jussi Nurminen Valkeakosken Haka    11:15:00         keskeytti  
   Miikka Pohja Tuusulan Voima-Veikot    11:15:00         keskeytti  
   Juho Partanen Haukivuoren Kisailijat    11:15:00         keskeytti  
   Tuomas Hongell Kokkolan Suunnistajat    11:15:00         keskeytti  
   Johannes Turunen Lapin Veikot    11:15:00         keskeytti  
   Jarkko Tolsa Navi    11:15:00         ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English