Lapin Lumirastit 21.-23.3.2008

H60 2. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
1 km
Mellantid
2 km
Mellantid
3 km
Mellantid
Mål
8,7 km
 
1.   Pekka Kanste Sotkamon Jymy    13:56:00         37:35 (1)     38:20  
2.   Raimo Rökman Kuopion Suunnistajat    13:10:00         41:39 (2)     42:20  
3.   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto    13:38:00               42:53  
4.   Pertti Jäkälä SK Vuoksi    13:44:00         43:21 (3)     44:07  
5.   Jukka Savolainen Lahden Suunnistajat-37    13:24:00         43:39 (4)     44:25  
6.   Seppo Mähönen Perämeren Rasti    13:52:00         44:11 (5)     44:58  
7.   Paavo Inkinen Rasti-Jyry    13:20:00         44:40 (6)     45:22  
8.   Kimmo Kettunen Säyneisen Salpa    13:14:00         45:04 (7)     45:58  
9.   Leo Jokinen Kokkolan Suunnistajat    13:04:00         45:15 (8)     46:00  
10.   Antero Karvinen Ounasvaaran Hiihtoseura    13:12:00         45:28 (9)     46:13  
11.   Niilo Haapaniemi Haukiputaan Heitto    13:06:00         45:40 (10)     46:24  
12.   Antti Häkkinen Suunta Jyväskylä    13:34:00         46:12 (11)     47:03  
13.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu    13:16:00         46:20 (12)     47:04  
14.   Antero Varjonen Rajamäen Rykmentti    12:56:00         46:22 (13)     47:08  
15.   Unto Virkkula Nivalan Urheilijat    13:40:00         46:43 (14)     47:27  
16.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat    13:36:00         46:54 (15)     47:42  
17.   Seppo Nieminen Haapamäen Urheilijat    13:22:00         47:34 (16)     48:23  
18.   Kalevi Tapaninaho Oulun NMKY:n Urheilijat    13:18:00         50:03 (17)     50:48  
19.   Måns Åkerblom Gamlakarleby IF    13:32:00         50:27 (18)     51:21  
20.   Jukka Aunula Rasti-Jyry    13:46:00         51:42 (19)     52:31  
21.   Erkki Latvasto Helsingin Suunnistajat    13:28:00         51:51 (20)     52:43  
22.   Matti Mäkirinne Suomusjärven Sisu    13:30:00         52:16 (21)     53:12  
23.   Jouko Määttä Puolangan Ryhti    13:50:00         57:41 (22)     58:29  
24.   Paavo Rönkkö Espoon Suunta    13:08:00         59:48 (23)     1:00:45  
25.   Jorma Lehtimäki Lounais-Hämeen Rasti    13:00:00         1:04:29 (24)     1:05:34  
26.   Åke Saloniemi Övertorneå  SWE  12:58:00         1:07:33 (25)     1:08:24  
27.   Lauri Lehto IF Brahe    13:54:00         1:08:10 (26)     1:09:03  
28.   Tauno Partanen Säyneisen Salpa    13:42:00         1:12:46 (27)     1:13:43  
   Oiva Jaakola Riihimäen Suunnistajat    13:02:00               disk  
   Mats Dahlberg IFKKiruna  SWE  13:26:00               disk  
   Frans Pått IF Minken    13:48:00               disk  
   Seppo Määttä Kemijärven Urheilijat    13:58:00               disk  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English